رفتن به مطلب

مشکل روشن شدن خودکار کامپیوتر در ویندوز 10

ali555
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام به همه ی دوستان

من یه مشکلی با ویندوز 10 دارم  اون اینه که کامپیوتر رو بصورت اتوماتیک روشن میکنه بخاطر همین موضوع رفتم و سیستم رو روی ویندوز 8 گذاشتم به مدت 2 ماه

تو این دوماه یکبار هم سیستم اتوماتیک روشن نمیشد قبلش هم حدود 1 سال ویندوز سون بود اینطور نشد ولی حالا بخاطر گیمنگ مجبورم ویندوز  10داشته باشم

و این مشکل دوباره پدیدار شد. این ویندوز 10 رو  در یه سیستم دیگه امتحان کردم که دیدم روی اون سیستم بار هر کلیک موس سیستم روشن میشه!!!!!!

بنظر شما این مشکل ویندوز از چیه؟؟؟ چطور میشه درستش کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام عزیز.

دقیقا در چه شرایطی سیستم روشن میشه؟

آیا در زمان سلیپ کردن این اتفاق میفته؟

لطفا قطعات سیستم رو اعلام کنید.

آیا درایور ها ی مورد نیاز نظیر چیپست و از همه مهمتر گرافیک و ... رو نصب می کنید؟

ویرایش شده توسط Ali.Khodashenas
لینک به دیدگاه

cpu: core i5 4460

mainborad:asrock h97

graphic: zotac gtx970

power:green 650 gold

همه ی درایورها نصب هستن، من ویندوز 10 رو برای بار اول که نصب کردم دیدم سیستم به طور اتفاقی روشن میشه اول فکر کردم سخت افزاری هستش

برای اینکه خواستم مطمن بشم ویندوز های دیگه رو امتحان کردم و ویندوز 8 رو به مدت 2 یا 3 ماه استفاده کردم یکبار هم اینطور نشد ولی با ویندوز 10

این چنین مشکلی دارم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ali555 گفته است :

من یه مشکلی با ویندوز 10 دارم  اون اینه که کامپیوتر رو بصورت اتوماتیک روشن میکنه بخاطر همین موضوع رفتم و سیستم رو روی ویندوز 8 گذاشتم به مدت 2 ماه

تو این دوماه یکبار هم سیستم اتوماتیک روشن نمیشد قبلش هم حدود 1 سال ویندوز سون بود اینطور نشد ولی حالا بخاطر گیمنگ مجبورم ویندوز  10داشته باشم

و این مشکل دوباره پدیدار شد. این ویندوز 10 رو  در یه سیستم دیگه امتحان کردم که دیدم روی اون سیستم بار هر کلیک موس سیستم روشن میشه!!!!!!

مطمئنید خاموش میکنید؟!
اینها همه نشانه های sleep هست !

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Oblivion گفته است :

مطمئنید خاموش میکنید؟!
اینها همه نشانه های sleep هست !

همین الان که سیستم خاموشه رو موس کلیک کردم دیدم چراغ موس روشن شد و سیستم روشن نشد

من همیشه shut down رو  میزنم نمیدونم حس میکنم این ویندوز یه باگی داره

لینک به دیدگاه

بببن دوست عزیز یک راه دیگه.
اول برو داخل کنترل پنل، قسمت power option و بعد اونجا یک گزینه با دایره سیاهی مشخص شده، اونو بزن، یک عکس بذار.
راه دیگه:جدیدترین نسخه ویندوز 10 ورژن 1703 رو از سایتهای معتبر دانلود کن.
بعد از نصب بزار ویندوز اپدیت بشه.
بعد ببین چی میشه.
اول، راه اول رو برید و عکس رو قرار بدید.

Sent from my D6633 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

درود 

این ایراد در اصل به مادربوردهای ازراک مربوطه، اما دو مورد که چنین مشکلی داشتم تاجایی که یادمه با دانگرید بایاس و تعویض پاور حل شد. بگردید تاپیکش رو می‌یابید.

لینک به دیدگاه

منم مادربرد ایسوس H81 دارم روی یه سیستمم  

اونم با کلیک روی ماوس گاها خودکار روشن میشه . تو تنظیمات ویندوز چیزی در موردش پیدا نکردم

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

منم مادربرد ایسوس H81 دارم روی یه سیستمم  

اونم با کلیک روی ماوس گاها خودکار روشن میشه . تو تنظیمات ویندوز چیزی در موردش پیدا نکردم

در حالت شات دان اینطور می‌شه؟

لینک به دیدگاه

بلی .

