رفتن به مطلب

آیا پاور تست شده techpowerup همون پاور گرین مدل 1200 oc هستش ؟؟

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 20 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

هر چند اطلاع دارم قرار نیست این پاور با پاورهای دیگه تست و مقایسه بشه و v1200بیشتر برای تست صحت دستگاه ها است .اما چون این تستها به این صورت زنده ممکنه تا چندسال دیگه هم تکرار نشه بهتره در مورد emiهم تست مقایسه انجام بشه (مقایسه نه اندازه گیری مقدار)

برای  تست نیاز به ابزار میباشد چه اندازه گیری و و چه مقایسه متاسفانه ابزار در دسترس نمیباشد

نمونه محیط برای تست emi

1_anechoic_chamber_emctest_test_camera_anecoica.thumb.jpg.20afaa32a911ab875ccc51b7b45c6151.jpg0518_nifx_01.jpg.d86a0125ceec765a6569836de7b4ca37.jpgEMC-Testing.thumb.jpg.029c758957c30be1b48ddefbbd9afb23.jpg

لینک به دیدگاه

• ارسال 696
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 40 دقیقه قبل، m.shabani گفته است :

درود

دوستان پست تکمیل شد اگر گزینه ائی رو لازم میدونند برای تست بفرمایند تا در دستور کار قرار دهیم

جناب شعبانی. حقیقتش من در مورد ریپل یه سوالی پرسیدم و فک کنم کسی به موضوع اشراف کافی رو نداشت و پاسخ نداد...

مساله این بود که با نگاه کردن ریپل خروجی 12 ولت چیزی که مشخص بود این بود که دامنه ریپل پاور فاصله چندانی با پاورهای رده بالا نداشت (قدر مطلق دامنه) اما مشکلی که بود مولفه های فرکانس بالای زیادی روی ولتاژ ریپل سوار بودن (عامل ضخیم شدن پلات ولتاژ ریپل). چیزی که بنده متوجه شدم اینه که این فرکانسها ناشی از غیر ایده آل بودن مدار سوییچ و نیاندیشیدن چاره ای برای خنثی کردن اون هست. عملکرد غیر خطی عناصر مدارها و با کیفیت نبودن قطعاتم مصلما تو ایجاد این مولفه های نویز مانند فرکانس باالا موثرن.

برای بررسی این نقیصه پیشنهاد میکنم حتما مولفه های فرکانسی ولتاژ خروجی رو بررسی کنید. با اسیلوسکوپ یا ابزاری که بتونه تبدیل فوریه بگیره. با مشاهده این ویژگی میزان THD میتونه محاسبه بشه و خلوص  فرکانسی ولتاژ خروجی محک بخوره.

چیزی که تو نمودارها مشخص بود... تفاوت عمده ریپل خروجی پاورها در همین خلوص فرکانسی هست (ضخامت نمودار ریپل) وگرنه دامنه هاشون به هم خیلی نزدیک بود.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، m.shabani گفته است :

برای  تست نیاز به ابزار میباشد چه اندازه گیری و و چه مقایسه متاسفانه ابزار در دسترس نمیباشد

نمونه محیط برای تست emi

فک میکنم این اتاق یه اتاق تست آنتن هست. دانشگاه تهران و دانشگاه خواجه نصیر دارن اتاق تست آنتن. منتهی به عقیده بنده این استاندار emi در اولویت های آخر هست. الان مساله روی ولتاژ ها و ریپل و کیفیت خروجی مدار هست. هرچند، emi بالا موجب افت کیفیت خروجی و ایجاد اختلال روی سایر قطعات کامپیوتری میشه به این دلیل که دامنه این اختلال معمولا بالاس.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، m.shabani گفته است :

نمونه محیط برای تست emi

1_anechoic_chamber_emctest_test_camera_anecoica.thumb.jpg.20afaa32a911ab875ccc51b7b45c6151.jpg0518_nifx_01.jpg.d86a0125ceec765a6569836de7b4ca37.jpgEMC-Testing.thumb.jpg.029c758957c30be1b48ddefbbd9afb23.jpg

تا اونجا که من اطلاع دارم .محیط تست برای مقایسه الزامی نیست .برای اندازه گیری مقدار هر پاور نیازه.بعیده گرین آنتن و دستگاه تست نداشته باشه.در هر صورت اگر ابزار فراهم بود .مقایسه انجام بشه خوبه.اگرم نبود بازم دمتون گرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، hosseinskandari گفته است :

جناب شعبانی. حقیقتش من در مورد ریپل یه سوالی پرسیدم و فک کنم کسی به موضوع اشراف کافی رو نداشت و پاسخ نداد...

مساله این بود که با نگاه کردن ریپل خروجی 12 ولت چیزی که مشخص بود این بود که دامنه ریپل پاور فاصله چندانی با پاورهای رده بالا نداشت (قدر مطلق دامنه) اما مشکلی که بود مولفه های فرکانس بالای زیادی روی ولتاژ ریپل سوار بودن (عامل ضخیم شدن پلات ولتاژ ریپل). چیزی که بنده متوجه شدم اینه که این فرکانسها ناشی از غیر ایده آل بودن مدار سوییچ و نیاندیشیدن چاره ای برای خنثی کردن اون هست. عملکرد غیر خطی عناصر مدارها و با کیفیت نبودن قطعاتم مصلما تو ایجاد این مولفه های نویز مانند فرکانس باالا موثرن.

برای بررسی این نقیصه پیشنهاد میکنم حتما مولفه های فرکانسی ولتاژ خروجی رو بررسی کنید. با اسیلوسکوپ یا ابزاری که بتونه تبدیل فوریه بگیره. با مشاهده این ویژگی میزان THD میتونه محاسبه بشه و خلوص  فرکانسی ولتاژ خروجی محک بخوره.

