رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی برای انتخاب سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان

چند هفته ای است قصد انتخاب و خرید سیستمی را دارم. دو روزی میشود که مطالب مطرح شده در این تالار را مطالعه و آنها رو مفید دیدم. دست به کار شده و ثبت نام نموده و تقاضای خود را مطرح می نمایم. پیشاپیش از راهنمایی دوستان نهایت تشکر را دارم.

در حال حاضر نوت بوکی (Dell Xps L501) دارم که من و دو فرزندم (دوم ابتدایی و اول راهنمایی) مشترک استفاده می کنیم. بچه ها بیشتر بازی می کنند (بازیهای معمولی نظیر dinner dash , cake mania). من بیشتر اینترنت گردی میکنم ولی با MS office و photoshop هم کار میکنم. مونتاژ فیلم و استفاده از adobe premier را دوست دارم ولی متاسفانه فرصت نمی شه. قصد انتخاب و خرید سیستم کاملی با حدود 1.7 میلیون تومان دارم. پیشنهاد اولیه خودم را می نویسم دوستان محبت کرده اصلاح نمایند.

CPU Intel i7-2600K

MB AsusP8P67

Ram Crossair- Dual channel 4G

VGA Sapphire HD5770 1GB DDR5

HDD Western digital -Sata 3- 1TB- 64MB/WD Caviar Black

ODD DVDRW Plextor Sata

Case Green X3

Power Green GP635B-US

Monitor Samsung 2370 HD

KB & Mouse

لینک به دیدگاه

سلام . من بنا بر این میذارم که از این سیستم برای کارهای ویدئویی استفاده میکنید . من سیستم زیر رو پیشنهاد میکنم :

CPU Intel i7-2600 = 379

MB AsusP8P67 = 239

Ram ADATA XPG™ Xtreme Series DDR3 DRAM 1600 2*4GB or 4*2GB = 210

VGA EVGA GTS 450 FPB 1GB DDR5 128bit = 161

HDD Western digital -Sata 2- 1TB- 64MB/WD Caviar Black = 123

ODD DVDRW Plextor Sata = 42

Case Green X3 = 79

Power Green GP635B-US = 106

Monitor Samsung 2370 HD = 355

کیبورد : A4TECH KX-5MU قیمت 18,000 تومان

ماوس : A4TECH X5-70MD قیمت 8,500 تومان

جمع کل : 1,720,500 تومان

اکثرا قطعات خودتون هست با چند تغییر

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پیشنهاد من همین سیستم پیشنهادی آقا حامد هست فقط پیشنهاد می کنم مانیتور Asus MS228H بگیرید و گرافیک رو هم 6790 یا GTX 550 Ti و هارد هم به نظر من ارزش این همه خرج کردن رو نداره و من Seagate 1TB 7200.12 رو پیشنهاد میکنم که قیمتش 68 تومنه و از نظر کارایی تفاوت بسیار کمی با WD Black داره و نویز کم تری هم داره.

لینک به دیدگاه

سلام . من بنا بر این میذارم که از این سیستم برای کارهای ویدئویی استفاده میکنید . من سیستم زیر رو پیشنهاد میکنم :

CPU Intel i7-2600 = 379

MB AsusP8P67 = 239

Ram ADATA XPG™ Xtreme Series DDR3 DRAM 1600 2*4GB or 4*2GB = 210

VGA EVGA GTS 450 FPB 1GB DDR5 128bit = 161

HDD Western digital -Sata 2- 1TB- 64MB/WD Caviar Black = 123

ODD DVDRW Plextor Sata = 42

Case Green X3 = 79

Power Green GP635B-US = 106

Monitor Samsung 2370 HD = 355

کیبورد : A4TECH KX-5MU قیمت 18,000 تومان

ماوس : A4TECH X5-70MD قیمت 8,500 تومان

جمع کل : 1,720,500 تومان

اکثرا قطعات خودتون هست با چند تغییر

ضمن تشکر از ارائه پیشنهاد

به نظرم پیشنهادتون خوبه بخصوص در مورد Ram و انو به کار میگیرم

در مورد گرافیک مسلط نیستم ولی پیشنهاد شما رو می پذیرم

به نظر شما case انتخاب شده جواب سیستم رو میده یا نه و فن اضافی میخواد؟

یبورد را دوست دارم حتما فارسی داشته باشه (حک شده باشه)

در مورد Cpu دلم نمیاد 35 تومن مدل بدون k انتخاب کنم چون اگر وقت داشته باشم هر کاری ازم بر میاد. یه دفعه دیدی اورکلاک کردم!

