رفتن به مطلب

مشکل با رم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

رم هات گمنام هستن..ای کاش با چهار تا رم دیگه میشه امتحان کنی 

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

با cpu دیگه هم تست کردین؟

بایوس رو آپدیت کردین؟

اگه مشکل از این موارد نیست (حداقل فیزیکی) احتمال اینکه مادربرد از کواد چنل پشتیبانی نکنه وجود داره ولی باید بررسی کنین...

بخاطر این عرض کردم پردازنده چک بشه چون ممکنه مموری کنترلر اون مشکل پیدا کرده باشه و درست رم ها رو تشخیص نده

یکی از دوستان همین مادربرد رو داره با همین cpu, و اومده دو نوع رم متفاوت رو متصل کرده و جواب داده:

دو رم شبیه به هم رو توی اسلت های سیاه و دو رم دیگه که شبیه به هم هستن رو توی اسلت های آبی گذاشته

شما چک کنین ببینین آیا سه رم رو هم جواب نمیده یا خیر

درود

این مادربورد از کوادچنل پشتیبانی نمی‌کنه. اساسا مادربوردهای اکستریم کوادچنل هستند.

مشکل یاد شده ربطی به دوکاناله بودن یا چهارکاناله بودن مادربورد نداره.

----------------------------------------------------------

دوست گرامی بهتره از رایانه‌ی دیگری دارای رم ddr3 برای آزموذن قطعه به قطعه استفاده کنی.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، erfan1376 گفته است :

اما فرض ک کواد چنل ساپورت نکنه

مگه خودش نباید اینو ب صورت دو تا دوال چنل بکاربگیره؟

ممکنه دو تا از رم ها یا دو تا از اسلات ها مشکل داشته باشن ولی چون cpu-z نشون میده پس نباید مشکلی باشه

بازهم شک دارم

تو تنظیمات بایوس یه قسمتی هست که باید کل اسلات ها رو فعال کنی

توی تنظیمات مربوط به رم، شاید به صورت پیشفرض روی دو کانال فعال باشه و باید دو کانال دیگه رو هم به صورت دستی فعال کنی

تست پایداری با aida64 بگیرید

و بهتره با یه رم دیگه تست کنید

شات از کل cpu-z بزار اگه میتونی و اشکالی نداره

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، AGM143 گفته است :

ممکنه دو تا از رم ها یا دو تا از اسلات ها مشکل داشته باشن ولی چون cpu-z نشون میده پس نباید مشکلی باشه

بازهم شک دارم

تو تنظیمات بایوس یه قسمتی هست که باید کل اسلات ها رو فعال کنی

توی تنظیمات مربوط به رم، شاید به صورت پیشفرض روی دو کانال فعال باشه و باید دو کانال دیگه رو هم به صورت دستی فعال کنی

تست پایداری با aida64 بگیرید

و بهتره با یه رم دیگه تست کنید

شات از کل cpu-z بزار اگه میتونی و اشکالی نداره

اون تنظیمات بایوسه اسمشو نمیدونین؟

IMG_20170509_145931.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

این مادربورد از کوادچنل پشتیبانی نمی‌کنه. اساسا مادربوردهای اکستریم کوادچنل هستند.

دوست گرامی بهتره از رایانه‌ی دیگری دارای رم ddr3 برای آزموذن قطعه به قطعه استفاده کنی.

والا امکانش نیست. فقط مطمئنم مشکل از رم و سی پی یو نیستش چون همین رم ها روی یه سی پی یو دیگه با همین مشخصات درست کار میکردن

شاید تنظیماتی شاید مشکل بایوسی چیزی باشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

رم هات گمنام هستن..ای کاش با چهار تا رم دیگه میشه امتحان کنی 

متاسفانه چیزی ندارم

ولی این رم ها روی z77 بودن وکاملا اوکی بودن

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، erfan1376 گفته است :

والا امکانش نیست. فقط مطمئنم مشکل از رم و سی پی یو نیستش چون همین رم ها روی یه سی پی یو دیگه با همین مشخصات درست کار میکردن

شاید تنظیماتی شاید مشکل بایوسی چیزی باشه

مادربورد تنظیمات خاصی برای این فرکانس نداره. نهایتش ریست کردن یا فلش کردن بایاس با آخرین نسخه است که به نظر می‌آد انجام داده‌ای.

