رفتن به مطلب

پیدا کردن کار بدون پارتی و سابقه ی کار- مگه میشه؟

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، pourya گفته است :

به نظر من شما اصلا به فکر تحصیلات نباش الان سنت هم خوب هست اگر این کار رو بکنی قول میدم 5 سال دیگه خودت برای خودت مغازه میزنی 

اول شما برو ببین دورو برت تو بازار کیو داری مثلا بوتیک یا توی الاعدین بازار موبایل یا کامپیوتر یا مرغ و گوشت میری در مغازشون شروع میکنی به کار گری نم نم راه و چاه کار رو یاد گیر و بعدش با پولی که جمع کردی و یخورده اگر بتونی از پدر مادرت سرمایه بگیری خودت کسب و کار خودت رو خواهی داشت و یا اینکه اگر آدم امینی بشی و روت حساب کنن تو بازار سرمایشون رو میدن دستت کار کنی من دارم دورو برم که طرف یه فروشگاه بزرگ رو که سرمایش میلیاردی هست سپرده به طرف و یا شریک شده باهاش تو کار

اینو بگم با درس خوندن توی این مملکت به هیچی نمیرسی اول اولویتت رو کار بزار بعد اگر شرایطشو داشتی درس بخون

این کار  خودش آخر بدبختیه قرار باشه همه برن تو کار  آزاد و کارگری و اینجور چیزا که مملکت فلج  میشه همه میشن یه مشت بیسواد،رشد علمی کاملا می  خوابه مشکل  از منو  و شما نیست متاسفانه که  بخواییم حلش  کنیم و  اگر  همه این روند رو ادامه بدن در اینده اوضاع خیلی بد میشه

شاید از بیکاری بهتر باشه و قطعا هست ولی من دارم آینده رو میگم،این مشکل رو باید دولت  حل کنه وقتی درآمد دولت فعلی از تمامی دولت های قبلی بیشتر بوده پولش کجا  رفته؟وقتی طرف 200میلیون پاداش و 50 میلیون حقوق  میگیره حق همه این وسط ضایع شده

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/16, 14:20:27، ATER گفته است :

مرسی دوستان که امشب بنده رو هم راهی کردید ، بنده این تاپیک رو نزدم که بنالم ، دنبال هم دردی بگردم ، زدم که شما بیاید راهنمایی کنید ، راهنمایی های خوبی هم کردید .

ولی در آخر میشه به طور کلی به این نتیجه رسید که ، کسی مثل بنده که نتونه هزینه تحصیل یا یادگیری تخصص کنه ، پارتی نداشته باشه  قطعا محکوم به بردگی هست.(بالا براتون توضیح دادم با ماهی 500 تومن هیچ کاری نمیشه کرد و همش در جا زدنه).

البته امید وارم فقط وضعیت برای بنده به این صورت باشه.

دوست عزیزم کاملا درکت میکنم  من 16 سالگی تا 20 سالگی پیش داییم تو مغازش بودم عصرها دخلش بقدری زیاد بود که میریخت تو نایلون سیاه سایز بزرگ بعضی وقت ها ازش پول میریخت بیرون خداشاهده !! روزی 500 تا شو به من میداد تازه میگفت باهاش پس انداز کن ? بعد از 20 سالگیم که همه جور شغلی رو رفتم اما هیچ که هیچ و نتیجه گیریم اینه که باید تو همون سن 16 سالگی میرفتم واسه خودم کار میکردم نه دیگران .

ویرایش شده توسط Majidi
لینک به دیدگاه

اگه واقعن به دنبال راه حل (مختص موقعیت تون) هستین.

1. متاسفانه باید از تهران خارج بشین (نقل مکان)

2.بر اساس وضعیت مالی موجود، یکی از این ۲ روش رو انتخاب کنین

الف) به مدت چند سالی از ذخیره مالی استفاده کنین ( بسوزین و بسازین) و شاگردی کنین حتی در صورت نیاز هزینه شاگردی بدین (برای شغل هایی مثل تعمیرکار خودرو، آرایشگری و... منظوره که درآمد نسبتن خوبی دارن و بازار کارشون کمتر کساد میشه)

بعد از شاگردی برای جمع آوری سرمایه با حقوق پایین برای کسی کار کنین و در نهایت مغازه تون رو بزنین

ب) بعد از نقل مکان (به شهرهای صنعتی منظوره) در شرکتی مشغول به کار بشین. برخلاف گفته ها در شهرهای صنعتی نسبتن راحت در عرض چند هفته میتونین در شرکتی مشغول بکار بشین با حقوق اداره کار ۹۰۰ و خورده ایی و ۸ ساعت

اگه کمی زحمت بکشین و اهل سختی کشیدن بعد از مدتی در کنار شرکت،  میتونین به یادگیری تخصصی رو بیارین هزینه کنین و اوقات فراغت کمتری داشته باشین تا در نهایت بسته به انتخاب تخصص تون و بازار کار تغییر شغل بدین.

