رفتن به مطلب

اين هارد sata2 هستش يا sata3 ?? لطفا شركت كنيد

اشتراک گذاری

18 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. ايا اين هارد ST32000641AS sata2 هستش يا sata3

• sata2 3gb/s
      0
    • sata3 6gb/s
      18

Recommended Posts

اون ها کد پورت هستند . اما سمت راست کد هارد و مشخصاتش . من گفتم این میتونه باشه . شاید هم اشتباه میکنم . ولی 70 درصد احتمال درست بودن این موضوع هست . شما اگر داری یک هارد ساتا 2 به یکی از پورتها وصل کن . ببین سمت راست چه مشخصاتی مینویسه . مسئله بلو اسکرین دلیلش فکر نکنم به مدل هارد بستگی داشته باشه . شاید هم هارد مشکل داشته باشه . شاید مادربورد . اما فعلا ما مسئله نوع هارد رو بررسی میکنیم . این موضوع حل شد شما تو همین فروم راجع به مشکل بلو اسکرین میتونی با دوستان مشورت کنی . @};-

بله درست میفرمایید ولی وقتی کد پورت اونجا 6g نوشته شده برای کد هارد فکر نمیکنم 3g/3 نوشته بشه قاعدتا باید همون 3g ذکربشه.چشم من امشب هارد sata2 روش نصب میکنم بهتون خبر میدم.بازم ممنون.

لینک به دیدگاه

• ارسال 86
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

کد error در blue screen را بفرماید چی هست @};-

متنش یه کم طولانی بود یادم نیست این دفعه که اومد یادداشت میکنم یا عکس میگیرم میزارم براتون.

لینک به دیدگاه

متنش یه کم طولانی بود یادم نیست این دفعه که اومد یادداشت میکنم یا عکس میگیرم میزارم براتون.

دوست عزیز

یک لطف دیگه هم بکنید و مدل دقیق مادر برد رو هم بفرمایید.

من چندتا فروم مختلف رو بررسی کردم وانواع اقسام ایرادات مربوط به sata iii و عدم کار کرد صحیح را اشاره کرده بودند ولی به دلیل تنوع مادر برد ، نمیشه به جمع بندی رسید. در این بین خودم هم چیز های جالبی برخورد کردم به عنوان مثال

1 چند مورد اشاره شده بود که اگر از کابل مخصوص sata3 استفاده نشود، سیستم دچار ایراد می شود لینک شما

برای همین یک مقدار اطلاعات تکمیلی هم بفرمایید تا به یک جمع بندی برسیم.

لینک به دیدگاه

البته ویندوز سون 2 روز روس سیستم نصب بود که بعد به علت عدم پشتیبانی از کارت صدام به ایکس پی تغییرش دادم در این 2 روز خیر سعید جان.

یعنی شما الان ویندوز XP دارید و این مشل بلو اسکرین روی 7 نبود . من فکر میکنم مشکل بلو اسکرین به دلیل ساپورت نکردن XP از ساتا 3 باشه . شما باید درایور اون رو جداگانه نصب کنید . تو سایت مادربورد ببینید درایوری برای ساتا 3 XP هست یا نه .

لینک به دیدگاه

البته ویندوز سون 2 روز روس سیستم نصب بود که بعد به علت عدم پشتیبانی از کارت صدام به ایکس پی تغییرش دادم در این 2 روز خیر سعید جان.

دوست گلم اين بلو اسكرين به دليل ويندوز XP بوده و متاسفانه بايد ويندوز XP رو ديگه فراموشش كنيد . چون توي سيستمهاي جديد شايد كار كنه ولي باگ داره اين سياست شركتهاست فكر ميكنم

لینک به دیدگاه

حامد جان این لینک رو نگاه کن ببین من درست متوجه شدم یا نه لینک شما

به نظرم شخصی که با sata III مشکل داشته درنهایت با تنظیم IDE به ACHI مشکلش حل شده

اما تو عکس آقای نصیری IDE MODE هست.

ببین من اشتباه می کنم یا نه؟

لینک به دیدگاه

اینطور که من از اون لینک فهمیدم مشکلشون چیز دیگه ای بوده . مشکل سرعت انتقال بوده نه نصب . طرف گفته که تمام تنظیمات روی ACHI بوده ولی مشکل داره . بعدا توی دفترچه راهنما تونسته بفهمه . ولی نگفته که چی بوده . مشکل آقای نصیری عزیز ویندوز XP هست . به قول آقای حسینی تو محصولات جدید ویندوز XP باگ داره و این مشکلات به وجود میاد . به نظر من باید به ویندوز 7 برگردند . برای کارت صوت هم باید یه فکری کرد . اگر درایور 7 داره ، دانلود کنن واگر نداره کارت رو عوض کنن . ارتقاء سیستم گاهی اوقات از این دردسر ها داره.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

یک لطف دیگه هم بکنید و مدل دقیق مادر برد رو هم بفرمایید.

