رفتن به مطلب

کرش و خراب شدن کارت گرافیکم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

یه کارت گرافیک msi 7950 دارم. امروز که داشتم کار میکردم (تو محیط ویندوز) سیستم کرش شد ! بعد هم که سیستم بعد هر ده بار ریست بالا میومد و تصویرم  که خراب بود و این خطوط قرمز که تو ضمینه هست میومد. با کارت گرافیک دیگه تست کردم و مشکلی نبود پس مشکل از7950 ه منه. برای تعمیرش به کجا مراجعه کنم ؟ مشکل چی هست قابل حله ؟ هزینش میارزه تعمیر کنم یا باید کارت جدید بخرم ؟

ممنون

IMG_20170618_154623.jpg

لینک به دیدگاه

مشکل که بعید میدونم قابل حل باشه و انگار به کارت اسیب رسیده . اما 1 درصد ( که اصلا فکر نمیکنم ) ممکنه یه برنامه یا یه ویروس کارتتون رو ازش زیاد استفاده کشیده باشه . ایا اور کلاکش کردین؟

لینک به دیدگاه

از خروجی‌های دیگه کارت گرافیک‌تون تست بگیرین ممکنه اون‌ها سالم باشن

(یعنی با همین کابل یا کابل های دیگه بقیه سوکت های کارت گرافیک رو تست کنین ( به مانیتور وصل کنین))

بعد نتیجه رو اعلام بفرمائین

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام 

گرافیک شما   دچار مشکل سخت افزاری شده  هست    که خب  تو کارتهای  سری قبل شایع هست   برمیگرده به دیسکانکتی gpu  گرافیک  که   تعمیرش  50 50 هست و احتمال برگشت به همین  حالت زیاده 

البته  یه احتمال ضعیفترهم  خرابی رم گرافیکه که به هیچ عنوان قابل تعمیر نیست این مورد 

درهردوصرت مشکل  قطعا سخت افزاری  هست 

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

این خرابی به نظرم ممکنه در اثر اورکلاک پیش اومده باشه مثلا افزایش ولتاژ یا گرمای زیاد یا کافی نبودن پاور از درست شدن هم شاید امکانش باشه ولی هزینش بالاست ارزش تعمیر نداره

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

همین طور که استاد فردوسی فرمودن احتمال تعمیرش 50  50   هستش -اگرم تعمیر بشه بعد یه  چند ماه بعد باز خراب میشه -به نظرم گرافیک رو  همینجا اگهی کن بفروش 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

مشکل که بعید میدونم قابل حل باشه و انگار به کارت اسیب رسیده . اما 1 درصد ( که اصلا فکر نمیکنم ) ممکنه یه برنامه یا یه ویروس کارتتون رو ازش زیاد استفاده کشیده باشه . ایا اور کلاکش کردین؟

در 1 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

از خروجی‌های دیگه کارت گرافیک‌تون تست بگیرین ممکنه اون‌ها سالم باشن

(یعنی با همین کابل یا کابل های دیگه بقیه سوکت های کارت گرافیک رو تست کنین ( به مانیتور وصل کنین))

بعد نتیجه رو اعلام بفرمائین

در ۱ ساعت قبل، ferdosi گفته است :

با سلام 

گرافیک شما   دچار مشکل سخت افزاری شده  هست    که خب  تو کارتهای  سری قبل شایع هست   برمیگرده به دیسکانکتی gpu  گرافیک  که   تعمیرش  50 50 هست و احتمال برگشت به همین  حالت زیاده 

البته  یه احتمال ضعیفترهم  خرابی رم گرافیکه که به هیچ عنوان قابل تعمیر نیست این مورد 

درهردوصرت مشکل  قطعا سخت افزاری  هست 

در ۱ ساعت قبل، Astrix گفته است :

این خرابی به نظرم ممکنه در اثر اورکلاک پیش اومده باشه مثلا افزایش ولتاژ یا گرمای زیاد یا کافی نبودن پاور از درست شدن هم شاید امکانش باشه ولی هزینش بالاست ارزش تعمیر نداره

در 36 دقیقه قبل، nasabam گفته است :

همین طور که استاد فردوسی فرمودن احتمال تعمیرش 50  50   هستش -اگرم تعمیر بشه بعد یه  چند ماه بعد باز خراب میشه -به نظرم گرافیک رو  همینجا اگهی کن بفروش 

در 2 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

ممنون از دوستان

پورت های دیگه هم تست شد و متاسفانه مشکل حل نشد.

هیچ اورکلاکی رو سیستم اعمال نشده. دما سیستم هم مرتبا چک میکردم. فن ها هم بی نقص کار میکردن و دما کنترل شده بود. امنیت سیستم هم توسط آنتی ویروس کسپراسکی چک میشد.

