رفتن به مطلب

بدترین ترس طرفداران AMD تأیید شد: کارت گرافیک های RX Vega واقعاً مصرف بالایی دارند

Recommended Posts

AMD-Radeon-RX-Vega-Logo-840x420.thumb.png.45bb167ae5fc9be9ae1b0136c52da32a.png

مدت زیادی است که کمپانی AMD طرفداران خود را منتظر عرضه کارت گرافیک های میان رده / بالا رده سری Radeon RX Vega نگه داشته است. در آخرین اخباری که از این سری منتشر شده، گفته می شود این کمپانی قصد دارد کارت گرافیک های مبتنی بر سیلیکون های پیشرفته Vega 10 را در اواخر ماه جولای یا اوایل ماه آگوست و همزمان با کنفرانس خبری SIGGRAPH 2017 معرفی کند.. در حال حاضر AMD با معرفی کارت گرافیک Radeon Pro Vega Frontier Edition اولین جزئیات این سیلیکون ها را منتشر کرده است و بر طبق اخباری که از این فروشگاه های خرده فروشی آنلاین بدست رسیده است، اعداد نشان دهنده توان مصرفی آن اصلاً حالت خوبی را در ذهن تداعی نمی کنند. مدل با خنک کننده بادی این کارت توان مصرفی حدود 300 وات و نسخه با خنک کننده آبی نیز به 375 وات انرژی مصرفی نیازمند است. این مقدار بسیار بیشتر از 275 وات توان مصرفی کارت گرافیک TITAN Xp، سریع ترین کارت گرافیک انویدیا در رده مصارف عمومی است.

maxresdefault.thumb.jpg.32e8899e5503bdad42b72660637967be.jpg

یکی از نمایندگان کمپانی خوشنام MSI با ارسال کامنتی در یکی از فروم های تکنولوژی محور آلمانی، بدترین ترس ما را تأیید کرد و اذعان داشت کارت گرافیک های RX Vega برای تأمین توان مصرفی خود به منبع تغذیه ای قدرتمند نیاز دارند. معنای این کامنت که به زبان آلمانی ارسال شده بود، به صورت "من شاهد مشخصات کارت گرافیک های RX Vega بوده ام و آنها نیاز به ورودی مصرفی بسیار بالایی برای تأمین توان خود هستند. ما در حال کار بر روی آن هستیم که این شروع کار است؛ پس به زمان عرضه بسیار نزدیک هستیم" ترجمه می شود.

منبع: TechPowerUp

مترجم: مجید بکائیان

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

والا اگه مثل رایزن بتونه از پس انویدیا بر بیاد به نظر من مصرف بالا مسئله چندان مهمی نیست

اتفاقا خوب هم هست برای ماها که با بخاری برقی های 290ایکس خاطره داریم و هنوزم باهاش کار میکنیم این خبر خوبیه چون برادر بزرگ 290 داره میاد xD

تشکر بابت خبر

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

اتفاقا خوب هم هست برای ماها که با بخاری برقی های 290ایکس خاطره داریم و هنوزم باهاش کار میکنیم این خبر خوبیه چون برادر بزرگ 290 داره میاد xD

تشکر بابت خبر

درود

290 و 290x انصافا کارتهای خوب و خوشقیمتی بودند. اون زمان تنها کارتهایی که همکاران من هم پولشون  می رسید و هم از پس کار بر می آمدند، همین دو تا بودند.

مشکل گرما رو احتمالا کسانی که  بازی می کردند بیشتر داشتند، اما با توجه به سطح فناوری آن زمان طبیعی بود و شخصا ایرادی درشون ندیدم. چیزی که سبب بدنامی این کارتها شد انبوه کارتهای کارکرده(احتمالا ماین شده) بود که به نام نو و آکبند وارد بازار ما شدند و از قضا عمدتا مشکلات گرمایی داشتند.

