رفتن به مطلب

Mining Rig - راهنمایی برای انتخاب قطعات سیستم "ماینینگ"

Recommended Posts

سلام دوستان محترم. این سیستم پیشنهادی هست برای عزیزان آماده برای ورود به عرصه ماینینگ!

منظور از کلمه Rig یجورایی یعنی مخصوص، Mining Rig یعنی مخصوص ماینینگ.

آپدیت جدید» خبر خوب! درسته در اینجا درباره کاهش سرعت کارتهای AMD گفتیم، ولی با آپدیت درایور این مشکل تا حدود بسیار زیادی رفع شد! و از طرفی با بررسی سایت زیر متوجه شدیم که فقط در سکه اتریوم،اونهم سال 2020 احتمال داره 4گیگابایت کم بیاد،وگرنه هیچ مشکلی در استخراج نیست.بقیه ی سکه ها هم که خیالتون تخت از قبل هم مشکلی نداشتن. پس با خیال راحت میتونید با کارت های 4گیگابایتی خودتون، حداقل تا 2-3سال آینده براحتی اتریوم ماین کنید.

طبق بررسی این سایت تا سال 2023 هیچ نیازی به بیش از 4گیگابایت گرافیک نیست:

01_53.37_07092017.thumb.png.18bae4d71039e35b5a3aba83cc371b10.png

https://investoon.com/tools/dag_size

Mining Rig کمتر از 10 میلیون تومان

قیمت کل: 9میلیون و 430 هزار تومان

قطعات:

BIOSTAR TB250-BTC LGA1151 B250 Mainboard
Intel Core i3-7100 Kaby Lake Processor
Gskill Ripjaws V 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4
AMD RX470  × 6 
Riser PCIe 1X to 16X v007s USB 3.0  × 6
Corsair AX1200i 80Plus Platinum Power Supply
Crucial MX300 SATA3 SSD - 275GB

بنده به هیچکس پیشنهاد نمیدم که همینجوری بلند بشه بره سیستم بالا رو بخره و شروع کنه به ماین، خیر. این کار ریسک داره، کار بلد میخواد و یکجور علم و تجربه هستش که بایستی بدست بیاد. این سیستم پیشنهادی هم فقط جنبه آموزشی و آشنایی هستش برای عزیزانی که اطلاعاتی در این زمینه میخوان برای ورود به این عرصه،

این ریگ نظر بنده هست با توجه به ویدئو هایی و مقالاتی که دیدم و تست خودم از گرافیک، و مسلماً پرفکت نیست ولی برای شروع برای کسانیکه دقیقا نمیدونن چه قطعه ای تهیه کنن، مناسبه.

چرا این قطعات»»»

• مادربورد: یک گرافیک رو بصورت پورت PCIe 3 x16 میپذیره، ولی بقیه ی پورت هاش 1x هستند، این 1x پهنای باند لازم برای ماینینگ رو به گرافیک میده و بهیچوجه برای بازی مناسب نیست، مخصوص ماینینگ هست.
  • سی پی یو: خیلی جاها سی پی یو رو حتی Celeron یا پنتیوم میبستن، فقط چونکه شاید نیاز باشه این سیستم رو برای مدت ها نگه دارید، پیشنهاد دادم آی3 تهیه کنید و برای سال ها سی پی یو رو دست نزنید و فقط گرافیک ها رو تعویض کنید.
  • رم: بهترین رم بازار برای کار در این سیستم.حجم هم کافی هست.
  • آپدیت جدید» 6عدد گرافیک RX470 یا RX 570 : از جمله بهترین بازدهی ها رو در ماینینگ داره.با افزایش فرکانس مموری روی 2100مگاهرتز و پایین آوردن کلاک،میشه زیر 80وات، حدود 24مگاهَش ریتینگ بدست آورد که سرجمع به 150مگاهَش میرسه (هرچقدر مگاهَش یا قدرت سیستمتون بیشتر باشه، پول بیشتری هم میشه استخراج کرد) و میشه ماهی 1عدد اتریوم براحتی کسب کرد (اگر دیفیکالتی همینطور باقی بمونه) گرافیک های دیگر هم هست، مثلا با 1060 هم میشه 22مگاهش بدست آورد. و اگر آشنایی خوبی با قطعات و آورکلاک دارید، ترس خاصی از خرید نوع گرافیک مخصوص ماینینگ نداشته باشید، اگر الآن این گرافیک خیلی گرونه، میتونید گرافیک ارزانتر بخرید. RX 460 هم حدود 11مگاهَش قدرت داره.میتونید با مُد بایوس و تنظیمات تایمینگ حافظه گرافیکی، تا 15% افزایش سرعت هش ریت داشته باشید.
  • پاور: روی پاور ریسک انجام دادن صحیح نیست بخصوص پاوری که بایستی بصورت 24/7 روشن باشه، لذا خرید پاور کم ظرفیت تر از این رو پیشنهاد نمیدم، مدل های دیگر هم توی رنج قیمتی خوب و این مقدار وات، در لیون نبودش.این پاور رو توی ریگ های سیستم های خارجی به وفور مشاهده کردم گفتم بد نباشه اینجا هم قرارش بدیم.
  • اس اس دی: لازم نیست حتما اس اس دی تهیه کنید، ولی به مرور نیازتون میشه. 