یه تعمیرکاری گفت که کارت و برات باز میکنم و حرارت میدم یا احتمالا کلا از کار میفته یا درست میشه منظورتون همین هست ؟ 20-25 تومن گفت میگیره.

اگر با همین وضع بفروشم کارت  و چند میارزه ؟

اگر کارت جدید خریدم gtx 1060 کارت خوبی هست ؟ چه قدر از 7950 فعلی من سر تره ارزش داره ؟ با توجه به اینکه سیستم فعلیم این هست ار کارت 1060 میتونم استفاده کنم ؟

cpu : amd fx 8350

ram : 8gig ddr3

board : msi 970a-g43

اساسا مشکل چرا به وجود اومده با توجه به اینکه دما سیستم کنترل شده بود ؟ (پاور هم 600 وات ه گرین هست)

ممنون از همه دوستان و شرمنده که سوالات زیاد شد

لینک به دیدگاه

احتمالا کارت به دلایلی لحظه ای دماش بالای 100 یا 150 درجه رفته و اینطور شده

اون کرش هم ممکنه بخاطر همین بوده باشه، وقتی بورد داغ کنه احتمالا سنسورها دستوراتی رد و بدل می‌کنن که باعث ریست یا فریز سیستم میشه. اگه سیستم فریز نمی‌شد و ریستارت می‌شد ممکن بود این اتفاق نیفته.

هرچند در مواردی از کارت‌های قدیمی اینطور میشه ولی دلیلش رو باید بررسی کنین، چون می‌بایست کارت جدید خریداری کنین و این بلا، خدای‌نکرده سر کارت جدید هم نیاد.

ممکن هست لحظه‌ای جریان زیادی رو کشیده، پاور برق زیادی رو داده باشه یا اتصالی بوجود اومده یا هر دلیل دیگه ای ...

اون موردی هم که تعمیرکار گفته یه هیت میگیرن که معمولا همونطور که استاد فردوسی نازنین گفتن احتمال درست شدنش 50-50 هست و احیانا اگه خوش شانس باشین کارت زنده بشه.

بنده هم یک کارت گرافیک با همین وضعیت دارم که سالیان سال هست گوشه خونه گرفته خوابیده و بعنوان دکور ازش استفاده کردم. چون ارزش هیت گرفتن نداشته حتی بیرون هم ندادمش :(

و در آخر این هم لینک مقایسه کارت 1060 و کارت خودتون

لینک به دیدگاه

با عرض سلام. 

با اون بیست ۲۵ تومن که قراره حرارت بخوره  باعث میشه کارتت حداقل پنجاه شصت تومن افت قیمت تویه همین شرایط پیدا کنه. 

یعنی مثلا  الان صد ارزش داشته باشه وقتی حرارت بدن بهش ازتون ۵۰ میخرن. 

معمولا خرابی بخاطر فاسد شدن قلع زیر جی پی یو هست.  این فاسد شدن و خشک شدن قلع با گرما و خاک سریع تر بوجود میاد.  گرما خیلی سریع عمرش رو کوتاه میکنه.  بعد از اتمام گارانتی برای تعویض خمیر که حتما جنسش خوب باشه و سرویس فن و خاک گیری  باید اقدام کنین

کارتتون رو به مزایده هم بزارین به قیمت خوب فروش میره. 

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

احتمالا کارت به دلایلی لحظه ای دماش بالای 100 یا 150 درجه رفته و اینطور شده

اون کرش هم ممکنه بخاطر همین بوده باشه، وقتی بورد داغ کنه احتمالا سنسورها دستوراتی رد و بدل می‌کنن که باعث ریست یا فریز سیستم میشه. اگه سیستم فریز نمی‌شد و ریستارت می‌شد ممکن بود این اتفاق نیفته.

هرچند در مواردی از کارت‌های قدیمی اینطور میشه ولی دلیلش رو باید بررسی کنین، چون می‌بایست کارت جدید خریداری کنین و این بلا، خدای‌نکرده سر کارت جدید هم نیاد.

ممکن هست لحظه‌ای جریان زیادی رو کشیده، پاور برق زیادی رو داده باشه یا اتصالی بوجود اومده یا هر دلیل دیگه ای ...

اون موردی هم که تعمیرکار گفته یه هیت میگیرن که معمولا همونطور که استاد فردوسی نازنین گفتن احتمال درست شدنش 50-50 هست و احیانا اگه خوش شانس باشین کارت زنده بشه.