بعد شات داون . نمیدونم چرا اینجوریه

تمام تنظیماتش هم گذاشتم روی دیفالت . روی چند تا سیستمم ویندوز 10 دارم ولی فقط روی این اینجوری میشه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

بلی .

بعد شات داون . نمیدونم چرا اینجوریه

تمام تنظیماتش هم گذاشتم روی دیفالت . روی چند تا سیستمم ویندوز 10 دارم ولی فقط روی این اینجوری میشه

مشکل روشن شدن خودبه‌خود  رو در ویندوز ۸.۱ و ۱۰ و فقط با مادربوردهای ازراک دیده‌ام. این که با حرکت موش یا صفحه کلید روشن بشه رو جز در گیگابایت ندیده‌ام که در تنظیمات بایاس چنین گزینه‌ای داره.

ممکنه واقعا باگ ویندوز باشه.

لینک به دیدگاه

سلام

Command Prompt را با با دسترسی Admin باز کنین و داخلش اینو وارد کنید ببینید درست میشه؟

bcdedit /set "{current}" bootmenupolicy legacy

لینک به دیدگاه

من حدسم اینه که شما تو صفحه ستاپ یه گزینه داری که معمولا نوشته پاور آن بای کیبورد یا موس اون رو غیر فعال کردی ؟

Galaxy s7 Edge Tapatalk 206 TU5 T5

لینک به دیدگاه

ببینید احتمال خیلی قوی شما ویندوز ۱۰ رو با uefi بوت میکنی درسته ؟
ویندوز ۱۰ شات دانش با اون مفهومی که ما از شات دان ویندوزهای قبل از ۱۰ داشتیم یکم فرق کرده . اگه دقت کرده باشید وقتی که شما ویندوز ۱۰ رو شات دان میکنید ، اگر بوت مود بایوس رو حالت uefi باشه دفعه بعد شما ظرف مدت چند ثانیه بعد از روشن کردن سیستم تو ویندوزی حالا این حالت رو شما وقتی که سیس رو شات دان کردی انجام بده با این تفاوت که کلید پاور رو در زمان خاموشیه سیستم یک بار واسه ۲ ۳ ثانیه بزنید تا برق سیستم قطع بشه کامل . حالا ۲باره روشن کنید میبینید که اینبار لگاسی بوت شد . نتیجه : شات دان ویندوز ۱۰ در حالت لگاسی گویا اطلاعات بوت ویندوز رو در جایی ( احتمالا بایوس یا هارد ) ذخیره کرده . یعنی سیستم ویندوز رو در حالت اسلیپ نگه داشته . حالا اگر شما تو تنظیمات بایوس اون قسمت پاور آن یا بوت آپ بای موس یا کیبورد رو غیر فعال نکرده باشی ممکنه در اثر حرکت کوچیک موس در اثر لرزش یا ضربه به میز یا خوردن چیزی به کلیدهای کیبورد سریع روشن بشه و بلافاصله شما میبینی داخل ویندوزی که احساس میکنی ویندوز مشکلی داره . در کل این حدس من هست شما اگر مادربردت سون سگمنت داشت کدش رو میخوندی متوجه میشدی که کد میگه سیستم از اسلیپ بیدار شده .

Galaxy s7 Edge Tapatalk 206 TU5 T5

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود 

این ایراد در اصل به مادربوردهای ازراک مربوطه، اما دو مورد که چنین مشکلی داشتم تاجایی که یادمه با دانگرید بایاس و تعویض پاور حل شد. بگردید تاپیکش رو می‌یابید.

بنظر شما با اپدیت بایوس مشکل حل میشه؟ یا اگر مشکل باگ ویندوز باشه با نصب اخرین ورژن ویندوز 10 حل بشه؟ چون من مشکل رو با ویندوز های دیگه ندارم حتی موس هم روشن نمیشد در حالت خاموش در ویندوز 8.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ali555 گفته است :

بنظر شما با اپدیت بایوس مشکل حل میشه؟ یا اگر مشکل باگ ویندوز باشه با نصب اخرین ورژن ویندوز 10 حل بشه؟ چون من مشکل رو با ویندوز های دیگه ندارم حتی موس هم روشن نمیشد در حالت خاموش در ویندوز 8.

