رفتن به مطلب

" مباحثه 6 " : خنک کننده های سری Master Liquid کولر مستر !! چرا ؟ + جائزه

Recommended Posts

تجربه استفاده خنگ گننده های کولر مستر ندارم ولی تجربه ای که دارم از محصولاتش کیفیت خوب و قیمت گرون اون نسبت به برند های دیگه بوده از قدیم گفتند هر چقدر  پول بدی اش میخوری

لینک به دیدگاه

خنک کننده های این سری تست خودشونون پس دادن و CM برای ساخت کولر های خوب و باکیفیت شناخته شدست.

قیمت کولر های این سری کمترین ها نیستند و بیشترین هم قطعا نیستند .

این کولر ها دارای کم ترین صدا در میان کولر های AIO دیگر هستند.

ظاهر چندان جالبی ندارند ولی کیفیت عالی تا حدی این عیب رو می پوشونه

در کل جزء محصولات Mid-high رنج محسوبشون می کنم چون گرون تر و بهتر ( Arctic Liquid Freezer 240 ) هست

لینک به دیدگاه

کیفیت ساخت عالی - همین فناوری  Master Liquid که خودش هم نویز فن رو کم می کنه هم کارایی و عمر فن رو زیاد می کنه - خنک کنندگی بسیار خوب

لینک به دیدگاه

با سلام :x

نکات مثبتش

کیفیت ساخت عالی و بسیار بالا
 ظاهر زیبا و خاص

نکته منفی

گروووووووووووووووووووووووونه:)

لینک به دیدگاه

بنده تا حالا از محصولات کولر مستر استفاده نکردم ولی  تعریف خودشو گارانتیشو زیاد شنیدم

قیمتشون نجومی بالاست ........

همین کولر MasterAir Pro 3 

33.5$ = 200 هزار تومن

هم قیمت کولر های 59 دلاری برند های x و y تو ایران

ویرایش شده توسط BIZAK
لینک به دیدگاه

کولر مستر رو یکی از اساتید بزرگ توی دنیا پی سی میشه دونست چه کیسهای زیباش چه خنک کننده هاش ولی متاسفانه توی ایران قیمتارو چون طوری میزنن که نشه خرید خب زیاد طرفدار نداره :)

لینک به دیدگاه

اولا حرفه ای . سرعتش خوبه . خنک کنندگیش بالاست. قطعات کیفیتش بالا هست . ولی قیمتش تو ایران اوضاع بالاست  یعنی خیلی بالا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگه اشتباه نکنم همون شرکت سازنده سری v تو ایر بود، از قدیم تاحالا محصولاتشون حرف اول رو نزنه دوم هست، اما قیمتاشون زیاد خوب نبوده متاسفانه اون زمانم بجای v8 رفتم زالمن 9900 مکس گرفتم اما دلم با v8 بود یا اون v10 که گولاخی بود برا خودش، الانم که انواع و اقسام مدلای مختلف داره اگه کسی تهیه کنه خیالش راحته... انشاله قیمتاشم مناسبتر بشه همه استفاده کنند.  ?

لینک به دیدگاه

رادیاتور های مستطیل  شکل آلمینیوم  با تراکم بالا که به دفع کرما به بهتریش شکل کمک میکنه با فن های 120 میلیمتری

استفاده از لوله های fep که از پلاستیک معمولی در برابر گرما و رسوب و خوردگی و پوسیدگی و نشتی مقاوم تره

استفاده از فنهای 3 حالته 9 تیقه کولرمستر که میتوانند تا 2000 دور در دقیقه بچرخند کا دارای یک سویچ فیزیکی با سه حالت کم صدا و بی صدا و کارایی  هستند

استفاده از واتر بلاگر های بسیار قدرت من که دارای کفی مسی و صیقلی برای انتقال بهتر گرما بوده  این واتر بلاگر ها دو طبقه بوده که طبقه بالا پمپ مایع خنک کننده بوده و طبقه پایین قسمت جذب گرما بوده که برعکس بقیه خنک کننده های مایع بجای تزریق مایع خنک‌کننده از یک طرف به طرف دیگه از بالا به مرکز هسته مسی اسپری کرده و از اطراف هسته به درون لوله ها مکیده میشه

نقاط قوت:

کارایی بسیار خوب

کیفیت ساخت عالی (کلیه اجزا)

پمپ کم صدا

فن بسیار مرغوب

طراحی شکیل و زیبا

واتر بلاک بهینه و زیبا

دوام و اطمینان پذیری بسیار عالی

نصب آسان

نقاط ضعف:

قیمت بالا

نویز نسبتاً بالای فن در دور بالا

چسبندگی بسیار ضعیف خمیر رسانای حرارت (Thermal Paste)

البته علی رغم  بعضی ضعف ها باز نمیشه به افتخارات کولرمستر پشت کرد و گفت به درد نمیخورن  ولی تو فن های هم رده خودش حرف برا زدن داره

لینک به دیدگاه

فکر کنم همین که شرکتش ژاپنیه کافی باشه.ژاپنی ها نسبت به محصولاتشون تعصب خاصی دارند همیشه میخوان بهترین باشن.کیفیت براشون اولویت داره نسبت به بقیه موارد.

