رفتن به مطلب

مشکل صدای عجیب کارت گرافیک MSI RX480 GamingX 8G

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. من یه کارت گرافیک msi rx 480 gaming x 8g حدود یه هفته اس خریدم و متوجه شدم که کارت موقع گیم یه صدای وزوز ازش میاد اول فکر کردم صدای فن یا پاور باید باشه و کیس رو باز کردم و با دقت گوش دادم دیدم از کارت گرافیکه! از دوستانی که تجربه و اطلاعات دارن لطفا راهنمایی کنن.

(یه نکته جالب هم اینکه داخل بازی وقتی vsync رو فعال میکنم صدا کمتر میشه و وقتی خاموشش میکنم صداش بیشتر میاد!)

یه فیلم و یه صوت ضبط شده از صدا گرفتم که لینکش رو میذارم ببینید (با گوشی از نزدیک کارت گرافیک گرفتم) 

تو فیلم و صوت دقت کنید صدای فن رو به اشتباه فکر نکنین صدای مورد نظره . صدای مورد نظر مثل نویزه دقت کنید. 

اینم لینک ها:

http://www.mediafire.com/file/puo70lq0e85phv6/VID_20170422_201220.mp4

http://www.mediafire.com/file/h22n292lv2tw310/Buzzing.m4a

ضمنا با باز کردن کیس و دقت بیشتر متوجه شدم صدا به صورت خیلی ریز موقع کار معمولی با سیستم هم هست ولی نه اون قدر که آدم رو اذیت کنه و متوجه بشه منم چون کیسم بغل مانیتوره و نزدیک به منه متوجه اش شدم.

ویرایش شده توسط m2relax
لینک به دیدگاه

سلام  دوست عزیز 

البته  پاور  هم   در خیلی از موارد میتونه باعث چنین صدایی از کارت گرافیک شود . با پاور دیگه بررسی کنید  اگر باز صدا شنیده شد برای بررسی به گارانتی  مراجعه کنید .

لینک به دیدگاه

سلام  دوست عزیز 
البته  پاور  هم   در خیلی از موارد میتونه باعث چنین صدایی از کارت گرافیک شود . با پاور دیگه بررسی کنید  اگر باز صدا شنیده شد برای بررسی به گارانتی  مراجعه کنید .

پاورم green 600a-hp هست

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام مجدد 

حتما با یک پاور دیگر هم تست شود . پاور عموما عامل  این مشکل هست . 

با تشکر 

لینک به دیدگاه

مشکل شما کویل واین هست دوست عزیز . قابل حل نیست . معمولا هیچ شرکت و گارانتی هم به عنوان مشکل قبولش نداره . چون مشکل نمیدونن این رو . این صدا موقعی ایجاد میشه که مقدار فریم بالا میره . یعنی در بازیهای سبک بیشتره و در بازی های سنگین کمتر . شما میتونی با فعال کردن V-sync کمی مقدارش رو کم کنی . البته مقدار فریم شما هم به 60 محدود میشه با این کار . هیچ ارتباطی هم به پاور و قطعات دیگه نداره . هیچ مشکل سخت افزاری هم به وجود نمیاره . بعد از یه مدت هم عادت میکنی بهش . من 2 تا کارت داشتم که اینطوری بود . از برندهای دیگه .

لینک به دیدگاه

مشکل شما کویل واین هست دوست عزیز . قابل حل نیست . معمولا هیچ شرکت و گارانتی هم به عنوان مشکل قبولش نداره . چون مشکل نمیدونن این رو . این صدا موقعی ایجاد میشه که مقدار فریم بالا میره . یعنی در بازیهای سبک بیشتره و در بازی های سنگین کمتر . شما میتونی با فعال کردن V-sync کمی مقدارش رو کم کنی . البته مقدار فریم شما هم به 60 محدود میشه با این کار . هیچ ارتباطی هم به پاور و قطعات دیگه نداره . هیچ مشکل سخت افزاری هم به وجود نمیاره . بعد از یه مدت هم عادت میکنی بهش . من 2 تا کارت داشتم که اینطوری بود . از برندهای دیگه .

واقعا مشکل عجیبیه! آخه چرا باید چنین مشکلی روی کارت گرافیک های معتبر و معروف باشه!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، m2relax گفته است :

واقعا مشکل عجیبیه! آخه چرا باید چنین مشکلی روی کارت گرافیک های معتبر و معروف باشه!

مشکل عجیبی نیست عزیز اتفاقا مشکل شایعی هست  البته غیر از یکی دوتا برند که خیلی کمتر پیش میاد  برای بقیه شایع هستش

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، m2relax گفته است :

این مشکل نیست و فقط صدای مدار تغذیه کارت هست

مث تابلو های برق ک صدا مشابه رو میدن و اصلا مشکلی محسوب نمیشه و هیچ تاثیری توی کارایی کارت نداره

لینک به دیدگاه

سلام. اکثر کارت های رده بالا اینجوری هستن و طبق صحبت هایی که با گارانتی همراه پشتیبان و اواژنگ داشتم مشکلی پیش نمیاد.

