رفتن به مطلب

عكسهاي زنده از تست پاور هاي گرين و كولر مستر (پست اول لحظه ايي اپديت ميشود)

Recommended Posts

سلام

لطفا در انتها مقایسه ای به صورت چارت انجام بدید. همچنین نتیجه مقایسه و تست رو به زبان ساده توضیح بدید که افرادی چون من که اطلاعاتمون از پاور زیاد نیست متوجه بشیم و چیزی یاد بگیریم.

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان بنده هم زمان تست حضور داشتم ، اگرسوالی هست بنده در خدمتم جواب بدم.

لینک به دیدگاه

دوستان ما نتونستیم  تمام پخش زنده رو ببینیم لطفا بگید نتایج چی شد و به صورت مقایسه ای بذارید تا همه متوجه بشن.

با تشکر از همه عزیزانی که برای این کار زحمت کشیدند.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ATER گفته است :

آخرین پست بنده دیدید ؟ میخواستم بدانم این کار سرعت گرفت یا نه ؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است :

این تست Ripple Load در چه واتی انجام شده است ؟ باید 1200 وات باشد ( یعنی Full Load).چون میخواهم با نتایج TPU مقایسه کنم.

سلام

کدوم تست نتیجش چی بود ، من دقیق فنی نیستم که بدونم 

شما نتیجش رو بگید من یادم توی چه ولتاژی به اون نتیجه رسید.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است :

این تست Ripple Load در چه واتی انجام شده است ؟ باید 1200 وات باشد ( یعنی Full Load).چون میخواهم با نتایج TPU مقایسه کنم.

تمامي تست ها در حالت فول لود انجام شد كه در عكس ها هم مشخص هستند، حتي دقت كنيد از ١٢٠٠ وات هم بيشتر پاور زير فشار بوده..

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

در كل نتايج با نتايج tpu متفاوت بودن حتي قطعات به كار رفته درون پاور هم در چندين مورد كه به صورت ماكرو عكس گرفتم متفاوت بودند و به اضافه يك سلف اضافي در پاور گرين..

نتايج تست به صورت جدول قرار داده ميشه به زودي تا راحت تر مقايسه كنيد.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Amiro3D گفته است :

سه  ابهام در مورد تست وجود داره:
1 اینکه تست جریان هجومی اصلا نشون ندادن چند وات کشیدن میتونه رو 50 وات بوده باشه  که باعث میشه نتیجه بهتر بشه.
2 تست او تی پی ظاهرا دستی خاموش کردن آقای شعبانی و خودش عمل نکرد (یا نشون ندادن) چیزی که من دیدم دستی خاموش کردن

3 تست اتصال کوتاه دیگه تمام فریب بود

هدف اینه که پاور به کوچکترین اتصال کوتاه واکنش نشون بده و خاموش کنه تا قطعات به فنا نرن نه اینکه بگی سیمه نازکه آب میشه. وقتی آب بشه یعنی  خوب عمل نکرده. این میتونه قطعات شما باشه که آب میشه!

استفاده از دم باریک و فلز سخت برای اتصال کوتاه تقلب بود. باید با کوچکترین اتصال خاموش میشد.

پروتکشن OPP رو 1553 وات عمل کرده که خیلی بده
تی پی یو رو 1508 متوقف کردن چون ممکنه بترکه
باید پایین تر عمل میکرد

اين هم از تست دوباره short circuit كه انجام و اثباتش كار بيهوده ايي بود اما بعد از خواندن مسئولان گرين دوباره اصرار به انجامش داشتن كه اين بار با استفده از سيم نازك تست شد:

در دو پارت يك دقيقه ايي:

پارت اول

http://s8.picofile.com/file/8293690550/trim_8CE153E7_64B4_4D7C_A578_FD1124AC6303.MOV.html

پارت دوم

http://s8.picofile.com/file/8293690700/trim_F8E527DF_9421_4DC5_B5AC_C6277BC9E8C6.MOV.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 25 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

در كل نتايج با نتايج tpu متفاوت بودن حتي قطعات به كار رفته درون پاور هم در چندين مورد كه به صورت ماكرو عكس گرفتم متفاوت بودند و به اضافه يك سلف اضافي در پاور گرين..

نتايج تست به صورت جدول قرار داده ميشه به زودي تا راحت تر مقايسه كنيد.