چیزی که تو نمودارها مشخص بود... تفاوت عمده ریپل خروجی پاورها در همین خلوص فرکانسی هست (ضخامت نمودار ریپل) وگرنه دامنه هاشون به هم خیلی نزدیک بود.

تا زمان تست پاور گرین منتظر میمانیم با داشتن نتایج  تست در مورد اون بحث میکنیم 

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان و روزتون بخیر باشه ?

کسانیکه تفکرشون اینه که لیون از گرین دفاع می‌کنه نظرشون محترم 

ولی یه ذره و فقط یک ذره تفکرتون رو به کار بندازید و چشماتونو باز کنید که چطور ما از گرین دفاع میکنیم در صورتیکه میگیم بیاید گرین رو به چالش بکشید ؟؟؟ حضوری هم بیاد؟ 

پخش زنده میذاریم ؟؟؟؟

بیاید هر چی دلتون میخواد بگید به صورت زنده و بدون سانسور ؟؟ 

اینها نشونه چیه ؟؟؟

-------------

یه مطلبی رو بگم شاید روشنتر بشن عزیزان 

اینجا همگی عضو یک خانواده ایم 

گرین ، لیون و کاربران 

در این خانواده سوالاتی پیش اومده و بخشی از این خانواده از دیگر اعضای خانواده سوال داره 

یه سری از اعضا (لیون ) اومدن تا خودشون پیگیر قضیه بشن 

اصلا سوال کردید از خودتون چرا رزوهای اول برای پاسخگویی پا پیش نذاشتیم ؟ 

چون خود شماها داشتید مسیله رو پیش میبرید 

در کل این یک مسیله هستش نه مشکل !!؟ مسیله هم واسه حل کردن خلق میشه 

حالا یکی اومده میگه به نفع گرین داریم کار میکنیم ، صراحتا گفتم و میگم شما بیا به ضرر گرین کار کن و حضوری به صورت زنده هر کسی دوست داره بیاد محصول رو به چالش بکشه 

مطمیننا هم برای ما جالبه هم برای دیگران 

---------

بعضی ها هم که غیب میگن 

میگن این یک شو هستش !!

خوب اصلا چه اشکالی داره مسیله ای در یک شو حل بشه و همه از دیدنش لذت ببرن ؟؟؟؟؟؟

------

الان دقت کنید بعد از اولین تست ما، پستهای فنی کم شدن و فقط داره اسپم میشه 

دلیلش چیه ؟؟؟

-+-----

خواهشاً بیشتر فکر کنید 

یکی میگه خازنها از هوا اومده ، آخه دوست من یعنی فکر میکنی ۱۳ سال تلاشمون رو میذاریم زیر پا و از این حرکتهای چیپ میکنیم ؟؟؟

یکی میگه ما برای گذاشتن عکس بیشتر می‌ترسیم ?یعنی شما فکر میکنید که ما اینقدر ضعیف و بیفکر هستیم که ندونیم هر کسی می‌تونه بره این پاور رو به قیمت ۸۵۰ تومان از بازار تهیه کنه و بازش کنه و پته ما رو بریزه رو آبببب ؟؟؟؟؟ 

از بس تفکرات به این سمت می‌ره که بعضی‌ها بگن خودشون خیلی باحالن و با علم و دانشن توی این توهم در حال غرق شدن هستن

در مرحله دوم اینقدر عکس میگیریم و اینجا میگذاریم که از دیدنش خسته بشید 

بقیه عکس‌ها فقط به این دلیل گذاشته نشده چون دیگه هیچ تفاوتی با پاور تست شده tpu وجود نداشته و این کاملا به وضوح در مقاله تهیه شده اعلام شده که ما فقط تفاوت‌ها رو اینجا گذاشتیم و نتیجه ای نگرفتیم و نتیجه رو میگذاریم بر عهده کاربران عزیز 

با این حال برای همه شما عزیزان میگم ، هر چیزی اندازه ای داره 

احترام گذاشتن و ارزش گذاشتن هم اگر از حد بگذره مطمیننا مشکلاتی رو ایجاد می‌کنه 

این فروم خیلی آزاد تر و اکتیو تر از خیلی از فرومهاست و همین پویایی اینجا رو نشون می‌ده 

ولی قرار  هم نیست اجازه بدیم یکی از حدو حدودش  خارج بشه و اینجا با کمک دوستان پشت پرده جولان بده

---------

در آخر باید بگم که ما امکاناتی رو فراهم کردیم برای روز دوشنبه دوستان بیان هم در شوی ما شرکت کنن و هم تست کنن پاورها رو و هم لذت ببرن و هم گرین رو حسابی به چالش بکشن  و یه سری عزیزان هم از قایم شدن در فضای مجازی دست بردارن و شجاعت به خرج بدن و به ضیافت ما تشریف بیارن قدمشون روی چشم 

هر کسی که فکر می‌کنه حضورش مفیده و می‌تونه حضور داشته باشه ما در خدمتیم 

چنین ارزشهایی در کشورمون کمه بیایم دست به دست هم بدیم و از چنین ارزشهایی که شاید هیچ وقت فرصتش گیر نیاد بهره ببریم 

پیروز باشید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 31 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

تا اونجا که من اطلاع دارم .محیط تست برای مقایسه الزامی نیست .برای اندازه گیری مقدار هر پاور نیازه.بعیده گرین آنتن و دستگاه تست نداشته باشه.در هر صورت اگر ابزار فراهم بود .مقایسه انجام بشه خوبه.اگرم نبود بازم دمتون گرم

