رفتن به مطلب

آیا پاور تست شده techpowerup همون پاور گرین مدل 1200 oc هستش ؟؟

Recommended Posts

اصلا انقد زوم کردن رو عملکرد پاور واقعا لازمه؟؟؟

چطور تاقبل این تاپیک کسی به ولتاژوخازنو...پاورگرین کارنداشت وهمه به به وچه چه میکردن؟

تایه مقاله گذاشتن همه شدن منتقدوصاحبنظر واورکلاکر وریزبین...?

حالا الان همه اومدن میگن افت ولتاژپاورگرین 0/000000001از کولر مستر بیشتره واصلاخوب نیست....

یاعملکرد پاورای گرین فلانه.

یاعیبای دیگه.

اخه اگه این مسله واستون مهم بود چطور خودتون قبلا اعلام نکرده بودین.

فقط واسه شلوغ کردن بعضیامیان جوو میدن
ا

ویرایش شده توسط Rasol2000
لینک به دیدگاه

• ارسال 696
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Rasol2000 گفته است :

..................................

باهات موافقم ولی اما داره;)

ببین دوست عزیز اصولا  تو تمام پست ها نوعی مغلطه وجود داره حتی پست قبلیه خود بنده اگه با دقت مطالعه بشه

همینکه شما بیای بگی مشکل رو زیادی بزرگ نشان میدن ولی  ذره ایی ته دلت این باشه که دوست داشته باشی پاور این مشکل رو نداشته باشه( منطقا که پی بردیم پاور مشکل داره حالا حتی اگه نمونه ها یکی نباشن)

این یعنی اینکه داریم مغلطه میکنیم. 

گفتم  که باید تو بعضی از مسائل این دنیا خودمون  رو شناور کنیم   چیزی که مطمئنم خودت هم قبولش داری

موضوع اینه که بر سر این پاور تا دیروز جهل و بی اطلاعی وجود داشته اما الان باید مشکل شفاف و علنی باشه . 

خدا میدونه بقدری به این مورد ایمان دارم که ممکنه پاور به اجزا سیستمم اسیب نزنه اما لیوان نوشابه در دستم بزنه?

من که پاور رو دارم لذتشش رو میبرم تا روزی اگههههههههههههههههههههههههه قرار باشه زهر مارم کنه

آیا ضرر مالی مهمتر از ضرر جسمی هست ؟

خیلی هاتون برای پیشگری از ضرر جسمی هر چند وقت یه بار چکاب نمیرید که خدایی نکرده ممکنه چنان ضرر مالی  بهتون اعمال کنه که سوختن پاور نکنه

حالا همه پیشگیر شدن در مورد پاور;) 

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

خب نوشته باشه

متن روی سیم که وحی منزل نیست .

اگر تا این حد از ریز شدن بریم جلو، باید جنس مولکول های روی پاور رو هم زیر میکروسکوپ مشاهده کنیم.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ARMIN گفته است :

اگر تا این حد از ریز شدن بریم جلو، باید جنس مولکول های روی پاور رو هم زیر میکروسکوپ مشاهده کنیم.

این ایده من نبود .

صرفا گفته های اون دوستمون رو برای حامد خان توضیح دادم چون احساس کردم بد متوجه شدن همین .

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Rasol2000 گفته است :

چطور تاقبل این تاپیک کسی به ولتاژوخازنو...پاورگرین کارنداشت وهمه به به وچه چه میکردن؟

تایه مقاله گذاشتن همه شدن منتقدوصاحبنظر واورکلاکر وریزبین...?

حالا الان همه اومدن میگن افت ولتاژپاورگرین 0/000000001از کولر مستر بیشتره واصلاخوب نیست....

یاعملکرد پاورای گرین فلانه.

یاعیبای دیگه.

اخه اگه این مسله واستون مهم بود چطور خودتون قبلا اعلام نکرده بودین.

فقط واسه شلوغ کردن بعضیامیان جوو میدن
ا

البته که لازمه .

پاور در حکم قلب سیستم هستش . یه آدم حتی اگر ورزشکار باشه یا یه دانشمند برجسته و ..... اگر قلبش بیمار باشه هر لحظه احتمال داره براش مشکل به وجود بیاد یا حتی بمیره .

اهمیت پاور بسیار بسیار بسیار بالاست . اگر مشکلی داشته باشه میتونه صدمات جبران ناپذیری وارد کنه که کمترینش سوختن سیستم هستش . یه پاور مشکل دار میتونه موجب اتصالی و آتش سوزی و ... بشه .

صحبت هم سر بهتر یا بدتر بودن از کولر مستر نیست صحبت سر استاندارد بودنه . وقتی یه شرکت مثل ای ام دی گرافیک یا CPU میسازه روی ورود بدون مشکل و دقیق برق به مدار حساب کرده . هر کم یا زیاد شدن ولتاژ میتونه روی عملکرد صحیح سیستم تاثیر بزاره . عموما قطعات کامپیوتری به دو علت میسوزن 1 تغییر ولتاژ 2 دما . برای حذف عامل اول استاندارد بودن پاور حیاتیه . برای عامل دوم هم انواع و اقسام کولر ها رو ساختن و بسیاری از قطعات با رسیدن به یک دمای خاص سیستم رو خاموش می کنند . حالا اگر پاور استاندارد نباشه سیستم به شدت در مقابل تغییرات ولتاژ آسیب پذیر میشه .

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

این ایده من نبود .

صرفا گفته های اون دوستمون رو برای حامد خان توضیح دادم چون احساس کردم بد متوجه شدن همین .

سلام مجدد

اتفاقا متوجه منظورشون شدم . دقیقا سوال ایشون این بود :

در 6 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

شما با کولیس و ریز سنج اندازه گیری کردید و متوجه شدید این سیم 16 هست و 18 نیست درسته؟

من هم جواب دادم که :

در 4 ساعت قبل، Hamed گفته است :

روی خود کابل هم نوشته شده 16 . بزرگ هم کردن اون قسمت رو .

