رفتن به مطلب

پیدا کردن کار بدون پارتی و سابقه ی کار- مگه میشه؟

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

روزتون بخیر

کسی راه و روشی میشناسه که بشه بدون پارتی و سابقه کار  ، شغلی بجز حمالی توی تهران پیدا کرد؟

به خدا من که دیگه خسته شدم از بس گشتم.

کار توی تهران مد نظر هست.

سن 20

تخصص : اسمبل ، نصب ونیدوز و..... تمام کار هایی که یه خدمات کامپیوتری انجام میده.

ساکن منطقه 4 تهران.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

تخصص ؟ مهارت ؟ سواد ؟ مدرک ؟ سرمایه ؟ توانایی بدنی ؟ فنون مختلف ( مثل مذاکره یا معامله ) ؟ یکم بیشتر توضیح بدید تا دوستان بهتر بتونن نظرشون رو اعلام کنند

لینک به دیدگاه

داداش داره جوونیمون میسوزه و نابود میشه

کار که نداشته باشیم نمیتونیم ازدواج کنیم و از تنهایی بیماری افسردگی هم میگیریم

هیچکس هم به فکرمون نیست

اگه پارتی نداشته باشی کارگری هست با ساعت کار زیاد و اضافه کاری اجباری و حداقل حقوق که تو این کارها آدم فقط چند ماه میتونه دوام بیاره

آخه ساعت قانونی کار باید 8 ساعت باشه ولی یه سری از کارفرماهای بدجنس میگن باید از 8 صبح تا 8 شب بیای سر کارآخه پس کی در اختیار خودمون باشیم؟؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط erfan90ir
لینک به دیدگاه

کار نیست.

بی پارتی که کلا هیچی نیست.

یا باید دست کنی تو جیب پدر گرامو پولو برداری بری مغازه بزنی که خب بزنی و نزنی در هر حالتی پوله میاد تو جیبت فقط کم و زیاد میشه!

یا اگر پشتوانه نداری محکومی به ...

ادم فکر میکنه همه جا همینه! ولی وقتی میخونه وضعیت زنگی خارج از ایران رو میبینه که نه بابا هیچ جا از این خبرا نیس! فقط این خراب شدس که اینجوری شده!

طرف نشسته تو خونه میلیاری که همینجوری هم داره به ثروتش اضافه میشه میگه مردم ما تحریم ها رو دور زدن!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

هرچند می دونم این تاپیکها ایجاد میشه بیشتر برای همدردی تا پیدا کردن راه حل .اکثرا دوست داریم بقیه تنبلها مثل خودمون دور هم جمع بشیم بگیم وای منم مثل تو بدبختم تو هم مثل من بدبختی

تنها راه  رهایی از این وضعیت چیزیه که شما بهش میگید حمالی .

بازار کار خصوصی نیاز به مهارت و تخصص عملی شما داره .اگر واقعا تخصص یا مهارت خاصی دارید .غیر ممکنه تو تهران کاری پیدا نکنید.اما اگر کار در تخصص خودتون با حقوق پایین را اسمشو گذاشتید حمالی باید بدونید بالاخره از جایی باید شروع کنید و همون حقوق پایین بهتر از تو خونه نشستنه .

اگرم تخصص و مهارت درست حسابی ندارید باید بروید شاگردی کنید حتی بدون حقوق که ممکنه اسم اینم شما بگذارید حمالی .

اما می دونید حمالی واقعی چیه؟؟؟اینه که بیکار به خاطر حقوق کم و.....بشینید تو خونه و عمر و جوانی خودتون را هدر بدهید.

امیدوارم آقای حسینی ناراحت نشوند اما مطالبی که در مورد شروع کار ایشونم خوندم قطعا در نظر شما حمالی بوده .اما با همین پشتکار فعلا به این جایگاه رسیدند.

@سعید حسینی

نا امیدی و غر زدن و.....چیزی را بهبود نمیده .بدترهم خواهد شد.

بر فرضم در ایران هیچ آینده خوبی برای خودتون متصور نیستید .درخت که نیستید بسم الله به خودتون تکون بدهید.

این مطالبی که نوشتم اصلا روی صحبتم با فرد خاصی نبود در درجه اول تلنگری بود برای خودم. که فعلا نیمه بیکارم .لطفا کسی به خودش نگیره.