لینک به دیدگاه

راستش من تابه حال محصولات این شرکتو نداشتم اما تعریفشونو شنیده بودم وقتی این تاپیکو دیدم تصمیم گرفتم راجبش تحقیق کنم الان تازه میفهمم چرا همه تعریف میکنن

خنک کننده های سری Master Liquid که فک کنم فعلا 2 مدلش به بازار اومده امکانات بسیار زیادی داره از قابیلت نصب 4تا فن بگیرین تا افزایش 2.5 برابری طول عمر چیزی حدود 175 هزار ساعت که در مقایسه با رقیباش نزدیک 100 هزار ساعت بیشتره قابلیت Flow up هم که خود ادمین راجبش گفت واقعا چیز خفنیه البته بیشتر به درد کسایی میخوره که بودجه خریدشو و سیستمی که بهش نیاز داره رو داشته باشن :)

لینک به دیدگاه

پاورش و کیسش رو دارم عالی جواب داده تا الان و بدون نقص هست واتر کولرشم رفتم بخرم اینقد خوش شانسم تخمشو ملخ خورد و نصیب ما نشد که بشه مطمئنا کیفیت و کارایی میتونه دلیل من برای انتخاب محصولات کولر مستر باشه

لینک به دیدگاه

حقیقتش من کولر مستر رو فقط  از سابقه و معروفیتش میشناسم ? تا حدودی میشه گفت تو زمینه کولینگ برترین برند هست و چیزی که از بقیه برند ها متمایزش میکنه همین کیفیت مثال زدنی و زیبایی محصولاتشه. اما اگه بیشتر دقت کنیم متوجه رنگ بندی و نورپردازی مناسب، قدرت بالا و تنوع مدل هاشم میشیم...

از نظر قیمت هم، خب هرچی بیشتر پول بدی بیشتر آش میخوری? ولی خب با توجه به قدرت خرید مردم و همچنین نیازشون، میبینیم که یکم کمتر سراغ محصولات این شرکت ژاپنی میان و حتی سراغ محصولات بی کیفیت برند های دیگه میرن... اما بهرحال کسی که دنبال کیفیته و محصول پرقدرت و با دوام میخواد حتما با قیمتشم کنار میاد و خودشو وفق میده

موفق باشین، عیدتون هم مبارک ?

ویرایش شده توسط Farhan khosravi
لینک به دیدگاه

کیفیت ساخت مرغوبی داره اما از نظر قیمت به صرفه نیست.

لینک به دیدگاه

برند خیلی خوش نام و معتبری هستش

و قابلیتهای زیادی در اوکلاک داره همینطور

گارانتی خیلی خوب

سرعت پمپاژ کولانت در خنک کننده مایع MASTER LIQUID بین 1100 تا 3300 دور در دقیقه است و به طور متوسط نویز 12 دسی بل را ایجاد می کند.

لینک به دیدگاه

به نظر من چیزی که باعث تفاوت محصولات کولر مستر با محصولات دیگه میشه کیفیت بسیار بالا و نو آوری توی محصولاتشه که کولر مستر و تبدیل به یه برند خاص و البته گرون میکنه

لینک به دیدگاه

به دلیل

۱-نصب بسیار راحت این مدل خنک کننده ها 

۲- نویز بسیار پایین در حدود ۶-۳۰ دسی بل

۳- دارای جنس عالی و درجه یک

۴- در آخر هم برندی به اسم COOLER MASTER که در این زمینه امتحانشو پس داده 

لینک به دیدگاه

با سلام برخی از تفاوت  ها:

1.طراحی خاص لبه فن که فشار هوای بیشتری ایجاد میکنه

2.کیفیت بالای ورقه های آلومینیومی استفاده شده

3.جنس عالی و رسانایی سریع لوله های مسی

4. اندازه مناسب برای جای گیری  در انواع کیس ها نسبت به air cooler ها =~

5. قابلیت نصب آسان و تعویض راحت فن (نیازی به تعویض نیست)

6.کاهش نویز به علت طراحی پره های فن(مثل سری nitro+ sapphire)

7.(...)

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من دلیل محبوب بودن برند کولر مستر استفاده از رادیاتور های آبی به صورت گسترده و همچنین محصولات متنوع،زیبا و باکیفیت می باشد.

بهترین تنوع  این شرکت ساختن خنک کننده هایی که در آنها از SMD وLED هایی به رنگ های مختلف و زیبا است.این کار در فروش هرچه بیشتر این شرکت نقش بسزایی داشته است.

برخی افراد از قیمت بالای این شرکت گلگی دارند ، در صورتی که اگر هر برند اسم و رسم خاصی در بین رقیبانش ایجاد کند،میتواند با استفاده از تولید کالای هر چه بهتر فروش و قیمت خود رابالا ببرد.البته به نظر شخصی خودم چون که این شرکت کالای بسیار باکیفیتی تولید می کند که حداقل دو ،سه سال از خریدن خنک کننده راحت می شویم،قیمت نسبتا مطلوبی را دارد.

باتشکر

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Amirali.aah گفته است :

سلام

به نظر من دلیل محبوب بودن برند کولر مستر استفاده از رادیاتور های آبی به صورت گسترده و همچنین محصولات متنوع،زیبا و باکیفیت می باشد.

بهترین تنوع  این شرکت ساختن خنک کننده هایی که در آنها از SMD وLED هایی به رنگ های مختلف و زیبا است.این کار در فروش هرچه بیشتر این شرکت نقش بسزایی داشته است.

برخی افراد از قیمت بالای این شرکت گلگی دارند ، در صورتی که اگر هر برند اسم و رسم خاصی در بین رقیبانش ایجاد کند،میتواند با استفاده از تولید کالای هر چه بهتر فروش و قیمت خود رابالا ببرد.البته به نظر شخصی خودم چون که این شرکت کالای بسیار باکیفیتی تولید می کند که حداقل دو ،سه سال از خریدن خنک کننده راحت می شویم،قیمت نسبتا مطلوبی را دارد.

باتشکر

لینک به دیدگاه

تجربه بنده از واتر کولر glacer 240i  و  کیس های 690 932 920 . و چند خنک کننده  z600   212 evo  tx 3  از این برند

کیفیت تقریبا خوب... قیمت های فضایی  داخل بازار که دیگه هرگز ازش خرید نخواهم کرد 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...