رفتن به مطلب

خراب شدن ویندوز 7

dayyer
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

عرض ادب من یک مشکل دارم دیروز اقدام به نصب یک بازی کردم و بعد از نصب این ارور روی سیستم من اومدش:

777.jpg

با آنتی تروجان اسکن کردم و این فایل به عنوان ویروس شناخته شد و پاکش کرد بعد از ریست سیستم دچار مشکلاتی شد:
بخش های که سیکورتی وصل کار نمی کنه مثل عکس زیر که هر گزینه ای که این علامت کنارش باشه باز نمیشه!

333.jpg

و از طرفی در برخی از برنامه ها نوشته ها اینگلیسی به شکل علامت سوال در میاد!!!

ممنون میشم راهنماییم بفرمایید :(:(

ویرایش شده توسط dayyer
لینک به دیدگاه

درود

این فایل که آسیب دیده از فایل های حیاتی ویندوز هست.

دیسک ویندوز رو توی درایو قرار بدین و در منوی استارت - گزینه ی Run رو انتخاب و دستور زیر رو تایپ کنید و تحمل کنید تا کار ترمیم صورت بگیره:

sfc/scannow

اگه مشکلی بود مجددا مطرح بفرمایین

لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامی این فایلی که پاک شده یکی از مهم ترین فایل هاست و همیشه هم توی تسک منیجر قابل مشاهدست. میتونین با دیسک ویندوز ویندز رو ریپر کنید .

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود

این فایل که آسیب دیده از فایل های حیاتی ویندوز هست.

دیسک ویندوز رو توی درایو قرار بدین و در منوی استارت - گزینه ی Run رو انتخاب و دستور زیر رو تایپ کنید و تحمل کنید تا کار ترمیم صورت بگیره:

sfc/scannow

اگه مشکلی بود مجددا مطرح بفرمایین

متشکرم از راهنمایی من کاری رو که گفتید انجام دادم و بعد از تکمیل شدن متاسفانه هیچ چیزی درست نشد،حتی سیدی ویندوز 7 رو هم داخل دستگاه گذاشته بودم و در نهایت این پیغام رو داد:

2017-06-13_184811.jpg

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

سلام دوست گرامی این فایلی که پاک شده یکی از مهم ترین فایل هاست و همیشه هم توی تسک منیجر قابل مشاهدست. میتونین با دیسک ویندوز ویندز رو ریپر کنید .

متاسفانه نمیشه من دیسک ویندوز رو می زارم داخل دستگاه بعد طبق روش های اینترنتی ویندوز رو ریست می کنم می رم تو حالت تعمیر گزینه هاش رو می زنم نمیشه!حتی تو مرحله نصب ویندوز روی بخش آپگرید می زنم که اپدیت بشه مثلا ویندوز بازنم نمی شه!!!!انگار کار نمی کنه!راهی نیست این فایل حذف شده رو از جای کپی کنم بریزم تو سیستم! :(((

لینک به دیدگاه

ریکاوری کردن ویندوز 7 رو در گوگل سرچ کنید. باید دیسک ویندوز 7 که باش نصب کردید هم موجود باشه. یا فلش دیسک...

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

ریکاوری کردن ویندوز 7 رو در گوگل سرچ کنید. باید دیسک ویندوز 7 که باش نصب کردید هم موجود باشه. یا فلش دیسک...

چندین آموزش هست و متاسفانه بعضی هاش اصلا بدرد بخور نیست!بیشتر این آموزش های ریکاوری ویندوز 7 باید سیستم ریستور فعال باشه که ماله من نبوده!

لینک به دیدگاه

درود

اگر می‌تونی وارد ویندوز بشی دوراه پیشنهاد می‌کنم:

۱. فایل پیوست رو دانلود و گزینه‌ی متناسب بامشکل رو بیاب و اجرا کن. system file checker utility احتمالا مشکل رو حل خواهد کرد.