لینک به دیدگاه

نه تنها نمی تونید بدون کار پیدا کنید بلکه بدون پارتی در صورت داشتن شغل هم احتمال بیرون انداختنتون هست ?

من دوستم چند سال پیش در استخدامی یه بانک شرکت کرد و موفق شد و حتی برای مصاحبه هم دعوت شد ولی اخرش یکی دیگه استخدام شد ( از بالا سفارش شده بود , خدا شاهده لیاقت چوپونی هم نداشت طرف) ,  بنده خدا تا 1 ماه رسما دیوانه شده بود

بعد چند سال حمالی الان با یه شریک یه پیتزا فروشی باز کرده

ویرایش شده توسط Raizex
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ATER گفته است :

سلام دوستان 

روزتون بخیر

کسی راه و روشی میشناسه که بشه بدون پارتی و سابقه کار  ، شغلی بجز حمالی توی تهران پیدا کرد؟

به خدا من که دیگه خسته شدم از بس گشتم.

کار توی تهران مد نظر هست.

دوست عزیز کار هست خیلی هم هست  ولی برای کسی که یه تخصصی داشته باشه شما آگهی های استخدام روزنامه هارو بخون واسه شغل مناسب باید تخصص داشت وگرنه باید همون کارگری رو کنید.

شما توی یه حرفه ای تخصص پیدا کنید بهتون قول میدم کار خودش دنبالتون میاد.اون تخصصی که مورد نیاز بازار باشه نه هر تخصصی.

به حرف دیگران گوش ندید که نا امیدتون کنند مثلا طرف میاد میگه من فوق لیسانس  کامپیوتر دانشگاه دولتی بودم ولی الان بیکارم  بعد که دقت میکنی می بینی طرف یه ویندوز هم بلد نیست نصب کنه چه برسه زبان برنامه نویسی بلد باشه فقط مدرک گرفته.

شما  به فرض خودت رئیس یه شرکتی هستی نیاز به چند نفر  داری که توی پروژه ها کمک کنه آگهی استخدام میزنی یه نفر که فوق لیسانس دولتی هست ولی هیچ تخصصی نداره  و هیچی بلد نیست و کارنامش رو جلوت میذاره که نمره هاش همش 19/20 هستند رو استخدام میکنی یا یه نفری رو که مثلا فوق دیپلم هست ولی توی اون موضوع کاملا وارد هست و تجربه خوبی داره؟

میتونی کار آفرینی هم کنید یه بنده خدایی میگفت فوق لیسانس برق هست ولی زده توی کار سبزی و میوه چونکه سودش چند برابر هست.

برای سابقه کار متاسفانه اولش باید سختی بکشید مثلا توی یک شرکت چند ماه بدون حقوق به عنوان کارآموز کار کنید ممکنه بیمتون هم نکنن که میتونید با پول خودتون بیمه کنید.

برای تخصص هم توی دوره های فنی حرفه ای میتونید شرکت کنید  یا توی مجتمع فنی تهران انواع دوره ها برگزار میشه http://mft.info

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Zagroz گفته است :

تخصص ؟ مهارت ؟ سواد ؟ مدرک ؟ سرمایه ؟ توانایی بدنی ؟ فنون مختلف ( مثل مذاکره یا معامله ) ؟ یکم بیشتر توضیح بدید تا دوستان بهتر بتونن نظرشون رو اعلام کنند

20 سالمه

مدرک دیپلم کامپیوتر 

اسمبل ، آشنایی با قطعات ، نرم افزار و...  (تمام کار هایی که که فردی تو خدمات کامپیوتری انجام میده).

به خدا کار باشه توی بازار روی 4 تا کیس اسمبل کنم برای هر کدوم هم 10 تومن بدن من راضیم ولی نیست !

در ۱ ساعت قبل، erfan90ir گفته است :

داداش داره جوونیمون میسوزه و نابود میشه

کار که نداشته باشیم نمیتونیم ازدواج کنیم و از تنهایی بیماری افسردگی هم میگیریم

هیچکس هم به فکرمون نیست

اگه پارتی نداشته باشی کارگری هست با ساعت کار زیاد و اضافه کاری اجباری و حداقل حقوق که تو این کارها آدم فقط چند ماه میتونه دوام بیاره

آخه ساعت قانونی کار باید 8 ساعت باشه ولی یه سری از کارفرماهای بدجنس میگن باید از 8 صبح تا 8 شب بیای سر کار?آخه پس کی در اختیار خودمون باشیم؟؟؟؟؟؟

نه والله من اصلا پارتی ندارم ، همه پسر خاله ها ، پسر عمو ها دارن پیش پدرشون کار میکنن یا با پارتی نسبت به مدرکی که دارن کار پیدا کردن.