اما الان با توجه به بالا رفتن آگاهی زیست محیطی مردم و نیز استانداردهای مصرف انرژی کنونی، چنین مصرف بالایی ایراد است. الان حتی بین کاربران رایانه هم کیسهای و قطعه های غول آسا و اصطلاحا فضایی بسیار کمتر از گذشته محبوبند. حتی شرکت گرین هم به کیسهای کوچکتر و از نظر بصری ساده تر روی آورده.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

290 و 290x انصافا کارتهای خوب و خوشقیمتی بودند. اون زمان تنها کارتی که همکاران من هم پولشون بهش می رسید و هم از پس کارشون بر می آمد، همین دو تا بودند.

مشکل گرما رو احتمالا کسانی که  بازی می کردند بیشتر داشتند، اما با توجه به سطح فناوری آن زمان طبیعی بود و شخصا ایرادی درشون ندیدم. چیزی که سبب بدنامی این کارتها شد انبوه کارتهای کارکرده(احتمالا ماین شده) بود که به نام نو و آکبند وارد بازار ما شدند و از قضا عمدتا مشکلات گرمایی داشتند.

اما الان با توجه به بالا رفتن آگاهی زیست محیطی مردم و نیز استانداردهای مصرف انرژی کنونی، چنین مصرف بالایی ایراد است. الان حتی بین کاربران رایانه هم کیسهای و قطعه های غول آسا و اصطلاحا فضایی بسیار کمتر از گذشته محبوبند. حتی شرکت گرین هم به کیسهای کوچکتر و از نظر بصری ساده تر روی آورده.

با عرض سلام و ادب خدمت جناب بهمنیان

بله حرفتون کاملا درست هست ولی اگه سری وگا بتونه با قیمت خوب پرفورمنس عالی رو به نمایش بذاره اصولا برای شخص من مصرفش چندان مهم نخواهد بود

بله این دو مدل 290 و 290x هم مشکل گرماشون اصلا به خودشون آسیب نمیزنه و باعث پایین اومدن کاراییشون نمیشه و اینم بخاطر مواد به کار رفته در ساختشون هست فقط نیازاشون یک کیس با تهویه مناسبه که این گرما در کیس گیر نیوفته و به بقیه قطعات آسیب نزنه در دراز مدت که الان همه کیس ها حداقل 3تا فن رو دارن که کافی هست (بالا-پایین و پشت کیس)

حالا نمیدونم چه کسی منفی داده جالبه جدیدا بعضیا فقط منفی میدن ، منظور من این بود کارایی مهم ترین مسئله هست برای من و خیلی از افراد که هزینه ندارن 3.5 میلیون تومن فقط برای گرافیک خرج کنن و بخوان حداقل تا 2-3سال از یه کارت استفاده کنن بدون افت کارایی و نیاز به ارتقا

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

با عرض سلام و ادب خدمت جناب بهمنیان

بله حرفتون کاملا درست هست ولی اگه سری وگا بتونه با قیمت خوب پرفورمنس عالی رو به نمایش بذاره اصولا برای شخص من مصرفش چندان مهم نخواهد بود

بله این دو مدل 290 و 290x هم مشکل گرماشون اصلا به خودشون آسیب نمیزنه و باعث پایین اومدن کاراییشون نمیشه و اینم بخاطر مواد به کار رفته در ساختشون هست فقط نیازاشون یک کیس با تهویه مناسبه که این گرما در کیس گیر نیوفته و به بقیه قطعات آسیب نزنه در دراز مدت که الان همه کیس ها حداقل 3تا فن رو دارن که کافی هست (بالا-پایین و پشت کیس)

حالا نمیدونم چه کسی منفی داده جالبه جدیدا بعضیا فقط منفی میدن ، منظور من این بود کارایی مهم ترین مسئله هست برای من و خیلی از افراد که هزینه ندارن 3.5 میلیون تومن فقط برای گرافیک خرج کنن و بخوان حداقل تا 2-3سال از یه کارت استفاده کنن بدون افت کارایی و نیاز به ارتقا

پس از اجرای شمایل جدید انجمن بسیاری از کاربران قدیمی انجمن رو ترک کردند و در کنار ایرادهاش این خوبی رو داشت که کمتر گواه فن بازی بوده ایم. اما تازگی  نوباوگان بیشتری در انجمن عضو شده اند و این وضع هم ایرادهای خودش رو داره. بشکیبیم تا بزرگ و بالغ بشن.