من چندتا فروم مختلف رو بررسی کردم وانواع اقسام ایرادات مربوط به sata iii و عدم کار کرد صحیح را اشاره کرده بودند ولی به دلیل تنوع مادر برد ، نمیشه به جمع بندی رسید. در این بین خودم هم چیز های جالبی برخورد کردم به عنوان مثال

1 چند مورد اشاره شده بود که اگر از کابل مخصوص sata3 استفاده نشود، سیستم دچار ایراد می شود لینک شما

برای همین یک مقدار اطلاعات تکمیلی هم بفرمایید تا به یک جمع بندی برسیم.

چشم p8p67 deluxe در مورد کابل هم باید عرض کنم از کابلهای sata3 خود مادربورد استفاده کردم.

لینک به دیدگاه

یعنی شما الان ویندوز XP دارید و این مشل بلو اسکرین روی 7 نبود . من فکر میکنم مشکل بلو اسکرین به دلیل ساپورت نکردن XP از ساتا 3 باشه . شما باید درایور اون رو جداگانه نصب کنید . تو سایت مادربورد ببینید درایوری برای ساتا 3 XP هست یا نه .

چشم حتما چک میکنم ولی خوب در این مورد من دفترچه مادربورد که مطالعه کردم خودشون نصب ویندوز xp sp3 رو پیشنهاد داده بودن.بازم از توجه همه شما دوستان عزیزم ممنونم.

لینک به دیدگاه

البته باید یه نکته رو عرض کنم،بعد از نصب ویندوز ازم یوزر نخواست و سیستم به صورت admin اومد بالا،آنتی ویروسو که نصب کردم یه پیغامی داد مبنی بر اینکه در این حالت Admin سییتم آسیب پذیره و باید براش یوزر تعریف کنید.منم یه یوزر جدید ساختم و باش لاجین شدم و لی دوباره آنتی ویروس همون پیغامو تکرار کرد یه کم که با سیستم کار کردم اون ارور blue screen اومد بعد از ریست شدن یوزر اولی با تمام نرم افزارایی که روش نصب کرده بودم پرید.به نظر شما میتونه ظرف نظر از ایراد مادربورد یا هارد در مورد مشکل اولیم اینم باعث بوجود آمدن مشکل بشه؟شرمنده که وقتتونو میگیرم.

لینک به دیدگاه

این رو از سایت ایسوس گرفتم .

post-59-067008600 1306423977_thumb.jpg

نشون میده که این هارد تو محیط ویندوز ویستا تست شده و ساتا 6 گیگ هست . درایور مشخصی برای ساتا 3 XP پیدا نکردم . ولی پیشنهاد میکنم آخرین ورژن آپدیت بایوس و آپدیتهای ساتا رو نصب کنید .

لینک به دیدگاه

البته باید یه نکته رو عرض کنم،بعد از نصب ویندوز ازم یوزر نخواست و سیستم به صورت admin اومد بالا،آنتی ویروسو که نصب کردم یه پیغامی داد مبنی بر اینکه در این حالت Admin سییتم آسیب پذیره و باید براش یوزر تعریف کنید.منم یه یوزر جدید ساختم و باش لاجین شدم و لی دوباره آنتی ویروس همون پیغامو تکرار کرد یه کم که با سیستم کار کردم اون ارور blue screen اومد بعد از ریست شدن یوزر اولی با تمام نرم افزارایی که روش نصب کرده بودم پرید.به نظر شما میتونه ظرف نظر از ایراد مادربورد یا هارد در مورد مشکل اولیم اینم باعث بوجود آمدن مشکل بشه؟شرمنده که وقتتونو میگیرم.

در چنین موارد معمولا system file های ویندوز corrupt میشه . باعث میشه ویندوز بالا نیاد یا سیستم هنگ کنه.

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون،دوستان فکر میکنید اگر ویندوزهای ایکس پی که توبازار هست و دارای درایورهای جدید (AHCI( ساتا هستشو نصب کنم مشکلم حل میشه؟

لینک به دیدگاه

شما آپدیت های سایت ایسوس رو نصب کنی بهتره . اول اونها رو نصب کن و اگر نشد برو سراغ ویندوز های جدید . البته این ویندوزها هم چیز خاصی نیستن و شما میتونی همون درایور مورد نظر رو از سایت مایکروسافت بگیری .

