رفتن به مطلب

تاپیک جامع رندرینگ ویدئویی و تبدیل فرمت مالتی مدیا

اشتراک گذاری

Recommended Posts

4k-hdr.thumb.jpg.4182cb86afb95477226fa3644c31979c.jpg

سلام خدمت دوستان عزیز و شریف لیون کامپیوتر

از اونجا که خیلی از ما تبدیل فرمت انجام میدیم و هر کدوم با نرم افزارهای مختلفی کار میکنیم این تاپیک رو ایجاد کردم تا همه دوستان بتونن از تجربیات همدیگه نهایت استفاده رو ببرن

خود بنده از هنگامی که اولین رایانه ام رو داشتم یعنی سال 2006 کم کم با تبدیل فرمت و نرم افزارهای کانورت مالتی مدیا اشنا شدم و بعد یه مدت که حرفه ای تر شدم تبدیل به یکی از علایق بنده شد که خیلی از جاها ممکنه بدردمون بخوره

در گذشته تبدیل فرمت بر پایه پردازنده ها یعنی CPU انجام میشد که از همه ی قدرت پردازنده نهایت استفاده رو میبرد و در واقع شما هر چقدر پردازنده قویتری داشته باشید در زمان کمتری میتونید فایل مدیاتون رو تبدیل کنید

امروزه با پیشرفت و همه گیر شدن کارت های گرافیکی این قطعه مهم کم کم داره جای پای خودش رو در نرم افزارهای رندرینگ و تبدیل فرمت محکم میکنه و در واقع جایگزین مناسب و بسیار سریع تر و همچنین اقتصادی تری به نسبت پردازنده محسوب میشه

کارت های گرافیک به طور ذاتی در پردازش و محاصبات سریعتر از پردازنده ها هستند (البته فقط در برخی مباحث و در برخی دیگه پردازنده همچنان نقش اساسی و انکار ناپذیری داره)

به عنوان مثال شما با یک کارت گرافیک با قیمت 1 میلیون تومانی میتونید در تبدیل فرمت قدرتی برابر با یک پردازنده چندین میلیونی بدست بیارید که خیلی به صرفه تر خواهد بود

قابلیت پردازش و تبدیل فرمت بر پایه کارت گرافیکی در حال حاضر به خیلی از نرم افزارهای مطرح و مهم اضافه شده و باعث شده که تمامی پردازش ها سریعتر از قبل انجام بشن و کاربر بتونه استفاده بهینه تری از رایانه خودش بکنه

البته این قابلیت هنوز به بلوغ کامل خودش نرسیده و هنوز کمی زمان میبره تا به طور کامل بتونه از تمامی پتانسیل های خودش استفاده کنه

نرم افزارهای تبدیل فرمت هنوز نمیتونن به شکل کامل از همه ی قدرت کارت گرافیکی برای تبدیل استفاده کنن و این مورد انشالله در اینده بهتر و بهتر میشه

بنده از یک سری نرم افزارهای تبدیل فرمت کم حجم استفاده میکنم که برخی از کارت های گرافیک AMD و برخی دیگر از کارت های گرافیکی NVIDIA استفاده میکنن و تعدادی هم از هر دوی اونها پشتیبانی میکنن

در حال حاضر فرمت تصویری X265 یا HEVC هنوز به شکل کامل از کارت گرافیکی پشتیبانی نمیکنه و در واقع تنها امکان نمایش و رمزگشایی این کدک وجود داره

هر چند شرکت های گرافیکی در نسخه های جدیدتر کارت هاشون روز به روز دارن پشتیبانی از این کدک تصویری نسل جدید رو اضافه میکنن

باید یاداور شد که نصف این پشتیبانی نرم افزاری و نصف دیگر سخت افزاری هست و هنوز امکان نرم افزاری اون برای انکود فرمت ویدئویی وجود نداره

دوستان میتونن از لینک زیر جدید ترین نسخه برنامه LAV Filters رو دانلود کنن که برنامه ای بسیار فوق العاده و کم حجم در زمینه ENCODE و DECODE بر پایه کارت گرافیکی هستش...دوستان حتما نسخه Installer رو دریافت کنن که برای نصب مشکل نداشته باشن...همچنین این برنامه به عنوان یک مکمل و افزونه در برنامه محبوب K-Lite Codec Pack وجود داره و به همراهش نصب میشه...نکته مهم درباره این برنامه اینه که همیشه باید اپدیت باشه و حتما نسخه های جدیدترش رو هر چند مدت دانلود کنید که قابلیت های بهتر و جدیدتری رو بهش اضافه میکنه...این برنامه همچنین دارای چندین موتور رندر ویدئویی معروف و محبوب هستش که در پلیرهای KMPlayer و PotPlayer استفاده میشه...کار با این نرم افزار رو هم به دوستان اموزش میدم

https://github.com/Nevcairiel/LAVFilters/releases

بعد از نصب برنامه برای دیدن محیط برنامه باید نرم افزار پلیر خودتون رو با LAV Filters ست کنید که در ادامه به عنوان نمونه روی KMPlayer اون رو نشون میدم

در قسمت Preferences نرم افزار در بخش Decoder Usage روی اکسترنال ویدئو دیکودر کلیک کنید و در پنجره کناری اکسترنال دیکودر سرچ رو انتخاب کنید

1.thumb.jpg.926acc687b09e2839c13e13cbcb05dff.jpg

در پنجره جدید Add After Scan رو انتخاب کنید و نرم افزار شروع به سرچ و پیدا کردن دیکودرهای موجود در رایانه میکنه - در انتها بعد از یافتن دیکودر مورد نظر OK بزنید و پنجره رو ببندید

2.thumb.jpg.9ac6fc04cf123721895f4ad272aaaaaa.jpg

حالا در همون پنجره قبلی روی نوارهای جلوی فرمت ها کلیک کنید و گزینه LAV Video Decoder رو انتخاب کنید

3.thumb.jpg.5759859e872908b089d42ab57fd67a83.jpg

با این کار پلیر مورد نظر به نرم افزار LAV متصل شده و برای رندر تصاویر ویدئویی و مالتی مدیا به همراه جدیدترین استانداردهای تصویری مانند HDR  از اون کمک میگیره

همین موارد و میتونید برای قسمت External Audio Decoder انجام بدید تا از پردازش جدیدترین تکنولوژی های صوتی برخوردار باشید

در تصویر زیر هم محیط برنامه رو مشاهده میکنید که در ادامه توضیح میدم

7187828.3.thumb.jpg.3da59407ae1ec962119012825646b8a3.jpg

قسمت اول یعنی Setting همونطور که مشاهده می کنید مربوط به پردازنده هستش و به صورت اتومات توسط نرمافزار تنظیم میشه و نیازی به دخالت کاربر وجود نداره

قسمت دوم یعنی Hardware Acceleration  اصلی ترین و جذاب ترین بخش برنامه هست که مربوط به انتخاب نوع کارت گرافیکی برای رمزگشایی هاست

