رفتن به مطلب

نتایج پردازنده های 12 هسته ای AMD در SiSoftware Sandra دیده شد

Recommended Posts

1.thumb.jpg.e37b0f0cb7f212ae1d910f65ecc3ca9f.jpg

طی گزارشات جدیدی که شاید تأییدی بر اخبار رسیده از قصد AMD به ورود به بازار پردازنده های رده بالای دسکتاپ باشد، به نظر می رسد وجود برخی از چیپ های Ryzen با 12 هسته / 24 رشته بیش از پیش واقعی به نظر می رسند. ایده تولید یک پلتفرم کامل تنها برای یک پردازنده همیشه مضحک به نظر می رسید اما اکنون ظاهراً AMD قصد دارد برای مقابله با پلتفرم X99 و جانشین احتمالی آن، پلتفرم X299 آماده شود. البته به نظر می رسد در نام گذاری برتری با پلتفرم X399 کمپانی AMD است!

2.thumb.jpg.1d4cd4997e938a0221b9d25909abd8c5.jpg

خود پردازنده یک نمونه مهندسی با کد 2D2701A9UC9F4_32/27_N است که توسط سایت VideoCardz به خوبی این اعداد تشریح شده اند اما در حال حاضر چیزی که مشخص است، این نمونه دارای فرکانس پایه 2.7 گیگاهرتز و فرکانس بوست 3.2 گیگاهرتز است که البته نسبت به یک پردازنده 12 هسته ای کم نیست اما با گزارشات قبلی مبنی بر چیپ های 16 هسته ای AMD با فرکانس پایه 3.1 گیگاهرتز و فرکانس بوست 3.6 گیگاهرتز مقایسه شود، بسیار کمتر شده است. نکته عجیب در این میان مربوط به گزارش نرم افزار راجع به حافظه کش در دسترس است. 8 واحد 8 مگابایتی دو برابر مقداری است که قبلاً گمان می رفت زیرا با توجه به اینکه این پردازنده های 12 هسته ای دارای Dieهایی با 3 واحد CCX با 8 مگابایت کش هستند که هر کدام 4 هسته دارند، بنابراین می توان نتیجه گرفت 3 واحد CCX مساوی با 3 واحد 8 مگابایتی خواهد بود و نه 8 واحد 8 مگابایتی! با این حال ممکن است این خطا مربوط به وجود باگی در نرم افزار باشد زیرا این چیپ هنوز در مرحله نمونه مهندسی می باشد.

3.thumb.jpg.cb0132554888223f54b1f69e7317a435.jpg

منبع: TechPowerUp

مترجم: مجید بکائیان

لینک به دیدگاه

واقعا  AMD داره شامکار میکنه با این قیمتهای رقابتی فک کنم در فکر بیرون راندن اینتل از صحنه رقابت هست یعنی داره پردازنده مثلا 1700 رو باقیمت 360 دلار با ارائه کارایی برابر با پردازنده 6900 اینتل که قیمتی برابر با 1100 دلار داره میفروشه خیلی عجیبه میخواهد سهم از دست رو پس بگیره 

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید ببخشید cpu چهار هسته ایش کی میاد و چقدر رم ساپورت میکنه ممنون

لینک به دیدگاه

و یه سوال دیکه یه مادربورد msi 870 با یه رم 8  کیک 1600  و cpu amd 1075 تا چه قیمتی میتونم بفروشم با تشگر ممنون

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، HOHAMAD HOSINY گفته است :

سلام خسته نباشید ببخشید cpu چهار هسته ایش کی میاد و چقدر رم ساپورت میکنه ممنون

درود

یک سری پردازنده های 4 هسته ای / 8 رشته ای هستند که تا کمتر از یک ماه دیگه به بازارهای جهانی عرضه میشن (عرضه در بازار داخلی دقیق معلوم نیست)، یک سری دیگه هم پردازنده های 4 هسته ای بدون رشته مجازی هستند که احتمال زیاد نیمه دوم سال 2017 به فروش می رسند.

لیست کامل پردازنده ها با قیمت های جهانی:

Capture.thumb.JPG.c05d76b5bf8d3e002ec393f44e459eab.JPG

کلاً پلتفرم Ryzen تا 64 گیگابایت حافظه DDR4 هم پشتیبانی می کنه.

