رفتن به مطلب

ارتقا دایرکس 9 به 12

persian led
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ویندوزم تنه گرافیکم 950 gtx  ولی دایرکسم 9 هست چیکار باید بکنم دانلود کردم ولی جواب نداد

لینک به دیدگاه

سلام علیک

ویندوز ده کلن دایرکس ۱۲ هست

گرافیکتون هم دوازده ساپورت می کنه

ورژن های قبلی رو ساپورت می کنه .

تو سایت یاس دل می تونید ورژن های قبلی رو دانلود کنید. ۹ و ۱۰ و ۱۱ دان و نصب کنید

مشکلتون چی هست ؟

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام علیک

ویندوز ده کلن دایرکس ۱۲ هست

گرافیکتون هم دوازده ساپورت می کنه

ورژن های قبلی رو ساپورت می کنه .

تو سایت یاس دل می تونید ورژن های قبلی رو دانلود کنید. ۹ و ۱۰ و ۱۱ دان و نصب کنید

مشکلتون چی هست ؟

میخام ببینم  اگه دایرکس رو ارتقا بدم تو کارایی کارتم تاثیر داره؟   ممنون که جواب دادی

لینک به دیدگاه

خواهش در خدمتم .

بسته به بازیتون داره بیشتر بازی ها دایرکس ۱۱ هستن بازی های انحصاری ویندوز ده دایرکس ۱۲ هستن مثل گرز اف وار چهار و فورزا هاریزون ۳ .بازی های قدیمی دایرکس ۹و ده هستن .

.سایت یاس دل برید ورزن دایرکس ها از نه و ده و یازده رو دانلود کنید و نصب کنید . دوازده اتومات روی ویندوز ده نصب هست .

کتابخانه سی از ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ هم ورژن ۳۲ هم ورژن ۶۴ رو نصب کنید ، حجمشون پایین هست

اخرین درایور کارت گرافیکتون رو نصب کنید

یه ویروس کش مطمئن هم نصب کنید ، من خودم avg استفاده می کنم و راضی هستم

یه وقت ویروس بگیرید کارایی سیستم می یاد پایین

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اصلن بازی نمیکنم بیشتر کارم انیمیشنه  افترافکت   سوییش مکس   فتوشاپ و اینجور چیزا   تو افتر افکت اذیت میشم چون خیلی زمانبر  و  اذیت کننده است

ارتقا دایرکس کمکی بهم میکنه؟

لینک به دیدگاه

مشخصات سیستم ؟

ورژن نرم ابزارها و چند هست ؟ احتمالا. نرم افزارتون ساپورت می کنه .

تو ادیوس و فوتوشاپ من این گزینه دایرکس رو ندیدم

واسه خروجی گرفتن می تونید تنظیم کنید با سی پی یو خروجی بگرید یا گرافیک که معمولا گرافیک سریعتر هست .

لینک به دیدگاه

ورژن جدیدش رو کار نکردم ، اخرین چیز ادیوس بود ، خروجی افتر افکت ذو گرافیک انخاب کنید سریعتر می گیره ، بازم اساتید هستن ، یه تایپیک دیگه بزنید ، اونجا جوابتون رو بدن . من خیلی وقته کار نکردم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

ورژن جدیدش رو کار نکردم ، اخرین چیز ادیوس بود ، خروجی افتر افکت ذو گرافیک انخاب کنید سریعتر می گیره ، بازم اساتید هستن ، یه تایپیک دیگه بزنید ، اونجا جوابتون رو بدن . من خیلی وقته کار نکردم

افترافکت 14 کار میکنم  سی پی یوم 3220 هست 16 گیگ رم   گرافیگ 950

تو  انیمیشن ساختن خیلی طول میکشه   اذیت میکنه

لینک به دیدگاه

ا تایپیک هنوز بازه دوست عزیز من هم افتر و پریمیر و کارهای رندرگیری با موکا پرو انجام میدم و تا الان که کار میکنم فهمیدم افتر افکت فقط از کارت گرافیک استفاده میکنه و حتی برای پردازش هم زیاد از سی پی یو استفاده نمیشه و حتی هنگام رندر گرفتن با مدیا انکودر شرکت ادوبی فقط کارت گرافیک دخیل هست و کاملا مشهوده (ولی نه اینکه بیخیال سی پی یو بشید)

