رفتن به مطلب

" مباحثه 6 " : خنک کننده های سری Master Liquid کولر مستر !! چرا ؟ + جائزه

Recommended Posts

طراحی منحصر بفرد 

کیفیت بسیار بالا و تضمین شده 

نویز بسیار ناچیز 

استفاده از لوله FEP با قابلیت جذب کمتر مایع خنک کننده در نتیجه  دفع بهتر حرارت و عمر بیشتر لوله ها

طراحی مربعی شکل خانه های  رادیاتور بمنظور گردش هوای موثرتر و در نتیجه دفع حرارت بهتر

پمپ بیشرفته با نویز بسیار پایین و 40 درصد کارایی بهتر و دو برابر عمر بیشتر نسبت به مدلهای قبل

استفاده از مخزن ثانویه علاوه بر افزایش عمر دو و نیم برابری پمپ باعث گردش موثر مایع و دفع حرارت بهتر میشود

پمپ مایع پیشرفته با برخورداری از 657 درصد

سطح تماس بیشتربرای دفع حرارت موثرتر

طول عمر بالای پمپ پیشران و فنهای

لینک به دیدگاه

سلام  محصولات کولرمسترو بخاطر کیفیت ساخت بالا و تنوع محصولات انتخاب مبکنم

لینک به دیدگاه

مورد اول اينكه معتبر بودن برند و اطمينان داشتن از كيفيت ساخت بالاى محصول

مورد دوم داشتن گارانتى معتبر شركت آواژنگ 5 ساله

مورد سوم استفاده از تكنولوژيهاى روز دنيا

مورد چهارم تنوع محصولات در اين رده كه مدلهاى مختلفى در اين سرى توليد كرده طبق لينك زير

http://www.coolermaster.com/product/Lines/cpu-liquid-cooler/

ساپورت تمامى سوكتهاى موجود از عهد بوق تا اين سال مثال:

Intel® LGA 2011-v3 / 2011 / 1151 / 1150 / 1155 / 1156 / 1366 / 775 socket

AMDAM4* / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2 / FM2+ / FM2 / FM1 socket

مورد پنجم تنوع قيمتى در رنج 300 الى 600 تومان و موجود بودن تقريباً اكثر مدلهاى اين سرى در بازار داخلى و خصوصاً ليون كامپيوتر آماده براى سفارش

ممنون از مباحثه اى كه برگزار كرديد و تشكر از دست اندركاران محترم سايت ليون

ویرایش شده توسط eddy
لینک به دیدگاه

سلام

فناوری انحصاری Flow Up کولرمستر در واترکولر های سری Master Liquid به تکامل رسیده است. این فناوری در نسل جدید خنک کننده های مایع کولرمستر سبب انتقال سریع حرارت از سطح پردازنده به سمت پمپ و در نهایت رادیاتور می شود تا کاهش دما در سریع ترین زمان ممکن رخ دهد.

به کار گیری فناوری های جدید در ساخت تجهیزات مختلف واترکولر Master Liquid سبب بهبود در پارامتر های مختلف گردیده است. از این موارد می توان به کاهش نویز به میزان 10 دسی بل، افزایش عملکرد به میزان 40 درصد و 2 برابر شدن طول عمر نسبت به نسل گذشته واترکولر های حرفه ای کولرمستر اشاره کرد.

افزایش طول عمر یکی از مهم ترین اهداف کولرمستر در ساخت واترکولر های سری Master Liquid بوده و با به کارگیری فناوری های جدید در ساخت آنها، طول عمر به 2.5 برابر افزایش یافته است و هم اکنون می توانید به مدت 175 هزار ساعت از محصولات خانواده Master Liquid استفاده کنید. این در حالی است که طول عمر واترکولر های تولید شده توسط شرکت های رقیب به طور معمول در محدوده 50 تا 70 هزار ساعت می باشد.