پس فقط کولیس مشخص نکرده اندازه کابل رو . روی کابل نوشته شده . دوستان برای اینکه ببینن نوشته روی کابل صحت داره ، اون رو اندازه هم گرفتن . حالا اگر سیم داخلش یه چیز دیگه باشه یه بحث دیگه هست که باز میره تو تئوری توطئه همیشگی ;):D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

صحبت هم سر بهتر یا بدتر بودن از کولر مستر نیست صحبت سر استاندارد بودنه . وقتی یه شرکت مثل ای ام دی گرافیک یا CPU میسازه روی ورود بدون مشکل و دقیق برق به مدار حساب کرده . هر کم یا زیاد شدن ولتاژ میتونه روی عملکرد صحیح سیستم تاثیر بزاره . عموما قطعات کامپیوتری به دو علت میسوزن 1 تغییر ولتاژ 2 دما . برای حذف عامل اول استاندارد بودن پاور حیاتیه . برای عامل دوم هم انواع و اقسام کولر ها رو ساختن و بسیاری از قطعات با رسیدن به یک دمای خاص سیستم رو خاموش می کنند . حالا اگر پاور استاندارد نباشه سیستم به شدت در مقابل تغییرات ولتاژ آسیب پذیر میشه .

بر فرض پاور گرین نوسان ولتاژش مثل kolinkتست شده در سایتtpuباشه یا حتی بدتر هم باشه .نه تنها این نوسان ولتاژ روی 12استاندارد است بلکه از استاندارد هم جلو تره .این نوسانات کوچکترین ایرادی در کارایی قطعات ایجاد نمی کنه .

در مورد سی پی یو و گرافیک که مثلا amdمیسازه اصلا پاور ارتباطی با سی پی یو و چیپ گرافیک نداره .هیچ کدوم از این دو قطعه با 12ولت کار نمی کنه .عمر و کارایی این دو چیپ اساسی حتی چیپ مادربورد به مدار رگولاتور ولتاژ روی مادربورد و کارت گرافیک بستگی داره.نه پاور.

مدار رگولاتور ولتاژی که نتونه نوسان کمتر از یک پنجم استاندارد را تحمل کنه .نشان دهنده اینه که این مدار عیب داره نه پاور .

دوستانی که روی نوسان 12 خیلی حساس شده اند دقت داشته باشند یک سری از دوستان اومدند یکی از بهترینهای 1200دنیا را با این پاور kolinkمقایسه کرده اند .

برای نمونه این نوسان یک پاور 1200از برندهای مطرح جهانی و محبوب در ایران توسط خود سایت tpuهم تست شده که کسی براش شبهه ایجاد نشه:

https://www.techpowerup.com/reviews/Thermaltake/TPG-1200M/7.html

نوسان ولتاژ thermaltake از kolinkبیشتره:

https://www.techpowerup.com/reviews/Kolink/KL-C1200PL/9.html

حالا یک مقایسه دیگه انجام میدهیم بین 2تا پاور در نوسان 12ولت

https://www.techpowerup.com/reviews/CoolerMaster/V1200/9.html

https://www.techpowerup.com/reviews/SuperFlower/SF-1200F-14MP/9.html

همین طور که می بینید کولر مستر نوسانش بیش از 2برابر سوپرفلاور است !!!پس بگیم کولر مستر استاندارد نیست و به قطعات آسیب میزنه !!!!

چون بحث نوسان ولتاژ و آسیب به چیپها را عنوان کردید منم در مورد نوسان حرف زدم .حالا دوستان سریع نیاند بحث را عوض کنند روی سایر موارد .در این پست بحث نوسان 12بود تازه بر فرض اینکه گرین هم همین نوسان را داشته باشه.

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

بر فرض پاور گرین نوسان ولتاژش مثل kolinkتست شده در سایتtpuباشه یا حتی بدتر هم باشه .نه تنها این نوسان ولتاژ روی 12استاندارد است بلکه از استاندارد هم جلو تره .این نوسانات کوچکترین ایرادی در کارایی قطعات ایجاد نمی کنه .

در مورد سی پی یو و گرافیک که مثلا amdمیسازه اصلا پاور ارتباطی با سی پی یو و چیپ گرافیک نداره .هیچ کدوم از این دو قطعه با 12ولت کار نمی کنه .عمر و کارایی این دو چیپ اساسی حتی چیپ مادربورد به مدار رگولاتور ولتاژ روی مادربورد و کارت گرافیک بستگی داره.نه پاور.

مدار رگولاتور ولتاژی که نتونه نوسان کمتر از یک پنجم استاندارد را تحمل کنه .نشان دهنده اینه که این مدار عیب داره نه پاور .

دوستانی که روی نوسان 12 خیلی حساس شده اند دقت داشته باشند یک سری از دوستان اومدند یکی از بهترینهای 1200دنیا را با این پاور kolinkمقایسه کرده اند .

برای نمونه این نوسان یک پاور 1200از برندهای مطرح جهانی و محبوب در ایران توسط خود سایت tpuهم تست شده که کسی براش شبهه ایجاد نشه:

https://www.techpowerup.com/reviews/Thermaltake/TPG-1200M/7.html

نوسان ولتاژ thermaltake از kolinkبیشتره:

https://www.techpowerup.com/reviews/Kolink/KL-C1200PL/9.html

همین طور که می بینید کولر مستر نوسانش بیش از 2برابر سوپرفلاور است !!!پس بگیم کولر مستر استاندارد نیست و به قطعات آسیب میزنه !!!!

چون بحث نوسان ولتاژ و آسیب به چیپها را عنوان کردید منم در مورد نوسان حرف زدم .حالا دوستان سریع نیاند بحث را عوض کنند روی سایر موارد .در این پت بحث نوسان 12بود تازه بر فرض اینکه گرین هم همین نوسان را داشته باشه.

خیلی دوست داشتم یه عزیز بیاد اینو بیان کنه که خدا رو شکر شما بزرگوار این مسئله مهم رو بازگو کردین

ممنون از شما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای شعبانی عزیز.

یه سوالی برای من به وجود اومده طبق توضیحاتتون درباره این قسمت که نوشتید AWG  اون برند 18گیج بوده ولی توی توضیحات 16 گیج عنوان شده!

یه توضیحی راجب این پارامتر بدم اول. awg یا American wire gauge یک پارامتربرای سنجس قطر سیم هست. که به اختصار gauge هم نوشته میشه که ما هم بهش گیج میگیم. هرچی این عدد کمتر باشه سیم ضخیم تره و هرچی بیشتر باشه سیم نازک تره.

همه میدونیم هرچی سیم ضخیم تر باشه برق بیشتری ازش عبور میکنه.

شما با کولیس و ریز سنج اندازه گیری کردید و متوجه شدید این سیم 16 هست و 18 نیست درسته؟

اینجا میرسیم به یه نکته که قرار نیست پلاستیک اطراف سیم، برق رو عبور بده بلکه مس یا رسانای داخل اون هست که ولتاژ رو عبور میده.