و احتمال کمی هم است که رمها با مادربرد سازگاری کامل نداشته باشند.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

درود دوست عزیز

بنده هم حدس میزدم ولی چون دیدم که دوستان خودم 4 رم رو پر کردن و مشکلی نداشتن بخاطر همین این موارد رو عرض کردم.

موردی گه ایشون دارن و توی بایوس شناسایی میشه و توی ویندوز خیر، به این خاطر حدسم روی پردازنده بود چون چندین مورد رو شاهد بودم و با تعویض پردازنده و یا تعمیر زیف مشکل دار، حل شدن.

وقتی مادربرد4 رم رو شناسایی میکنه احتمالا یعنی پشتیبانی میکنه و پردازنده قدرت تشخیص اون رو - توی محیط‌های غیر بایوس که مختص مادربرد هست و حتی تو برخی سری های جدید Z270 حتی بدون پردازنده هم قابلیت روشن شدن و وارد شدن به بایوس و ارتقای اون امکان پذیره _ نداره...

باز هم اگه پردازنده - و احیانا مادربرد بعلت عدم هماهنگی با میکروکد یا کنترلر تنها این پردارنده در ارتباط با این نوع رم به صورت کواد یا موردهای مشابه - با تست رم های دیگه، به این صورت که دو رم مشابه اول رو تو اسلت های اول و دوم و اون دو رم دیگه رو تو اسلت های سوم و چهارم بذارن تا سیستم کواد برقرار نشه - احتمال اینکه مشکلشون حل بشه وجود داره. البته میتونن رم های مشابه رو تو اسلت های همرنگ هم بذارن و تست کنن چون برای دوال مشکلی نداشته.

هرچند اگه CPU در دسترسشون باشه و اول با یه CPU نسل ایوی بریج یا همون نسل سه تست کنن بهتر هست.

سپاس

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

بهتر بود رمی رو انتخاب میکردین که داخل لیست qvl مادربرد وجود داره چون اون رم ها تست کارخانه شدن و هماهنگی بیشتری با قطعات دارن

یه بار هم این اتفاق برای من افتاده بود و قبلم تو یه تایپیک بهش اشاره کرده بودم یه رم کینگستون هایپرایکس سیویج دو کاناله خریده بودم که بعد از یک ماه استفاده یکی از رم ها مشکل پیدا کرد و باعث ناهماهنگی بین قطعات شد حتی مجبور شدم هارد دیسک هم عوض کنم

ولی رم نسوخته بود! و بعد از تعویض رم و هارد مشکل حل شد شاید عجیب ترین مشکل رو من داشتم چون اصلا هیچ علتی براش پیدا نکردم حتی به چندین تعمیر کار هم نشون دادم ولی هیچ فایده ای نداشت!

جوری بود که وقتی کارت گرافیک نصب بود ویندوز بالا نمیومد ولی با آنبورد مشکلی نداشت و عجیبتر اینکه وقتی درایور اصلی اینتل رو از سایت اصلی نصب میکردم، بعد از نصب صفحه آبی میومد و ریست میشد و داخل ویندوز هم مدام ریست میشد و هیچ کاری نمیشد کرد

ولی وقتی درایور رو با پک سولیشن نصب میکردم مشکل ریست شدن نداشت!!!

و کاملا عادی سیستم کار میکرد! انگار که هیچ مشکلی وجود نداره

حتی تست پایداری هم گرفتم داشتم دیوونه میشدم?

حالا  اگه دوستان میتونن علتی برای این مشکل من پیدا کنن مخ کامپیوتر هستن?

الان بهترم خدا رو شکر?

لینک به دیدگاه

این رم های شما نام و نشونی نداره مارکش معلوم نیست چیه

شاید مشکل از رم ها باشه

یا اگه هارد دیسک قدیمی هست بهتره عوضش کنی چند مورد دیدم مشکل رم مربوط به هارد بوده

یه چیز مهمتر دیگه که فکر کنم کسی بهش اشاره نکرد توی cpu-z تب مربوط به رم جلوی گزینه ی فرکانس چیزی ننوشته!

یعنی فرکانس مشخص نیست!

که نمیدونم چرا!

کلا مشکل از همین فرکانس هست که باید تنظیم بشه

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...