رم با حجم بالا برای پروژه های حجیم خوبه ولی برای پروژه های دو سه دقیقه تا بیشتر رم با حجم کمتر و سرعت بیشتر بهتر عمل میکنه و بهتره از رم دوکاناله استفاده بشه چون پهنای باند بسیار مهمه

سی پی یو هم مهم هست و در روند رندرگیری و پردازش های سنگین و انکود کردن یا تبدیل فرمتت فیلم ها و... باعث افزایش سرعت میشه و حداقل باید یه core i5 باشه

راستش تا جاییی که کارکردم اورکلاک رم زیاد تاثیری در سرعت رندر نهایی نداره و حجم بالاتر و پهنای باندبیشتر مهمتره سی پی یو هست که اهمیت داره و خرید یک ssd سیستم رو دگرگون میکنه و بسیار در سرعت تاثیر گذار خواهد بود

انجام تنظیمان در افترافک و پریمیر مثل افزایش رم اختصاصی و قرار دادن مسیر کش برنامه درون ssd بسیار کمک میکنه و باعث میشه فایا های پروژه خیلی سریع لود بشه و افتر افکت خیلی سریع اجرا بشه و زیاد رو مخ نباشه?

بهتره مقاله در مورد ssd رو از این فروم بخونید بسیار کمک کننده است

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AGM143 گفته است :

ا تایپیک هنوز بازه دوست عزیز من هم افتر و پریمیر و کارهای رندرگیری با موکا پرو انجام میدم و تا الان که کار میکنم فهمیدم افتر افکت فقط از کارت گرافیک استفاده میکنه و حتی برای پردازش هم زیاد از سی پی یو استفاده نمیشه و حتی هنگام رندر گرفتن با مدیا انکودر شرکت ادوبی فقط کارت گرافیک دخیل هست و کاملا مشهوده (ولی نه اینکه بیخیال سی پی یو بشید)

رم با حجم بالا برای پروژه های حجیم خوبه ولی برای پروژه های دو سه دقیقه تا بیشتر رم با حجم کمتر و سرعت بیشتر بهتر عمل میکنه و بهتره از رم دوکاناله استفاده بشه چون پهنای باند بسیار مهمه

سی پی یو هم مهم هست و در روند رندرگیری و پردازش های سنگین و انکود کردن یا تبدیل فرمتت فیلم ها و... باعث افزایش سرعت میشه و حداقل باید یه core i5 باشه

درود

دو بخشی که با رنگ قرمز و آبی مشخص کرده‌ام با هم در تضادند. به هر حال نقش پردازنده برای افترافکتز و البته ادوبی‌مدیا انکودر بسیار مهمه. 

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/05, 21:56:52، persian led گفته است :

دوست عزیز اصلن بازی نمیکنم بیشتر کارم انیمیشنه  افترافکت   سوییش مکس   فتوشاپ و اینجور چیزا   تو افتر افکت اذیت میشم چون خیلی زمانبر  و  اذیت کننده است

ارتقا دایرکس کمکی بهم میکنه؟

در سرعت خروجی گرفتن اثری نداره و در محیط پروژه گاهی وقتها (بسته به ویژگیهای پروژه) کار روانتر می‌شه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

دو بخشی که با رنگ قرمز و آبی مشخص کرده‌ام با هم در تضادند. به هر حال نقش پردازنده برای افترافکتز و البته ادوبی‌مدیا انکودر بسیار مهمه. 