تو سیستم های صوتی خودرو که بنده کار میکنم برند های ضعیف میان مس داخل رو کم میکنن ( الومینیوم میزنن اکثرا) و پلاستیک اطراف رو بیشتر میکنن که به صورت ظاهری و با وسایل اندازه گیری کاملا اون گیج رو پاس میکنه (سیم ضخیم هست)  ولی وقتی خروجی رو مانیتور میکنی و کمی فشار میاری به سیم میبینی داغ میشه.  در صورتی که سیم اصل با قطر کمتر اون اتفاق براش نمیفته. به نظرم این تست قابل اتکا نیست.

اگر بتونید رو فول لود چک کنید ببینید دمای سیم تغییری نمیکنه و با اسیلوسکوپ خروجی رو مانیتور کنید متوجه کیفیت سیم میشید البته همون تغییر دمای سیم به تنهایی نشون میده که سیم از جنس مناسب ساخته شده یا نه.

بی نهایت تشکر از شما.

مگه میشه مگه ممکنه

علی جان بنظرت این امر شدنیه؟؟

شما نگاه نکن یه سری سودجو اونم تو کشور ما   این سیمای تقلبی روتولید یا وارد میکنند اما هرگز شرکت های بزرگ این کار نمیکنند مگه ممکنه ایرباس تو هواپیما سیم تقلبی بکار ببره مگه میشه تویوتا تو ماشیناش جنس تقلبی بکار ببره اصلا  بیا داخل کشور تا حالا دیدین تو خودروهای داخلی سیم نا مرغوب بکار برده بشه؟؟  هر جای سیم کشی  پراید رو خواستی بشکافی بشکاف   جز سیم مسی چیز دیگه ائی نیست

ایرادات وارده به این پاور ایرادات طراحی هست ((البته  بهتر بگیم ایرادات وارده احتمالی چون هنوز در پاو رگرین ثابت نشده)) نه ایرادات قطعات  تقلبی  وگرنه مطمئن باشید تمام قطعات بکار برده شده در این پاور با این استاندارد  پلاتینیوم ارجینال و اصلی هستند و بعضا سفارشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، tonypb گفته است :

سلام.

من کل تاپیک رو دنبال میکنم و مثل بقیه منتظر نتایج هستم.

ولی از لحاظ فنی من اطلاعاتم کمه.

این ایراداتی که تو پست اول تاپیک و بقیه تایپک به پاور گرفتن چه مشکلی میتونه تو کل سیستم ایجاد کنه؟

به فرض منی که سیستم بستم و به اون مقدار پاور احتیاج دارم و بودجه م کمه و گرین رو انتخاب بکنم، چه اتفاقی ممکنه برای سیستم من بیفته؟

چون من تو سیستم بستن فقط به فکر اینم که پاور توانش با سیستم من همخوانی داشته باشه و به مقدار بودجه م پاور رو انتخاب میکنم و این جزئیات رو نمیدونم چه تاثیری داره.

ممنون

هیچ مشکلی  

دوستان کسی میدونه این جریان هجومی روچطور اندازه گیری میکنند Inrush current

کسی میدونه Hold-up time  چی هست؟؟ و تو سیستم های خونگی مخصوصا تو ایران چه کاربردی داره

دوستان ممنون میشم یکی بیاد اینا روتو ضیح بده

چون اگه توضیحش روبدونید خودتون به خیلی مسائل پی خواهید برد

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Hamed گفته است :

سلام مجدد

اتفاقا متوجه منظورشون شدم . دقیقا سوال ایشون این بود :

من هم جواب دادم که :

پس فقط کولیس مشخص نکرده اندازه کابل رو . روی کابل نوشته شده . دوستان برای اینکه ببینن نوشته روی کابل صحت داره ، اون رو اندازه هم گرفتن . حالا اگر سیم داخلش یه چیز دیگه باشه یه بحث دیگه هست که باز میره تو تئوری توطئه همیشگی ;):D

آخه بنده خدا کلی متن تایپ کرده بودم شما فقط یه جمله نوشتید . پیش خودم گفتم شاید حامد خان درست متوجه نشده .

در 2 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

در این مورد کاملا حق با شماست . من همزمان داشتم یه متن دیگه رو میخوندم یادم رفت اشاره کنم که همه این بحث CPU و گرافیک صرفا برای مثال هستش . بحث سر این بود که اون دوستمون گفتن چرا انقدر روی پاور زوم کردید . به نظرم رسید که ایشون از اهمیت پاور خبر ندارن بنابر این اون مثال رو زدم . درواقع میخواستم در اون قسمت دوم به تاثیر پاور در عملکرد کل سیستم اشاره کنم وگرنه اون بحث امنیت که مهمتر بود رو همون اول کار اشاره کردم با همون مثال قلب مریض !!!! یادم رفتم بنویسم این مورد دوم هم مثاله .

لینک به دیدگاه

پاور بیشتر در صورتی موجب تخریب قطعات میشه که ولتاژ بیشتری به مدار برسونه و جریان بیشتر از حد مجاز قطعات باشه که اونم سی پی یو مستقیم نمیسوزه اگه قرار به سوختن باشه باید فاز تغذیه ای که روی مادربورد هست بسوزه که البته مادربورد های حرفه ای قطعا آیسی برا این منظور دارن که اگه چنین اتفاقی قراره بیوفته و جریان بیشتری وارد بشه سیستم رو ریستارت و یا خاموش کنه که به جایی آسیب نرسه

وقتایی که پاور خروجی جریانش نوسان زیاد داشته باشه خودشو با ریستارت ناگهانی یا صفحه آبی دادن این چیزا نشون میده و برای دوستانی که اورکلاک انجام میدن این مورد بیشتر قابل لمس هست و یکی از عوامل ناپایداری سیستم میتونه همین پاور باشه حالا هر برندی میتونه باشه

لینک به دیدگاه

یه سری توضیحات انگلیش در مورد inrush current

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Inrush_current

و در اینجا هم نوشته برا جلوگیری ازش چیکار میشه کرد

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Inrush_current_limiter#/editor/0

لینک به دیدگاه

سلام

امروز از سر کنجکاوی  عدد  AWG  سیم های پاور خودم بررسی کردم (oc+ 750) برای من عدد  18AWG است این چه وضیه  مگه نباید 16 باشه

چرا پاور مورد بررسی شما با من فرق داره مگه هر دو تا گرین نیستن

DSC_0016.JPG

DSC_0016.JPG

ویرایش شده توسط omid1245
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، omid1245 گفته است :

سلام

امروز از سر کنجکاوی  عدد  AWG  سیم های پاور خودم بررسی کردم (oc+ 750) برای من عدد  18AWG است این چه وضیه  مگه نباید 16 باشه

عزیز اینجا رو پاور 1200 وات داره صحبت میشه . نه 750 وات .

