رفتن به مطلب

amd یا intel?

Recommended Posts

سلام به همه

من میخام سیستمم رو عوض کنم ولی یه جورایی توی دو راهی موندم.از دوستان خواهش میکنم کمکم کنن.

ایده اولم این بود که یه 1155 بگیرم و خیال خودم رو راحت کنم.بد به فکر amd افتادم و فهمیدم که میتونم یه am3 بگیرم و وقتی هم که بلدوزر اومد با یه اپدیت کردن بایوس برم سمت بلدوزر.

حالا از دوستان عزیز سوالم اینه که واقعا میشه روی amd حساب کرد و به حرف ایسوس(اپدیت بایوس) اطمینان کرد یا نه؟

دوستان خواهشا نظرات خدشون رو بگن.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

سیستم رو برای چه کاری میخوای؟ چقدر میخوای هزینه کنی؟ من خودم سیستمی که میخوام بگیرم بر پایه 1155 هست . برای کار من تا مدتها کفایت میکنه . مثل P4 که هنوز هم داره برای من کار میکنه . نیازهای خودت رو ببین چیه . بعد بودجه رو نگاه کن . من آشنایی زیادی با AMD ندارم . ولی فکر نمی کنم سری 1155 و بلدوزر تفاوت زیادی باهم داشته باشند .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

تا قبل از ورود سری sandy bridge اینتل، معمولا شرایط به نحوی بود که برای دو سیستم مشابه و کارایی تقریبا برابر ، سیستم های مبتنی بر amd هزینه کمتری برای مشتری داشت( و دارد)

اما با ورود sandy bridge اینتل و با توجه به این که این سری از cpu ها پرفورمنس بسیار خوبی در مقایسه با قیمتشون دارند، شرایط تا حدودی تغییر کرده و به همین دلیل در حال حاضر بسیاری تمایل به خرید این سری از cpu های اینتل دارند.

از طرفی چون هنوز سری بولدوزر هم وارد بازار باعث شده خریداران یک مقدار در انتخاب دچار سردرگمی بشوند.

به نظر من شما باید این مورد را هم نظر بگیری و اینکه دوستدار کدام برند هستید. به هر حال سلیقه شما هم مهم است.

اما در مورد آپدیت سایت ایسوس، شما مطمئن باشید که سایت ایسوس در زمان لازم و در اولین فرصت آپدیت مربوطه را ارائه خواهد کرد.

لینک به دیدگاه

با تشکر

خب من هم کارایی عالی sandy bridge رو دیدم.در مورد قیمت هم بگم که من خودم 2600K و ASUS P8P67 DELUXE رو انتخاب کردم. که اینها به تنهایی 750 تا 800 اب میخوره.

با این حال باز هم دلم پیش اینده نگری AM3 هست.با این تفاسیر 1155 باز هم انتخاب خوبیه. چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

من همیشه گفتم اگر برای خرید لوازم الکترونیکی بخواهیم آینده نگری کنیم و بگیم بمونیم مدل جدید بیاد و اون رو بگیریم ، هیچوقت نباید چیزی بخریم . چون تا بخوای اونو بگیری مدل جدید تر معرفی شده و میگی حالا که موندم ، این جدید تره اومد میگیرمش . همین الان اینتل سوکت 2011 رو هم معرفی کرده که رده بالاتر 1366 هست. جدا از اینکه سوکت 1155 هنوز ادامه داره .

http://pc.watch.impress.co.jp/img/pcw/docs/360/112/html/2.jpg.html

لینک به دیدگاه

فرمایشات دوستان 100% تایید میش.. یک زمانی شما مثلا میخواستی 6 هستهای بگیری سریع میگفتی AMD چون پردازندش 190 بیشتر در نمیاد و به صرفه تر بود ولی الان با اومدن سندی حتی پایین ترین مدل سندی که حوالی 220 هست به مراتب از 6 هست های AMD قویتره که کفه ترازو رو در قسمت پردازنده های میان قیمت به سمت اینتل سنگین تر کرده است. توجه داشته باشید که AMD تا مدتها این قسمت رو در اختیار داشت ولی فعلا که عقب افتاده.

برای سیسیتم میان قیمت و حرفه ای فعلا اینتل بهترین انتخاب است و برای سیسیتم های ارزون قیمت AMD ,

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

اگه عجله داری بهتره Sandy Bridge بگیری! وگرنه بهتره تا حدود شهریور صبر کنی تا بولدوزر از AMD بیاد که باعث دگرگونی بازار میشه و همین سندی بریج هم الزاما کاهش قیمت خواهد داشت! چون قیمت پردازنده های بولدوزر مناسب هست! قیمت مادربردش هم میاد پایین! بولدوزر به احتمال فراوان قدرتمندتر از سندی بریج خواهد بود!

