رفتن به مطلب

تاپیک جامع رندرینگ ویدئویی و تبدیل فرمت مالتی مدیا

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 6 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

آقای الماسی وقتی میخوایم mpc نصب کنیم  میپرسه رندر به چه صورت باشه usesoftwear یا lav یا چیز دیگه ای ؟ بعد یه قسمت دیگه auidiostreaming  فعال باشه یا غیرفعال ؟ 

LAV بهتره - البته اگه افزونه اش رو جداگانه از منبع اش دانلود کنید بهتره..بروز بودنه برنامه خیلی مهمه

https://github.com/Nevcairiel/LAVFilters/releases/download/0.69/LAVFilters-0.69-Installer.exe

مورد دوم هم بزارید رو همون حالت دیفالتش باشه - برای کاربر استفاده ای نداره

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

• ارسال 160
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برادر یه سوال دارم 

چرا گرافیکم  بیشتر از  10  درصد در پردازش فایل ویدئویی کمک نمیکنه

pot player

780 

سپاس

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

به این علت که هنوز این نرم افزارها انقدر بهینه نشدن که بتونن از همه ی قابلیت های GPU استفاده ببرن و ویدئوهای فشرده شده معمولی انقدر قدرت پردازشی نیاز ندارن

یک فیلم با کیفیت 4k یا 8k بدون فشرده سازی اجرا کنید و ببینید که CPU و GPU چجور به 100 میرسن

همونطور که توی پست اول گفتم تبدیل فرمت با GPU هم هنوز در اوایل راهه - برای استفاده بهینه تر از قدرت کارت باید سراغ ادیتورهای حرفه ای مثل Adobe \ Sony Vegas Pro \ Aftereffect و غیره برید

لینک به دیدگاه

ممنون اخوی 

ولی  برادر   موقع پخش  4k   

cpu تقریبا  100 درصد بار پردازش را به دوش میکشه

ولی گرافیک زیر بار پردازش بیشتر از 10 درصد نمیره

احتمال  وجود داره تنظیمات بیشتری نیاز باشه  آیا

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

از دوستان  کسی اطلاع داره چطوری میشه H.265 رو به نرم افزار Corel Video Studio x10 Ultimate اضافه کرد ؟

خیلی ظلمه که نرم افزاری با این عظمت از h.265 پشتیبانی نکنه.

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، farhadii گفته است :

ممنون اخوی 

ولی  برادر   موقع پخش  4k   

cpu تقریبا  100 درصد بار پردازش را به دوش میکشه

ولی گرافیک زیر بار پردازش بیشتر از 10 درصد نمیره

احتمال  وجود داره تنظیمات بیشتری نیاز باشه  آیا

گویا دکمه تشکر کار نمی کنه هرچی تلاش کردم  موفق نشدم !!---   بالاخره   موفق شدم و تلاشم نتیجه داد !

به این علته که پردازش با GPU رو در دیکودرهای اکسترنال فعال نکردید - در انتهای پست اول کامل توضیح داده شده

البته نوع موتور رندر استفاده شده در پلیر هم دخیله - به عنوان مثال یک موتور رندر مثل madVR  در هنگام پخش یک ویدئو میتونه فشار بی پایانی به گرافیکی مثل 1080 و بالاتر وارد کنه

مورد بعدی دلیل اینکه در هنگام پخش ویدئوی 4K پردازنده اتون 100 درصد میشه به این علته که کارت گرافیکتون دیکودر اون فایل ویدئویی رو برای رمزگشایی نداره

خیلی از ویدئوهای 4K با اینکه 264 هستن اما از بیت تصویر بالا مثلا 12 بیت استفاده میکنن در حالی که عموم کارت ها میتونن فقط 8 بیتی رو رمزگشایی کنن

موارد ریز بسیاری هست که اگر کسی واردش بشه میفهمه که پشت این تصاویر زیبای ویدئویی دنیایی به مراتب گسترده تر و ناشناخته تر وجود داره که صرفا در یک نرم افزار 40 مگابایتی تبدیل فرمت خلاصه نمیشه

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، (WarCraft) گفته است :

از دوستان  کسی اطلاع داره چطوری میشه H.265 رو به نرم افزار Corel Video Studio x10 Ultimate اضافه کرد ؟

خیلی ظلمه که نرم افزاری با این عظمت از h.265 پشتیبانی نکنه.

سلام - خیلی از نرم افزارهای بزرگ فعلا از این فرمت پشتیبانی نمیکنن که دلیل اصلی اون اینه که این فرمت هنوز تکامل پیدانکرده و تا حدودی ناقصه

اگر ویدئوی شما نسخه خاصیه پیشنهاد میشه به 264 تبدیل و سپس به برنامه ایمپورت کنید

لینک به دیدگاه

ممنون برادر گل 

البته بدیهی هست کهLAV Video Decoder روی  pot   نصب کردم 

راستش  با توجه به کارتم که NVIDIA هست

از گزینه   NVIDIA CUVID که استفاده میکنم  که  نام کارتمو نمی یاره

و از گزینه DXVA2 Copy Back  استفاده کردم و یه منوی کشویی اومد و  کارت گرافیک  ((نام کاملش انتخاب کردم ))

در هر دو  حالت پردازش همون 10 درصد بود 

توضیحاتتون در پست اول کامل و جامع بود بسیار   ممنونم  - البته با  kmp  بود - شاید  برای  pot  یه مقدار باید ملاحظات بیشتری را لحاظ کرد 

در هر صورت پردازشگر گرافیکم نمیدونم چرا  بیشتر از  حدود 10 درصد زیر بار نمی رفت 

سپاس ^_^

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

این POTPLAYER  دانلودش کردم آقای الماسی میتونید تنظیماتی که خودتون اعمال کردید اکسترکت کنید بذارید تا ما راحت بشیم ؟ فکر کنم از mpc  بهتره درسته ؟ 

لینک به دیدگاه

99 درصد افراد فکر میکنن  اگر پلیر رو عوض کنن کیفیت فیلم بهتر میشه. درصورتی که اینطور نیست و شما باید کدک رو عوض کنید و باتوجه به نوع کارت گرافیکتون اون کدک رو کوک کنید.

فعلا بهترین کدک جهت پخش فیلم ، کدک madvr هست که تنظیماتش خیلی دنگو فنگ داره یعنی باید بری توی فروم های خارجی اموزش هارو کامل بخونی و باتوجه به قدرت کارت گرافیکت تنظیماتتو ست کنی.

من خودم کارت 480 دارم خواستی تنظیماتشو برات میزارم البته تنظیماتش کوک شده برا کارت های  480 به بالا هست. یعنی شما با داشتن حداقل کارت 1060 یا 480 میتونی از نهایت کیفیت کدک بهره ببری

در زمان اجرای فیلم کارت گرافیک روی فول لود میره.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، i-Farzad گفته است :

99 درصد افراد فکر میکنن  اگر پلیر رو عوض کنن کیفیت فیلم بهتر میشه. درصورتی که اینطور نیست و شما باید کدک رو عوض کنید و باتوجه به نوع کارت گرافیکتون اون کدک رو کوک کنید.

