رفتن به مطلب

" مباحثه 6 " : خنک کننده های سری Master Liquid کولر مستر !! چرا ؟ + جائزه

Recommended Posts

سلام خدمت همگی

تفاوت هایی که من بین محصولات کولر مستر با سایر برند های سازنده خنک کننده های مایع می بینم  این موارد اند:

1. تکنولوژی های انحصاری و مبتکرانه کولر مستر مثل تکنولوژی flowop تو سری pro .

2. قیمت خیلی خیلی (دیگه بزرگ تر از این نمیشه ) بالا که به نظرم یکم غیر منصفانه هست.

3 . کیفیت بالای قطعات به کار رفته در محصولات.

4. ظاهر به شدت زیبا ( و به قول معروف با کلاس) بدنه محصولات.

5. گارانتی ارزشمند آواژنگ .

این ها به نظر من دلایل تمایز محصولات کولر مستر با سایر محصولات در بازار هست که به نظرم فاکتور قیمت باعث شده که افراد خاص (  مشتریان وفادار این برند و افراد اندکی مایه دار  ) جامعه کامپیوتر باز به سراغش بروند . در کل من که تا به حال تعریفات بسیار زیادی از این برند شنیده و طالب محصولات این برند هستم.

ممنون و خداحافظ...

لینک به دیدگاه

من فکر کنم در مورد کولر های این شرکت همین که به اسم این شرکت (Cooler Master) اکتفا کنیم کافی باشه B|

کولرهای  این شرکت اکثرا توی بنچمارکها رتبه اول دوم میگیرن.

طراحی Master Liquid بخصوص مجموعه پمپ و CPU Block بسیار زیباست.

لینک به دیدگاه

برند معتبر و شناخته شده ایه !

کیفیت ساختش با بقیه سازندگان رقابت میکنه !

و کلی موارد مثبت ولی !!!!!!!!!!!! به لطف قیمت گذاری فضایی در ایران من یکی سمتش نمیرم !

لینک به دیدگاه

من تجربه استفاده از اكثر برندهاي قطعات مختلف كامپيوتر رو داشتم، تو بحث كولينگ و كيس كيفيت و زيبايي و كارايي كه از برند كولرمستر ديدم و ازش لذت بردم رو نميتونم با برند ديگه ايي مقايسه كنم واقعا تجربه هاي لذت بخشي بودن در حال حاظر از كيس سري مستر كيس پرو ٥ و كولينگ مسترليكوييد پرو ٢٤٠ و پاور وي ٧٥٠ اين برند استفاده ميكنم و ميتونم بگم بهترين انتخاب هايي هستند تو اين سالها كه يه جورايي گيك سخت افزار هستم كردم.. 

در مورد قيمت هاي اين برند تا مدتي پيش (كمتر از يك سال پيش) قيمت ها به شدت منصفانه و عالي بودند اما اخيرا محصولات اين برند تو ايران با قيمت هاي بسيار بالايي فروش ميرن كه اميدوارم به وضعيت سابق برگردند..

لینک به دیدگاه

سلام

کیفیت ساخت بالا

تنوع و نصب راحتر البته به کم نسبت به بقیه

ولی همونطور که دوستان گفتن قیمتشون کذایی

با تشکر

لینک به دیدگاه

با کمک فناوری های انحصاری همچون  FlowOp خنک کننده های جدید کولرمستر حدود 40 درصد کارایی بالاتری نسبت به نسل های قبلی دارن. تکنولوژی دو اتاقکی dual chamber  کولرمستر در خنک کننده های MASTER LIQUID باعث افزایش عمر 2.5 برابری این محصولات شده که با توجه به قیمت بالا و عمر نسبتا کوتاه خنک کننده های آبی به دلیل استهلاک بالا در تماس بآ آب، یک ویژگی بصرفه هست که تا حدودی قیمت بالای محصولات رو توجیه میکنه. اگر چه کولرمستر در دنیای کولر ها مثل Steinway & Sons در دنیای پیانو ها می مونه!

0
  •  
لینک به دیدگاه

کولر مستر یعنی

کیفیت

زیبایی

طول عمر

کولینگ منحصربفرد

طراحی بی همتا در فن ها و رادیاتور و بلاک

در کل بی رغیب فقط گرون

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید به آقای حسینی عزیز و دوستان گل

به  نظر من کولر مستر یه برند خاصه

با تعریفی که از دوستان شنیدم در کیفیت قطعات کولر مسترشکی نیست

تفاوت خنک کننده های کولرمستر Master Liquid  با بقیه خنک کننده ها اینه :

Starting with the hot CPU, FlowOp looks to optimize the flow of liquid, enabling it to carry heat quickly and efficiently away from the CPU while preserving the lifespan of the components. To achieve this, we made improvements to practically every phase of the MasterLiquid Pro's cooling loop

تکنولوژی بکار رفته در این نسل  FlowOp نام دارد یعنی حرارتی که سی پی یو تولید میکنه  توسط بلاک گرفته میشه و در سریع ترین زمان ممکن  به رادیاتور انتقال پیدا میکنه و این چرخه همینطور ادامه داره و همین امر باعث کارایی بیشتر خنک کننده و از طرفی دیگر افزایش طول عمر پردازنده میشه

من افتخار اینو نداشتم که از این شرکت وسیله داشته باشم و خیلی خیلی آرزو دارم حتی یک لوگوی برچسب دار Cooler Master داشته باشم و روی کیسم بچسبونمش همین.