ظاهرا ایراد ترکیبیه و به ویندوز  هم مربوطه. برای من این مشکل با ویندوز 8.1 هم بود. شک دارم که با بروز کردن بایاس به تنهایی حل بشه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

ظاهرا ایراد ترکیبیه و به ویندوز  هم مربوطه. برای من این مشکل با ویندوز 8.1 هم بود. شک دارم که با بروز کردن بایاس به تنهایی حل بشه.

خیلی ممنون از راهنماییتون، من برای اینکه بفهمم مشکل سخت افزاری بوده یا نه ویندوزی که در اختیار دارم رو سیستمی با مین بوردh61 گیگابایت تست کردم مشکل اونجا حاد تر بود بطوری که تا سیستم خاموش میشد بلافاصله بعدش دوباره روشن میشد، فعلا سیستم رو از طریق دکمه پشت پاور خاموش نگه میدارم تا وقتی که جدیدترین ورژن وین 10 رو بگیرم یا اخرش برمیگردم به همون 8.1 ، بنظرتون اگر سیستم اینطور بمونه احتمال صدمه زدن به سخت افزار وجود داره؟

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، ali555 گفته است :

خیلی ممنون از راهنماییتون، من برای اینکه بفهمم مشکل سخت افزاری بوده یا نه ویندوزی که در اختیار دارم رو سیستمی با مین بوردh61 گیگابایت تست کردم مشکل اونجا حاد تر بود بطوری که تا سیستم خاموش میشد بلافاصله بعدش دوباره روشن میشد، فعلا سیستم رو از طریق دکمه پشت پاور خاموش نگه میدارم تا وقتی که جدیدترین ورژن وین 10 رو بگیرم یا اخرش برمیگردم به همون 8.1 ، بنظرتون اگر سیستم اینطور بمونه احتمال صدمه زدن به سخت افزار وجود داره؟

خواهش

آسیب که نمی زنه، مگر این که مشکل دیگری داشته باشه. اگر با تعویض ویندوز یا به هر شکل دیگه مشکل حل شد، در تاپیک اعلام کن تا نتیجه به کار دیگران که مشکل مشابه دارند بیاد.

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/05, 04:13:31، ali555 گفته است :

سلام عزیزم 

من هم این مشکل رو داشتم هم روی ویندوز 7 و هم روزی ویندوز 10. روی ویندوز 7 با آپدیت بایوس حل شد. روی ویندوز 10 باید برید تو تنظیمات بایوس و گزینه intel smart connect رو غیرفعال کنید. مشکل شما هم به احتمال خیلی زیاد حل خواهد شد.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، omrani1055 گفته است :

سلام عزیزم 

من هم این مشکل رو داشتم هم روی ویندوز 7 و هم روزی ویندوز 10. روی ویندوز 7 با آپدیت بایوس حل شد. روی ویندوز 10 باید برید تو تنظیمات بایوس و گزینه intel smart connect رو غیرفعال کنید. مشکل شما هم به احتمال خیلی زیاد حل خواهد شد.

سپاس از راهنماییتون، intel smart connect رو غیر فعال کردم یه چند روزی صبر میکنم اگر دیدم سیستم روشن نشد به همه اعلام میکنم با تشکر از همگی

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1396/02/06, 12:39:06، ali555 گفته است :

سپاس از راهنماییتون، intel smart connect رو غیر فعال کردم یه چند روزی صبر میکنم اگر دیدم سیستم روشن نشد به همه اعلام میکنم با تشکر از همگی

دوستان همین روش جواب داد و سیستم دیگه روشن نشد

لینک به دیدگاه

منم این مشکل رو داشتم!برید تو قسمت پاور اپشن و هم تو قسمت balanced و همpower saver روی چانگ پلان ستینگ کلیک کرده و هر دو گزینه در هر دو بخش رو روی neverتنظیم کنید

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/05, 04:13:31، ali555 گفته است :

من یه مشکلی با ویندوز 10 دارم

درود دوست عزیز

اگر کابل لن وصل کردی به مادربورد توی بایوس گزینه ی wake on lan ,و غیر فعال کنید

wakeonlan-bios-1.jpg

ویرایش شده توسط Saman.Kh
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...