دارندگان کارت های انویدیا از گزینه NVIDIA CUVID و دارندگان کارت AMD میتونن از گزینه DXVA2 Copy Back استفاده کنن

دارندگان کارت های انبرد اینتل هم گزینه مخصوص به خودشون Intel Quick Sync رو در اختیار دارن

در قسمت رزولوشن هم میتونید کیفیتی رو که باهاش کار میکنید انتخاب کنید و در قسمت پایین گزینه Codec For HW Decoding هست که فرمت هایی رو که میخواهید کارت گرافیک براتون رندر کنه انتخاب کنید

نحوه عملکرد کارت های گرافیکی بر اساس معماری و نسل در انکود و دیکود ها متفاوته و موتورهای ویدئویی این GPU ها هر نسل با فرمت ها و استانداردهای تصویر جدید هماهنگ میشن

اما بخش Output Format مربوط به تنظیمات رنگ خروجی مانیتور هست که شامل استانداردهای رنگی مختلفی میشه و عملکردشون بر اساس نوع مانیتور کاربر متفاوته

دارندگان مانیتورهای HD که با کابل های استاندارد HDMI کار میکنن برای دریافت کیفیت رنگ و تصویر بهتر حتما در قسمت RGB Output Levels گزینه PC رو انتخاب کنن

برای دسترسی راحت تر به نرم افزار تیک گزینه Enable System Tray Icon رو بزنید تا در هنگام پخش فایل های تصویری بتونید نرم افزار رو مانیتورینگ کنید

ایکون برنامه گوشه در کنار ساعت به شکل یک مربع قرمز دیده میشه

دوستان گرامی اگر سوال دیگری در رابطه با برنامه داشتن بنده در خدمتشون هستم و امیدوارم بتونم خدمتی به دوستان لیونی انجام بدم

حالا تعدادی از نرم افزارهای کاربردی تبدیل فرمت رو به دوستان معرفی میکنم که بتونن ازش استفاده ببرن و امید هستش که بتونه تجربه مفیدی رو برای دوستان به ارمغان بیاره

Aiseesoft Total Video Converter

این نرم افزار از جدیدترین کدک های تصویری و صوتی پشتیبانی میکنه و به طور کامل هم با رزولوشن 4K سازگار هستش..این برنامه از کارت های گرافیک هر دو شرکت پشتیبانی میکنه

Bigasoft Total Video Converter 5

این نرم افزار یکی از مورد علاقه های من هستش و بیشتر از این مورد برای تبدیل فرمت استفاده میکنم که نسبت به باقی برنامه ها استفاده بهتری از کارت گرافیکی میکنه...این برنامه فقط از کارت های گرافیک انویدیا و قابلیت کودا پشتیبانی میکنه و یک گزینه خوب برای دارندگان کارت های این شرکت هستش

Xilisoft Video Converter Ultimate

این برنامه هم از جدیدترین فرمت های تصویری پشتیبانی میکنه و به طور کامل از کارت های هر دو شرکت استفاده میکنه

iSkysoft Video Converter Ultimate

این برنامه به گفته شرکت سازنده یکی از سریعترین ها هستش و قابلیتی به اسم High Speed Conversion داره که باعث میشه فایل تصویری بسیار سریعتر تبدیل بشه

همچنین علاوه بر کارت های انویدیا و ای ام دی از پردازشگر گرافیکی اینتل هم استفاده میکنه

نکته ای که توسط خودم تست و دیده شده اینه که نحوه استفاده هر کدام از نرم افزارهای بالا از کارت گرافیکی متفاوت هستش و برخی ازبخش رمزگشایی تصویری خود گرافیک ها موسوم به Video Engine  استفاده میکنن که بهترین کارایی رو در تبدیل فرمت X264 به نمایش میگذارن...اما دسته ای دیگه از برنامه ها مستقیما از خودقدرت پردازش کارت استفاده میکنن که این مقدار از 10 درصد تا 40 درصد در نوسان هستش که البته بنده با کارت های انویدیا و قابلیت کودا انجامش دادم و دوستان دیگه میتونن با کارت های خودشون نتایج رو ببینن

نحوه فعالسازی قابلیت استفاده از گرافیک هم بسیار ساده هستش و در قسمت Setting برنامه ها میتونید گزینه GPU رو فعال کنید

قابل ذکر هستش که در بحث کیفیت تبدیل فرمت کارت گرافیک هنوز نمیتونه به خوبی پردازنده ظاهر بشه و برای افراد وسواسی استفاده از CPU پیشنهاد میشه که البته مقدار زمان بسیار بیشتری به طول می انجامه

انشالله در اینده قابلیت ها و نکات مهم دیگه ای رو با دوستان عزیز به اشتراک میگذارم و امیدوارم دوستان و کاربران گرامی هم بتونن سودی از این تاپیک ببرن

در زمینه تبدیل فرمت اگر دوستان سوالی داشتن بنده در خدمتشون هستم و این تاپیک به عنوان یک منبع و محلی برای تبادل نظر کاربران تبدیل فرمت بشه

بنده سعی میکنم پست اول رو هر چند مدت اپدیت کنم و اطلاعات بیشتری رو با دوستان به اشتراک بگذارم

تشکر فراوان

نمونه ای از مقایسه سرعت رندر کارت گرافیک تایتان در مقابل پردازنده 8 هسته ای زئون

CPUvsGPU21.thumb.jpg.1cb5fe7f031bb334a47766e310f2d2cc.jpg

از دوستان عزیز خواهشی که دارم اینکه نرم افزار بسیار کم حجم به اسم  MediaInfo  رو روی سیستمشون نصب کنن - این نرم افزار اطلاعات بسیار دقیقی از فایل های صوتی و تصویری که دانلود کردید به شما میده که میتونید در صورت نیاز برای راهنمایی بهتر با دیگران به اشتراک بگذارید

http://fa.softoware.net/disk-file-software/download-mediainfo-lite-for-windows.html

بعد ار نصب هم فقط کافیه روی فایل هاتون کلیک راست کرده و گزینه MediaInfo رو انتخاب کنید تا نرم افزار یک لیست بسیار دقیق از کوچیک ترین جزئیات فایلتون رو بهتون بده که میتونه در تبدیل فرمت های اینده کمک بزرگی براتون باشه

590d03c0d1e26_.jpg.de6f1f7369600f2536157c1dd17f08ff.jpg

590d041beab3f_.thumb.jpg.38006b40fcb92bad00322cd31e609a3e.jpg

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
بروزرسانی تاپیک
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • ارسال 160
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برای تبدیل فرمت تخصصی فقط و فقط نرم افزار

Hybrid 2017

پیشنهاد میکنم

برای فرمت اولیه و اصطلاحا مواد اولیه خام برای وارد کردن به محیط کار نرم افزار بهتره فایل مثلا یه فیلم چند دقیقه ای رو به صورت jpeg sequence در بیارید و بعد وارد محیط نرم افزار کنید و بعد روش کار کنید چون هم کار سریعتر انجام میشه و هم کیفیت کار کم نمیشه و هم در رندگیری از سرعت بیشتری بهره میبرید

