رفتن به مطلب

" مباحثه 6 " : خنک کننده های سری Master Liquid کولر مستر !! چرا ؟ + جائزه

Recommended Posts

فرق اساسی این خنک کننده با خنک کننده های دیگه دوطبقه بودن محفظه پمپش هست این به این معنی هست که مایع خنک از رادیاتور به طبقه بالایی می یاد و پمپ هم طبقه بالاست بعد از بالا به طبقه پایین منتقل می شه و بعد اینکه عمل خنکی رو انجام داد از طبقه پایین به سمت رادیاتور خارج می شه مایع گرممون .چون خوده پمپ مستقیما با مایع گرممون در ارتباط نیست این عمل عمر پمپمون رو بسیار افزایش می دهد .

این نکته با توجه به گرونی محصول ارزشش بیشتره .مصرف کننده با خرید این محصول از لحاظ طول عمر محصول خیالش راحته.

لینک به دیدگاه

سلام

از نظر من کارایی و همچنین طول عمر بالا یکی از مهمترین فاکتور برای خرید محسوب میشود  که تمامی فن ها و خنک کننده های cooler master   شامل آن میشود

در بازار و در بین خریداران    نیز  جزء محبوب ترین برند ها محسوب میشود،  میزان خنک کنندگی  همراه با گردش هوای مناسب  و بالای این محصولات انرا  به  رقیبی بی نقص در این بازه از این طیف از محصولات در برابر تمامی  رقیب بان خود تبدیل کرده است .

شاید برای امثال مثل من که برای رندر های سنگین و کارهای گرافیکی  که باعث تولید گرمای زیاد در کیس و همچنین CPU  نیاز آن بیشتر به چشم آید

لینک به دیدگاه

خوب قطعا کولر مستر یکی از بهترین و قدیمی ترین ها تو ساخت قطعات خنک کننده است و همچنین از با کیفیت ترین ها.

لینک به دیدگاه

سلام من تا به حال از این برند خریدی  نداشتم به خاطر قیمت بالای که دارند اما برادرم که خرید داشتند پاور واقعا بدون صدای داردنسبت به گرین  دلیلی که می تونه داشته باشد به خاطر کیفیتی است که دارد

لینک به دیدگاه

کولر مستر از برندایی هست که به صورت تخصصی تو یه سری زمینه ها کار میکنه و تخصص اصلیش هم خنک کننده ها هستن و مسلمه در این زمینه بهتر از شرکتایی مثل کورسیر عمل میکنه. هنوز که هنوزه خنک کندده هایی مثل وی8 و وی10 رو از یاد نبردیم که چقدر موثر پردازنده هایی مثل نسل هزول رو خنک میکردن. در کنار کیفیت ساخت بالا، نکته دیگه ساختن انواع کولر هست که تو انواع کیس با فضای مختلف جا میشن. از کولرایی اندازه یه سیب گرفته تا کولرهای خیلی بزرگ و فوق حرفه ای رو تولید میکنه. من خودم پاور کولرمستر دارم و ازش راضیم. قیمت مناسب و کارایی بالایی داره. از اون مهم تر گارانتیش هست که واقعا خدمات پس از فروش عالی ای بهم داده.

ویرایش شده توسط rzmsv
لینک به دیدگاه

مزیت هایی که این برند داره که خیلی توی انتخاب کالا تاثیر داره :

1- سابقه تولید کالای تخصصی و با کیفیت

2- ظاهری جذاب  در کنار کارایی بالا

3- و صد البته پشتیبانی  محصولات

باز هم قدمت این برند و تخصصش توی ساخت خنک کننده ها است که شخصا خیلی بهش اهمیت میدم.

پاور 480 وات که حدودا سال 85 خریدم و خرابیشو ندیدم.

و کولری (Hyper 212) که الان نزدیک 10 سالشه و هر روز بهتر از دیروز.

لینک به دیدگاه

قیمت بالایی دارند اما ارزشش رو  داره

من هر چی از این برند گرفتم بسیار راضی بودم و واقعا یکی از بهترین هاست

کیفیت ساخت بسیار بالایی دارن و همچنین کارایی و عمر بالا

لینک به دیدگاه

درود

کولر مستر رو از قدیم نامش بوده و هست و همیشه توی کیفیت جزئ بهترین ها بوده. من زیاد به صورت تخصصی سر در نمیارم و موقع خرید سیستم بهم پیشنهاد میدادن که واقعا کیفیت خوبی داشته و. کاملا راضی کننده بود.