تزریق کولانت به درون بلاک با توجه به سبک طراحی جدید به صورت مستقیم انجام می شود و مایع به صورت مستقیم روی سطح بلاک اسپری می شود. به این صورت 40 درصد عملکرد بهتر را نسبت به نسل گذشته تجربه خواهید کرد.

طبق اعلام کولرمستر، میزان نویز واترکولر های Master Liquid در محدوده 6 تا 30 دسی بل قرار دارند که از این حیث نویز کمتری نسبت به محیط کتابخانه، توربین بادی، محیط اداری و اتاق نشیمن را تجربه خواهید کرد. دو عدد فن ارائه شده به همراه واترکولر از نوع MasterFan Pro Balance هستند که مهم ترین ویژگی آنها طول عمر 490 هزار ساعتی است. به این صورت در مقایسه با حداکثر طول عمر 150 هزار ساعتی فن های تولید شده توسط سایر برندها، طول عمری بیش از 3 برابر حاصل شده است.

لینک به دیدگاه

سلام

سری masterliquid ویژگی های جدیدی نسبت به نسل گذشته داره که باعث افزایش کارایی میشه

-بلاک جدید با 657 درصد سطح تماس بیشتر با آب 

-پمپ با 10 دسی بل صدای کمتر و دو برابر عمر و 40درصد افزایش کارایی

-رادیاتور با طراحی  square fin و در نتیجه عبور راحت تر هوا از رادیاتور و دفع گرما بالاتر

-شیلنگ fep با جذب کمتر نسبت به شیلنگ های لاستیکی و عمر بیشتر و آب بندی بهتر

-فن masterfan air balance با توازن میان حجم هوا و فشار هوا

ویرایش شده توسط only
لینک به دیدگاه

یکی از قدیمی ترین برند هاست.پردازنده های اینتل هم چون زیاد داغ میکنن و توان مصرفشون بالاس  باید از همون اول کنترل شن که خنک کننده های جدید کولر مستر اینکارو میکنن.2 فن دارن که خودش خیلی تاثیر داره واسه خنک کردن  و کلا خیلیم ظاهر خشگلی دارناین master liquid هم کلا فرقی با مدلای قبلیش نداره  به جز تعداد فن هاش.کلا تو این مدل سریع تر خنک میکنه تا اونجا ک میدونم.من خوراکم  این چیزاس  چون سیستم بستن دوس دارم زیاد میخونم

لینک به دیدگاه

واقعا عالی و واقعا قیمت بالا آدم میمونه بخره یا نخره :(

لینک به دیدگاه

با سلام، من تا حالا از محصولات کولر مستر زیاد استفاده کردم، مخصوصا خنک کننده هاش، و چیزی که باعث این امر شده، زیبایی محصولات، کیفیت ساخت بالای اون و قیمت نسبتا خوب اونه.

لینک به دیدگاه

با سلام 

خنک کننده های کولر مستر از دیرینه با بازخورد خوبی همراه بودند و کمتر نارضایتی مشتری دیده شده و به خصوص در این چند سال به افراد حرفه ای توجه ویژه ای نشان داده و محصولات رده بالایی را معرفی کرده 

در کشور ما این خنک کننده ها از برچسب قیمت بالایی برخوردارند و کمی خریداران را از خود دور کرده که البته در مقابل کیفیت ان میتوان گفت کمی ارزش دارد ولی برای استفاده ی بلند مدت و سنگین پیشنهاد من همین سری جدید خنک کننده های مایع کولر مستر هست که البته کمی فن های کولر مستر اذیت خواهند کرد که تعویضشان را با فن های کورسیر پیشنهاد میکنم

لینک به دیدگاه

با عرض درود فراوان

محصولات Cooler Master دیگه انقدر از لحاظ کیفیت بین ایرانیا و خارجی ها جا افتاده که دیگه وقتی میگین "نظرتون درموردش چیه" همه کامنتا یه جور میشه همین طور که میبینین؛

من برا AMD FX-9370 خودم یه Cooler Master Nepton 120XL انداختم، چون با یه همچین CPU قوی ای  باید یه Liquid CPU Cooler خوب  انداخت.