Jpeg sequence یک فایل ویدیویی رو به تعداد زیادی عکس پشت سر هم در میاره و نه تنها از کیفیت کار کم نمیکنه بلکه خیلی سریع میتونید به صورت jpeg sequence دربیارید ولی حجم و زیاد میکنه مثلا برای افترافکت دیگه نیاز نیست از فرمت mov استفاده کنید و وقت بزارید که به فرمت mov تبدیل کنید که وقت گیر هم هست

فرمت های بهتر دیگه هم شابه jpeg sequence وجود دارن که بهتر هستن مثل targa sequence

وای خسته شدم?امیدوارم این مطالب هر چند پایه ای بدرد دوستان بخوره و جون من یه سری به این ور هم بزنید بد نیست همش دنبال گیم نباشید پی سی استفاده های دیگه ای هم داره بخدا راست میگم

لینک به دیدگاه

بنده چند سال پیش خیلی از برنامه های کانورت ویدئو و ویرایش فیلم اسیتفاده میکردم  ولی پرسرعت ترین و عالیترین ها دو نرم افزار   TMPGEnc Video Mastering Works 6  و  ArcSoft MediaConverter هستن  اینو راحت میتونین تو کیفیت خروجی نهایی و سرعت فوق العاده ببینید  .

https://soft98.ir/multi-media/convert/3270-Arcsoft-Mediaconverter.html

http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/tvmw6.html

Wondershare Video Converter Ultimate  کیفیت و قدرت خوبی داره ولی به پای دوتا بالایی نمیرسه . سایر نرم افزار هم خوبن ولی عملکردشون عادی هست .

دوستان نرم افزارهای بالایی رو تست کنن به قدرت واقعی اونا پی میبرن .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

بنده چند سال پیش خیلی از برنامه های کانورت ویدئو و ویرایش فیلم اسیتفاده میکردم  ولی پرسرعت ترین و عالیترین ها دو نرم افزار   TMPGEnc Video Mastering Works 6  و  ArcSoft MediaConverter هستن  اینو راحت میتونین تو کیفیت خروجی نهایی و سرعت فوق العاده ببینید  .

https://soft98.ir/multi-media/convert/3270-Arcsoft-Mediaconverter.html

http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/tvmw6.html

Wondershare Video Converter Ultimate  کیفیت و قدرت خوبی داره ولی به پای دوتا بالایی نمیرسه . سایر نرم افزار هم خوبن ولی عملکردشون عادی هست .

دوستان نرم افزارهای بالایی رو تست کنن به قدرت واقعی اونا پی میبرن .

دوست عزیز بهتره نرم افزار تخصصی تر معرفی کنید نه از این سوسولی ها?

اخه این

Wondershare Video Converter Ultimate

چی بگم درسته خوب هست اون نرم افزار هایی که معرفی کردید ولی کم بودن‌حجم هم مهمه و اونها حجم کار نهایی رو کم نمیکنن ولی نرم افزاری که معرفی کردم از همه اینا بهتره و هم حجم کار رو کم میکنه و هم کیفیت پایین نمیاد و تازه گزینه های تخصصی و شخصی سازی زیادی داره ولی wondershare و ... دست شما رو برای تنظیمات بیشتر باز نمیزارن و شما رو محدود به تغییر چند بخش اصلی در تبدیل فرمت میکنن و بیشتر برای کاربران مبتدی خوب و کاربردی هست و افرادی که میخوان یه چیزی بدن بیرون تموم شه بره

نه افرادی که میخوان وقت بزارن و یه چیز خوب و بی نقص تحویل مشتری بدن مثل من?

تعریف از خود نباشه ملاک من کیفیت در کنار حجم پایین هست نه کمیت و سریع رد شو برو کی به کیه اصلا چه حوصله ای داری و اینا نیستم?

لینک به دیدگاه

من از برنامه Bigasoft Total Video Converter 5 زیاد استفاده می کنم اما از بخش GPU این نرم افزار اصلا راضی نیستم . فقط انویدیا ساپورت میکنه و کیفت فایل خروجی هم در حد فاجعه هستش .

من فعلا 770 دارم و FX4100 طبعتا کانورت با GPU برام بهتره اما با این نرم افزار از GPU استفاده نمی کنم . ضمن این که فقط بعضی از فرمت ها رو با GPU تبدیل می کنه که اکثرا به درد من نمیخورن .

ان شا الله با گرفتن یه RYZEN در کانورت کردن هم سیستم بهتری خواهم داشت .

از استارتر هم برای این تاپیک ارزشمند تشکر می کنم .

لینک به دیدگاه

درود

سپاس از این تاپیک سودمند

پیشنهاد می کنم یک فایل مرجع تعریف و جایی آپلود بشه، و دوستان صاحبنظر و نیز دوستان صاحب ادعا با روش پیشنهادی خود اون رو تبدیل کنند تا عیار نظر و ادعای مشایخ معلوم گردد. 

البته نمی دانم چنین کاری چه اندازه قابلیت اجرا داره.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

من از برنامه Bigasoft Total Video Converter 5 زیاد استفاده می کنم اما از بخش GPU این نرم افزار اصلا راضی نیستم . فقط انویدیا ساپورت میکنه و کیفت فایل خروجی هم در حد فاجعه هستش .

من فعلا 770 دارم و FX4100 طبعتا کانورت با GPU برام بهتره اما با این نرم افزار از GPU استفاده نمی کنم . ضمن این که فقط بعضی از فرمت ها رو با GPU تبدیل می کنه که اکثرا به درد من نمیخورن .

ان شا الله با گرفتن یه RYZEN در کانورت کردن هم سیستم بهتری خواهم داشت .

از استارتر هم برای این تاپیک ارزشمند تشکر می کنم .

?

دقیقا درست گفتید اصلا خوب نیست زدی تو خال?

نرم افزار خیلی مهمه که سخت افزار رو ساپورت کنه و ازش استفاده کنه و این مشکل جدیدی نیست من که اصلا دیگه از این نرم افزار ها استفاده نمیکنم فقط مایه ی دردسره و تا بری نصبش کنی اپدیت میاد دوباره باید نصبش کنی

خواهش میکنم از دوستان اگه مطلب بدرد بخوری در زمینه رندرینگ و افتر افکت و ... دارن در این تایپیک وارد کنن تا بقیه دوستان استفاده کنن

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AGM143 گفته است :

دوست عزیز بهتره نرم افزار تخصصی تر معرفی کنید نه از این سوسولی ها?