مخلص

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

پس از اجرای شمایل جدید انجمن بسیاری از کاربران قدیمی انجمن رو ترک کردند و در کنار ایرادهاش این خوبی رو داشت که کمتر گواه فن بازی بوده ایم. اما تازگی  نوباوگان بیشتری در انجمن عضو شده اند و این وضع هم ایرادهای خودش رو داره. بشکیبیم تا بزرگ و بالغ بشن.

مخلص

من که والا فن هیچ شرکتی نیستم به جز شرکت بازی سازی Cdproject

و مهم ترین مسئله برای من کارایی در برابر قیمتی هست که میپردازم

مثلا اون موقع که 290ایکس رو خریدم به جای 780تی ای و بعد از یکی دوسال دیدم کلا 780تی ای پوکید واقعا جای شکر داشت و یا کسانی که 970 داشتند و این کارت با توجه به تبلیغاتی که براش شد و اگه اشتباه نکنم روی شبکه استیم تعداد خیلی زیادی از کاربرا 970 خریدن و محبوب ترین کارت پی سی گیمرا بود با سیاست های انویدیا رفته زیر خاک در صورتیکه دوست قدیمی من 290ایکس هنوزم روی دایرکت 12 میتونه کارایی داشته باشه ;)

بخاطر همین واقعا منتظر هستم ببینم وگا متیونه باز این خاطرات رو تکرار کنه یا نه چون یادتون باشه تنها زمانی که amd از انویدیا زد جلو همین زمان عرضه 290 در برابر 780 بود و بعد از اون کلا ای ام دی یه پله عقب تر بوده و همین باعث شده این صنعت یکه تازش در کارت های رده بالا انویدیا باشه و قیمت های بالایی رو با توجه به نداشتن رقیب روی محصولاتش بزنه و وارد کننده های گرامی هم نامردی نمیکنن و گرونتر از قیمت دلاری وارد میکنن پس ما در واقعا دو سه برابر ضرر میدیم xD

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

امیدوارم میان رده های وگا این مشکل مصرف رو نداشته باشن.وگرنه به شخصه میرم سراغ 1080 یا 1070 الان قیمتشون خیلی مناسب تر شده

لینک به دیدگاه

375 وات مصرف؟؟؟وحشتناکه جالبه دوستان میان تمجید هم میکنند شخصا سراغ همچین کارتی نمیرم

ویرایش شده توسط Mahziyar Jafari
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

من که والا فن هیچ شرکتی نیستم به جز شرکت بازی سازی Cdproject

و مهم ترین مسئله برای من کارایی در برابر قیمتی هست که میپردازم

مثلا اون موقع که 290ایکس رو خریدم به جای 780تی ای و بعد از یکی دوسال دیدم کلا 780تی ای پوکید واقعا جای شکر داشت و یا کسانی که 970 داشتند و این کارت با توجه به تبلیغاتی که براش شد و اگه اشتباه نکنم روی شبکه استیم تعداد خیلی زیادی از کاربرا 970 خریدن و محبوب ترین کارت پی سی گیمرا بود با سیاست های انویدیا رفته زیر خاک در صورتیکه دوست قدیمی من 290ایکس هنوزم روی دایرکت 12 میتونه کارایی داشته باشه ;)