با سپاس

لینک به دیدگاه

قیمت بالاش تو ذوق میزنه ، ولی در صدد تهیشم (;

Sent from my SM-J510F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و وقت بخیر. موارد زیر به نظر مهم و قابل توجه می باشن:

- فناوری انحصاری Flow Up کولرمستر در واترکولر های سری Master Liquid (این فناوری سبب انتقال سریع حرارت از سطح پردازنده به سمت پمپ و در نهایت رادیاتور می شه تا کاهش دما در سریع ترین زمان ممکن اتفاق بیوفته)

- به کار گیری فناوری های جدید در ساخت تجهیزات مختلف واترکولر Master Liquid باعث بهبود پارامتر های مختلف از جمله کاهش نویز به میزان 10 دسی بل، افزایش عملکرد به میزان 40 درصد و 2 برابر شدن طول عمر نسبت به نسل گذشته واترکولر های حرفه ای کولرمستر شده

- افزایش طول عمر به 2.5 برابر در واقع می توان به مدت 175 هزار ساعت از محصولات خانواده Master Liquid استفاده کرد (در حالی که طول عمر واترکولر های تولید شده توسط شرکت های رقیب به طور معمول در محدوده 50 تا 70 هزار ساعت است

- تزریق کولانت به درون بلاک به صورت مستقیم با توجه به سبک طراحی جدید و مایع به صورت مستقیم روی سطح بلاک اسپری می شود. به این صورت 40 درصد عملکرد بهتر نسبت به نسل گذشته وجود دارد.

- میزان نویز واترکولر های Master Liquid در محدوده 6 تا 30 دسی بل قرار دارند.

- فن ها به همراه واترکولر از نوع MasterFan Pro Balance هستند که مهم ترین ویژگی آنها طول عمر 490 هزار ساعتی است. بنابراین در مقایسه با حداکثر طول عمر 150 هزار ساعتی فن های تولید شده توسط سایر برندها، طول عمری بیش از 3 برابر وجود دارد.

- طراحی به روز و جذاب برای کاربران

علی رغم تمام موارد بالا، اکثر کاربران داخلی از قیمت بالای محصولات کولرمستر گلایه دارن که این مساله تقریبا محصولات این برند با کیفیت رو تقریبا برای عموم دور از دسترس کرده.

ویرایش شده توسط alisantoori
لینک به دیدگاه

فناوری انحصاری Flow Up سبب انتقال سریع حرارت از سطح پردازنده به سمت پمپ و در نهایت رادیاتور می شود تا کاهش دما در سریع ترین زمان ممکن رخ دهد می توان به کاهش نویز به میزان 10 دسی بل، افزایش عملکرد به میزان 40 درصد و 2 برابر شدن طول عمر نسبت به نسل گذشته واترکولر های حرفه ای کولرمستر اشاره کرد چون کولرمستر  کیفیت عالی در مقابل قیمت مناسب را  داراست

لینک به دیدگاه

در حالت کلی عوامل زیر دخیل هستند
کیفیت بالا
کارایی مداوم
کارکرد درست و حرفه ای
و اخیرا فناوری های جدید

لینک به دیدگاه

اول از همه مستر سال نوت مبارک !!!!اول سالی که ترکوندی با 1200 واتت

زندگی  مو میدم برای کولر مستر 

ولی هنوز واتر کولر هاشو تجربه نکردم 

ایر کولر های را دارم و تجربه عالی بوده 

V8GTS -V8 

V10 هنوز که هنوز یار منه 

و حتی نمیتونم هیچ برندی جایگزین کنم

الخصوص تو پاور هاش کیفیت در برابر ارزش خرید حرف اول 

هنوز اینقدر پولدار نشدم که جنس ارزون ((اسم شو نبر گ ر ن)) بخرم 

لینک به دیدگاه

با سلام

اولا برند و کارک خیلی مهم هست و کولر مستر حرف اول رو در این زمینه میزنه .

دوم اینکه خنک کننده های ابی نسل جدید خنک کننده ها هستند و با گردش آب باعث خنکی سیستم و خروج دما می شوند . مشابه سیستم رادیاتور در اتوموبیل

سوم اینکه همین استفاده از سیستم گردش اب باعث میشه سرو صدا به میزان قابل توجهی کم بشه  . مساله ای که مهمترین دغدغه دارندگان کامپیوتر بجهت خرید سیستم خنک کننده هست .

و ....