برای افرادی مثل ما که موقعیت و سرمایه لازم نداریم زندگی سخت تر هست و چاره ایی نیست متاسفانه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، maximal10 گفته است :

این رو بهت اطمینان میدم که مشکلاتی که الان باهاش روبرو شدی در برابر مشکلاتی که تو 25 سالگی داری خیلی کمه.

سلام.

منم این اطمینانی که دوست عزیزمون دادن رو بهت میدم.

الان 20 سالته میگی کار نیست. اخر سختیت چیه؟ به جای گوشی 1.5 باید بری گوشی 900 تومنی بخری؟ شلوار 300 تومنی نمیتونی بخری شلوار 50 تومنی پاته؟ کتونی ارزون و ...  اخرش ایناس دیگه؟

به سن بالاتر که برسی میبینی شغل صرفا منبع درامد نیست. شخصیت اجتماعی شما با شغلت مشخص میشه. میخای با فرد جدید دوست بشی میگه شغلت چیه؟ میخای با یه دختر ازدواج کنی میگه شغلت چیه؟ میری سفر میگن شغلت چیه؟ میری تو جمع خونوادگی میگن شغلت چیه؟

البته من قبول ندارم این کار رو ولی ناخاسته به کسی که جایگاه اجتماعی بالاتر داره احترام بیشتر گذاشته میشه. و متاسفانه الان جایگاه اجتماعی افراد شدیدا با خودرو زیر پا و گوشی در دست و ... سنجیده میشه.

تازه همه اینا در حالتیه که مث من 27 سالت باشه و مجرد باشی. خدا نکنه خدا نکنه زود ازدواج کنی اونوقته که یه هزاری هم برات معجزه میکنه....

واقعا شرایط سختی هست تو این مملکت. و شما با سن کمت خیلی کمی از اون رو متوجه شدی.

خدارو شکر من تو خیلی کارها وارد شدم و خدارو شکر تو خیلیاش موفق بودم و خیلی از"" هم شرایط هام ""جلوتر بودم (به نظرم مقایسه با هم سن اشتباهه باید بگی هم شرایط).

کارهایی که کردم تو خیابون عباسی تهران با سن 17سالگی مغازه تی میکشیدم. تو سن 18 سالگی تو همون مغازه فروشندگی و نصب انجام میدادم تو سن 21 سالگی با یکی از دوستام مغازه زدم که من پولی نبردم صرفا تخصصم رو بردم،  بعد تر با تیون و ریس و پیست ازادی و بوستان ولایت اشنا شدم و ... اون بحث حمالی که شما میگی رو من سن 17 سالگی انجام دادم و دردسراشم کشیدم ولی الان همون صاحب مغازه منو میبینه میگه علی اقا. دلیل پیشرفتم این بود که سرم تو کار بودو نگاهم به جلو و به مسائل حاشیه کار نداشتم و  مادرمم همیشه ازم راضی بود.

ولی الان شرایط ان قدر بد شده که ترجیح دادم کار رو ول کنم پولم رو بزارم بانک سوش رو بگیرم. چرا؟ چون امروز پخش میخری 300 تومن فردا شرکت قیمت میزنه 250 تومن!! خرید هم نقده ونمیتونی شکایت کنی. قیمت خریدت بدی میشی گرون فروش و مشتری بدبین میشه قیمت پایین بیاری هم که یه ماهه باید از جیب بزاری. ترجیح دادم برم تو اکیپ تیون کار ها و کار معمولی بکنم.

وضعیت مملکت ما الان دقیقا مثل یه فرد بیماره که میخاد یه کاری بکنه ولی نمیدونه چیکار.

امیدوارم هرچه زودتر این فرد بیمار سالم بشه ولی مطمعنا جوونی ما با همین بیماری سوخت و هدر رفت ...

