رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید CPU و RAM و MIN جدید

Recommended Posts

سلام دوستان نمازه و روزه هاتون قبول باشه

امدم بازم مثل همیشه ازتون مشاوره بگیرم

سیستم بنده اینه:

CPU 1155 : Intel(R) Core(TM) i5-3450 CPU @ 3.10GHz 3.50GHz

MIN: MSI B75A-G43

RAM: Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 1600Mhz CL7 DDR3

VGA: Zotac GTX 960 AMP! Edition 4GB GDDR5

POWER: GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU

Patriot Spark SSD Drive 256GB SATA3

Western Digital Blue WD30EZRZ Internal Hard Drive - 3TB

Cpu Cooler: Green GLC240-EVO GLACIER 240 EVO AiO Liquid Cooler

LG 22MP57HQ 22Inch IPS LED

--------------------------------

به نظرتون وقتشه یک CPU و RAM و MIN جدید بگیرم؟

اگه اره که یک CPU I5 فعلان بسه بهم معرفی کنید و RAM و MIN خوبه اگرم که نه با همین باز ادامه میدم

راستی CPU I5 از 1 تومان بالاتر نره:D

تشکر دوستان

موفق باشید:x

--------------------------------

از بحث های متفرقه دوستان بپرهیزید و بهم فقط معرفی کنید تشکر:x

حالا با این پاور

GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU

یک MIN و CPU و RAM خوب بهم معرفی کن سوکت جدید و CPU هم اینتل و I5 باشه Kaby Lake باشه زیادم قیمتش بالا نره داداش:D

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

سلام
داداش رم و مین و پردازنده رو خواستی بفروشی یه ندا بده [emoji16]

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amirmasoud گفته است :

سلام
داداش رم و مین و پردازنده رو خواستی بفروشی یه ندا بده emoji16.png

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

باشه داداش فقط قبلش ببینم ارزش تعویض است یا نه:D

موفق باشی:x

لینک به دیدگاه

صبر کن تا نسل جدید اینتل دووم میاره

تا اون موقع شاید amd همون طور که قیمت مدل های r7 و پایین آورده قیمت مدل های r5 و هم پایین بیاره

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز واقعا سیستم مناسبی دارید و به نظر من اصلا اصلا احتیاجی به تعویض نیست. 

البته شما بهتر بود کارتون رو مشخص میکردید تا اساتید بهتر راهنمایی بکنند. اما اگه کارای معمولی روزانه رو انجام میدید واقعا تا 3 نسل دیگم احتیاجی ندارید مگه برای گیم های چند سال آینده!

من خودم 2500K دارم با P67 و 4 گیگ رم و یه nvidia 560 ti دارم و همه کارم هم میگذره تازه گیگ بازی میکنم. 

ولی خوب 960 کافیه مگه برای 2K . به نظرم با توجه به رایزن و حرکات جدید اینتل باید صبر کرد تازه تنور رقابت داغ شده و اینتل هم به همین راحتیا پا پس نمیکشه. البته خوب خودتون میتونید بهتر تصمیم گیری کنید

لینک به دیدگاه

درود

اگر پول اضافه داری، یک پیرزن نیازمند می‌شناسم سخت محتاج اپل واچه. می خوای آشناتون کنم؟:D

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

اگر پول اضافه داری، یک پیرزن نیازمند می‌شناسم سخت محتاج اپل واچه. می خوای آشناتون کنم؟:D

خیلی خوب بود ?

عزیز اگه میخواهید i5  اون هم سری بدون k تهیه کنید زیاد راضی کننده نیست براتون.

چون تفاوت قدرت کمی داره با سیستم کنونی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان تشکر از همگی

کارایی بنده با سیستم کار با Adobe Photoshop CC 2017 (البته جز کارمه) و 3ds Max 2016 و AutoCAD 2017 - English و بازی های جدید نه همش معروف هاش مثل تکن 7 و فیفا:D

حالا نظرتون چیه؟من سالی یک بار پولی دستمو می گیره امسال هم همینطور گفتم تا دارم ارتقا بدم وگرنه تو طول سال پولی زیادی ندارم که بخوام برای خرج سیستم استفاده کنم و حالا گفتم تا دارم عوض کنم که خیالم راحت بشه ولی واقعا اگه نیازی نیست و این سیستم تا سال های دیگه منو ثابورت می کنه تو همه چیز نگیرم خدای:x