نکته1» بجای کیس، یک قفسه ساده تهیه کنید و مقداری "بَست" ، و گرافیک ها رو در ارتفاع مناسب و با فاصله مناسب حدود 5سانتی از هم قرار بدید و با بَست، به قفسه سفت کنید که فضا برای رفت و آمد هوا باشه.میتونید از عکس زیر ایده بگیرید:

litecoin_rig_s_radeony_02.thumb.jpg.29fa5a0e559e024f972ee7c67c19aa2a.jpg

نکته2: به تعدادی کابل PCIe تبدیل x16 به x1 نیاز دارید که ماکزیمم قیمتشون نبایستی بیشتر از 50تومن باشه، هرچند در بازار ایران تا صد تومن هم دیدم رفته بالا:

51oRR6F2NmL._SL1039_.thumb.jpg.aa97205b6c086e3d3775640789cb2ec8.jpg

برای گیمر های محترم هم آموزش استفاده از نرم افزاری که براشون مثل ماینینگ میمونه و بازی های اصلی Steam رو میتونن به رایگان تهیه کنند، حتما قرار خواهم داد.

اگر ایرادی در توضیحات بود، به بزرگی خودتون ببخشید عزیزان.:100_pray:

ویرایش شده توسط TechBaMohsen
لینک به دیدگاه

• ارسال 114
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود،

با استفاده از G4400 برای پردازنده و خرید رم به میزان 4 گیگ با سرعت باس 2133 یا 2400 هم به بهترین نحو کار ماینینگ صورت می گیرد. برای پاور پیشنهاد می شود از 2 پاور استفاده کنید به فرض 2 تا 1050 یا 1200 او هم با استاندارد 80 Plus Gold به بالا. RX470 هم با بایوس مد، Underclock و Undervolt به همراه درایور درست ( 16.9.1 یا 17.5.1 ) بین 28-30 روی ethereum میده. SSD هم روی این سیستم ها اولویت دارد. می توانید از مدلی که شما گفتید و یا مدل های M.2 استفاده کنید که بر روی همون برد که خودتون هم معرفی کردید نصب می شود.

اصل کار هم فراموش کردید که همان رایزر است که در حال حاضر به سختی گیر میاد.

ویرایش شده توسط Parhaam
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Parhaam گفته است :

درود،

با استفاده از G4400 برای پردازنده و خرید رم به میزان 4 گیگ با سرعت باس 2133 یا 2400 هم به بهترین نحو کار ماینینگ صورت می گیرد. برای پاور پیشنهاد می شود از 2 پاور استفاده کنید به فرض 2 تا 1050 یا 1200 او هم با استاندارد 80 Plus Gold به بالا. RX470 هم با بایوس مد، Underclock و Undervolt به همراه درایور درست ( 16.9.1 یا 17.5.1 ) بین 28-30 روی ethereum میده. SSD هم روی این سیستم ها اولویت دارد. می توانید از مدلی که شما گفتید و یا مدل های M.2 استفاده کنید که بر روی همون برد که خودتون هم معرفی کردید نصب می شود.

اصل کار هم فراموش کردید که همان رایزر است که در حال حاضر به سختی گیر میاد.