نکته بعدی هم تغییر سوکت های متوالی Intel هست که شرایط ارتقا رو برای خریدار سخت میکنه اما AMD از سوکت AM2 تا AM3 که انبوهی از پردازنده ها رو شامل میشه و تولیدات 3 تا 4 سال شرکت هست روی سوکت AM2 سوار میشه! اما Intel اصلا اینطور نیست!

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

اگه عجله داری بهتره Sandy Bridge بگیری! وگرنه بهتره تا حدود شهریور صبر کنی تا بولدوزر از AMD بیاد که باعث دگرگونی بازار میشه و همین سندی بریج هم الزاما کاهش قیمت خواهد داشت! چون قیمت پردازنده های بولدوزر مناسب هست! قیمت مادربردش هم میاد پایین! بولدوزر به احتمال فراوان قدرتمندتر از سندی بریج خواهد بود!

نکته بعدی هم تغییر سوکت های متوالی Intel هست که شرایط ارتقا رو برای خریدار سخت میکنه اما AMD از سوکت AM2 تا AM3 که انبوهی از پردازنده ها رو شامل میشه و تولیدات 3 تا 4 سال شرکت هست روی سوکت AM2 سوار میشه! اما Intel اصلا اینطور نیست!

دقیقا این گفته شما تایید حرف من شد . اگر تا شهریور صبر کنید بولدوزر میاد که ممکنه قیمت سندی بریج بیاد پایین . این کاملا صحیحه . ولی همون موقع هم ممکنه کسی بیاد بگه اگر تا ژانویه صبر کنی مدل جدیدی میاذ تو بازار که اگر هم اون رو نخواستی قیمت مدلهای فعلی میاد پایین . این اتفاق میافته . تکنولوژی هر روز داره میره جلو . یا باید ازش استفاده کنیم و یا اینکه همش منتظر باشیم تا چیز بهتری بیاد .در مورد سوکت اینتل با شما موافق نیستم . سوکت 775 چند ساله که تولید شده و از P4 تا Core 2 extrem رو شامل میشه . درسته که عمر سوکت 1156 و 1366 کوتاه بود . ولی دلیل نمیشه که کل کار رو زیر سوال ببریم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

دقیقا این گفته شما تایید حرف من شد . اگر تا شهریور صبر کنید بولدوزر میاد که ممکنه قیمت سندی بریج بیاد پایین . این کاملا صحیحه . ولی همون موقع هم ممکنه کسی بیاد بگه اگر تا ژانویه صبر کنی مدل جدیدی میاذ تو بازار که اگر هم اون رو نخواستی قیمت مدلهای فعلی میاد پایین . این اتفاق میافته . تکنولوژی هر روز داره میره جلو . یا باید ازش استفاده کنیم و یا اینکه همش منتظر باشیم تا چیز بهتری بیاد .در مورد سوکت اینتل با شما موافق نیستم . سوکت 775 چند ساله که تولید شده و از P4 تا Core 2 extrem رو شامل میشه . درسته که عمر سوکت 1156 و 1366 کوتاه بود . ولی دلیل نمیشه که کل کار رو زیر سوال ببریم .

من نگفتم که حتما صبر کنه گفتم اگه زمان داری صبر کن!

نکته بعدی هم کاهش الزامی قیمت سندی بریج همزمان با عرضه بولدزر هست که بخاطر رقابت بوحود میاد!

شما فکر میکنی چرا قیمت سندی بریج پایین اعلام شد بخاطر اینکه اینتل میدونست رقیب قدرتمندی در راهه! ! بولدوزر تاخیر در عرضه هم داشت و گرنه الان باید میومد! تا شهریور هم چیزی نمونده!

در کل بولدوزر یک استثنا هست چون تا حالا AMD سعی نکرده بود سری High END خیلی قوی داشته باشه و بیشتر رو قیمتهای پایین کار میکرد اما احتمالا بولدوزر آغازی برای رقابت بر سر پردازنده ای حرفه ای و تکنولوژی بالاست! بنچمارک های بولدوزر رو اگه دیده باشید متوجه منظور من خواهید شد!

بعضی از اوقات میشه مثلا یک فناوری جدید میاد و اعلام میکنن قراره مثلا در سال 2013 مانیتور 4 بعدی بیاد! مثال زدما، اینجوری نمیشه 2 سال صبر کنیم تا بریم اونو بخریم! پس بهتره بهترین گزینه موجود رو انتخاب کنیم!

در مورد LGA 775 هم باید بگم که روی اکثر مادربردهای اولیه توانایی ساپورت P4 تا Core 2 due وجود نداشت بیشتر مدل های آخر و لوکس! بحث fsb هست!

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

با تشکر از همه دوستان.ولی اینده نگری با صبر کردن برای اومدن یه چیز دیگه کاملا متفاوته.در هر صورت من هر دو انتخاب رو عاقلانه میدونم.با این حال چون من الان و در این لحظه میخام سیستم بگیرم 1155 عقلانی تره.