دوست عزیز تا اونجا که من دیدم سلف اضافه نبود بلکه هسته یک سلف متقاوت بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

اين هم از تست دوباره short circuit كه انجام و اثباتش كار بيهوده ايي بود اما بعد از خواندن مسئولان گرين دوباره اصرار به انجامش داشتن كه اين بار با استفده از سيم نازك تست شد:

در دو پارت يك دقيقه ايي:

پارت اول

http://s8.picofile.com/file/8293690550/trim_8CE153E7_64B4_4D7C_A578_FD1124AC6303.MOV.html

پارت دوم

http://s8.picofile.com/file/8293690700/trim_F8E527DF_9421_4DC5_B5AC_C6277BC9E8C6.MOV.html

این ایرادهایی که بعضی دوستان میگیرند دیگه بنی اسرائیلی شده .به قول اون مهندسی که در تست با عصبانیت میگند پاور50تومنی هم محافظ اتصال کوتاه داره .

البته نا گفته نماند موقع تست بچه های گرین خطایی داشتند و فکر می کردند موقع اتصال کوتاه آرک و جرقه شدید 100آمپری خواهیم داشت در حالی که پروتکتور خیلی سریعتر فعال میشه و اجازه جرقه شدید و...نمیده . با حرفهایی مثل پاور می ترکه و سیم کلفت بیارید و...بیشتر این خطا پر رنگ شد .

لینک به دیدگاه

آقا جدول نتایج ومقایسه با نتایج تیپی یو رو هم بذارید لطفا...

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ATER گفته است :

لطفا تا میاد نتایج منتشر بشه برداشت کلی تون از مقایسه رو بگید

کولر مستر چقدر بهتر بود؟و گرین چه مشکلاتی داره؟

لینک به دیدگاه

دوستان بعضا" خودشون پاور 1200 میخرن دورش ملحفه می پیچن نازش میکنن بوسش میکنند، صبح به صبح یه استارت نرم میزنن 1 ساعت تحت فشار 2 وات در ساعت کار میکنند بعد3 روز خاموشش میکنند.

حالا موقع تست انتظار دفاع پاور در برابرانواع سناریو ها و جادوی سیاه و حتی اتصال با سیم نازک که در نهایت منجر به برق گرفتگی میشد داشتند، که خوشبختانه با هوشیاری به موقع مسئولین از این مورد آخر دوستان جان سالم به در بردن.

خودتون با پاورتون از این کارا میکنین آخه؟  من از پشت مانیتور سنگر گرفته بودم،

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، Ali Alborz گفته است :

قطر كابل برق AC گرين

IMG_0522.JPG

سلام

این کابلی که گرین در جعبه ی پاور های OC+ قرار داده اصلا مناسب این پاورها  نیستند.حداقل برای من که اینجور هست.در حالت معمولی سیم داغ میشه و دوشاخه اش انگار تو تنور بوده انقدر که داغ هست.

و خدارو شکر با تعویض اون با کابل مانیتور( که 25 وات مصرف دارهو کابلش هم  قوی تراز کابل همراه پاور گرین هست) مشکل حل شد.

-------------------------------------------------------------------------

جدا از همه ی اینها احتمال این هست  پاور کولینکی که TPU تست کرده مشکل دار بوده باشه؟؟؟؟ ؟که انقدر نتایج افتضاح بودن.؟!!!!

لینک به دیدگاه

من كه از اول شكي به گرين نداشتم اما در كل پاور كولرمستر تو بعضي از تست ها كمي بهتر عمل كرد كه تفاوت بسيار جزيي بود و نا محسوس اما خب همونجور كه انتظار داشتيم بهتر بود باز تكرار ميكنم خيلي خيلي جزيي...

اما بريم سراغ اصل مطلب كه مقايسه بين گرين و كولينك بود (دقت كنيد پاور كولرمستر فقط براي اطمينان از سلامت و دقت تجهيزات تست بود نه براي مقايسه)

گرين در موارد بسيار زيادي تفاوت ها و بهبود هاي محسوسي با پاور كولينك داشت، بهتر بخوام بگم كولينك پاور مرجع و دست نخورده هاي پاور بود اما پاور گرين با بهبود ها و شخصي سازي هاي متعدد گرين همراه بود كه همين باعث افزايش كيفيت و و نتايج تست ها نسبت به پاور كولينك ميشد...

