رفتن به مطلب

نجومی شدن 7700K در لیون و ناموجود شدن در سایت های دیگر

Recommended Posts

در 5 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

آقای حسینی لطفا وقتی جنسی حالا هر جنسی خیلی گرون تر شده مخصوصا به خاطر کمبودش تو بازار حتما سفارشی بزنید یا ناموجود تا الکی جو نگیره . چون لیون کامپیوتر یجورایی برای خیلی ها مرجع شده . مثلا خودم همیشه قیمتا رو از لیون چک می کنم نه جای دیگه . 

یه وقتهایی نمیشه چون ما منبع هستیم و باید اطلاع رسانی کنیم و جنس رو موجود کنیم 

ما همیشه واسه چنین کالای پر فروشی متقاضی داریم 

منتظر میمونیم تا شنبه ببینیم چی میشه و نهایتا دوستانی که اینجا گفتن ارزونتر سراغ دارن کمک میگیریم 

لینک به دیدگاه

• ارسال 139
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 2 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

دوستانی هم که سیستم دارن برای گیم جمع می کنن قیمت بدون k همین پردازنده منطقیه می تونن بدون کی خریداری کنن. سری k بیشتر به درد عزیزانی می خوره که کارشون اور کردن هست . کلی هم با این کار تو پردازنده و مادربرد و خنک کننده صرفه جویی می کنید . در هر صورت در چنین مواقعی بهتره اصلا جنس گرون شده خریداری نشه . حتی اگه پولش رو دارید. یجورایی وظیفه هست تا وارد کننده ها بدونن قیمت منطقی نباشه مشتری رو از دست می دن.

در مورد سی پی یو تصور شما کاملا اشتباهه 

اینقدر تقاضا بالاست که نخریدن و اینجور حرفها اصلا جواب نمی‌ده 

چون بعضی مصرف کننده ها دولتی و شرکتی هستن و قیمت مهم نیست براشون 

و نکته مهمتر اینه که موقعی سی پی یو پر فروشی به این شکل در میاد که تعدادش از انگشتهای دست کمتر بشه 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید حسینی گفته است :

منتظر میمونیم تا شنبه ببینیم چی میشه و نهایتا دوستانی که اینجا گفتن ارزونتر سراغ دارن کمک میگیریم 

در 4 دقیقه قبل، سعید حسینی گفته است :

یعنی واقعا قیمتهای غیر منطقی رو شما باید اطلاع رسانی کنید به دیگران ؟

ضمنا شما متقاضی برای خرید زیاد دارید ، قیمت هم مهم نیست براشون ، اما آیا برای شما اعتماد مشتریانتون مهم هست ؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید حسینی گفته است :

خوب حداقل جلو قیمت بنویسید گران به علت کمبود جنس در بازار یا هر عبارت دیگه افراد بدونن بخاطر نوسانات مقطعی گرون شده و چیز پایداری نیست. حداقل طرف بدونه بخاطر کبودش گرون شده و وایسه ارزون میشه . 

در 2 دقیقه قبل، سعید حسینی گفته است :

و نکته مهمتر اینه که موقعی سی پی یو پر فروشی به این شکل در میاد که تعدادش از انگشتهای دست کمتر بشه 

اینو برای کاربران لیون کامپیوتر نوشتم که سیستم رو معمولا برای گیم  جمع می کنن و باید از یجا هم شروع کنیم و تاثیرات مثبت هر چند کوچک به مرور بزرگ میشه. سزای گران فروشی نخریدن هست و به نظرم این فرهنگ جا بیوفته حتما تاثیر خودش رو میذاره. همچنین معمولا شرکت ها پردازنده ها رو برای اور  نمی خرن تا جایی که می دونم. الان قیمت پردازنده های بدون k مشکلی نداره.  ضمنا چه مشکلی داره شما در این شرایط بجای درج قیمت اون رو سفارشی بزنید اون افرادی که حتما می خوان خرید کنن مثلا ببینن سفارشی هست خرید نمی کنن؟ متاسفانه بازار ما احساسی هست هرچقدر سعی کنیم جو رو آرام تر کنیم حتما تاثیر گذار خواهد بود. البته باز خودتون می دونید این صرفا پیشنهاد بود. 

