رفتن به مطلب

مشکل با Dual Chanal Ram

Green
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت تمامی اساتید بنده به تازگی یه مادربرد ASUS-M4a88Td-V EVO/USB3 خریدم زمانی که رم هارو به صورت DUal استفاده می کنم سیستم تصویر نمی ده و بالا نمی یاد اما حالت تکی هیچ گونه مشکلی ندارم آیا باید در بایوس تنظیمات خاصی انجام بدم لطفا راهنمایی کنید . بایوس رو هم آپدیت کردم

مشخصات سیستم:

Min:ASUS-M4a88Td-V EVO/USB3

Cpu: AMD Phanom II X4 925- 2800

Ram: Corsair CMX4GX3M2A1600C9

Power: Green 535 wat

Vga: XFX ATI 4670

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله مشکل از تایمینگ رم هست که باید نو بایوس تنظیم شه!

تو نت یه سرچی بکنی، مشابه همین مشکل رو خیلیها داشتن و حل شدنیه!

لینک به دیدگاه

رم ها رو به صورت دوال روی کدوم اسلات ها می گذارید ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

این مدل مادربرد به گفته خوده شرکت ایسوز که تو سایتش هست

در حالت عادی نهایت با رم های 1333 کار میکنه.

حالا با این مدل رم که شما گذاشتید باید ولتاژ1.65V رو به رم هاتون بدبد و cpu روهم تا حد مورد نظراورکلاک کنید

اگرهم مایل به اورکلاک نیستید که نظر بنده همینه; رم هاتون رو که احتمالا مغازه عوض میکنه با باس1333 عوض کنید

اگر هم مایلید که رمها 4G باشه.

سیلیکون پاور 1333 4G داره.

موفق باشید8-}

لینک به دیدگاه

رم ها رو به صورت دوال روی کدوم اسلات ها می گذارید ؟

روی اسلات های آبی

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

این مدل مادربرد به گفته خوده شرکت ایسوز که تو سایتش هست

در حالت عادی نهایت با رم های 1333 کار میکنه.

حالا با این مدل رم که شما گذاشتید باید ولتاژ1.65V رو به رم هاتون بدبد و cpu روهم تا حد مورد نظراورکلاک کنید

اگرهم مایل به اورکلاک نیستید که نظر بنده همینه; رم هاتون رو که احتمالا مغازه عوض میکنه با باس1333 عوض کنید

اگر هم مایلید که رمها 4G باشه.

سیلیکون پاور 1333 4G داره.

موفق باشید8-}

ولتاژ خودش 1.65 شناسایی می کنه

لینک به دیدگاه

ولتاژ خودش 1.65 شناسایی می کنه

آخه من رم Elixer 1333 رو هم تست کردم که دقیقا مدلش توی دفترچه مادربرد نوشته شده بود و متاسفانه با اونم مشکل داشت

ویرایش شده توسط Green
لینک به دیدگاه

در قسمت تنظیمات بایوس قسمت تنظیمات چیپ شمالی گزینه ای وجود داره به نام Channel interleaving که در حالت پیش فرض روی Auto تنظیم شده اما گزینه های دیگری که وجود داره عبارتند از

Address bits 6

Address bits 12

Xor of Address bits [20:16,6

Xor of Address bits [20:16,9

Disabled

این تنظیمات به چه خاطر و بهترین حالتش کدومه و آیا در حل این مشکل تاثییری داره .

سئوال بعد اینکه گزینه Bank Interleaving که دو حالت Auto و Disabled داره به چه منظوره

ویرایش شده توسط Green
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

@};- مشکل ایشون هم مثل بنده هست !

من دیگه از AMD متنفر شدم 8-}

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اهش اینه که هر کدوم از اون گزینها رو یک بار تست کنی تا ببینی سیسیتم بالا میاد یا نه ؟؟ اسوس روی مادبردهای خودش بعضی اپشنهای مختص خود اسوس رو میزاره که بقیه برندها ندارن . خیالتون راحت باشه هیچ اتفاقی هم نمی افته فقط برید تو همه حالته ها تستش کنید. ممکنه برای یک رم مدل با چیپ خاص و دوال چنل اون مدل channel interleaving تو حالا disable یا Address bits 12 کار کنه. فقط با تست این اپشنا میتونید مطمئن باشید.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

من دیگه از AMD متنفر شدم 8-}

ببخشید دوست عزیز آیا تونستید این مشکل رو حل کنید یا نه

لینک به دیدگاه

دوست من یک بار هم رم ها رو رو حالت دوال روی اسلات های مشکی بگذار ، ببین بالا میاد یا خیر .

لینک به دیدگاه

دوست من یک بار هم رم ها رو رو حالت دوال روی اسلات های مشکی بگذار ، ببین بالا میاد یا خیر .

این کارو هم قبلا انجام دادم جواب نداده در ضمن رم ها باید کنار هم باشن مثلا اسلات 1 و 2 با اسلات 1 با 4 هم جواب نمی ده

لینک به دیدگاه

اینم مشخصات رم که توسط مادربرد ساپرت می شه

4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR3 2000(O.C.)/1333/1066 ECC,Non-ECC,Un-buffered Memory

Dual Channel memory architecture

*AMD AM3 100 and 200 series CPU support up to DDR3 1066MHz.