۲.برنامه‌ی yamicsoft windows7 manager  رو بنصب و از بخش  repair گزینه‌ی مناسب روبیاب واجرا کن. بخشی که فایلهای سیستمی رو بازسازی می‌کنه احتمالا به کارت خواهد آمد.

FixWin.exe

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

اگر می‌تونی وارد ویندوز بشی دوراه پیشنهاد می‌کنم:

۱. فایل پیوست رو دانلود و گزینه‌ی متناسب بامشکل رو بیاب و اجرا کن. system file checker utility احتمالا مشکل رو حل خواهد کرد.

۲.برنامه‌ی yamicsoft windows7 manager  رو بنصب و از بخش  repair گزینه‌ی مناسب روبیاب واجرا کن. بخشی که فایلهای سیستمی رو بازسازی می‌کنه احتمالا به کارت خواهد آمد.

FixWin.exe

با هر دو این برنامه تست کردم الان ولی متاسفانه بازم مشکل حل نشد،یک فایل پاک شده و حالا این همه مشکل برای من ایجاد کرده متاسفانه نمی دونم چجوری حداقل کپیش کنم یا بازگردانیش کنم! :(

لینک به دیدگاه

به انتی تروجان دسترسی داری ؟ فعلا RESTORE  کنش . اگر مشکلی برات پیشنیومد کلا پاک نکن . وگرنه مجبور به تعویض کلی ویندوز هستی.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، dayyer گفته است :

با هر دو این برنامه تست کردم الان ولی متاسفانه بازم مشکل حل نشد،یک فایل پاک شده و حالا این همه مشکل برای من ایجاد کرده متاسفانه نمی دونم چجوری حداقل کپیش کنم یا بازگردانیش کنم! :(

در 2 ساعت قبل، dayyer گفته است :

متشکرم از راهنمایی من کاری رو که گفتید انجام دادم و بعد از تکمیل شدن متاسفانه هیچ چیزی درست نشد،حتی سیدی ویندوز 7 رو هم داخل دستگاه گذاشته بودم و در نهایت این پیغام رو داد:

2017-06-13_184811.jpg

ظاهرا مشکل از ویندوز نیست

سیستم شما احتمالا ویروس داره

مجددا با انتی ویروس و بدافزاریاب ها سیستمتون رو تست کنین ببینین وضعیت چطور میشه

احتمالا اون فایلی که پاک شده یکی از ابزارهای مخفیانه این خرابکاری بوده...

البته تمام اینها "احتمال" هست ولی به هرحال باید تست کنین

لینک زیر روش‌های حذف این بدافزار رو توضیح داده. این روشها ممکنه مشکلتون رو حل کنه:

https://www.google.com/amp/s/malwaretips.com/blogs/svchost-exe-virus-removal/amp/

لینک به دیدگاه

در بخش user accounts یک شناسه ی جدید به شکل admin بساز و با اون لاگین کن و ببین تغییری در وضعیت ایجاد می شه.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

به انتی تروجان دسترسی داری ؟ فعلا RESTORE  کنش . اگر مشکلی برات پیشنیومد کلا پاک نکن . وگرنه مجبور به تعویض کلی ویندوز هستی.

متاسفانه  نشد!

در 4 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

ظاهرا مشکل از ویندوز نیست

سیستم شما احتمالا ویروس داره

مجددا با انتی ویروس و بدافزاریاب ها سیستمتون رو تست کنین ببینین وضعیت چطور میشه

احتمالا اون فایلی که پاک شده یکی از ابزارهای مخفیانه این خرابکاری بوده...

البته تمام اینها "احتمال" هست ولی به هرحال باید تست کنین

لینک زیر روش‌های حذف این بدافزار رو توضیح داده. این روشها ممکنه مشکلتون رو حل کنه:

https://www.google.com/amp/s/malwaretips.com/blogs/svchost-exe-virus-removal/amp/

به توصیه شما گوش کردم و با آنتی تروجان سیستم رو اسکن کردم و به یک نتیجه عجیبببب رسیدم،که برای خودم هم قابل باور نیست!!!!!!