ضمن اینکه 16 AWG فقط روی PCI-E و EATX هستش. بقیه کابل ها 18 هستش

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

سلام،

رفتار منبع تغذیه ی Cooler Master خطی و رفتار منبع تغذیه ی Super Flower غیرخطی است. علاوه بر این منبع تغذیه ی SF، در صورت قطع شدن یک چرخه از جریان برق ورودی(60Hz) در بارگذاری کامل، حتی قادر نیست استاندارد ATX (+80 نوشته شده بود) را پشت سرگذارد و رایانه خاموش خواهد شد. از طرفی افت ولتاژ شاخه ی 12 ولت محصول CM نصف محصول شرکت SF است.

و مقایسه بر اساس یک مورد و بی اعتنایی به موارد دیگر، نتایج مقایسه را بی اعتبار می کند. دلیل این که این موارد را بر منبع تغذیه ی گرین خرده گرفته اند، ضعف منبع تغذیه ی Kolink در تمامی بخش ها بوده است و نه یک یا دو مورد.

----

لازم دانستم بنده نیز در حد اطلاعاتی که آموخته ام، اندکی آموخته هایم را با دیگردر میان گذارم.

1. پایداری ولتاژ(consistency) اهمیت بیشتری نسبت به نوسانات روی خط جریان خروجی دارد.

2. اگر نوسانات ولتاژ موجود بر روی خط جریان خروجی، شکل سینوسی یکسانی داشته باشند، رفع آن به هزینه و قطعات کمتری نسبت به رفع افت ولتاژ غیرخطی نیازمند است.

3. افزایش یا کاهش ولتاژ به هنگام باربرداری و بارگذاری منبع تغذیه می تواند آسیب جدی به قطعات متصل به آن بزند.

4. به دلیل اینکه نوسانات موجود بر روی خط جریان خروجی اثری گذرا و ضربه ای دارند، می توان با استفاده از خازن هایی با ظرفیت و کیفیت بیشتر و همچنین استفاده از Choke های با کیفیت تر در مدار VRM و افزایش فرکانس تبدیل که در مادربوردها به Load-Line Calibration معروف است اثرات مخرب نوسانات را اگر در محدوده ای متعارف باشند، از بین برد.

5. مصرف پردازنده های قدرتمند چند هسته ای امروزی نزدیک به 100 وات یا بیشتر از آن است. با این حال ولتاژ کاری آن ها حدود 1.8 ولت که اگر 100 وات را بر 1.8 ولت تقسیم کنیم، جریان عبوری از مدار پردازنده ی مرکزی به هنگام بارگذاری کامل، بیش از 50 آمپر است!(برای کسی که دانش اندکی از الکترونیک دارد، می داند 10 آمپر چه مقدار بزرگی است! و چه برسد به 50 آمپر!!) با فرض این که افت ولتاژ شاخه ی 12 ولت حدود 0.1 ولت است، فرض کنیم، بارگذاری به اتمام رسیده و منبع تغذیه هنوز در حال تامین انرژی پردازنده است(به دلیل عملکرد کندتر منبع تغذیه)، و به دلیل تبدیل وضعیت از بارگذاری به باربرداری، ولتاژ خروجی دست کم به میزان کاهش یافته افزایش می یابد یعنی 12.1 ولت می شود. در لحظه ای که مصرف پردازنده به حدود 40 وات کاهش یافته است، 0.2 ولت(اختلاف ولتاژ ولت 11.9 و 12.1 ولت) ضرب در 50 آمپر که معادل 10 وات اضافه بار می شود به پردازنده وارد می شود، که ضربه ی بزرگی به مدار داخلی پردازنده وارد می کند. توان اعمالی 50 وات در حالی که توان مصرفی 40 وات است.

دقیقا همان اتفاقی که به هنگام روشن/خاموش کردن اتو، موتور مخزن آب و هر وسیله ی دیگری که مانند خازن ها، توانایی القای الکترومغناطیسی دارند، رخ می دهد.

----

موارد بالا را می توان با خریدن بهترین مادربوردهای تولیدی شرکت های معتبر، بسیار کاهش داد. با این حال تمامی افراد قادر نیستند مبلغی نزدیک و بیش از 2 میلیون تومان برای خرید مادربورد صرف کنند. و طیف وسیعی از کاربران رایانه را کاربران عادی تشکیل می دهند. به این دلیل پرداخت مبلغی بیشتر برای خرید منبع تغذیه ای با کیفیت تر، به صرفه تر از پرداخت هزینه ی هنگفت خرید بهترین مادربورد است.

با توجه به تمامی موارد یاد شده، دلیل انتخاب بی چون و چرای خانواده ی AX شرکت Corsair به عنوان بهترین منبع تغذیه، توجه به تمامی نکات مهم و غیر مهم در طراحی مدار منبع تغذیه است. با این حال قیمت بسیار گرانی دارند.

ویرایش شده توسط +Wise+
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 59 دقیقه قبل، omid1245 گفته است :

سلام

DSC_0016.JPG

DSC_0016.JPG

اول اینکه رو مدل 750 اعلام شده همه کابل ها 18AWG هست:
http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP750B-OC_Plus

بعد خیلی جالبه که شما توقع داری کابل مولکس هم 16AWG باشه:$

چون رو همین 1200 هم فقط کابل های اصلی 16AWG هستند.
24 پین مادربرد، 4+4 پین ATX، کابل 8 پین E-ATX و کابلهای PCI-E اون هم در قسمت اصلی و نه در قسمت پل.

لینک به دیدگاه

مدت زمانه طولانی ایه که این برند داره جنس بی کیفیت به ملت غیوره ما میده و مشاهده ی سوء  استفاده از تاثیر تبلیغاتش برای کسایی که تو بازار بودن و هستن واضحه ، دیدن این پست خوشحالم کرد امیدوارم بیشتر شه امثالش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

رفتار منبع تغذیه ی Cooler Master خطی و رفتار منبع تغذیه ی Super Flower غیرخطی است. علاوه بر این منبع تغذیه ی SF، در صورت قطع شدن یک چرخه از جریان برق ورودی(60Hz) در بارگذاری کامل، حتی قادر نیست استاندارد +80 را پشت سرگذارد و رایانه خاموش خواهد شد. از طرفی افت ولتاژ شاخه ی 12 ولت محصول CM نصف محصول شرکت SF است.