پدر بنده هم خیلی سال پیش (13 سال پیش) به رحمت خدا رفتن.

بنده هم پولی ندارم که ادامه تحصیل بدم (گرچه باز الان من لیسانس هم داشتم زیاد تفاتی ایجاد نمیشد چون پارتی ندارم.)

والله دو سه جا رفتم دیدم برای گارگری.

ساعت 8 صبح تا 9 شب ، بعد فقط 30 دقیقه وقت ناهاری  ، طرف کارفرما میگفت کل این ساعتی که هستی  باید کار کنی نباید ببین یک دقیقه نشسته باشی (فروشگاه پلاستیک بود) ماهی 700 تومن که فقط 200 تومنش برای کرایه ماشین میره.(با ماهی 500 تومن به خدا نمیشه هیچ کاری کرد) (کاری که اصلا توش پیشرفتی نداری ، شما اول و آخرش رو بزنی باز هم فروشنده هستی)

بقیه کار ها هم همه به همین صورت هست حالا  یکی 1 ساعت کم تر با حقوق کم تر یکی یک ساعت بیشتر و...

در 52 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

images?q=tbn:ANd9GcSaqU-MP0xukVlQNvaPIrA

جای بحث داره ، شاید تنها گزینه باشه برای بعضی از افراد و...

در 23 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

کار نیست.

بی پارتی که کلا هیچی نیست.

یا باید دست کنی تو جیب پدر گرامو پولو برداری بری مغازه بزنی که خب بزنی و نزنی در هر حالتی پوله میاد تو جیبت فقط کم و زیاد میشه!

یا اگر پشتوانه نداری محکومی به ...

ادم فکر میکنه همه جا همینه! ولی وقتی میخونه وضعیت زنگی خارج از ایران رو میبینه که نه بابا هیچ جا از این خبرا نیس! فقط این خراب شدس که اینجوری شده!

طرف نشسته تو خونه میلیاری که همینجوری هم داره به ثروتش اضافه میشه میگه مردم ما تحریم ها رو دور زدن!!

بله درست میگید

بالا تر هم گفنتم ، پدر بنده خیلی وقته به رحمت خدا رفتن پس گزینه ای به اسم گرفتن سرمایه از پدر برای بنده وجود نداره.

ولی  هستن کسانی که با پول پدرشون رفتن تا فوق لیسانس درس خوندن یا از همون اول X مقدار از پدرشون پول گرفتن ، کارشون راه افتاده بعد الان که کسی مثل بنده میناله از بی کاری برچسب "کم کاری از خودت هست " ، "بی لیاقت هستی" "نتبلی"  "بیکاری نیست تو داری بهونه میاری" و.. به آدم میچسبونن  (منظورم من بیشتر به کسایی هست که حضوری باهاشون برخورد داشتم و.. منظورم به دوستان لیونی نیست)

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، hassanshaikhi گفته است :

دوست عزیز کار هست خیلی هم هست  ولی برای کسی که یه تخصصی داشته باشه شما آگهی های استخدام روزنامه هارو بخون واسه شغل مناسب باید تخصص داشت وگرنه باید همون کارگری رو کنید.

شما توی یه حرفه ای تخصص پیدا کنید بهتون قول میدم کار خودش دنبالتون میاد.اون تخصصی که مورد نیاز بازار باشه نه هر تخصصی.

به حرف دیگران گوش ندید که نا امیدتون کنند مثلا طرف میاد میگه من فوق لیسانس  کامپیوتر دانشگاه دولتی بودم ولی الان بیکارم  بعد که دقت میکنی می بینی طرف یه ویندوز هم بلد نیست نصب کنه چه برسه زبان برنامه نویسی بلد باشه فقط مدرک گرفته.

شما  به فرض خودت رئیس یه شرکتی هستی نیاز به چند نفر  داری که توی پروژه ها کمک کنه آگهی استخدام میزنی یه نفر که فوق لیسانس دولتی هست ولی هیچ تخصصی نداره  و هیچی بلد نیست و کارنامش رو جلوت میذاره که نمره هاش همش 19/20 هستند رو استخدام میکنی یا یه نفری رو که مثلا فوق دیپلم هست ولی توی اون موضوع کاملا وارد هست و تجربه خوبی داره؟

میتونی کار آفرینی هم کنید یه بنده خدایی میگفت فوق لیسانس برق هست ولی زده توی کار سبزی و میوه چونکه سودش چند برابر هست.