15 هزار فایل مخرب شناسایی کرد و از بین بردشون!سیستم رو ریست کردم ولی باز هنوز مشکلات قبل سره جاش هست با اینکه ویروس ها از بین رفته انگار!

2017-06-13_230536.jpg

(آیا این امکان هست  ویروس هنوز پا برجا باشد!!!)

در 4 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

در بخش user accounts یک شناسه ی جدید به شکل admin بساز و با اون لاگین کن و ببین تغییری در وضعیت ایجاد می شه.

این کارم انجام دادم ولی اصلا باز نمیشه وقتی میخوام یک یوزر جدید تعریف کنم باز نمیشه!از کار افتاده انگار... :(

لینک به دیدگاه

خوب چرا ویندوزو عوض نمیکنی؟

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، dayyer گفته است :

متاسفانه  نشد!

به توصیه شما گوش کردم و با آنتی تروجان سیستم رو اسکن کردم و به یک نتیجه عجیبببب رسیدم،که برای خودم هم قابل باور نیست!!!!!!

15 هزار فایل مخرب شناسایی کرد و از بین بردشون!سیستم رو ریست کردم ولی باز هنوز مشکلات قبل سره جاش هست با اینکه ویروس ها از بین رفته انگار!

(آیا این امکان هست  ویروس هنوز پا برجا باشد!!!)

واقعا چطور بعد از این همه وقت با ابزارهای امنیتی اسکن نکردین؟ (آنتی ویروس، بدافزار، کِرم، باج‌افزار و ... )

با این نرم افزارها تست کنید:

https://soft98.ir/security/anti-hack/17792-auslogics-anti-malware.html

https://soft98.ir/security/anti-hack/238-trojan-killer.html

https://soft98.ir/security/anti-hack/15860-malwarebytes-anti-rootkit.html

https://soft98.ir/security/17292-adwcleaner.html

ضمناً اگه کسپرسکی اینترنت سکیوریتی رو داشته باشین بعد از اسکن با این نرم افزارها معجزه می‌کنه

توصیه میشه دیسک نجات کسپرسکی + این نرم افزارها رو استفاده کنین ( اول با این نرم افزارها  اسکن کنین و هرچی پیدا کرد حذف کنین، بعد دیسک نجات یا همون بوت سی‌دی کسپرسکی رو بذارین و سیستم رو بوت و اسکن کنین، این اسکن فرق داره با اسکن توی ویندوز، این اسکن اگه مشکلی باشه که ویندوز اجازه حل اون رو به دلیل وابستگی های نرم افزاری یا زیرساختی نده، اون رو حل می‌کنه)

ضمناً نرم افزاری که باهاش اسکن کردین و اسکرین‌شات گذاشتین رو بنده تائید نمی‌کنم.

در نهایت بعد از همه این کارها اگه حتی سیستم‌تون عاری از ویروس و یا موارد مخرب باشه، مجبور به تعویض ویندوز خواهید بود.

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، MOHSEN-CH گفته است :

خوب چرا ویندوزو عوض نمیکنی؟

به خاطر نصب بودن یک سری برنامه های تخصصی رو سیستم شرایط عوض کردن ویندوز رو ندارم دوست بزرگوارم،

در 13 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

واقعا چطور بعد از این همه وقت با ابزارهای امنیتی اسکن نکردین؟ (آنتی ویروس، بدافزار، کِرم، باج‌افزار و ... )

با این نرم افزارها تست کنید:

https://soft98.ir/security/anti-hack/17792-auslogics-anti-malware.html

https://soft98.ir/security/anti-hack/238-trojan-killer.html

https://soft98.ir/security/anti-hack/15860-malwarebytes-anti-rootkit.html

https://soft98.ir/security/17292-adwcleaner.html

ضمناً اگه کسپرسکی اینترنت سکیوریتی رو داشته باشین بعد از اسکن با این نرم افزارها معجزه می‌کنه