و مقایسه بر اساس یک مورد و بی اعتنایی به موارد دیگر، نتایج مقایسه را بی اعتبار می کند. دلیل این که این موارد را بر منبع تغذیه ی گرین خرده گرفته اند، ضعف منبع تغذیه ی Kolink در تمامی بخش ها بوده است و نه یک یا دو مورد.

----

لازم دانستم بنده نیز در حد اطلاعاتی که آموخته ام، اندکی آموخته هایم را با دیگردر میان گذارم.

1. پایداری ولتاژ(consistency) اهمیت بیشتری نسبت به نوسانات روی خط جریان خروجی دارد.

2. اگر نوسانات ولتاژ موجود بر روی خط جریان خروجی، شکل سینوسی یکسانی داشته باشند، رفع آن به هزینه و قطعات کمتری نسبت به رفع افت ولتاژ غیرخطی نیازمند است.

3. افزایش یا کاهش ولتاژ به هنگام باربرداری و بارگذاری منبع تغذیه می تواند آسیب جدی به قطعات متصل به آن بزند.

4. به دلیل اینکه نوسانات موجود بر روی خط جریان خروجی اثری گذرا و ضربه ای دارند، می توان با استفاده از خازن هایی با ظرفیت و کیفیت بیشتر و همچنین استفاده از Choke های با کیفیت تر در مدار VRM و افزایش فرکانس تبدیل که در مادربوردها به Load-Line Calibration معروف است اثرات مخرب نوسانات را اگر در محدوده ای متعارف باشند، از بین برد.

5. مصرف پردازنده های قدرتمند چند هسته ای امروزی نزدیک به 100 وات یا بیشتر از آن است. با این حال ولتاژ کاری آن ها حدود 1.8 ولت که اگر 100 وات را بر 1.8 ولت تقسیم کنیم، جریان عبوری از مدار پردازنده ی مرکزی به هنگام بارگذاری کامل، بیش از 50 آمپر است!(برای کسی که دانش اندکی از الکترونیک دارد، می داند 10 آمپر چه مقدار بزرگی است! و چه برسد به 50 آمپر!!) با فرض این که افت ولتاژ شاخه ی 12 ولت حدود 0.1 ولت است، فرض کنیم، بارگذاری به اتمام رسیده و منبع تغذیه هنوز در حال تامین انرژی پردازنده است(به دلیل عملکرد کندتر منبع تغذیه)، و به دلیل تبدیل وضعیت از بارگذاری به باربرداری، ولتاژ خروجی دست کم به میزان کاهش یافته افزایش می یابد یعنی 12.1 ولت می شود. در لحظه ای که مصرف پردازنده به حدود 40 وات کاهش یافته است، 0.2 ولت(اختلاف ولتاژ ولت 11.9 و 12.1 ولت) ضرب در 50 آمپر که معادل 10 وات اضافه بار می شود به پردازنده وارد می شود، که ضربه ی بزرگی به مدار داخلی پردازنده وارد می کند. توان اعمالی 50 وات در حالی که توان مصرفی 40 وات است.

دقیقا همان اتفاقی که به هنگام روشن/خاموش کردن اتو، موتور مخزن آب و هر وسیله ی دیگری که مانند خازن ها، توانایی القای الکترومغناطیسی دارند، رخ می دهد.

----

موارد بالا را می توان با خریدن بهترین مادربوردهای تولیدی شرکت های معتبر، بسیار کاهش داد. با این حال تمامی افراد قادر نیستند مبلغی نزدیک و بیش از 2 میلیون تومان برای خرید مادربورد صرف کنند. و طیف وسیعی از کاربران رایانه را کاربران عادی تشکیل می دهند. به این دلیل پرداخت مبلغی بیشتر برای خرید منبع تغذیه ای با کیفیت تر، به صرفه تر از پرداخت هزینه ی هنگفت خرید بهترین مادربورد است.

با توجه به تمامی موارد یاد شده، دلیل انتخاب بی چون و چرای خانواده ی AX شرکت Corsair به عنوان بهترین منبع تغذیه، توجه به تمامی نکات مهم و غیر مهم در طراحی مدار منبع تغذیه است. با این حال قیمت بسیار گرانی دارند.

بسیار عالی

از اینکه تایپک داره محتوی میگیره خرسندم

ممنون میشم کمی هم در مورد جریان هجومی توضیح  بدین و نحوه تست

لینک به دیدگاه

در سایت www.plugloadsolutions.com مشخصات   GP1200B-OC+  پیدا کردم  اما برای پاور  Kolink Continuum 1200 W  پیدا نکردم  

HIGH POWER ELECTRONIC CO., LTD._GP1200B-OC_1200W_ECOS 4190_Report.pdf

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

رفتار منبع تغذیه ی Cooler Master خطی و رفتار منبع تغذیه ی Super Flower غیرخطی است. علاوه بر این منبع تغذیه ی SF، در صورت قطع شدن یک چرخه از جریان برق ورودی(60Hz) در بارگذاری کامل، حتی قادر نیست استاندارد +80 را پشت سرگذارد و رایانه خاموش خواهد شد. از طرفی افت ولتاژ شاخه ی 12 ولت محصول CM نصف محصول شرکت SF است.

سلام

همین طور که عرض کردم و شاید شما اون قسمت را دقت نکردید بحث سر تغییرات ولتاژ 12بود و سوختن چیپ cpu,gpuبرای همین این دو منبع تغذیه را برای مقایسه گذاشتم .اصلا هدف مقایسه کلی نبود.(اگر هدف مقایسه کلی باشه با نظر شما موافقم که تمام فاکتورها باید چک بشه)

hold up time ارتباطی به استانداردهای 80+نداره.مربوط به استاندارد atxمیشه .

اگر افت ولتاژ کمتر روی شاخه 12 در لودها مزیت است پس kolinkاز کولر مستر بهتر عمل کرده.

https://www.techpowerup.com/reviews/Kolink/KL-C1200PL/5.html

در مورد بحث hold up timeدر تستهای tpuپاورهای زیادی حداقل استاندارد 16میلی ثانیه را ندارند .مثل evga super nova p2 1200یاantec hcp 1300لیست بقیه پاورها را می تونید در سایت tpuیا

http://www.tomshardware.com/charts/230v-desktop-power-supplies/Hold-Up-Time,2578.html

ببینید .