موفق باشید دوست من.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

سلام

به آقای حسینی پیغام بدید شاید راه حلی براتون داشته باشن ایشون از قدیم دستی در کار خیر داشتن و دارن

لینک به دیدگاه

فعلا اوضا مملکت خرابه کار هم داشت باشی بازم زندگی خوبی نداریی از حرف های شعاری بگذریم کار پیدا کردن بدون تخصص البته با تخصص هم کار حضرت فیل هست 

کار منظورم کاریی که اینده داشت باشه نه اینکه برا 1 تومن تا غروب سگ دو بزنی که چی بشه اخرش یه موبایل یا کامپیوتر بخری؟ کار زمانی معنی میده که ایندت بسازه

من فرصت شغلی زیاد داشتم بیشترشون جواب منفی دادم کار کارمندی پایان خوشی نداره سعی کن کاسبی کنی این مملکت کاسبی خوب جواب میده دنبال یاد گیریی کاسبی باش

یه جا برو کار کن کمی راه بیفتی من طراح سایت هستم و گرافیک حدود 80 درصد بلدم اما به دلیل درامد کارمندی 1 تا 1.5ملیون این کار ول کردم و رفتم تو  کارکاسبی شما هم دنبال

کار کاسبی بگرد هرچند خودت باید راهش پیدا کنی این مملکت کسی به کسی کمک نمیکنه هر کمکی هم بشه برای بالا کشیدن خودشون هست حتی من که دارم این حرفا بهت میزنم

دنبال معجزه نباش هرکاری تست کن به شکستش فکر نکن تا جایی که ممکنه 

موفق باشی

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mahddi گفته است :

سلام

به آقای حسینی پیغام بدید شاید راه حلی براتون داشته باشن ایشون از قدیم دستی در کار خیر داشتن و دارن

سلام بنده حدود 10 روز پیش لیون بودم و فروم پر کردم ، لیون فقط دنبال فروشند با سابقیه کار در بازار کامپیوتر هست.

باز من توی تلگرام به ایشون پیدام میدم . ولی بعید میدونم پیشنهادی در انتظارم باشه.

در ۱ ساعت قبل، Alir3za گفته است :

اگه واقعن به دنبال راه حل (مختص موقعیت تون) هستین.

1. متاسفانه باید از تهران خارج بشین (نقل مکان)

2.بر اساس وضعیت مالی موجود، یکی از این ۲ روش رو انتخاب کنین

الف) به مدت چند سالی از ذخیره مالی استفاده کنین ( بسوزین و بسازین) و شاگردی کنین حتی در صورت نیاز هزینه شاگردی بدین (برای شغل هایی مثل تعمیرکار خودرو، آرایشگری و... منظوره که درآمد نسبتن خوبی دارن و بازار کارشون کمتر کساد میشه)

بعد از شاگردی برای جمع آوری سرمایه با حقوق پایین برای کسی کار کنین و در نهایت مغازه تون رو بزنین

ب) بعد از نقل مکان (به شهرهای صنعتی منظوره) در شرکتی مشغول به کار بشین. برخلاف گفته ها در شهرهای صنعتی نسبتن راحت در عرض چند هفته میتونین در شرکتی مشغول بکار بشین با حقوق اداره کار ۹۰۰ و خورده ایی و ۸ ساعت

اگه کمی زحمت بکشین و اهل سختی کشیدن بعد از مدتی در کنار شرکت،  میتونین به یادگیری تخصصی رو بیارین هزینه کنین و اوقات فراغت کمتری داشته باشین تا در نهایت بسته به انتخاب تخصص تون و بازار کار تغییر شغل بدین.

برای افرادی مثل ما که موقعیت و سرمایه لازم نداریم زندگی سخت تر هست و چاره ایی نیست متاسفانه.

بنده از خودم پول ندارم که خونه اجاره کنم

مادرم هم  هزار سال از تهران تکون نمیخوره (چون کل خواهر بردار هاش مادرش و.. تهران هستن)

باز هم میگم با ماهی 700-800 تومن به هیچ جا نمیشه رسید ، تازه کرایه خونه ندی  فوق فوقش ته ماه میشه 100-150 تومن پس انداز کرد.

من دروغ میگم؟

شما خودت حساب کن.

