رفتن به مطلب

ریست شدن قبل از بالا آمدن ویندوز

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان تمامی موارد رو گفتن به غیر از پیش پا افتاده ترین مشکل ینی خالی شدن باتری بایوس

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/10, 06:49:20، pc-maker گفته است :

عزیز . من لپ اپم این مشکلو داشت . دقیقا همینی که شما ذکر کردید . 

2 تا راه دارید . یا نوع نصب ویندوز از بایوس رو به ufei تغییر بدید . یا اینکه با برنامه پارتیشن مجیک mbr record رو تصحیح کنید که مورد دوم مشکل منو حل کرد . 

در در 1396/02/10, 10:22:30، MEHDI-GTX گفته است :

سلام

اول بفرمایید ریست قبل از نمایش لوگو ویندوزانجام میشه یا در مرحله نمایش مشخصات بایوس سیستم؟

یکی از بهترین راهکارها که واقعا هم مشکل گشا بوده باز کردن قطعات و تست خارج از کیس و اسمبل مجدد هست

حتما اینمورد رو تست کن. تمیز کاری قطعات حتما انجام بشه

بایوس ریست کن

کانکتور ها رو بررسی کن محکم باشن

موارد تست سخت افزاریی انجام شد و نتیجه نگرفتی. ویندوز جدید نصب کن تا مشخص بشه مشکل نرم افزاری نداری

دوباره برگردی سر موضوع سخت افزار

در 6 ساعت قبل، AGM143 گفته است :

همش مربوط به تنظیمات بایوس مربوط میشه

این ریست شدم معنیش اینه که مادربرد برای بوت شدن سیستم عامل اول میره هارد دیسک و بررسی میکنه و بعد میره سراغ ssd که در این بین ریست میشه و باید در بایوس حالت بوت رو از hdd به ssd تغییر بدید

یه کار دیگه هم میشه وقتی کلید پاور رو زدید تا وقتی بایوس نیومده چند بار کلید f8 رو بزنیدو یه صفحه ای میاد که باید محل بوت ویندوز رو انتخاب کنی یعنی ssd رو انتخاب کنی تا ویندوز بالا بیاد

سیستم شما قبل از بالا اومدن ویندوز ریست میشه دما تو اون چند ثانیه نباید بالا بره

یه بار صفحه کلید و موس و هر چیزی که usb هست خارج کن درایو نوری رو قطع کن کلا هر چیزی که به  روشن شدن سیستم ربطی نداره خارج کن ولی هارد و ssd رو نه، با کیبورد ps2 امتحان کن چند بار ببین چی میشه

در 2 ساعت قبل، meepo گفته است :

از داخل تنظیمات بایوس Hard Disk Priority رو بزارید روی SSD 

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

برای حالت uefi بوت باید روی windows boot manager on... باشه.

در 2 ساعت قبل، The.13east گفته است :

دوستان تمامی موارد رو گفتن به غیر از پیش پا افتاده ترین مشکل ینی خالی شدن باتری بایوس

دوستان همه ی موارد رو برای چکاب اولیه ذکر کردن . کارهایی که دوستان عزیز گفتند رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید

ویرایش شده توسط BEHNAM F.A.P
لینک به دیدگاه

در در 1396/02/17, 14:13:39، BEHNAM F.A.P گفته است :

دوستان همه ی موارد رو برای چکاب اولیه ذکر کردن . کارهایی که دوستان عزیز گفتند رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید

خودم هم قاطی کردن. باتری رو کندم. مشکل حل نشد. بایوس رو آپدیت کردم نشد، رم دیگه زدم نشد، بوت رو تک هارده کردم نشد دمای سی پی یو رو چک کردم 30 درجه سلسیوس بود، بدون موس و کیبورد بالا آوردن چند بار بدون مشکل بود بعد بازهم همون اتفاق تنها در صورتی که ERP رو فعال می کنم ظاهراً مشکل برطرف می شه.

در ضمن ویندوز 8.1 پارتیشن هارد هم از نوع GPT هست.

ویرایش شده توسط pesari_az_kelachai
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، pesari_az_kelachai گفته است :

خودم هم قاطی کردن. باتری رو کندم. مشکل حل نشد. بایوس رو آپدیت کردم نشد، رم دیگه زدم نشد، بوت رو تک هارده کردم نشد دمای سی پی یو رو چک کردم 30 درجه سلسیوس بود، بدون موس و کیبورد بالا آوردن چند بار بدون مشکل بود بعد بازهم همون اتفاق تنها در صورتی که ERP رو فعال می کنم ظاهراً مشکل برطرف می شه.

در ضمن ویندوز 8.1 پارتیشن هارد هم از نوع GPT هست.

مشکل از تنظیمات بایوس هست

ویندوز ۱۰ نصب کنید

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

از تمامی دوستان تشکر می کنم. جالبه وقتی ERP در قسمت POWER رو خاموش می کنم دیگه این مشکل پیش نمی یاد چیکار کنم؟

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، AGM143 گفته است :

خب باید erp رو خاموش کنید

اگر خاموش کنم سیستم ام رد زمانی که خاموش هست در واقع روشن بوده و برق مصرف می کند.

لینک به دیدگاه

• 4 سال بعد...

مال منم همین مشکل رو داشت از این آموزش استفاده کردم درست شد.

لینک آموزش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...