موفق باشید:x

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

:D

سلام سعید جان والا بنده پول اضافی ندارم راسیتش یهو اینجا پولی دستمو می گیره یک مقدار زیاد که می تونم برای سیستم خرج کنم وگرنه تو طول سال باید بقیه رو برای درس و بقیه چیزها بدم که اصلا به فکر سیستم نیستم گفتم تا پول دارم سیستم عوض کنم ولی اگه واقعا این سیستم منو تا سال های آینده ساپورت می کنه که نیازی نیست و نمی گیرم و اگه نه که عوض کنم بهتره

هفته قبل هم خودت مشاهده کردی سر dvd rw ضرر کردم و رو سیستم دیگه تونستم امتحان کردم بازم خراب بود که مجبور به تهیه یکی دیگه شدم

و دوستان فکر نکنم پول من به اینتل های جدید قد بده:D

موفق باشی سعید جان:x

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

خیلی خوب بود ?

عزیز اگه میخواهید i5  اون هم سری بدون k تهیه کنید زیاد راضی کننده نیست براتون.

چون تفاوت قدرت کمی داره با سیستم کنونی

سلام

منظور شما Kaby Lake است؟اگه همینه که قصد تهیه Kaby Lake دارم و یا داشتم:D

لینک به دیدگاه

به نظر من وایسین تا سال بعد اون موقع ارتقا بدین سیستم رو

اینتل و ای ام دی جنگ خونینی رو شروع کردن :ph34r:

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

:D

سلام سعید جان والا بنده پول اضافی ندارم راسیتش یهو اینجا پولی دستمو می گیره یک مقدار زیاد که می تونم برای سیستم خرج کنم وگرنه تو طول سال باید بقیه رو برای درس و بقیه چیزها بدم که اصلا به فکر سیستم نیستم گفتم تا پول دارم سیستم عوض کنم ولی اگه واقعا این سیستم منو تا سال های آینده ساپورت می کنه که نیازی نیست و نمی گیرم و اگه نه که عوض کنم بهتره

هفته قبل هم خودت مشاهده کردی سر dvd rw ضرر کردم و رو سیستم دیگه تونستم امتحان کردم بازم خراب بود که مجبور به تهیه یکی دیگه شدم

و دوستان فکر نکنم پول من به اینتل های جدید قد بده:D

قاعده ی پیشنهادی من:

تا زمانی که رایانه کارت رو انجام میده به تعویض قطعه و ارتقاء نیاندیش. الان اگر در کاربردی خاص احساس می کنی رایانه ت کم می آره، وضعیت کارکرد رایانه ی کنونی و چشمداشتی که ازش داری رو کنار هم بگذار، اگر با بودجه ت جوره، می شه به ارتقاء فکر کرد.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

قاعده ی پیشنهادی من:

تا زمانی که رایانه کارت رو انجام میده به تعویض قطعه و ارتقاء نیاندیش. الان اگر در کاربردی خاص احساس می کنی رایانه ت کم می آره، وضعیت کارکرد رایانه ی کنونی و چشمداشتی که ازش داری رو کنار هم بگذار، اگر با بودجه ت جوره، می شه به ارتقاء فکر کرد.

تشکر سعید جان

احساس میشه یکم کاهش سرعت دارم حتی با وجود ssd هم کار با فتوشاپ و مکس پس به نظرتون به فکر ارتقا رم باشم جهت سرعت بیشتر؟

و واقعا اگه سیستم بنده ساپورتم می کنه کلان بی خیالش تعویضش بزنم علاوه بر اون کاهش سرعتی که گفتم

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

تشکر سعید جان

احساس میشه یکم کاهش سرعت دارم حتی با وجود ssd هم کار با فتوشاپ و مکس پس به نظرتون به فکر ارتقا رم باشم جهت سرعت بیشتر؟

و واقعا اگه سیستم بنده ساپورتم می کنه کلان بی خیالش تعویضش بزنم علاوه بر اون کاهش سرعتی که گفتم

بستگی به سطح کارت داره. رایانه ی کنونیت رو می تونی با افزودن رم و تعویض پردازنده ارتقاء بدی. تغییر پلتفرم هزینه ی بالاتری داره و شاید نیارزه.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

بستگی به سطح کارت داره. رایانه ی کنونیت رو می تونی با افزودن رم و تعویض پردازنده ارتقاء بدی. تغییر پلتفرم هزینه ی بالاتری داره و شاید نیارزه.