اخه این

Wondershare Video Converter Ultimate

چی بگم درسته خوب هست اون نرم افزار هایی که معرفی کردید ولی کم بودن‌حجم هم مهمه و اونها حجم کار نهایی رو کم نمیکنن ولی نرم افزاری که معرفی کردم از همه اینا بهتره و هم حجم کار رو کم میکنه و هم کیفیت پایین نمیاد و تازه گزینه های تخصصی و شخصی سازی زیادی داره ولی wondershare و ... دست شما رو برای تنظیمات بیشتر باز نمیزارن و شما رو محدود به تغییر چند بخش اصلی در تبدیل فرمت میکنن و بیشتر برای کاربران مبتدی خوب و کاربردی هست و افرادی که میخوان یه چیزی بدن بیرون تموم شه بره

نه افرادی که میخوان وقت بزارن و یه چیز خوب و بی نقص تحویل مشتری بدن مثل من?

تعریف از خود نباشه ملاک من کیفیت در کنار حجم پایین هست نه کمیت و سریع رد شو برو کی به کیه اصلا چه حوصله ای داری و اینا نیستم?

دوست عزیز  شما عملا برین از این دو نرم افزار   TMPGEnc Video Mastering Works 6  و  ArcSoft   استفاده کن حتی قابلیت ویرایش  فیلم رو هم دارن و تنظیم زیرنویس که برای من خیلی مفید بود بخصوص tmpgenc بمده بشخصه بیش از ۱۲ نرم افزار تست کردم در عرض ۵ سال خروجی tmpge  و arcsoft مثال زدنی هست مثلا یه کلیپ رو با xlsoft و tmpge با تنظیمات مشابه هم تبدیل میکردم با فرمت mp4  h264 وقتی  خروجی کار رو میدیدم کیفت tmpg  ا کاملا روشن بود  . مثلا فیلم تبدیل شده با xlsoft دارای حالت شطرنجی تو صحنه های سریع بود ولی خرجی tmpg اصلا اینجوری نبود  کاملا روان بود.

ضمنا اینجا عرض کنم فعال کردن قابلیت شتاب دهنده گرافیکی برای تبدیل ویدئو یه نوع اشتباهه چون در حد ۵۰ درصد کیفیت فیلمتون افت خواهد کرد ولی در عوض سرعت بالاتری در کانورت دارین ولی این نقص رو میتونین با افزایش بیت ریت فرمت تون تاحدودی برطرف کنین که اونهم باعث افزایش حجم خروجی نهایی خواهد شد . ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

سپاس از این تاپیک سودمند

پیشنهاد می کنم یک فایل مرجع تعریف و جایی آپلود بشه، و دوستان صاحبنظر و نیز دوستان صاحب ادعا با روش پیشنهادی خود اون رو تبدیل کنند تا عیار نظر و ادعای مشایخ معلوم گردد. 

البته نمی دانم چنین کاری چه اندازه قابلیت اجرا داره.

مشایخ  ?

خیلی خوب بود

من خیلی وقته دیگه با Cpu  ویدئوهام رو کانورت نمیکنم، مثلا تا چند وقت پیش که 6600k روی سیستم بود و با 4 رشته پردازشی جون میکند و دمای هسته ها هم میرفت روی 70 روی اون فرکانسی که باش کار میکردم و در زمان تبدیل هم عملا سیستم غیر قابل استفاده بود... الان با 7700k هم همون شرایط بر قراره و فقط چون 8 رشته ایه سریعتر خواهد بود اما بازم سیستم عملا غیر قابل استفادست... اما وقتی تبدیل ویدئو رو با رابط انویدیا و کارت 1080 انجام میدم ، هم به شدت سریعتره ، هم دمای کارت گرافیکم در نهایت 4 درجه داغتر میشه(چون در نهایت بین 14 الی 20 درصد لود میندازه روی گرافیک و حافطه گرافیکی) و مهمتر از همه  سیستم رو هم میتونم خیلی عادی استفاده کنم در حین تبدیل و اینکه دمای پردازنده هم قرار نیست در طول مدت تبدیل روی ماکسیمم باشه ?

در مورد مقایسه کیفیت هم چون عملا خیلی از سایت ها مثل آپارات خودشونم قراره بزنن ویدئوم رو سرویس کنن خیلی برام فرقشون ملموس نبوده مخصوصا بعد از ترکوندنشون توسط آپارات  تا حالا نیومدم حرفه ای بخوام مقایسشون کنم 

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

نه نشد چون بعضی دوستان فکر کردن ما تازه وارد تشریف داریم چیزی بلد نیستیم

در 5 ساعت قبل، esy2011 گفته است :

دوست عزیز  شما عملا برین از این دو نرم افزار   TMPGEnc Video Mastering Works 6  و  ArcSoft   استفاده کن حتی قابلیت ویرایش  فیلم رو هم دارن و تنظیم زیرنویس که برای من خیلی مفید بود بخصوص tmpgenc بمده بشخصه بیش از ۱۲ نرم افزار تست کردم در عرض ۵ سال خروجی tmpge  و arcsoft مثال زدنی هست مثلا یه کلیپ رو با xlsoft و tmpge با تنظیمات مشابه هم تبدیل میکردم با فرمت mp4  h264 وقتی  خروجی کار رو میدیدم کیفت tmpg  ا کاملا روشن بود  . مثلا فیلم تبدیل شده با xlsoft دارای حالت شطرنجی تو صحنه های سریع بود ولی خرجی tmpg اصلا اینجوری نبود  کاملا روان بود.

ضمنا اینجا عرض کنم فعال کردن قابلیت شتاب دهنده گرافیکی برای تبدیل ویدئو یه نوع اشتباهه چون در حد ۵۰ درصد کیفیت فیلمتون افت خواهد کرد ولی در عوض سرعت بالاتری در کانورت دارین ولی این نقص رو میتونین با افزایش بیت ریت فرمت تون تاحدودی برطرف کنین که اونهم باعث افزایش حجم خروجی نهایی خواهد شد . ممنون

منم یه نرم افزار معرفی کردم ولی کسی اصلا نگفت چی هست؟ چرا؟ اونم هم میشه بیت ریت و تنظیم کرد و هم کای تنظیمات دیگه که توضیحات مفصلی داره و حتما یه آموزش میزارم اگه وقت کردم واصلا باعث کاهش کیفیت نمیشه

چون بیشتر با media encoder کار نهایی رو تموم میکنم حجم کار زیاد میشه حدود ۵ گیگ به بالا برای همین این بندگان خدا نیاز به یه نرم افزار دارن که حجم خروجی گرفته شده از مدیا انکودر رو کم کنه و هم کیفیت پایین نیاد و این نرم افزاری که گفتم کارش عالیه و خوبیش اینه که هم میشه از gpu استفاده کرد و هم از cpu امتحان کنید بعد نظر بدید

نرم افزار های دیگه و خوبی هم هستن که حتما مفصل وقت کردم به صورت کاملا حرفه ای اینجا مطرح میکنم مثلا یه نرم افزار هست که هم میشه از انکودر gpu استفاده کرد و هم از cpu

یا مثلا برای بیت ریت باید نسبت به رزولیشن و اندازه یه حد مشخصی رو معلوم کرد و...