حالا تمام این پاورها در سایت سازنده و سایتهای فروش معروف دنیا عنوان کردند که استاندارد atxرا دارند.و اون هم آخرین ورژنها

پس نتیجه ای که من می گیرم اینه که این hold up timeرعایت نشدنش برای کاربر خانگی و اورکلاکر و....اصلا مهم نیست .نهایت اینه که 16میلی ثانیه در ورودی پاور وقفه خواهیم داشت و سیستم ریست میشه .کسی هم این مساله براش حیاتی باشه قطعا از upsاستفاده می کنه .که دیگه نگران چند میلی ثانیه پایین بالا شدن نباشه .

فرق hold up timeیکی از بهترین پاورها در این زمینه با  kolinkمورد بحث ما چیزی حدود 15میلی ثانیه است که در موارد خیلی خیلی حساس این عدد بهش توجه میشه.که در اون موارد حساس هم کسی رو 15میلی ثانیه حساب باز نمی کنه میره upsمیخره?

اگر دقت کنید در تستهای قدیمی سایت tpuاصلا hold up timeاندازه گیری نمیشده .بعد از چند وقت سایتشون معروف شده گفته حالا چندتا مشخصه دهن پر کن هم اندازه بگیریم که تستها خیلی دقیقتر باشه.

من این حرف شما برام مبهم است. شما عنوان کردید.تغییرات ولتاژ منبع تغذیه به cpuضربه وارد می کنه .اگر قرار باشه ولتاژ خروجی مدار تغذیه سی پی یو وابسته به ورودی12ولتش باشه .مشخصا ضعف از مدار تغذیه روی مادربورد است.شما هرچی پاور خوب با نوسان کم بخرید آخرش وقتی که مدار تغذیه مادربورد تغییرات زیادی داشته باشه بازم به cpuضربه میزنه.

بحث اساسی که به اون در این تاپیک کمتر توجه میشه اینه که :

موقع خرید، شمای نوعی خریدار (روی صحبتم کلی است) باید نیاز و جیب را بهش دقت کنید . یک موقع شما بهترینها را می خواهید باید بالاترین مبلغ هم بدهید .کاملا مشخصه گرین 1200وات 845تومنی با پاوری که بیش از دوبرابرش قیمت داره قابل مقایسه نیست همین مدلی که شما عنوان کردید 1045هزار تومن از گرین گرون تر است!!!

اما گرین هم استاندارده(البته بعد تست میشه نظر قطعی داد)و معنیش این نیست که قطعات شما را می سوزونه و یک سری حرفهای مشابه که در این تاپیک راه افتاده.اما بله کاملا مشخصه گرین بهترین نیست .بهترین می خواهید بسم الله 1890هزار تومن کارت بکشید?.

بعد وقتی برای پاور اینقدر پول می دهید باید برای حفظ تناسب قطعات مثلا برای مین هم 2میلیون پول بدهید برای گرافیک هم ......

واصلا نیاز شما چیه؟؟؟؟؟واقعا نیاز دارید اینقدر هزینه کنید؟؟؟؟البته بعضی ها خوب مشکل مالی ندارد و از قدیم گفته اند دارندگی و برازندگی☺

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

درمورد emi:
برای conductive emi یه scope با پهنای باند بالا می خواد... که گرین باید داشته باشه...
برای radiated emi هم میشه از sniffer prob استفاده کرد و یکی یا چنتا hotspot رو با هم مقایسه کرد...
چه مواردی تست بشه هم تو این پست یه سری چیزا رو گفتم:
http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/72273-آیا-پاور-تست-شده-techpowerup-همون-پاور-گرین-مدل-1200-oc-هستش-؟؟/&do=findComment&comment=873755

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

سلام

همین طور که عرض کردم و شاید شما اون قسمت را دقت نکردید بحث سر تغییرات ولتاژ 12بود و سوختن چیپ cpu,gpuبرای همین این دو منبع تغذیه را برای مقایسه گذاشتم .اصلا هدف مقایسه کلی نبود.(اگر هدف مقایسه کلی باشه با نظر شما موافقم که تمام فاکتورها باید چک بشه)

hold up time ارتباطی به استانداردهای 80+نداره.مربوط به استاندارد atxمیشه .

اگر افت ولتاژ کمتر روی شاخه 12 در لودها مزیت است پس kolinkاز کولر مستر بهتر عمل کرده.

https://www.techpowerup.com/reviews/Kolink/KL-C1200PL/5.html

سلام،

اختصاص نادرست Hold-up Time به استاندارد +80 اصلاح شد.

منبع تغذیه ای که شما به آن اشاره داشته اید و بنده نیز در همان زمینه پاسخ گوی شما بودم، منبع تغذیه CM V1200 بود. که در مقایسه با نمونه ی Kolink، به جز در افت ولتاژ شاخه ی 5 ولت حالت آماده به کار که عملکرد نزدیکی دارند، افت ولتاژ شاخه های 3.3 ولت و 5 ولت محصول Kolink نزدیک به دو برابر نمونه ی CM و افت ولتاژ شاخه ی 12 ولت آن بیش از سه برابر نمونه ی CM است.

regulation_5vsb.thumb.png.3af0f84cc3e9795019df32166f509650.pngregulation_33v.thumb.png.bff153c1b1db7750f53735741541f8a5.pngregulation_5v.thumb.png.49295fc868209d32d1ebaf4507b77d5d.pngregulation_12v.thumb.png.623acf0dda1920282fad30b8c5db2ced.png

در 7 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

در مورد بحث hold up timeدر تستهای tpuپاورهای زیادی حداقل استاندارد 16میلی ثانیه را ندارند .مثل evga super nova p2 1200یاantec hcp 1300لیست بقیه پاورها را می تونید در سایت tpuیا

http://www.tomshardware.com/charts/230v-desktop-power-supplies/Hold-Up-Time,2578.html

ببینید .

حالا تمام این پاورها در سایت سازنده و سایتهای فروش معروف دنیا عنوان کردند که استاندارد atxرا دارند.و اون هم آخرین ورژنها

پس نتیجه ای که من می گیرم اینه که این hold up timeرعایت نشدنش برای کاربر خانگی و اورکلاکر و....اصلا مهم نیست .نهایت اینه که 16میلی ثانیه در ورودی پاور وقفه خواهیم داشت و سیستم ریست میشه .کسی هم این مساله براش حیاتی باشه قطعا از upsاستفاده می کنه .که دیگه نگران چند میلی ثانیه پایین بالا شدن نباشه .

فرق hold up timeیکی از بهترین پاورها در این زمینه با  kolinkمورد بحث ما چیزی حدود 15میلی ثانیه است که در موارد خیلی خیلی حساس این عدد بهش توجه میشه.که در اون موارد حساس هم کسی رو 15میلی ثانیه حساب باز نمی کنه میره upsمیخره?

