رفتن به مطلب

مشکل شناسایی رم!! کمک فوری

RED
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه. یه سیستمی داریم رمش 4گیگه از نوع DDR2 مشکا اینه که کامل از 4گیگ استفاده نمیکنه! 3.25 گیگ قابل استفاده هست! هرکاری هم کردم درست نشد! از msconfig گرفته تا bios

کمک کنید ممنون میشم..

photo_2017-05-31_04-52-10.jpg

ویرایش شده توسط mohammadtabrizi
لینک به دیدگاه

اگر از گرافیک آنبورد استفاده می کنی ، اون مقدار 750 مگ داره برای حافظه گرافیک استفاده میشه.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، rambo.2020 گفته است :

اگر از گرافیک آنبورد استفاده می کنی ، اون مقدار 750 مگ داره برای حافظه گرافیک استفاده میشه.

نه آنبورد نیست!

لینک به دیدگاه

سلام
دوست عزیز ویندوز شما 32 بیتی هست؟
در ویندوز 32 بیتی چنین می شود

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، meepo گفته است :

سلام
دوست عزیز ویندوز شما 32 بیتی هست؟
در ویندوز 32 بیتی چنین می شود

نه 64 بیت! اسیرم کرده!!  اینترنتو به هم ریختم راه حلی پیدا نکردم.. :(

لینک به دیدگاه

من شرمندم اشتباه متوجه شدم
من هم نگاهی انداختم راه حل هایی ارائه داده بودند در فروم های خارجی ولی استارتر ها گفته بودن به جایی نرسیدن
این لینک رو دیدید؟ 
https://support.microsoft.com/en-us/help/978610/the-usable-memory-may-be-less-than-the-installed-memory-on-windows-7-based-computers
-------
این روش رو هم امتحان کنید
همچنین در قسمت Run بنویسید msconfig ,و وارد این محیط شید
در قسمت Advanced Options nداخل باره ی boot یک قسمتی هست به نام Maximum Memory اونجا رو چک کنید که حتما تیک مورد نظر در شرایطی باشه که شما می خواید. بعد یک ریستارت کنید ببینید درست میشه

ویرایش شده توسط meepo
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، meepo گفته است :

من شرمندم اشتباه متوجه شدم
من هم نگاهی انداختم راه حل هایی ارائه داده بودند در فروم های خارجی ولی استارتر ها گفته بودن به جایی نرسیدن
این لینک رو دیدید؟ 
https://support.microsoft.com/en-us/help/978610/the-usable-memory-may-be-less-than-the-installed-memory-on-windows-7-based-computers
-------
در قسمت Advanced Options یک قسمتی هست به نام Maximum Memory اونجا رو چک کنید که حتما تیک مورد نظر در شرایطی باشه که شما می خواید

بالا نوشتم دیگه امتحان کردم این روش رو! به جایی نرسیدم

لینک به دیدگاه

بنده خودم این مشکل رو داشتم، برای من این مقدار از رم که آزاد و قابل استفاده نبود، از داخل بایوس میشد تغییر داد مقدارش رو که این مقدار برای گرافیک آنبرد استفاده میشد حتی اگر گرافیک آنبورد استفاده نمیکردم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

بنده خودم این مشکل رو داشتم، برای من این مقدار از رم که آزاد و قابل استفاده نبود، از داخل بایوس میشد تغییر داد مقدارش رو که این مقدار برای گرافیک آنبرد استفاده میشد حتی اگر گرافیک آنبورد استفاده نمیکردم

خب راه حلی داره؟

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، mohammadtabrizi گفته است :

خب راه حلی داره؟

راه حلی برای صفر کردنش من پیدا نکردم، فقط تونستم این میزان رو تا 64 مگ کم کنم، بهرحال ۶۴ مگ هم دردسری ایجاد نمیکنه

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

راه حلی برای صفر کردنش من پیدا نکردم، فقط تونستم این میزان رو تا 64 مگ کم کنم، بهرحال ۶۴ مگ هم دردسری ایجاد نمیکنه

چطوری تونستی؟ مال من بیشتر از 700MB :|

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، mohammadtabrizi گفته است :

چطوری تونستی؟ مال من بیشتر از 700MB :|

بری داخل بایوس مادربردت حول قسمت گرافیک آنبورد بگردی، یه جایی پیدا مکینی که داخلش حجم اشغالی رو نوشته و یه اسم خیلی نامربوط هم داره

اونجا نوشته 64،128،256،512 از اونجا من 64 رو انتخاب کردم حل شد مشکلم

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

بری داخل بایوس مادربردت حول قسمت گرافیک آنبورد بگردی، یه جایی پیدا مکینی که داخلش حجم اشغالی رو نوشته و یه اسم خیلی نامربوط هم داره

اونجا نوشته 64،128،256،512 از اونجا من 64 رو انتخاب کردم حل شد مشکلم

گرافیکم آنبورد نیست! همچین چیزی تو بایوس ندارم

لینک به دیدگاه

یعنی کسی واقعا اینجا نمیدونه مشکل از چیه؟؟ ماشالله همه خوابن :|

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mohammadtabrizi گفته است :

گرافیکم آنبورد نیست! همچین چیزی تو بایوس ندارم

فرمایش شما صحیح که کرافیکتون آنبورد نیست منم اشاره کرده بودم توی حرف های گذشتم :

در 17 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

بنده خودم این مشکل رو داشتم، برای من این مقدار از رم که آزاد و قابل استفاده نبود، از داخل بایوس میشد تغییر داد مقدارش رو که این مقدار برای گرافیک آنبرد استفاده میشد حتی اگر گرافیک آنبورد استفاده نمیکردم

به هر حال اگر مادربرد شما خروجی تصویر داشته باشه روی خودش، این میزان کسری رو خواهد داشت و یقینن این تنظیمات رو در قسمت بایوس مادربرد پیدا خواهید کرد!