فعلا بهترین کدک جهت پخش فیلم ، کدک madvr هست که تنظیماتش خیلی دنگو فنگ داره یعنی باید بری توی فروم های خارجی اموزش هارو کامل بخونی و باتوجه به قدرت کارت گرافیکت تنظیماتتو ست کنی.

من خودم کارت 480 دارم خواستی تنظیماتشو برات میزارم البته تنظیماتش کوک شده برا کارت های  480 به بالا هست. یعنی شما با داشتن حداقل کارت 1060 یا 480 میتونی از نهایت کیفیت کدک بهره ببری

راست میگی دوست من ولی من تنظیماتشو میخوام چون از پلیرش خوشم اومده بعد یه تنظیماتی مثل موتور رندرگیری  و تنظیمات تصویرش منظورمه

گرافیکم در اون حد نیست و اگه میشه بهترین کدک برای پخش فیلم فول اچ دی بگید دانلود کنم مرسی

ویرایش شده توسط mnbv172
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، farhadii گفته است :

ممنون برادر گل 

البته بدیهی هست کهLAV Video Decoder روی  pot   نصب کردم 

راستش  با توجه به کارتم که NVIDIA هست

از گزینه   NVIDIA CUVID که استفاده میکنم  که  نام کارتمو نمی یاره

و از گزینه DXVA2 Copy Back  استفاده کردم و یه منوی کشویی اومد و  کارت گرافیک  ((نام کاملش انتخاب کردم ))

در هر دو  حالت پردازش همون 10 درصد بود 

توضیحاتتون در پست اول کامل و جامع بود بسیار   ممنونم  - البته با  kmp  بود - شاید  برای  pot  یه مقدار باید ملاحظات بیشتری را لحاظ کرد 

در هر صورت پردازشگر گرافیکم نمیدونم چرا  بیشتر از  حدود 10 درصد زیر بار نمی رفت 

سپاس ^_^

سلام

گزینه CUVID خودش به صورت اتومات کارت رو انتخاب میکنه چون منحصرا مخصوص کارت های انویدیاست

اما DXVA2 به این دلیل به شما حق انتخاب مدل کارت میده که برای هر نوع پردازنده گرافیکی مورد استفاده است

مورد بعدی اینکه شما نباید دنبال استفاده بیشتر GPU در هنگام پخش ویدئو باشید بلکه کاملا برعکسه داستان

هر چی لود گرافیک پایین تر باشه یعنی داره بهینه تر استفاده میشه ازش

وقتی شما فیلم های 8K با GPU پخش کنید اونجاست که ارزو میکنید درصد لود گرافیک مقداری پایین تر بیاد تا بتونید روان تر ویدئو رو تماشا کنید

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

این POTPLAYER  دانلودش کردم آقای الماسی میتونید تنظیماتی که خودتون اعمال کردید اکسترکت کنید بذارید تا ما راحت بشیم ؟ فکر کنم از mpc  بهتره درسته ؟ 

PotPlayer مطمعنا پلیر بهتری هست و تنظیمات جامع تری داره - بنده تنظیمات رو ذخیره میکنم و براتون میفرستم - انشالله که جواب بده

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، i-Farzad گفته است :

گفته هاتون کاملا صحیحه در رابطه با کیفیت پلیرها

البته madVR یک نوع موتور رندر هست که مدل ارتقا یافته موتور madshi هست و کدک حساب نمیشه

بزودی اموزشش رو برای عموم دوستان قرار میدم در همین تاپیک (بر اساس قدرت سیستم)

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

راست میگی دوست من ولی من تنظیماتشو میخوام چون از پلیرش خوشم اومده بعد یه تنظیماتی مثل موتور رندرگیری  و تنظیمات تصویرش منظورمه

گرافیکم در اون حد نیست و اگه میشه بهترین کدک برای پخش فیلم فول اچ دی بگید دانلود کنم مرسی

بهترین انتخاب برای شما همون LAV Filters هست که در انتهای پست اول توضیح داده شده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

گفته هاتون کاملا صحیحه در رابطه با کیفیت پلیرها

البته madVR یک نوع موتور رندر هست که مدل ارتقا یافته موتور madshi هست و کدک حساب نمیشه

بزودی اموزشش رو برای عموم دوستان قرار میدم در همین تاپیک (بر اساس قدرت سیستم)

ممنون از توضیحتون. البته برای کوک کردن کدک madvr  بیشتر با آزمون خطا باید به جواب رسید، با توجه به سخت افزار خودم تونستم به بهترین نحو کدک رو  کوک کنم.

دوستان بیشتر دنبال این هستن که تنظیمات آماده رو دریافت کنن که به نظر من اینجوری به جواب نمیرسن مخصوصا روی کدک  x265  و فیلم ها با بیت ریت بالا که واسه من یخورده  زمان برد تا تونستم به جواب برسم.

جهت اطلاع دوستان بگم که اگر عشق فیلم و سریال هستید واقعا ارزش داره یه کارت گرافیک خوب بگیرید، چون کیفیت بسیار بالاتر از اون چیزی که تاحالا میدید میشه و لذت دیدن فیلم چند برابر

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

اگر کیفیت و حجم براتون مهمه پس پیشنهاد میشه از GPU  استفاده نکنید چون همونطور که گفتم در زمینه تبدیل به دقت پردازنده نمیرسه و به قول معروف سرسری تبدیل میکنه

کارت گرافیکتون چیه؟ برای اینکه بتونید با سرعت مناسب 265 رو انکود کنید باید سری پاسکال داشته باشید

برای تبدیل هم گزینه های خوب زیادی هست پیشنهاد میکنم از Xilisoft Video Converter Ultimate  یا Bigasoft Total Video Converter 5 استفاده کنید

خودم مورد دوم رو استفاده میکنم - هر دو امکانات عالی و کامل حتی در زمینه ادیت دارن و از کودا هم پشتیبانی میکنن

اون نرم افزارهایی که در پست اول تاپیک معرفی کردم رو حتما نگاه کنید...همشون گزینه های خوبی هستن باید ببینید کدوم بیشتر به کارتون میاد و کارکردن باهاش براتون راحت تره

فقط bigasoft

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام

این تکنولوژی میاد حافظه تعیین شده توسط کاربر رو از رم میگیره و به کارت گرافیکی (انبرد) اختصاص میده - در رابطه با خرابی رم گر چه رم در این پروژه درگیره ولی بعید میدونم که دلیل اصلی خرابی این مورد بوده باشه...این تکنولوژی یک روش استاندارده و مطمعنا باید ایمن هم باشه

فقط میشه بگید مقدار و مدل رم چی بوده؟ و مدل گرافیک انبرد رو هم ذکر کنید (منظورم همون سیستمی هستش که گفته بودید خراب شده)

و مورد اخر که فرمودید در رندرگیری سرعت بهتری کسب کردید نرم افزار یا فعالیت مورد نظر چی بود؟

سلام اقای الماسی مدل رم قبلی که خراب شد کینگستون هایپرایکس سیویج ۸ گیگ دو کاناله بود و پردازنده core i3-6100 و مادربرد b150-pro ddr4 که زیاد سیستم خوب و قابل قبولی نبود ولی کار راه انداز بود