برای سابقه کار متاسفانه اولش باید سختی بکشید مثلا توی یک شرکت چند ماه بدون حقوق به عنوان کارآموز کار کنید ممکنه بیمتون هم نکنن که میتونید با پول خودتون بیمه کنید.

برای تخصص هم توی دوره های فنی حرفه ای میتونید شرکت کنید  یا توی مجتمع فنی تهران انواع دوره ها برگزار میشه http://mft.info

نه عزیز من واقعا کار نیست ، طرف رزومه میخواد من بهش میگم قبول من رزومه ندارم ولی یک هفته بدون هیچ چیزی میام برات کار میکنم اگر خوشت امد منو استخدام کن و...... ولی قبول نمیکنن.

میگم که  قشنگ به اندازه یه خدمات کامپیوتری تخصص دارم ، به اندازه دو هفته هم توی یه مغازه برای یکی از دوستان کار کردم (میخوات بره مسافرت گفت مغازم باز بمونه هرچی سود در آوردی برای خودت)

تو اون 14 روز بدون هیچ مشکلی کارم رو انجام دادم حتی وقتی برگشت خودش هم باورش نمیشد  توی اون چند رو اون مقدار در امد داشته.

والله بچه های که این جا هستن همه به اندازه یه کسی که خدمات کامپیوتری بلد هستن ولی خوب بیرون از این فروم توی این 80 میلیون جمعیت اکثرا هیچی بلد نیستن ، مخصوصا خانوم ها (نمیخوام بی احترامی کنم ولی خوب حقیقت هست ، مثل آقایون که اصلا آشپزی بلد نیستن)

والله بازار ولیعصر رفتم فقط و فقط دنبال جنس جم کن هستن ، در صورتی که اطلاعات و دانش من در زمینه  سخت افزار خیلی بالا تر از کسی هست که بخواد جنس جم کن باشه.

ولی کی اهمیت میده در صورتی پارتی نداشته باشی؟

والله توی این دوره زمونه پارتی داشتن از عقل و فهم داشتن مهم تره  

ترجیحا آخر این کیلیپ رو تماشا کنید

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

سلام

هرچند می دونم این تاپیکها ایجاد میشه بیشتر برای همدردی تا پیدا کردن راه حل .اکثرا دوست داریم بقیه تنبلها مثل خودمون دور هم جمع بشیم بگیم وای منم مثل تو بدبختم تو هم مثل من بدبختی

بازار کار خصوصی نیاز به مهارت و تخصص عملی شما داره .اگر واقعا تخصص یا مهارت خاصی دارید .غیر ممکنه تو تهران کاری پیدا نکنید.اما اگر کار در تخصص خودتون با حقوق پایین را اسمشو گذاشتید حمالی باید بدونید بالاخره از جایی باید شروع کنید و همون حقوق پایین بهتر از تو خونه نشستنه .

اگرم تخصص و مهارت درست حسابی ندارید باید بروید شاگردی کنید حتی بدون حقوق که ممکنه اسم اینم شما بگذارید حمالی .

اما می دونید حمالی واقعی چیه؟؟؟اینه که بیکار به خاطر حقوق کم و.....بشینید تو خونه و عمر و جوانی خودتون را هدر بدهید.

امیدوارم آقای حسینی ناراحت نشوند اما مطالبی که در مورد شروع کار ایشونم خوندم قطعا در نظر شما حمالی بوده .اما با همین پشتکار فعلا به این جایگاه رسیدند.

@سعید حسینی

بر فرضم در ایران هیچ آینده خوبی برای خودتون متصور نیستید .درخت که نیستید بسم الله به خودتون تکون بدهید.

این مطالبی که نوشتم اصلا روی صحبتم با فرد خاصی نبود در درجه اول تلنگری بود برای خودم. که فعلا نیمه بیکارم .لطفا کسی به خودش نگیره.

نه عزیز من واقعا زدم این تاپیک رو که اگر کسی میدونه و میتونه راهنمایی کنه

همین الانش کار حمالی هم باشه 8 ساعت 800 هزار تومن  من میرم.