اين رو هم تاكيد كنم كه اگر اگر اگر دوستاني كه انتقاد ها تند و تيز از گرين بابت بررسي tpu از پاور كولينك ميكنن بررسي رو با دقت خونده باشن جايي از پاور كولينك بد گفته نشده بود حتي نتايج تست ها هم قابل قبول بودند ميفهميدند حتي پاور كولينك هم پاور خوب و استانداردي هست  اما من هنوز نفهميدم چرا با عنوان شوك بزرگ و از اين دست از عناوين در انجمن ازش حرف زدن...

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

اين رو هم تاكيد كنم كه اگر اگر اگر دوستاني كه انتقاد ها تند و تيز از گرين بابت بررسي tpu از پاور كولينك ميكنن بررسي رو با دقت خونده باشن جايي از پاور كولينك بد گفته نشده بود حتي نتايج تست ها هم قابل قبول بودند ميفهميدند حتي پاور كولينك هم پاور خوب و استانداردي هست  اما من هنوز نفهميدم چرا با عنوان شوك بزرگ و از اين دست از عناوين در انجمن ازش حرف زدن...

به همون دلیلی که تو برنامه نیومدن و الان هم پیدا نیستن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

به همون دلیلی که تو برنامه نیومدن و الان هم پیدا نیستن ?

مطمئن باشید الان داره فیلموچک میکنه ودنبال سوژس....

بزودی  ایشون میان و یه ایراداتی میگیرن که تومخ هییییشکی نمیگنجه....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 دقیقه قبل، MAhmoODpC گفته است :

سلام

این کابلی که گرین در جعبه ی پاور های OC+ قرار داده اصلا مناسب این پاورها  نیستند.حداقل برای من که اینجور هست.در حالت معمولی سیم داغ میشه و دوشاخه اش انگار تو تنور بوده انقدر که داغ هست.

و خدارو شکر با تعویض اون با کابل مانیتور( که 25 وات مصرف داره?و کابلش هم  قوی تراز کابل همراه پاور گرین هست) مشکل حل شد.

جدا از همه ی اینها احتمال این هست  پاور کولینکی که TPU تست کرده مشکل دار بوده باشه؟؟؟؟ ؟که انقدر نتایج افتضاح بودن.؟!!!!

از کابلی که پاور گرین در بسته بندی گذاشته دقیق عکس بگذارید .چون به نظر من حرف شما قابل قبول نیست .اگر تستها را دیده باشید گرین در مدل 1200از سیم نمره 1.5 استفاده کرده بود اما کولر مستر در پاور 1200از سیم 0.75

از طرفی داغ شدن دوشاخ ارتباط زیادی با نوع دوشاخ نداره و بیشتر بستگی به نوع پریز برق شما داره

پاور گرین قطعا بهینه تر از کولینک عمل کرد اما همون کولینک تست شده هم کاملا استاندارد است و نه افتضاح نه فاجعه .به جای احساسات به واقعیات رجوع کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، Rasol2000 گفته است :

مطمئن باشید الان داره فیلموچک میکنه ودنبال سوژس....

بزودی  ایشون میان و یه ایراداتی میگیرن که تومخ هییییشکی نمیگنجه....

?

به نظر من هر کسی هر ایرادی بگیره اصلا وارد نیست چون هم رفتن حضوری برای تست امکان پذیر بود هم به صورت آنلاین میشد سوال کرد .حتی بهانه هایی مثل دم باریک و سیم نازک و کلفت و...هم پاسخ داده شد با اینکه واقعا غیر ممکنه که این نوع از پاورها محافظ اتصال کوتاه نداشته باشند.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، 303 گفته است :

لطفا تا میاد نتایج منتشر بشه برداشت کلی تون از مقایسه رو بگید

کولر مستر چقدر بهتر بود؟و گرین چه مشکلاتی داره؟

دوست عزیز من اطلاعاتم در حد کمی هست (از نظر فنی) 

ولی میتونم تفاوت ها رو که توی تست ها به دست امده به شما بگم خودتون تصمیم بگرید.

برتری های پاور کولر مستر

پاور کولر مستر Hold-Up time بالاتری داشت ( 23 - 22گرفت )  پاور گرین ( 15-16 گرفت) (بیشتر = بهتر بودن)

پاور کولر مستر حتی با خاموش بود Fanless mode کاملا بی صدا بود ، انصافا اصلا صدای ازش شنیده نمیشد.