موضوع مهم اینجاست که گرین ابزار رو برای مقایسه تهیه نمیکنه بلکه ابزار رو  برای تست پاور و ارزیابی اون تهیه میکنه وقتی قرار نیست مقایسه ائی  انجام بشه از طرفی نیازهای اساسی و  اولیه  مثل اتاق ایزوله رونداره ابزار به چه دردی میخوره

این نظر شخصی  من هست و هر کسی میتونه نظر متفاوتی داشته باشه

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

سلام 

از مدیران لیونی خواهش میکنم برای اینکه بی طرفی خودتون رو ثابت کنید پست من رو حذف نکنید 

من هیچ دشمنی با هیچ فرد یا برندی ندارم . الانم خودم دارم از پاور گرین استفاده میکنم و تا الان هیچ مشکلی نداشتم خوشبختانه و باور کنید برای بیشتر مشتریانم هم گرین بستم و فقط یه مورد دچار مشکل شدم که با گارانتی رفع شد . واقعیت اینه که من تاحالا مشکل بزرگی تو این برند نداشتم و از این بابت خوشحالم 

بنده بسیار ممنونم از زحمت دوستان گلم آقای شعبانی و آقای معین عزیز که وقت گذاشتن و زحمت کشیدن برای تست . من عکس ها و مطالبی که دوستان زحمت کشیدن دیدم . 

این که شرکت گرین ادعا میکنه پاور خودشون سفارشی هست و با پاوری که زیر سوال رفته فرق داره شاید درست باشه ولی مثبت یا منفی ؟

به نظرم حذف شدن یه قطعه تو پاور گرین نمیتونه باعث بالارفتن کیفیت کار بشه ولی برعکسش رو میشه تصور کرد . یا اینکه ضخامت پاور رو کیفیت بتونه تاثیرگذار باشه . پس من به تفاوت های اینجوری کاری ندارم .

من 2 تا سوال دارم که امیدوارم جوابش رو بگیرم . 

اینجا ایرانه و ما دیگه همگی کشور خودمون رو خیلی خوب میشناسیم 

1- یه قطعه نام ببرید که به سفارش ایران خارج از کشور تولید بشه و از کیفیت کار نزده باشن . یعنی کیفیت رو فدای هزینه کمتر و سود بیشتر نکرده باشن . فقط یه مورد 

2- من چجوری باید به این باور برسم که  Highpower  که پاور خودش اینجوری زیر سوال رفته و گند زده به پاور خودش برای شرکت گرین سفارشی پاور باکیفیت تر و بهتری ساخته . یعنی باید به این باور برسم که  Highpower  ( شرکتی که کارش اینه و تخصصش تولید پاور هست ) یه نمونه اولیه برای گرین فرستاده و دوستان گرینی ( شرکتی که کارش فروش و خدمات هست ) پاور رو تست کردن و متوجه مشکلاتش شدن و .................. یه پاور سفارشی درخواست کردن 

به نظر خودم مثل این میمونه که من برم دکتر مشکلاتم رو بگم دکتر برام یه نسخه بپیچه و نسخه رو بخونم و از دکتر ایراد بگیرم که شما باید این نسخه رو اینجوری بپیچی 

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، MHMAX گفته است :

تو کار طبق اصول ، کلمه حسن نیت هیچ جایگاهی نداره.

سلام،

تفاوت تولید انرژی از شکافت اتمی با کشتن افراد با بمب اتم و کندن کوه ها با TNT برای ایجاد راه با فعالیت های تروریستی در معنی کلمه ی حسن نیت نهفته است.

----

از کاربران انجمن تقاضا دارم، برای مطالب شخصی که ذهنشان را درگیر کرده، از پیغام خصوصی استفاده کنند و پاسخگوی کاربرانی که موضوع را به حاشیه می کشانند، نباشند.

همان طور که آقای حسینی بیان داشتند، اگر این انجمن را مانند خانواده پنداریم، هر عضو خانواده وظیفه ی مخصوصی دارد و نباید در کار دیگر اعضا دخالت کند.به نظرم  بهتر است، اجازه دهیم مدیران و ناظران کار خود را بکنند و اعضا با اعمال امتیازهای مثبت و منفی نظرات خود را اعمال کنند.

و از طرفی، تقاضا دارم برای پاسخگویی به نوشته های دیگران تنها آغاز یا بخش اصلی نوشته را که مد نظرمان است را انتخاب کنیم تا از طولانی و خسته کننده شدن صفحات جلوگیری کنیم.

----

فراموش نکنیم، افرادی که به عنوان نماینده ی کاربران این انجمن زحمت بررسی و حضور در آزمایشات را به عهده دارند، بیکار نیستند و مشغله های شخصی خود را دارند. لطفا در انتخاب ادبیاتی که با آن ها یا هر فرد خدمتگزاری که ما را یاری می کند، دقت و ظرافت بیشتری به خرج دهیم.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

2- من چجوری باید به این باور برسم که  Highpower  که پاور خودش اینجوری زیر سوال رفته و گند زده به پاور خودش برای شرکت گرین سفارشی پاور باکیفیت تر و بهتری ساخته . یعنی باید به این باور برسم که  Highpower  ( شرکتی که کارش اینه و تخصصش تولید پاور هست ) یه نمونه اولیه برای گرین فرستاده و دوستان گرینی ( شرکتی که کارش فروش و خدمات هست ) پاور رو تست کردن و متوجه مشکلاتش شدن و .................. یه پاور سفارشی درخواست کردن ?

به نظر خودم مثل این میمونه که من برم دکتر مشکلاتم رو بگم دکتر برام یه نسخه بپیچه و نسخه رو بخونم و از دکتر ایراد بگیرم که شما باید این نسخه رو اینجوری بپیچی ?