خیلی ممنون از راهنمایی که خواهی کرد.

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من همین سیستم پیشنهادی آقا حامد هست فقط پیشنهاد می کنم مانیتور Asus MS228H بگیرید و گرافیک رو هم 6790 یا GTX 550 Ti و هارد هم به نظر من ارزش این همه خرج کردن رو نداره و من Seagate 1TB 7200.12 رو پیشنهاد میکنم که قیمتش 68 تومنه و از نظر کارایی تفاوت بسیار کمی با WD Black داره و نویز کم تری هم داره.

ضمن تشکر از راهنمایی تون:

در مورد مانیتور مدل پیشنهادی شما رو از نظر ظاهر دوست ندارم. ضمناً در سایتهای مختلف Rating و review نظیر cnet در مورد مانیتورهای asus موردی مشاهده نکرده ام و برام سئواله که چرا در این سایتها این مانیتورها مورد بررسی قرار نمی گیره.

در مورد گرافیک متاسفانه مسلط نیستم اگر توضیح بدید خیلی ممنون خواهم بود.

در مورد هارد سرعت انتقال که طبیعتاً باعث سرعت سیستم و کم بودن احتمال خرابی آن برایم ارزشمنده و هارد انتخاب شده را بدلیل قیمت بالا فکر ردم شاید این خصوصیات رو داشته باشه لطفاً توضیحی است بفرمایید.

با سپاس

لینک به دیدگاه

ضمن تشکر از ارائه پیشنهاد

به نظرم پیشنهادتون خوبه بخصوص در مورد Ram و انو به کار میگیرم

در مورد گرافیک مسلط نیستم ولی پیشنهاد شما رو می پذیرم

به نظر شما case انتخاب شده جواب سیستم رو میده یا نه و فن اضافی میخواد؟

یبورد را دوست دارم حتما فارسی داشته باشه (حک شده باشه)

در مورد Cpu دلم نمیاد 35 تومن مدل بدون k انتخاب کنم چون اگر وقت داشته باشم هر کاری ازم بر میاد. یه دفعه دیدی اورکلاک کردم!

خیلی ممنون از راهنمایی که خواهی کرد.

من خودم از همین کارت استفاده میکنم و راضی هستم . هم تو اجرای بازیها خوبه و هم کار شما رو انجام میده . چون تو کار گرافیک 2 بعدی و ویدئو به کارت پر قدرت نیاز نیست . من هم با توجه به بودجه ای که گفتید سعی کردم مناسبترینها رو بگم . در مورد CPU اگر واقعا اهل اورکلاک هستید سری K بردارید . توجه داشته باشید که سری معمولی هم قابلیت اورکلاک کمی داره . در مورد کیس که مشکلی نست . کامل هست . خودش 7 تا فن روش داره و 2 تا دیگه هم میتونید اضافه کنید . کیبورد هم سلیقه ای هست . من فقط پیشنهاد دادم . شاید از نزدیک ببینید خوب نباشه به نظر شما . اگر 100 تومان دیگه به بودجه اضافه کنید میتونید cpu سری k و کارت گرافیک EVGA GTX 550 TI رو جایگزین کنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ضمن تشکر از راهنمایی تون:

در مورد مانیتور مدل پیشنهادی شما رو از نظر ظاهر دوست ندارم. ضمناً در سایتهای مختلف Rating و review نظیر cnet در مورد مانیتورهای asus موردی مشاهده نکرده ام و برام سئواله که چرا در این سایتها این مانیتورها مورد بررسی قرار نمی گیره.