متشکرم جناب از توضیحات بسیار مفیدتون:100_pray::100_pray:

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

متشکرم جناب از توضیحات بسیار مفیدتون:100_pray::100_pray:

ارداتمند، 

رایزر USB که نسخه های 007s و 006c بروز هستند در میان مدل های مختلف نسبت به رایزری که بالا قرار دادید پیشنهاد می شود.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Parhaam گفته است :

ارداتمند، 

رایزر USB که نسخه های 007s و 006c بروز هستند در میان مدل های مختلف نسبت به رایزری که بالا قرار دادید پیشنهاد می شود.

اگر اشتباه نکنم منظور شما این کابل هست:

PCIe-Riser-Card-PCI-E-1x-to-16x-Extender

riser_1x_to_16x_007s_006c_diffrent_betwe

قیمتش هم 45تومن ذکر شده (وبسایت Digik)

بسیار عالی، فکر نمیکردم پهنای باند USB 3 بتونه گرافیک رو راه بندازه.

تشکر.:100_pray:

لینک به دیدگاه

اگر اشتباه نکنم منظور شما این کابل هست:
PCIe-Riser-Card-PCI-E-1x-to-16x-Extender-USB-3-0-1Data-Cable-400x400.jpg
riser_1x_to_16x_007s_006c_diffrent_between_digik_2-400x400.jpg
قیمتش هم 45تومن ذکر شده (وبسایت Digik)
تشکر.:100_pray:

برق به وسیله اون کابل ساتا تامین می شود و USB هم کار انتقال را انجام می دهد

Sent from my iPhone using Tapatalk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیار عالی

اگر یه توضیحی دریاره ی استخر های ماینینگ و اینکه کدومشون بهتره هم یه توضیحی بدید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

بسیار عالی

اگر یه توضیحی دریاره ی استخر های ماینینگ و اینکه کدومشون بهتره هم یه توضیحی بدید ممنون میشم.

چشم.

ماینینگ پوول، یکجور گردهمایی افراد ماینر هست، که تمام سخت افزار های این افراد همانند یک سیستم قوی، بلاک ها رو پردازش میکنه، و سپس جایزه ی این پردازش (که همون کوین ها و اتریوم و بیت کوین و... هستند) برای همه تقسیم میشه.

منظور اینه که هرکسی هرچقدر قدرت به ماینینگ پوول بده، وقتی نوبت به تقسیم کوین ها میرسه، دقیقا به اندازه قدرتی که ارائه داده، کوین بهش تعلق میگیره.

ساده ترش این میشه که بجای اینکه خودتون با این سخت افزارتون به جنگ با بلاک ها برید و بخواید شانسی شانسی برنده بشید که احتمالش یک به میلیونه!، بصورت قطعی به اندازه ی ساعت هایی که وقت میزارید آروم آروم به حسابتون کوین واریز میشه.

1% هم حق عضو میگیرن معمولا.

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز برای مشاهده تفاوت ای رایزر های USB با یکدیگر در ورژن های مختلف این ویدئو را ببینید :

Best PCI-E 1X to 16X USB3.0 GPU Risers for Mining Rigs

ویرایش شده توسط Parhaam
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ممنون بابت مطالب ماینینگ فقط توضیحی که گفتین راجب به مجانی بازی کردن روی استیم هست برای گیمرها بفرمایید ممنون میشم چون تا اونجا که من میدونم یا بازی ها کرکی هستن یا اوریجینال یا نهایت اشتراکی آفلاین رو استیم منظور از فری روی استیم رو نمی فهمم

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Astrix گفته است :

سلام دوست عزیز ممنون بابت مطالب ماینینگ فقط توضیحی که گفتین راجب به مجانی بازی کردن روی استیم هست برای گیمرها بفرمایید ممنون میشم چون تا اونجا که من میدونم یا بازی ها کرکی هستن یا اوریجینال یا نهایت اشتراکی آفلاین رو استیم منظور از فری روی استیم رو نمی فهمم

سلام.

مثل اینکه خوب توضیح ندادم.