ویرایش شده توسط HanaLover
لینک به دیدگاه

با سلام

کیفیت.کارایی و زیبایی ظاهری به نظر من مهمترین نقطه قوت کولر مستر هستش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه مثل معروف هست که میگه:
قیمت بالای محصولات کولرمستر از بین نمی رود فقط از دریا کامپیوتر به آواژنگ منتقل می شود.

گذشته از شوخی درسته که محصولات این برند بسیار با کیفیت هستند ولی عدم قیمت گذاری مناسب چه در زمان دریا و چه در زمان آواژنگ موجب فروش پایین این سری خواهد بود.

متاسفانه فاجعه ترین محصول این برند تا به امروز در همین دسته خنک کننده های آبی یعنی MasterLiquid Maker 92 هست که نه کارایی خوبی داره و نه قیمت مناسب.
ریویو هاش رو چک کنید تا به عمق فاجعه پی ببرید! و البته همینطور اگر از پردازنده اسکای لیک خودتون سیر شدید این کولر حتما رو بخرید!؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

یه مثل معروف هست که میگه:
قیمت بالای محصولات کولرمستر از بین نمی رود فقط از دریا کامپیوتر به آواژنگ منتقل می شود.
گذشته از شوخی درسته که محصولات این برند بسیار با کیفیت هستند ولی عدم قیمت گذاری مناسب چه در زمان دریا و چه در زمان آواژنگ موجب فروش پایین این سری خواهد بود.
متاسفانه فاجعه ترین محصول این برند تا به امروز در همین دسته خنک کننده های آبی یعنی MasterLiquid Maker 92 هست که نه کارایی خوبی داره و نه قیمت مناسب.
ریویو هاش رو چک کنید تا به عمق فاجعه پی ببرید! و البته همینطور اگر از پردازنده اسکای لیک خودتون سیر شدید این کولر حتما رو بخرید!؟

درود بر حرف حساب

شخصا با اشخاصی که به راحتی گول تبلیغات و برند رو نمیخورن حال میکنم [emoji106] [emoji106] [emoji106]

قیمت کولری که ذکر کردین 510 هزار تومنه.

اینو خطاب به دوستانی میگم که شاید اطلاع نداشته باشن.

ایر کولر noctua dh-14 تو هر سایت معتبری جز top 5 هست چه بین ایر و چه واتر کولینگ. که با قیمت 300-340 تومن تو ایران به فروش میرسه.

شاید بگین حرف من بی ربطه به موضوع تاپیک، ولی هستن کسایی که میان تحت تاثیر تعاریف کذب و بزرگ نمایی شده این برند قرار میگیرن و بنظرشون 510 هزار تومان معقوله.....

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید به لیون

بنظر بنده کولر مستر یکی از شرکت های قدیمی و صاحب شهرت هست و نسبت به سایر برند ها خیلی موفق تر هست ، در مدل کولر های Liquid که کولر مستر ارائه کرده حرف برای گفتن نسبت به سایر رقبا زیاد داره اول اینکه نویز مهمه و در این مدل خنک کننده ها نویز به 10 دسیبل رسیده و قدرت کارایی حدودا 40 درصد بیشتر شده و فن های تعبیه شده میتونن تا 490 هزار ساعت کارایی به شما بدن در هر شرایطی و سایر برند ها 150 ساعت کارایی مفید میدن یه چیزی حدود 3 برابر کمتر که نا امید کنندس بگذریم ، با مراجه به سایت کولر مستر میبینین که کارایی خنک کننده های خانواده Liquid 175 هزار ساعت هست که سایر رقبا رو رنج 50 تا 75 هزار ساعت هستند که میشه گفت کیفیت ساخت کولر مستر خیلی عالیه و دیگه جایی نمیمونه ما برای کیفیت بحث بکنیم از نظر بنده با این کارایی هزینه ای که میشه به صرفه هست بعضی از دوستان گله دارن از قیمت میتونن مقایسه بکنن با سایر برند ها تا متوجه بشن به قول قدیمیا ( هیچ گرونی بی حکمت ، هیچ ارزونی بی حمکت نیست ) امید وارم مثل من که از کولر مستر استفاده میکنم راضی هستم شما هم راضی باشید .