بخاطر همین واقعا منتظر هستم ببینم وگا متیونه باز این خاطرات رو تکرار کنه یا نه چون یادتون باشه تنها زمانی که amd از انویدیا زد جلو همین زمان عرضه 290 در برابر 780 بود و بعد از اون کلا ای ام دی یه پله عقب تر بوده و همین باعث شده این صنعت یکه تازش در کارت های رده بالا انویدیا باشه و قیمت های بالایی رو با توجه به نداشتن رقیب روی محصولاتش بزنه و وارد کننده های گرامی هم نامردی نمیکنن و گرونتر از قیمت دلاری وارد میکنن پس ما در واقعا دو سه برابر ضرر میدیم xD

منظورم از فن بازی و عدم بلوغ، رفتار کسانی است که بی جهت منفی می دن. بگذریم.

بله زمان 290 و 290x از معدود مواقعی بود که در videocard benchmark چند گزینه از amd در رده های بالا قرار داشتند. الان هم اگر از مصرف بگذریم و به توان پردازشی توجه کنیم پیشرفتهای خوبی کرده. Amd الان در وضعیت ضعف چند سال پیش نیست و در کل رو به رشده. کارت وگا رو هم باید در عمل دید.

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Mahziyar Jafari گفته است :

375 وات مصرف؟؟؟وحشتناکه جالبه دوستان میان تمجید هم میکنند شخصا سراغ همچین کارتی نمیرم

خب نرو دوست من، مجبورت که نکرده کسی :43_slight_frown:

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، AmirEb گفته است :

بله گفتم که نمیرم 

لینک به دیدگاه

375 وات توان مصرفی فاجعه هست . مخصوصا برای اون وریا . شاید برای ما با توجه به ارزون بودن انرژی زیاد این مصرف بالاتر نگران کننده نباشه اما در اون ور آب این مورد نقطه ضعف بزرگیه . ضمنا قیمت هم مهمه باتوجه به حافظه ی گرون قیمتی که ای ام دی داره استفاده می کنه بعیده خیلی ارزون تر از همرده های انودیاش باشه.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Mahziyar Jafari گفته است :

375 وات مصرف؟؟؟

در 7 ساعت قبل، saeed110 گفته است :

375 وات توان مصرفی فاجعه هست .

درود بر همه عزیزان.

دوستان عزیز، مثل اینکه اینجا یه سوءتفاهمی پیش آمده!  ببینید، مدل با خنک کننده بادی کارت Radeon Pro Vega Frontier Edition مصرفش 300 وات هست و با خنک کننده آبی 375 وات.این نگفته کارت های RX Vega مربوط به بخش گیمینگ 375 وات مصرف داره، داره میگه چون مدل FE مصرفش بالاست، خب انتظار میره کارت های بخش گیمینگ هم به طبع مصرفی بیش از حد معمول داشته باشند یا حداقل روندی که AMD با سری 300 و بعدش 400 و بعد از اون با 500 داشت طی می کرد که مصرف کارت هاش رو پائین می آورد (البته مصرف پائین تر از حد انتظار Ryzenها)، دیگه در مورد کارت های RX Vega صدق نمی کنه.

اولاً کارت گرافیک Radeon Pro Vega Frontier Edition هر دو مدلش دو تا 8 پین می خوره دوماً 16 گیگابایت حافظه داره که مصرفش اینقدره اما کارت های RX Vega اولاً یک 6 پین می خورن و یک 8 پین که اصلاً نمی تونه مصرف بیش از 300 وات مصرف رو تأمین کنه، ثانیاً اینا در مدل های 8 و 4 گیگابایتی عرضه میشن که خب به طبع مصرفش میاد پائین.

در کل من فکر می کنم کارت گرافیک RX Vega Nova که قویترین مدل این سری هست نهایت مصرفش 275 وات هست. حالا این بنده خدا گفته مصرفش بالاست چون هنوز 55 وات از GTX 1080 TI که رقیب مستقیمش محسوب میشه بیشتر هست اما 375 یا 300 وات که دیگه نیست!