*Due to OS limitation, when installing total memory of 4GB capacity or more, Windows® 32-bit operation system may only recognize less than 3GB. Install a 64-bit WindowsWindows® OS when you want to install 4GB or more memory on the motherboard

ویرایش شده توسط Green
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اهش اینه که هر کدوم از اون گزینها رو یک بار تست کنی تا ببینی سیسیتم بالا میاد یا نه ؟؟ اسوس روی مادبردهای خودش بعضی اپشنهای مختص خود اسوس رو میزاره که بقیه برندها ندارن . خیالتون راحت باشه هیچ اتفاقی هم نمی افته فقط برید تو همه حالته ها تستش کنید. ممکنه برای یک رم مدل با چیپ خاص و دوال چنل اون مدل channel interleaving تو حالا disable یا Address bits 12 کار کنه. فقط با تست این اپشنا میتونید مطمئن باشید.

سالار عزیز من الان که رم ها رو تست کردم متوجه شدم که سیستم فقط با اسلات های 3 و 4 ویا به گفته دفترچه مادربرد با B1 و B2 بوت می شه با 1 و 2 یا همون A1 و A2 حتی به صورت تک رم هم بوت نمی شه امکان داره مشکل از مادربرد باشه در ضمن در قسمت dram driving configuration اعداد با همدیگه همخوانی نداره مثلا یکی رو 60 oham زده و دیگری رو 240 oham لطفا راهنمایی کنید با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سالار عزیز من الان که رم ها رو تست کردم متوجه شدم که سیستم فقط با اسلات های 3 و 4 ویا به گفته دفترچه مادربرد با B1 و B2 بوت می شه با 1 و 2 یا همون A1 و A2 حتی به صورت تک رم هم بوت نمی شه امکان داره مشکل از مادربرد باشه در ضمن در قسمت dram driving configuration اعداد با همدیگه همخوانی نداره مثلا یکی رو 60 oham زده و دیگری رو 240 oham لطفا راهنمایی کنید با تشکر فراوان

8-} از من برعکس بود روی A1 و A2 بوت میشد روی B1 و B2 تکی هم تصویر نمیداد @};-

لینک به دیدگاه

8-} از من برعکس بود روی A1 و A2 بوت میشد روی B1 و B2 تکی هم تصویر نمیداد @};-

دوست عزیز می شه مشخصات سسیتمتون رو بیان کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ta870+

phenom || x3 720

umax 1333 2gb * 2

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام به همگي دوستان من بالاخره بعد از كلي كلنجار رفتن با مادربردم به نتيجه نرسيدم بنابراين فرستادم گارانتي ( ويستا پخش ) و آقايون نيز مادربرد رو تست كردن و اعلام نمودند مشكل از مادربرده و دستور تعويضش رو صادر نمودند و چون مدل مورد نظر موجود نبود با گرفتن هزينه اي يك مادربرد با سوكت AM3+ واسم ارسال نمودند اين پست زدم تا از همگي دوستان تشكر كنم . در ضمن مدت تعويضش حدود يكماه طول كشيد .

لینک به دیدگاه

من دیگه از AMD متنفر شدم @};-

دوست عزیز مشکل ایشون از مادربردشون بود که بر طرف شد

چه ربطی به cpu داشت که شما از برند AMD متنفر شدی

یعنی رمها یا مادربرد مشکل دارن باید به cpu . . . بگیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز مشکل ایشون از مادربردشون بود که بر طرف شد

چه ربطی به cpu داشت که شما از برند AMD متنفر شدی

یعنی رمها یا مادربرد مشکل دارن باید به cpu . . . بگیم

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

درود :

تاپیک برای دوران دایناسور هاست چرا آپ کردیش ؟ @};-

من منظورم کلا پلتفرم AMD بود .

لینک به دیدگاه

درود :

تاپیک برای دوران دایناسور هاست چرا آپ کردیش ؟ @};-

من منظورم کلا پلتفرم AMD بود .

اولا موسس تاپیک اونو آپ کرده چون اگه آپ نمی شد که فکر نمی کنم تو بخش آخرین ارسال ها بیاد دلیل آپ هم رفع مشکلش بود

دوما از کی تا حالا 3 ماه می شه دوران دایناسور ها

سوما من نمی خواهم نظر شما رو عوض کنم فقط می خواهم بدانم که چرا از پلتفرم AMD بدت می آید؟

چهارما : چیز خاصی نیست فقط می خواهم بگم که مخلصیم

@};-

ویرایش شده توسط sator
لینک به دیدگاه

الان رم ها طبقه بندي شده شما سايت جي اسكيل كه بريد بهتون ميگه چه رمي از محصوصلات اين شركت با چيپ برد شما سازگاره

http://www.gskill.com/products.php

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اولا موسس تاپیک اونو آپ کرده چون اگه آپ نمی شد که فکر نمی کنم تو بخش آخرین ارسال ها بیاد دلیل آپ هم رفع مشکلش بود

دوما از کی تا حالا 3 ماه می شه دوران دایناسور ها

سوما من نمی خواهم نظر شما رو عوض کنم فقط می خواهم بدانم که چرا از پلتفرم AMD بدت می آید؟

چهارما : چیز خاصی نیست فقط می خواهم بگم که مخلصیم

@};-

@};- ;)

ببخشید فکر کردم شما تاپیکو آپ کردید .

این مادربوردی که داشتم مشکل داشتش که باعث شد بره رو اعصاب ولا با AMD میشه کنار امد @};-

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...