لینک به دیدگاه

خوب تو خرید هر محصولی ما یه سری نقاط قوت و یه سری نقاط ضعف داریم . خودم به شخصه موقع خرید به قیمت توجه زیادی میکنم . البته یه نکاتی رو باید بهش توجه داشت و مهم تریناش پشتیبانی و گارانتی اش هست و بعد و شاید مهمتر سیاست و نحوه قیمت گذاریش . خودم captain ex 360 دارم و با وجود قیمت حدود 130 دلاریش تو آمازون تو ایران 410 خریدمش ولی این مدل مستر لیکوئید 240اش با وجود قیمت 120 دلاریش حدود 100هزار تومن هم بیشتر قیمت خورده . اگه قیمت گذاریش معقولتر بود حتما کولر مستر رو انتخاب میکردم . ولی درکل شاید نشه گفت بهترین ولی یکی از بهترین واتر کولرهای دنیاست .

نقاط قوت:

کارایی بسیار خوب

کیفیت ساخت عالی (کلیه اجزا)

پمپ کم صدا

فن بسیار مرغوب

طراحی شکیل و زیبا

واتر بلاک بهینه و زیبا

دوام و اطمینان پذیری بسیار عالی

نصب آسان

نقاط ضعف:

قیمت بالاش

نویز نسبتاً بالای فن در دور بالا

نور LED آبی قابل غیر فعال کردن نیست!!!نکته مهمی هست

چسبندگی بسیار ضعیف خمیر رسانای حرارت (Thermal Paste)

لینک به دیدگاه

واترکولر های جدید کولرمستر که در راس آنها خنک کننده Master Liquid 240 قرار دارد، از یک رادیاتور با طول 240 میلی متری بهره می برد و در این خنک کننده، قابلیت نصب حداکثر 4 عدد فن در دو سمت رادیاتور وجود دارد.

فناوری انحصاری Flow Up کولرمستر در واترکولر های سری Master Liquid به تکامل رسیده است. این فناوری در نسل جدید خنک کننده های مایع کولرمستر سبب انتقال سریع حرارت از سطح پردازنده به سمت پمپ و در نهایت رادیاتور می شود تا کاهش دما در سریع ترین زمان ممکن رخ دهد.

به کار گیری فناوری های جدید در ساخت تجهیزات مختلف واترکولر Master Liquid سبب بهبود در پارامتر های مختلف گردیده است. از این موارد می توان به کاهش نویز به میزان 10 دسی بل، افزایش عملکرد به میزان 40 درصد و 2 برابر شدن طول عمر نسبت به نسل گذشته واترکولر های حرفه ای کولرمستر اشاره کرد.

افزایش طول عمر یکی از مهم ترین اهداف کولرمستر در ساخت واترکولر های سری Master Liquid بوده و با به کارگیری فناوری های جدید در ساخت آنها، طول عمر به 2.5 برابر افزایش یافته است و هم اکنون می توانید به مدت 175 هزار ساعت از محصولات خانواده Master Liquid استفاده کنید. این در حالی است که طول عمر واترکولر های تولید شده توسط شرکت های رقیب به طور معمول در محدوده 50 تا 70 هزار ساعت می باشد.