توضیح بیشتر:

این تصویر یک کارت RX Vega هست که چند وقت قبل منتشر شده بود. همونطور که می بینید این کارت یک 8 پین میخوره و یک 6 پین:

f60412c5c34a.thumb.jpg.6ea8c608c207630b0d748c7ab289faff.jpg

در مجموع 150 وات از 8 پین، 75 وات از 6 پین و 75 وات هم از درگاه PCIe که حداکثر میشه 300 وات. اما بعیده که مصرفش با مدل Vega FE برابر باشه و احتملاً مقداری کمتر خواهد بود چون اون با 16 گیگابایت حافظه 300 وات مصرف داره و این 8 گیگابایتی هست و چون کلاً حافظه های HBM2 پتانسیل اورکلاک زیادی ندارند، وجود فضای مصرفی بیشتر چندان توجیهی نداره، پس شاید AMD مصرفش رو به 275 وات کاهش بده. البته اصولاً حافظه ها مصرف چندان بالایی ندارند پس از 275 وات هم کمتر نخواهد بود.

لینک به دیدگاه

300 وات خیلیه اما مصرف برق اروپایی ها همینجوریش هم 3 برابر ماست. حالا نمیدونم هزینه هاشون چطور هست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Trickster گفته است :

درود بر همه عزیزان.

دوستان عزیز، مثل اینکه اینجا یه سوءتفاهمی پیش آمده!  ببینید، مدل با خنک کننده بادی کارت Radeon Pro Vega Frontier Edition مصرفش 300 وات هست و با خنک کننده آبی 375 وات.این نگفته کارت های RX Vega مربوط به بخش گیمینگ 375 وات مصرف داره، داره میگه چون مدل FE مصرفش بالاست، خب انتظار میره کارت های بخش گیمینگ هم به طبع مصرفی بیش از حد معمول داشته باشند یا حداقل روندی که AMD با سری 300 و بعدش 400 و بعد از اون با 500 داشت طی می کرد که مصرف کارت هاش رو پائین می آورد (البته مصرف پائین تر از حد انتظار Ryzenها)، دیگه در مورد کارت های RX Vega صدق نمی کنه.

اولاً کارت گرافیک Radeon Pro Vega Frontier Edition هر دو مدلش دو تا 8 پین می خوره دوماً 16 گیگابایت حافظه داره که مصرفش اینقدره اما کارت های RX Vega اولاً یک 6 پین می خورن و یک 8 پین که اصلاً نمی تونه مصرف بیش از 300 وات مصرف رو تأمین کنه، ثانیاً اینا در مدل های 8 و 4 گیگابایتی عرضه میشن که خب به طبع مصرفش میاد پائین.

در کل من فکر می کنم کارت گرافیک RX Vega Nova که قویترین مدل این سری هست نهایت مصرفش 275 وات هست. حالا این بنده خدا گفته مصرفش بالاست چون هنوز 55 وات از GTX 1080 TI که رقیب مستقیمش محسوب میشه بیشتر هست اما 375 یا 300 وات که دیگه نیست!

ممنون از توضیحتون . اگه مصرف ماکزیمم کارت ۲۷۵ وات باشه منظورم رقیب 1080ti ، مصرف منطقی هست و به نظرم می تونه کارت شایسته ای برای ای ام دی باشه اما خوب فکر کردم مصرف کارت گیمینگ ای ام دی حدود ۳۷۵ وات هست بخاطر گفتم فاجعه هست وگرنه ۲۷۵ وات منطقیه .

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

300 وات و حتی 275 وات مصرف بالایی هست ولی اگر به همون نسبت کارایی هم افزایش پیدا کنه کاملا ارزشش رو داره.

لینک به دیدگاه

اعدادی مانند مصرف و پرفورمنس به تنهایی میتونن آدم رو فریب بدن .