توصیه میشه دیسک نجات کسپرسکی + این نرم افزارها رو استفاده کنین ( اول با این نرم افزارها  اسکن کنین و هرچی پیدا کرد حذف کنین، بعد دیسک نجات یا همون بوت سی‌دی کسپرسکی رو بذارین و سیستم رو بوت و اسکن کنین، این اسکن فرق داره با اسکن توی ویندوز، این اسکن اگه مشکلی باشه که ویندوز اجازه حل اون رو به دلیل وابستگی های نرم افزاری یا زیرساختی نده، اون رو حل می‌کنه)

ضمناً نرم افزاری که باهاش اسکن کردین و اسکرین‌شات گذاشتین رو بنده تائید نمی‌کنم.

در نهایت بعد از همه این کارها اگه حتی سیستم‌تون عاری از ویروس و یا موارد مخرب باشه، مجبور به تعویض ویندوز خواهید بود.

بسیار متشکرم از شما راستش تو سه روز این همه ویروس توی سیستم وارد شدن که اصلا باعث جا خوردن خودم شد!!!!!!

بازم از شما ممنون و این کار ها رو انجام می دم و اگر در نهایت نشد چاره ی جز تعویض ویندوز نیست،از تمامی لطف و زحمات شما که من رو راهنمایی کردین خیلی خیلی متشکرم،

همینطور دیگر دوستان.:x

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، dayyer گفته است :

به خاطر نصب بودن یک سری برنامه های تخصصی رو سیستم شرایط عوض کردن ویندوز رو ندارم دوست بزرگوارم،

بسیار متشکرم از شما راستش تو سه روز این همه ویروس توی سیستم وارد شدن که اصلا باعث جا خوردن خودم شد!!!!!!

بازم از شما ممنون و این کار ها رو انجام می دم و اگر در نهایت نشد چاره ی جز تعویض ویندوز نیست،از تمامی لطف و زحمات شما که من رو راهنمایی کردین خیلی خیلی متشکرم،

همینطور دیگر دوستان.:x

خواهش می‌کنم

بعد از این کارها و البته قبل از اقدام به نصب مجدد ویندوز، نتیجه رو اعلام بفرمائین

لینک به دیدگاه

این فایل هایی که پیدا کرده همه رو قرنطینه کرده به جای اینکه تعمیرشون کنه و از ویروس پاکشون کنه یعنی 15 هزار فایل از برنامه هات رو حذف کرده. بهتره یه انتی ویروس مثل kaspersky  نصب کنید بعد همه فایل هایی که توی قرنطینه اون برنامه هست رو بازگردونید و دوباره با kasper اسکن کنید.

لینک به دیدگاه

بعد از پاکسازی  سسیتم‌عامل یک بار بروزرسانی‌های ضرور ویندوز رو بنصب. معمولا فایلهایی که آیب دیده‌اند بازسازی می‌شن.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

خواهش می‌کنم

بعد از این کارها و البته قبل از اقدام به نصب مجدد ویندوز، نتیجه رو اعلام بفرمائین

متشکرم از شما،حتما چون الان می خوام با دیسک نجات کسپر اقدام کنم ببینم چطور پیش می ره،بعد از انجام اینجا اطلاع می دم.

در 5 ساعت قبل، hassanshaikhi گفته است :

این فایل هایی که پیدا کرده همه رو قرنطینه کرده به جای اینکه تعمیرشون کنه و از ویروس پاکشون کنه یعنی 15 هزار فایل از برنامه هات رو حذف کرده. بهتره یه انتی ویروس مثل kaspersky  نصب کنید بعد همه فایل هایی که توی قرنطینه اون برنامه هست رو بازگردونید و دوباره با kasper اسکن کنید.