خودم باورم نمیشد که یه پردازنده دو هسته ای انقدر خوب عمل کنه

تایمینگ یا cl رم کینگستون روی۱۲ بود که خیلی عالی بود و در سرعت رندر تاثیر داشت برای امتحان چند بار تایمینگ و تغییر دادم و بعدش فهمیدم که خیلی تاثیر داره  اینم یادم نرفته بگم هارد سیگیت ۵۰۰ گیگ داشتم که مجبور شدم عوضش کنم چون با سیستم مشکل داشت و هارد وسترن بلک گرفتم و دیگه سیستم مشکلی پیدا نکرد

کاری که میکردم ساخت کلیپ یا منوی dvd با افتر و پریمیر بود و چون حجم کار گاهی بالا میرفت رندر گرفتن حدود یک ساعت طول میکشید و مشکلی از این بابت نداشتم دمای سیستم هم عادی بود

ولی فکر کنم این مشکل بعد از این رندرگیری های طولانی ایجاد نشد زمانی که برادرم داشت بازی میکرد برای چند دقیقه سیستم و رها کرد و سیستم به حالت خواب رفت چند دقیقه بعد وقتی اومدم موس و تکون دادم که سیستم روشن بشه هیچ اتفاقی نیوفتاد و مجبور شدم ری استارت کنم، کلا بایوس نیومد و حدس زدم یا رم خراب شده یا هارد

که در نهایت رم و هارد و عوض کردم سیستم درست شد

و یه چیز دیگه اون مقدار رو که تو بایوس افزایش میدم در ویندوز داخل تسک منیجر گزینه hardware reserved هم افزایش پیدا میکنه

ولی به یک حقیقت پی بردم و کمتر کسی این و میدونه ویندوز درایور های قدیمی نصب میکنه! چرا!؟ نمیدونم!

و جالب اینکه بعد از اینکه ویندوز با اپدیت درایور و نصب کرد، شما دیگه نمیتونی درایور جدیدتر نصب کنی ! و اگر این کار و بکنی با ارور صفحه آبی مواجه میشی!

باید قبل از اینکه اپدیت کنی اخرین نسخه درایور ها رو از سایت اصلی دانلود کنی و پیش از اتصال ویندوز به اینترنت درایور ها رو نصب کنی!

و بعدش ویندوز رو اپدیت کنی

و برای مقابله با این باج افزار جدید wanna cry هم که خیلی مهمه

۱: ویندوز اپدیت و از اخرین نسخه استفاده کنید

۲: پورت های 135 و 445 را ببندید

۳:پشتیبانی از SMBv 1 را غیر فعال کنید

ببخشید اگه زیاد توضیح دادم و جای این مطلب اینجا نبود چون خیلی مهم بود گفتم

ممنون

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/16, 13:53:13، حمیدرضا الماسی گفته است :

4k-hdr.thumb.jpg.4182cb86afb95477226fa3644c31979c.jpg

سلام خدمت دوستان عزیز و شریف لیون کامپیوتر

از اونجا که خیلی از ما تبدیل فرمت انجام میدیم و هر کدوم با نرم افزارهای مختلفی کار میکنیم این تاپیک رو ایجاد کردم تا همه دوستان بتونن از تجربیات همدیگه نهایت استفاده رو ببرن

خود بنده از هنگامی که اولین رایانه ام رو داشتم یعنی سال 2006 کم کم با تبدیل فرمت و نرم افزارهای کانورت مالتی مدیا اشنا شدم و بعد یه مدت که حرفه ای تر شدم تبدیل به یکی از علایق بنده شد که خیلی از جاها ممکنه بدردمون بخوره

در گذشته تبدیل فرمت بر پایه پردازنده ها یعنی CPU انجام میشد که از همه ی قدرت پردازنده نهایت استفاده رو میبرد و در واقع شما هر چقدر پردازنده قویتری داشته باشید در زمان کمتری میتونید فایل مدیاتون رو تبدیل کنید

امروزه با پیشرفت و همه گیر شدن کارت های گرافیکی این قطعه مهم کم کم داره جای پای خودش رو در نرم افزارهای رندرینگ و تبدیل فرمت محکم میکنه و در واقع جایگزین مناسب و بسیار سریع تر و همچنین اقتصادی تری به نسبت پردازنده محسوب میشه

کارت های گرافیک به طور ذاتی در پردازش و محاصبات سریعتر از پردازنده ها هستند (البته فقط در برخی مباحث و در برخی دیگه پردازنده همچنان نقش اساسی و انکار ناپذیری داره)

به عنوان مثال شما با یک کارت گرافیک با قیمت 1 میلیون تومانی میتونید در تبدیل فرمت قدرتی برابر با یک پردازنده چندین میلیونی بدست بیارید که خیلی به صرفه تر خواهد بود

قابلیت پردازش و تبدیل فرمت بر پایه کارت گرافیکی در حال حاضر به خیلی از نرم افزارهای مطرح و مهم اضافه شده و باعث شده که تمامی پردازش ها سریعتر از قبل انجام بشن و کاربر بتونه استفاده بهینه تری از رایانه خودش بکنه

البته این قابلیت هنوز به بلوغ کامل خودش نرسیده و هنوز کمی زمان میبره تا به طور کامل بتونه از تمامی پتانسیل های خودش استفاده کنه

نرم افزارهای تبدیل فرمت هنوز نمیتونن به شکل کامل از همه ی قدرت کارت گرافیکی برای تبدیل استفاده کنن و این مورد انشالله در اینده بهتر و بهتر میشه

بنده از یک سری نرم افزارهای تبدیل فرمت کم حجم استفاده میکنم که برخی از کارت های گرافیک AMD و برخی دیگر از کارت های گرافیکی NVIDIA استفاده میکنن و تعدادی هم از هر دوی اونها پشتیبانی میکنن

در حال حاضر فرمت تصویری X265 یا HEVC هنوز به شکل کامل از کارت گرافیکی پشتیبانی نمیکنه و در واقع تنها امکان نمایش و رمزگشایی این کدک وجود داره

هر چند شرکت های گرافیکی در نسخه های جدیدتر کارت هاشون روز به روز دارن پشتیبانی از این کدک تصویری نسل جدید رو اضافه میکنن

باید یاداور شد که نصف این پشتیبانی نرم افزاری و نصف دیگر سخت افزاری هست و هنوز امکان نرم افزاری اون برای انکود فرمت ویدئویی وجود نداره

دوستان میتونن از لینک زیر جدید ترین نسخه برنامه LAV Filters رو دانلود کنن که برنامه ای بسیار فوق العاده و کم حجم در زمینه ENCODE و DECODE بر پایه کارت گرافیکی هستش...دوستان حتما نسخه Installer رو دریافت کنن که برای نصب مشکل نداشته باشن...همچنین این برنامه به عنوان یک مکمل و افزونه در برنامه محبوب K-Lite Codec Pack وجود داره و به همراهش نصب میشه...نکته مهم درباره این برنامه اینه که همیشه باید اپدیت باشه و حتما نسخه های جدیدترش رو هر چند مدت دانلود کنید که قابلیت های بهتر و جدیدتری رو بهش اضافه میکنه...این برنامه همچنین دارای چندین موتور رندر ویدئویی معروف و محبوب هستش که در پلیرهای KMPlayer و PotPlayer استفاده میشه...کار با این نرم افزار رو هم به دوستان اموزش میدم

https://github.com/Nevcairiel/LAVFilters/releases

بعد از نصب برنامه برای دیدن محیط برنامه باید نرم افزار پلیر خودتون رو با LAV Filters ست کنید که در ادامه به عنوان نمونه روی KMPlayer اون رو نشون میدم