برای مثال ، اگر در خبری منتشر بشه سر دسته وگا 1.5 برابر 1080Ti قدرت داره همه فکر می کنند به ای ام دی چیکار کرده اما اگر تهش در بیاد قیمتش 5000 دلاره یا کارت 2 هسته ای هستش یا 1000 وات مصرف می کنه  و ... خود به خود این قدرت بالا بی اثر میشه !!!

حالا هم صحبت سر مصرف 300 وات هم شبیه به همین هستش . عواملی که یک کارت رو مناسب خرید می کنند چند تا هستند که مصرف یکی از اینهاست اما تعدادی از عوامل به طور کلی از مصرف مهمتر هستند یکی از اونها پرفورمنس در برابر مصرف هستش . دیگری پرفورمنس در برابر قیمته . در نظر بگیرید کارت ای ام دی 1.5 برابر کارت انویدیا مصرف داشته باشه اما 2 برابر قوی تره باشه در این صورت کارت ای ام دی پرفورمنس در برابر مصرف بهتری نسبت به کارت انویدیا داره . پس تا زمانی که همه عوامل رو کنار هم قرار ندیم نمیشه در مورد برتری 100 در 100 نظری داد . فعلا هم مصرف دقیق و میزان پرفورمنس و قیمت نهایی همه در حد حدس و گمان هستند.

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

بجز دوران سری ایکس‌ها، دوران 6870 و ... هم از دوران طلائی AMD بود

چه خاطراتی که با این کارت‌ها نداشتیم

البته سیستم چهارم بنده گرافیک ATI Radeon 9800 SE می‌خورد هم هیچ‌وقت از یادم نمی‌ره. کولاک می‌کرد واسه خودش

AMD باید 4 گیگ رو برای میان‌رده ها ترک کنه، اون رو بذاره برای پائین‌رده هایی مثل 560 و ... و به حجم‌های 8 - 16 - 24  گیگ روی‌بیاره. یعنی بیس کارت‌ها رو دیگه 8 گیگ کنه... البته با همین قیمت مطلوب و کارائی قابل‌قبول در مقابل رقیب

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

چه دماری از پاور و فیش قبض برق در میاد بعدش :4_joy:

حالا بنچمارکاش بیاد ببینیم ارزششو داره واقعا یا نه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس بگو انویدیا چرا اینقدر دست AIB ها رو تو رنج مصرف باز گذاشته!

power_peak.png

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/02, 15:35:47، AmirEb گفته است :

خخخخخخ  :4_joy::1_grinning:

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/02, 17:03:12، shocker78 گفته است :

300 وات خیلیه اما مصرف برق اروپایی ها همینجوریش هم 3 برابر ماست. حالا نمیدونم هزینه هاشون چطور هست

درآمدشونم 10 برابر ماست

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان گل لیونی :x

من شاید اطلاعات و دانشم در حد خیلی از دوستان متخصص نباشه اما یه نکته ای رو از تجربیات خودم و چیز هایی که تو این چند وقت از برگشت AMD به رقابت بازار کارت های گرافیک دیدم میگم. زمانی که کارت های سری RX هم عرضه شدن و یا حتی پیش از از عرضه جهانی که کارت ها رو به سایت های نقد و بررسی دادن همه از دمای بالا و داغ کردن و این دست مشکلات گله داشتن، اما با گذشت زمانی کم دیدیم که اکثر این مشکلات حالا نمیگیم کاملا، اما اکثر ـشون برطرف شدن - خودم الان یه کارت RX480 دارم بشخصه ندیدم دمای کارت به 70 درجه برسه تا حالا چه برسه اون رقمی که در ابتدای عرضه سری RX دیده شده بود - از این بحث که بگذریم.

الان تمام این حرفا در حد حدس و گمان ـه تا زمانی که کارت ها عرضه بشن خیلی تغییرات ایجاد میشه، مدل های کاستوم شده 100% دمایی که حدس زده شده رو نخواهند داشت و AMD هم شرکتی نیست که از کنار همچین مشکلاتی حتی اگر رخ بده، به راحتی بگذره. چرا؟ چون تازه داره بعد از یه مدت طولانی به میدون برمیگرده و نمیخواد با اشتباهاتی مثل دما و مصرف بالای کارت بازنده از میدون بره بیرون.