در مورد گرافیک متاسفانه مسلط نیستم اگر توضیح بدید خیلی ممنون خواهم بود.

در مورد هارد سرعت انتقال که طبیعتاً باعث سرعت سیستم و کم بودن احتمال خرابی آن برایم ارزشمنده و هارد انتخاب شده را بدلیل قیمت بالا فکر ردم شاید این خصوصیات رو داشته باشه لطفاً توضیحی است بفرمایید.

با سپاس

از لحاظ کیفیت مانیتورهای اسوس بسیار عالی هستند البته من خودم سامسونگ دارم و خیلی هم از آن راضی ام ولی تعریف مانیتورهای اسوس رو از دوستان خیلی شنیدم و از لحاظ مشخصات فنی نیز بالاتری هم نسبت به سامسونگ 2370 داره و LED هم هست. در مورد ظاهرش دیگه بستگی به سلیقه شخصی شما داره.

اما در مورد سوالتون درباره هارد باید خدمتتون عرض کنم که WD Black از Seagate سرعت بالاتری داره اما در حدود 5 الی 10 درصد و ارزش پرداخت 50 تومن بیشتر رو نداره و این 2 هارد در بازارهای جهانی تفاوت قیمت کمی دارند به خاطر همین پیشنهاد من استفاده از seagate هست و اگر قصد دارید سرعت سیستمتون خیلی بالا بره پیشنهاد من خرید یک ssd کم حجم در حدود 40 گیگ جهت نصب سیستم عامل و استفاده از هارد seagate جهت ذخیره سایر اطلاعات هست.

لینک به دیدگاه

از لحاظ کیفیت مانیتورهای اسوس بسیار عالی هستند البته من خودم سامسونگ دارم و خیلی هم از آن راضی ام ولی تعریف مانیتورهای اسوس رو از دوستان خیلی شنیدم و از لحاظ مشخصات فنی نیز بالاتری هم نسبت به سامسونگ 2370 داره و LED هم هست. در مورد ظاهرش دیگه بستگی به سلیقه شخصی شما داره.

اما در مورد سوالتون درباره هارد باید خدمتتون عرض کنم که WD Black از Seagate سرعت بالاتری داره اما در حدود 5 الی 10 درصد و ارزش پرداخت 50 تومن بیشتر رو نداره و این 2 هارد در بازارهای جهانی تفاوت قیمت کمی دارند به خاطر همین پیشنهاد من استفاده از seagate هست و اگر قصد دارید سرعت سیستمتون خیلی بالا بره پیشنهاد من خرید یک ssd کم حجم در حدود 40 گیگ جهت نصب سیستم عامل و استفاده از هارد seagate جهت ذخیره سایر اطلاعات هست.

ضمن تشکر از اظهار نظرتون:

در مورد مانیتور ظاهراً بیشتر باید مطالعه کنم. دوستان دیگری هم اگر نظر دارند لطفاً اعلام فرمایند یا مقایسه ای در سایتهای معتبر ریویو در خصوص مقایسه سامسونگ و اسوس دارند لینک بگذارند.

در مورد SSD برایم پیشنهاد جالبی بود (من به این شکل اطلاع نداشتم). ظاهرا این نوع حافظه فعلا گرونه و میشه انتظار داشت یکسال دیگر افت قیمتی خوبی داشته باشه. به خاطر از این پیشنهاد در آینده (شاید یکسال دیگر استفاده خواهم کرد.) ولی یک سئوال در این خصوص دارم که از حافظه های SSD چگونه استفاده میکنند؟ فقط سیستم عامل را میگذارند؟ یا علاوه بر آن برنامه ها را روی آن میگذارند؟ و استفاده از آن چه مزیتی را ایجاد میکنه؟

لینک به دیدگاه

چون قراره با سیستم بازی هم انجام بدین بهتره یه کارت گرافیک بهتر مثل gtx 460 یا ati 5850 انتخاب کنید تا کارایی بازی سیستم و کار های گرافیک در حد اعلا صورت بگیره.

