رفتن به مطلب

مشکل درایور گرافیک

torkian
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بعضی از دوستان یه سری چیز هایی حرف میزنن دادا مارک رم من king max ddr4 buss2400

نه عیب از هارده نه نه رم نه هیچ قطعه دیگه شاید اونم شاید از ویندوز باشه که من نمیتونم عوض کنم چون تمام اطلاعاتم پاک میشه و هاردی دیگه فعلان ندارم که جایگزینش کنم

این عیب به نظر خودم 100 درصد از خود amd هستش من خودم قبلا nvidia داشتم اپدیت  جدید که میومد براش از طریق خود ویندوز هم جدیدش میومد یعنی میتونستی از طریق ویندوز اپدیت بگیری جدیدشو

اما amd لعنتی اینجوری نیست من همه کارایی که دوستان گفتن را انجام دادم و نتونستم درایور جدیدو نصب کنم و دوباره به درایور قدیمی برگشتم شاید amd خودش از طریق ویندوز اپدیت درایور جدیدو بده

دوست عزیز agm143 ممنونم از کمکت اما اینا هیچ کدومش به درد من نمیخوره من تازه کار نیستم و حالیمه من تموم سایتا خارجی رو مطالبشو خوندم کسی برا rxها مطلبی درست درمون نزاشته بود

اینام که اینجا نوشتی به درد من نمیخوره بی خودم نزار یهو یه بنده خدا میزنه سیستمشو میسوزونه اطلاعات اشتباهی نده دادا

در کل از دوستانی که در اینجا به من کمک کردن ممنون و سپازگزارم امید وارم که سالم و سالامت باشن

از اینجا بقیشو میسپارم به استاتر مهترم خدانگهدار

لینک به دیدگاه

عزیز چه دلیلی دارد که سیستم بسوزد روش هایی که گفتم فقط حذف و نصب ویندوز و تست کردن قطعات به روش های مختلف بود دلیلی برای سوختن قطعات وجود ندارد مگر اینکه ناوارد باشید  و شما به جای اینکه جواب سوالی که پرسیدم را بدهید مدام کلمه نشدن را تکرار و باز کار خودتان را انجام میدهید و طبق مراحلی که نوشتم عمل نمیکند و بدون تست کردن اطمینان دارید که مشکل سخت افزرای وجود ندارد و اگر خودتان وارد هستین دیگر راهنمایی نخواهید و کارت گرافیک را عوض کنید کارت گرافیک باید عیب یابی شود

بله میدانم ویندوز هم درایور قدیمی نصب میکند و هم اینکه مثلا در انویدیا physx نصب نمیشود و موجوب ناپایداری در قطعات و مشکلات سخت افزرای  و کرش های گاه و بی گاه سیستم میگردد

شما باید بدانید نه فقط درایور کارت بلکه همه ی درایور های مربوط به سیستم را باید از طریق سایت سازنده دانلود و نصب کنید مثلا درایور اینتل را از طریق ...شکن دانلود و نصب کنید

پس اگر اطمینان دارید مشکل سخت افزاری نیست و نرم افزاری هست و یا ویندوز مشکل داردباید ویندوز نصب کنید و تعمیر ویندوز یا آپدیت آن بی فایده است  از راه های غیر معتبر و نا معلوم مثل تغییر در تنظیمات ریجستری تغییر دادن تنظیمات ویندوز و استفاده از نرم افزرا های ناشناس و ... نه تنها توصیه نمیشود بلکه باعث ایجاد مشکلات جدیدتر میگردد و شما به دنبال این چنینی روشهای نا متعارفی هستید

زمانی هست که بایوس سیستم هیچ بوق هشداری برای خراب بودن قطعه ارسال نمیکند ولی قطعه مثلا رم مشکل دارد و تا وقتی که با نرم افزار تست مثلا Memtest86 اقدام به تست نکنید نمیتوان نتیجه درستی گرفت

از دادن راهنمایی های تخصصی تر معذورم

لینک به دیدگاه

خب بحث خیلی شد درباره این موضوع که جوابای سوالات رو hadi-unix984 دادن و من هم جوابام دقیقا مثل ایشونه