ممنون از همه.

در مورد رم دوستان چه نظری دارن؟من لیست رم های پیشنهادی ایسوس رو برای P8P67 DELUXE دیدم ولی باز هم به رمی که در دسترس باشه نرسیدم.

دوستان یه رم مناسب هم برای این مادربورد معرفی کنن.انتخاب خود من Corsair Domiator 4GB 1600 البته چندین مدل از این رم توی لیست نوشته بود.باز هم محتاج کمک دوستان هستم.redface.gifwink.gif

لینک به دیدگاه

رم خوبیه . ولی سعی کن رمی بگیری که تایمینگ پایینتری داشته باشه . این رم CL9 هت . اگر بتونی CL7 بگیری بهتره . گرونتره البته . به اون لیست هم توجه زیاد نکن . اون لیست فقط نشون میده اون رمها با مادر بورد تست شدن . معنیش این نیست که رمهای دیگه با اون کار نمی کنن یا خوب نیستند . مادر بوردی که انتخاب کردی خیلی تاپ هست . مطمئنی به دردت میخوره؟ البته اگر اهل اور هستی که هرچی قویتر باشه بهتره . در این صورت رم رو هم با فرکانس 2000 یا بالاتر بگیر . اگر خیلی اهل اور هستی Maximus IV Extreme بگیری بهتره . البته اگر بودجه محدود نداری .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز

تا قبل از ورود سری sandy bridge اینتل، معمولا شرایط به نحوی بود که برای دو سیستم مشابه و کارایی تقریبا برابر ، سیستم های مبتنی بر amd هزینه کمتری برای مشتری داشت( و دارد)

اما با ورود sandy bridge اینتل و با توجه به این که این سری از cpu ها پرفورمنس بسیار خوبی در مقایسه با قیمتشون دارند، شرایط تا حدودی تغییر کرده و به همین دلیل در حال حاضر بسیاری تمایل به خرید این سری از cpu های اینتل دارند.

از طرفی چون هنوز سری بولدوزر هم وارد بازار باعث شده خریداران یک مقدار در انتخاب دچار سردرگمی بشوند.

به نظر من شما باید این مورد را هم نظر بگیری و اینکه دوستدار کدام برند هستید. به هر حال سلیقه شما هم مهم است.

اما در مورد آپدیت سایت ایسوس، شما مطمئن باشید که سایت ایسوس در زمان لازم و در اولین فرصت آپدیت مربوطه را ارائه خواهد کرد.

با این قسمت اصلاً موافق نیستم چون من هر ی اسوس دیدم در رده های معمولی به هیچ وجه اصلاً امکان نداره آپدیت بایوس بده و بیشتر برای مادربرد های HIGH END اش اینکار رو میکنه پس اگر هم میخوای مادربرد گرون بخری برو همون اینتل رو بگیر و خیال خودت رو راحت کن در ضمن این همه که میگن بلدوزر فکر نکنم بتونه کاری بکنه اگر هم بخواد کاری بکنه نهایتاً با 1156 ها کَل میندازه نه بیشتر این رو یادت باشه که انتل 2 هسته ای در بعضی شرایط تا 100 درصد از AMD 4 هسته ای بهتر هست مثل همین 1100 6 هسته ای که تقریباً تو هیچ تستی نتونسته I7 950 به بالارو بگیره

حالا هم تصمیم با خودتون هست

این رو هم بگم که من الان حدود 4 سال پیاپی هست که دارم از AMD استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من هم با شرایط فعلی و در زمان حال انتخاب 1155 بهتر و منطقی تره

ولی در کل هنوز پاسخی برای intel or amd پیدا نشده و نخواهد شد چون واقعا هر کدوم جایگاه خاص خودشون رو دارن

لینک به دیدگاه

بودجه رم شما چقدر هست... با توجه به مادربرد گرون قیمتی که مد نظر دارید سعی کنید رم طراحی شده برای سندی انتخاب کنید که هرگز به مشکل سازگاری نخورید. بودجه رمتون حداکثر چقدر هست ؟

لینک به دیدگاه

خب من میتونم تا 150-170 پول رم بدم.البته 4g .در مورد اورکلاک هم بگم که گاهی اوقات یه گریزی بهش میزنم ولی نه به صورت حرفه ای.این مین رو هم واسه همین انتخاب کردم.

اگه میشه یه رم خوب معری کنین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

تاپیک AMD یا Intel ؟ را مشاهده کردم و با خودم گفتم یک سوال کلی مطرح کنم و شاید به پاسخی درست برسم.

دیده شده که دوستان عزیز سری بولدیزر AMD را با سری 1155 مقایسه می کنند !