ممنون

لینک به دیدگاه

یه داستان بگم چند وقت پیش رو یه سیستم کارت گرافیک‌ نداشتم با سی پی یو کانورت میکردم بگو چی شد؟ پردازنده core i3-6100 و دو عدد رم ۴ گیگ

سرعت بدی نداشت تو کانورت کردن و در رندر هم حدود دو سه ساعت الافی داشتم برای یه ویدیوی یک ساعته که با افتر افکت بهش افکت داده بودم

چند روز بعد یه کارت gtx 750 tibبه سیستم اضافه کردم و رم سیستم و تک کاناله بستم که پنهای باند نصف میشه

جالبه بدونید سرعت رندرگیری نهایی یه چیزی از نصف کمتر شد و تایم دوبرابر گردید حتی با وجود اینکه از کارت گرافیک استفاده میکردم در نرم افزار media encoder ولی درسرعت  عمل رندر گیری فایده نداشت

در کانورت کردن هم با نرم افزار های مختلف سرعت تغییری با حالت قبلی نکرد چون( در سرعت کانورت cpu هست که تاثیر گذار خواهد بود)

سرعت رندر گیری فقط به پردازنده اصلی و رم و هارد دیسک مربوط میشه

کارت هم در پردازش گرافیکی واقعا موثر هست و مثلا برای قرار دادن یک افکت سنگین به ویدیو با کارت گرافیک زودتر افکت لود میشه و لگ و کندی نداره و تصویر تار نمیشه و پردازش با سرعت بیشتری انجام میشه ولی با پردازنده و بدون کارت گرافیک این مشکلات پیش میاد

ولی کارت گرافیک کلا در سرعت رندر نهایی عملا بی فایده هست برای این باید تو مدیا انکودر از gpu استفاده کرد که فایل های پروژه زودتر لود و پردازش بشن و بعد عمل رندرگیری انجام بشه

برای بالابردن سرعت و کم کردن تایم رندر پیشنهاد میکنم از رم ۳۲ گیگ به بالا و یه ssd استفاده کنید فوق العاده تاثیر گذار خواهد بود

ممنون از لیون کامپیوتر

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

نرم افزار  pavtab video converter رو پیشنهاد میکنم کیفیت خروجی بسیار خوبی داره ولی حجم رو یکم بالا میبره تنظیمات خوبی هم داره برای تبدیل کردن به فرمت mov برای بکاربردن در ادوبی افتر افکت و پریمیر پرو  ازش استفاده میکنم و قابلیت استفاده از gpu هم داره و از کارت های انویدیا و همینطور amd پشتیبانی میکنه

میتونید از سافتگذر دانلود کنید

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، AGM143 گفته است :

یه داستان بگم چند وقت پیش رو یه سیستم کارت گرافیک‌ نداشتم با سی پی یو کانورت میکردم بگو چی شد؟ پردازنده core i3-6100 و دو عدد رم ۴ گیگ

سرعت بدی نداشت تو کانورت کردن و در رندر هم حدود دو سه ساعت الافی داشتم برای یه ویدیوی یک ساعته که با افتر افکت بهش افکت داده بودم

چند روز بعد یه کارت gtx 750 tibبه سیستم اضافه کردم و رم سیستم و تک کاناله بستم که پنهای باند نصف میشه

جالبه بدونید سرعت رندرگیری نهایی یه چیزی از نصف کمتر شد و تایم دوبرابر گردید حتی با وجود اینکه از کارت گرافیک استفاده میکردم در نرم افزار media encoder ولی درسرعت  عمل رندر گیری فایده نداشت

در کانورت کردن هم با نرم افزار های مختلف سرعت تغییری با حالت قبلی نکرد چون( در سرعت کانورت cpu هست که تاثیر گذار خواهد بود)

سرعت رندر گیری فقط به پردازنده اصلی و رم و هارد دیسک مربوط میشه

کارت هم در پردازش گرافیکی واقعا موثر هست و مثلا برای قرار دادن یک افکت سنگین به ویدیو با کارت گرافیک زودتر افکت لود میشه و لگ و کندی نداره و تصویر تار نمیشه و پردازش با سرعت بیشتری انجام میشه ولی با پردازنده و بدون کارت گرافیک این مشکلات پیش میاد

ولی کارت گرافیک کلا در سرعت رندر نهایی عملا بی فایده هست برای این باید تو مدیا انکودر از gpu استفاده کرد که فایل های پروژه زودتر لود و پردازش بشن و بعد عمل رندرگیری انجام بشه

برای بالابردن سرعت و کم کردن تایم رندر پیشنهاد میکنم از رم ۳۲ گیگ به بالا و یه ssd استفاده کنید فوق العاده تاثیر گذار خواهد بود

ممنون از لیون کامپیوتر

اینجا رو که میگین فقط به پردازنده و ... رو قبول ندارم چون برای خودم ملموسه واقعا و تجربه کاری اش رو هم دارم . فکر کنید قبلا من یه فایل حدود 2 گیگی رو با تنظیمات 4K رندر میگرفتم دمای CPU ام روی فول لود تا 60 هم میرسید و حدود 40 دقیقه طول میکشید . کارتم اون موقع 1080 بود . بعد اضافه کردن یه 1080 دیگه و دو تا 850 پرو سامسونگ (البته صرفا برای شتاب دهنده برای مثلا خروجی گرفتن از یه نرم افزار و ...) مشکل برطرف شد و این تایم به حدود 23 دقیقه رسید . الان همین دیروز بود که یه فیلم 4 ساعته رو با کیفیت 4K و کلی تبدیل و افکت گذاری و ... که باهاش ور رفتم گذاشتم روی رندر با اینکه حدود 10 گیگ حجم خروجی اش شد ولی حدود 1ساعت و 45 دقیقه طول کشید . 

گرافیک هم توی خروجی کار بسیار چشم گیر عمل میکنه و نمیشه نادیده اش گرفت !!

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

اینجا رو که میگین فقط به پردازنده و ... رو قبول ندارم چون برای خودم ملموسه واقعا و تجربه کاری اش رو هم دارم . فکر کنید قبلا من یه فایل حدود 2 گیگی رو با تنظیمات 4K رندر میگرفتم دمای CPU ام روی فول لود تا 60 هم میرسید و حدود 40 دقیقه طول میکشید . کارتم اون موقع 1080 بود . بعد اضافه کردن یه 1080 دیگه و دو تا 850 پرو سامسونگ (البته صرفا برای شتاب دهنده برای مثلا خروجی گرفتن از یه نرم افزار و ...) مشکل برطرف شد و این تایم به حدود 23 دقیقه رسید . الان همین دیروز بود که یه فیلم 4 ساعته رو با کیفیت 4K و کلی تبدیل و افکت گذاری و ... که باهاش ور رفتم گذاشتم روی رندر با اینکه حدود 10 گیگ حجم خروجی اش شد ولی حدود 1ساعت و 45 دقیقه طول کشید . 