اصلا نگفتم سی پی یو مهم نیس کارت گرافیک نقش بسیار مهمتری داره در انجام پروژه و افتر افکت کاملا به کارت گرافیک وابسته است

کارت گرافیک کواردو پیشنهاد میکنم که مخصوص این کارها ساخته شده ولی بدرد گیم اصلا نمیخوره

و در رندر گیری رم بالاتر و ssd مهمه  بستگی به حجم پروژه داره

برای انکد کردن و تبدیل فرمت هم که گفتم پردازنده مهمتره

سی پی یو برای پروژه های سنگین دیگه باید یه core i7 بردارید و این دیگه کاملا واضح و روشنه ولی برای پروژه های کم حجم core i5 کاملا مناسبه

بعضی از دوستان دنبال غلط املایی میگردن جا داره تشکر کنم ازشون و چون وقت کمی دارم جواب بدم و یکم عجله میکنم یه  مقداری توضیحاتم خوب در نمیاد ولی اصل مطلب رو گفتم

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، AGM143 گفته است :

اصلا نگفتم سی پی یو مهم نیس کارت گرافیک نقش بسیار مهمتری داره در انجام پروژه و افتر افکت کاملا به کارت گرافیک وابسته است

کارت گرافیک کواردو پیشنهاد میکنم که مخصوص این کارها ساخته شده ولی بدرد گیم اصلا نمیخوره

و در رندر گیری رم بالاتر و ssd مهمه  بستگی به حجم پروژه داره

سی پی یو برای پروژه های سنگین دیگه باید یه core i7 بردارید و این دیگه کاملا واضح و روشنه ولی برای پروژه های کم حجم core i5 کاملا مناسبه

بعضی از دوستان دنبال غلط املایی میگردن جا داره تشکر کنم ازشون و چون وقت کمی دارم جواب بدم و یکم عجله میکنم یه  مقداری توضیحاتم خوب در نمیاد ولی اصل مطلب رو گفتم

دوست ارجمند

کارت کوادرو قدرت پردازشی بسیارکمتری از کارت دسکتاپ همرده‌ش داره. برتری‌ش خروجی رنگ ۱۰ بیتی و مصرف کم و پایداری زیاد است.

لینک به دیدگاه

ولی یه چیز بگم صادقانه نرم افزار موکا پرو کلا با سی پی یو کاری نداره امتحان کنید جدی میگم

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

دوست ارجمند

کارت کوادرو قدرت پردازشی بسیارکمتری از کارت دسکتاپ همرده‌ش داره. برتری‌ش خروجی رنگ ۱۰ بیتی و مصرف کم و پایداری زیاد است.

یه نفر هست سریع براتون مثبت میزاره اون کیه؟?

بله درست میفرمایید حرفتون کاملا درسته قبول دارم

اگر دو کارت با مشخصات تقریبا یکسان بگیرید اونی که کوادرو یا fire pro هست توی رندر خیلی جلو می افته که این موضوع به ساختار پردازنده گرافیک و نحوه کارایی کد های لود شده روی چیپش مربوط میشه. بنابراین اگر کارت گرافیک کوادرو یا fire pro بگیرید نتیجه خیلی خوبی خواهید گرفت

بقیه قطعات هم مهم و در جایگاه خودشون تاثیر گذار هستند

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

شما اکثر بنچمارک هایی که در اینترنت مشاهد میفرمایید مربوط به عملکرد در بازی های مختلف و دیگر موارد است. بنچمارک های مربوط به نرم افزارهای صنعتی و همچنین رندرینگ بسیار کم است. اگر به سایت سازندگان نرم افزار های رندرینگ و صنعتی نگاهی بیندازید متوجه میشود که کارت های کوادرو برای بیشتر نرم افزار ها در اولویت قرار دارد و پیشنهاد میشود.

و بستگی داره از چه نرم افزاری استفاده میکنید که سازگاری و هماهنگی کارت با نرم افزار همیت بسیار بالایی داره چون اگه نرم افزار کارت رو پشتیبانی نکنه عملا استفاده از کارت بی فایده هست پس بهتره قبل از خرید نرم افزار و پشتیبانی کارت رو در نظر بگیرید