بابک جان دقیقا" همینیه که تعریف کردی؛ منتها اون داستان دکتر رو نمیشه Apply کرد چون خود مریض هم دکتره برای خودش. کما اینکه کولر مستر و Corsair و بقیه هم آزمایشگاه تخصصی دارند و تست میکنند همینطوری چشم بسته به CWT و Seasonic و Enhance سفارش نمیدن.

یه نمونه اولیه فرستاده شده، گرین چک کرده، مشکلات و مواردی رو که صلاح دیده سفارش داده و High Power بر اساس سفارش اونها تغییرات رو اعمال و تولید کرده. برای همه این کار رو میکنند، روال عادی سفارش پاور از OEM همین هست. چون اصولا" OEM ها خودشون در بازار فروش مستقیم فروش ندارند. چی بشه یه پاور رو OEM مستقیم بزنه.

این Customizable بودن این قدرت رو به OEM میده یک "برد" مشخص رو به چند تا برند بفروشه و هر برندی با تغییراتی پاور مورد سفارش خودشون رو دریافت کنند. اینطوریه که تنوع در بازار وجود داره و هیچ دو پاوری حتی اگر برد و OEM یکی داشته باشند لزوما" مثل هم نشه.

درسته گرین توانایی تولید پاور مثل High Power رو نداره اما اینقدری از پاور سر درمیاره که بدونه چی میخواد و چی سفارش بده.

اینجا البته بحث اقتصادی هم مطرحه که پاور محصول نهایی قراره در چه بازه قیمتی عرضه بشه و بالانس مناسبی بین امکانات و توانایی ها و بودجه بوجود بیاد. مثلا" سفارش دهنده میتونه قطعات بهتر یا اصلا" برد بهتری رو هم سفارش بده ولیکن قیمت هم بالاتر میره، اینجا بحث عرضه و قیمت و تقاضا هم مطرحه. نه گرین ادعا کرده این بهترین پاور دنیاست و نه High Power.

نگرانی من و بقیه بیشتر اینه اون جاهایی که پاور در TPU نتونسته تست رو به صورت مناسبی پاس کنه. اینکه چقدر پاور گرین میتونه موفق تر نسبت به نمونه اولیه باشه رو باید دید و تماشا کرد.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نقل قول از Armin

"دادا به نظرم دعوت آقای حسینی رو قبول کن

نه به خاطر اینکه متقاعد بشی، اصلا" برو ولی هیچی رو قبول نکن، فارق از هر نتیجه ای که این تست ها داشته باشه، حداقلش اینه که خوش میگذره و  اگر به سخت افزار کامپیوتر علاقمند باشی، مطمئنم دوستان خوبی پیدا می کنی."

البته ایشون  دوستان خوبی دارن که راه و چاه نشونش میدن... 

فک کنم شما هم دیدین ما هم دیدیم

just sayin 

فارغ از نتیجه تست ها و آخرِ داستان که برام مهم نیست، درسته که دوستانی در برند گرین دارم اما برندشون هم برام مهم نیست(چرا شرکتی که دوتا از دوستان قدیمیم_ که اتفاقا" یکی دو سال هم هست که زیاد هم با هم خوب نیستیم _ توش کار میکنن برای من ارزش داشته باشه؟ ) چه برسه به مشکلات و مسائل مربوط بهشون ، یه تشکر از hex و اقای شعبانی و متهم نکردنشون، در ضمن نوشتنِ مطالب انتقادی از سویِ جریانِ مدعی، میتونست نشان دهنده شعور بالای افراد باشه!!(که حداقل یه نفر از دوستان این کار رو به جا آوردن) این دو نفر خدمتکارتون نبودن که اینطوری زیر سوال برن...

بعضیا دور از جون شما ها دنبال جواب نیستن و صرفا دنبال مطرح کردن چندین باره همون سوال بدون توجه به جوابها هستن... و اصولا به قصد جواب گرفتن سوال نمیکنن مثل دیگران .هرکی به خودش گرفت واسه خودش گرفته ، به من ربطی نداره که ویژگی هایی دارید که به مسائل بالا ربط پیدا میکنید 

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

نقل قول از Armin

"دادا به نظرم دعوت آقای حسینی رو قبول کن

نه به خاطر اینکه متقاعد بشی، اصلا" برو ولی هیچی رو قبول نکن، فارق از هر نتیجه ای که این تست ها داشته باشه، حداقلش اینه که خوش میگذره و  اگر به سخت افزار کامپیوتر علاقمند باشی، مطمئنم دوستان خوبی پیدا می کنی."

البته ایشون  دوستان خوبی دارن که راه و چاه نشونش میدن?

just sayin

همیشه از نظرات تخصصی و بالاخص اینجور صحبت های فرجام جان لذت میبرم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

2- من چجوری باید به این باور برسم که  Highpower  که پاور خودش اینجوری زیر سوال رفته و گند زده به پاور خودش برای شرکت گرین سفارشی پاور باکیفیت تر و بهتری ساخته . یعنی باید به این باور برسم که  Highpower  ( شرکتی که کارش اینه و تخصصش تولید پاور هست ) یه نمونه اولیه برای گرین فرستاده و دوستان گرینی ( شرکتی که کارش فروش و خدمات هست ) پاور رو تست کردن و متوجه مشکلاتش شدن و .................. یه پاور سفارشی درخواست کردن ?

به نظر خودم مثل این میمونه که من برم دکتر مشکلاتم رو بگم دکتر برام یه نسخه بپیچه و نسخه رو بخونم و از دکتر ایراد بگیرم که شما باید این نسخه رو اینجوری بپیچی ?

اتفاقا کاملا ممکنه .

برای واضح تر شدن موضوع

شرکت ای ام دی کارت 480 رو ساخت . اما این کارت اون اوایل بیش از حد از درگاهش برق می گرفت ( بعدا با یه آپدیت مشکل تا حدود زیادی حل شد ) .اما در کارتهای غیر رفرنس این مشکل به طو کامل حل شد انگار که از اول وجود نداشته .