گرافیک هم توی خروجی کار بسیار چشم گیر عمل میکنه و نمیشه نادیده اش گرفت !!

بله درسته گرافیک تو پردازش لازمه باید باشه ولی درافزایش سرعت رندر نهایی خیلی تاثیر گزار نیست

ممنون از شما توضیحات  خوبی بود فقط سوالم اینه که از چه نرم افزاری استفاده میکنید و فیلم فور کی رو با چه فرمتی وارد نرم افزار میکنید؟

یعنی قبلش باید فیلم رو کانورت کرد به فرمت قابل پشتیبانی برای نرم افزار

اضافه کردن دو تا ssd باعث کم شدن تایم رندر شما شد نه کارت گرافیک گرچه sli کردن دو کارت انویدیا خیلی مؤثر نیست و گاهی نتیجه خوبی نمیده میتونید در این مورد تحقیق کنید

رم و ssd باعث میشن پردازنده قوی تر و سریعتر عمل کنه و تاثیر داره

و اونجا که گفتم منظورم فقط سرعت رندر نهایی بود و خودم تجربه کردم و از روی آگاهی توضیح دادم

کارت برای پردازش سنگین زمانی که حجم کار به شدت بالا میره و افکت ها بسیار  زیادی لود میشن و نیاز به پردازش قوی احساس میشه در صورت نداشتن کارت مناسب امکان هنگ کردن نرم افزار و خروج از برنامه وجود داره اینجاست که کارت گرافیک به شدت اهمیت پیدا میکنه

لینک به دیدگاه

بهترین فرمت های تصویری برای کم نشدن کیفیت فرمت mov ,mpeg و targa sequence میباشد که فرمت های ورودی برای وارد کردن به نرم افزار هستن و اگر فیلم یا ویدیوی تصویری دارید که فرمت mkv و یا mp4 داره بهتره برای ویرایش در نرم افزارهایی مثل پریمیر پرو از یکی از این فرمت ها استفاده کنید یعنی ویدیو یا فیلم مورد نظر رو به این فرمت ها تبدیل کنید و بعد وارد نرم افزار کنید، یکم زمانبر هست  ولی چاره ای نیست

بقیه فرمت ها کاهش کیفیت دارن هر چند جزئی و ناچیز ولی تاثیر داره چون بعدا دوباره باید رندر بگیرین و ممکنه دوباره کیفیت پایینتر بیاد پس بهتره کیفیت فایل ورودی حفظ بشه تا  بعد از رندر کیفیت زیاد پایین نره

برای رندر در مدیا انکودر بهتره از همون حالت دیفالت و تعریف شده استفاده بکنید و بعد از رندر که حجم کار یکم بالا میره اونو وارد یه نرم افزار کانورتر کنید و هر فرمت دلخواهی که خواستین روی فیلم اعمال کنید تا هم حجم کم بشه و هم قابل پخش در وسایل دیجیتالی مثل تلویزیون و... بشه

*ممنون از لیون کامپیوتر*

لینک به دیدگاه

دوستان یه نرم افزا دیگه هم هست منتها بیشتر برای میکس و مونتاژ کاربرد داره ولی اگه حجم نرم افزار براتون مهم نیست تو زمان رندر خیلی خوبه بخصوص که قابلیت شتاب گرافیکی خیلی عالی داره cyberlink powerdirector تو تنظیمات رندر پایین گزینه harward video encode  رو تیک بزنید و سرعت و کیفیت خروجی رو ببینین بخصوص برای h264  خوب هست ولی برای کانورت دسته جمعی زیاد خوب نیست چون باید یکی یکی کانورت کنید .

ضمنا اینجا میتونم بگم اگه بودجه دارید برین پردازنده های جدید رایزن بخرین با توجه به قیمتهای فوق العاده و قدرت 8 هسته و 16 ترد که دارن مطمئنا نتیجه خوبی  خواهین گرفت هم قیمت پردازنده 4 هسته ای اینتل هست ولی تو بحث رندر و مالتی مدیا همپای پردازنده های 4 میلونی اینتل قرار داره  ضمنا بهترین نتیجه رو با نرم افزاری که بتونه از تمام رشته ها استفاده کنه میگیرین .

Handbrake.png

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9O

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/10, 10:20:13، AGM143 گفته است :

بهترین فرمت های تصویری برای کم نشدن کیفیت فرمت mov ,mpeg و targa sequence میباشد که فرمت های ورودی برای وارد کردن به نرم افزار هستن و اگر فیلم یا ویدیوی تصویری دارید که فرمت mkv و یا mp4 داره بهتره برای ویرایش در نرم افزارهایی مثل پریمیر پرو از یکی از این فرمت ها استفاده کنید یعنی ویدیو یا فیلم مورد نظر رو به این فرمت ها تبدیل کنید و بعد وارد نرم افزار کنید، یکم زمانبر هست  ولی چاره ای نیست

بقیه فرمت ها کاهش کیفیت دارن هر چند جزئی و ناچیز ولی تاثیر داره چون بعدا دوباره باید رندر بگیرین و ممکنه دوباره کیفیت پایینتر بیاد پس بهتره کیفیت فایل ورودی حفظ بشه تا  بعد از رندر کیفیت زیاد پایین نره

برای رندر در مدیا انکودر بهتره از همون حالت دیفالت و تعریف شده استفاده بکنید و بعد از رندر که حجم کار یکم بالا میره اونو وارد یه نرم افزار کانورتر کنید و هر فرمت دلخواهی که خواستین روی فیلم اعمال کنید تا هم حجم کم بشه و هم قابل پخش در وسایل دیجیتالی مثل تلویزیون و... بشه

*ممنون از لیون کامپیوتر*

دوست عزیز این فرمتها که میگین mov  و غیره بیشتر برای بحث میکس و مونتاژ هست و کاربرد عمومی نداره دوستان فرمتی رو میخوان که مثلا برای پخش تو تلوزیون و یا بلوری  وغیره قابل استفاده باشه .

الان همون  فرمت  mov  داخلش چندین پروفایل جداگانه داره که باید اونا رو خود کاربر انتخاب کنه مثلا mjpg comporsor    یا h264 و کلی دیگه که اینجا برا دوستان عرض کنم که فرمتهایی مثل mov  یا  avi  یا  mkv  خودشون کدک نیستن بلکه حامل کدک های مختلفی هستن که کاربرا با توجه به نیازشون میتنن اونا رو انتخاب کنن  مثلا  کدک ها هستن  h264 ,,     h265   ,,,   x264   ...  mjpeg  ...  divx  ,,,  h264/avc  ...  vp  3   الی  9  ..  wmv  .. xvid   ..  mp43  .. flv 1   وکلی کدک دیگه .

نتیجه این هست که  فرمت  ویدئو به هیچ وقت نمیتونیم بگیم  همون کدک هست  چون بعضی از فرمتها   حامل کدک ها هستن .