فقط چیزی که در آخر گفتن رو من هم تایید میکنم من دقیقا قبل این astrix rx470 04g gaming گرافیک nvidia داشتم

این مشکلات مسخره برای amd همیشه بوده و هست منم بخاطر همین دوست نداشتم amd بگیرم ولی دیگه شد و حالا موندم توش

گرافیک هم فکر نکنم مشکلی داشته باشه چون نو و پلمپ بوده اضافه کنم که ویندوز عوض شده ، درایور دستی پاک و نصب شده ، درایور آخرین آپدیت که بقول سایت amd مخصوص rx 4xx هست و مابقی قطعات هم سالم هستن ، مادربرد هم ریستور شده و فکر کنم هرکاری دوستان گفتم رو کردم ولی جوابی نداده

حال اساتید اگر چیزی جز این به ذهنتون رسید ممنون میشم بگید

لینک به دیدگاه

این رو هم اضافه کنم که زیاد اطلاع ندارم از گرافیک ولی اگر چیپ این گرافیک جدید باشه و تو هیچ گرافیکی جز سری rx استفاده نشده باشه احتمالا مشکل همینه

چون گرافیکها جدید اومدن برنامه ها هم باید آپدیت بشن بخاطر اینکه بتونن بشناسن

بنظر شما اینطور میتونه باشه ؟

لینک به دیدگاه

احتمال بوجود امدن نا هماهنگی بین قطعات وجود داره ممکنه قطعات مشکلی نداشته باشن ولی ناهماهنگی پیش بیاد

کارت گرافیک چیپش مشکل نداره وگرنه روشن نمیشد و مادربرد بوق مشکل دار بودن میزد تا متوجه بشیم که یکی از قطعات مشکل داره

مین هم اگه ایراد داشته باشه عیب یابیش خیلی سخته اعم از خراشیده شدن صفحه  برد بادکردگی خازن و حالا کاری ندارم واردش نمیشم

ولی در مورد رم امکان داره مین حالیش نشه که رم مشکل داره و تازه رم کینگ مکس و کینگستون این مشکلات رو داشتن

مرگ من رم سیستم و تستش کن

هارد هم دم دستت هست عوض کن امیدوارم مشکلت حل بشه

اگه نشد میریم واد بحث تخصصی تر بشیم

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/06, 11:01:07، AGM143 گفته است :

احتمال بوجود امدن نا هماهنگی بین قطعات وجود داره ممکنه قطعات مشکلی نداشته باشن ولی ناهماهنگی پیش بیاد

کارت گرافیک چیپش مشکل نداره وگرنه روشن نمیشد و مادربرد بوق مشکل دار بودن میزد تا متوجه بشیم که یکی از قطعات مشکل داره

مین هم اگه ایراد داشته باشه عیب یابیش خیلی سخته اعم از خراشیده شدن صفحه  برد بادکردگی خازن و حالا کاری ندارم واردش نمیشم

ولی در مورد رم امکان داره مین حالیش نشه که رم مشکل داره و تازه رم کینگ مکس و کینگستون این مشکلات رو داشتن

رم سیستم و تستش کن

هارد هم دم دستت هست عوض کن امیدوارم مشکلت حل بشه

اگه نشد میریم واد بحث تخصصی تر بشیم

آخه از بقیه قطعات نیست چون همین قطعات بوده دو روز پیش با گرافیک دیگه ای که سالم کار میکرده

لینک به دیدگاه

اینم خدمت دوستان بگم که حدس بنده درست بود ، چون گرافیک از نسل جدید هست برنامه ها باید آپدیت شن

با آپدیت gpu-z تمومی مشخصات نشون داده شد

با آپدیت gpu-meter هم ویجت داره الان نشون میده 

و بازی هم که بازیهای جدید مشکل شناسایی ندارن ولی قدیمی ها نمیتونن بشناسن که اونم آپدیت اگه بشه درست میشه

ممنون از همه اساتید لیون و پرشین تولز که کمک بنده کردید

ختم تایپیک

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...