رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید رم سیستم رایزن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام،دنبال رم ۳۰۰۰-۳۲۰۰ برای  مادربورد msi b350 tomhawk or x370 gaming pro carbon  میگردم.رمی پیدا نکردم که تو qvl این مادربوردا باشه.پیشنهادی دارین؟ میترسم هزینه ۳۲۰۰ کنم  ،۲۴۰۰ باشه .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

این مشکل فرکانس روم بهطورکل حل شده با اپدیت جدید بایوس

من هم رایزن 1700xبا کراسهیر دارم الان ترایدنت زد با فرکانس 3200 الان بدون مشکل ست می کنموسیستم بالا میاد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز رایزن با آپدیت چند وقت پیشش اعلام کرد رم‌های 4000 مگاهرتز به بالا رو هم جواب میده. (فعلا که توی متنش نوشته 4000 ساپورت میکنه)

نگران نباشین

لینک به دیدگاه

رمهای زیر تست کردم ، مشکلی ندارن

geil evo x 3000mhz 

gskill ripjaws 5 2400mhz

gskill ripjaws 4 2400 mhz

geil dragon 3000mhz

fury x kingston 

خرید بقیه مارکها رو اصلا توصیه نمیکنم و فرکانس بالای 3200 چون تاخیر  و قیمت زیاد میشه

اما رمی که مطمن توصیه میکنم و بارها پیشنهاد کردم برای دوستان همون ژل evox هست و به راحتی فرکانسش ست میشه و با amd کلا ژل مچ هست

نکته مهم = رم ژل ایوو در دو سرش ورودی برق  ال ای دی داره ، هرگز هر دو سر به مادربرد نزن ، یک سیم به rgb بوردت کافیه

سعی کن جای 4 تا رم از دو تا استفاده کنی، تاخیرت کمتر میشه

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/28, 18:41:53، ramin9500 گفته است :

سلام دوست عزیز

برادر لطفا اون لینک اپدیت بایوس agesa 1.006   اخر رو میدی؟ من پیدا نمیکنمش

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/28, 20:32:19، Ilia Yazdani گفته است :

اره با خیال راحت  ژل ایوو ایکس  3200 یا 3000 رو بخر 

من تاحالا هفت سیستم رایزن برای دوستان پیشنهاد دادم   از جی اسکیل تریدنت زد راضی نیستم (البته با اپدیت جدید حل شده، اما تو بایوس قبلی بیشتر از 2400 رو  مادربرد ایسوس کراسهیر و  msi  نمیدید)

راجب مادربرد هم بدون خفن ترین باکیفیت ترین مادربرد رایزن رو گیگا بایت زده (طول عمر، کیفیت ریز قطعات) سعی کن این دو  رو پیدا کنی=

gigabite ax370 gaming 5=200$

دوتا کارت صوتی خفن داره

gigabite ab350 gaming 3=110$

اگه نبود msi کربن و تاماهاک هم توپ هست

18299971_212802549208559_5265216157811474432_n.jpg.jpg

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/28, 18:41:53، ramin9500 گفته است :

سلام دوست عزیز

من هم رایزن 1700xبا کراسهیر دارم الان ترایدنت زد با فرکانس 3200 الان بدون مشکل ست می کنموسیستم بالا میاد

درود 

با xmp یا تنظیمات خودکار و یا دستی رم رو تنظیم کرده ای؟

پ.ن

یک تایک ساخته ام برای آزمون سخت افزار روی ایدیوس.

اگر مقدور بوت نتیجه ی رایانه ت رو ثبت  کن.

سپاس

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Haji Fatahi گفته است :

برادر لطفا اون لینک اپدیت بایوس agesa 1.006   اخر رو میدی؟ من پیدا نمیکنمش

سلام این بایوس بتا هست و هنوز رسمی ارائه نشده

تو فروم ایسوس هست

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?91766-Crosshair-VI-Hero-new-UEFI-build-1001

در 5 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود 

با xmp یا تنظیمات خودکار و یا دستی رم رو تنظیم کرده ای؟

پ.ن

یک تایک ساخته ام برای آزمون سخت افزار روی ایدیوس.

اگر مقدور بوت نتیجه ی رایانه ت رو ثبت  کن.

سپاس

سلام

بله به فقط با گذاشتن فرکانس رو3200 بدون هیچ تغییر دیگه

یک پروژه که خودتون تست کردید و تایم رندر گرفتید رو برام بفرستید با هر مشخصات خروجی خواستیدبگید رندر بگیرم تایم بدم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ramin9500 گفته است :

برادر میشه لینک دقیق دانلود بدی؟ اونیکه خودت زدی ، اینجا کلی لینک هست 

لطفا اون فایل رو یکجا اپلود کن به ماهم بده

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، ramin9500 گفته است :

سلام این بایوس بتا هست و هنوز رسمی ارائه نشده

تو فروم ایسوس هست

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?91766-Crosshair-VI-Hero-new-UEFI-build-1001

سلام

بله به فقط با گذاشتن فرکانس رو3200 بدون هیچ تغییر دیگه

یک پروژه که خودتون تست کردید و تایم رندر گرفتید رو برام بفرستید با هر مشخصات خروجی خواستیدبگید رندر بگیرم تایم بدم

این تاپیک

با 4790k و 6700k و 7700k بین 8 تا 10 دقیقه طول می کشه، بسته به فرکانس کاری و کولر.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

این لینک تاپیک

با 4790k و 6700k و 7700k بین 8 تا 10 دقیقه طول می کشه، بسته به فرکانس کاری و کولر.