لینک به دیدگاه

قیمتش کمی بالا هست اما خوب کیفیت مطلوبی رو هم در قبال هزینه ایی که داری میکنی دریافت میکنی

دیزاین خوبی داره جلوه قشنگی به کیس میده همچنین کارایی عالی داره 

برند کولر مستر هم که خودش گویا همه چیز هست

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت جناب حسینی عزیز و بقیه ی دوستان لیونی! B|

تو کیفیت برند کولرمستر و خنک کننده هاش که شکی نیست و این سری واتر کولینگ ها به جز فن و پمپ های جدید، پر بازده و کم صدایی که دارن، هر کدوم شون قابلیت های جالب و خاص خودشون رو دارن.

برای مثال ایده ی واترکولینگ سر خود در مدل MasterLiquid Maker 92 و امکان استفاده ازش در دو حالت افقی و عمودی خیلی کاربردی و جالبه یا مثلا مدل MasterLiquid Lite 120 که بخاطر ابعاد و صدای کمی که داره تقریبا تو هر شرایط و کیسی قابل استفاده اس و البته قابلیت FlowOp در سری MasterLiquid Pro که خودتون اشاره کردین. :)

فقط قیمت شون تو ایران . . . :S

ویرایش شده توسط Poori_CAPITAL
لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید 

کیفیت بالای محصولات و ظاهر زیبایی که محصولاتش داره 

لینک به دیدگاه

درود و خسته نباشید

خنک کننده های  سری Master Liquid کولر مستر از فناوری انحصاری Flow Up برای انتقال سریع حرارت از سطح پردازنده به سمت پمپ و در نهایت رادیاتور استفاده می کند تا کاهش دما در سریع ترین زمان ممکن رخ دهد. همچنین طراحی جدید این سری باعث شده تا تزریق کولانت به درون بلاک به صورت مستقیم انجام شود. فن های استفاده شده از نوع MasterFan Pro Balance در خنک کننده های  سری Master Liquid ، عمر ۴۹۰ هزار ساعتی دارند. نویز پایین، عملکرد و طول عمر بالای این خنک کننده های مایع هم از دیگر دلایل برتری خنک کننده های  سری Master Liquid کولر مستر نسبت به رقبا محسوب شده و کاربران را ترغیب به خرید این سری از محصول می کند.

لینک به دیدگاه

مهم ترین برتری کولر مستر لیکوئید بدون شک عمر بسیار بالای اونهاست. برندی به خرکاری کولر مستر پیدا نمیشه، 13 ساله پاور کولر مستر 390 وات دارم هنوز مثل روز اولش کار میکنه بدون ذره ای صدا و نویز اضافه.

لینک به دیدگاه

بنظر من فقط میشه توی چند کلمه خلاصه کرد

کیفیت

قدرت

اعتماد

اطمینان 

همه اینارو داره چه کیفیت چه قدرت و چه اعتماد و اطمینانی که از خریدش بدست میارید

چه خنک کننده های بادیش چه خنک کننده های آبیش همشون عالین

کلا یا کولرمستر بگیرید یا  اگه نگرفتید مارک گرین بخرید

خیالتونم راحت

لینک به دیدگاه

خب من اولین کردیتمو ب کیفیتا قطعات کولر مستر میدم چون واقعا چیزیه ک هچقد تعریف کنیم بازم کمه دربارش من خودم قصد خرید ایرکولر جدا داشتم و خب اشنایی ای با همین ایر کولری ک تو این مثاحبه گذاشته شده آشنایی کاملی ندشاتم و رفتم دربارش خوندمو  علاقه من شدم بهش ولی چیزی ک منو واقعا دل زده کرد قیمت قطعات کولر مستره واسه منی ک تو ایرانم و با این گرونیه قطعات کامپیوتری واسه منه جوون واقعا سخته ک این قیمتو بابتش بپردازم و خب ازش خوشم اومد ک توانم برسه حتما میخرمو استفاده میکنم

دلیله خریدتونم میدونم باز تکراری میشه ولی خب بازم میگم فقط و فقط کیفیت  قطعاته ک باعث خرید میشه

لینک به دیدگاه

خنک کننده ی کولر مستر هم از نظر زیبایی و هم از نظر کارایی و کیفیت ساخت و کیفیت آلیاژ و سرعت بالاتر فن و همچنین طول عمر بیشتر از خنک کننده های دیگه برتری داره.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان !

از اون جایی که من یکی از  کولر های شرکت کولر مستر رو دارم، میتونم بگم واقعا خنک کنندگیش بینظیره.

قیمت و کاراییش م عالیه. بسیار کم صدا ! تا حالا صدای این خنک کننده رو من نشنیدم.

ظاهرش هم بسیار زیباست. و این خنک کننده وزنش از بقیه برند ها کم تره با توجه به اندازه اش...

کیفیت و طول عمر بسیار مناسبی هم داره !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...