برای افتر افکت لیست کارت های پشتیبانی شده رو میتونید از تو سایت دریافت کنید

اینی که اشاره کردم خیلی مهمه و یادم نبود قبلا بگم حتما در نظر داشته باشید

موفق باشید

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

همونطور که جناب بهمنیان عزیز هم فرمودند کارتهای کوادرو نسبت به همرده های خودشون  از لحاظ  قدرت پردازش  میزان و سری رم و حتی هسته های کودای موجود ، پایینتر هستن البته بنده بیشتر منظورم از لحاظ قیمتی است و اگه شما یه کارت  از سری کوادرو تو رنج قیمت حدود 1 تومن با کارت همرده قیمتی از سری مثلا 10XX مثلا همون 1050 یا 1060 رو مقایسه کنید میبیند که با 1 تومن سری 10XX پرفورمنس بهتری بهتون میده ولی خب در عوض برای کارهای سنگین مثل رندرگیریهای سنگین همون مدل سری کوادرو  پایدارتر و بهتر عمل میکنه و در کل بگم سری کوادرو برای بازی مناسب نیست و در عوض بهترین گزینه برای کارهای محاسباتی است و در مقابلش کارتهای گیمینگ برعکس هستند  و توصیه میشه کسانی که تو زمینه کارهای محاسباتی مثل شبیه سازی ، رندرگیری و ... فعالیت می کنند بهتر برن سراغ سری کوادرو و خیال خودشون رو راحت کنند و نرم افزار های 3D و سری  نرم افزار های شرکت Adobe بهترین هماهنگی رو با کارتهای NVIDIA دارند که واقعا تاثیر گذار هستند.

لینک به دیدگاه

بیشتر دوستان چون کارت های کوادرو امتحان نکردند و فقط از لحاظ گیمینگ نظر میدم که این درست نیست

درسته که کارت های جی فورس بهتر هستند از لحاظ قدرت پردازش ولی تا یه مدت محدودی نرم افزارهایی مثل افترافک پشتیبانی میکنن و با آمدن ورژن های جدید تر از برنامه افتر کارت های جی فورس قدیمی دیگر پشتیبانی نمیشن

مثلا دوستم gtx 980 داشت با نصب ورژن جدید تر از افتر افکت دیگه از کارت پشتیبانی نمیکرد و فقط میشد در پیشنمایش از قدرت کارت استفاده کرد اونم با تغییراتی در فایل های نصب برنامه  و اضافه کردن اسم و مدل کارت به لیست پشیبانی کارت ها که فقط همین قابلیت رو بهش اضافه میکرد و در عمل رندر اصلا بی فایده بود و هست همچنان?

باید بر اساس نرم افزار کارت و قطعات دیگر در امور تخصصی انتخاب بشن

لینک به دیدگاه

اف ديسك بكن و دقيقا اين نسخه از ويندوز رو نصب بكن

https://soft98.ir/os/windows-10/16142-ویندوز-10-شرکتی.html

ورژن 64 بيتيش

اونوقت شاهد تغييرات زيادى ميشى (بنده شخصاً در سرعت و كيفيت تغييراتى رو به وضوح شاهد بودم و از تجربيات افراد ديگه بصورت حضورى پرسجو كردم)

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، AGM143 گفته است :

راستش تا جاییی که کارکردم اورکلاک رم زیاد تاثیری در سرعت رندر نهایی نداره و حجم بالاتر و پهنای باندبیشتر مهمتره سی پی یو هست که اهمیت داره و خرید یک ssd سیستم رو دگرگون میکنه و بسیار در سرعت تاثیر گذار خواهد بود

انجام تنظیمان در افترافک و پریمیر مثل افزایش رم اختصاصی و قرار دادن مسیر کش برنامه درون ssd بسیار کمک میکنه و باعث میشه فایا های پروژه خیلی سریع لود بشه و افتر افکت خیلی سریع اجرا بشه و زیاد رو مخ نباشه?

بهتره مقاله در مورد ssd رو از این فروم بخونید بسیار کمک کننده است

موفق باشید

عزیز مایی ممنون

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، eddy گفته است :

اف ديسك بكن و دقيقا اين نسخه از ويندوز رو نصب بكن

https://soft98.ir/os/windows-10/16142-ویندوز-10-شرکتی.html

ورژن 64 بيتيش

اونوقت شاهد تغييرات زيادى ميشى (بنده شخصاً در سرعت و كيفيت تغييراتى رو به وضوح شاهد بودم و از تجربيات افراد ديگه بصورت حضورى پرسجو كردم)

ببخشید منظورتون از اف دیسک پارتیشن بندی هست؟ درست گفتم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...