چشم دانلودش تموم بشه تست میگیرم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ramin9500 گفته است :

چشم دانلودش تموم بشه تست میگیرم

محبت می‌کنی.

عجله نکن و دقت مهم‌تره. این پردازنده‌ها مثل زئونهای اینتل بسیاری از دستورالعملهای x86 رو پشتیبانی‌ نمی‌کنند و به همین دلیل ممکنه در تدوین متناسب با قدرتشون کارا نباشند.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

محبت می‌کنی.

عجله نکن و دقت مهم‌تره. این پردازنده‌ها مثل زئونهای اینتل بسیاری از دستورالعملهای x86 رو پشتیبانی‌ نمی‌کنند و به همین دلیل ممکنه در تدوین متناسب با قدرتشون کارا نباشند.

من هم کارم تدوین هست 

خیلی خوب ازش خروجی گرفتم

فیلم 4k که با osmo+ گرفته شده بود روروش کار میکردم هم ریل خوب اجراش میکرد و تو رندر  هم خیلی خوب بود

البته روش هیچ فوتیچی نداشت اما حدود 250 برابر سریع شده بود

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ramin9500 گفته است :

من هم کارم تدوین هست 

خیلی خوب ازش خروجی گرفتم

فیلم 4k که با osmo+ گرفته شده بود روروش کار میکردم هم ریل خوب اجراش میکرد و تو رندر  هم خیلی خوب بود

البته روش هیچ فوتیچی نداشت اما حدود 250 برابر سریع شده بود

من رده بالاش رو نیازموده‌ام و نگرانم که مثل ۹۵۹۰ سرخورده‌ام کنه. توی pudget systems هم مقاله‌ای دیدم که چند تا ورکستیشن رو با فوتیجهای پیجیده‌ی پریمیر مقایسه کرده بود و از دید من رایزن اونقدری که که قدرت پردازشی داره اختلاف نشان نداده بود. البته این سایت رو صددرصد تایید نمی‌کنم و ممکنه برخی وقتها وسط مقاله‌ها تبلیغ کار خودش رو بکنه.  فکرمی‌کنم پردازش تصویر بستگی زیادی با دستورالعملهای سنتی پردازنده داره ومثل سنتز و مدلسازی نیست که صرف افزایش کش و هسته کارایی رو بالا ببره.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

من رده بالاش رو نیازموده‌ام و نگرانم که مثل ۹۵۹۰ سرخورده‌ام کنه. توی pudget systems هم مقاله‌ای دیدم که چند تا ورکستیشن رو با فوتیجهای پیجیده‌ی پریمیر مقایسه کرده بود و اونقدری که که قدرت پردازشی داره اختلاف نشان نداده بود. فکرمی‌کنم پردازش تصویر بشتگی زیادی با دستورالعملهای سنتی داره ومثل سنتز و مدلسازی نیست که صرف افزایش کش و هسته کارایی رو بالا ببره.

به نظر من این ها بیشترنرم افزار محور هستن قسمتی از همین پروژه ای که بالا گفتم رو تو اخرین ورژن از پریمیر تست کردم به شدت سریعتراز edius بود

سر این موضوع میخوام به طور کل کوچ کنم رو پریمیر

نگته دیگه ایکه بود ادیوس به ندرت زیرلود 100 درصد میبرد پردازده من رو  چه الان چه زمانی که 8150 داشتم اما رو سیستم های بر پایه اینتل این قضیه روتست  کردم اینطورنبود

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، ramin9500 گفته است :

به نظر من این ها بیشترنرم افزار محور هستن قسمتی از همین پروژه ای که بالا گفتم رو تو اخرین ورژن از پریمیر تست کردم به شدت سریعتراز edius بود

سر این موضوع میخوام به طور کل کوچ کنم رو پریمیر

نگته دیگه ایکه بود ادیوس به ندرت زیرلود 100 درصد میبرد پردازده من رو  چه الان چه زمانی که 8150 داشتم اما رو سیستم های بر پایه اینتل این قضیه روتست  کردم اینطورنبود

شوربختانه پریمیر disk authoring نداره و ادوبی برنامه‌ی Encore رو که پیشتر ویژه‌ی این کار بود مرخص کرده. فعلا برای ساخت بلوری ونیز dvd  منو دار و فصلبندی شده کم دردسرترین راه از ایدیوس می‌گذره. خروجی‌های پریمیر رو هم نهایتا باید برای این کار برن به ایدیوس. 