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

دوست عزیز این فرمتها که میگین mov  و غیره بیشتر برای بحث میکس و مونتاژ هست و کاربرد عمومی نداره دوستان فرمتی رو میخوان که مثلا برای پخش تو تلوزیون و یا بلوری  وغیره قابل استفاده باشه .

الان همون  فرمت  mov  داخلش چندین پروفایل جداگانه داره که باید اونا رو خود کاربر انتخاب کنه مثلا mjpg comporsor    یا h264 و کلی دیگه که اینجا برا دوستان عرض کنم که فرمتهایی مثل mov  یا  avi  یا  mkv  خودشون کدک نیستن بلکه حامل کدک های مختلفی هستن که کاربرا با توجه به نیازشون میتنن اونا رو انتخاب کنن  مثلا  کدک ها هستن  h264 ,,     h265   ,,,   x264   ...  mjpeg  ...  divx  ,,,  h264/avc  ...  vp  3   الی  9  ..  wmv  .. xvid   ..  mp43  .. flv 1   وکلی کدک دیگه .

نتیجه این هست که  فرمت  ویدئو به هیچ وقت نمیتونیم بگیم  همون کدک هست  چون بعضی از فرمتها   حامل کدک ها هستن .

سلام تا اخر بخونید توضیح دادم برای فرمت خروجی بهترین گزینه mkv x264 میباشد که قابلیت پخش در همه دستگاه ها را دارد کدک x265 هم هست که جدیدتره و حجم بسیار کمی داره ولی در همه ی دستگاه ها از جمله دستگاه های قدیمی کاربردی نداره

فرمت mp4 زیاد تعریفی نداره کیفیت رو یکم کاهش میده

برای فرمت صوتی هم بهترین گزینه mp3 هست

این نظر شخصی منه و بیشتر کارم میکس و مونتاژو افکت گذاری هست

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

سلام خدمت مستر الماسی و دوستانه گل.

این نرم افزار Aiseesoft Total Video Converter  یه مدتیه نصبه رو سیستم اما هر دفعه موقع کانورت پیغام میده که (in order to use amd app technology, you have to install amd graphics driver first)

بعدش هم شروع میکنه به کانورت از طریق سی پی یو. جریان چیه ؟ r9 270x

هرکی بلده راهنمایی کنه لطفا ?

-----------------------------------------------

از این نرم افزار هم غافل نشید HandBrake واقعا عالیه از تمام قدرت سی پی یو برای کانورت استفاده میکنه (100in use٪) در صورتی که نرم افزارهای دیگه ای که تست کردم 40٪ تا 50٪ از سی پی پو رو در گیر میکنن (البته من amd دارم شاید داستان برای اینتل فرق کنه)

یه ویدیو 13 دقیقه ای با حجم 240MB رو با  فرمت H.265 MKV 720P 30fps تبدیل کردم شد 41MB بدون کوچیکترین افت کیفیت. هر دو فایل رو خیلی مقایسه کردم کیفیت اصلا تغییری نکرده.

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

آیا راهی هست که بدون سخت افزار گرانقیمت dvd video با کمترین میزان افت کیفیت ساخت؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود بر دوستان

آیا راهی هست که بدون سخت افزار گرانقیمت dvd video با کمترین میزان افت کیفیت ساخت؟

سلام و درود

جناب بهمنیان دقیق متوجه منظورتون نشدم...داشتن سخت افزار قدرتمند فقط در زمان ساخت و تبدیل موثر هست و تاثیری در کیفیت خروجی نداره

اصولا نرم افزارهای تبدیل درون خودش پروفایل هایی دارن که زمان تبدیل رو به صورت Fast - Medium - Slow  تنظیم میکنن که هر چقدر سرعت پایین تر باشه دقت تبدیل و کیفیت خروجی هم بهتره

Untitled.jpg.4c3f2516b6d12fd0694ad5d7366896c1.jpg

از طرفی با توجه به افزایش کیفیت روز افزون نمایشگرها و ویدئوها فرمت های DVD دیگر چندان کیفیت مناسبی ارائه نمی دهند که ناشی از HD نبودن هستش

اما به هر صورت پیشنهاد بنده نرم افزار   Xilisoft DVD Creator  هستش که قابلیت های بسیار خوب و رابط کاربری مناسبی داره

https://soft98.ir/software/Cd-dvd-tools/1195-Xilisoft-DVD-Creator.html

در رابطه با تنظیمات تخصصی تبدیل ویدئو هم اگر سوالی داشتید بنده در خدمت هستم

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز امروز درباره LAV Video Decoders یا LAV Filters براتون توضیح میدم که اساس انکود و دکود مالتی مدیا در هر دو حالت نرم افزاری و سخت افزاری هست و قلب اصلی نرم افزار های مطرحی مثل K-Lite Video Codec  و KMPlayer هستش

از لینک زیر میتونید اخرین نسخه این برنامه رو دانلود کنید و حتما نسخه Installer رو انتخاب کنید که برای نصب به مشکلی برنخورید

https://github.com/Nevcairiel/LAVFilters/releases

بعد از نصب برنامه برای دیدن محیط برنامه باید نرم افزار پلیر خودتون رو با LAV Filters ست کنید که در ادامه به عنوان نمونه روی KMPlayer اون رو نشون میدم

در قسمت Preferences نرم افزار در بخش Decoder Usage روی اکسترنال ویدئو دیکودر کلیک کنید و در پنجره کناری اکسترنال دیکودر سرچ رو انتخاب کنید

1.thumb.jpg.926acc687b09e2839c13e13cbcb05dff.jpg

در پنجره جدید Add After Scan رو انتخاب کنید و نرم افزار شروع به سرچ و پیدا کردن دیکودرهای موجود در رایانه میکنه - در انتها بعد از یافتن دیکودر مورد نظر OK بزنید و پنجره رو ببندید

2.thumb.jpg.9ac6fc04cf123721895f4ad272aaaaaa.jpg

حالا در همون پنجره قبلی روی نوارهای جلوی فرمت ها کلیک کنید و گزینه LAV Video Decoder رو انتخاب کنید

3.thumb.jpg.5759859e872908b089d42ab57fd67a83.jpg

با این کار پلیر مورد نظر به نرم افزار LAV متصل شده و برای رندر تصاویر ویدئویی و مالتی مدیا به همراه جدیدترین استانداردهای تصویری مانند HDR  از اون کمک میگیره

همین موارد و میتونید برای قسمت External Audio Decoder انجام بدید تا از پردازش جدیدترین تکنولوژی های صوتی برخوردار باشید

در تصویر زیر هم محیط برنامه رو مشاهده میکنید که در ادامه توضیح میدم

7187828.3.thumb.jpg.3da59407ae1ec962119012825646b8a3.jpg

قسمت اول یعنی Setting همونطور که مشاهده می کنید مربوط به پردازنده هستش و به صورت اتومات توسط نرمافزار تنظیم میشه و نیازی به دخالت کاربر وجود نداره