خیر رایگان نیستش، بلکه شما کامپیوترتون رو مواقعی که استفاده ندارید، میدید دست برنامه هایی که واسه خودشون یکجور ماینینگ انجام میدن، هر ماه بین 30 تا 60 دلار هم درآمد نصیبتون میشه و بصورت گیفت کارت استیم یا کد بازی بهتون داده میشه. با توجه به سخت افزارتون.فشار خاصی هم به سیستم اعمال نمیکنن و یجورایی استفاده ازشون منطقیه.

این آموزشی ها رو بصورت ویدیو میسازم که راحت استفاده ببرید.فقط یه تستی کنم خودم مطمئن بشم بعدش میزارم.

سلامت باشید.

لینک به دیدگاه

خیلی عالی و سپاس از متن فوق العاده ای که آماده کردین

فقط یه آماری در زمینه مصرف برق و قیمت برق تموم شده ماهیانه هم میتونید اعلام کنید؟

برای استخراج بیت کوین هم میشه از این rig استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام ،
ببخشید یک سوال داشتیم،
آیا با این سیستم نمیشه بهتر از سیستم بالا مگاهش گرفت ؟
چون که در این سیستم ، پاور کمتره و رایزر هم نمی خواد:

Intel Z87 75k
Intel G3260
Ram : 4
r9 295x2 + 2 X r9 290x
HDD : 2 Tb
PSU : Green 1200 OC Plus

و راستی یک سوال دیگه!
نمیشه دو عدد 295x2 رو به همراه دو تا 290x کراسفایر کرد؟
در صورتیکه بشه سیستم شما بهتره ولی به جای گراف، میشه اینها رو برداشت

ویرایش شده توسط Daniel110
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

سلام.

مثل اینکه خوب توضیح ندادم.

خیر رایگان نیستش، بلکه شما کامپیوترتون رو مواقعی که استفاده ندارید، میدید دست برنامه هایی که واسه خودشون یکجور ماینینگ انجام میدن، هر ماه بین 30 تا 60 دلار هم درآمد نصیبتون میشه و بصورت گیفت کارت استیم یا کد بازی بهتون داده میشه. با توجه به سخت افزارتون.فشار خاصی هم به سیستم اعمال نمیکنن و یجورایی استفاده ازشون منطقیه.

این آموزشی ها رو بصورت ویدیو میسازم که راحت استفاده ببرید.فقط یه تستی کنم خودم مطمئن بشم بعدش میزارم.

سلامت باشید.

بسیار ممنون واقعا منتظر این مطلبم

البته بعد از اینکه کامپیوترو تونستم بخرم

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

سلام ،
ببخشید یک سوال داشتیم،

Intel Z87 75k
Intel G3260
r9 295x2 + 2 X r9 290x

و راستی یک سوال دیگه!

میازی که به کراسفایر کردن نیست در واقع هر گراف کارشو جدا انجام میده 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

نکته2: به تعدادی کابل PCIe تبدیل x16 به x1 نیاز دارید که ماکزیمم قیمتشون نبایستی بیشتر از 50تومن باشه، هرچند در بازار ایران تا صد تومن هم دیدم رفته بالا:

51oRR6F2NmL._SL1039_.thumb.jpg.aa97205b6c086e3d3775640789cb2ec8.jpg

خیلی هم خوب و عالی ،

محسن جان من یک سوال برام پیش اومده که اگه بشه شما و یا دوستان یک کمکی به من بکنن.

طبق استاندارد:

https://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

کابل 6 پین و 8 پین پاور به ترتیب می تونن 75 و 150 وات پاور دلیوری به کارت داشته باشن و همچنین اسلات PCI-E 16x می تونه 75 وات و اسلات PCI-E 1x در صورتی که از اسلات فول سایز گرفته بشه تا 25 وات می تونه پاور دلیوری داشته باشه.