در قسمت Preferences نرم افزار در بخش Decoder Usage روی اکسترنال ویدئو دیکودر کلیک کنید و در پنجره کناری اکسترنال دیکودر سرچ رو انتخاب کنید

1.thumb.jpg.926acc687b09e2839c13e13cbcb05dff.jpg

در پنجره جدید Add After Scan رو انتخاب کنید و نرم افزار شروع به سرچ و پیدا کردن دیکودرهای موجود در رایانه میکنه - در انتها بعد از یافتن دیکودر مورد نظر OK بزنید و پنجره رو ببندید

2.thumb.jpg.9ac6fc04cf123721895f4ad272aaaaaa.jpg

حالا در همون پنجره قبلی روی نوارهای جلوی فرمت ها کلیک کنید و گزینه LAV Video Decoder رو انتخاب کنید

3.thumb.jpg.5759859e872908b089d42ab57fd67a83.jpg

با این کار پلیر مورد نظر به نرم افزار LAV متصل شده و برای رندر تصاویر ویدئویی و مالتی مدیا به همراه جدیدترین استانداردهای تصویری مانند HDR  از اون کمک میگیره

همین موارد و میتونید برای قسمت External Audio Decoder انجام بدید تا از پردازش جدیدترین تکنولوژی های صوتی برخوردار باشید

در تصویر زیر هم محیط برنامه رو مشاهده میکنید که در ادامه توضیح میدم

7187828.3.thumb.jpg.3da59407ae1ec962119012825646b8a3.jpg

قسمت اول یعنی Setting همونطور که مشاهده می کنید مربوط به پردازنده هستش و به صورت اتومات توسط نرمافزار تنظیم میشه و نیازی به دخالت کاربر وجود نداره

قسمت دوم یعنی Hardware Acceleration  اصلی ترین و جذاب ترین بخش برنامه هست که مربوط به انتخاب نوع کارت گرافیکی برای رمزگشایی هاست

دارندگان کارت های انویدیا از گزینه NVIDIA CUVID و دارندگان کارت AMD میتونن از گزینه DXVA2 Copy Back استفاده کنن

دارندگان کارت های انبرد اینتل هم گزینه مخصوص به خودشون Intel Quick Sync رو در اختیار دارن

در قسمت رزولوشن هم میتونید کیفیتی رو که باهاش کار میکنید انتخاب کنید و در قسمت پایین گزینه Codec For HW Decoding هست که فرمت هایی رو که میخواهید کارت گرافیک براتون رندر کنه انتخاب کنید

نحوه عملکرد کارت های گرافیکی بر اساس معماری و نسل در انکود و دیکود ها متفاوته و موتورهای ویدئویی این GPU ها هر نسل با فرمت ها و استانداردهای تصویر جدید هماهنگ میشن

اما بخش Output Format مربوط به تنظیمات رنگ خروجی مانیتور هست که شامل استانداردهای رنگی مختلفی میشه و عملکردشون بر اساس نوع مانیتور کاربر متفاوته

دارندگان مانیتورهای HD که با کابل های استاندارد HDMI کار میکنن برای دریافت کیفیت رنگ و تصویر بهتر حتما در قسمت RGB Output Levels گزینه PC رو انتخاب کنن

برای دسترسی راحت تر به نرم افزار تیک گزینه Enable System Tray Icon رو بزنید تا در هنگام پخش فایل های تصویری بتونید نرم افزار رو مانیتورینگ کنید

ایکون برنامه گوشه در کنار ساعت به شکل یک مربع قرمز دیده میشه

دوستان گرامی اگر سوال دیگری در رابطه با برنامه داشتن بنده در خدمتشون هستم و امیدوارم بتونم خدمتی به دوستان لیونی انجام بدم

حالا تعدادی از نرم افزارهای کاربردی تبدیل فرمت رو به دوستان معرفی میکنم که بتونن ازش استفاده ببرن و امید هستش که بتونه تجربه مفیدی رو برای دوستان به ارمغان بیاره

Aiseesoft Total Video Converter

این نرم افزار از جدیدترین کدک های تصویری و صوتی پشتیبانی میکنه و به طور کامل هم با رزولوشن 4K سازگار هستش..این برنامه از کارت های گرافیک هر دو شرکت پشتیبانی میکنه

Bigasoft Total Video Converter 5

این نرم افزار یکی از مورد علاقه های من هستش و بیشتر از این مورد برای تبدیل فرمت استفاده میکنم که نسبت به باقی برنامه ها استفاده بهتری از کارت گرافیکی میکنه...این برنامه فقط از کارت های گرافیک انویدیا و قابلیت کودا پشتیبانی میکنه و یک گزینه خوب برای دارندگان کارت های این شرکت هستش

Xilisoft Video Converter Ultimate

این برنامه هم از جدیدترین فرمت های تصویری پشتیبانی میکنه و به طور کامل از کارت های هر دو شرکت استفاده میکنه

iSkysoft Video Converter Ultimate

این برنامه به گفته شرکت سازنده یکی از سریعترین ها هستش و قابلیتی به اسم High Speed Conversion داره که باعث میشه فایل تصویری بسیار سریعتر تبدیل بشه

همچنین علاوه بر کارت های انویدیا و ای ام دی از پردازشگر گرافیکی اینتل هم استفاده میکنه

نکته ای که توسط خودم تست و دیده شده اینه که نحوه استفاده هر کدام از نرم افزارهای بالا از کارت گرافیکی متفاوت هستش و برخی ازبخش رمزگشایی تصویری خود گرافیک ها موسوم به Video Engine  استفاده میکنن که بهترین کارایی رو در تبدیل فرمت X264 به نمایش میگذارن...اما دسته ای دیگه از برنامه ها مستقیما از خودقدرت پردازش کارت استفاده میکنن که این مقدار از 10 درصد تا 40 درصد در نوسان هستش که البته بنده با کارت های انویدیا و قابلیت کودا انجامش دادم و دوستان دیگه میتونن با کارت های خودشون نتایج رو ببینن

نحوه فعالسازی قابلیت استفاده از گرافیک هم بسیار ساده هستش و در قسمت Setting برنامه ها میتونید گزینه GPU رو فعال کنید

قابل ذکر هستش که در بحث کیفیت تبدیل فرمت کارت گرافیک هنوز نمیتونه به خوبی پردازنده ظاهر بشه و برای افراد وسواسی استفاده از CPU پیشنهاد میشه که البته مقدار زمان بسیار بیشتری به طول می انجامه

انشالله در اینده قابلیت ها و نکات مهم دیگه ای رو با دوستان عزیز به اشتراک میگذارم و امیدوارم دوستان و کاربران گرامی هم بتونن سودی از این تاپیک ببرن