لینک به دیدگاه

کمپانی کولر مستر با هدف ارائه بهترین راه حل های حرارتی در صنعت کامپیوتر تاسیس شد.از زمان تاسیس این شرکت در تو دهه گذشته تا به حال تمام دنیا بچشم دیده که به تمام اصول و اهداف خودش در این ضمینه پایبند و با تمام قدرت به فعالیت های خودش تا حال حاضر ادامه داده و خواهد داد.

کولر مستر یک کمپانی پیشرو در ضمینه تجهیزات جانبی کامپیوتر، خنک کنندها و غیر محسوب میشه که بدون اغراق میتونم بگم هرکسی که با کامپیوتر سروکار داشته باشه حداقل یک بار اسم این شرکت رو شنیده.حال با ظهور تکنولوژی های جدید در صنعت کامپیوتر و به تبع آن نیاز به دفع بهتر حرارت در سیستم های رایانه ای این شرکت نسل های جدیدی از خنک کننده های مایع خود را در چهار خانواده که تاکنون معرفی شده است را در اختیار عموم مصرف کننده ها قرار داده است که به بررسی اجمالی آنها خواهیم پرداخت.

MasterLiquid Maker:

تنها یک مدل از این خانواده به نام  معرفی شده است که هدف از طراحی آن استفاده در سیستم های کوچک و Mini Case هاست.از مزایای این سری میتوان به طول عمر بالای پمپ ها 175000 هزار ساعت کارکرد و نویز پایین پمپ 12 دسیبل و طول عمر بالای فن با 350000 هزار ساعت کارکرد و نویز پایین 6 تا 30 دسیبل و طراحی کوچک و جمع و جور و کیفیت ساخت خوب. از نکات قابل توحه در طراحی این مدل تغییر زاویه فن و رادیاتور خنک کننده هست که میتونه حجم هوای تولید شده رو به Cpu بدمه که میتونه راندمان رو کمی بالاتر ببره.

MasterLiquid Pro:

این خانواده بزرگ کولر مستر در شش مدل معرفی شده اند و طیف بزرگ کاربران حرفه ای گیم و همچنین کاربران حرفه ای سیستم های صنعتی و Workstaion ها که بار پردازی زیادی دارند رو نشانه رفته.

از مزایای این سری میتوان به تکنولوژی FlowOp برای انتقال سریع تر حرارت Cpu به رادیاتور و چرخه خنک سازی بهتر، افزارش سطح تماس خنک کننده با جهت انتقال بهتر حرارت، طول عمر بسیار بالای پمپ 175000 هزار ساعت و نویز پایین حداکثر 12 دسیبل عمر بسیار بالای 490000 هزار ساعت کارکرد فن ها که رقم بسیار بالایی محسوب میشه و همپنین نویز بسیار پایین حداکثر 6 تا 30 دسیبل و طراحی و کیفیت ساخت بیسار بالا و زیبا میتوان اشاره کرد.

انواع مدل های این خانواده:

MasterLiquid Pro 120

MasterLiquid Pro 140

MasterLiquid Pro 240

MasterLiquid Pro 280

(MasterLiquid Pro 120 (Non-Sleeve Version

(MasterLiquid Pro 240 (Non-Sleeve Version

MasterLiquid:

این سری مناسب مصارف خانگی با رادنمان بالا در مقابل قیمت مناسب طراحی شده که در دو مدل MasterLiquid 120 و MasterLiquid 240 در اختیار کاربران قرار گرفته...

مزایای این مدل کیفیت ساخت بالا، طول عمر بالای پمپ 70000 هزار ساعت کارکرد و نویز پایین 15 دسیبل و طول عمر بالای فن با 160000 هزار ساعت کارکرد و نویز پایین 6 تا 30 دسیبل  ، نصب ساده ، نیاز کم به تعمیر و نگهداری و قیمت مناسب و کیفیت ساخت خوب اشاره کرد.