لینک به دیدگاه

دوستان از نظر اخلاقي شايد اينكه دوستان وارد كننده قيمت يك جنسي رو در مواقع كمبودش تو بازار بالا ميبرن كار خوبي از نظر ما خريدار ها نباشه اما باور كنيد در تمام صنف ها و زمينه ها از خريد و فروش ملك و زمين بگيريد تا همين قطعات كامپيوتري اين مساله وجود داره و به نظر من چيز غيرطبيعي نيست كه بخوايم ما به خاطرش تحريم ايجاد كنيم و كمپين بزنيم و... خلاصه چيزي كه كاملا مشخصه قيمت ٧٧٠٠ كا تا يه مدت ديگه به محض ورود بار جديد به شدت پايين مياد حالا هر كس ميخواد بخره هر كس ميخواد نخره اين كه بيايم بگيم ليون چرا موجود ميكنه چرا با اين قيمت ميفروشه به هيچ وجه حرفه ايي و اصلا عاقلانه نيست چون نه كلاه برداري داره ميكنه ليون نه پول مردمو داره بالا ميكشه اين قانون بازار و كاسبي هست البته خيلي پيچيده تر از اين حرفاس اين بحث كه بخوام تو يه تاپيك دربارش بحث كنم و همه رو متقاعد كنم اما كار ليون رو به هيچ وجه غير حرفه ايي و بدي نميدونم من..

اينكه ليون بخواد براي هر جنسي كه قيمتش به دلايل مختلف هم بره بالا و بياد دليلش رو كنارش بنويسه و عذر خواهي بكنه و به مشتريانش بگه صبر كنيد هم انتظار بي جايي هست و هم نشدني چون واقعا قابل پيش بيني نيست پس انتظار هاي بيش از حد هم نبايد داشته باشيم.

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

مرسی از نظراتتون و بنده آخرین پاسخم رو دادم 

پیروز و موفق باشید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یعنی اینقدر سخته که این فرهنگ روزی جا بیفته که اقا تا دونه اخر رو با همون قیمت واقعی بفروشند و بخاطر کاهش موجودی یا هر مسئله ی مسخره ی دیگه ای گرونش نکنند یک قطعه رو!!!

واقعا چرا اینجوریه؟؟؟  کی می خواهیم درست بشیم؟؟؟ -_-

اصلا خیلی ها نمیدونن که قیمت این قطعات بالا رفته یا پایین اومده و فقط میرن میگن فلان قطعه رو بده یا همین مواردی که اقای حسینی مطرح کردن ... چرا باید سو استفاده بشه!!!؟؟؟ به چه قیمتی !!! واقعا این جور نون دراوردن درسته!؟!؟ بازار سیاه درسته همه جا هست اما نه دیگه اینجوری که راه پیدا کرده تو بازار واقعی و اصلی !!! علتش چیه؟؟؟ چرا فروشندگان بازار واقعی رو با بازار سیاه یکی می کنند؟؟؟  شرمنده اما وضعیت فعلی جز این رو نشون نمیده، چرا باید یک فروشنده بیاد قطعه ای رو که به صورت محدود در دست عده ای هست و گران دارن میدن رو ازشون بگیره و بفروشه خب این خودش کمک می کنه به افزایش این جور مسائل چرا تو کار اشتباه بقیه دخیل میشین و با بهونه ی اینکه خریدار خودش می خواد این قیمت بخره اگه من نفروشم بهش میره از اون میخره (خب بره از همون بخره بدرک آسمون به زمین نیومده  که) و چرا من مشتری رو بپرونم خودمون رو گول میزنیم تا وجدانمون راحت باشه مثلا !!! o.O

همش تاپیک داره زده میشه این چند وقته که بلکه به خودشون بیان اما همچنان شاهد افزایش این موارد هستیم ! نمیدونم چی بگم به جز اینکه وقتی اینجور موارد رو میبینم برای کشور و مردمش متاثر میشم که خودشون دارن با دستای خودشون تیشه به ریشه ی خودشون میزنن ! ¬¬

ببخشید کمی صحبتام تند بود اما نظر کلی منه و مربوط به شخص خاصی نیست و در حد درد دل بود گفتم بگم شاید یکی پیدا بشه کمی به این حرفها فکر کنه و درست بشه  ^_^

.......................................................

