رفتن به مطلب

ایرانی یا خارجی؟

اشتراک گذاری

ایرانی یا خارجی؟  

42 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدوم قطعه رو ایرانی انتخاب میکنین؟

• کیس
      13
    • پاور
      10
    • ایر کولر
      3
    • واتر کولر
      7
    • موس و کیبورد
      5
    • اسپیکر
      4
    • علاقه ای به کالای ایرانی ندارم
      26

Recommended Posts

سلام 

یه نظر سنجی برگذار کردم تا ببینم مردم بیشتر چه قطعه ای و ایرانی انتخاب میکنن یا اصلا به کالای ایرانی اعتماد دارن؟

لینک به دیدگاه

گرامی این نظرسنجی مشکل داره.

ما هیچ کدوم از کالاهای فوق رو ایرانیش رو نداریم!

اگر هم چیزی به اسم ایرانی میخریم چینی هست! فقط سفارش ایرانه!

در حقیقت باید اینطوری میشد :

آیا کالای چینی به سفارش ایران رو میخرید یا سفارش دیگر کشور ها؟

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

دقیقا.

نتایج که اومد دیدم بعد از بی علاقگی به محصولات ایرانی بیشترین رای برای ایرکولر هست!

یه لحظه رفتم تو فکر که پیدا کنم مدل کولری که باعث شده رای بیاره! به هیچی نرسیدم!

اگر ممکنه دوستان کمک کنن. کولر ایرانی چی مثلا؟ نوتوس گرین؟ ایرانیه به نظرتون؟

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

دقیقا هم کیس هم پاور هم خنک کننده روی جعبه ببینی چیزی دیگه نوشتن،ساخت چین

لینک به دیدگاه

هارج از گفته دوستان ک کالا چین به سفارش ایران هست

تمامی این اجناس اشغال هست و فقط به درد وقتی میخوره ک دیگه مجبور باشی

هنوز ک هنوزه از گرفتن کیس گرین پشیمونم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز تاپیک جالبیه مشکل اینجاست که جنس ایرانی چینیه جنس خارجیم چینیه یعنی عملا زندگیمون شده چینی طرف واردکنندس به جای اینکه جنس با کیفیت وارد مملکت کنه میره جنس درجه چندم یا سفارش میده یا اینکه میخره وارد میکنه دنبال درجه یکش نمیره اصلا چون تو ذهنش فقط سوده بیشتره ملاکه حالا این وسط مردم ضرر کنن براش مهم نیست. ممنون بابت تاپیک

لینک به دیدگاه

بیشتر گزینه آخر رو زدن

بسم الله الرحمن الرحیم
وطنم پاره تنم!

لینک به دیدگاه

درود

به هیچ وجه مخالف خرید جنس ایرانی نیستم، حتی اگر فقط تو کشور منتاژ بشه و 4 نفر نون بخورن ، منتهی به دلیل اینکه کیفیت یک کالا برام

خیلی مهمه ترجیه میدم کالایی رو از یه برندی بخرم که مطمئن باشه و گرنه بنده کفش ایرانی میخرم و خیلی از محصولات وطنی که واقعا با کیفیت هستن.

لینک به دیدگاه

انصافا هرچی بخرید فقط اسم ایرانی نباشه به شخصه حتی حاضرم هارد گرافبک و یا هرچیزی بگیرم فقط گارانتی ایرانم روش نخورده باشه چون اکثرا ریفر هستن  یا یه مشکلی دارن 

متاسفانه یه عده راهزن (گارنتی و وار کننده ها) قطعه میارن با یه هولگرام الکی گارانتی که هیچ پاسخی هم نمیدن از خواب بیدار میشی یه گرافیک میخوای یه سرچ میزنی یه گرافیک پیدا میکنی فرضا 300 دلار میگی خب دلار باید هزار باشه جهنم شده 4 تومن خب 300 تا چهار تومن میشه یک و دویصت صد تومنم روش بخورن یک و سیصد میای بازار داداش گرافیک فلان چنده بعد یارو هزارتا قسم و قران سود نداره و فلان اخرشم قیمت میده دو هفتصد میگی چه خبره میگه داداش دلار گرون بعد حساب میکنی میشه دلاری نه تومن من بعد از 25 سال نفهمیدم دلار 3100 هست یا 3800 یا 8000 تومان هرکی فهمید بهم بگه 