MasterLiquid Lite:

این هم گزینه مناسبی برای مصارف با کاربری های معمولی هست برای راضی نگه داشتن افرادی که نمیخوان پول زیادی خرج کنند.طول عمر بالا و کیفیت ساخت خوب هم از مزایای این سری هست.

در مجموع میشه گفت خنک کننده های کولر مستر میتونه یکی از بهترین گزینه های انتخابی برای کاربران معمولی  تا حرفه ای باشه که به تمام جهان اثبات شده ولی  شاید از نظر قیمت برای بعضی ها توجیه نباشه این خنک کنندها رو تهیه کنند ولی مطمئن باشید کیفیت بالای ساخت و طول عمر بالا و راندمان خوب میتونه توجیه کننده باشه،

لینک زیر بررسی برخی خنک کننده های کولر مستر هست که میتونید مشاهده کنید.

Cooler Master MasterLiquid Maker 92

https://www.techpowerup.com/reviews/CoolerMaster/Masterliquid_Maker_92/

MasterLiquid Pro 120

http://www.enostech.com/cooler-master-masterliquid-pro-120-aio-cpu-cooler-review/

MasterLiquid Pro 140

http://thermalbench.com/2016/11/15/cooler-master-masterliquid-pro-140-cpu-cooler/

MasterLiquid Pro 240

http://www.tweaktown.com/reviews/8080/cooler-master-masterliquid-pro-240-cpu-review/index.html

MasterLiquid Pro 280

http://www.kitguru.net/components/cooling/dominic-moass/cooler-master-masterliquid-pro-280-aio-review/

ویرایش شده توسط aardwolf313
لینک به دیدگاه

سلام.

درصورتی که قیمتش معتدل تر بشه ارزش خرید بالایی به خاطر کیفیت خوب و عملکردش داره.

لینک به دیدگاه

سلام رفقا من اطلاع چندانی ندارم و تازه واردم ولی از محصولات کولرمستر خوشم میاد 

شاید برا کیس جدیدم از این مارک وردارم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

کیفیت خوب ، ظاهر زیبا ، نویز کم که برای همه خیلی اهمیت داره ، رادیاتورهای با کیفیت و سرعت انتقال حرارت بالا.

لینک به دیدگاه

با عرض سلام، من یه لپ‌تاپ ایسوس G551VW خریدم و برای کول‌پد دنبال یک مارک خوب و معتبر با کارایی بالا بودم تا بتونه سیستم منو خنک کنه. دقیقا همونجا بود که با کولر مستر آشنا شدم. بسیار راضی ام، کم صدا و کارایی بسیار بالا.

بالاخره آدم هرچقدر پول بده آش میخوره?

لینک به دیدگاه

همه چیزش خوبه - ولی قیمت بسیار بالاش آدمو منصرف میکنه از خریدش . در کل کسایی که مثل من ساعت زیادی رو پای گیم میگذرونن توصیه میشه . اونایی هم که توانایی خریدش رو مثل من ندارن حسرتشو بخورن . . .

لینک به دیدگاه

راستیتش اینه که گارانتی خیلی مهمه تو محصول چون خرابی تو هر محصولی هست و وقتی شرکتی میاد 5 سال گارانتی میکنه محصولشو دیگه نهایت اطمینان به ساخته خودشه (مثل سایپا و ایران خودرو :))

بعد برند کولر مستر خودشو باره اثبات کرده در هر محصولی که تولید کرده کیفیت خیلی خوبی داره امکانات روز دنیا که مثلا لوله های FEP  خیلی خوبه پمپ های خوب و بادوام وبی صدا و...وامکانات انحصاری البته همه اینا خوبیشه  و تنها بدیش قیمتشه : (

لینک به دیدگاه

با سلام
کیفیت ساخت بسیار بالا
زیبایی و ظاهر خاص
البته این سری خنک کننده ها داراری چهار مدل میباشد که هرکدام از انها داراری یه سری ویژگیهای خاصی میباشند ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...