در 10 دقیقه قبل، naderblue گفته است :

فعلا اوضا مملکت خرابه کار هم داشت باشی بازم زندگی خوبی نداریی از حرف های شعاری بگذریم کار پیدا کردن بدون تخصص البته با تخصص هم کار حضرت فیل هست 

کار منظورم کاریی که اینده داشت باشه نه اینکه برا 1 تومن تا غروب سگ دو بزنی که چی بشه اخرش یه موبایل یا کامپیوتر بخری؟ کار زمانی معنی میده که ایندت بسازه

من فرصت شغلی زیاد داشتم بیشترشون جواب منفی دادم کار کارمندی پایان خوشی نداره سعی کن کاسبی کنی این مملکت کاسبی خوب جواب میده دنبال یاد گیریی کاسبی باش

یه جا برو کار کن کمی راه بیفتی من طراح سایت هستم و گرافیک حدود 80 درصد بلدم اما به دلیل درامد کارمندی 1 تا 1.5ملیون این کار ول کردم و رفتم تو  کارکاسبی شما هم دنبال

کار کاسبی بگرد هرچند خودت باید راهش پیدا کنی این مملکت کسی به کسی کمک نمیکنه هر کمکی هم بشه برای بالا کشیدن خودشون هست حتی من که دارم این حرفا بهت میزنم

دنبال معجزه نباش هرکاری تست کن به شکستش فکر نکن تا جایی که ممکنه 

موفق باشی

چه عجب یکی پیدا شد حرف حساب بزنه

والله منم دارم همین رو میگم ،یاز  از 1 تومن 1.5 که  خوبه.

کار چیزی هست که طرف توی یه ساعت کاری معین 8 ساعت در روز انجام میده  یه پولی میاد آخر ماه هم یه ذخیره ای میکنه و..

والله توی کشور های دیگه طرف ماهی 2500-3000 دلار حقوق میگیره ، آخر ما بترکونه خرج کنه آخر ماه 500 دلار هم دستش باقی میمونه.

ولی کشور ما.....

ببخشید دیگه انقدر توی این کشور آزادی زیاده نیمشه اصلا حرف زد.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ATER گفته است :

دوستان من تاپیک نزدم که بنالم چرا اشتباه میگیرد

من فقط سوالم این بود که بدون "آیا میشه بدون پارتی و رزومه کاری ، شغلی توی تهران پیدا کرد که به اندازه کاری که طرف انجام میده مزدش رو بدن"

من مشکلی ندارم که برم  کف مغازه جارو کنم ، توی رستوران ظرف بشورم ، گارسون باشم ، صندوق دار باشم ، فروشنده ساده باشم.

وقتی من میگم حمالی منظورم اینه که برای ساعت کاری که از بیگاری میکشن بهت پول منصفانه نمیدن.

والله به خدا 13 ساعت از کسی بیگاری کشیدن حقوق یک ماهش 700 تومن نیست ، هیچ جای دنیا نیست.

جواب سوالتون خیره. الان شما پارتی معمولی هم داشته باشی، اندازه کارت بهت حقوق نمیدن.
الان کسی بخواد ادمین شبکه بشه، حداقل باید اندازه 3 نفر کار کنه (یعنی هم سیسکو هم مایکروسافت هم مجازی سازی بلد باشه) آخر ماه چقدر میخوان بهش بدن؟ چقدر باید بدن؟

پیشنهادم اینه اگه میتونید، برید از ایران.
سنتون هم خوبه، یه پذیرش تحصیلی از یه کشور اروپایی بگیرید، برید هم درس بخونید، هم کار کنید، هم کم کم موندگار شید.

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، BEHNAM F.A.P گفته است :

عزیز من این چه عکسیه میزاری ؟؟ !

فکر نمیکنی شاید کسی که خسته شده با دیدن این عکس جرقه اش تو ذهنش روشن شه !؟

یکم فکر داشته باش !!

درود این یه مثال از وضعیت کشور بود نه اینکه به استارتر بگم این کارو بکن ، کسی هم به فکر خودکشی باشه مطمئن باش خیلی وقته تو فکرشه و وقتی پای عملش میاد همه جوانب سنجیده .

---------------------------------------

راجب وضعیت کاری استارتر عزیز : یکی از بچه های محلمون یکی 2 سال تو موتوژن تبریز کار کرد تخصص پیدا کرد الان 6 ماه تو ترکیه مشغول شده

اینم بد نیست یه پرس جو بکنی کشورهای همسایه چه تخصصی نیاز دارن همونو یکی 2 سال یاد بگیری .چون به نظرمن هر چقدر تو این مملکت بمونی عمرت هدر رفته ، خودم میخواستم اما با وضعیتی که بدنم پیدا کرد دیگه نتونستم .