قسمت دوم یعنی Hardware Acceleration  اصلی ترین و جذاب ترین بخش برنامه هست که مربوط به انتخاب نوع کارت گرافیکی برای رمزگشایی هاست

دارندگان کارت های انویدیا از گزینه NVIDIA CUVID و دارندگان کارت AMD میتونن از گزینه DXVA2 Copy Back استفاده کنن

دارندگان کارت های انبرد اینتل هم گزینه مخصوص به خودشون Intel Quick Sync رو در اختیار دارن

در قسمت رزولوشن هم میتونید کیفیتی رو که باهاش کار میکنید انتخاب کنید و در قسمت پایین گزینه Codec For HW Decoding هست که فرمت هایی رو که میخواهید کارت گرافیک براتون رندر کنه انتخاب کنید

نحوه عملکرد کارت های گرافیکی بر اساس معماری و نسل در انکود و دیکود ها متفاوته و موتورهای ویدئویی این GPU ها هر نسل با فرمت ها و استانداردهای تصویر جدید هماهنگ میشن

اما بخش Output Format مربوط به تنظیمات رنگ خروجی مانیتور هست که شامل استانداردهای رنگی مختلفی میشه و عملکردشون بر اساس نوع مانیتور کاربر متفاوته

دارندگان مانیتورهای HD که با کابل های استاندارد HDMI کار میکنن برای دریافت کیفیت رنگ و تصویر بهتر حتما در قسمت RGB Output Levels گزینه PC رو انتخاب کنن

برای دسترسی راحت تر به نرم افزار تیک گزینه Enable System Tray Icon رو بزنید تا در هنگام پخش فایل های تصویری بتونید نرم افزار رو مانیتورینگ کنید

ایکون برنامه گوشه در کنار ساعت به شکل یک مربع قرمز دیده میشه

دوستان گرامی اگر سوال دیگری در رابطه با برنامه داشتن بنده در خدمتشون هستم و امیدوارم بتونم خدمتی به دوستان لیونی انجام بدم

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/10, 16:52:56، (WarCraft) گفته است :

سلام خدمت مستر الماسی و دوستانه گل.

این نرم افزار Aiseesoft Total Video Converter  یه مدتیه نصبه رو سیستم اما هر دفعه موقع کانورت پیغام میده که (in order to use amd app technology, you have to install amd graphics driver first)

بعدش هم شروع میکنه به کانورت از طریق سی پی یو. جریان چیه ؟ r9 270x

هرکی بلده راهنمایی کنه لطفا ?

-----------------------------------------------

از این نرم افزار هم غافل نشید HandBrake واقعا عالیه از تمام قدرت سی پی یو برای کانورت استفاده میکنه (100in use٪) در صورتی که نرم افزارهای دیگه ای که تست کردم 40٪ تا 50٪ از سی پی پو رو در گیر میکنن (البته من amd دارم شاید داستان برای اینتل فرق کنه)

یه ویدیو 13 دقیقه ای با حجم 240MB رو با  فرمت H.265 MKV 720P 30fps تبدیل کردم شد 41MB بدون کوچیکترین افت کیفیت. هر دو فایل رو خیلی مقایسه کردم کیفیت اصلا تغییری نکرده.

سلام دوست عزیز....خوش امدید به تاپیک 

متاسفانه بنده گرافیک amd ندارم تا تست کنم این مورد رو اما طبق گفته نرم افزار درایور کارت شما توسط نرم افزار تبدیل کننده شناخته نشده

بهتره اول نرم افزار رو حذف کنید...درایور کارتتون رو یکبار کامل پاک و دوباره نصب کنید...در انتها اخرین نسخه نرم افزار تبدیل مورد نظرتون رو بگیرید و نصب کنید..حداقل کاری که برای تست میشه انجام داد همین مورد هست

و اما در مورد نرم افزار HandBrake که فرمودید این نرم افزار یک تبدیل کننده متن باز بسیار پر قدرته که استفاده ازش هم علم بالایی رو میطلبه - تنظیمات و قابلیت های این نرم افزار بسیار گسترده و حرفه ای هست و کارکردن باهاش حتی برای فردی مثل من هم مشکله ...به طور کلی این نرم افزار برای عموم قابل استفاده نیست و اگر پیگیر شده باشید متوجه می شید که بیشتر گروه های انکودر و ریپ کننده از این نرم افزار استفاده میکنن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام و درود

جناب بهمنیان دقیق متوجه منظورتون نشدم...داشتن سخت افزار قدرتمند فقط در زمان ساخت و تبدیل موثر هست و تاثیری در کیفیت خروجی نداره

اصولا نرم افزارهای تبدیل درون خودش پروفایل هایی دارن که زمان تبدیل رو به صورت Fast - Medium - Slow  تنظیم میکنن که هر چقدر سرعت پایین تر باشه دقت تبدیل و کیفیت خروجی هم بهتره

از طرفی با توجه به افزایش کیفیت روز افزون نمایشگرها و ویدئوها فرمت های DVD دیگر چندان کیفیت مناسبی ارائه نمی دهند که ناشی از HD نبودن هستش

اما به هر صورت پیشنهاد بنده نرم افزار   Xilisoft DVD Creator  هستش که قابلیت های بسیار خوب و رابط کاربری مناسبی داره

https://soft98.ir/software/Cd-dvd-tools/1195-Xilisoft-DVD-Creator.html

در رابطه با تنظیمات تخصصی تبدیل ویدئو هم اگر سوالی داشتید بنده در خدمت هستم

درود عزیز

من ویدئویی که hd یا بالاتر است رو می خوام به دیویدی ویدئو تبدیل کنم، منظورم اینه که مثلا mp4 یا mkv نباشه که به شکل دیتا رایت بشه.

اگر دیده باشی دیویدیهای فیلمهای سینمایی استودیویی که دربازار است کیفیت بالایی داره  درحالی که اگر ما نسخه ی hd یکی از همین فیلمها رو به دیویدی ویدئو تبدیل کنیم بر اساس تجربه ام کیفیت پایین تره. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود عزیز

من ویدئویی که hd یا بالاتر است رو می خوام به دیویدی ویدئو تبدیل کنم، منظورم اینه که مثلا mp4 یا mkv نباشه که به شکل دیتا رایت بشه.

اگر دیده باشی دیویدیهای فیلمهای سینمایی استودیویی که دربازار است کیفیت بالایی داره  درحالی که اگر ما نسخه ی hd یکی از همین فیلمها رو به دیویدی ویدئو تبدیل کنیم بر اساس تجربه ام کیفیت پایین تره. 

ممنون..متوجه منظورتون شدم...به نظرم بهترین کار تست عملی هست و اینکه ببینیم ایا واقعا میشه یک فیلم رو بدون افت کیفیت به DVD تبدیل کرد یا خیر

بنده یک فیلم 4K HDR با حجم بالا دارم و روش تست میکنم با همین نرم افزاری که معرفی کردم ... نتیجه رو بهتون اطلاع میدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...