اره دقیقا بعضی ها رو پاک کرد و بعضی ها رو قرنطینه کرد و اصلا دست بهشون نزد!!الان همین کار رو می کنم بینم چطور میشه

در 8 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

بعد از پاکسازی  سسیتم‌عامل یک بار بروزرسانی‌های ضرور ویندوز رو بنصب. معمولا فایلهایی که آیب دیده‌اند بازسازی می‌شن.

بروز رسانی منظورتون از طریق آپدیت درون ویندوز هست؟آیا با این کار سیستم دوباره احیا میشه؟

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، dayyer گفته است :

بروز رسانی منظورتون از طریق آپدیت درون ویندوز هست؟آیا با این کار سیستم دوباره احیا میشه؟

بله. چون بسیاری از فایلهای سیستمی طی این فرایند بازسازی می‌شن.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در در 1396/03/24, 03:10:45، EHSANRF گفته است :

خواهش می‌کنم

عرض ادب

این کار رو کردم با دیسک نجات اسکن کردم ولی هیچ موردی رو کشف نکرد !!!

فقط یک مورد پیدا کرد که اونم فیکسش کرد ولی باز این مشکل سرجاش هست،البته یک نکته ای هم هستش با اون چند برنامه که شما گفتید اسکن کنم برای از بین بردن بد افزار اون کار رو انجام دادم و یک سری بدافزاری که بود رو پیدا کرد و از بینشون برد و میشه گفت بعضی از قسمت های ویندوز انگار درست شده ولی عمده مشکل هنوز پا برجا هست و چند کار رو تست کردم برای ریپر کردن ولی چیزی پیدا نکردم!:(

در در 1396/03/24, 08:59:08، سعید بهمنیان گفته است :

بله. چون بسیاری از فایلهای سیستمی طی این فرایند بازسازی می‌شن.

بله  این کارو هم انجام دادم و زد نزدیک به 956 مگابایت آپدیت وجود داره و روی اینستال آپدیت هم زدم ولی متاسفانه ارور زیر رو می ده و نمی زار آپدیت رو انجام بدم حتی گفتم شاید به خاطر تحریم یا هرچیزی باشه حتی با  ف-ی-ل-ت-ر شکن تست کردم ولی بازم نشد!!!

7o.jpg

ویرایش شده توسط dayyer
لینک به دیدگاه

من پیشنهادم همچنان yamicsoft windows7 manager است. اگر وقت بگذاری با دقت بخش repair رو بررسی، چند تا گزینه داره که فایلهای سیستمی و  wmi , ...رو بازسازی می‌کنه. من تقریبا همیشه چنین مشکلاتی رو باهاش حل کرده‌‌ام واصولا با نصب دوباره‌ی سیستم عامل میانه‌ی خوبی ندارم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

من پیشنهادم همچنان yamicsoft windows7 manager است. اگر وقت بگذاری با دقت بخش repair رو بررسی، چند تا گزینه داره که فایلهای سیستمی و  wmi , ...رو بازسازی می‌کنه. من تقریبا همیشه چنین مشکلاتی رو باهاش حل کرده‌‌ام واصولا با نصب دوباره‌ی سیستم عامل میانه‌ی خوبی ندارم.

درود و سپاس

کاملا تائید میشه. حالا که موارد امنیتی مثل ویروس و ... حذف شدن، با ریپیر کردن احتمالا مشکلتون برطرف میشه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درسته این حرف شما،خود من هم واقعا شرایط کاریم الان درست نیست بخوام ویندوز عوض کنم چون نصب برنامه های تخصصی روی خود سیستم چنیدن ساعت وقت می بره،من دوباره سراغ برنامه ای که گفتید می رم و تست می کنم،بازم ممنون از بزرگواری شما.

در 50 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

درود و سپاس

کاملا تائید میشه. حالا که موارد امنیتی مثل ویروس و ... حذف شدن، با ریپیر کردن احتمالا مشکلتون برطرف میشه.

بله طبق توصیه ایشون می رم انجام بدم امیدوارم مشکل برطرف بشه،از لطف بی اندازه شما سپاسگذارم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...