حتما پیشنهاد کار در کارخونه هم دادن ، اگه بتونی حداقل 2 سال کارکنی و پس انداز کنی و بعدش واسه خودت یه مغازه بزنی مثلاً شراکتی گیم نت یا ماشین بگیری تو آژانس کارکنی

من 30 سالمه همه چی امتحان کردم الان 2 ساله بیکارم سلامتی از دست دادم کارگری هم نمیتونم بکنم و تو این مملکت تخصص نمیخوان پارتی و خایه مالی میخوان

حرف دقیق یکی از مدیران کل که واسه کار پیشش رفته بودم بهت میگم : تو اگه اینیشتین هم باشی واسه ما پارتی و مدرک ملاکه نه تخصص و غیره ، اون موقع با قانون کار قرارداد 3 ماهه داشتم که بعد 3 ماه تمدید میشد اما اطمینان شغلی نداشتم و فضای آلوده اداری و ... که نمی خوام و نمیتونم واردش بشم تنها چیزی که میتونست منو وادار به ادامه کار در اونجا بکنه حقوق خوب و استخدام شدن بود که هیچ کدوم امکانش نبود به مدیره میگفتم فوق لیسانست (دکتر نداشتن) زیر دست من داره کار یاد میگیره ، تو کسیو میخوای که واست کار بکنه من تخصص و تجربه کار تو سازمان دارم اون وقت شما گیر دادی به چیزهای دیگه حرف اول و آخر : شما انیشتین باشی واسه ما ملاک چیزهای دیگست ، این از مدیر مملکت دیگه تا آخرشو بخون ، گفتنی زیاده اما جایی واسه گفتن نیست ... !!!

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، M-yousef گفته است :

?

هیچ میدونستی اینجا خونه متری 3 الی 4 میلیون هست ، هیچ میدونستی اینجا هم مرغ کیلویی 7500 هست(این مورد و میتونم عکس بگیرم بفرستم)

هیچ میدونستی اینجا قیمت یک سری از کالا ها از تهران بالاتر هست

هیچ میدونستی اینجا ما توی فصل زمستون باید ماهی تقریبا 100 و خورره ای پول گاز بدیم

مگه میشه مگه داریم؟؟!؟!؟!؟!؟

داداش مشهد ما برای دو دوره (در کل 90 روز) یک میلیون و دویست دادیم ، بعد 100 و خورده ای در برابرش هیچه

لینک به دیدگاه

قانون شانس USB میگه که مهم نیست فلش رو از کدوم طرف برداری! در هر صورت بار اول وارد نمیشه! حتی مشاهده شده بار دوم که میچرخونیش هم اشتباهه و وارد نمیشه ? معمولا با تلاش سوم موفق میشیم

IMG_20170507_063738.thumb.jpg.97b6399486434aa48003a069cae48426.jpg

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ATER گفته است :

بله برای کسی که  درس خونده باشه و مدرک داشته باشه وضعیت بهتره ولی برای کسی که پول تحصیل نداره  ، اصلا !

چیزی که من گفتم اصلا به مدرک احتیاج نداره ولی باید تخصصش رو داشته باشین یا علاقه تون بهش خیلی زیاد باشه که برین دنبالش و یاد بگیرین که حداقل یک سال زمان برای یادگیری نیاز هست اگر هیچ تجربه ای در این زمینه ندارین.

(البته بگم مدرک لازم هست برای کار در شرکت ولی تخصص الان خیلی مهم تر هست مدرک و راحت میشه گرفت اگر تخصصش داشته باشین)

ویرایش شده توسط hamedlim
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، engmrmz گفته است :

جواب سوالتون خیره. الان شما پارتی معمولی هم داشته باشی، اندازه کارت بهت حقوق نمیدن.
الان کسی بخواد ادمین شبکه بشه، حداقل باید اندازه 3 نفر کار کنه (یعنی هم سیسکو هم مایکروسافت هم مجازی سازی بلد باشه) آخر ماه چقدر میخوان بهش بدن؟ چقدر باید بدن؟

پیشنهادم اینه اگه میتونید، برید از ایران.
سنتون هم خوبه، یه پذیرش تحصیلی از یه کشور اروپایی بگیرید، برید هم درس بخونید، هم کار کنید، هم کم کم موندگار شید.