اگر دقت کنید در تستهای قدیمی سایت tpuاصلا hold up timeاندازه گیری نمیشده .بعد از چند وقت سایتشون معروف شده گفته حالا چندتا مشخصه دهن پر کن هم اندازه بگیریم که تستها خیلی دقیقتر باشه.

برای کاربر خانگی که استفاده ی محاسباتی از رایانه دارد، خاموشی غیرمنتظرانه به خصوص در شب هنگام که کاربر خواب است و گمان می کند رایانه در حال فعالیت است، عصاب خوردی و اتلاف وقت زیادی به همراه دارد. از Overclocker های مجرب که در این سایت حضور دارند  بپرسید، خاموشی ناگهانی رایانه به هنگام Overclock های شدید، چه تبعاتی را به همراه دارد. به راحتی می تواند باعث سوختن قطعات حساس شود.

UPS های فعال(Active) علاوه بر قیمت بسیار گران شان، بازدهی بسیار پایینی دارند و علاوه بر این زمان  پاسخگویی عملی UPS های غیرفعال و نیمه فعال معمولا بیشتر از زمان Hold-up Time منبع تغذیه است و یعنی در فشار کاری زیاد رایانه، نمی توانند مانع از خاموشی رایانه شوند.

من این حرف شما برام مبهم است. شما عنوان کردید.تغییرات ولتاژ منبع تغذیه به cpuضربه وارد می کنه .اگر قرار باشه ولتاژ خروجی مدار تغذیه سی پی یو وابسته به ورودی12ولتش باشه .مشخصا ضعف از مدار تغذیه روی مادربورد است.شما هرچی پاور خوب با نوسان کم بخرید آخرش وقتی که مدار تغذیه مادربورد تغییرات زیادی داشته باشه بازم به cpuضربه میزنه.

توانایی بنده در یادگرفتن بسیار بیشتر از یاددادن است. پوزش بنده را بپذیرید.

تقاضا دارم خودتان با مطالعه ی منابع موجود در زمینه هایی از جمله Load-Line Calibration و تبدیل جریان و ولتاژ و سیستم ها و ساختارهای تبدیل، بر دانش خود بیافزایید.

بحث اساسی که به اون در این تاپیک کمتر توجه میشه اینه که :

موقع خرید، شمای نوعی خریدار (روی صحبتم کلی است) باید نیاز و جیب را بهش دقت کنید . یک موقع شما بهترینها را می خواهید باید بالاترین مبلغ هم بدهید .کاملا مشخصه گرین 1200وات 845تومنی با پاوری که بیش از دوبرابرش قیمت داره قابل مقایسه نیست همین مدلی که شما عنوان کردید 1045هزار تومن از گرین گرون تر است!!!

اما گرین هم استاندارده(البته بعد تست میشه نظر قطعی داد)و معنیش این نیست که قطعات شما را می سوزونه و یک سری حرفهای مشابه که در این تاپیک راه افتاده.اما بله کاملا مشخصه گرین بهترین نیست .بهترین می خواهید بسم الله 1890هزار تومن کارت بکشید?.

بعد وقتی برای پاور اینقدر پول می دهید باید برای حفظ تناسب قطعات مثلا برای مین هم 2میلیون پول بدهید برای گرافیک هم ......

واصلا نیاز شما چیه؟؟؟؟؟واقعا نیاز دارید اینقدر هزینه کنید؟؟؟؟البته بعضی ها خوب مشکل مالی ندارد و از قدیم گفته اند دارندگی و برازندگی☺

قیمت فروش منبع تغذیه ی گرین 845 هزار تومان و قیمت فروش منبع تغذیه ی CM  معادل 1199 هزار تومان است که 354 هزار تومان اختلاف قیمت دارند.

برخی نوشته هایم در این مورد که شاید برای تان جالب باشد.

1   2   3

در 10 ساعت قبل، m.shabani گفته است :

بسیار عالی

از اینکه تایپک داره محتوی میگیره خرسندم

ممنون میشم کمی هم در مورد جریان هجومی توضیح  بدین و نحوه تست

سلام،

از محبت تان، بسیار خرسندم. و همچنین از شما و آقای @HeX که زحمت آزمایشات را به عهده گرفته اید، سپاس گزارم.

همان چیزی که به اینرسی معروف است، یعنی جسم در حال حرکت تمایل دارد در حال حرکت باشد و جسم ساکن تمایل به سکون دارد در مدارات الکتریکی نیز وجود دارد. تمامی فرایندهای فیزیکی که در اطراف مان رخ می دهند، تمایل به نامنظمی بیشتر و انرژی پتانسیل کمتر دارند.

هنگامی که قطعه ای الکتریکی خالی است، تمایل دارد وضعیت خود را حفظ کند و به هنگام روشن شدن کلید و ورود به مدار، با آن مقابله می کند. که مرتبط با پر شدن خازن ها و دیگر قطعاتی است که خاصیت القای الکتریکی دارند. پس از ایجاد هماهنگی لازم، تمایل از خالی بودن به پر بودن، تغییر می یابد که با کاهش جریان ورودی همراه است. به دلیل قدرتمندتر بودن مدار اصلی(برق خانه)، این فرایند، فرایندی گذرا و میرا(Transient and Damped) دارد و در کسری از ثانیه رخ می دهد. و معمولا بارگذاری و باربرداری هایی که ماهیتی ضربه ای دارند(بیشتر، فرایندهای گذرا در فیزیک ماهیتی ضربه ای دارند.)، اثرات مخرب تری نسبت به بارگذاری های ایستا(Static) و چرخه ای با سرعت اعمال کم(Quasi-static)، دارند.

برای اندازه گیری جریان نخستین، به آمپر سنجی دقیق با زمان پاسخ گویی در حد چند صدم ثانیه نیاز است که اگر موجود نبود به توان سنج و ولتاژ سنج دقیق با زمان پاسخ گویی در حد چند صدم ثانیه نیاز است. به این طریق که به هنگام روشن کردن منبع تغذیه، داده های مربوط به توان و ولتاژ ذخیره شوند. سپس با استفاده از نرم افزار، معادله ی مربوط به نمودار توان مصرفی در نزدیکی محدوده ی اوج توان مصرفی، به صورت تقریبی برای هر دو منبع تغذیه محاسبه شوند.(استفاده از توابع نمایی توصیه می شود.)