به جای هارد وسترن خاویار سیاه هم توصیه میکنم دو تا یک ترابایت سیگیت بگیرید و به صورت رید صفر ببندید تا کارایی معادل دو برابرِ وسترن (با قیمتی برابر) و حجم دو برابر، به همراه نویز ککمتر! رو داشته باشید...

و پیشنهاد آخر: به جای خرید رم گرون قیمت، مین بورد با امکانات بیشتر رو انتخاب کنید. چون cpu های جدید اینتل با کنترل مموری داخلی میتونن از رمی با باس 1333 معادل 1600 سیستم های دیگه کار بکشن.

پیشنهاد من دو مورد مادربورد: asus p8p67 pro و یا msi p67a gd65هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ضمن تشکر از اظهار نظرتون:

در مورد مانیتور ظاهراً بیشتر باید مطالعه کنم. دوستان دیگری هم اگر نظر دارند لطفاً اعلام فرمایند یا مقایسه ای در سایتهای معتبر ریویو در خصوص مقایسه سامسونگ و اسوس دارند لینک بگذارند.

در مورد SSD برایم پیشنهاد جالبی بود (من به این شکل اطلاع نداشتم). ظاهرا این نوع حافظه فعلا گرونه و میشه انتظار داشت یکسال دیگر افت قیمتی خوبی داشته باشه. به خاطر از این پیشنهاد در آینده (شاید یکسال دیگر استفاده خواهم کرد.) ولی یک سئوال در این خصوص دارم که از حافظه های SSD چگونه استفاده میکنند؟ فقط سیستم عامل را میگذارند؟ یا علاوه بر آن برنامه ها را روی آن میگذارند؟ و استفاده از آن چه مزیتی را ایجاد میکنه؟

در سایت ها ریویو از مانیتور نمیتونید پیدا کنید چون مانیتور وسیله ایست که کاملا بستگی به حس بینایی افراد داره و حس بینایی همه افراد یکسان نیست به خصوص در تشخیص رنگ ها و همین طور قدرت بینایی افراد در دیدن تصاویر سریع و ... . به همین دلیل پیشنهاد می کنم تصویر هر 2 مدل رو از نزدیک ببینید و خودتون تصاویر رو مقایسه کنید. فقط این رو در نظر داشته باشید که مانیتورهای LED مصرف برق در حدود 40 درصد کمتر نسبت به LCD دارند و رنگ ها را نیز به صورت طبیعی تر نشان می دهند و رنگ مشکی و محیط های تاریک رو هم بهتر نمایش می دهند. زمان پاسخگویی مانیتور هم بسیار مهم می باشد حتما به این مساله توجه داشته باشید.

در مورد SSD هم به دلیل این که تقریبا 3 سال هست که وارد بازار شده هم چنان دارای قیمت بسیار بالایی است و با گذشت زمان قطعا مثل سایر قطعات سخت افزاری دچار کاهش قیمت خواهد شد البته به شرطی که قیمت ارز و هزینه حمل و نقل و گمرک رشد قابل توجهی نداشته باشد.

نحوه استفاده از آن هم دقیقا مانند هارد دیسک می باشد و قابلیت ذخیره سازی هر نوع اطلاعاتی را داراست اما برای بالا بردن سرعت سیستم پیشنهاد می شود سیستم عامل و نرم افزارها رو در SSD نصب کنید و سایر اطلاعات رو در هارد دیسک.

طبق نظر آقای central-core هم می تونید عمل کنید اما فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که در صورت ایجاد مشکل در یکی از هاردها اطلاعات شما به طور کامل از دست خواهد رفت به همین دلیل پیشنهاد میشه در صورت استفاده از این روش حتما یک backup از اطلاعاتتون بگیرید و در یک هارد جداگانه ذخیره کنید.

لینک به دیدگاه

چون قراره با سیستم بازی هم انجام بدین بهتره یه کارت گرافیک بهتر مثل gtx 460 یا ati 5850 انتخاب کنید تا کارایی بازی سیستم و کار های گرافیک در حد اعلا صورت بگیره.