در 25 دقیقه قبل، HOHAMAD HOSINY گفته است :

و یه سوال دیکه یه مادربورد msi 870 با یه رم 8  کیک 1600  و cpu amd 1075 تا چه قیمتی میتونم بفروشم با تشگر ممنون

جواب اینم نمیدونم :D

لینک به دیدگاه

میخوام یه سیستم با cpu ریزان چهارهسته ای جمع کنم نظرتون چیه تشکر

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، HOHAMAD HOSINY گفته است :

ممنون از پاسخ تون

در 15 دقیقه قبل، HOHAMAD HOSINY گفته است :

میخوام یه سیستم با cpu ریزان چهارهسته ای جمع کنم نظرتون چیه تشکر

پردازنده های Ryzen پتانسیل های خیلی زیادی دارند اما در حال حاضر مشکلاتی هم دارند که باید صبر کنید به مرور زمان رفع بشن. کسی نمیتونه بهتون بگه این مشکلات کی رفع میشه. ممکنه یک ماه دیگه، ممکنه تا یک سال دیگه هم طول بکشه چون مشخصاً رفع مشکلات تدریجی هست. تا همین الان هم کمی از مشکلات بهبود پیدا کردند.

نکته خیلی مهم که باید توجه کنید اینه که این مشکلات جلوی کار شما رو نمیگیرند، فقط عملکرد پردازنده ها اونطوری که انتظار میره نیست.

در کل اگر جزو افرادی هستید که می تونید صبر کنید که به نظر من هم پردازنده های Ryzen خیلی هم عالی هستند و "آینده" خوبی دارند اما اگر ترجیح میدین از همین ابتدا بدون هیچگونه دردسری یک سیستم تهیه کنید و استفاده کنید، به نظرم بهتره برید سراغ اینتل.

اگر مایل بودید تاپیک " واقعیت ها و شایعه های پردازنده های Ryzen" رو هم مطالعه کنید.

لینک به دیدگاه

یعنی وقتی که cpu داخل ایران بیاد زود نخریم باید چند مدت صبر کنیم ممنون از پاسخ تون

لینک به دیدگاه

در مورد اینتل  مثلا یه cpu 5i میان رد بگیرم تا چند مدت  میتونم با خیال راحت بازی کنم ممنون میشم پاسخ بدید و cpu های 5i چند قیمتی هستنند

لینک به دیدگاه

سراغ اینتل که نمیرم چون طرفدار amd هستم از amd بیشتر خوشم میاد amd عالیه فعلا یه             10 75 amd دارم خیلیم عالی کار میکنه تو بازیهای الان فقط چون قدیمی شد میخوام ریزان بگیرم که اونم انشالله عالی در میاد

لینک به دیدگاه

با این حال خدا کنه ریزان یه  cpu عالی دربیاد برا گیم و اینتلو یه گوشه لوله کنه بزارتش 

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، HOHAMAD HOSINY گفته است :

با این حال خدا کنه ریزان یه  cpu عالی دربیاد برا گیم و اینتلو یه گوشه لوله کنه بزارتش 

اینل رو که نمیتونه لوله کنه دست رو دست نزاشته که اینتل  تا ای ام دی لولش کنه ولی رقابت باشه قیمت ها افت میکنه بهتره 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، esy2011 گفته است :

واقعا  AMD داره شامکار میکنه با این قیمتهای رقابتی فک کنم در فکر بیرون راندن اینتل از صحنه رقابت هست یعنی داره پردازنده مثلا 1700 رو باقیمت 360 دلار با ارائه کارایی برابر با پردازنده 6900 اینتل که قیمتی برابر با 1100 دلار داره میفروشه خیلی عجیبه میخواهد سهم از دست رو پس بگیره 

ریزن  1800x با 500 دلار  نمیتونه از 6900 اینتل قوی تر باشه بعد چطوری 1700 باهاش برابره؟ ولی  رقابت 1800x با  Intel Core i7-5960X  منطقی تره در صورتی که بازهم اینتل برتری بیشتری داره در این رقابت و از نظر قیمتی ای ام دی بهتر عمل کرده ولی باید این رو در نظر داشت  که رقابت ای ام دی با سی پی یو دو نسل قبل تر از اینتل است

ویرایش شده توسط mrtash
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...