در زمینه تبدیل فرمت اگر دوستان سوالی داشتن بنده در خدمتشون هستم و این تاپیک به عنوان یک منبع و محلی برای تبادل نظر کاربران تبدیل فرمت بشه

بنده سعی میکنم پست اول رو هر چند مدت اپدیت کنم و اطلاعات بیشتری رو با دوستان به اشتراک بگذارم

تشکر فراوان

نمونه ای از مقایسه سرعت رندر کارت گرافیک تایتان در مقابل پردازنده 8 هسته ای زئون

CPUvsGPU21.thumb.jpg.1cb5fe7f031bb334a47766e310f2d2cc.jpg

از دوستان عزیز خواهشی که دارم اینکه نرم افزار بسیار کم حجم به اسم  MediaInfo  رو روی سیستمشون نصب کنن - این نرم افزار اطلاعات بسیار دقیقی از فایل های صوتی و تصویری که دانلود کردید به شما میده که میتونید در صورت نیاز برای راهنمایی بهتر با دیگران به اشتراک بگذارید

http://fa.softoware.net/disk-file-software/download-mediainfo-lite-for-windows.html

بعد ار نصب هم فقط کافیه روی فایل هاتون کلیک راست کرده و گزینه MediaInfo رو انتخاب کنید تا نرم افزار یک لیست بسیار دقیق از کوچیک ترین جزئیات فایلتون رو بهتون بده که میتونه در تبدیل فرمت های اینده کمک بزرگی براتون باشه

590d03c0d1e26_.jpg.de6f1f7369600f2536157c1dd17f08ff.jpg

590d041beab3f_.thumb.jpg.38006b40fcb92bad00322cd31e609a3e.jpg

دوست عزیز مطلب جالب و مفیدی بود ولی اون دوتا عکسی که برای نمایش مدت زمان رندر پردتازنده و کارت گرافیک تایتان انودیا قرار دادین مربوط به رندر سه بعدی هست و ربطی به کانورت و تدیل ویدئو نداره ضمنا از موتور رندرینک vray  استفاده شده که هم میتونه از گزافیک و پردازنده رندر بگیری و مبحث رندر سه بعدی با ویدئو کاملا متفاوته  ضمنا جاداره اینجا خدمت دوستان عرض کنم حتی تو بحث رندر سه بعدی  نیز مقداری نویز و فایل خروجی نهایی داریم که شرکت ها میان با تکنیک هایی اونا رو تصحیح میکنن ولی استثناهایی هم تو موتور رندرینگ های تحث gpu  داریم که اونهم موتور octane render نام داره که توسط اون میتونین سرعت و کیفیت فوق العادع ای رو تو رندر تجربه کنین تو یه جایی خوندم 10 برابر سریعتر از رندر توسط پردازنده مدت زمان خروجی گرفتن داره . 

تو بحث رندرینگ سه بعدی موتورهایی که تحث  پشتیانی  open cl  هستن به طور همزمان میتونن هم از پردازنده و هم گرافیک رندر بگیرین بنده چند تا از این متورها رو اینجا نام میبرم 

octane render  -  vray rt  - Indigo Renderer 4.0 
Radeon ProRender - LuxRender

- 

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/16, 13:53:13، حمیدرضا الماسی گفته است :

4k-hdr.thumb.jpg.4182cb86afb95477226fa3644c31979c.jpg

سلام خدمت دوستان عزیز و شریف لیون کامپیوتر

از اونجا که خیلی از ما تبدیل فرمت انجام میدیم و هر کدوم با نرم افزارهای مختلفی کار میکنیم این تاپیک رو ایجاد کردم تا همه دوستان بتونن از تجربیات همدیگه نهایت استفاده رو ببرن

خود بنده از هنگامی که اولین رایانه ام رو داشتم یعنی سال 2006 کم کم با تبدیل فرمت و نرم افزارهای کانورت مالتی مدیا اشنا شدم و بعد یه مدت که حرفه ای تر شدم تبدیل به یکی از علایق بنده شد که خیلی از جاها ممکنه بدردمون بخوره

در گذشته تبدیل فرمت بر پایه پردازنده ها یعنی CPU انجام میشد که از همه ی قدرت پردازنده نهایت استفاده رو میبرد و در واقع شما هر چقدر پردازنده قویتری داشته باشید در زمان کمتری میتونید فایل مدیاتون رو تبدیل کنید

امروزه با پیشرفت و همه گیر شدن کارت های گرافیکی این قطعه مهم کم کم داره جای پای خودش رو در نرم افزارهای رندرینگ و تبدیل فرمت محکم میکنه و در واقع جایگزین مناسب و بسیار سریع تر و همچنین اقتصادی تری به نسبت پردازنده محسوب میشه

کارت های گرافیک به طور ذاتی در پردازش و محاصبات سریعتر از پردازنده ها هستند (البته فقط در برخی مباحث و در برخی دیگه پردازنده همچنان نقش اساسی و انکار ناپذیری داره)

به عنوان مثال شما با یک کارت گرافیک با قیمت 1 میلیون تومانی میتونید در تبدیل فرمت قدرتی برابر با یک پردازنده چندین میلیونی بدست بیارید که خیلی به صرفه تر خواهد بود

قابلیت پردازش و تبدیل فرمت بر پایه کارت گرافیکی در حال حاضر به خیلی از نرم افزارهای مطرح و مهم اضافه شده و باعث شده که تمامی پردازش ها سریعتر از قبل انجام بشن و کاربر بتونه استفاده بهینه تری از رایانه خودش بکنه

البته این قابلیت هنوز به بلوغ کامل خودش نرسیده و هنوز کمی زمان میبره تا به طور کامل بتونه از تمامی پتانسیل های خودش استفاده کنه

نرم افزارهای تبدیل فرمت هنوز نمیتونن به شکل کامل از همه ی قدرت کارت گرافیکی برای تبدیل استفاده کنن و این مورد انشالله در اینده بهتر و بهتر میشه

بنده از یک سری نرم افزارهای تبدیل فرمت کم حجم استفاده میکنم که برخی از کارت های گرافیک AMD و برخی دیگر از کارت های گرافیکی NVIDIA استفاده میکنن و تعدادی هم از هر دوی اونها پشتیبانی میکنن

در حال حاضر فرمت تصویری X265 یا HEVC هنوز به شکل کامل از کارت گرافیکی پشتیبانی نمیکنه و در واقع تنها امکان نمایش و رمزگشایی این کدک وجود داره

هر چند شرکت های گرافیکی در نسخه های جدیدتر کارت هاشون روز به روز دارن پشتیبانی از این کدک تصویری نسل جدید رو اضافه میکنن

باید یاداور شد که نصف این پشتیبانی نرم افزاری و نصف دیگر سخت افزاری هست و هنوز امکان نرم افزاری اون برای انکود فرمت ویدئویی وجود نداره