پس از به دست آوردن معادله ی تقریبی توان مصرفی گذرا، در محدوده ی بیشترین توان مصرفی ثبت شده توسط توان سنج، برای اطلاع از صحت آن بایدزمان متناسب با قله ی موج با بیشترین مقدار توان که در نمودار مشخص است، در زمانی، اندکی پیش تر از رخ دادن بیشترین افت ولتاژ ورودی، به صورت تقریبی و با خطایی کم یکسان باشند.

1024px-Damped_sinewave.thumb.png.d3567b68f4bdb32542bfcf5b3c58e450.png

افزایش جریان مصرفی  با افت ولتاژ مدار همراه است و به دلیل میرایی و وجود برخی خصوصیات دیگر قطعات الکتریکی از جمله القای الکتریکی، بیشترین کاهش ولتاژ اندکی پس از وقوع ورود بیشترین جریان رخ می دهد. برای مقایسه می توان نسبت توان مصرفی ورودی به ولتاژ را در حالتی که توان در بالای کسر و ولتاژ مصرفی در پایین نوشته شده باشد، برای معیار مقایسه انتخاب کرد. برای نمونه 2000 وات / 207 ولت.

دستگاه توان سنج که معمولا ولتاژ لحظه ای را نیز نشان می دهد، تامین کننده ی برق منابع تغذیه خواهد بود و منبع تغذیه برق ورودی خود را از پریز روی دیوار تامین نخواهد کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منبع تغذیه ای که شما به آن اشاره داشته اید و بنده نیز در همان زمینه پاسخ گوی شما بودم، منبع تغذیه CM V1200 بود. که در مقایسه با نمونه ی Kolink، به جز در افت ولتاژ شاخه ی 5 ولت حالت آماده به کار که عملکرد نزدیکی دارند، افت ولتاژ شاخه های 3.3 ولت و 5 ولت محصول Kolink نزدیک به دو برابر نمونه ی CM و افت ولتاژ شاخه ی 12 ولت آن بیش از سه برابر نمونه ی CM است.

الان منظور شما را متوجه شدم .من منظورم ولتاژ بیشتر از 12بود .شما منظورتون تغییرات با مبنای 12ولته.

برای کاربر خانگی که استفاده ی محاسباتی از رایانه دارد، خاموشی غیرمنتظرانه به خصوص در شب هنگام که کاربر خواب است و گمان می کند رایانه در حال فعالیت است، عصاب خوردی و اتلاف وقت زیادی به همراه دارد. از Overclocker های مجرب که در این سایت حضور دارند  بپرسید، خاموشی ناگهانی رایانه به هنگام Overclock های شدید، چه تبعاتی را به همراه دارد. به راحتی می تواند باعث سوختن قطعات حساس شود.

UPS های فعال(Active) علاوه بر قیمت بسیار گران شان، بازدهی بسیار پایینی دارند و علاوه بر این زمان  پاسخگویی عملی UPS های غیرفعال و نیمه فعال معمولا بیشتر از زمان Hold-up Time منبع تغذیه است و یعنی در فشار کاری زیاد رایانه، نمی توانند مانع از خاموشی رایانه شوند.

این مورد را حتما قبول دارید که اگر فردی حالا اورکلاکر یا حتی گیمر یا....براش خاموشی دستگاه مهم باشه قطعا به دنبال خرید upsخواهد رفت و امید به چند میلی ثانیه نمی بنده.

الان من چک کردم یکی از ارزون قیمت ترین سری  یو پی اس های شرکت فاراتل که آنلاین هم نیست و موقع قطع برق سویچ می کنه .عمل سویچ زنی در 2.5میلی ثانیه انجام میشه یعنی بر فرض kolinkبا گرین در این زمینه مساوی باشند بازم upsسه برابر سریعتر از خاموش شدن پاور سویچ میزنه.

http://www.faratel.ir/product.aspx?pro=VENUS1300

نقل قول

قیمت فروش منبع تغذیه ی گرین 845 هزار تومان و قیمت فروش منبع تغذیه ی CM  معادل 1199 هزار تومان است که 354 هزار تومان اختلاف قیمت دارند.

برخی نوشته هایم در این مورد که شاید برای تان جالب باشد.

1   2  

دوست عزیز شما پاور سری axرا بهترین عنوان کردید منم قیمت همون را مقایسه کردم که الان 1200واتش 1890تومنه .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت اساتید

پاور های گرین که بنده در طول این سال ها استفاده کردم تماما از عهده لود سنگین و 724 به خوبی بر اومدن این پاورا در زمان های اپ تایم تا بیش از 10 روز متوالی بدون هیچ مشکلی هم کار کردن الان هم یه 1200 پلاس دارم که فکر میکنم هیچ حرفی باقی نمیذاره البته من پاور خارجی به جز ریدمکس استفاده نکردم که اونم عملکردش با توجه به اینکه 380 وات بود و کارت 9800 میاورد بالا خوب بود

این کابل های 1200 مولکس و ساتا 18 هستن و ما بقی تماما 16 دوستان بدونید که کابل 16 با 16 فرق داره شما تشریف ببرید پاساژ امجد بهتون نشون میدن من سوکت دست ساز میخواستم درست کنم و گفتم که تبدیل های بازار کامپیوتر اب شدن با اینکه 16 بودن مغازه دار رفت یه 16 اورد که قطر سیم داخلش به جرات میگم بیشتر از 2 برابر تبدیل های مولکس به 8 پین بازار بود و حتی از کابل های 16 اورجینال گرین هم ضخیمتر بود با همه این تفاسیر خود کابل اورجینال مولکس گرین با سایز 18 هم به خوبی از پس کارت 470 براومد رو لود 100% برای بیشتر از 5 روز بدون وقفه، درسته سیم یکم گرم شده بود ولی اب نشد شل نشد و راحت کار میکرد اون کابل ها اگر اشتباه نکنم یه شاخه 12 ولت بیشتر ندارن ولی کابل PCI-E  سه تا 12 ولت داره من مطمئن هستم کابل 18 اورجینال PCI-E گرین اگر حتی 2 تا خروجی PCI-E داشته باشه راحت کار میکنه چون من اینارو تست کردم میگم با همین کابل اورجینال گرافیکش من یه تبدیل مولکس به 8 پین درست کردم و زدم سر مولکسی که از پاور اومده بود این تبدیل هیچ مشکلی نداشت ولی اونکه از سر پاور اومده بود چون یه شاخه 12 ولت  داره گرم شده بود 

بازم میگم پاور های گرین ای که من داشتم حرف نداشتن

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...