حالا اگه کارتی من داشته باشم که 300 وات مصرف داشته باشه به همراه 1 کانکتور 8 پین و 1 کانکتور 6 پین، یعنی 150 وات + 75 وات و مابقی 75 وات رو هم در حالت قبل قرار بوده از اسلات PCI-E 16x بگیره و ما اومدیم بهش PCI-E 1x وصل کردیم که 50 وات پاور دلیوری کمتری داره !!! توی این حالت چه اتفاقی می افته؟ کارت از کجا خودش رو تغذیه می کنه؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

riser_1x_to_16x_007s_006c_diffrent_betwe

دوست عزیز ممنون از تاپیک های مفیدتون

الان با استفاده از همین تبدیل میشه با استفاده از پورت3 usb که داره 

ازش استفاده کنیم یعنی بدونه اتصال به pci-e ؟؟  یا باید به pci-e  وصل بشه؟

لینک به دیدگاه

دوستان قبل از این که بخواین وارد این قضیه بشید فقط نرخ افزایش difficulty رو هم چک کنید ، با سرعتی خیلی خیلی زیاد در حال افزایش هست

تا یه هفته پیش با یه 470 (25MH/s) میشد ماهیانه 165$ درآمد داشت (بدون در نظر گرفتن هزینه ها) و الان شده حدودا 120$ (بدون در نظر گرفتن هزینه ها)

https://etherscan.io/chart/difficulty

اگه قرار هست روی این قضیه سرمایه گذاری کنید ، قبلش خوب فکر کنید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، prof.noise گفته است :

نه . اینا حتما باید به pci-e وصل بشن بدون نیاز به اینکه مثلا حتما x16 باشن . اینا برای تبدیل 1x به 16x هستن .و به پورت مثلا usb نمیشه وصلشون کرد

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، gamer5 گفته است :

خیلی عالی و سپاس از متن فوق العاده ای که آماده کردین

فقط یه آماری در زمینه مصرف برق و قیمت برق تموم شده ماهیانه هم میتونید اعلام کنید؟

برای استخراج بیت کوین هم میشه از این rig استفاده کرد؟

ممنونم جناب.

برای این ریگ، در گرون ترین شرایط ممکن یعنی 300تومان به ازای هر کیلووات ساعت، اگر بصورت 24/7 روشن باشه ماهی (24*31*0.8) = 178هزار تومن مصرف داره. و در حداقل شرایط (0.8*24*31*40) = 24هزار تومن مصرف داره.که این برمیگرده به پرمصرف یا کم مصرف بودن خونتون.

میشه ولی اصلا نمیصرفه و ضررش بیشتره.

در 6 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

سلام ،
ببخشید یک سوال داشتیم،

Intel Z87 75k
Intel G3260
r9 295x2 + 2 X r9 290x

و راستی یک سوال دیگه!

به سلیقه و دانش شما ربط داره و شاید بتونید با سیستم متفاوت کار بهتری انجام بدید!

کراس فایر هم همونطور که دوستمون گفتن لازم نیست.کراس مخصوص بازیه برای رد و بدل حافظه گرافیکی، که اینجا نیاز نیست.

در 5 ساعت قبل، CleverM گفته است :

بسیار ممنون واقعا منتظر این مطلبم

البته بعد از اینکه کامپیوترو تونستم بخرم?

:Dانشالله میخری:100_pray:

در 2 ساعت قبل، Poorya_Lion گفته است :

خیلی هم خوب و عالی ،

محسن جان من یک سوال برام پیش اومده که اگه بشه شما و یا دوستان یک کمکی به من بکنن.

طبق استاندارد:

https://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

کابل 6 پین و 8 پین پاور به ترتیب می تونن 75 و 150 وات پاور دلیوری به کارت داشته باشن و همچنین اسلات PCI-E 16x می تونه 75 وات و اسلات PCI-E 1x در صورتی که از اسلات فول سایز گرفته بشه تا 25 وات می تونه پاور دلیوری داشته باشه.

حالا اگه کارتی من داشته باشم که 300 وات مصرف داشته باشه به همراه 1 کانکتور 8 پین و 1 کانکتور 6 پین، یعنی 150 وات + 75 وات و مابقی 75 وات رو هم در حالت قبل قرار بوده از اسلات PCI-E 16x بگیره و ما اومدیم بهش PCI-E 1x وصل کردیم که 50 وات پاور دلیوری کمتری داره !!! توی این حالت چه اتفاقی می افته؟ کارت از کجا خودش رو تغذیه می کنه؟

منظورتون آندرپاور (UnderPower) هست، بله در حداکثر شرایط کاری باعث بلو اسکرین میشه (اگر اشتباه نکنم) ولی خب کسی نیست که بخواد اونقدر به گرافیک فشار بیاره که گراف بخواد 200 وات و بیشتر برق مصرف کنه (منظورم در بحث ماینینگ).خیلی خطرناک نیست ولی بهتره این کارو با گرافیک نکنیم، نهایتش گراف موقتا از کار میفته و نیاز به ریستارت ویندوز هستش.من تست نکردم و یه اطلاعات کلی از این باره داشتم.