لینک به دیدگاه

من که سرچ کردم نتونستم پیدا کنم ممنون میشم اگه شما لینکی دارید بزارید برای دانلود.

لینک به دیدگاه

درایور کارت صوتی رو می خواهید یا marvell controler. در ضمن می خواهید روی xp بمانید یا سون نصب کنید.؟

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

من که سرچ کردم نتونستم پیدا کنم ممنون میشم اگه شما لینکی دارید بزارید برای دانلود.

تو این لینک تمام درایورهای مادربوردت هست . هر کدوم رو که لازم داری نصب کن . بعضی ها که جدید تر هستند آپدیت شدن و بهتره که اونها رو نصب کنی .

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8P67_DELUXE/#download

لینک به دیدگاه

سلام

برای دریافت درایور کارت صدا می تونید از خود ویندوز و قابلیت سرچ آنلاینش استقاده کنید.

به طور اتومانیک دنبال درایور می گرده و اون رو نصب میکنه.

البته برای بعضی قطعات همانند SM BUS Controller و این ها باید به سایت سازنده مادربورد مراجعه کنبد(نیاز به درایور سایت سازنده است).

post-7067-093024500 1306566797_thumb.png

لینک به دیدگاه

درایور کارت صوتی رو می خواهید یا marvell controler. در ضمن می خواهید روی xp بمانید یا سون نصب کنید.؟

درایور sata3 برای xp64 نه دوست من متاسفانه مجبورم ایکس پی بمونم چون کارت صدا درایور سون نداره البته نسخه بتاش سایت سازنده گذاشته که خوب اونم درست کار نمیکنه.میشه لطف کنی یه توضیحی در مورد marvell controller بدید و همچنین AHCI&IDE&RAID ممنون؟

لینک به دیدگاه

مدل کارت صدا چیه؟ عوضش نمی تونی بکنی؟ کار خاصی انجام میدی باهاش؟ چون خود مادربورد کارت صدای خوبی داره . البته اگر صدای حرفه ای نمی خوای.

لینک به دیدگاه

مدل کارت صدا چیه؟ عوضش نمی تونی بکنی؟ کار خاصی انجام میدی باهاش؟ چون خود مادربورد کارت صدای خوبی داره . البته اگر صدای حرفه ای نمی خوای.

emu 1212m بله دوست من استودیو صدابرداری و آهنگسازی دارم صدای آنبرد جوابگوی نیاز من نیست.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت همه شما دوستان گلم و مدیریت محترم جناب حسینی و با تشکر از اینکه لطف کردید منو در زمینه مشکلی که برام پیش اومده بود راهنمایی کردید.دوستان عزیز طبق جستجوهایی که در سایتهای مختلف داشتم به این عکس برخورد کردم که دقیقا نشون میده طبق فرمایش یکی از دوستان محترم اون3g نشاندهنده ظرفیت هارد هستش و من دوباره همین جا بابت این اشتباه دوباره از همتون به ویژه مدیریت محترم جناب حسینی عذر میخوام.اما در رابطه با ارور blue screen دارم ویندوز جدید با کلیه درایورهای آپدیت شده نصب میکنم انشاالله که حل بشه مشکلم اگرم نشد توقسمت مربوط به این ارور دوباره مزاحمتون میشم.بازم ممنونم از همتون;)

t20ff6kxcvb025nc4y8.jpg

لینک به دیدگاه

emu 1212m بله دوست من استودیو صدابرداری و آهنگسازی دارم صدای آنبرد جوابگوی نیاز من نیست.

دوست عزیز درایوری که تو لینک زیر هست برای ویستا کار میکنه . به احتمال فراوان روی 7 هم جواب میده . امتحان کن .

http://www.emu.com/support/files/download2.asp?Centric=761&Platform=1

این درایور هم برای 7 هست . ولی نسخه بتا .

http://connect.creativelabs.com/emu/default.aspx

اگر میتونی انگلیسی رو ترجمه کنی لینک پایین رو مطالعه کن . مربوط به مشکل کارت صوت شما تو 7 هست .

http://www.head-fi.org/forum/thread/422295/e-mu-1212m-and-windows-7

لینک به دیدگاه

با سلام.اینم تصویر ارور blue screen که عرض کردم در ضمن ارورهای پی در پی استارت آپ و out of virtual memory دارم هنگام نصب نرم افزارام.ببخشید اینجا مطرح کردم سوالمو ممنون میشم کمک کنید.

mu20km12qppdy3ncegev.jpg

لینک به دیدگاه

اینم یه ارور دیگه از دوستان عزیز به ویژه مدیر محترم جناب حسینی تقاضامندم برای حل مشکلم کمکم کنید. با تشکر.

khjkaqwt5dhio9rrcdn3.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...