الان همون پروژه رو یکی از دوستان با زئون 2684 v3  و 2694 v3 اجرا کرده اون قدر که انتظار می‌ره با edius کارایی ندارند. امیدوارم رایزن اینطوری نباشه.

photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۰_۱۴-۵۰-۰۱.jpg

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

شوربختانه پریمیر disk authoring نداره و ادوبی برنامه‌ی Encore رو که پیشتر ویژه‌ی این کار بود مرخص کرده. فعلا برای ساخت بلوری ونیز dvd  منو دار و فصلبندی شده کم دردسرترین راه از ایدیوس می‌گذره. خروجی‌های ادیوس رو هم نهایتا باید برای این کار برن به پریمیر. 

الان همون پروژه رو یکی از دوستان با زئون 2684 v3  و 2694 v3 اجرا کرده اون قدر که انتظار می‌ره با edius کارایی ندارند. امیدوارم رایزن اینطوری نباشه.

photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۰_۱۴-۵۰-۰۱.jpg

ادامه بحث رو بریم رو اون تاپیک 

اینبنده خدا کاری با این نرمافزار عقب افتاده نداره:D

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ramin9500 گفته است :

ادامه بحث رو بریم رو اون تاپیک 

اینبنده خدا کاری با این نرمافزار عقب افتاده نداره:D

راست می‌گی داداش. مثل خاله‌مون اینقدر گرم صحبت شدیم فکر کردم خونه‌ی خودمونه. ادامه گفت‌وگو پس از چند آزمون برای مقایسه.

شرمنده ‌ی صاحب تاپیک.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ramin9500 گفته است :

رامین جان ، اولا تشکر ، دوما میشه نوع رمت بگی و تنظیمات بایوست رو،، رم ، ولتاژش و تایمینگش

همچنین  سی پی یو، ضریبش و ولتاژش

تو بایوس جدید ، تو اورکلاک ولتاژ پیدا  نمیکنم وقتی از اتوماتیک در میارم

قبلا رایزن 1700 رو با کولر مایع تا 4.2 اور کرده بودم :D

لینک به دیدگاه

رم هام Trident Z 16GB 8GBx2 3200Mhz هست

اما بایوس که زدم رو مادربورد فعلا بتا هست  عرضه رسمی نشده

من بدون مشکل رو 4 اور کردم ولی فعلا بالاتر  تست نکردم

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ramin9500 گفته است :

باورت نمیشه چی کشف کردم !!!

دیشب متوجه شدم نرم افزار ai suite 3 رعت سی پی یو رو کاهش میده !!!

بعد سرچ کردم دیدم بله مثل اینکه من تنها نیستم !!!

1 ماه قبل که تازه خریده بودم سیستم رو وقتی اولین بار باهاش کار کردم یکم جا خوردم تو باز کردن this pc یا کنترل پنل سرعت اینتل رو نداشت گفتم شاید سر فرکانس باشه کلا بی خیال شده بود تا دیشب ویندوز جدید ریختم قبل ریختن برنامه ها سرعت تو ویندوز مرگبار بالا بود بعد ai suite یختم یهو کند شد گفتم توام اگه لازمش نداری کلا پاکش کن تو نت اینو سرچ کن خودت متوجه میشی 

al suite 3 slow down pc ...

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، _theghostsleader_ گفته است :

باورت نمیشه چی کشف کردم !!!

دیشب متوجه شدم نرم افزار ai suite 3 رعت سی پی یو رو کاهش میده !!!

بعد سرچ کردم دیدم بله مثل اینکه من تنها نیستم !!!

1 ماه قبل که تازه خریده بودم سیستم رو وقتی اولین بار باهاش کار کردم یکم جا خوردم تو باز کردن this pc یا کنترل پنل سرعت اینتل رو نداشت گفتم شاید سر فرکانس باشه کلا بی خیال شده بود تا دیشب ویندوز جدید ریختم قبل ریختن برنامه ها سرعت تو ویندوز مرگبار بالا بود بعد ai suite یختم یهو کند شد گفتم توام اگه لازمش نداری کلا پاکش کن تو نت اینو سرچ کن خودت متوجه میشی 

al suite 3 slow down pc ...

al suite کلا باگ هست بعد نرم افزار شده:D

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ramin9500 گفته است :

اگه ممکنه لطفا یک عکس از ولتاژ پردازنده و بک عکس از کلاک رم ات بده

من قبلا رایزن 1700 میزاشتم رو 3.8 با ولتاژ 1.38 پایدار و عالی  ، اما الان پایدار نمیشه روی سیستم  جی اسکیل (روی سیستم دیگه با رم ژل پایدار میشه!)

میخوام تنظبمات رم و رایزنت ببینم ، تا ببینم کجا رو اشتباه تنظبم میکنیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...