رفتن به مطلب

عدم شناسایی صحیح ظرفیت هارد در ویندوز

m1jid10
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دوستان من دو تا هارد 2t sata3 دارم که از فروشگاه سایت گرفتم.مشکلم اینه با توجه به اینکه من در یک درایو 20g اطلاعات دارم و ظرفیت اون درایو 1t هست ویندوز ظرفیتو 885g نشون میده و باید فرمت کنم درایو تا مشکل حل شه ممنون میشم کمک کنید.win xp 64bit

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان من دو تا هارد 2t sata3 دارم که از فروشگاه سایت گرفتم.مشکلم اینه با توجه به اینکه من در یک درایو 20g اطلاعات دارم و ظرفیت اون درایو 1t هست ویندوز ظرفیتو 885g نشون میده و باید فرمت کنم درایو تا مشکل حل شه ممنون میشم کمک کنید.win xp 64bit

درود .

روی Mycomputer راست کلیک کنید ، گزینه Manage رو بزنید .

توی صفحه باز شده گزینه Disk Management رو انتخاب کنید :

48898493582919553135.jpg

گزینه Shrink Volume رو بزنید و یک میزانی مثل 200 گیگ رو از درایوتون شرینک کنید (یا بیشتر). اگر بخواهید با extend می تونید بر گردونید .

اگر این روش رو امتحان کردید و نتیجه گرفتید ، لطفاً همین جا نتیجه رو اعلام کنید تا برای بنده هم تجربه بشه ...

با تشکر .

8-}

لینک به دیدگاه

10 درصد از فضای هر درایو برای Recycle Bin استفاده میشه . شما میتونی تو تنظیمات ویندوز کمش کنی .

لینک به دیدگاه

درود .

روی Mycomputer راست کلیک کنید ، گزینه Manage رو بزنید .

توی صفحه باز شده گزینه Disk Management رو انتخاب کنید :

48898493582919553135.jpg

گزینه Shrink Volume رو بزنید و یک میزانی مثل 200 گیگ رو از درایوتون شرینک کنید (یا بیشتر). اگر بخواهید با extend می تونید بر گردونید .

اگر این روش رو امتحان کردید و نتیجه گرفتید ، لطفاً همین جا نتیجه رو اعلام کنید تا برای بنده هم تجربه بشه ...

با تشکر .

8-}

چشم حتما.میشه لطفا در مورد کارایی این قسمت بیشتر توضیح بدید؟ممنون

لینک به دیدگاه

10 درصد از فضای هر درایو برای Recycle Bin استفاده میشه . شما میتونی تو تنظیمات ویندوز کمش کنی .

ممنون حامد جان از پاسخت و لی همانطور که عرض کردم درایو 1t رو 885g used space نشون میده یعنی 90 درصدش پره در صورتی که من فقط 20g اطلاعات توش دارم.

لینک به دیدگاه

ممنون حامد جان از پاسخت و لی همانطور که عرض کردم درایو 1t رو 885g used space نشون میده یعنی 90 درصدش پره در صورتی که من فقط 20g اطلاعات توش دارم.

شما تو پست اول نگفته بودی Used space میده . من فکر کردم میگی ظرفیت درایو رو 885 گیگ نشون میده . این که الان میگی کلا قضیه رو عوض میکنه . شاید ویروسی روی سیستم داشته باشی . اگر میتونی فرمتش کن . اطلاعاتت رو ببر تو درایو دیگه و فرمت کن این درایو رو . حتما هم NTFS فرمت کن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...