سلام

دقیقا با یه مدرک دیپلم چطور باید پذیرش تحصیلی بگیرم ؟

من بزرگ ترین آرزوم اینه که از ایران برم.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

یاد این حرفهای یاس افتادم  

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، AGM143 گفته است :

قانون شانس USB میگه که مهم نیست فلش رو از کدوم طرف برداری! در هر صورت بار اول وارد نمیشه! حتی مشاهده شده بار دوم که میچرخونیش هم اشتباهه و وارد نمیشه ? معمولا با تلاش سوم موفق میشیم

IMG_20170507_063738.thumb.jpg.97b6399486434aa48003a069cae48426.jpg

دمت گرم حرف دل منو زدی. بدترین از این حالت میدونی کجاست؟ این کابل هایی که سرش USB هست. نمیدونم همیشه کابل داره مقاومت میکنه که به اون سمتی که باید بره تو نباشه. میتونی امتحان کنید.

لینک به دیدگاه

همین ها ﻣﯽ ﺗﻮﻧﻪ ﺟﻮﻧﺎی ﻣﺎ رو ﭘﯿﺮ ﮐﻨﻪ

ﻧﻤﯽ ﺧﻮﺍﻡ  داد ﺑﺰﻧﻢ ﺍﻟﮑﯽ ﺷﻠﻮغ ﺑﮑﻨﻢ ،ﺑﮕﻮ 5 ﺳﺎل ﻣﻦ از ﮐﺠﺎ ﺷﺮوع ﺑﮑﻨﻢ؟؟؟؟؟

ﭼﯿﻪ ﻓﮑﺮ ﻣﯽ ﮐﻨﯽ ﺣﺎﻻ ﮐﻪ ﺗﻮ ﭘﺸﺖ ﻣﯿﺰی، ﺍﺯ ﻣﺎ ﺑﺎﻻﺗﺮی ﯾﻌﻨﯽ ﺗﻮ ﮔﺸﻨﻪ ﻧﯿﺴﺘﯽ ؟؟؟؟؟؟

ﺧﯿﻠﯽ ﺷﺪه  ﯾﻪ ﺟﻮون ﺟﻠﻮی ﺗﻮ ﻇﺎهر ﺑﺸﻪ، ﯾﻪ ﺟﻮوﻧﻪ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﮐﺮده ﮐﻪ ﻣﺴﺎﻓﺮ ﮐﺸﻪ،

ﺍﯾﻦ همه ﺳﺎل زﺣﻤﺖ ﮐﺸﯿﺪه وﺍﺳﻪ ﮐﺎری، ﮐﻪ ﻓﺮدﺍ ﺑﺎ روی ﺳﻔﯿﺪ ﺑﺮه ﺧﻮﺍﺳﺘﮕﺎری

دﯾﮕﻪ ﺧﻮدﺗﻢ ﻣﯽ دوﻧﯽ ﺍﯾﻦ ﮔﻔﺘﻪ ﻋﻘﻞ، ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎ ﭘﻮل ﺑﺸﯿﻨﯽ ﺳﺮ ﺳﻔﺮه ﻋﻘﺪ،

و  ﺗﻮی ﭘﻮل ﭼﯿﺰی ﺑﻪ ﺍﺳﻢ وﻓﺎ ﮔﻤﻪ، ﮔﺬﺷﺖ وﻗﺘﯽ ﮐﻪ ﻣﯽ ﮔﻔﺘﻦ  مهم ﺗﻔﺎهمه،

ﺑﺎﻏﺖ آﺑﺎد ﻣﻨﻮ درﮐﻢ ﮐﻦ، ﻧﮕﻮ ﺟﻠﻮ  راه واﺳﺘﺎدی آﻗﺎ ﺣﺮﮐﺖ ﮐﻦ

یاس

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ATER گفته است :

سلام

دقیقا با یه مدرک دیپلم چطور باید پذیرش تحصیلی بگیرم ؟

من بزرگ ترین آرزوم اینه که از ایران برم.

شما اول باید کشور مقصدتون رو مشخص کنید، بعد سطح زبانتون رو به حداقلای اون کشور و دانشگاهاش برسونید  بعد با توجه به مدارکی که میخوان، براشون مدارک و اپلیکیشن (فرم ثبت نام) میفرستین. بعد اگه قبولتون کنن، براتون نامه پذیرش میدن و میتونین از طریق سفارت اقدام کنید برای ویزا و بای بای وطن...