13 ساعت کار در روز ماهی 700-800 تومن از بردگی توی مصر باستان هم بد تره والله.

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

سلام

@سعید حسینی

این موضوع رو یادم رفت بگم

شما که خبر دارید ؟  آقای حسینی خودشون تعریف کردن یه مدتی رایگان کار کردن تا اصلا با کامپیوتر آشنا بشن (بنده لازم ندارم این کار رو انجام بدم چون بنده بالا تر هم گفتم همه این کار ها رو بلدم)

بعد سال از اونسال 78  به سربازی رفتن و بعدش  سال 80 امدن تهران و پیش یکی از اقوامشون(عمو شون) مشغول به کار کامپیوتری شدن.

برنامه کیلید دقیقه  10 تا 11

عزیز من میخوای مقایسه کنی  در مقایسه کن لطفا ، والله من از خدامه که یه عمویی یه دایی توی ولیعصر داشتم میرفتم پیشش کار میکردم که رزومه بشه برام.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز بهتره ابتدا به صورت پایه خرید و فروش کنید

از این بگیرید به اون بفروشید

شاید بعضی ها اسمش رو بزارن دلالی ولی گوش نکنید

شما تازه ۲۰ سالت هست

تهران هم خوشبختانه شهر وسیعی هست و برای این کار خیلی خوبه

یک مقدار حمت کنید تا ۲۵ سالگی شرط میبندم سرمایه ی خوبی جمع میکنی

بعد میتونی مغازه خودت رو راه بندازی

دنبال این نباش دیگران دستی براتون بالا بزنن

لینک به دیدگاه

درود

من فقط پست اول خوندم و نظرم رو میگن

درسته کار خیلی خیلی کم شده و نیست تقریبا داخل خیلی از بخش ها . خب نمیخوام سیاسیش کنم و فکر میکنم بهتر میدونین چرا کار نیست.

من خودم شهرستانم و آرزو دارم ای کاش داخل یکی از شهر های بزرگ بودم چون خیلی کار زیاد هست  اینو همینجور از خودم نمیگم، حداقل ماهی یکی دو نفر بهم میگن اهل این شهرها نیستم داخل شرکتشون مشغول بشم. ولی خب چه میشه کرد باز داخل همین شهرستان هستم اشخاصی پیدا میشن و به صورت دور کاری کار می کنم.

تخصصم هم برنامه نویسی و گرافیک هست.

و با این همه بی کاری، در این زمینه کامپیوتر میشه نتیجه گرفت و کلا برای اشتغال هم بیشتر به این سمت باید بره کشور و اگر علاقعه داشته باشین بیشتر میتونم راهنمایی کنم از کجا شروع کنین

موفق باشید ?

ویرایش شده توسط hamedlim
لینک به دیدگاه

سلام

متاسفانه وضعیت کشور این مدلی شده که کار کمه و متقاضی زیاده و برای همین کارفرما ها به قول معروف طاقچه بالا میزارن.

شما بهتره برای کار به کارخانه های توی شهرک های صنعتی بری مثل شهرک صنعتی پرند یا صفا دشت یا هر شهرک صنعتی نزدیک به محل زندگی شما توی نت یه سرچ بزنی پیدا میکنی.شرکت کروز که توی کیلومتر 13 جاده مخصوص هست (اگه اشتباه نکنم) هم هر ساله نیرو میگیره که برو اونجا فرم پر کن.با دیپلم میتونی استخدام فرودگاه هم بشی یعنی خدمات فرودگاهی که یکی از دوستانم رفته و 2 ساله داره کار میکنه یه آزمون داره و فکر کنم 2 یا 3 ماه هم آموزش آزمونشم آسونه.

من الان 30 سالمه و لیسانس برق-الکترونیک هم دارم میکرو avr و طراحی مدار و تعمیرات بلدم و کامپیوترم که همه جوره میدونم.ولی الان 2 ساله یه کار درست و درمون ندارم  برای همین برای اینکه بتونم توی رشته دانشگاهیم کار کنم دارم کار آموزی میرم یعنی همون حمالی خودمون ... خلاصه باید از یه جا شروع کرد و نا امید نشو.

لینک به دیدگاه

سلام

داداش برای هیچ کاری خجالت نکش ادم باید از یک جایی شروع کنه ...