یا کارت 1080 در مدل رفرنس ( Founders Edition ) به قدری گرم میشه که DownClock میکنه به زیر فرکانس پایه که در نوع خودش یه شاهکار هستش . اما مدل های غیر رفرنس به خوبی کار می کنند .

شرکتهایی مثل ایسوس یا MSI و ... به هیچ وجه توانایی ساخت کارت گرافیک رو ندارن اما میتونن کارتهای انویدیا و ای ام دی رو با تغییراتی بهتر کنند . حالا من قصد ندارم گرین رو در کنار ایسوس یا Highpower رو در کنار ای ام دی کبیر قرار بدم . منظور کلی من اینه که اصلاح کردن یک محصول با طراحی کامل اون متفاوته . شاید گرین فقط 5 تا 10 درصد در ساختار پاور تغییر ایجاد کرده باشه با این حال اکثر مشکلات رو مرتفع کرده باشه .

اون مثال دکتر هم قیاس مع الفارق هستش . گرین بخش R&D داره . متخصصین مجرب داره ( طبق گفته خودشون ) پس نمیشه با یه آدم معمولی که در پزشکی حرفی برای گفتن نداره مقایسش کرد .

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

متوجه منظورشما نشدم!!

من گفتم تو برسی یه مورد اگر اصولی پیش برود احتیاج به اعتبار بخشی به کلمه مزحک حسن نیت وجود نداره. ( البته تو این دوره زمانه مزحک شده و نباید براساسش تصمیم گرفت)

حسن نیت دوستان زیر سوال نبردم. گفتم اصولا باید طوری کار انجام بشه که کسی که به حسن نیت لیون واقف نیست و حتی دشمن لیون هم با خوندنش متوجه اصالت نتیجه بشود.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

فارغ از نتیجه تست ها و آخرِ داستان که برام مهم نیست، درسته که دوستانی در برند گرین دارم اما برندشون هم برام مهم نیست(چرا شرکتی که دوتا از دوستان قدیمیم_ که اتفاقا" یکی دو سال هم هست که زیاد هم با هم خوب نیستیم _ توش کار میکنن برای من ارزش داشته باشه؟ ) چه برسه به مشکلات و مسائل مربوط بهشون ، یه تشکر از hex و اقای شعبانی و متهم نکردنشون، در ضمن نوشتنِ مطالب انتقادی از سویِ جریانِ مدعی، میتونست نشان دهنده شعور بالای افراد باشه! این دو نفر خدمتکارتون نبودن که اینطوری زیر سوال برن...

بعضیا دور از جون شما ها دنبال جواب نیستن و صرفا دنبال مطرح کردن چندین باره همون سوال بدون توجه به جوابها هستن... و اصولا به قصد جواب گرفتن سوال نمیکنن مثل دیگران

دوستانی در این فروم هستند که آشنایی باهاشون موجب افتخار بنده هستش ( از جمله این عزیزان استاد HEX هستند ) حضور این عزیزان هستش که فروم لیون کامپیوتر رو خاص کرده .

امیدوارم که همیشه سربلند باشن .

لینک به دیدگاه

آقای حسینی و آقای شعبانی عزیز من واقعا لذت بردم از برخوردتون

فقط یه خواهش دارم.ای کاش این تست های شما شامل واتر کولرهاتونم بشه در آینده

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، m.shabani گفته است :

Wrong information provided on cables (AWG16 while they are AWG18)  این مورد در پاور 1200 گرین صدق نمیکرد و پاورگرین مطابق با استاندارد بود

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای شعبانی عزیز.

یه سوالی برای من به وجود اومده طبق توضیحاتتون درباره این قسمت که نوشتید AWG  اون برند 18گیج بوده ولی توی توضیحات 16 گیج عنوان شده!

یه توضیحی راجب این پارامتر بدم اول. awg یا American wire gauge یک پارامتربرای سنجس قطر سیم هست. که به اختصار gauge هم نوشته میشه که ما هم بهش گیج میگیم. هرچی این عدد کمتر باشه سیم ضخیم تره و هرچی بیشتر باشه سیم نازک تره.

همه میدونیم هرچی سیم ضخیم تر باشه برق بیشتری ازش عبور میکنه.

شما با کولیس و ریز سنج اندازه گیری کردید و متوجه شدید این سیم 16 هست و 18 نیست درسته؟

اینجا میرسیم به یه نکته که قرار نیست پلاستیک اطراف سیم، برق رو عبور بده بلکه مس یا رسانای داخل اون هست که ولتاژ رو عبور میده.

تو سیستم های صوتی خودرو که بنده کار میکنم برند های ضعیف میان مس داخل رو کم میکنن ( الومینیوم میزنن اکثرا) و پلاستیک اطراف رو بیشتر میکنن که به صورت ظاهری و با وسایل اندازه گیری کاملا اون گیج رو پاس میکنه (سیم ضخیم هست)  ولی وقتی خروجی رو مانیتور میکنی و کمی فشار میاری به سیم میبینی داغ میشه.  در صورتی که سیم اصل با قطر کمتر اون اتفاق براش نمیفته. به نظرم این تست قابل اتکا نیست.

اگر بتونید رو فول لود چک کنید ببینید دمای سیم تغییری نمیکنه و با اسیلوسکوپ خروجی رو مانیتور کنید متوجه کیفیت سیم میشید البته همون تغییر دمای سیم به تنهایی نشون میده که سیم از جنس مناسب ساخته شده یا نه.

بی نهایت تشکر از شما.

