رفتن به مطلب

آیا سیستممو ارتقا بدم؟

اشتراک گذاری

سیستم  

22 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. شما باشین چی کار میکنین؟

• چه کاریه آخه چرا می خوای عوضش کنی؟همین سیستم رو نگهدار ارزش ارتقا نداره
    • حتما عوض میکنم اون سیستم دیگه ارزش نگهداشتن نداره

Recommended Posts

سلام دوستان من سیستمم 1150 هست.

مادربردم z97  ,و سی پی یو هم 4690K 

16 گیگ هم رم روش هست.

گرافیکمم 970 هست.مانیتورم فول اچ دی  IPS

راستش این سیستم کاملا کارمو راه انداخته و کمبودی توش احساس نمیکنم.کاربریمم وب گردی هست و گاهی بازی و کار با برنامه های معمولی

با وجود سی پی یو های جدید رایزن به نظر شما این سیستم رو رد کنم و باندل amd ببندم بهتره؟

قصدم از ارتقا فقط بخاطر این هست که قیمت 1150 هنوز پایین نیومده و می خوام تا پایین نیومده ردش کنم بره ودرسته که درحال حاضر کارمو راه انداخته ولی در آینده ممکنه سیستم تو بازیای جدی کم بیاره.

سی پی یو های جدید ای ام دی هم که میگن هم قوی تر هستن و هم کم مصرف تر و قیمتشون به نسبت بد نیست.البته من برای سی پی یو قصدم اینه که زیر 1 تومن خرج کنم  و نمی خوام خیلی هزینه کنم.

آیا ارزش ارتقا داره یا خیر؟

لینک به دیدگاه

سلام. با توجه به کاربردتون توجیحی برای ارتقا نداره. فقط یه ssd برای نصب ویندوز و برنامه ها روش نیاز داری.

پیشنهاد من یه ssd سامسونگ evo 960 250g هست

لینک به دیدگاه

سلام..عزیز سیستم من هم مثل شماست فقط پردازنده من k نیست و تا حالا هم مثل شما جایی کم نیاورده

ولی من یه توصیه دارم ...اگر بودجه دارید و مشکل مالی مطرح نیست خرید رایزن هم اینده نگری خوبیه و هم از لحاظ قدرت اختلاف زیادی با پردازنده شما داره

شما الان با خرید 1600x میتونید قدرتی نزدیک به 2 برابر (مقدار کمی هم بیشتر) پردازنده فعلیتون بدست بیارید..این در حالیه که هم الان قطعات شما رو خوب میخرن و هم قیمت رایزن خیلی مناسبه

ولی در کل نمیدونم چرا عده ای فکر میکنن که z97 قدیمی شده...اگر ببینید اختلاف فاحشی بین 4790k و 7700k نیست و اختلاف ها جزئی هستن..البته در تک هسته برتری با 7700 هست اما در پرفورمنس کلی اختلاف بسیار کم هست..منبع حرف های بنده هم امتیاز cinebench هست که میشه گفت معتبرترین تست پردازنده هست و در سری رایزن خیلی روی امتیاز cinebench این پردازنده ها تاکیید میشه

پردازنده فعلی شما امتیازش در ساین بنچ بین 500 تا 600  هست و 1600x دارای امتیاز حدود 1250 هست که بسیار قابل توجه هستش و همه این ها در حالیه که پردازنده فعلی شما تقریبا 600 تومن الان ارزش داره و فقط کافیه 400 دیگه روش بزارید تا این افزایش پرفورمنس فوق العاده نصیبتون بشه

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام. با توجه به کاربردتون توجیحی برای ارتقا نداره. فقط یه ssd برای نصب ویندوز و برنامه ها روش نیاز داری.

پیشنهاد من یه ssd سامسونگ evo 960 250g هست

ssd هم دارم ولی بالا ننوشتم.