به جای هارد وسترن خاویار سیاه هم توصیه میکنم دو تا یک ترابایت سیگیت بگیرید و به صورت رید صفر ببندید تا کارایی معادل دو برابرِ وسترن (با قیمتی برابر) و حجم دو برابر، به همراه نویز ککمتر! رو داشته باشید...

و پیشنهاد آخر: به جای خرید رم گرون قیمت، مین بورد با امکانات بیشتر رو انتخاب کنید. چون cpu های جدید اینتل با کنترل مموری داخلی میتونن از رمی با باس 1333 معادل 1600 سیستم های دیگه کار بکشن.

پیشنهاد من دو مورد مادربورد: asus p8p67 pro و یا msi p67a gd65هست

ضمن تشکر از ارائه پیشنهاد:

1- "به صورت رید صفر ببندید" را از لحاظ فنی نمودنم یعنی چه؟ در صورتی که براتون مقدور باشه لطفاً توضیح دهید یا مرجعی را معرفی نمایید.

2- لطفاً تفاوت asus p8p67 pro و asus p8p67 را توضیح دهید.

در صورتی که دیگر دوستان نیز کمک کنند ممنون خواهم شد.

با تشر

لینک به دیدگاه

در سایت ها ریویو از مانیتور نمیتونید پیدا کنید چون مانیتور وسیله ایست که کاملا بستگی به حس بینایی افراد داره و حس بینایی همه افراد یکسان نیست به خصوص در تشخیص رنگ ها و همین طور قدرت بینایی افراد در دیدن تصاویر سریع و ... . به همین دلیل پیشنهاد می کنم تصویر هر 2 مدل رو از نزدیک ببینید و خودتون تصاویر رو مقایسه کنید. فقط این رو در نظر داشته باشید که مانیتورهای LED مصرف برق در حدود 40 درصد کمتر نسبت به LCD دارند و رنگ ها را نیز به صورت طبیعی تر نشان می دهند و رنگ مشکی و محیط های تاریک رو هم بهتر نمایش می دهند. زمان پاسخگویی مانیتور هم بسیار مهم می باشد حتما به این مساله توجه داشته باشید.

در مورد SSD هم به دلیل این که تقریبا 3 سال هست که وارد بازار شده هم چنان دارای قیمت بسیار بالایی است و با گذشت زمان قطعا مثل سایر قطعات سخت افزاری دچار کاهش قیمت خواهد شد البته به شرطی که قیمت ارز و هزینه حمل و نقل و گمرک رشد قابل توجهی نداشته باشد.

نحوه استفاده از آن هم دقیقا مانند هارد دیسک می باشد و قابلیت ذخیره سازی هر نوع اطلاعاتی را داراست اما برای بالا بردن سرعت سیستم پیشنهاد می شود سیستم عامل و نرم افزارها رو در SSD نصب کنید و سایر اطلاعات رو در هارد دیسک.

طبق نظر آقای central-core هم می تونید عمل کنید اما فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که در صورت ایجاد مشکل در یکی از هاردها اطلاعات شما به طور کامل از دست خواهد رفت به همین دلیل پیشنهاد میشه در صورت استفاده از این روش حتما یک backup از اطلاعاتتون بگیرید و در یک هارد جداگانه ذخیره کنید.

ضمن تشکر از پاسخ شما:

بستن رید صفر دو هارد را در پاسخ آقای central-core که شما هم به آن اشاره کرده اید بلد نیستم و در این خصوص سئوال داشتم. اشاره شما به اینکه در صورت ایجاد اشکال در یک هارد اطلاعات دو هارد از بین خواهد رفت کنجکاوم کرد.

اگر به جای یک هارد پیشنهاد اولیه WD دو هارد یکی با ظرفیت کمتر و سرعت بیشتر برای نصب سیستم عامل و برنامه ها و دیگری سی گیت 1 ترا برای اطلاعات روی سیستم سوار شود مزایا و معایب آن چه خواهد بود؟

در ضمن سرعت انتقال اطلاعات در WD Caviar Black برابر 6 گیگ بر ثانیه ولی در دیگر هاردها 3 می باشد. لطفا در صورت امکان این مورد را نیز توضیح دهید.