لینک به دیدگاه

راستش من خیلی دوست داشتم توی تستها باشم حتی مکان انجام آزمایش رو هم پرسیدم  چون هم تهران هستم و هم وقتشو دارن ولی وقتی با خودم سرانگشتی حساب کردم دیدم که شاید کسانی باشن  که هم از من متخصص ترن و شاید سروکارشون با پاور بیشتر از من باشه به همین دلیل کلا بیخیال شرکت توی آزمایش پاور شدم 

اینارو گفتم به خاطر اون دوستی که این تاپیک رو ایجاد کرده و از ایشون میخام که حتما روز دوشنبه توی تست پاور گرین شرکت کنه و نماینده ای باشه از طرف کسانی که به این برند اعتماد ندارن چون با این کار هم نتیجه برای خودشون مشخص میشه و هم یه تجربه ی علمی براشون میشه .( توی زندگی از این فرصتها شاید برای اکثرمون پیش نیاد )

این فقط نظر شخصی من بود

ویرایش شده توسط Mehrdad OC
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای شعبانی عزیز.

یه سوالی برای من به وجود اومده طبق توضیحاتتون درباره این قسمت که نوشتید AWG  اون برند 18گیج بوده ولی توی توضیحات 16 گیج عنوان شده!

یه توضیحی راجب این پارامتر بدم اول. awg یا American wire gauge یک پارامتربرای سنجس قطر سیم هست. که به اختصار gauge هم نوشته میشه که ما هم بهش گیج میگیم. هرچی این عدد کمتر باشه سیم ضخیم تره و هرچی بیشتر باشه سیم نازک تره.

همه میدونیم هرچی سیم ضخیم تر باشه برق بیشتری ازش عبور میکنه.

شما با کولیس و ریز سنج اندازه گیری کردید و متوجه شدید این سیم 16 هست و 18 نیست درسته؟

اینجا میرسیم به یه نکته که قرار نیست پلاستیک اطراف سیم، برق رو عبور بده بلکه مس یا رسانای داخل اون هست که ولتاژ رو عبور میده.

تو سیستم های صوتی خودرو که بنده کار میکنم برند های ضعیف میان مس داخل رو کم میکنن ( الومینیوم میزنن اکثرا) و پلاستیک اطراف رو بیشتر میکنن که به صورت ظاهری و با وسایل اندازه گیری کاملا اون گیج رو پاس میکنه (سیم ضخیم هست)  ولی وقتی خروجی رو مانیتور میکنی و کمی فشار میاری به سیم میبینی داغ میشه.  در صورتی که سیم اصل با قطر کمتر اون اتفاق براش نمیفته. به نظرم این تست قابل اتکا نیست.

اگر بتونید رو فول لود چک کنید ببینید دمای سیم تغییری نمیکنه و با اسیلوسکوپ خروجی رو مانیتور کنید متوجه کیفیت سیم میشید البته همون تغییر دمای سیم به تنهایی نشون میده که سیم از جنس مناسب ساخته شده یا نه.

بی نهایت تشکر از شما.

روی خود کابل هم نوشته شده 16 . بزرگ هم کردن اون قسمت رو .

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

روی خود کابل هم نوشته شده 16 . بزرگ هم کردن اون قسمت رو .

خب نوشته باشه

متن روی سیم که وحی منزل نیست .  کسی که توی کابل تقلب می کنه توی نوشتن اطلاعات هم تقلب می کنه ضمن این که صحبت صرفا سر ضخامت کابل نیست اون عدد ضخامت کابل رو نشون میده که درست هم هست اما ضخامت رسانای داخل کابل میتونه بسیار متفاوت باشه .

ایشون میگفتن تولید کننده سیم از ضخامت قسمت رسانا میزنه و به ضخامت قسمت عایق اضافه می کنه . سیم در ظاهر ضخیم هستش اما در باطن نازکه .

من هم نمونه های از این حرکت ها رو دیدم .کابل رو بسیار ضخیم میگیرن اما داخل فقط چند رشته نازک قرار داره . اگر دوست داشته باشید میگردم از اون کابل ها پیدا می کنم و عکسش رو قرار میدم .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان

ببخشید بنده هم به عنوان کوچکترین و تازه واردترین عضو این خانواده میخواستم چند تا مسئله رو عنوان کنم . در ابتدا هم عرض کنم خواهشا دوستانی که تاپیک رو دنبال میکنن با قضیه منطقی برخورد کنن نه از روی تعصب .

مسئله اول اینکه ضمن تشکر از استارتر محترم ، جالبه که در پایان امتیاز سایت TPU به این پاور 8.2 هست و بهش نشان Great value داده شده . 

و در قسمت کامنتها ، Crmaris یعنی همون شخص بررسی کننده پاور و نویسنده مقاله اشاره کرده که اگر محصول خوبی داشته باشید و با قیمت مناسب عرضه بشه همیشه جا برای تولید کننده و فروشنده بیشتر در بازار هست .

https://www.techpowerup.com/forums/threads/kolink-continuum-1200-w.231404/

مسئله دوم اینکه نظر شخصی بنده اینه که در این دوره و زمونه  اصولا هر چقدر پول بدید همونقدر آش میخورید مخصوصا در غرب . از تولید سوزن تا فضاپیما همین مسئله بوده و هست . سایت Tpu هم نسبت کارایی به قیمت رو سنجیده و نشان گریت ولیو ( Great value ) رو به پاور داده .