در 2 ساعت قبل، prof.noise گفته است :

متشکرم جناب.:100_pray:نه، حتما بایستی به PCIe در مادربورد متصل بشه، گرافیک های اکسترنال با این، بحثشون فرق میکنه.این گرافیک همچنان اینترنال محسوب میشه و باید به PCIe متصل بشه.حالا چه یک لاین چه 16لاینش ولی باید وصل بشه بهش.

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان

چند ماه پیش بود که اسم ماینینگ و شنیده بودم و پیگیرش شدم ولی تو فروم های ایرانی چیزی پیدا نکردم و منم بیخیالش شدم

ولی الان با کمک شما دوستان فهمیدم جریان از چه قراره و حالا من تصمیم گرفتم که وارد این کار بشم درسته که زیاد سر در نمییارم ولی با توجه به علاقه ای که دارم زود یاد میگیرم

حالا من میخوام یه سیستم حدود 15 تومن جمع کنم پیشنهاد شما چی هستش؟

کدوم یک از کارت های rx 470   480   570   580 مناسب اینکار هستن

مورد سومی که هست اینه که با توجه به این که پیدا کردن رایزرpci-e تو شهر ما تقریبا غیر ممکن هست به نظر شما کار عاقلانه ایه که سه تا سیستم جداگونه بست و رو هر کدوم سه تا کارت گرافیک کراسفایر کرد؟

میشه یه سایت مطمین واسه تبدیل بیت کوین به ریال معرفی کنید؟

خیلی ممنون بابت راهنمایی هایی که در این زمینه کردید

ویرایش شده توسط amir_hb
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، amir_hb گفته است :

با سلام دوستان

چند ماه پیش بود که اسم ماینینگ و شنیده بودم و پیگیرش شدم ولی تو فروم های ایرانی چیزی پیدا نکردم و منم بیخیالش شدم

ولی الان با کمک شما دوستان فهمیدم جریان از چه قراره و حالا من تصمیم گرفتم که وارد این کار بشم درسته که زیاد سر در نمییارم ولی با توجه به علاقه ای که دارم زود یاد میگیرم

حالا من میخوام یه سیستم حدود 15 تومن جمع کنم پیشنهاد شما چی هستش؟

کدوم یک از کارت های rx 470   480   570   580 مناسب اینکار هستن

مورد سومی که هست اینه که با توجه به این که پیدا کردن رایزرpci-e تو شهر ما تقریبا غیر ممکن هست به نظر شما کار عاقلانه ایه که سه تا سیستم جداگونه بست و رو هر کدوم سه تا کارت گرافیک کراسفایر کرد؟

میشه یه سایت مطمین واسه تبدیل بیت کوین به ریال معرفی کنید؟

خیلی ممنون بابت راهنمایی هایی که در این زمینه کردید

سلام.

در این تاپیک توضیحات بیشتری در مورد ماینینگ قرار داده شده:

ولی در ارتباط با سخت افزار، پیدا کردن رایزر شاید ساده ترین کار باشه، سخت ترین کار پیدا کردن کارت گرافیکه که تقریبا محال هست شما در جایی rx 480 یا 580 پیدا کنید، حتی از کشور های خارجه.

و در مورد ماینینگ، حتما از قبل بخوبی بررسی کنید، دنبال کنید و درصورتیکه علاقه مند شدید، وارد این عرصه بشید.نیاز به ریسک داره، کسانیکه 6ماه پیش شروع کردن وضعیتشون خیلی فرق میکنه با کسیکه الآن میخواد شروع کنه.

سیستمی که میخرید با توجه به میزان هش ریتش که در وبسایت اینجا نوشته شده:

mininghwcomparison.com

سعی کنید بالاترین میزان MH/s برای ETHERIUM رو پیدا کنید و سعی کنید از این مدل کارت ها تهیه کنید.این بهترین کاره.لازم نیست حتما 480 و 470 یا 580 و 570 تهیه کنید، کارت های دیگری هم میتونن کارتون رو راه بندازن.