جا داره از اقای حسینی تشکر کنم که همیشه سعی کرده تا جایی که میشه به فکر مشتری مداری بوده  و همیشه در تاپیک ها حاضر میشه تا به مشکلات کاربران پاسخگو باشه! ^_^

لینک به دیدگاه

خبر خاصی نیست ، همیشه همین بوده 

من نوعی وقتی میخوام سی پی یوی نسل قدیم خودمو چند صد هزار تومن بالای قیمت بفروشم که بی خرج ارتقا بدم ، نباید انتظاری از فروشنده هم داشته باشم. 

بیاین خودمونو درست کنیم ، جامعه هم درست میشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

دوستان از نظر اخلاقي شايد اينكه دوستان وارد كننده قيمت يك جنسي رو در مواقع كمبودش تو بازار بالا ميبرن كار خوبي از نظر ما خريدار ها نباشه اما باور كنيد در تمام صنف ها و زمينه ها از خريد و فروش ملك و زمين بگيريد تا همين قطعات كامپيوتري اين مساله وجود داره و به نظر من چيز غيرطبيعي نيست كه بخوايم ما به خاطرش تحريم ايجاد كنيم و كمپين بزنيم و... خلاصه چيزي كه كاملا مشخصه قيمت ٧٧٠٠ كا تا يه مدت ديگه به محض ورود بار جديد به شدت پايين مياد حالا هر كس ميخواد بخره هر كس ميخواد نخره اين كه بيايم بگيم ليون چرا موجود ميكنه چرا با اين قيمت ميفروشه به هيچ وجه حرفه ايي و اصلا عاقلانه نيست چون نه كلاه برداري داره ميكنه ليون نه پول مردمو داره بالا ميكشه اين قانون بازار و كاسبي هست البته خيلي پيچيده تر از اين حرفاس اين بحث كه بخوام تو يه تاپيك دربارش بحث كنم و همه رو متقاعد كنم اما كار ليون رو به هيچ وجه غير حرفه ايي و بدي نميدونم من..

اينكه ليون بخواد براي هر جنسي كه قيمتش به دلايل مختلف هم بره بالا و بياد دليلش رو كنارش بنويسه و عذر خواهي بكنه و به مشتريانش بگه صبر كنيد هم انتظار بي جايي هست و هم نشدني چون واقعا قابل پيش بيني نيست پس انتظار هاي بيش از حد هم نبايد داشته باشيم.

جناب البرز اینطور هم نیست که ما هر اتفاقی میوفته رو ربطش بدیم به یک اشخاص بدون هویت ( همون خرزو خانها یا واردکننده ها) و بعد مسئولیت رو از روی دوش خودمون برداریم.

این فروشگاههای که مرجع میشند با اعتباری که مشتریانشون بهشون میدند مرجع میشند همین حالا ببینید تو بازارچه این سایت یا انجمن های دیگه چطور خریدار و فروشنده لینک به فروشگاه این سایت یا فروشگاههای دیگه میدند ، طبیعتا اگر این اعتماد از بین بره و این مرجع قرار دادنها هم همونطور از بین میره. این اتفاق خیلی آرام و به مرور زمان اتفاق میوفته و البته ضررش رو هم خود فروشگاهها خواهند دید ( مثل دیجیکالا که یک زمانی واقعا مرجع محسوب میشد اما امروز اصلا کسی به عنوان مرجع قبولش نداره! )

این یک چرخه هست و همه از خریدار گرفته تا همون تولید کننده مسئول هستند همونطور که توی آلمان یا ژاپن مثلا خریدارها باعث عذرخواهی افرادی که مسبب هستن میشن حالا با نخریدن یا اعتراض یا هر چیزی.

حالا چیزی که مشاهده میشه اینه که داخل این چرخه یا زنجیره از تولید به مصرف ، یکی از فروشگاهها به یکباره مثلا قیمتهاش رو چند صد هزار تومان افزایش میده ، اثری هم از این افزایش قیمت نه در بازار داخلی هست نه در بازار خارجی نه در اینترنت و یا سایتهای دیگه ، نه در سیاست های خارجی و داخلی ، نه در قیمت دلار و اصلا هیچ!

من هم با شما موافق هستم هر کس هر جنسی داره میتونه هر قیمتی بزاره ، اجباری هم به عذرخواهی یا هر چیز دیگه ای نیست ، اما قطعا این اعتماد شکننده هست اگر پاسخگویی درستی  صورت نگیره!