برای شخص بنده جای امیدواری داره که این پاور ( هر چند دقیقا با مارک گرین نیست ) در کنار پاورهای معتبر بازار سنجیده شده و نتیجه فاجعه انگیز نداشته . بهتره یه نگاه به تاریخچه و پیشرفت گرین هم بندازیم و شمشیر رو از رو نبندیم . چرا تا بحال  مارکهای خیلی ارزونتر بازار ارزیابی نشدن ؟ اعتقاد دارم گرین هم  روزی جایی بود که امروز برای مثال Tsco هست و به مرور پیشرفت کرده . کافی نیست اما رو به جلو بوده . دوستان ما هم در گرین نباید فراموش کنن که با حمایت و پشتیبانی همین کاربران و خریداران تونستن جای خودشون رو در بازار داخلی باز کنن . بنده به عنوان یک ایرانی که همیشه و همه جا سربلندی کشورم رو میخوام  دوست دارم صنعت کشورم هم حرفی برای گفتن در دنیا داشته باشه . در ضمن بنده هم مثل همه دوستان میدونم که  OEM چیه ! خواهشا دوستان خیلی باریک بین نگن مگه تولید ایرانه !؟ به هر حال گرین یک برنده .

ببخشید که خیلی طولانی شد ?

در پایان هم از زحمات دوستان مدیر و قدیمی و خیلی قدیمی هم بابت بررسی و موشکافی قضیه تشکر میکنم خصوصا آقایان حسینی و شعبانی و ....

ویرایش شده توسط Beni_Lx
لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/5030/پاور+گرین+1250+وات+GP1200B-OC%2B/

http://lioncomputer.ir/product/6087/پاور+کولر+مستر+1200+وات+V1200/

هرکی پول بده آش بیشتر میخوره هر کی پاور با کیفیت تر میخواهد باید پول بیشتری بده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

**** سلام خدمت دوستانی که این بحث رو دنبال کردن و منتظر نتیجه هستن  ****

بنده عرض میکنم چرا دنبال نتیجه اصلی نمیگردید و پافشاری روی اون مسئله نمیکنید که همانا پاسخگویی نسبت به کاربران و خریداران هست

چطور؟!! عرض میکنم خدمتتون:

بر فرض  که گرین از این تست سربلند بیرون بیاد و ثابت کنه که این پاور پاور تست شده توسط tpu نیست.

سوال اینه آیا بالاخره همین نسخه ایی که tpu تست کرده داخل بازار پخش شده یا نه؟  همین الان که دارم این پست رو میدم پاور خود بنده نسخه اولیه هست  (البته بنده دل چرکین نیستم نسبت به پاورم  بیشتر روی سخنم به عدالت و پاسخگویی نسبت به آسیب های احتمالی آتی هست)

آیا گرین میاد مثل شرکت  سامسونگ ضرر و زیان رو بپذیره (مشکلاتی که براش در برهه هایی از زمان پیش آمد و شاهدش بودیم) تا کاربران و خریداران آسیب جدی بهشون وارد نشه؟

بعد از این حواشی مطمئنا بهانه ایی شده بدست گارانتی کننده ها و براحتی نسبت به پاسخگویی به خریدار متضرر شانه خالی میکنن و در نهایت آوار بر سر گرین ریخته خواهد شد

به نظر خود بنده با یه تست بر فرض بدون اشکال   نتیجه  مثبت حاصل نمیشه چرا که پاورهایی از همین نسخه مشکل دار  در بازار پخش شده و گرین باید نسبت بهش مسئولیت پذیر باشه

به امید انرژی مثبت که به خودم میدم هیچ اتفاقی برام از بابت پاور معروف گرین  پیش نمیاد اما اگه بیاد دست به آر پی چی میبرم (تو خونه مهمات خانه داریم;)) اگه بدادم نرسن و مشکل یه بنده خدایی  رو که ضرر دیده  و ضررش در دریایی از سودی که میببرند هیچه حل نکنند.

باز هم گرین قابل احترامه و قطعا فرود و فراض هایی داره دقیقا مثل شرکت های بزرگی مثل اینتل 

موضوع مشکلات این پاور زیادی بزرگ نمایان داده شده .بیشتر همون مورد پاسخگویی مهمه

نمیشه که شرکتی بیاد جنسی رو بریزه تو بازار  و بگه سیستمت ترکید به من ربطی نداره

دوستان میدونم که وجود جنس خوب جلوگیری از دردسر در اینده میکنه (مثاله پیشگیری بهتر از ازدرمان است) پس بهم خرده نگیرید و مطلع هستم از اینگونه بحث ها

هیچ چیزی خوب مطلق نیست خصوصا که هر چیزی عمری و بازدهی در بعد زمان و دنیا داره و نمیشه توقع ابدی ازش داشت

ممکنه جنسی که بهش ایراد گرفته میشه طول عمری بهتون بد ه که بزرگان همان قطعه نمیدند و وفایی به خریدار نداشتن 

به جنگ مسائل دنیوی ( ماورالطبیعه)  که اختیاری روشون نداریم نمیشه رفت .دقت کنید منظورم چی هست! منظورم همان طول عمر هست

یا فرض مثال درمورد شانس           نوسانات گریبان برند مطرح رو بگیره ولی به پست منه دارنده همین پاور نخوره

میدونید تناقض های دنیا یعنی چی؟

همه ما به گرین گیر میدیم که پاور شما در خصوص نوسانات برق ضعیف عمل میکنه. تو این 26 صفحه چرا به مجری این نوسانات گیر ندادیم؟

که باعث کمترین نوسانات بشه تا این همه صنعت ازش اسیب نبینند.کسی که برق در دستانشه راست راست بخوره و ببره ما از همه جا بی خبر هم گوشه ایی از دنیا بزنیم تو سر همدیگه.البته ایراد اصلی هم به آن بنده X  وارد نیست و موضوع اصلی  اینه

⬇

وای به این دنیا که هر کی تفسیر خودش رو داره و فکر میکنه تفسیرش هم درست ترین هست

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

سلام.

من کل تاپیک رو دنبال میکنم و مثل بقیه منتظر نتایج هستم.

