رفتن به مطلب

این سیستم نیاز به ارتقاع دارد؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز.

بنده حدود ۲ سالی هست که سیستم زیر رو دارم:

4790k cpu

Giga z97 ud3h bk Motherboard

Enermax ets-t40 cooler

Gskill ripjaws X 16 Gb DDR3

EVGA supernova 750 B2 PSU

Green X3 viper Case 

LG 23EA63 1080p 60hz LCD

و یک کارت G1 970 داشتم که برای ارتقاع به تازگی فروختم.

سوال اصلیم مربوط میشه به عمر cpu و اینکه تا کی برای gpu های جدید گلوگاه ایجاد نمیکنه؟ چون من جدای از بحث گیم یک سری کارهای محاسباتی به واسطه رشتم دارم که هسته های کودا بسیار مهم هستن (Deep learning) و در نتیجه قصد دارم انشاالله به نسل ولتا ارتقاع بدم حالا هروقت که اومد.

درحال حاضر میدونم 4790k برای کارتی مثل 1080 ممکنه چند فریم جزئی در برابر مثلا 7700k ضعیفتر باشه اما به نظرتون برای نسل volta چطور؟

آیا بهتر نیست cpu رو ارتقاع بدم یا کلا سوکت رو عوض کنم و یا نه همین سیستم تا نسل بعدی nvidia جوابگو هست؟

بسیار ممنون از همگی

ویرایش شده توسط clon3r
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام سیستم شما بخصوص همون سی پی یو ازهمه نظر عالیست و نیازی به ارتقا. ندارید 

لینک به دیدگاه

نيازي به ارتقا نيست , من 3770k داشتم به 6700k ارتقا دادم توي call of duty فقط تغيير محسوس بود توي بتلفيلد ١ كه اصلا تأثيري نداشت لازم به ذكر است هر دو تا پردازنده را در كنار gtx 1080 تست كردم. 4790k كه از 3770k هم بهتره و تقريبا مثل 6700k ميمونه .

لینک به دیدگاه

این سیستم شما اگر بحث استهلاک رو کنار بزاریم تا چندین سال جوابگوی شما خواهد بود و نیاز به ارتقا ندارید.

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان پس با همین سیستم پیش به سوی ولتا 

اگر بگم 1 ماه پیش برا یکی از دوستان 3770s (3,1-ghz) گیر اوردم چون میخاست 1080 بخره، الانم همه چی رو داره رو 2k بازی میکنه و حالشو میبره. 4790 که دیگه جای خود داره

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

من خودم اول 4790k داشتم بعد به 6700k ارتقا دادم شاید باورت نشه کلا شاید 10% تو ویدئو رندرینگ فرق داشت برام . تو گیم شاید به 5 تا فریم هم نرسه تفاوتشون .

بعد 6850k گرفتم واقعا تفاوتش با 6700 برام چشمگیر بود تو رندرینگ 40% برام فرق داشت .ولی در آخرین قدم و یه حرکت انقلابی 6950X گرفتم و واقعا سرآمد مجموع همه سی پی یو هایی بوده که داشتم . یه سی پی یو خاص هست .

قبلنا 920 داشتم 2600 ، بعد 3770 ، 4960 و اواخر 4790 . 

بهترین نسلی که اینتل داده همین haswell  هست بعدش برای نگه داشتن بازار کار کرده نه افزایش کلی عملکرد و پرفورمنس .

اصلا بابت حداقلش cpu بفکر ارتقا نباش مگه بری سمت سری High End !!!

لینک به دیدگاه

خیلی هم عالی مرسی دوستان.

حالا به نظرتون سری ولتا کی میاد و در ایران تو چه رنج قیمتی خواهد بود؟

سری پاسکال هم به احتمال زیاد کاهش قیمت خواهد داشت نه؟

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سیستمت ماهه ماهه یه 1080 یا 1070 بنداز حالشو ببر 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...