پاور کولر مستر  inrush current  پایین تری داشت (28.6 گرفت) پاور گرین (34 گرفت)   (کم تر = بهتر)

پاور کولر مستر به طور میان گین توی تست ها 1% Efficiency بالا تری داشت   (برای مثال توی لود 90% برای پاور گرین 91% ولی برای پاور کولرمستر 92.40% هست) (بیشتر = بهتر)

برتری پاورگرین

کابل برق قطور تر (کلفت تر ، با قطری بیشتر)  1.5m  برای گرین در مقابل کابل 0.75m برای کولر مستر ( کابل قطور تر=  بهتر)

کابل های ماژولار پاور قطور تر(کلفت تر ، با قطری بیشتر) برای پاور گرین (فقط کابل های مادر) با استاندارد AWG16 در مقابل کولرمستر با AWG 18   (نکنه : AWG پایین تر = قطر بیشتر)  (قطر بیشتر = بهتر)

قیمت ها رو هم که خودتون در جریان هستید مدل  گرین  800 تومنه  و مدل کولر مستر 1200 تومنه.

ولتاژ های  12+  و 5+ و 3.3+ هم توی لود های مختلف خیلی به هم نزدیک بودن.

به طور کلی کولرمستر بهتره هست توش کشی نیست ولی گرین قیمت نسبت به کارایی بالا تری داره.

ولی بحث سر موارد حرفه ای و چطور تست شدن و چه نوع تست شدن و... کار بنده نیست بهتره دوستان حرفه ای تری که امروز حضور داشتن در موردش بحث کنن ، بنده اطلاعات در همین حد هست.

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، ATER گفته است :

دوست عزیز من اطلاعاتم در حد کمی هست (از نظر فنی) 

ولی میتونم تفاوت ها رو که توی تست ها به دست امده به شما بگم خودتون تصمیم بگرید.

برتری های پاور کولر مستر

پاور کولر مستر Hold-Up time بالاتری داشت ( 23 - 22گرفت )  پاور گرین ( 15-16 گرفت) (بیشتر = بهتر بودن)

پاور کولر مستر حتی با خاموش بود Fanless mode کاملا بی صدا بود ، انصافا اصلا صدای ازش شنیده نمیشد.

پاور کولر مستر  inrush current  پایین تری داشت (28.6 گرفت) پاور گرین (34 گرفت)   (کم تر = بهتر)

پاور کولر مستر به طور میان گین توی تست ها 1% Efficiency بالا تری داشت   (برای مثال توی لود 90% برای پاور گرین 91% ولی برای پاور کولرمستر 92.40% هست) (بیشتر = بهتر)

برتری پاورگرین

کابل برق قطور تر (کلفت تر ، با قطری بیشتر)  1.5m  برای گرین در مقابل کابل 0.75m برای کولر مستر ( کابل قطور تر=  بهتر)

کابل های ماژولار پاور قطور تر(کلفت تر ، با قطری بیشتر) برای پاور گرین (فقط کابل های مادر) با استاندارد AWG16 در مقابل کولرمستر با AWG 18   (نکنه : AWG پایین تر = قطر بیشتر)  (قطر بیشتر = بهتر)

قیمت ها رو هم که خودتون در جریان هستید مدل  گرین  800 تومنه  و مدل کولر مستر 1200 تومنه.

ولتاژ های  12+  و 5+ و 3.3+ هم توی لود های مختلف خیلی به هم نزدیک بودن.

به طور کلی کولرمستر بهتره هست توش کشی نیست ولی گرین قیمت نسبت به کارایی بالا تری داره.

ولی بحث سر موارد حرفه ای و چطور تست شدن و چه نوع تست شدن و... کار بنده نیست بهتره دوستان حرفه ای تری که امروز حضور داشتن در موردش بحث کنن ، بنده اطلاعات در همین حد هست.

بسیار عالی

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MAhmoODpC گفته است :

سلام

و خدارو شکر با تعویض اون با کابل مانیتور( که 25 وات مصرف داره?و کابلش هم  قوی تراز کابل همراه پاور گرین هست) مشکل حل شد.