دلیلشم لرزش چوک ها به خاطر عبور بیشتر الکترون ها در فریم های بالا مخصوصا بازی های سبک و نیمه سنگینه.  با فعال کردن v synce صدا کمتر میشه.

تو برند هایی مثل ایسوز زوتاک گیگا evga شخصا دیدم این قضیه رو.

3 تا کارت تا الان داشتم که همچین اتفاقی افتاده وهیچ مشکلی هم ایجاد نشد.

لینک به دیدگاه

یک سری از نظرات حذف نشدند ؟؟؟

من قبلا این تاپیک و خوندم نظرات دیگه هم بودن!!!!

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

یک سری از نظرات حذف نشدند ؟؟؟

من قبلا این تاپیک و خوندم نظرات دیگه هم بودن!!!!

درود دوست عزیز

تاپیک کلا 3 ساعته ایجاد شده، شما چطور قبلا نظرات رو خوندین و اطلاع دارین که حذف شدن!؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

درود دوست عزیز

تاپیک کلا 3 ساعته ایجاد شده، شما چطور قبلا نظرات رو خوندین و اطلاع دارین که حذف شدن!؟

من مطمئنم این تاپیک خوندم و نظرات دیگه هم بودن

یک نفر نوشته بود : مشکل کویل واین هست چاره ای نداره و باید تحمل کرد

ویرایش شده توسط M-yousef
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

من مطمئنم این تاپیک خوندم و نظرات دیگه هم بودن

یک نفر نوشته بود : مشکل کویل واین هست چاره ای نداره و باید تحمل کرد

ایشون 2 تا تاپیک زده بودن که یکی از اونها حذف شد .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamed گفته است :

ایشون 2 تا تاپیک زده بودن که یکی از اونها حذف شد .

خیالم راحت شد

یه لحظه فکر کردم توهم زدم

لینک به دیدگاه

یه فیلم و یه صوت گرفتم تا دوستان ببینن و بشنوند (با گوشی گرفتم از نزدیک) تو فیلم و صوت دقت کنید صدای فن رو به اشتباه فکر نکنین صدای مورد نظره . صدای مورد نظر مثل نویزه دقت کنید. 

اینم لینک ها:

http://www.mediafire.com/file/puo70lq0e85phv6/VID_20170422_201220.mp4

http://www.mediafire.com/file/h22n292lv2tw310/Buzzing.m4a

ضمنا با باز کردن کیس و دقت بیشتر متوجه شدم صدا به صورت خیلی ریز موقع کار معمولی با سیستم هم هست ولی نه اون قدر که آدم رو اذیت کنه و متوجه بشه منم چون کیسم بغل مانیتوره دقیقا متوجه شدم.

پست اولم رو هم آپدیت کردم.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

این صدا  همان  Coil Whine  که  سایر دوستان هم اشاره کردند .این مورد در بعضی از کارت های گرافیک High-end  به وجود میاد . البته هیچ مشکلی برای کارت شما ایجاد نخواهد کرد و کاملا طبیعیه

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان بنده به مرکز پشتیبانی MSI  هم ایمیل زدم و جواب رو دادند راجع به این مورد کارت گرافیک که به زودی براتون توی همین تاپیک میذارم تا بقیه دوستانی که مثل بنده این مورد رو احساس کردند براشون مفید باشه

لینک به دیدگاه

دوستان اینم جواب ایمیل بنده که MSI داده راجع به صدای مذکور.

طبق گفته ی پشتیبانی MSI هم این صدا در اکثر کارت های high end موجود هست و یه چیز عادیه و سه تا راه حل هم با این حال پیشنهاد داده برای کاهش صدا:

1-اورکلاک کارت

2-اورولتاژ کردن کارت

3-استفاده از پاور دیگه برای تست

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، m2relax گفته است :

دوستان اینم جواب ایمیل بنده که MSI داده راجع به صدای مذکور.

طبق گفته ی پشتیبانی MSI هم این صدا در اکثر کارت های high end موجود هست و یه چیز عادیه و سه تا راه حل هم با این حال پیشنهاد داده برای کاهش صدا:

1-اورکلاک کارت

2-اورولتاژ کردن کارت

3-استفاده از پاور دیگه برای تست

Capture.PNG

سلام مجدد دوست عزیز 

پست قبلی که  ارسال کردم . جوابیه HQ شرکت MSI بود . اما درباره تعویض پاور  در همان پست قبل خدمت شما عرض کردم . بهتر است با یک پاور دیگه بررسی کنید .

با تشکر 

لینک به دیدگاه

همانطور كه دوستان فرمودن به اين صدا coil whine مي گن  وقتي جريان زيادي از سيم پيچ هاي مدار تغذيه ي كارت گرافيك مي گذره يك ميدان مغناطيسي در سيم پيچ ها ايجاد ميشه كه باعث لرزش اين سيم پيچ ها ميشه و متأسفانه صداي توليد شده توسط اين لرزش در محدوده ي شنوايي ما يعني 20 تا 20000 هرتز قرار ميگيره معمولا صداي وز وز و جيغ ريز ميده , اين موضوع كاملا شانسي هست تو بعضي كارت ها هست تو بعضي ها هم كمتر هست يا نيست .راه حل صد در صدي هم نداره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...