بقیه دوستان هم در صورت امکاننظراتشون را بدهند.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

این مطلب رو در مورد raid بخونید .

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?/topic/3399-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-raid/page__p__37839__hl__raid__fromsearch__1#entry37839

اون دو مدل مادربورد مهمترین تفاوتشون تو اینه که pro از SLI و کراس فایر چهار تایی پشتیبانی میکنه و معمولی فقط از کراس فایر . این هم فقط دو صورتی به درد میخوره که شما بخوای 4 تا کارت گرافیک همزمان رو سیستم ببندی . تفاوت دیگه اینه که pro پورت eSata و power eSata داره که معمولی نداره . کارت شبکه اونها با هم فرق داره . pro پورت Coaxial داره که معمولی نداره . این تفاوتها کلا تاثیری تو کارکرد مادربورد ندارند و برای کسی که از اونها استفاده نمیکنه هزینه اضافی میشه .

لینک به دیدگاه

در ضمن سرعت انتقال اطلاعات در WD Caviar Black برابر 6 گیگ بر ثانیه ولی در دیگر هاردها 3 می باشد. لطفا در صورت امکان این مورد را نیز توضیح دهید.

اون 6 گیگ بر ثانیه حداکثر سرعتیه که اتصال sata3 میتونه تبادل اطلاعات کنه . هنوز هیچ وسیله ای نتونسته به اون سرعت برسه . هارد های sata2 هم سرعتشون به 3 گیگ بر ثانیه نمیرسه .

http://www.storagereview.com/western_digital_caviar_black_review_2tb

http://www.tomshardware.com/reviews/hitachi-western-digital-terabyte,2017-5.html

لینک به دیدگاه

من دیروز این درخواست کمک را از دوستان داشتم وپیشنهادها تا امروز برایم خیلی آموزنده بوده.

سئوال دیگری هم از دوستان دارم.

1- همانطور که در شروع این تاپیک نوشتم. کامپیوتر را من به همراه دو فرزند میخواهیم استفاده کنیم. آنها میهواهند بازی نصب کنند و احتمالا لازم است ویندوز XP برایشان نصب کنم. چون بعضی بازیها در ویندوز 7 کار نمیکنند. ولی من علاقمندم ویندوز 7 و در صورتی که 8 لیگ رم داشته باشم 64 بیتی نصب و استفاده کنم. آیا نصب دو سیستم عامل در یک سیستم معایب خاصی داره؟ قدیما با بوت منیجرها دو سیستم عامل نصب میکردیم ولی ظاهرا الان مشکلی برای نصب همزمان XP و 7 وجود نداره؟

2- قیمتهای این سایت را با چند سایت دیگر مقایسه کردم به نظر منصفانه تر میاد. البته طی هفته گذشته از یک فروشگاه هم قیمتها را سئوال کردم که کمی کمتر از این سایت بود. نظر دوستان در این مورد چیست؟

3- تجربه خرید آنلاین را کم دارم. راستش متاسفانه خرید در ایران همیشه ریسکی است گنجشک رنگ شده رابه جای بلبل می فروشند. نظر دوستان در مورد اعتماد در خرید از این سایت چیست؟ البته بدیهی است فروشنده ها در فضای online بهتره هدفشان جلب اعتماد مشتریان در بلند مدت باشند در غیر اینصورت حداکثر در کوتاه مدت سودی کسب و سپس حذف میشوند.

4- تصمیم دارم تا روز چهارشنبه هفته پیش رو به تصمیم نهایی رسیده سیستم را خریداری نمایم. اگر قصد داشته باشم از این سایت بخرم چه روزی باید سفارش را بدم تا چهارشنبه سیستم به دستم برسه؟

با تشکر از همه دوستانی که راهنمایی می کنند.