ویرایش شده توسط ابوالفضل.گنجی
لینک به دیدگاه

عزیز جان . شما خودت رو باید شاخص کنی. ینی چی ؟ ینی اینکه باید بهتر از دیگران باشی . این رسم زندگیه . غصه خوردن کاری رو درست نمی کنه. 20 سالته جوان هم هستی . اشکال نداره کار برای همه نیست. اما وقت داری شروع کن تخصص که دوسش داری رو عمیق یاد بگیر. یه چیزی رو خوب یاد بگیری کار مرتبط با اون کار رو راحت تر پیدا می کنی. سعی کن یه چیز رو عمیق یاد بگیری. بهتره بگردی مثلا ببینی تخصص چه کاری احتمال کار پیدا کردن توش زیاده . بعد در همون زمینه بری و شروع کنی به یاد گرفتن. بهتر هستش مدرک هم بگیری . در هر صورت ضرر نمی کنی و پیشرفت می کنی و مطمئنا یادگرفتن بهتر از الافی هست. خلاصه وقت خودت رو سر غصه خوردن تلف نکن. دنبال کار باش در کنارش شروع کن دنبال تخصصی باش و برای خودت رزومه درست کن. یه کاری رو یاد بگیر که همه راحت یاد نگیرن و دست توش زیاد نباشه.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

دوست عزیز بهتره ابتدا به صورت پایه خرید و فروش کنید

از این بگیرید به اون بفروشید

شاید بعضی ها اسمش رو بزارن دلالی ولی گوش نکنید

شما تازه ۲۰ سالت هست

تهران هم خوشبختانه شهر وسیعی هست و برای این کار خیلی خوبه

یک مقدار حمت کنید تا ۲۵ سالگی شرط میبندم سرمایه ی خوبی جمع میکنی

بعد میتونی مغازه خودت رو راه بندازی

دنبال این نباش دیگران دستی براتون بالا بزنن

تا همین الانش هم همین کار رو میکردم ، یکی مغازش رو جمع میکردم  من قطعاتش رو میاوردم این جا و پرشین تولز میفروختم و.... ولی دیگه کسی رو نمشناسم که قطعه بده من براش بفروشم.

سرمایه ای هم ندارم که برم قطعه بخرم که بفروشم .

در 1 دقیقه قبل، hamedlim گفته است :

درود

من فقط پست اول خوندم و نظرم رو میگن

درسته کار خیلی خیلی کم شده و نیست تقریبا داخل خیلی از بخش ها . خب نمیخوام سیاسیش کنم و فکر میکنم بهتر میدونین چرا کار نیست.

من خودم شهرستانم و آرزو دارم ای کاش داخل یکی از شهر های بزرگ بودم چون خیلی کار زیاد هست  اینو همینجور از خودم نمیگم، حداقل ماهی یکی دو نفر بهم میگن اهل این شهرها نیستم داخل شرکتشون مشغول بشم. ولی خب چه میشه کرد باز داخل همین شهرستان هستم اشخاصی پیدا میشن و به صورت دور کاری کار می کنم.

تخصصم هم برنامه نویسی و گرافیک هست.

و با این همه بی کاری در این زمینه کامپیوتر میشه نتیجه گرفت و کلا برای اشتغال هم بیشتر به این سمت باید بره کشور و اگر علاقعه داشته باشین بیشتر میتونم راهنمایی کنم از کجا شروع کنین

موفق باشید ?

بله برای کسی که  درس خونده باشه و مدرک داشته باشه وضعیت بهتره ولی برای کسی که پول تحصیل نداره  ، اصلا !

---

این رو به همه دوستان میگم.

شما فرض کنید ، یه پسری (حالا نمیگم دختر/خانومی که از اون نظر وضعیت  بد تره) که فقط دیپلم داره ، پایان خدمت ، تن سالم ، 18-20 ساله ، نه خونه داره ، نه سرمایه .

این فرد هر جایی هم کار کنه ، هر جوری هم کار کنه با این وضعیت و تورم و بالا نرفتن حقوق ها  هیچ وقت هیچ پیشرفتی نمیکنه.

داشتم توی یه کانال تلگرامی میدیدم ،یه عکس بود روی شیشه یه مغازه لباس فروشی یکی از کشور های خارجی نوشته بود"اگر دنبال کار هستید و برای مصاحبه کاری به کت و شلوار نیاز دارید ، ما یک  کت و شلوار رایگان به شما میدهیم"

شاید چیز کوچیکی باشه ، ولی مردم ها همین مقدار هم انسانیت نداره ، اصلا کسی کت شلوار نخواست ، حداقل حقوق طرف رو به همون اندازه که حمالی میکنه بهش بدید ، 13 ساعت کار در روز ماهی 700-800 تومن که 200 تومنش برای کرایه راه میشه.

