رفتن به مطلب

فریز شدن در لپ تاپ K550 VX ASUS چندین نمونه پشته هم (گارانتی ویستا)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان من از قبل عید تا الان 4 عدد لپ تاپ مدل ASUS K550 VX 

برای مشتری خرید زدیم 

که هر 4 تا مشکله فریز شدن دارن 

زیره فشار هیچ خبری نیست 

ولی یکی در حال فیلم یکی تو بیکاری و .... فریز میشه 

طوری که دور فن سیپیو 100 درصد میشه و فقط باید دگمه پاور رو نگه داشت تا خاموش شه 

---------------

جالب اینجاست لپ تاپ ها رو فرستادیم گارانتی بهانه ای نداشتن گفتن ویندوز خراب نصب کردید 

(من رو حالت UFD یا همون MBR ویندوز زدم اون ها گفتن رو حالت UEFI بزن) که به ما گفتن ویندوز خراب زدید

ولی همون ویندوز که خودشون زده بودن و فرستاده بودن 

بازم بعد از این که ویندوز میومد بالا هنگ میکرد 2 3 4 دقه که بیکار بود 

با ویندوز مختلف و درایوره اصلی و دریایور پک تست زدیم 

ولی خبری نیست 

الان 4 تا از مشتریی های ما که این مدل رو خرید زدن شاکی هستن و این گارانتی هم هی داره میپیچونه 

کسی راه حلی داره ؟ 

آپدیت بایوس انجام شده به نسخه 301 

این مدل از قرار معلوم مشکل داره 

چیکار میشه کرد ؟ 

این مدل و کانفیگ 

https://www.digikala.com/Product/DKP-150718/لپ-تاپ-15-اینچی-ایسوس-مدل-k550vx-a

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیزم مشکلی که اعلام کردی من توو مدل دیگه‌ای دیدم و مشکل هم سخت‌افزاری بود و اصلا هم چیز عجیبی نیست

با گارانتی صحبت کنید که اصلا استفاده نشده و دقیقا بعد از خرید این اتفاق رو دیدید، با بخش تعویض در این مورد صحبت کنید

البته این صحبت‌های من با این فرض بود که مطمئن شدید مسئله سخت‌افزاری هست

ویرایش شده توسط Mohsen P
لینک به دیدگاه

درود

آیا بعد از تحویل ( و یا نصب ویندوز ) نرم افزار یا ابزار خاصی نصب می‌کنید روی ویندوز!؟

احتمالا شما از نرم افزار All Driver یا ابزارهای مشابه برای نصب درایورها استفاده نمی‌کنین!؟

این دو  راه حل رو انجام بدین احتمالا مشکل حل بشه (دو مورد از لپ‌تاپ های دوستان این مشکل رو داشت و مشکل‌شون با این روش حل شد)

1: Device Manager رو باز کنین

هر درایوری که مربوط به صدا هست و نام Nvidia رو داره حذف کنین

و اگه علی‌رغم خاموش کردن لپ‌تاپ و قطع اتصال برق و اتصال مجدد و روشن کردنش، مشکل کماکان حل نشده بود این روند رو انجام بدین:

2: با نرم‌افزار DDM درایور کارت‌گرافیک‌هاتون رو از گزینه‌ی Safe Mode این نرم‌افزار حذف کنین همچنین درایور کارت شبکه WiFi تون رو نیز حذف بفرمائین

سپس درایور مربوط به کارت گرافیک (هر دو گرافیک منظور بنده هست) رو از سایت ASUS دانلود و نصب کنین، همین کار رو برای WiFi هم انجام بدین

نهایتا برای این‌که متوجه بشیم دقیقا مشکل از چی هست، باید نرم‌افزارهای تست سخت‌افزار رو تهیه و نصب کنین

تست‌هایی مثل  HD Tune، memtest86 , Furmark , intel burner  و ... علاوه بر این برای مشاهده مرتب دمای قطعات از HWMonitor Pro نیز همزمان استفاده کنین