دوستان میتونن از لینک زیر جدید ترین نسخه برنامه LAV Filters رو دانلود کنن که برنامه ای بسیار فوق العاده و کم حجم در زمینه ENCODE و DECODE بر پایه کارت گرافیکی هستش...دوستان حتما نسخه Installer رو دریافت کنن که برای نصب مشکل نداشته باشن...همچنین این برنامه به عنوان یک مکمل و افزونه در برنامه محبوب K-Lite Codec Pack وجود داره و به همراهش نصب میشه...نکته مهم درباره این برنامه اینه که همیشه باید اپدیت باشه و حتما نسخه های جدیدترش رو هر چند مدت دانلود کنید که قابلیت های بهتر و جدیدتری رو بهش اضافه میکنه...این برنامه همچنین دارای چندین موتور رندر ویدئویی معروف و محبوب هستش که در پلیرهای KMPlayer و PotPlayer استفاده میشه...کار با این نرم افزار رو هم به دوستان اموزش میدم

https://github.com/Nevcairiel/LAVFilters/releases

بعد از نصب برنامه برای دیدن محیط برنامه باید نرم افزار پلیر خودتون رو با LAV Filters ست کنید که در ادامه به عنوان نمونه روی KMPlayer اون رو نشون میدم

در قسمت Preferences نرم افزار در بخش Decoder Usage روی اکسترنال ویدئو دیکودر کلیک کنید و در پنجره کناری اکسترنال دیکودر سرچ رو انتخاب کنید

1.thumb.jpg.926acc687b09e2839c13e13cbcb05dff.jpg

در پنجره جدید Add After Scan رو انتخاب کنید و نرم افزار شروع به سرچ و پیدا کردن دیکودرهای موجود در رایانه میکنه - در انتها بعد از یافتن دیکودر مورد نظر OK بزنید و پنجره رو ببندید

2.thumb.jpg.9ac6fc04cf123721895f4ad272aaaaaa.jpg

حالا در همون پنجره قبلی روی نوارهای جلوی فرمت ها کلیک کنید و گزینه LAV Video Decoder رو انتخاب کنید

3.thumb.jpg.5759859e872908b089d42ab57fd67a83.jpg

با این کار پلیر مورد نظر به نرم افزار LAV متصل شده و برای رندر تصاویر ویدئویی و مالتی مدیا به همراه جدیدترین استانداردهای تصویری مانند HDR  از اون کمک میگیره

همین موارد و میتونید برای قسمت External Audio Decoder انجام بدید تا از پردازش جدیدترین تکنولوژی های صوتی برخوردار باشید

در تصویر زیر هم محیط برنامه رو مشاهده میکنید که در ادامه توضیح میدم

7187828.3.thumb.jpg.3da59407ae1ec962119012825646b8a3.jpg

قسمت اول یعنی Setting همونطور که مشاهده می کنید مربوط به پردازنده هستش و به صورت اتومات توسط نرمافزار تنظیم میشه و نیازی به دخالت کاربر وجود نداره

قسمت دوم یعنی Hardware Acceleration  اصلی ترین و جذاب ترین بخش برنامه هست که مربوط به انتخاب نوع کارت گرافیکی برای رمزگشایی هاست

دارندگان کارت های انویدیا از گزینه NVIDIA CUVID و دارندگان کارت AMD میتونن از گزینه DXVA2 Copy Back استفاده کنن

دارندگان کارت های انبرد اینتل هم گزینه مخصوص به خودشون Intel Quick Sync رو در اختیار دارن

در قسمت رزولوشن هم میتونید کیفیتی رو که باهاش کار میکنید انتخاب کنید و در قسمت پایین گزینه Codec For HW Decoding هست که فرمت هایی رو که میخواهید کارت گرافیک براتون رندر کنه انتخاب کنید

نحوه عملکرد کارت های گرافیکی بر اساس معماری و نسل در انکود و دیکود ها متفاوته و موتورهای ویدئویی این GPU ها هر نسل با فرمت ها و استانداردهای تصویر جدید هماهنگ میشن

اما بخش Output Format مربوط به تنظیمات رنگ خروجی مانیتور هست که شامل استانداردهای رنگی مختلفی میشه و عملکردشون بر اساس نوع مانیتور کاربر متفاوته

دارندگان مانیتورهای HD که با کابل های استاندارد HDMI کار میکنن برای دریافت کیفیت رنگ و تصویر بهتر حتما در قسمت RGB Output Levels گزینه PC رو انتخاب کنن

برای دسترسی راحت تر به نرم افزار تیک گزینه Enable System Tray Icon رو بزنید تا در هنگام پخش فایل های تصویری بتونید نرم افزار رو مانیتورینگ کنید

ایکون برنامه گوشه در کنار ساعت به شکل یک مربع قرمز دیده میشه

دوستان گرامی اگر سوال دیگری در رابطه با برنامه داشتن بنده در خدمتشون هستم و امیدوارم بتونم خدمتی به دوستان لیونی انجام بدم

حالا تعدادی از نرم افزارهای کاربردی تبدیل فرمت رو به دوستان معرفی میکنم که بتونن ازش استفاده ببرن و امید هستش که بتونه تجربه مفیدی رو برای دوستان به ارمغان بیاره

Aiseesoft Total Video Converter

این نرم افزار از جدیدترین کدک های تصویری و صوتی پشتیبانی میکنه و به طور کامل هم با رزولوشن 4K سازگار هستش..این برنامه از کارت های گرافیک هر دو شرکت پشتیبانی میکنه

Bigasoft Total Video Converter 5

این نرم افزار یکی از مورد علاقه های من هستش و بیشتر از این مورد برای تبدیل فرمت استفاده میکنم که نسبت به باقی برنامه ها استفاده بهتری از کارت گرافیکی میکنه...این برنامه فقط از کارت های گرافیک انویدیا و قابلیت کودا پشتیبانی میکنه و یک گزینه خوب برای دارندگان کارت های این شرکت هستش

Xilisoft Video Converter Ultimate

این برنامه هم از جدیدترین فرمت های تصویری پشتیبانی میکنه و به طور کامل از کارت های هر دو شرکت استفاده میکنه

iSkysoft Video Converter Ultimate

این برنامه به گفته شرکت سازنده یکی از سریعترین ها هستش و قابلیتی به اسم High Speed Conversion داره که باعث میشه فایل تصویری بسیار سریعتر تبدیل بشه

همچنین علاوه بر کارت های انویدیا و ای ام دی از پردازشگر گرافیکی اینتل هم استفاده میکنه

نکته ای که توسط خودم تست و دیده شده اینه که نحوه استفاده هر کدام از نرم افزارهای بالا از کارت گرافیکی متفاوت هستش و برخی ازبخش رمزگشایی تصویری خود گرافیک ها موسوم به Video Engine  استفاده میکنن که بهترین کارایی رو در تبدیل فرمت X264 به نمایش میگذارن...اما دسته ای دیگه از برنامه ها مستقیما از خودقدرت پردازش کارت استفاده میکنن که این مقدار از 10 درصد تا 40 درصد در نوسان هستش که البته بنده با کارت های انویدیا و قابلیت کودا انجامش دادم و دوستان دیگه میتونن با کارت های خودشون نتایج رو ببینن

نحوه فعالسازی قابلیت استفاده از گرافیک هم بسیار ساده هستش و در قسمت Setting برنامه ها میتونید گزینه GPU رو فعال کنید

قابل ذکر هستش که در بحث کیفیت تبدیل فرمت کارت گرافیک هنوز نمیتونه به خوبی پردازنده ظاهر بشه و برای افراد وسواسی استفاده از CPU پیشنهاد میشه که البته مقدار زمان بسیار بیشتری به طول می انجامه