در 3 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

عزیز جان . شما خودت رو باید شاخص کنی. ینی چی ؟ ینی اینکه باید بهتر از دیگران باشی . این رسم زندگیه . غصه خوردن کاری رو درست نمی کنه. 20 سالته جوان هم هستی . اشکال نداره کار برای همه نیست. اما وقت داری شروع کن تخصص که دوسش داری رو عمیق یاد بگیر. یه چیزی رو خوب یاد بگیری کار مرتبت با اونکار رو راحت پیدا می کنی. سعی کن یه چیز رو عمیق یاد بگیری. بهتره بگریدی مثلا ببینی تخصص چه کاری احتمال کار پیدا کردن توش زیاده . بعد در همون زمینه بری و شروع کنی به یاد گرفتن. بهتر هستش مدرک هم بگیری . در هر صورت ضرر نمی کنی و پیشرفت می کنی و مطمئنا یادگرفتن بهتر از الافی هست. خلاصه وقت خودت رو سر غصه خوردن تلف نکن. دنبال کار باش در کنارش شروع کن دنبال تخصصی باش و برای خودت رزومه درست کن. یه کاری رو یاد بگیر که همه راحت یاد نگیرن و دست توش زیاد نباشه.

فکر کنم بهتره پست اول رو آبدیت کنم دوستان پست های بعدش که گفتم در بنده قشنگ به اندازه یه خدمات کامپیوتری کار بلدم رو نخوندن.

بیشتر از این هم بخوام یاد بگیرم که میشه برنامه نویسی ، IT یا تعمیر سخت افزاری.

همه این ها برای یاد گیری به مهارت و پول نیاز داره که بنده اصلا پولی ندارم .

کل کل سرمایه بنده توی این دو سال که نیمه وقت خورده خورده کار کردم ، شده همین  کامپیوتر که میبینید./ البته یکی از رم هاش و سی پی یوش هم برای بنده نیست سرماه باید پسش بدم.(توی امضا هست مشخصاتش)

لینک به دیدگاه

اخ گفتی

کار هم گیر بیاد با این وضع درامد؟

این رنج حقوق برنامه نویس PHP تو آمریکاست

Capture.PNG

بعد تو اگهی استخدام دیدم زده بود استخدام برنامه نویس PHP حرفه ای با حقوق اداره کار :|

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، ATER گفته است :

این موضوع رو یادم رفت بگم

شما که خبر دارید ؟  آقای حسینی خودشون تعریف کردن یه مدتی رایگان کار کردن تا اصلا با کامپیوتر آشنا بشن (بنده لازم ندارم این کار رو انجام بدم چون بنده بالا تر هم گفتم همه این کار ها رو بلدم)

بعد سال از اونسال 78  به سربازی رفتن و بعدش  سال 80 امدن تهران و پیش یکی از اقوامشون(عمو شون) مشغول به کار کامپیوتری شدن.

برنامه کیلید دقیقه  10 تا 11

عزیز من میخوای مقایسه کنی  در مقایسه کن لطفا ، والله من از خدامه که یه عمویی یه دایی توی ولیعصر داشتم میرفتم پیشش کار میکردم که رزومه بشه برام.

برای شروع کار باید یکی  دستمون رو بگیره و حمایتمون کنه ولی آخه کسیو نداریم ما بدبختا

مثل  آقای حسینی که گفتی عموشون دستشون رو گرفته و حمایتشون کرده تا بتونن پیشرفت کنن

اگه کسی تونسته بدون پارتی یا حمایت کسی یا آشنایی کار خوبی پیدا کنه و شاغل شده باشه و پیشرفت کرده باشه و حالا از درآمد بالا و شغلش کاملا راضیه بگه تا ما هم امیدوار شیم

لینک به دیدگاه

دعا کن تو شهرستان نیستی اینجا وضعیت خیلی بدتره

میخوام برم پارکبانی 12 ساعت در روز ماهی 650

لینک به دیدگاه

www.designcrowd.com

یه سری به این سایت بزنین شاید به دردتون خورد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ، کجا کار نیست ، در یک کلمه خلاصه کن مهارت کار کردن ندارم ، (وقتی مهارت کار رو نداری ، فقط یک کار می مونه اوم حمالی ) مشکل از شما ست .