نتیجه رو اعلام بفرمائین

لینک به دیدگاه

سلام

یکی از دوستان بنده هم همین مدل رو دارن و همین مشکل رو

وقتی یک مقدار بی کار میمونه لپ تاپ این مشکل براش پیش میاد یا وقتی داره فیلم پخش میکنه

البته وقتی داره با فتوشاپ کار میکنه این حالت رخ میده و بعدش دوباره صفحه بر میگرده

به همین دلیل من حدس میزنم مشکل از گرافیک باشه

درایور گرافیک رو به اخرین نسخه ی nvidia و intel اپدیت کنید و نتیجه رو بگید ممنون

ویرایش شده توسط 303
لینک به دیدگاه

سلام من این لپتاپو دارم و این مشکلو زمانی داشتم که برای اولین بار ویندوزو نصب کردم .

همش هنگ میکرد ...

یبار دیگه ویندوز رو نصب کردم دیدم درست شد:|

یا ویندوز بد نصب شده یا برنامه ای رو بد نصب کردید ...(درایور گرافیک یا هر برنامه دیگر)

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
در در 1396/02/18, 17:00:54، EHSANRF گفته است :

درود

آیا بعد از تحویل ( و یا نصب ویندوز ) نرم افزار یا ابزار خاصی نصب می‌کنید روی ویندوز!؟

احتمالا شما از نرم افزار All Driver یا ابزارهای مشابه برای نصب درایورها استفاده نمی‌کنین!؟

این دو  راه حل رو انجام بدین احتمالا مشکل حل بشه (دو مورد از لپ‌تاپ های دوستان این مشکل رو داشت و مشکل‌شون با این روش حل شد)

1: Device Manager رو باز کنین

هر درایوری که مربوط به صدا هست و نام Nvidia رو داره حذف کنین

و اگه علی‌رغم خاموش کردن لپ‌تاپ و قطع اتصال برق و اتصال مجدد و روشن کردنش، مشکل کماکان حل نشده بود این روند رو انجام بدین:

2: با نرم‌افزار DDM درایور کارت‌گرافیک‌هاتون رو از گزینه‌ی Safe Mode این نرم‌افزار حذف کنین همچنین درایور کارت شبکه WiFi تون رو نیز حذف بفرمائین

سپس درایور مربوط به کارت گرافیک (هر دو گرافیک منظور بنده هست) رو از سایت ASUS دانلود و نصب کنین، همین کار رو برای WiFi هم انجام بدین

نهایتا برای این‌که متوجه بشیم دقیقا مشکل از چی هست، باید نرم‌افزارهای تست سخت‌افزار رو تهیه و نصب کنین

تست‌هایی مثل  HD Tune، memtest86 , Furmark , intel burner  و ... علاوه بر این برای مشاهده مرتب دمای قطعات از HWMonitor Pro نیز همزمان استفاده کنین

نتیجه رو اعلام بفرمائین

فقط ویندوز و DVD درایور هاش 

با درایور پک هم آپدیت زدی نشد 

ویندوزی که خوده شرکت نصب کرده بود و فقط گرافیک هاش نصب بود هم فریز میشد 

لپ تاپ 2 حالت مشکل دران 

بعضی ثابتن که بعده 20 دقه فریز میشن 

بیشترین فریز شدن هم تو موقع بیکاری دیدم 

امروز هم یکی دیگه آوردن که بفرستیم گارانتی 

زیره فشار هم هنگ میکرده ولی تو حالت عادی خیلی سریع تر فریز میشه 

هنوز ویستا جوابی نداده 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/02/18, 17:18:15، 303 گفته است :

سلام

یکی از دوستان بنده هم همین مدل رو دارن و همین مشکل رو

وقتی یک مقدار بی کار میمونه لپ تاپ این مشکل براش پیش میاد یا وقتی داره فیلم پخش میکنه

البته وقتی داره با فتوشاپ کار میکنه این حالت رخ میده و بعدش دوباره صفحه بر میگرده

به همین دلیل من حدس میزنم مشکل از گرافیک باشه

درایور گرافیک رو به اخرین نسخه ی nvidia و intel اپدیت کنید و نتیجه رو بگید ممنون

خوده شرکت ویستا این کار رو کرده بود ولی حل نشده بود 2 تا لپ تاپی که پس فرستاده بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/02/19, 23:00:50، koala گفته است :

سلام من این لپتاپو دارم و این مشکلو زمانی داشتم که برای اولین بار ویندوزو نصب کردم .

