رفتن به مطلب

" مباحثه 6 " : خنک کننده های سری Master Liquid کولر مستر !! چرا ؟ + جائزه

Recommended Posts

سلام و تبریک سال نو 

محصولات با کیفیت و دوام بالا و ضاهری زیبا و شکیل 

اما قیمتی نجومی 

لینک به دیدگاه

با سلام

با این پست همراه باشید تا مزایا و معایب خنک کننده های کولر مستر سری Master Liquid رو خدمتتون عرض کنم

برای مثال اگه بخوایم خنک کننده Master Liquid 240 رو بررسی کنیم به نتایج زیر خواهیم رسید

این نوع خنک کننده از یک راد یاتور با طول 240میلی متر بهره می بره که در این خنک کننده، قابلیت نصب حداکثر 4 عدد فن در دو سمت رادیاتور وجود داره

فناوری Flow UP :  این فناوری در نسل جدید خنک کننده های مایع کولرمستر باعث انتقال سریع حرارت از سطح پردازنده به سمت پمپ و در نهایت رادیاتور می شه تا کاهش دما در سریع ترین زمان ممکن انجام بشه.

با بکارگیری فناوری های جدید و نوین در این خنک کننده شاهد بهبود و بهتر شدن برخی از آیتم ها می باشیم مثل:

* کاهش نویز به میزان 10 دسی بل

* افزایش عمل کرد به میزان 40 درصد

* 2 برابر شدن طول عمر این خنک کننده (یه چیزایی تو مایه های 175 هزار ساعت!!!)

طبق اعلام کولرمستر، میزان نویز واترکولر های Master Liquid در محدوده 6 تا 30 دسی بل قرار دارن که از این حیث نویز کمتری نسبت به محیط کتابخانه، توربین بادی، محیط اداری و اتاق نشیمن را تجربه خواهید کرد. دو عدد فن ارائه شده به همراه واترکولر از نوع MasterFan Pro Balance هستند که مهم ترین ویژگی آنها طول عمر 490 هزار ساعتی است. به این صورت در مقایسه با حداکثر طول عمر 150 هزار ساعتی فن های تولید شده توسط سایر برندها، طول عمری بیش از 3 برابر حاصل شده است.

قیمت این خنک کننده 120 دلار اعلام شده که به واحد پول ایران میشه 600 هزار تومان البته نسبت به امکاناتش این قیمت خوبیه

و در نهایت میرسیم به مزایا و معایب این خنک کننده

مزایا:

*نصب و راه اندازی این خنک کننده آسونه

*فناوری انحصاری Flow Up کولرمستر

*انتقال سریع حرارت

*کاهش نویز

*عمر بیشتر نسبت به سایر خنک کننده های دیگه

*طراحی زیبا

*سرعت پمپاژ بالا

*مقرون به صرفه

معایب :

تا حالا که تو این سری خنک کننده عیبی ندیدم ولی به نظر میرسه که بی نقص باشه

main2.png

لینک به دیدگاه

همه محصولات  کول مستر کیفیت ساخت خوبی دارن 

بخصوص خنک کننده هاش 

و کارشون رو به خوبی انجام میدن 

ودوام بالایی دارن 

اما....... قیمت بالایی هم دارن نسبت رقبا  

لینک به دیدگاه

سلام سوال یکم سخته نمیدونم جوابش چیه دقیقا اما میتونم تجربمو بگم بنده پارسال که سیستم بستم با برند کولر مستر اشنا نبودم فروشنده برای انتخاب خنک کننده ابی کولر مستر سایدن 120 وی پلاس رو بهم پیشنهاد کرد  الانم راضیم ازش

لینک به دیدگاه

این خنک کننده بسیار عالی هست یکی از خوبیاش اینه که پمپش جدا از بلاک هست و همیت باعث عمر بالاتر میشه ولی خدایی قیمتش بالاست و اون نور ابی بلاک اذیت کنندس اگر اونو ار جی بی میگرفت عالی بود

لینک به دیدگاه

دلیل که مشخصه

کیفت کولرمستر تضمین شدست

ولی با این قیمت ها فقط به درد نگاه کردن میخوره !

لینک به دیدگاه

با هم تعارف نداریم که

اولین دلیل دهان پر کن بودنش هست.

در واقع(به ترتیب)

چه از لحاظ ظاهری!

چه از لحاظ قیمتی !!

چه از لحاظ کیفیت!!!

چه از لحاظ پرفورمنس!!!!

دهان پر کن هست.