از آقای حسینی کمال تشکر رو میکنم و امیدوارم در زندگیشون موفق باشند

تشکر.

لینک به دیدگاه

یه خداقوت حسابی به آقای حسینی و تیم لیون کامپیوتر

باید گفت که برای کسی مثل من که کار گرفیکی و 3D انجام میده داشتن یه CPU سرحال به اندازه زندگیش مهمه و برای سرحال نگه داشتن CPU باید یه خنک کننده با کیفیت داشت .در انجام مراحل خروجی گرفتن خنک کننده کار بسیار مهمی رو به عهده داره چرا که باید پردازنده ای که قیمت خیلی بالایی داره  رو ساعت ها خنک نگه داره و این دقیقا همون کاریه که کولرهای مایع انجامش میدن من به زیبایی کولرمستر کاری ندارم اما جدای از قیمت بالاش با خریدش دیگه خیالتون از بابت پردازنده راحت میشه

لینک به دیدگاه

سلام

محصولات cooling  کولر مستر جز محصولات با کیفیت ولی با قیمت تقریبا بالاس

Master Liquid

محصولی هست که طراحی رادیاتور متفاوتی جهت افزایش بهروری دارد و مهم ترین ویژگی این محصول استفاده از پمپ با طول عمر بالاس و طراحی دو قسمتی سرد و گرم جهت افزایش بهروری و تولید نویز بسیار کم فن 

با تشکر

لینک به دیدگاه

کولر مستر یعنی

کیفیت

زیبایی

طول عمر

کولینگ منحصربفرد

طراحی بی همتا در فن ها و رادیاتور و بلاک

در کل بی رغیب فقط گرون

ببخشید دوست عزیز اما این چیزهایی که گفتید مربوط به noctua میشه فقط گرونی به کولرمستر مربوطه. تنها شاهکار کولرمستر hyper212, evo هست اونم فقط بخاطر قیمت مناسبش. بقیه جنساش نسبت به قیمتی که دارن کارایی ندارن.

راجع به واترکولینگ ها هم از برند های موجود تو ایران corsair بهترینه.

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

با کیفیت 

پر قدرت 

برند معروفیه

گارانتی خوبی تو ایران داره

نویز کم 

ظاهری جذاب داره

طول عمرش بالاست 

فن و رادیاتور قوی داره

ولی قیمتش کمر شکنه

لینک به دیدگاه

من نظر خاصی ندارم.فقط میدونم که کولر مستر از برندهای قدیمی و معتبر در سطح جهان هستش

انگیزه من از شرکت در این تایپیک صرفا شرکت در قرعه کشی بود و انشاالله برنده شدن جایزه

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر کمترین نویز و بیشترین خنک کنندگی رو در بین کولینگ ها داره اما بخاطر قیمتش زیاد مقرون به صرفه نیست درسته برای اور کلاک همه پیشنهاد میکنن اما به نظر من قیمتش زیاد

لینک به دیدگاه

خنک کننده های  مایع سیکل بسته یکی از مشکلات بزرگشون کیفیت کولانت یا مایع خنک کننده داخلشونه، چون تعویضش کار ساده ای نیست، تو سری master liquid کیفیت کولانت بسیاز بالاعه و خیال مصرف کننده رو برای حداقل چندسال راحت میکنه، یکی دیگه از مشکلاتی خنک کننده های مایع دارن قدرت پمپه چون بسیار دیده شده که بعلت نصب واترکولر در سقف کیس پمپ های ضعیف دچار مشکل میشن، تو این مورد هم قدرت بسیار زیاد پمپ های سری مستر کارساز هستن.

از طرف دیگه فناوری های انحصاری مسترکولر هم باعث افزایش بهره وری سری master liquid میشه و از همه رقبا جلو میفته!

لینک به دیدگاه

Cpu یکی از سخت جون ترین قطعات و مهمترین واصلیترین قطعات کامپیوتر هست اما یک دشمن همیشگی داره که البته اظافه کنم این دشمن بین تمامی قطعات کامپیوتر مشترکه اما خطرناکترین دشمن cpu هست

اسم این دشمن (دما) هست :هرچی بالاتر بره عمر و کارایی پایین تر میاد و بلعکس

Cpu اگر دماش کنترل نشه عمرش کم میشه و حتی ممکنه بسوزه 

حالا سوال چرا مستر لیکویید:

به خاطر اینکه هرروز عملیات های پردازشی سنگینتر میشن و همون جور cpu ها هم قویتر اما این قویتر شدن بدون عیب نیست عیبش اینه حرارت بیشتری هنگام کار تولید میشه به طوری که دیگه ایرکولر ها برای بعضی cpu ها جواب گو نیستن و باید بجاش از لیکویید کولر ها استفاده بشه 