همش هنگ میکرد ...

یبار دیگه ویندوز رو نصب کردم دیدم درست شد:|

یا ویندوز بد نصب شده یا برنامه ای رو بد نصب کردید ...(درایور گرافیک یا هر برنامه دیگر)

1 2 3 4 5 سر از 6 7 تا در آورده 

خوده شرکته ویستا هم رو همه بهانمه ویندوز رو آورد و 40 تومن هم هزینه گرفته انگار ملت اینقد ناشی ان که یه ویندوز رو حالت UEFI نتونن نصب کنن 

هیچ درایوری هم نصب نکرده بود بجز گرافیک ها 

و هیچ برنامه ای 

40 تومن واسه چی گرفتن نمدونم والا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر 

مشکل پا برجا هست 

ایراد دقیق معلوم نیست 

تا راه حل براش پیدا کنم 

اگر بگن گیره کار کجاس میشه راه پیدا کرد 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، atisoc0936 گفته است :

خیر 

مشکل پا برجا هست 

ایراد دقیق معلوم نیست 

تا راه حل براش پیدا کنم 

اگر بگن گیره کار کجاس میشه راه پیدا کرد 

مشکل ویندوز هست متاسفانه !!

یکی از لپ تاپ هارو ویندوز شو رو ssd  بریز مشکل باید حل بشه چون این هارد های 2 ترا زیاد پهنای باند خوبی نداره سرعت چرخشش هم پایینه این همه درایورهای سنگین و خود ویندوز 10 آنتی ویروس های خودش فقط بدرد آرشیو کردن میخورن ویندوز نباید روشون ریخت !

من رو 2تا لپ تاپ دیدم هارد 2ترا داشتن مشکل خوردن نمیدونم چه مشکلی این ویندوز 10 های جدید داره که پهنای باند هارد کم باشه سی پی یو درگیر میکنه خود به خود میبره زیره فشار دما هم میره بالا سیستم لپ تاپ کولینگش محدوده فریز میشه !!!

من باسه حل موقت این مشکل power saver فعال میکردم که سی پی یو  کلاکش رو حالت بیس قفل بشه نره بالا بشه کار کرد 

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
در در 1396/02/29, 17:42:27، alireza3dshadow گفته است :

مشکل ویندوز هست متاسفانه !!

یکی از لپ تاپ هارو ویندوز شو رو ssd  بریز مشکل باید حل بشه چون این هارد های 2 ترا زیاد پهنای باند خوبی نداره سرعت چرخشش هم پایینه این همه درایورهای سنگین و خود ویندوز 10 آنتی ویروس های خودش فقط بدرد آرشیو کردن میخورن ویندوز نباید روشون ریخت !

من رو 2تا لپ تاپ دیدم هارد 2ترا داشتن مشکل خوردن نمیدونم چه مشکلی این ویندوز 10 های جدید داره که پهنای باند هارد کم باشه سی پی یو درگیر میکنه خود به خود میبره زیره فشار دما هم میره بالا سیستم لپ تاپ کولینگش محدوده فریز میشه !!!

من باسه حل موقت این مشکل power saver فعال میکردم که سی پی یو  کلاکش رو حالت بیس قفل بشه نره بالا بشه کار کرد 

فقط هارد 2 ترا داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لپ تاپ ها تعویض شدن 

از قرار معلوم مشکلی هست 

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، atisoc0936 گفته است :

لپ تاپ ها تعویض شدن 

از قرار معلوم مشکلی هست 

بعد از تعویض باز هم مشکل هست؟ زنگ بزن اواژنگ ببین اونا چی میگن

یه هارد دیگه بزار روش ویندوز عوض کن ببین چی میشه.