لینک به دیدگاه

وقتی یکی کولر با  این برند رو داره استرس نمی گیره که نکنه یهو نکنه بعد یه مدت نشتی کنه و کل کیس بره هوا

به نظر من چنین قطعه حساسی رو نباید با هر برندی خرید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت جناب حسینی عزیز و دیگر عزیزان و کاربران محترم / سال نو بر همه مبارک باشه 

بنده موارد و ویژگیهایی که کولر مستر رو از بقیه کولرها متمایزتر میکنه رو چند موردش رو خدمتتون عرض میکنم  

استفاده از قطعات با کیفیت در ساخت کولرها

نصب آسان کولر روی مادربرد و البته پردازنده 

صدا و نویزی که این کولرها ( پمپ و فنها ) تولید میکنن فوق العاده کم هست حتی کمتر از محیط کتابخانه ای توش مطالعه میکنید

استفاده از پمپ پیشرفته دوگانه و قدرتمند با طراحی منحصر به فرد با طول عمر بالاتر 

استفاده از فنهای بسیار قدرتمند و بادوام و البته بی صدا 

رادیاتوری با طراحی جدید ( باله های مربعی شکل )  که باعث افزایش جراین هوای بیشتر و عمل خنک سازی بهتر میشه

بلاک با طراحی جدید با وسعت بیشتر و پرفورمنس بالاتر که تماس مستقیمی با مایع داره با باعث افزاش کارایی میشه

بنا به دلایلی بنده هنور نتونستم از این کولرها  خرید و استفاده کنم ولی به محصولات کولرمستر اعتماد بیشتری دارم

و تا الان خیلی از محصولات این شرکت رو خریداری کردم از جمله کولر بادی هایپر یا پاورهاش یا کیبورد یا کیسهای خوبشون که واقعا 

هم از کیفیت عالی برخوردار بودند و هم از امکانات و تکنولوژیهای روز . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

کیفیت بالا ی قطعات و مواد استفاده شده.

طول عمر زیاد

طراحی زیبا و حرفه ای

نویز حداقلی +کارایی(به خاطر کاهش نویز کارایی فدا نشده)

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

در صورتی که محصولات دیگر کولر مستر را داشته باشیم استفاده از خنک کننده ها ظاهر زیباتری به سیستم می دهد.

از لحاظ بازدهی ، نقد و بررسی های بسیاری در این زمینه توسط گروه های مختلف انجام شده ولی از لحاظ قیمت متاسفانه انتخاب خوبی در خیلی از مدل ها نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

به نظرم به خاطر کیفیت بالای هیتسینگش هست که معروفه این سری

لینک به دیدگاه

با سلام

كولر مستر از هر جهت (هيت سينك ، طراحي، كيفيت فن و نو آوري) از برندهاي موجود بهتره

لینک به دیدگاه

واتر کولرها از سازندگان و تحت برندهای مختلف و با قیمت های متفاوت به وفور در دسترس هستند اما در ویژگی هایی چون کارایی (توانایی خنک سازی)، دوام، شدت آلودگی صوتی و طراحی، تفاوت هایی دارند. کولر مستر هم  برای اغلب کاربران کامپیوتر محصولاتی چون فن، پاور، کیس و خنک کننده تولید میکند.تقریباً کارایی اغلب واترکولرها به یکدیگر نزدیک است و اختلاف کارایی محض (قدرت خنک سازی) آنها تنها در 2 الی 3 درجه سانتیگراد خلاصه می شود اما در ویژگی های مهم دیگری چون کیفیت ساخت، دوام، نویز و اطمینان پذیری، تفاوت های کاملاً محسوس دارند.

نقاط مثبت واتر کولر های این برند می تونه موارد زیر باشه 

کارایی بسیار خوب

کیفیت ساخت عالی (کلیه اجزا)

پمپ کم صدا

فن بسیار مرغوب

طراحی شکیل و زیبا

واتر بلاک بهینه و زیبا

دوام و اطمینان پذیری بسیار عالی

لینک به دیدگاه

یکی از دلایل این میتونه باشه که این برند خودشو اثبات کرده و یه برند قابل اعتماده

لینک به دیدگاه

با سلام

در جواب سوال جناب حسینی که مطرح کردن، ضمن عرض اردات و احترام کامل به ایشون ، بنده خواستم به صورت فنی بررسی کنم و بعد نتیجه رو اینجا بذارم ولی چون از این وقت گذاشتن های بی نتیجه دل خوشی ندارم حقیقتا منم گفتم فقط نظری مثل اکثر دوستان بدم و به همین اکتفا کنم.