بنده هم یک کارت گرافیک با همین وضعیت دارم که سالیان سال هست گوشه خونه گرفته خوابیده و بعنوان دکور ازش استفاده کردم. چون ارزش هیت گرفتن نداشته حتی بیرون هم ندادمش :(

و در آخر این هم لینک مقایسه کارت 1060 و کارت خودتون

اتفاقا از همین میترسم - چه مواردی رو چک کنم و چه کارهایی انجام بدم که سر کارت گرافیک جدید این بلا نیاد ؟

در 27 دقیقه قبل، derakulla گفته است :

با عرض سلام. 

با اون بیست ۲۵ تومن که قراره حرارت بخوره  باعث میشه کارتت حداقل پنجاه شصت تومن افت قیمت تویه همین شرایط پیدا کنه. 

یعنی مثلا  الان صد ارزش داشته باشه وقتی حرارت بدن بهش ازتون ۵۰ میخرن. 

معمولا خرابی بخاطر فاسد شدن قلع زیر جی پی یو هست.  این فاسد شدن و خشک شدن قلع با گرما و خاک سریع تر بوجود میاد.  گرما خیلی سریع عمرش رو کوتاه میکنه.  بعد از اتمام گارانتی برای تعویض خمیر که حتما جنسش خوب باشه و سرویس فن و خاک گیری  باید اقدام کنین

کارتتون رو به مزایده هم بزارین به قیمت خوب فروش میره. 

میتونید قیمت تقریبی بگین که با وضعیت فعلی چند میارزه ؟

لینک به دیدگاه

معمولا قیمت توافقی هست

ولی معمولا یک سوم قیمت دسته دوم سالم، قیمت میخوره.  

یکی عجله داره ارزونتر میفروشه.  یکی خاطر خواه هست و بیشتر میخره. 

لینک به دیدگاه

ببخشید کارت رو کارکرده خریده بودید؟ میخام آمار کارت های ماین شده بیاد دستم.

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، s.j-rez گفته است :

اتفاقا از همین میترسم - چه مواردی رو چک کنم و چه کارهایی انجام بدم که سر کارت گرافیک جدید این بلا نیاد ؟

ابتدا لیست قطعاتتون رو درج بفرمائین

اگه سیستمتون گرافیک مجتمع داره و مادربردتون هم خروجی تصویر، از اون خروجی بگیرین و سیستم رو - با نرم افزارهای تست و بنچمارک مثل Prime95، 3Dmark, PCmark, AIDA64 , CPUZ , OCCT , FluidMark , Hdtune, MemTest و ... - تحت فشار بذارین ببینین آیا کرش می‌کنه یا خیر

مانیتورینگ دما و ... رو هم سعی کنین مرتب انجام بدین ( در زمان تست ) هرچند بیشتر و شاید تمام این نرم افزارها همزمان دما رو هم نمایش میدن.

وقتی از این مرحله عبور کردین دیگه میشه گفت مشکلی پیش نمیاد.

البته سرویس (گردگیری، تعویض خمیر پردازنده، چک کردن کانکتورها، نگاه به خازن‌های مادربرد و پین‌های پردازنده و بررسی اتصالی داشتن کیس ) قبل از این کارها فراموش نشه.

موفق باشین

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

ابتدا لیست قطعاتتون رو درج بفرمائین

اگه سیستمتون گرافیک مجتمع داره و مادربردتون هم خروجی تصویر، از اون خروجی بگیرین و سیستم رو - با نرم افزارهای تست و بنچمارک مثل Prime95، 3Dmark, PCmark, AIDA64 , CPUZ , OCCT , FluidMark , Hdtune, MemTest و ... - تحت فشار بذارین ببینین آیا کرش می‌کنه یا خیر

مانیتورینگ دما و ... رو هم سعی کنین مرتب انجام بدین ( در زمان تست ) هرچند بیشتر و شاید تمام این نرم افزارها همزمان دما رو هم نمایش میدن.

وقتی از این مرحله عبور کردین دیگه میشه گفت مشکلی پیش نمیاد.

البته سرویس (گردگیری، تعویض خمیر پردازنده، چک کردن کانکتورها، نگاه به خازن‌های مادربرد و پین‌های پردازنده و بررسی اتصالی داشتن کیس ) قبل از این کارها فراموش نشه.

موفق باشین

ممنون مشخصات سیستم این هست.

cpu : amd fx 8250

board : msi 970a-g43

power : 600watt green

ram 2X4 gskill ddr3

مادربورد خروجی تصویر نداره. این تست رو به یه کارت گرافیک ضعیف قدیمی  انجام بدم که بقیه قعطات تست بشه کارآمد هست ؟

در 8 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

ببخشید کارت رو کارکرده خریده بودید؟ میخام آمار کارت های ماین شده بیاد دستم.

سلام.

نه کارت کاملا نو خریداری شده بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...