زیاد کار خوبی نیست 3تا سیستم، ولی خب امکان پذیره، مهم اینه شما قیمت سخت افزارت حتی الامکان پایین در بیاد.الآن اکثر مادربورد های حتی ارزان قیمت، 2تا اسلات PCIe رو دارند،میشه اینجوری هم بست بله. روی کاغذ بنویسید که هرچیزی چقدر هزینه برمیداره.

نکته» نیازی به کراس فایر نیست. فقط گرافیک ها متصل باشن به مادربورد همین.

در مورد وبسایت مطمئن هم امیدوارم دوستانی که تجربه دارند کمکتون کنن، من فقط این رو دیدم pay.wmiran.com که چون تست نکردم نمیتونم به کسی پیشنهاد بدم، میتونید در این باره از صرافی ها سوال بفرمائید.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

سلام.

در این تاپیک توضیحات بیشتری در مورد ماینینگ قرار داده شده:

ولی در ارتباط با سخت افزار، پیدا کردن رایزر شاید ساده ترین کار باشه، سخت ترین کار پیدا کردن کارت گرافیکه که تقریبا محال هست شما در جایی rx 480 یا 580 پیدا کنید، حتی از کشور های خارجه.

و در مورد ماینینگ، حتما از قبل بخوبی بررسی کنید، دنبال کنید و درصورتیکه علاقه مند شدید، وارد این عرصه بشید.نیاز به ریسک داره، کسانیکه 6ماه پیش شروع کردن وضعیتشون خیلی فرق میکنه با کسیکه الآن میخواد شروع کنه.

سیستمی که میخرید با توجه به میزان هش ریتش که در وبسایت اینجا نوشته شده:

mininghwcomparison.com

سعی کنید بالاترین میزان MH/s برای ETHERIUM رو پیدا کنید و سعی کنید از این مدل کارت ها تهیه کنید.این بهترین کاره.لازم نیست حتما 480 و 470 یا 580 و 570 تهیه کنید، کارت های دیگری هم میتونن کارتون رو راه بندازن.

زیاد کار خوبی نیست 3تا سیستم، ولی خب امکان پذیره، مهم اینه شما قیمت سخت افزارت حتی الامکان پایین در بیاد.الآن اکثر مادربورد های حتی ارزان قیمت، 2تا اسلات PCIe رو دارند،میشه اینجوری هم بست بله. روی کاغذ بنویسید که هرچیزی چقدر هزینه برمیداره.

نکته» نیازی به کراس فایر نیست. فقط گرافیک ها متصل باشن به مادربورد همین.

در مورد وبسایت مطمئن هم امیدوارم دوستانی که تجربه دارند کمکتون کنن، من فقط این رو دیدم pay.wmiran.com که چون تست نکردم نمیتونم به کسی پیشنهاد بدم، میتونید در این باره از صرافی ها سوال بفرمائید.

خیلی ممنونم ازتون

نو اون قسمتی کی فرمودید  کسایی که 6 ماه پیش شروع کردن وضعیتشون فرق داره منظورتون چی هست؟ 

چه تغییری نسبت به 6 ماه پیش به وجود اومده

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amir_hb گفته است :

خیلی ممنونم ازتون

نو اون قسمتی کی فرمودید  کسایی که 6 ماه پیش شروع کردن وضعیتشون فرق داره منظورتون چی هست؟ 

چه تغییری نسبت به 6 ماه پیش به وجود اومده

و با توجه به اون سایتی که دادین بهتر نیست که از کارت r9 390x برای اینکار استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

یه نکته بسیار مهم رو جا گذاشتین

رو ویندوز بیشتر از 4 تا کارت گرافیک amd نمیتونید ببندید و برای 6 تایی شدنش حتما باید لینوکس نصب بشه بعلاوه درایور گرافیکش و برنامهای مورد نیاز که واقعا مصیبت به تمام معنا هست 

این محدودیت 4 گرافیک هم بر میگرده به amd .

امیدوارم  این مشکل کمبود رایزر هم هر چی سریعتر حل بشه.

ویرایش شده توسط 8030
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...