لینک به دیدگاه

درود

سخت نگیرید دوستان. بیاین چندتا توئیت اخیر راجع به کارت های آینده AMD رو بخونید، دهنتونو شیرین کنید (البته روزه و نماز شما هم قبول باشه :D):

یکی از مجلات خبری به نام Bits and Chips که قبلاً اخبار داخلی موثقی از AMD منتشر کرده و اکثر پیش بینی هاش راجع به پردازنده های Ryzen و کارت های سری RX 400 و RX 500 درست از آب در اومده بود، اینبار در صفحه توئیترش چندتا پست گذاشته که خالی از لطف نیست:

نقل قول

VEGA will have a terrific price/performance ratio, according to my sources.

— Bits And Chips – Eng (@BitsAndChipsEng) June 22, 2017

اولین توئیت که درباره نسبت قیمت به کارایی این کارت ها هست که طبق منبع خبری این مجله بسیار عالی و چشمگیر هست و به نظرش کاملاً ارزش صبر کردن رو داشته و خبر بسیار خوبی محسوب میشه. و جنبه دیگر این توئیت اینه که قبلاً که اعلام شده بود حافظه های HBM2 گرون هستند (اگر اشتباه نکنم ظاهراً می گفتن فقط هر چیپش 150 دلار تموم میشه) که با این خبر کمی جای امیدواری بیشتر داره.

نقل قول

I think AMD will release even a Nano VEGA.

— Bits And Chips – Eng (@BitsAndChipsEng) June 23, 2017

توئیت دوم درباره بازگشت کوچولوی دوست داشتنی، دومین کارت Nano هست که بسته به قدرتش می تونه رقیب خوبی برای GTX 1070 Mini یا GTX 1080 Mini در سیستم های کوچک و جمع و جور باشه.

نقل قول

VEGA will be a great GPU, but to attack HPC market AMD needs NAVI.

— Bits And Chips – Eng (@BitsAndChipsEng) June 22, 2017

توئیت سوم هم درباره معماری Navi و کاربردهای اون در بازار Machine Intelligence و AI و Deep Learning و... هست.

کنفرانس FAD 2017 که چند هفته قبل برگزار میشد رو که نگاه می کردم، راجا کدوری هنگام معرفی کارت های Radeon Pro Vega Frontier Edition که به هدف همین بازار Machine Intelligence و Neural Learning و... هست رو معرفی می کرد و همزمان اون رو با کارت های Tesla انویدیا و پردازنده های اینتل مقایسه می کرد، خودش داشت می گفت "ما تا قبل از این کارتی برای ارائه در این قسمت نداشتیم و عملاً در این بازار حضور نداشتیم اما حالا با معماری Vega قدم به این بازار هم گذاشتیم و شاید هنوز به رقیباممون آنچنان که باید و شاید نرسیدیم اما نتایج کلی برای ما و مشتریان تا به حال بسیار راضی کننده بوده."

حالا این توئیت مربوط به همین بخش هست که داره میگه در کل معماری Vega بسیار عالی هست اما به دلیل عدم وجود Double Precision کمی از کارت های Tesla عقب میمونه اما قرار هست این مورد هم در آینده با ورود و معرفی معماری Navi به نفع AMD عوض بشه و شاهد حضور قدرتمند این شرکت در این بازار هم باشیم.

-----------------------------------------------------------------------------------

پ.ن: در ضمن چند وقتی بود می خواستم از لطف ها و حمایت های تمام دوستان تشکر کنم و بگم واقعاً با الطافتون بنده رو شرمنده کردید. من برای اینکه اسپم نشه جواب تک تک دوستان رو نمیدم اما همیشه بابت محبتت هاتون متشکر هستم. :x

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...