اما برسیم به خود مستر لیکویید

این برند همونطور که از اسمش مشخصه تخصصش خنک کنندگی پردازنده هسته و همینطور یک برند خوش نام و قدرت مند هست که امکان نداره شمارو ناامید کنه 

این برند فقط یک عیب داره:اونم گرون بودن محصولاتش هست اما یک ضرب المثل داریم که میگیه (هیچ گرونی بی حکمت نیست)

اگر بعضی از دوستان میگن خیلی گرونه اینطور نیست (دلیلش پایین بودن ارزش واحد پولیمونه که با وارد شدن این محصولات قیمت های فضایی به خودشون میگیرن)

یا حق

لینک به دیدگاه

در دو کلمه میشود بیان کرد

زیبایی   و    کارایی 

کولینگ های  کولر مستر  قابل قیاس با بقیه نیست

لینک به دیدگاه

در ۲ کلمه میشود عنوان کرد

زیبایی      و    کارایی

در مورد زیبایی که واقعا جای بحثی نیست که کولرهای ان یک سر و گردن بالاتر از بقیه می ایستند.

در مورد کارایی هم با  توجه به این موضوع که هنگام بستن کامپیوتر های بنجمارک تستر تقریبا تمام سایت ها

و تسیتر ها ار کولر مستر استفاده میکنند که این فقط میتونه یک دلیل داشته باشه و ان هم اعتماد بالا به عملکرد

ان است

لینک به دیدگاه

فن های master liquid اعتبار خوبش جایی واسه خودش درست کرده که خوب همه جوره یه سرو گردن از بقیه بالاتره.

کیفیت خوب            زیبایی                 طول عمر زیاد فن های خنک کننده و پمپ پیشران

سرعت چرخش های فن ها :650 تا 2000 بالا

بهینه سازی فناوری FlowOp Technology

سازگار با اکثریت پردازنده ها

همه ی اینا از خوب بودن یه مارک فن میگن.        الان دیگه تقریبا همه سیستم ها میرن بالا و قوی هستن . 

فن master liquid بهتره و به خاطر زیباییش ظاهر خوبی به داخل کیس .

من شخصا اگه یه روزی سیستم قوی بخوام سرهم کنم فن  Master Liquid میزارم به خاطر اعتماد مارک و زیباییش .

لینک به دیدگاه

واقعا عاشقشم

صدای پایین

قدرت خنک کنندگی بالا و هزاران چیز دیگه

ولی بخاطر قیمت بالای محصولاتش فقط یک رویا باقی میمونه

لینک به دیدگاه

سلام سال نو مبارک.

اولین ویژگیش وجود مدل های مختلف واسه کاربرد های مختلف هست که میشه از مدل های مختلفش مثلا برای کیس . پردازنده و ... استفاده کرد.

دومین ویژگیش به نظر من اهمیت به زیبایی کالا در عین توجه به کارایی هست. یعنی علاوه بر این که به فکر ساخت یه محصول کارا بودن به زیباییش هم اهمیت دادن.

سویم هم کیفیت ساخت خوبه.

اگه بخوام وارد مباحث فنیش هم بشم باید بگم استفاده از فناوری  FLOW OP  راندمان رو خیلی بالا برده. قابلیت افزودن فن های بیشتر به صورت دلخواه.استفاده از فن های 9 پره با حداکثر 2000 دور در دقیقه ( در هر مدل ممکنه متفاوت باشه) تولید 12 دسی بل نویز به طور متوسط البته.

همه ی مواردی که بالا ذکر کردم میتونه هر گیمری رو ترقیب به خرید و استفاده از این محصولات کولر مستر بکنه.

ممنون

ویرایش شده توسط M.M.B
لینک به دیدگاه

با سلام به نظرم مهمترین دلیل انتخاب این برند کیفیت تضمین شدش هست تمامی محصولات این برند کیفیت خیلی خوبی دارن از جمله کولر های این شرکت که فوق العادن ولی به دلیل قیمت زیاد کالا های کولر مستر تا حالا محصولی از این شرکت نداشتم

ویرایش شده توسط Mahziyar Jafari
لینک به دیدگاه

عرض سلام خسته نباشید

کمپانی کولر مستر به عنوان یکی از قدیمی ترین برند های تولید کننده تجهیزات خنک کننده، خانواده جدیدی از خنک کننده های مایع را تولید نموده که MASTER LIQUID نامگذاری شدند. جدیدترین نسخه از فناوری FLOW OP که سبب افزایش راندمان و کارایی در خنک سازی پردازنده می شود، برای سری جدید واترکولر های COOLER MASTER به کار گرفته شده است

ویژگی بارز  خنک کنندهای MASTER LIQUID نسبت به برند های دیگه میتوان به خنک کنندگی عالی>کاهش نویز>عملکرد عالی و طول عمرکه به 2.5 برابر افزایش یافته است و هم اکنون می توانید به مدت 175 هزار ساعت از محصولات خانواده Master Liquid استفاده کنید. این در حالی است که طول عمر واترکولر های تولید شده توسط شرکت های رقیب به طور معمول در محدوده 50 تا 70 هزار ساعت می باشد.

ویرایش شده توسط offboy
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...