متاسفانه سعید جان cpu های سوکت 115 نیست اصلا حتی i7 این سوکت و رم های باس 1600 رو دیدم 16 گیگش نبود در صورتی که تو مشخصات مادربرد من زده تا 2400 OC

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

متاسفانه سعید جان cpu های سوکت 115 نیست اصلا حتی i7 این سوکت و رم های باس 1600 رو دیدم 16 گیگش نبود در صورتی که تو مشخصات مادربرد من زده تا 2400 OC

توی همین انجمن و پرشن تولز بارها تاپیک پردازندههای این سوکت رو دیده ام. 

اگر عجالتا رم نیاز داری دو تا 4گیگ 1333 و 1600 سراغ دارم،

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید بهمنیان گفته است :

توی همین انجمن و پرشن تولز بارها تاپیک پردازندههای این سوکت رو دیده ام. 

اگر عجالتا رم نیاز داری دو تا 4گیگ 1333 و 1600 سراغ دارم،

الان رم من 8 است پس باید یکی دوتا رم با هم بگیرم یا یکی 8 گیگ رو دوتا بخرم

مثلا دوتا از این ها بگیرم

http://lioncomputer.ir/product/3033/رم+کورسیر+Vengeance+8GB+1600Mhz+DDR3/

چون این موارد دیگه موجود نیست

http://lioncomputer.ir/product/5349/رم+کینگستون+HyperX+Beast+16GB+8GBx2+1600MHz+DDR3/

:x

لینک به دیدگاه

راستی سعید جان در مشخصات مادربرد من خورده فرکانس رم تا 2400 OC یعنی اگه این رم ها رو بگیرم رو ها 1600 هستنند؟ حتی اگه OC هم نکنم؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

راستی سعید جان در مشخصات مادربرد من خورده فرکانس رم تا 2400 OC یعنی اگه این رم ها رو بگیرم رو ها 1600 هستنند؟ حتی اگه OC هم نکنم؟

به شرط سازگاری با مادربوردت هر رمی بیشینه در 1600 کار خواهد کرد.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

به شرط سازگاری با مادربوردت هر رمی بیشینه در 1600 کار خواهد کرد.

سعید جان دارم تو تایپک ها می گردم ولی نه خبری از رم 1600 دو کاناله 16 است نه CPU I7 1155 و خرید CPU و رم هم کارکرده کار ریسکی می تونه باشه:D

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

سعید جان دارم تو تایپک ها می گردم ولی نه خبری از رم 1600 دو کاناله 16 است نه CPU I7 1155 و خرید CPU و رم هم کارکرده کار ریسکی می تونه باشه:D

همین الان 2600k رو دیدم 650 هزار تومان. بهتر هم گیر می آد.

رم همبعید می دونم بیش از 8 گیگ دیگه نیازت بشه.در این صورت یک 8 یا دو تا 4گیگ بسه.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

همین الان 2600k رو دیدم 650 هزار تومان. بهتر هم گیر می آد.

رم همبعید می دونم بیش از 8 گیگ دیگه نیازت بشه.در این صورت یک 8 یا دو تا 4گیگ بسه.

این 2600 سعید جان فرکانس 1600 ساپورت نمی کنه متاسفانه

https://ark.intel.com/products/52214

:(

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

این 2600 سعید جان فرکانس 1600 ساپورت نمی کنه متاسفانه

https://ark.intel.com/products/52214

:(

منظورم این نیست که همون رو بخری. می گم با این که این پردازنده ها کمیابند، بالاخره گیر می آن.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

منظورم این نیست که همون رو بخری. می گم با این که این پردازنده ها کمیابند، بالاخره گیر می آن.

پس سعید جان به نظرت شما پس این جدید ها رو نگیرم درسته؟

http://lioncomputer.ir/product/10780/سی+پی+یو+اینتل+Intel®+Core™+i5-7500+Kaby+Lake/

من تا حالا CPU دسته دوم نگرفتم و امیدوارم خوب از آب در بیاد اگه قرار بگیرم و خراب نشه:D:(

تشکر سعید جان:x

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، digital_2015 گفته است :

پس سعید جان به نظرت شما پس این جدید ها رو نگیرم درسته؟

http://lioncomputer.ir/product/10780/سی+پی+یو+اینتل+Intel®+Core™+i5-7500+Kaby+Lake/

من تا حالا CPU دسته دوم نگرفتم و امیدوارم خوب از آب در بیاد اگه قرار بگیرم و خراب نشه:D:(

تشکر سعید جان:x

هرکی یک شکلی با فناوری رفتار می کنه. شخصا تا سخت افزارهای جدید اختلاف کارایی معنادار و محسوسی نداشته باشند، به ارتقاء نمی اندیشم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...