شما نقد اون پاورو خوندی ؟؟؟
اون پاور "افتضاح" نبود خیلی ازش امتیاز کم کرده بود بخاطر قضیه سیم (که عملا میشد تبلیغات غلط) و یکی دو مورد دیگه (که اون یکی دو  موردو هم گرین نداشت)  ...
ابن یه نقد دیگه از همون پاور:
http://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/kolink-continuum-1200w-psu-review

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

ضمن عرض خسته نباشید خدمت کسانی که زحمت کشیدن و برای اعتماد سازی تست انجام دادن

به خاطر مسایل کاری قسمت نشد من حضور داشته باشم .با این حال همچنان پیگیر نتیجه تاپیک قبلی بودم و سر از اینجا در اوردم ... تو یه نگاه سرسری یه موردی توی تصاویر به چشمم خورد که امیدوارم حاضرین و مجریان تست توضیح قانع کننده ای واسش داشته باشن : چرا در حین اندازه گیری ریپل پاور کولر مستر تایم دیویژن روی 5 میلی ثانیه گزاشته شده و برای پاور گرین روی ۵ میکرو ثانیه ؟؟؟؟!!!!!

IMG_0533.JPG.e7168ec628d43dbbf6490eafcc701076.thumb.JPG.2cc67300ba47cacf18a384eae48a1c21.JPG

منتسب به تست ریپل گرین

IMG_0578.JPG.d74179623db43594b687fa79e0345661.thumb.JPG.4406542caacef65dc209a8f74d22854d.JPG

نتیجه ضاهری تست کولر مستر

.

.

.

برای شخص حقیر چند تا ابهام به وجود میاد :

۱ - آیا این خطا عمدی بوده و برای پوشاندن ریپل واقعی پاور گرین انجام شده یا صرفا ناشی از حواس پرتی اتفاق افتاده؟؟

**توضیح مختصر برای دوستان : منابع تغذیه سوییچینگ اصولا دو نوع ریپل دارن: یکی مربوط به نوسان ساز خروجی که فرکانسش بسته به طراحی بین 50 تا 500 کیلوهرتز متغیر خواهد بود، و دیگری ریپل اولیه که مربوط به صافی مدار ورودی اولیه  (برق شهر) هستش که توی ایران ۵۰ هرتز هستش .عکسی که ازریپل گرین روی صفحه اسکوپ گرفته شده صرفا داره ریپل 100 کیلوهرتز نوسان ساز خروجی رو نشون میده و عکسی که از صفحه اسکوپ در حین تست کولرمستر گرفتن ریپل واقعی منبع تغذیه رو نشون میده و به زبان ساده این عزیزان ریپل واقعی خروجی پاور گرین رو سانسور کردن !!!!!!! که با یه محاسبه ساده مشخصه که حداقل دو برابر کولر مستر خواهد بود (حداقل)

۲ - که از همه بیشتر ناراحتم میکنه : عزیزانی که به عنوان نمایندگان ما رفته بودن واقعا متوجه این مساله نشدن یا نادیده گرفتنش ؟؟؟؟؟؟؟

امیدوارم که این اتفاق صرفا سهل انگاری باشه و ازش به عنوان مصداقی از عوام فریبی شرکت ها یاد نکنیم 

لینک به دیدگاه

درود

تبریک به دوستانی که بودن و دیدن ...

محتوای تست ها رو کاری ندارم و روش تست

ولی می‌بایست طبق برنامه تست گرفته می‌شد

مثلا اول پاور کولرمستری که TPU تست کرده بود دقیقا طبق نمودار شما هم اون رو تست کنین و نتیجه رو بذارین و در صورت اوکی بودن بعد گرین رو میذاشتین ( که البته اوکی هست احتمالا )

بعد از اینکه گرین رو گذاشتین، تصاویر رو دقیقا طبق TPU عکاستون میگرفت و تست ها رو هم مرتب مثل اون انجام می‌دادین و بند به بند مقایسه می‌کردین

یه نکته دیگه تمام محصولات رو انگار گرین لوگوی خودش رو چسبونده بوده ...

و مهمتر از همه - علی‌رغم اون همه بحث و سر و صدا و برنامه ریزی قبلی -  بی‌برنامگی موج می‌زده انگار، نه تاپیک درست و حسابی، نه لایو خوبی و نه بعد از گذشت یه روز هنوز فیلم ضبط شده‌ی کاملی

خسته نباشید همگی، اولین تست با این روش بود، امیدوارم تو تست های بعدی این ایرادات نه چندان درشت رو اصلاح کنین

طبق پرسش بنده و جواب مسئولین لیون، به بینندگان لایو جایزه تعلق می‌گیره، امیدوارم قرعه کشی کنید و برنده بشم :D

یه مورد دیگه در مورد پست بالایی این پست، توی اون تست زوم شده دوست عزیز ولی توی این تست خیر (قبلا که با این دستگاه کار می‌کردم فکر کنم اینطور بود)

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...