این از گارانتی 

جنسی هم خودشون مونتاژ کنن که وا ویلا دیگه اصلا بحثشو نکنید هرکی هم میگی یکی رو مقصر نشون میدن حالا هی بیام دنبال مقصر ما خودمون شیشه خورده داریم ربطی هم به کسی نداره یعنی اگه خود من جای گارانتی و شرکت وارد کننده باشه دلار رو 9000 حساب میکنم تا بخوره میکنم تو پاچه مردم چون ماها دوست داریم تو پاچمون بره کرایه تاکسی 100 تومن اضافه بگیره چون یارو وضع زندگیش بده صدتا اعتراض میکنم صد تومن زیاد گرفتی همه اعتراض میکنن کرایه تاکسی صد تومن گرون شده صد تا ناسزار هم به راننده میگیم چون داره کار میکنه با صد تومن صد تومن زندگیشو بچرخونه بعد همگی خیلی خوشحال و بدون هیچ احساسی میریم یه گرافیک سی پی یو مادربورد یا ...... میخریم دو برابر قیمت 

هرکی هم قبول نداره که همه ما همینیم باید بگم که واقعا جنس ادم های خودمون و حتی خودشو نمیشناسه و ارزو دارم که به یه جایی برسه که خودش جای اون وارد کننده رو بگیره تا فقط به خودش ثابت بشه ههممون یکی هستیم هیچ فرقی هم با هم نداریم اولین نفری هم که مثال زدم خودم بودم که بعدا دوستان نگن به کسی توهین کردم باور کنید مشکل فقط خود ماهایم 

امیدوارم  قبل از هر جواب و یا ریپلای این متن یه لحضه با خودتون فکر کنید اگر دید اشتباه میگم هرچی دوست داشتید توی خصوصی برام بفرستید 

بازم میگم اولین نفری که به تغییر نیاز داره خود منم 

ویرایش شده توسط nima19
لینک به دیدگاه

ساخت کالا های تو نظر سنجی خیلی راحته مواد اولیش هم تو کشور موجوده ، اگه کالاهای ۱۰۰ درصد ایرانی  و با کیفیت در کشور ساخته بشه کمک بزرگی به اقتصاد واشتغال میکنه

ولی بعضی ها اومدن گند زدن به همه چی ، کالای مثلا ایرانی ساختن که بیشتر قطعاطش از چین وارد میشه و فوقلاده بی کیفته

هرموقع حرف تولید ملی میشه مردم یاد اون کالاهای بی کیفیت میفتن از کالای ایرانی فرار میکنن و میگن ولمون کنید ترو خدا

نمونش همین پراید که رکورد داره تو کشته ها

ولی اسنوا خیلی خوب کار کرده 

ویرایش شده توسط ali Mohamadi
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ali Mohamadi گفته است :

ساخت کالا های تو نظر سنجی خیلی راحته مواد اولیش هم تو کشور موجوده ، اگه کالاهای ۱۰۰ درصد ایرانی  و با کیفیت در کشور ساخته بشه کمک بزرگی به اقتصاد واشتغال میکنه

ولی بعضی ها اومدن گند زدن به همه چی ، کالای مثلا ایرانی ساختن که بیشتر قطعاطش از چین وارد میشه و فوقلاده بی کیفته

هرموقع حرف تولید ملی میشه مردم یاد اون کالاهای بی کیفیت میفتن از کالای ایرانی فرار میکنن و میگن ولمون کنید ترو خدا

نمونش همین پراید که رکورد داره تو کشته ها

ولی اسنوا خیلی خوب کار کرده 

درسته ساخت همه چیز در کشور میشه و علمش هست. اما وارد کننده ها که مهمترین مهره های کشور هستن تا تونستن اجازه این کار رو ندادن و داخل این چند سال اخیرم واردات رو چندین برابر کردن.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، hamedlim گفته است :

درسته ساخت همه چیز در کشور میشه و علمش هست. اما وارد کننده ها که مهمترین مهره های کشور هستن تا تونستن اجازه این کار رو ندادن و داخل این چند سال اخیرم واردات رو چندین برابر کردن.

طبق آماری که این اوایل فاش شد ۷۰ درصد واردات کالای قاچاق از طریق گمرک بوده

مافیای قاچاق در ایران به شدت  قدرتمندن

از ۱۱ تا کشور مربا وارد کردن به صورت قانونی، آدم خندش میگیره 

ویرایش شده توسط ali Mohamadi
لینک به دیدگاه

حالا اینجا یه سوالی پیش میاد 

شاید همه بدونن که کالای چینی هم کیفیت های متفاوت داره

اگه سفارش هایی که شرکت های ایرانی برای تولید یک محصول میدن ((مثلا گرین سفارش پاور میده)) از کیفیت خوب باشه بازم این کالا ها رو نمیخرید و سراغ کالا های برند های معروف میرید؟

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...