امکان نداره وجود نداشته باشه، مثالش اینجوری میشه که مادربردی هست که جای رم داره ولی از رم پشتیبانی نمیکنه!! ? آیا ممکنه؟؟

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

فرمایش شما صحیح که کرافیکتون آنبورد نیست منم اشاره کرده بودم توی حرف های گذشتم :

به هر حال اگر مادربرد شما خروجی تصویر داشته باشه روی خودش، این میزان کسری رو خواهد داشت و یقینن این تنظیمات رو در قسمت بایوس مادربرد پیدا خواهید کرد!

امکان نداره وجود نداشته باشه، مثالش اینجوری میشه که مادربردی هست که جای رم داره ولی از رم پشتیبانی نمیکنه!! ? آیا ممکنه؟؟

همه جارو گشتم پیدا نکردم. کجا برم؟

20170601_210639.jpg

لینک به دیدگاه

من هم دقیقاً همین مشکلو دارم.دو عدد رم دو گیگ دارم که چهار گیگو شناسایی میکنه اما تنها سه گیگش قابل استفادست.ویندوزمم ده ۶۴ بیته.گرافمم انبرد نیست.کلی توی نت گشتم و هیچ راهی پیدا نکردم.از msconfig هم دستکاری کردم که هیچ تاثیری نداشت.داخل بایوس هم چنین تنظیماتی نداره

این هم لینک مشکل بنده در همین فروم

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/72843-عدم-شناسایی-کامل-رم/

ویرایش شده توسط elias1985
لینک به دیدگاه

در در 1396/03/11, 21:14:26، mohammadtabrizi گفته است :

همه جارو گشتم پیدا نکردم. کجا برم؟

توی advanced chipset setup باید باشه
share memory size

لینک به دیدگاه

با https://technet.microsoft.com/en-us/library/ff700221.aspx

رم ها رو تست کنید ببینید خطا نمیده 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1396/03/11, 00:11:50، mohammadtabrizi گفته است :

سلام به همه. یه سیستمی داریم رمش 4گیگه از نوع DDR2 مشکا اینه که کامل از 4گیگ استفاده نمیکنه! 3.25 گیگ قابل استفاده هست! هرکاری هم کردم درست نشد! از msconfig گرفته تا bios

کمک کنید ممنون میشم..

در در 1396/03/11, 00:36:49، meepo گفته است :

در قسمت Advanced Options nداخل باره ی boot یک قسمتی هست به نام Maximum Memory اونجا رو چک کنید که حتما تیک مورد نظر در شرایطی باشه که شما می خواید. بعد یک ریستارت کنید ببینید درست میشه

در در 1396/03/11, 12:48:15، danyalbmw گفته است :

سلام خدمت دوستان. بالاخره راه حل این مشکل رو پیدا کردم. برای من یک گیگ از 4 گیگ قابل استفاده نبود. راه حل: برید به مسیر زیر داخل تنظیمات بایوس:

1. ADVANCED
  2.  Chipset
  3. North Bridge Configuration
  4. و در اینجا باید گزینه Memory Reamp Feature رو Enabled کنید

با این کار هر 4 گیگ رم من شناسایی و قابل استفاده شد

طبیعتاً قالب بندی تنظیمات بایوس در مادربردهای مختلف با هم متفاوته. با توجه به تصویر بایوس آقای تبریزی،  این قسمت باید داخل Advanced chipset setup باشه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، elias1985 گفته است :

سلام خدمت دوستان. بالاخره راه حل این مشکل رو پیدا کردم. برای من یک گیگ از 4 گیگ قابل استفاده نبود. راه حل: برید به مسیر زیر داخل تنظیمات بایوس:

1. ADVANCED
  2.  Chipset
  3. North Bridge Configuration
  4. و در اینجا باید گزینه Memory Reamp Feature رو Enabled کنید

با این کار هر 4 گیگ رم من شناسایی و قابل استفاده شد

طبیعتاً قالب بندی تنظیمات بایوس در مادربردهای مختلف با هم متفاوته. با توجه به تصویر بایوس آقای تبریزی،  این قسمت باید داخل Advanced chipset setup باشه

اینم عکس از همون بخش. چیکار کنم؟

20170616_221225.jpg

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، mohammadtabrizi گفته است :

اینم عکس از همون بخش. چیکار کنم؟

20170616_221225.jpg

ببین North bridge configuration توی کدوم یک از تنظیمات بایوس هست. توی این تصویر که نیستش

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، elias1985 گفته است :

ببین North bridge configuration توی کدوم یک از تنظیمات بایوس هست. توی این تصویر که نیستش

اینجا همون advanced chipset هستش. همچین گزینه ای هم تو برد نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...