انشالله در اینده قابلیت ها و نکات مهم دیگه ای رو با دوستان عزیز به اشتراک میگذارم و امیدوارم دوستان و کاربران گرامی هم بتونن سودی از این تاپیک ببرن

در زمینه تبدیل فرمت اگر دوستان سوالی داشتن بنده در خدمتشون هستم و این تاپیک به عنوان یک منبع و محلی برای تبادل نظر کاربران تبدیل فرمت بشه

بنده سعی میکنم پست اول رو هر چند مدت اپدیت کنم و اطلاعات بیشتری رو با دوستان به اشتراک بگذارم

تشکر فراوان

نمونه ای از مقایسه سرعت رندر کارت گرافیک تایتان در مقابل پردازنده 8 هسته ای زئون

CPUvsGPU21.thumb.jpg.1cb5fe7f031bb334a47766e310f2d2cc.jpg

از دوستان عزیز خواهشی که دارم اینکه نرم افزار بسیار کم حجم به اسم  MediaInfo  رو روی سیستمشون نصب کنن - این نرم افزار اطلاعات بسیار دقیقی از فایل های صوتی و تصویری که دانلود کردید به شما میده که میتونید در صورت نیاز برای راهنمایی بهتر با دیگران به اشتراک بگذارید

http://fa.softoware.net/disk-file-software/download-mediainfo-lite-for-windows.html

بعد ار نصب هم فقط کافیه روی فایل هاتون کلیک راست کرده و گزینه MediaInfo رو انتخاب کنید تا نرم افزار یک لیست بسیار دقیق از کوچیک ترین جزئیات فایلتون رو بهتون بده که میتونه در تبدیل فرمت های اینده کمک بزرگی براتون باشه

590d03c0d1e26_.jpg.de6f1f7369600f2536157c1dd17f08ff.jpg

590d041beab3f_.thumb.jpg.38006b40fcb92bad00322cd31e609a3e.jpg

دوست عزیز مطلب جالب و مفیدی بود ولی اون دوتا عکسی که برای نمایش مدت زمان رندر پردتازنده و کارت گرافیک تایتان انودیا قرار دادین مربوط به رندر سه بعدی هست و ربطی به کانورت و تدیل ویدئو نداره ضمنا از موتور رندرینک vray  استفاده شده که هم میتونه از گزافیک و پردازنده رندر بگیری و مبحث رندر سه بعدی با ویدئو کاملا متفاوته  ضمنا جاداره اینجا خدمت دوستان عرض کنم حتی تو بحث رندر سه بعدی  نیز مقداری نویز و فایل خروجی نهایی داریم که شرکت ها میان با تکنیک هایی اونا رو تصحیح میکنن ولی استثناهایی هم تو موتور رندرینگ های تحث gpu  داریم که اونهم موتور octane render نام داره که توسط اون میتونین سرعت و کیفیت فوق العادع ای رو تو رندر تجربه کنین تو یه جایی خوندم 10 برابر سریعتر از رندر توسط پردازنده مدت زمان خروجی گرفتن داره . 

تو بحث رندرینگ سه بعدی موتورهایی که تحث  پشتیانی  open cl  هستن به طور همزمان میتونن هم از پردازنده و هم گرافیک رندر بگیرین بنده چند تا از این متورها رو اینجا نام میبرم 

- 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

- 

سلام

اگر دقت کنید و دقیق مطالب رو بخونید متوجه میشید عکسی که بنده قرار دارم در تایید صحبت هام مبنی بر بهینه تر بودن پردازش ها با GPU نسبت به CPU بوده

به عنوان مثال قسمتی از نوشته های بنده

عزیز هر شخصی حتی با کمترین میزان سواد هم میتونه بفهمه اون عکس برای چه مورد و نرم افزاری هستش و نوشته V-RAY RT فکر می کنم به اندازه کافی بزرگ و خوانا باشه

در رابطه با موتوری که فرمودید در حال حاضر چنین چیزی به عنوان موتور رندر ویدئویی در پلیرها وجود نداره

در رابطه با صحبت های اخرتون بهتون پیشنهاد میکنم شخصا اول خودتون اون روش رو تست کنید تا دقیقا متوجه مفهومش بشید که (( به طور همزمان میتونن هم از پردازنده و هم گرافیک رندر بگیرین)) یعنی چی

یعنی در VRAY RT شما در حین اینکه در حال ساخت مدل ها و تنظیمت مربوط به پردازش های خروجی هستید میتونید به صورت زنده با قابلیت RT با استفاده از GPU یک پیش زمینه از نسخه نهایی رندر داشته باشید تا بتونید تاثیر تنظیماتی که اعمال کردید رو بر خروجی نهایی ببینید تا در صورت وجود هر گونه مشکلی نسبت به برطرف کردن اون اقدام کنید - پس از اطمینان پیدا کردن از تنظیمات صحیح میتونید رندر نهایی رو با CPU بگیرید و در اینجا گرافیک هیچگونه دخالتی نداره و هنوز رندر نهایی بر عهده پردازنده هست

بهتون پیشنهاد میدم کمی در رابطه با اینگونه موارد بررسی های دقیق تری انجام بدید که صرفا از روی عمل باشه نه نوشته

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/28, 17:55:51، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام

اگر دقت کنید و دقیق مطالب رو بخونید متوجه میشید عکسی که بنده قرار دارم در تایید صحبت هام مبنی بر بهینه تر بودن پردازش ها با GPU نسبت به CPU بوده

به عنوان مثال قسمتی از نوشته های بنده

عزیز هر شخصی حتی با کمترین میزان سواد هم میتونه بفهمه اون عکس برای چه مورد و نرم افزاری هستش و نوشته V-RAY RT فکر می کنم به اندازه کافی بزرگ و خوانا باشه

در رابطه با موتوری که فرمودید در حال حاضر چنین چیزی به عنوان موتور رندر ویدئویی در پلیرها وجود نداره

در رابطه با صحبت های اخرتون بهتون پیشنهاد میکنم شخصا اول خودتون اون روش رو تست کنید تا دقیقا متوجه مفهومش بشید که (( به طور همزمان میتونن هم از پردازنده و هم گرافیک رندر بگیرین)) یعنی چی

یعنی در VRAY RT شما در حین اینکه در حال ساخت مدل ها و تنظیمت مربوط به پردازش های خروجی هستید میتونید به صورت زنده با قابلیت RT با استفاده از GPU یک پیش زمینه از نسخه نهایی رندر داشته باشید تا بتونید تاثیر تنظیماتی که اعمال کردید رو بر خروجی نهایی ببینید تا در صورت وجود هر گونه مشکلی نسبت به برطرف کردن اون اقدام کنید - پس از اطمینان پیدا کردن از تنظیمات صحیح میتونید رندر نهایی رو با CPU بگیرید و در اینجا گرافیک هیچگونه دخالتی نداره و هنوز رندر نهایی بر عهده پردازنده هست

بهتون پیشنهاد میدم کمی در رابطه با اینگونه موارد بررسی های دقیق تری انجام بدید که صرفا از روی عمل باشه نه نوشته

بنده نکته ای که اینجا عرض کردم در خصوص بحث تایپیک چون مربوط به کانورت و تبدیل ویدئو هست به اون خاطر گفتم شاید دوستانی که آشنایی چندانی به این مبحث ندارن اشتباه نکنن.