لینک به دیدگاه

آتر جان ،

چون میدونم دوتا بازی میکنی میگم ،   ممکنه بتونی از طریق فروش بتل پس و آیتم های های دوتا و اینا مقداری  سرمایه برای خودت جمع کنی ، وضعیت این مدل فروشنده ها بد نیست خوب هم نیست ولی از هیچی بهتره.

دوم از وضعیت فیزیکی شما اطلاع ندارم ولی به شغل نظامی فکر کردید ؟

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

سلام

هرچند می دونم این تاپیکها ایجاد میشه بیشتر برای همدردی تا پیدا کردن راه حل .اکثرا دوست داریم بقیه تنبلها مثل خودمون دور هم جمع بشیم بگیم وای منم مثل تو بدبختم تو هم مثل من بدبختی

تنها راه  رهایی از این وضعیت چیزیه که شما بهش میگید حمالی .

بازار کار خصوصی نیاز به مهارت و تخصص عملی شما داره .اگر واقعا تخصص یا مهارت خاصی دارید .غیر ممکنه تو تهران کاری پیدا نکنید.اما اگر کار در تخصص خودتون با حقوق پایین را اسمشو گذاشتید حمالی باید بدونید بالاخره از جایی باید شروع کنید و همون حقوق پایین بهتر از تو خونه نشستنه .

اگرم تخصص و مهارت درست حسابی ندارید باید بروید شاگردی کنید حتی بدون حقوق که ممکنه اسم اینم شما بگذارید حمالی .

اما می دونید حمالی واقعی چیه؟؟؟اینه که بیکار به خاطر حقوق کم و.....بشینید تو خونه و عمر و جوانی خودتون را هدر بدهید.

امیدوارم آقای حسینی ناراحت نشوند اما مطالبی که در مورد شروع کار ایشونم خوندم قطعا در نظر شما حمالی بوده .اما با همین پشتکار فعلا به این جایگاه رسیدند.

@سعید حسینی

نا امیدی و غر زدن و.....چیزی را بهبود نمیده .بدترهم خواهد شد.

بر فرضم در ایران هیچ آینده خوبی برای خودتون متصور نیستید .درخت که نیستید بسم الله به خودتون تکون بدهید.

این مطالبی که نوشتم اصلا روی صحبتم با فرد خاصی نبود در درجه اول تلنگری بود برای خودم. که فعلا نیمه بیکارم .لطفا کسی به خودش نگیره.

کاملاً گفته های شما رو قبول دارم
همزمان با درس خوندن تو دانشگاه میرفتم تو یه فروشگاه کامپیوتر و کار می کردم بدون حقوق (فقط برای کسب تجربه) و حالا هم مغازه برای خودم دارم(اول مغازه اجاره کردم و حالا خریدم) و خودم برای خودم شغل ایجاد کردم . 
تا موقعی که دستتون رو بکنید تو جیبتون و بشنید تو خونه به هیج جا نمی رسید. سن 20 سال برای یاد گرفتن یه حرفه سن خوبی هست ، اگر همت کنید و به فکر پول در آوردن سریع نباشید و فقط به پیشرفت و کار یاد گرفتن باشید پله پله نردبال ترقی رو بالا میرید

ویرایش شده توسط ح م ی د
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز امروز با یکی از بستگانم صحبت میکردم برای کار .خود ایشون مدرک ای تی داشت

طبق اون حرفهایی که میزد شما نیازه ابتدا یک مدرک حداقل لیسانس داشته باشید تا کار بگیرید چون واقعا افرادی که به کار نیاز دارن خیلی زیادن

اما روش های دیگه هم هست. شما گفتین دیپلم دارین پس میتونید در ازمون ورودی نهاد های دولتی مثل ارتش یاسازمان اطلاعات  و ... شرکت کنید اگه در ازمون ها موفق بشید میتونید به تحصیل در زمینه ای که دوست دارید انجام بدین و هم زمان برای دولت هم کار کنید

مثلا یادگیری برنامه نویسی خیلی خوبه  که بسیاری از سازمانها برنامه نویس حرفه ای حتی با مدرک دیپلم استخدام میکنند

------------

خودم هم قصد یادگیریشو دارم چون یکی از اشناهام بهم توصیه کرده اگه برنامه نویسی یاد بگیری برام راحت کار درست میکنه

اما چند تا سوال فنی داشتم از دوستانی که در این زمینه تجربه دارن

برای یادگیری زبان برنامه نویسی حتما باید کلاس رفت ؟

حدودا چقدر هزینه خواهد داشت ؟

کلاسهای برنامه نویسی به صورت ترمی هست مثل زبان یا با شش ماه کلاس به زبان های مورد نظر میشود تسلط یافت؟