چونکه قرار نیست هر بار که هر بلایی سر بازار میاد مشتری ها بیان و به خرزو خان ها فحش و ناسزا بدن!  ( اشتباهی که همیشه تکرار میشه و مسبب این اتفاقات هست)

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Mahdi D گفته است :

خبر خاصی نیست ، همیشه همین بوده 

من نوعی وقتی میخوام سی پی یوی نسل قدیم خودمو چند صد هزار تومن بالای قیمت بفروشم که بی خرج ارتقا بدم ، نباید انتظاری از فروشنده هم داشته باشم. 

بیاین خودمونو درست کنیم ، جامعه هم درست میشه

احسنت

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ali shareei گفته است :

جناب البرز اینطور هم نیست که ما هر اتفاقی میوفته رو ربطش بدیم به یک اشخاص بدون هویت ( همون خرزو خانها یا واردکننده ها) و بعد مسئولیت رو از روی دوش خودمون برداریم.

این فروشگاههای که مرجع میشند با اعتباری که مشتریانشون بهشون میدند مرجع میشند همین حالا ببینید تو بازارچه این سایت یا انجمن های دیگه چطور خریدار و فروشنده لینک به فروشگاه این سایت یا فروشگاههای دیگه میدند ، طبیعتا اگر این اعتماد از بین بره و این مرجع قرار دادنها هم همونطور از بین میره. این اتفاق خیلی آرام و به مرور زمان اتفاق میوفته و البته ضررش رو هم خود فروشگاهها خواهند دید ( مثل دیجیکالا که یک زمانی واقعا مرجع محسوب میشد اما امروز اصلا کسی به عنوان مرجع قبولش نداره! )

این یک چرخه هست و همه از خریدار گرفته تا همون تولید کننده مسئول هستند همونطور که توی آلمان یا ژاپن مثلا خریدارها باعث عذرخواهی افرادی که مسبب هستن میشن حالا با نخریدن یا اعتراض یا هر چیزی.

حالا چیزی که مشاهده میشه اینه که داخل این چرخه یا زنجیره از تولید به مصرف ، یکی از فروشگاهها به یکباره مثلا قیمتهاش رو چند صد هزار تومان افزایش میده ، اثری هم از این افزایش قیمت نه در بازار داخلی هست نه در بازار خارجی نه در اینترنت و یا سایتهای دیگه ، نه در سیاست های خارجی و داخلی ، نه در قیمت دلار و اصلا هیچ!

من هم با شما موافق هستم هر کس هر جنسی داره میتونه هر قیمتی بزاره ، اجباری هم به عذرخواهی یا هر چیز دیگه ای نیست ، اما قطعا این اعتماد شکننده هست اگر پاسخگویی درستی  صورت نگیره!

چونکه قرار نیست هر بار که هر بلایی سر بازار میاد مشتری ها بیان و به خرزو خان ها فحش و ناسزا بدن!  ( اشتباهی که همیشه تکرار میشه و مسبب این اتفاقات هست)

اقا خریدار که نباید چوب این قضیه رو بخوره

خریدار عاقل باشه با این قیمت نمیخره

لینک به دیدگاه

من در كل ميگم اين اتفاق و بالا پايين شدن قيمت ها تو ذات بازار نه تنها ايران بلكه كل دنيا هست و حتي تو تمام صنف ها.. من با جبهه گرفتن در برابرش موافق نيستم..

لینک به دیدگاه

نخر دوست من عزیز من نخررررررررررررررررررررررررررر.

بزارید خودشون متوجه میشن.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

من در كل ميگم اين اتفاق و بالا پايين شدن قيمت ها تو ذات بازار نه تنها ايران بلكه كل دنيا هست و حتي تو تمام صنف ها.. من با جبهه گرفتن در برابرش موافق نيستم..

مهندس بورس که نیست اینطوری قیمتها بالا و پایین بشه همون بورس هم اینطوری نمیشه!

اتفاقا مردم ما هیچوقت در مورد این مسائل جبهه خاصی نمیگیرن صرفا چند تا کامنت و ناسزا میدن و تمام که اگر در این موارد واکنش بهتری نشون میدادن وضعیت ما این نبود.

در ۱ ساعت قبل، saeed0c گفته است :

نخر دوست من عزیز من نخررررررررررررررررررررررررررر.