اگر جملۀ بالایی صحیح باشد ، پس سوکت 2011 اینتل را با چه سری از AMD باید مقایسه کنیم ؟

به گفتۀ شرکای اینتل ، اولین نمایش از مادربردهای سوکت 2011 در نمایشگاه Comptex 2011 که چند روز دیگر شروع می شود به نمایش گذاشته می شود و به گفتۀ اینتل اولین سری از این CPU ها در 3 ماهۀ سوم وارد بازار می شود ، تقریبا 3- 4 ماه آینده.

آیا نباید سری بولدیزر 6 و 8 هسته ای را با سری سوکت 2011 6 و 8 هسته ای اینتل مقایسه کرد ؟

چند ماه از ورود CPU های سری 1155 می گذرد و به نوعی تکنولوژی این سری مربوط به 3 ماهۀ اول سال 2011 است ، تقریبا مربوط به 4 ماه پیش است ، در حالی که تکنولوژی به کار رفته در سری بولدوزر تقریبا 5 ماه جدیدتر از 1155 است و 5 ماه در دنیای تکنولوژی و بخصوص CPU بسیار مهم و سرنوشت ساز در ارائۀ CPU بهتر است.

به نظرم ، مقایسۀ بولدیزر با سوکت 1155 ، به نوعی برای بولدیزر افت دارد و درجۀ کارییش را پایین می آورد.

با مقایسۀ بولدیزر و 2011 در واقع پرستیژ بولدیزر را بالا می بریم و این برای بولدیزر عالی است.

نظر شما چیست ؟

یادم می آید روزهایی که بعضی ها طرفدار دو آتیشۀ CPU های VIA بودند و می گفتند فقط VIA و تعصب هم داشتند.

به نظر شما ، طرفداران دو آتیشۀ CPU های VIA ( مربوط به 16 - 15 سال پیش می باشد ) ، در حال حاضر از کدام CPU استفاده می کنند ؟

با تشکر...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله حرف شما درسته! اما نکته ای که وجود داره اینه که سری اول بولدوزر قدرت رقابت با سندی بریج داره وسری های بعدش باید با سوکت2011 رقابت کنه که چون طراحی 2011 جدیدتره دوباره طبق معمول وزنه به سمت اینتل سنگینی خواهد کرد! ولی مطمئنا دیگه این اختلاف قدرت مثل قبل نخواهد بود! نکته دیگر هم قیمت تمام شده است! وقتی که قیمت یک سی پی یو مثلا 1000 دلار هست آیا میشه انتظار داشت با یک سی پی یو 300 دلار رقابت کنه!

لینک به دیدگاه

بله حرف شما درسته! اما نکته ای که وجود داره اینه که سری اول بولدوزر قدرت رقابت با سندی بریج داره وسری های بعدش باید با سوکت2011 رقابت کنه که چون طراحی 2011 جدیدتره دوباره طبق معمول وزنه به سمت اینتل سنگینی خواهد کرد! ولی مطمئنا دیگه این اختلاف قدرت مثل قبل نخواهد بود! نکته دیگر هم قیمت تمام شده است! وقتی که قیمت یک سی پی یو مثلا 1000 دلار هست آیا میشه انتظار داشت با یک سی پی یو 300 دلار رقابت کنه!

دوست عزیز ... به قول معروف ما انسان های قرن 21 یعنی قرن علوم تجربی هستیم. پس یعنی تا چیزی نیامده و ازمایش نشده و قدرتش معلوم نشده بحث در موردش بیهودست . هنوز هیچ پنچمارک معتبری از بولدوزر یا همون سری جدید AMD نیومده این ور و اون می بینیم که از همین الان میگن این با اون برابره بعدا اون با اون یکی برابره !!!!!!! شما به هیج وجه نمی تونید بولدوزر رو تا زمانیکه که واقعا بیاد و تست شه با سندی یا هر نسل دیگری مقایسه کنید . این بحث های تبلیغاتی AMD هم دیگه برای همه اشناست. همه کمپانیها قبل از ورود محصولشون اسمون ریسمون میبافن همون طور که اینتل هم میکنه !!! این بحث مقایسه از بنیان غلط هست دوست عزیز . مقایسه جسنی که هنوز رسما نیومده با جنسی که اومده اصلا قانون بینادی مقایسه رو زیر سوال میبره !!

چون همه چیز فقط حدث و گمان این بحث بیهوده رو تا ابد میشه کشش داد !! کمی صبور باشید . چند هفته بیشتر نمونده ^^

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باشه چشم!

شما چرا خودتو اذیت میکنی؟

من فقط خواستم به سوال جناب LEE جواب داده باشم!

لینک به دیدگاه

سوکت 2011 اینتل را با چه سری از AMD باید مقایسه کنیم ؟

سوکت G34

چون هردو دارای حافظه 4 کاناله هستند.

ویرایش شده توسط Farhang
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...