برای برنامه نویسی یادگیری c# و C++ کافیست یا باید حتما سایر زبانهارو هم یادگرفت

ویرایش شده توسط ابوالفضل.گنجی
لینک به دیدگاه

در در 1396/02/17, 15:46:05، ابوالفضل.گنجی گفته است :

خودم هم قصد یادگیریشو دارم چون یکی از اشناهام بهم توصیه کرده اگه برنامه نویسی یاد بگیری برام راحت کار درست میکنه

کلاسهای برنامه نویسی به صورت ترمی هست مثل زبان یا با شش ماه کلاس به زبان های مورد نظر میشود تسلط یافت؟

سلام همشهری ;)
والا برنامه نویسی خودم خیلی وارد نیستم ولی خب بستگی داره اگه وب نویسی بری فکر کنم کم تر از اینا باشه اما زبان هایی مثل C++ یا Java خب خیلی سخته و باید وقت بیشتری گذاشت 
من خودم یک مدت فیلم های اموزشی میدیدم از گروه هیلتون (اقای رحیم لطفی اگه اشتباه نکنم) خیلی خوب بود 
وب نویسی HTML هم ویدیو ها رو از دوستان گرفتم خیلی خوب بود یعنی با فیلماش تا قالب بندی رسیدم و وسطاش یک کتاب CSS هم مطالعه میکردم اما به علت مشغله زیاد ول کردم دیگه :D

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ابوالفضل.گنجی گفته است :

به شما و دیگر دوستانی که قصد یاد گیری برنامه نویسی رو دارن پیشنهاد میکنم برای شروع از این سایت شروع کنین. و کلا قید کلاس های آموزشی هم بزنین جز برای گرفتن یک مدرک.

نه من میخوام تبلیغ این سایت کنم نه هیچی خودم چون زیاد وقت گرفت اموزش خوب پیدا کردن و هزینه خیلی زیادی کردم. تجربم رو میگم که دیگران اشتباه من رو مرتکب نشین.

رشته نرم افزارم و با زبان های برنامه نویسی مختلف کار کردم اما یک چیزی که خیلی مهم هست شما تا زمانی که برنامه نویسی رو خوب بلد نباشین نمیتونین اون زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرین(اینو کسایی که کار کرده باشن بهتر درک میکنن)

تعریف واسه گفتن راجب آموزش های این سایت و استاد آقاجانی زیاد هست ولی پیشنهاد میکنم حداقل خودتون وارد سایت بشین نظرات کاربران و دیگر موضوعات رو بخونین.

در کل هر کی میخواد برنامه نویس بشه اول از اینجا شروع کنه و با تلاش صددرصد موفق میشه( قصدم تبلیغ نیست و کمک به دوستانه): uncox.com

ویرایش شده توسط hamedlim
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، _Matin گفته است :

سلام همشهری ;)
والا برنامه نویسی خودم خیلی وارد نیستم ولی خب بستگی داره اگه وب نویسی بری فکر کنم کم تر از اینا باشه اما زبان هایی مثل C++ یا Java خب خیلی سخته و باید وقت بیشتری گذاشت 
من خودم یک مدت فیلم های اموزشی میدیدم از گروه هیلتون (اقای رحیم لطفی اگه اشتباه نکنم) خیلی خوب بود 
وب نویسی HTML هم ویدیو ها رو از دوستان گرفتم خیلی خوب بود یعنی با فیلماش تا قالب بندی رسیدم و وسطاش یک کتاب CSS هم مطالعه میکردم اما به علت مشغله زیاد ول کردم دیگه :D

سلام همشهری عزیز

اره منم کمی کار کردم همین الان هم تو دانشگاه دارم درس مبانی کامپیوتر پاس میکنم .ویدیوهایی برای اموزش کار با c# و  html   هم گرفتم اما خوب چون نمیدونستم از کجا باید شروع کنم کمی مشکل داشتم زیاد ویدیهایی که تهیه کردم مناسب نبودن وپایه کارو بهم یاد نمیدادن

این گروه که شما گفتین خوب هست فیلمهاشونو تهیه کنم حدودا تمام فیلم ها واموزش ها چه مدت زمان برای یادگیری نیاز داره

برای کتاب هنوز نمیدونم باید چه کتابی تهیه کنم فکر کنم اول از c باید شروع کنم

خبلی ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...