بزارید خودشون متوجه میشن.

فعلا که قیمتها تو بقیه فروشگاهها کم و بیش منطقی هست تا ببینیم شنبه یک شنبه قیمتها چطور میشه.

لینک به دیدگاه

به اعتقاد بنده دلیلش کمبود در بازار به خاطر قیمت پایین این چند وقت اخیره. 

شما الان چک کنین 7700 بدون k ت  دیجیکالا شده 1180. خوب اگه به خاطر رایزن بود قیمت اینم میرفت بالا.

بعد به نظر خودم 7700 خودش به قدر کافی قدرت داره و دلیلی برای خرید 7700k و اور کردن نمیبینم تازه اونم به پاور ، کولر و مین خوب هم نیاز هست که نمیصرفه.

دلیل پاین اومدن قیمت 7700 و 6700 و 6700k هم به اعتقاد خود من اینه که میخوان رد کنن بره که وقتی مدل های دیگه ی رایزن اومد اینا رو دستشون نمونه

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

به نظرم به نسبت اینتل، مردم Ryzen بخر نیستند، و CPU های رایزن مونده رو دستشون،

اومدن یه مدت 7700K رو گرونتر از 1700X میدن که مردم رو مجبور کنند AMD ببندند.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ARMIN گفته است :

به نظرم به نسبت اینتل، مردم Ryzen بخر نیستند، و CPU های رایزن مونده رو دستشون،

اومدن یه مدت 7700K رو گرونتر از 1700X میدن که مردم رو مجبور کنند AMD ببندند.

کاش حد اقل 1700 رو موجود میکردن

و بعدم کسانی برای بازی بخوان 7700 هم کافیه مدل کا زیاد لازم نیس

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

کاش حد اقل 1700 رو موجود میکردن

و بعدم کسانی برای بازی بخوان 7700 هم کافیه مدل کا زیاد لازم نیس

شاید 1700X زیاد وارد کردند، منم مطمئن نیستم فقط حدس میزنم.

برای بازی 7600K هم کافیه. ولی خوب ایرانی جماعت اون پرچم دار ها رو بیشتر می پسنده.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

شاید 1700X زیاد وارد کردند، منم مطمئن نیستم فقط حدس میزنم.

برای بازی 7600K هم کافیه. ولی خوب ایرانی جماعت اون پرچم دار ها رو بیشتر می پسنده.

7600K برا 1080 هم فک نکنم گلوگاه باشه

دیگه جای اورکلاک هم ک داره 100% کم نمیاره

لینک به دیدگاه

جدا از همه این بحثا ک قیمت بالا رو از همون اول باید سفارشی میزدن ک بازار به هم نریزه . ولی دمشون گرم حواسشون به نظرا هست  اگه مشکلی ببینن بیخیال نمیمونن زود اصلاح میکنن  . ایول

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ATER گفته است :

واقعا جریان چیه اصلا یه دونه 7600k هم وارد نشده؟

تنها فروشگاهی که دیدم تو ایران داره فروشگاه اینترنتی شهر فافا هست ( گوگل کنید لینک نگذاشتم که تبلیغ نباشه )

ویرایش شده توسط ali shareei
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ATER گفته است :

واقعا جریان چیه اصلا یه دونه 7600k هم وارد نشده؟

درود

چون مانع فروش 6700k میشه.

لینک به دیدگاه

اقا نخر وقتی میبینی فروشنده یا وارد کننده یا هرکی قیمت من در اوردی میده . 

کل دنیا بازارش نظارت داره بجز ایران - 

هر کی هر قیمتی میخواد میده و کسی هم نیست بگه اقا چته ؟ ملت رو چی فرض  کردن ؟

کدوم ادم کم عقلی میره   ۱,۴۸۰,۰۰۰ تومان   بدون گارانتی  پول 4790 بده ؟

اقا نخرین تا حساب کار دستشون بیاد  . وقتی نظارتی نیست سخته ؟ کسی زورش نمیاد cpu مال چند سال پیش که 900 تومن بود رو 1480 پول بده - فقط توی ارسال زور میاد تخفیف بخوایم؟

مگه  چیه که چون توی بازار کم شده بره بالا قیمتش - دلیل ازین چرت تر؟ اقا نخرین رو دستشون باد کنه !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...