ولی از لحاظ فنی من اطلاعاتم کمه.

این ایراداتی که تو پست اول تاپیک و بقیه تایپک به پاور گرفتن چه مشکلی میتونه تو کل سیستم ایجاد کنه؟

به فرض منی که سیستم بستم و به اون مقدار پاور احتیاج دارم و بودجه م کمه و گرین رو انتخاب بکنم، چه اتفاقی ممکنه برای سیستم من بیفته؟

چون من تو سیستم بستن فقط به فکر اینم که پاور توانش با سیستم من همخوانی داشته باشه و به مقدار بودجه م پاور رو انتخاب میکنم و این جزئیات رو نمیدونم چه تاثیری داره.

ممنون

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

سلام به همه دوستان و روزتون بخیر باشه ?

کسانیکه تفکرشون اینه که لیون از گرین دفاع می‌کنه نظرشون محترم 

ولی یه ذره و فقط یک ذره تفکرتون رو به کار بندازید و چشماتونو باز کنید که چطور ما از گرین دفاع میکنیم در صورتیکه میگیم بیاید گرین رو به چالش بکشید ؟؟؟ حضوری هم بیاد؟ 

پخش زنده میذاریم ؟؟؟؟

بیاید هر چی دلتون میخواد بگید به صورت زنده و بدون سانسور ؟؟ 

اینها نشونه چیه ؟؟؟

-------------

یه مطلبی رو بگم شاید روشنتر بشن عزیزان 

اینجا همگی عضو یک خانواده ایم 

گرین ، لیون و کاربران 

در این خانواده سوالاتی پیش اومده و بخشی از این خانواده از دیگر اعضای خانواده سوال داره 

یه سری از اعضا (لیون ) اومدن تا خودشون پیگیر قضیه بشن 

اصلا سوال کردید از خودتون چرا رزوهای اول برای پاسخگویی پا پیش نذاشتیم ؟ 

چون خود شماها داشتید مسیله رو پیش میبرید 

در کل این یک مسیله هستش نه مشکل !!؟ مسیله هم واسه حل کردن خلق میشه 

حالا یکی اومده میگه به نفع گرین داریم کار میکنیم ، صراحتا گفتم و میگم شما بیا به ضرر گرین کار کن و حضوری به صورت زنده هر کسی دوست داره بیاد محصول رو به چالش بکشه 

مطمیننا هم برای ما جالبه هم برای دیگران 

---------

بعضی ها هم که غیب میگن 

میگن این یک شو هستش !!

خوب اصلا چه اشکالی داره مسیله ای در یک شو حل بشه و همه از دیدنش لذت ببرن ؟؟؟؟؟؟

------

الان دقت کنید بعد از اولین تست ما، پستهای فنی کم شدن و فقط داره اسپم میشه 

دلیلش چیه ؟؟؟

-+-----

خواهشاً بیشتر فکر کنید 

یکی میگه خازنها از هوا اومده ، آخه دوست من یعنی فکر میکنی ۱۳ سال تلاشمون رو میذاریم زیر پا و از این حرکتهای چیپ میکنیم ؟؟؟

یکی میگه ما برای گذاشتن عکس بیشتر می‌ترسیم ?یعنی شما فکر میکنید که ما اینقدر ضعیف و بیفکر هستیم که ندونیم هر کسی می‌تونه بره این پاور رو به قیمت ۸۵۰ تومان از بازار تهیه کنه و بازش کنه و پته ما رو بریزه رو آبببب ؟؟؟؟؟ 

از بس تفکرات به این سمت می‌ره که بعضی‌ها بگن خودشون خیلی باحالن و با علم و دانشن توی این توهم در حال غرق شدن هستن

در مرحله دوم اینقدر عکس میگیریم و اینجا میگذاریم که از دیدنش خسته بشید ?

بقیه عکس‌ها فقط به این دلیل گذاشته نشده چون دیگه هیچ تفاوتی با پاور تست شده tpu وجود نداشته و این کاملا به وضوح در مقاله تهیه شده اعلام شده که ما فقط تفاوت‌ها رو اینجا گذاشتیم و نتیجه ای نگرفتیم و نتیجه رو میگذاریم بر عهده کاربران عزیز 

با این حال برای همه شما عزیزان میگم ، هر چیزی اندازه ای داره 

احترام گذاشتن و ارزش گذاشتن هم اگر از حد بگذره مطمیننا مشکلاتی رو ایجاد می‌کنه 

این فروم خیلی آزاد تر و اکتیو تر از خیلی از فرومهاست و همین پویایی اینجا رو نشون می‌ده 

ولی قرار  هم نیست اجازه بدیم یکی از حدو حدودش  خارج بشه و اینجا با کمک دوستان پشت پرده جولان بده

---------

در آخر باید بگم که ما امکاناتی رو فراهم کردیم برای روز دوشنبه دوستان بیان هم در شوی ما شرکت کنن و هم تست کنن پاورها رو و هم لذت ببرن و هم گرین رو حسابی به چالش بکشن  و یه سری عزیزان هم از قایم شدن در فضای مجازی دست بردارن و شجاعت به خرج بدن و به ضیافت ما تشریف بیارن قدمشون روی چشم 

هر کسی که فکر می‌کنه حضورش مفیده و می‌تونه حضور داشته باشه ما در خدمتیم 

چنین ارزشهایی در کشورمون کمه بیایم دست به دست هم بدیم و از چنین ارزشهایی که شاید هیچ وقت فرصتش گیر نیاد بهره ببریم 

پیروز باشید 

احسنت حرف حق جواب نداره بجای حرف مفت زدن و سنگ از پشت انداختن چالش شمارو قبول کنن حضوری بیان تست بزنن منم حاضرم بیام نتایج رو دقیقا ببینم تو این تست

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...