لینک به دیدگاه

این مطلب رو در مورد raid بخونید .

http://lioncomputer....h__1#entry37839

اون دو مدل مادربورد مهمترین تفاوتشون تو اینه که pro از SLI و کراس فایر چهار تایی پشتیبانی میکنه و معمولی فقط از کراس فایر . این هم فقط دو صورتی به درد میخوره که شما بخوای 4 تا کارت گرافیک همزمان رو سیستم ببندی . تفاوت دیگه اینه که pro پورت eSata و power eSata داره که معمولی نداره . کارت شبکه اونها با هم فرق داره . pro پورت Coaxial داره که معمولی نداره . این تفاوتها کلا تاثیری تو کارکرد مادربورد ندارند و برای کسی که از اونها استفاده نمیکنه هزینه اضافی میشه .

منظور از 4تا کارت دوتا کارت گرافیک 2هسته هست البته.(مثل 6990و5970و GTX590 )

ویرایش شده توسط shahed
لینک به دیدگاه

من دیروز این درخواست کمک را از دوستان داشتم وپیشنهادها تا امروز برایم خیلی آموزنده بوده.

سئوال دیگری هم از دوستان دارم.

1- همانطور که در شروع این تاپیک نوشتم. کامپیوتر را من به همراه دو فرزند میخواهیم استفاده کنیم. آنها میهواهند بازی نصب کنند و احتمالا لازم است ویندوز XP برایشان نصب کنم. چون بعضی بازیها در ویندوز 7 کار نمیکنند. ولی من علاقمندم ویندوز 7 و در صورتی که 8 لیگ رم داشته باشم 64 بیتی نصب و استفاده کنم. آیا نصب دو سیستم عامل در یک سیستم معایب خاصی داره؟ قدیما با بوت منیجرها دو سیستم عامل نصب میکردیم ولی ظاهرا الان مشکلی برای نصب همزمان XP و 7 وجود نداره؟

2- قیمتهای این سایت را با چند سایت دیگر مقایسه کردم به نظر منصفانه تر میاد. البته طی هفته گذشته از یک فروشگاه هم قیمتها را سئوال کردم که کمی کمتر از این سایت بود. نظر دوستان در این مورد چیست؟

3- تجربه خرید آنلاین را کم دارم. راستش متاسفانه خرید در ایران همیشه ریسکی است گنجشک رنگ شده رابه جای بلبل می فروشند. نظر دوستان در مورد اعتماد در خرید از این سایت چیست؟ البته بدیهی است فروشنده ها در فضای online بهتره هدفشان جلب اعتماد مشتریان در بلند مدت باشند در غیر اینصورت حداکثر در کوتاه مدت سودی کسب و سپس حذف میشوند.

4- تصمیم دارم تا روز چهارشنبه هفته پیش رو به تصمیم نهایی رسیده سیستم را خریداری نمایم. اگر قصد داشته باشم از این سایت بخرم چه روزی باید سفارش را بدم تا چهارشنبه سیستم به دستم برسه؟

با تشکر از همه دوستانی که راهنمایی می کنند.

1- تمام بازیهایی که در 2-3 سال اخیر اومدند روی ویندوز 7 کار میکنند . البته اگر بخواهید از 2 ویندوز استفاده کنید مشکلی نیست . احتیاج به بوت منیجر هم نیست . فقط اول باید xp نصب کنید و بعد 7 .

2- قیمتهای این سایت خوبه . به روزه . شاید چند قطعه رو بشه جای دیگه ارزونتر گیر آورد ولی اختلافش خیلی جزئیه . چون قیمتهای سایت به روز هست این اتفاق میوفته . بعضی قطعات هم ارزونتر هستند . البته اگر خواستید خرید کنید مستقیما قیمت قطعات رو بگیرید .

3 - من از سال 86 از این سایت خرید میکنم . تا الان هیچ مشکلی نداشتم . اگر قطعه ای مشکل داشت خیلی راحت مرجوع کردم و تعویض شده . قطعه هم همون چیزی که سفارش میدید برای شما ارسال میشه . اگر هم اشتباهی بشه قابل اصلاحه .

4- شما کجا تشریف دارید؟ اگر تهران هستید که در صورت موجود بودن قطعات و واریز پول همون روز دستتون میرسه . اگر هم شهرستان هستید بستگی به نوع ارسال داره . بین 24 تا 72 ساعت طول میکشه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...