پس یعنی حتی سی پی یو های زیر 1 تومن رایزن هم نگیرم"؟زیاد احتیاج نیست سر بذارما

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام..عزیز سیستم من هم مثل شماست فقط پردازنده من k نیست و تا حالا هم مثل شما جایی کم نیاورده

ولی من یه توصیه دارم ...اگر بودجه دارید و مشکل مالی مطرح نیست خرید رایزن هم اینده نگری خوبیه و هم از لحاظ قدرت اختلاف زیادی با پردازنده شما داره

شما الان با خرید 1600x میتونید قدرتی نزدیک به 2 برابر (مقدار کمی هم بیشتر) پردازنده فعلیتون بدست بیارید..این در حالیه که هم الان قطعات شما رو خوب میخرن و هم قیمت رایزن خیلی مناسبه

ولی در کل نمیدونم چرا عده ای فکر میکنن که z97 قدیمی شده...اگر ببینید اختلاف فاحشی بین 4790k و 7700k نیست و اختلاف ها جزئی هستن..البته در تک هسته برتری با 7700 هست اما در پرفورمنس کلی اختلاف بسیار کم هست..منبع حرف های بنده هم امتیاز cinebench هست که میشه گفت معتبرترین تست پردازنده هست و در سری رایزن خیلی روی امتیاز cinebench این پردازنده ها تاکیید میشد

پردازنده فعلی شما امتیازش در ساین بنچ بین 500 تا 600  هست و 1600x دارای امتیاز حدود 1250 هست که بسیار قابل توجه هستش و همه این ها در حالیه که پردازنده فعلی شما تقریبا 600 تومن الان ارزش داره و فقط کافیه 400 دیگه روش بزارید تا این افزایش پرفورمنس فوق العاده نصیبتون بشه

ممنون البته مادربرد و رمم باید عوض بشه و هر کودو م جدا هزینه دارن

سی پی یو خودمو هم میبرم تو شهر خودمون قیمت مگیرم  اینجا 90 درصد مغازه داره هیچ اطلاعاتی از سخت افزار ندارن ممکنه بشه بیشتر از 600 هم فروختشچون قیمت روز کالاهارو ملاک قرار میدن  نه ارزش خریدشو

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 34 دقیقه قبل، peto گفته است :

آیا ارزش ارتقا داره یا خیر؟

سلام

نه 

آخه براچی ؟!

سبستم به این خوبی 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، peto گفته است :

ممنون البته مادربرد و رمم باید عوض بشه و هر کودو م جدا هزینه دارن

سی پی یو خودمو هم میبرم تو شهر خودمون قیمت مگیرم  اینجا 90 درصد مغازه داره هیچ اطلاعاتی از سخت افزار ندارن ممکنه بشه بیشتر از 600 هم فروختشچون قیمت روز کالاهارو ملاک قرار میدن  نه ارزش خریدشو?

بله..قیمت ها رو بنده تقریبی گفتم ولی در کل اگر بودجه دارید ارتقا به رایزن مناسبه

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز مطمئن باش هیچ بازی نخواهد اومد که از لحاظ سی پی یو کم بیاره و یا از لحاظ گرافیک 970 نتونه 60 فریم برات بگیره

و این کار یعنی تعویض سیستمتون اصلا راه حل خوبی نیس

شما فکر میکنی قیمت 1150 میاد پایین ولی اگه به 1155 ها نگاه کنی همچین پایین نیومده + هر چقدر شما صبر کنی قیمت رایزن ها هم میاد پایین پس ضرری نمیدی ;)

لینک به دیدگاه

به نظرم سیستم شما بسیار ایده آل هست برای کارتون و اگر من بودم یه ssd نهایت اضافه میکردم و شاید در آینده گرافیک رو تعقیر میدادم ولی سی پی یو و مینتون به نظرم بسیار مناسب هست . به نظرم صبر کنید رایزن تو بازار پر بشه و در آینده با خرید دست دوم با هزینه خیلی کم ارتقاء بدید 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، babak_11 گفته است :

به نظرم سیستم شما بسیار ایده آل هست برای کارتون و اگر من بودم یه ssd نهایت اضافه میکردم و شاید در آینده گرافیک رو تعقیر میدادم ولی سی پی یو و مینتون به نظرم بسیار مناسب هست . به نظرم صبر کنید رایزن تو بازار پر بشه و در آینده با خرید دست دوم با هزینه خیلی کم ارتقاء بدید 

اس اس دی هم دارم ولی بالا  ننوشتم.

بله به این نتیجه رسیدم که بهترین کار همینی هست که گفتین صبر میکنم رایزن تو بازار بیاد و دسته دومش موجود بشه بعد اقدام به ارتقا میکنم.

به نظرم خرید سی پی یو اک با توجه به استهلاک نداشتنش اصلا توجیه نداره و دسته دوم خیلی بصرفه تره.تا اون موقع سیستمم هم کارمو راه میندازه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...