یه ویندوز دیگه نصب کن

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

بعد از تعویض باز هم مشکل هست؟ زنگ بزن اواژنگ ببین اونا چی میگن

یه هارد دیگه بزار روش ویندوز عوض کن ببین چی میشه.

یه ویندوز دیگه نصب کن

اقا این لپتاپ خیلی بیخوده بخدا

از همه جاش زدن دزدی پشت دزدی
مادربردش که بدردنخوره _ صفحه نمایشش جدا از تاریک بودن و بی کیفیت بودن نسبت به لپتاپ های لنوو در حین بازی خیلی بی کیفیته و پرش زیاد داره
, و طراحی بیخودش و کیبرد چرت
بسیار از این لپتاپ و انتخابم متاسفم

ویرایش شده توسط koala
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام منم ايسوسp2540گرفتم

وقتي  آهنگ گوش ميدم يا فيلم ميبينم

يا در حالت بدون استفاده بودن لب تاب يهو هنگ ميكنه و همه چي از كار ميفته

ويندوزمم عرض كردم ولي فايده نداره

ميدونيد مشكل از كجاس؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/05/12, 23:13:18، Nari گفته است :

سلام منم ايسوسp2540گرفتم

وقتي  آهنگ گوش ميدم يا فيلم ميبينم

يا در حالت بدون استفاده بودن لب تاب يهو هنگ ميكنه و همه چي از كار ميفته

ويندوزمم عرض كردم ولي فايده نداره

ميدونيد مشكل از كجاس؟

اطلاعاتتون رو کپی کنید 

و یه نسخه ویندوز 10 که آپدیت جدید باشه و قابلیت نصب UEFI  داشته باشه تهیه کنید و ویندوز رو روحالت UEFI نصب کنید 

از داخل بایوس Secure Boot رو فعال کنید همچنین FAST BOOT رو 

ببینین چی میشه 

بایوسش رو هم حتما آپدیت کنید 

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

منم مشکل مشابه رو با لپتاپ قدیمیم داشتم (ASUS N61JQ)

هیچوقت هم مشکلش حل نشد...از نصب نسخه های مختلف ویندوز و درایورهای مختلف تا گارانتی ویستا هیچکدوم کمکی نکردن

فقط یه مدتی Ubuntu روش نصب بود بدون مشکل کار کرد

من فکر میکردم مشکل از درایور گرافیک AMD باشه ولی الان برای شما با انویدیا هم پیش اومده.

.

تا حالا وجه اشتراک این بوده که همه لپتاپا ایسوس بوده!:35_thinking:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دیرز یه H81M-C  رو بایوس  آپ زدیم کارت صداش رفت دیار باقی

رسما ایسوس دیگه بایوس نمیزنم 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام.ایم مشکل ۱۰۰ درصد شدن سی پی یو رو منم روی چند مدل لپ تاپ دیدم .خیلی ساده مشکل اش حل کردم.این مشکل معمولا روی ویندوز ده اتفاق میفته.چون ویندوز اورجینال نیست شما از پچ kmsبرای اکتیو کردن اون استفاده میکنین که روی بعضی از لپ تاپ ها به عنوان یه بدافزار عمل میکنه و باعث باگ شدید تو سیستم میشه.تو قسمت آنتی ویروس خود ویندوز اگه شناختش فقط باید اونو کلین کنین.تمام مشکلات اتون حل میشه.البته باید بگم اگه از این اکتیویتور برای ویندوز ۸ یا ۷ هم استفاده کنین خیلی امکان داره همین مشکل براتون پیش بیاد.من یک نمونه تو وین ده دیدم و یکی تو وین هفت...

ویرایش شده توسط koroshmn
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...