درخصوص موتور رندر عرض کنم که اون موتورهایی که از open cl  پشتیبانی میکنن یعنی CPU و GPU و CPU+GPU در فرایند محاسبات شرکت خواهد کرد
 امکانی که فقط در اپن سی ال هست و مثلا رابط cuda  که برای انودیا هست نمی تونه همزمان از قدرت پردازنده و گرافیک استفاده کنه وسایر موتورها هم فقط از پردازنده میتونن استفاده کنن .

در خصوص این گفته شما  در رابطه با صحبت های اخرتون بهتون پیشنهاد میکنم شخصا اول خودتون اون روش رو تست کنید تا دقیقا متوجه مفهومش بشید که (( به طور همزمان میتونن هم از پردازنده و هم گرافیک رندر بگیرین)) یعنی چی 

عرض کنم بنده بشخصه هم از موتور amd fire render   و هم موتور  vray   که tr  هم داخل خود موتور هست فقط باید برین داخل تنظیمات موتور رندر و اونجا مشخص کنین که رندر از طریق cpu  یا  gpu   یا توسط هردو انجام بشه  باتشکر .  بنده مقصدم فقط راهنمایی هست و کاری به بقیه چیزها ندارم .

لینک به دیدگاه

سلام مجدد خدمت عزیزان.

دوستانی که کار کانورت انجام میدن خواستم تجربه ی خودم رو در کار با H.265 و نرم افزار HandBrake در اختیارتون بزارم .

قدم اول دانلود هر 2 ویدئو پایین جهت مقایسه با ویدئو اصلی (سر جمع 45 مگابایت)

-------------------------------------------------------------

ویدئو اصلی:NFS Trailer - H.264 - 2700Kbps-avg -25MB  مدت زمان ویدئو 1 دقیقه و 20 ثانیه

کانورت شده به h.265

مدت زمان کانورت: 1 ساعت و 58 دقیقه (برای هر فایل)

NFS Trailer - H.265 - 1200Kbps-avg -12.8MB

NFS Trailer - H.265 - 750Kbps-avg - 8MB

این دو فایل رو توسط نرم افزار HandBrake با سی پی یو fx 8350 کانورت کردم دوستانی که میخان با این نرم افزار خروجی با این کیفیت و حجم داشته باشن چند نکته رو توجه کنند.

1- برای کار کردن با این codec جدید حتما نیاز به سیستم high end دارید (مگر اینکه بخوایید ویدئو های کوتاه رو کانورت کنید)

2-اگر با نرم افزار HandBrake کار میکنید بهتره از بیت ریت average یا avg برای کمتر شدن حجم نهایی استفاده کنید در این حالت یک بار ویدئو آنالیز شده و بار دوم شروع به چینش بیت ریت ها در جاهای تایین شده میکنه (به طور مثال صحنه های انفجار نیاز به بیت ریت بیشتری دارن)

3-برای اعمال بیت ریت متغییر (Average BitRate) حتما گزینه ی 2Pass Encoding رو تیک بزنید(در غیر این صورت با اینکه گزینه ی avg رو تیک زدید در نهایت بیت ریت خروجی ثابته)

4-سرعت کانورت یا Encoder Preset رو حتما روی Placebo قرار بدین تا به نهایت کیفیت و compression ratio در فایل خروجی دست پیدا کنید

5-گزینه ی  Turbo first pass در ورژن جدید اضافه شده که باعث سرعت بخشیدن به آنالیز اولیه ویدئو در کانورت با بیت ریت متغییر میشه (تاثیری در حجم نهایی نداره)

1.jpeg

6-در سر برگ Audio به طور پیش فرظ AVC codec 160Kbps   انتخاب شده که طبق تجربه ی بنده زیاد جالب نیست شما روی mp3 128Kbps قرار بدین(بسته به نیازتون 320Kbps)

بقیه تنظیمات رو روی حالت از پیش تنظیم شده رها کنید

امیدوارم مفید بوده باشه

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

میشه چند لینک دانلود پارت یا فیلم با کیفیت بسیار بالای فول اچ دی معرفی کنید ؟ مرسی

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، esy2011 گفته است :

بنده نکته ای که اینجا عرض کردم در خصوص بحث تایپیک چون مربوط به کانورت و تبدیل ویدئو هست به اون خاطر گفتم شاید دوستانی که آشنایی چندانی به این مبحث ندارن اشتباه نکنن.

درخصوص موتور رندر عرض کنم که اون موتورهایی که از open cl  پشتیبانی میکنن یعنی CPU و GPU و CPU+GPU در فرایند محاسبات شرکت خواهد کرد
 امکانی که فقط در اپن سی ال هست و مثلا رابط cuda  که برای انودیا هست نمی تونه همزمان از قدرت پردازنده و گرافیک استفاده کنه وسایر موتورها هم فقط از پردازنده میتونن استفاده کنن .

در خصوص این گفته شما  در رابطه با صحبت های اخرتون بهتون پیشنهاد میکنم شخصا اول خودتون اون روش رو تست کنید تا دقیقا متوجه مفهومش بشید که (( به طور همزمان میتونن هم از پردازنده و هم گرافیک رندر بگیرین)) یعنی چی 

عرض کنم بنده بشخصه هم از موتور amd fire render   و هم موتور  vray   که tr  هم داخل خود موتور هست فقط باید برین داخل تنظیمات موتور رندر و اونجا مشخص کنین که رندر از طریق cpu  یا  gpu   یا توسط هردو انجام بشه  باتشکر .  بنده مقصدم فقط راهنمایی هست و کاری به بقیه چیزها ندارم .

ممنون..اون گزینه انتخاب سخت افزار برای رندر رو بنده در vray-rt دیدم اما همونطور که گفتم امکان گرفتن خروجی نهایی با کارت گرافیک وجود نداره و تصویر نمایش داده شده صرفا برای تست قبل از رندر هست

منابع در این رابطه در اینترنت فراوان هست

بنده از فعالیت شما در این تاپیک بسیار خوشنود هستم و استقبال میکنم عزیز...وجود همین بحث ها خودش میتونه باعث مشخص شدن نکاتی بشه که طرفین درش اطلاعات دارن

اصلا و ابدا خدای ناکرده صحبت بر سر بحث و ایجاد ناراحتی نیست 

بحث های شدیدتر این ها بین هواداران برندها بوده اما در نهایت اینجا همگی دوست هستیم و در اینجا به همدیگه کمک میکنیم

بنده خیلی خوشحال میشم اطلاعات خودتون رو به صورت توضیح با عکس در تاپیک منتشر کنید

در انتها تاکید میکنم که بنده صحبت هامو بدون غرض نوشتم عزیز اما این قانون ثابته که همیشه لفظ اختلاف نظرها در موارد فنی جنبه هجومی داره

به عنوان مثال همین مناظره های ریاست جمهوری - رسما همدیگه رو بی ابرو میکنن  

امیدوارم بیشتر در تاپیک فعالیت کنید و ازتون استفاده کنیم ?

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...