بنده مشهد زندگی می کنم ، وبلاگ نویسی و تولید محتوا رو خیلی دوست دارم ، بخاطر همین کار فتوشاپ  و ویراستاری و ترجمه ام را به طور مناسب یاد گرفتم .

1-تو سایت "جاب.اینجا" یه کار پیدا کردم تو تهران ، قرار بود برای یک شرکت هاست تولید محتوا کنم ، منم بسم الله 27 روز کار می کردم . ... .. فک کن 27 روز از راه دور کار می کردم ، (بعدش مدیر شرکت گفت کارت خوبه ولی چون راه دور و دسترسی خاصی بهت نداریم ، و نمی تونیم زمان کارت رو حساب کنیم ، دیگه نمی تونیم با هم همکاری کنیم  . من زیاد بدم نیومد زمان امتحان هام بود نمی تونستم فعالیت کنم براشون ، فرداش پیام داده شماره حساب ، فرستادم براش 550.000 تومان برام انتقال داد ، انقد خوشحال شدم نمی دونستم چیکار کنم ).............

2-شوهر خالم ، برقکار حرفه ای  (فقط کار منزل ور میدار) ، اونم تهران هست ، خانواده ماهم میریم تعطیلات تهران ، من با عموم (که همون شوهرخالمه)   ، میرم سرکار ، هر خونه که میرفتیم ، به عنوان انعام یه چیزی می گرفتم ، آخر شب نزدیم 100.000-150.000 برام در میومد ، (البته از ساعت 8صبح الی 10شب)(و نیز همه روزها شبیه هم نیست)

.........

هنوز من حرفه ای وارد کار نشدم ، دانشجو هم ، "کافیه فقط تو هر زمینه فعالیت می کنی حرفه ای باشی .. (حرف یک از معلم هام بود)"

در ضمن من از شما یک سال کوچک ترم .

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، erfan90ir گفته است :

برای شروع کار باید یکی  دستمون رو بگیره و حمایتمون کنه ولی آخه کسیو نداریم ما بدبختا?

مثل  آقای حسینی که گفتی عموشون دستشون رو گرفته و حمایتشون کرده تا بتونن پیشرفت کنن

اگه کسی تونسته بدون پارتی یا حمایت کسی یا آشنایی کار خوبی پیدا کنه و شاغل شده باشه و پیشرفت کرده باشه و حالا از درآمد بالا و شغلش کاملا راضیه بگه تا ما هم امیدوار شیم?

والله قبل از این که این تاپیک رو زده باشم  فکر میکردم راهی باشه که آدم بردگی کسی رو نکنه و کاری انجام بده که به اندازه جونی که مگذاری دست مزد بگیره.

ولی خوب با فرمایش دوستان الان کاملا متوجه شدم که برای کسی که پارتی نداشته باشه ، سرمایه X تومنی نداشته باشه و..  اصلا حق زندگی هم وجود نداره.

یک نفر آدم با ماهی 500 تومن پولی که آخره ماه براش باقی میمونه هزینه یه زیرزمنی 50 متری رو هم نمیتونه بده چه برسه به خورد و خوراکش.

در 8 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

دعا کن تو شهرستان نیستی اینجا وضعیت خیلی بدتره

میخوام برم پارکبانی 12 ساعت در روز ماهی 650

عزیز من والله خیلی بهتره 

چرا ؟  

چون توی تهران قیمت خونه ده برابر بیشتره.

من توی منطقه 4  تهران مرغ قیمتگرفتم  7500  همون روزش تو محمد شهر کرج قیمت گرفتم 5200.

هزینه حمل و نقل ، آب برق گاز و... هم بماند.

هزینه زندگی توی تهران خیلی خیلی بیشتره.

من میگم طرف میگه 13 ساعت کار در روز ماهی 700 تومن.

اون یکی میگه 13 ساعت کار در روز جعمه ها هم باید بیای ماهی 800 تومن.

هیچ تفاوتی نداره با کاری که به شما پیش نهاد داد گرچه کار شما احتمال قوی از حمالی که این ها میخواستن سبک تر هست ، فقط شما جایی هستی که هزینه زندگی کم  تره.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

سلام.
این کارِ آقای قالیباف در مورد کارِ جوونا رو چطور می بینین؟

ویرایش شده توسط Daniel110
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...