بنده هم مثل بقیه دوستان که فرمودند هیچ موقع بدم نیومده که از محصولات کولر مستر استفاده کنم و واقعا سوای از کیفیتی که محصولاتش داره یه چیزیش واسه من همیشه جالبتر از بقیه بوده و اونم ابهت محصولاتش هست که هر کی طالبش باشه باید براش حسابی پول خرج کنه که همین موضوع قیمت ، خرید و استفاده از محصولات این شرکت رو برای خیلی از کاربران به آرزو تبدیل کرده و در عوضش کاربران از برندهایی که نسبت قیمت  به کارایی مناسب دارند و اسمشون رو نمیبرم ، استفاده می کنند چون برای کاربرانی که برای هر ریال از پولشون حساب کتاب دارن و میتون قطعه ای رو با کیفیتی نزدیک  یا برابر و قیمتی پایین تر تهیه کنند به صرفه نیست هزینه ای بالا رو برای تهیه محصولات این شرکت بپردازند. و اگه این شرکت بخواد بیشتر تو بازار نفوذ کنه و کابران رو جذب کنه ، بهتره سعی کنه قیمت ها رو تو ایران پایین بیاره و گرنه برای خیلی ها فقط به صورت یه آرزو  باقی میمونه و بس.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، DPSYS گفته است :

با سلام

در جواب سوال جناب حسینی که مطرح کردن، ضمن عرض اردات و احترام کامل به ایشون ، بنده خواستم به صورت فنی بررسی کنم و بعد نتیجه رو اینجا بذارم ولی چون از این وقت گذاشتن های بی نتیجه دل خوشی ندارم حقیقتا منم گفتم فقط نظری مثل اکثر دوستان بدم و به همین اکتفا کنم.

بنده هم مثل بقیه دوستان که فرمودند هیچ موقع بدم نیومده که از محصولات کولر مستر استفاده کنم و واقعا سوای از کیفیتی که محصولاتش داره یه چیزیش واسه من همیشه جالبتر از بقیه بوده و اونم ابهت محصولاتش هست که هر کی طالبش باشه باید براش حسابی پول خرج کنه که همین موضوع قیمت ، خرید و استفاده از محصولات این شرکت رو برای خیلی از کاربران به آرزو تبدیل کرده و در عوضش کاربران از برندهایی که نسبت قیمت  به کارایی مناسب دارند و اسمشون رو نمیبرم ، استفاده می کنند چون برای کاربرانی که برای هر ریال از پولشون حساب کتاب دارن و میتون قطعه ای رو با کیفیتی نزدیک  یا برابر و قیمتی پایین تر تهیه کنند به صرفه نیست هزینه ای بالا رو برای تهیه محصولات این شرکت بپردازند. و اگه این شرکت بخواد بیشتر تو بازار نفوذ کنه و کابران رو جذب کنه ، بهتره سعی کنه قیمت ها رو تو ایران پایین بیاره و گرنه برای خیلی ها فقط به صورت یه آرزو  باقی میمونه و بس.

با نظرتون موافقم اما cooler master توی ایران و برای ما ایرانی ها اینجوری هست مطمعنا نمیاد به خاطر ما که ارزش پولمون کمه این کار رو انجام بده  و من تجربه ای که از این برند دارم واقعا داره پول کیفیت رو میگیره نه چیز دیگه ای.  این بحث منو یاد برند های معروف خودرو و خودرو های چینی میندازه ...

لینک به دیدگاه

با سلام

کیفیت بسیار بالا و همچنین استفاده از لوله های FEP با طول عمر بیشتر
نویز کم فن های خنک کننده
عمر بالای این خنک کننده نسبت به رقبا
40 درصد عملکرد بهتر نسبت به نسل گذشته
 جداسازی مخزن های سرد و گرم در نتیجه افزایش طول عمر پمپ مایع تا 2.5 برابر
افزایش سطح تماس (657 درصدد) در نتیجه دفع بیشتر حرارت

لینک به دیدگاه

با سلام

برند کولرمستر برای کیفیت فوق‌العاده و کارایی عالیش معروف هست .

طراحی لوازم اون حرف نداره . در عین کارایی زیبا هم هستن .

نتایج تست اون هم بهتر از رقیبش هست

فقط کلا مقداری گرون هست !

لینک به دیدگاه

گرانه، گرانه ، گرانه  !!!!!

عیدیمو جمع کنم میخرم 

لینک به دیدگاه

سلام

فقط میخواستم بگم که نسبت به هم قیمت هاش ارزش خرید بیشتری داره و همچنین کیفیت بهتر و ...

لینک به دیدگاه

قیمتاش خدائی بالاست و منم یه دانش آموز ساده

من سری liquidشو دوستم خریده و واقعن ازش راضیه

منم میخاستم بخرم که گرین بهم notus400 داد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...