رفتن به مطلب

کیس برای کارهای گرافیکی تا 1 (یک) میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

یه کیس میخوام اسمبل کنم برای کارهای گرافیکی و رندر و کمی هم بازی....لطفا راهنمایی کنید...مادر بورد ASUS or Giga ؟؟؟؟

قیمت : 1 میلیون تومان

ویرایش شده توسط steward
لینک به دیدگاه

هفته قبل این سیستم رو برای یکی از دوستانم بستیم که خیلی هم راضی هست.حدود 1 میلیون 70 شد.اون هم برای کارهای گرافیکی میخواست.

CPU: Intel I5 2500

MB: Asus P8P67

VGa: Evga 560Ti

Ram: Corrsair 2x2 gb 1333

Power: Acbel 560 watt

Case: Green Pars

ODD: Samsung Sata 24X

HDD:1TB Seagate

لینک به دیدگاه

هفته قبل این سیستم رو برای یکی از دوستانم بستیم که خیلی هم راضی هست.حدود 1 میلیون 70 شد.اون هم برای کارهای گرافیکی میخواست.

CPU: Intel I5 2500

MB: Asus P8P67

VGa: Evga 560Ti

Ram: Corrsair 2x2 gb 1333

Power: Acbel 560 watt

Case: Green Pars

ODD: Samsung Sata 24X

HDD:1TB Seagate

ممنون که زود جواب دادید....رم رو نیازی نیست که 1666 یا 2000 بزارم؟.....هارد WD بهتر نیست؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

i5 2300 : 220

Asus P8H67 : 185

EVGA 560 Ti : 330

Kingmax 1333 8GB ( 4x2GB) : 110

HDD WD Black 1TB 64MB : 117

Samsung ODD Sata 24X : 24

Green 530A-EU : 69

------------------------------------

1055

-------------------------------------

بین 2300 و 2500 تفاوت بسیار کمی وجود داره و فقط تفاوت فرکانسی دارند که به دلیل مهندسی عالی سندی بریج این تفاوت فرکانس اصلا به چشم نمیاد. عوضش هزینه اضای رو برای رم بیشتر میزارم . برای کارهای گرافیکی و رندر شما به حداقل 8 گیگ رم نیاز خواهید داشت تا خیالتون از هر نظر راحت باشه ! برای گرافیک و رندر حجم بالای رم ضروری هست !!

گرافیک هم همون 560 خوبه و هستهای CUDA در برنامه های گرافیکی و رندر که از CUDA استفاده کنه به درد میخوره !

پاور هم 530 هست که کاملا کافی هست چون سیستم در کل خیای کم مصرف هست.

هارد هم چون WD مد نظر خودتون بود منم WD Black رو معرفی کردم. میتونید 500 گیگ هم بگیرید تا هزینه کل به حوالی 1010 برسه ولی برای محکم کاری 1 ترابایت ارزششو داره و بهتره کمی بیشتر بزارید تا بعدا کم نیارید. البته انتخابش با خودت.نه ^^

این سیستم هم برای کار گرافیکی و رندر کردن و هم برای بازی کردن کاملا ایده ال هست و تا مدت ها نیازی به ارتقا نداره. در مورد سرعت رم هم فرق بین 1333و 1600 و حتی 2000 بسیار کم هست و اصلا ارزش خرج اضافی رو نداره. مموری کنترلر سندی بریج انقدر قوی هست که حتی رم 1333 بسیار قوی ظاهر میشه و شما اصلا نیازی نیست دنبال رم سرعت بالا بری.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

HDD WD Black 1TB 64MB : 117

1055

-------------------------------------

بین 2300 و 2500 تفاوت بسیار کمی وجود داره و فقط تفاوت فرکانسی دارند که به دلیل مهندسی عالی سندی بریج این تفاوت فرکانس اصلا به چشم نمیاد. عوضش هزینه اضای رو برای رم بیشتر میزارم . برای کارهای گرافیکی و رندر شما به حداقل 8 گیگ رم نیاز خواهید داشت تا خیالتون از هر نظر راحت باشه ! برای گرافیک و رندر حجم بالای رم ضروری هست !!

گرافیک هم همون 560 خوبه و هستهای CUDA در برنامه های گرافیکی و رندر که از CUDA استفاده کنه به درد میخوره !

پاور هم 530 هست که کاملا کافی هست چون سیستم در کل خیای کم مصرف هست.

هارد هم چون WD مد نظر خودتون بود منم WD Black رو معرفی کردم. میتونید 500 گیگ هم بگیرید تا هزینه کل به حوالی 1010 برسه ولی برای محکم کاری 1 ترابایت ارزششو داره و بهتره کمی بیشتر بزارید تا بعدا کم نیارید. البته انتخابش با خودت.نه ^^

این سیستم هم برای کار گرافیکی و رندر کردن و هم برای بازی کردن کاملا ایده ال هست و تا مدت ها نیازی به ارتقا نداره. در مورد سرعت رم هم فرق بین 1333و 1600 و حتی 2000 بسیار کم هست و اصلا ارزش خرج اضافی رو نداره. مموری کنترلر سندی بریج انقدر قوی هست که حتی رم 1333 بسیار قوی ظاهر میشه و شما اصلا نیازی نیست دنبال رم سرعت بالا بری.

سالار جان ممنون ازجواب کاملت....

فقط یه چیزی سالار جان....چرا رم را Corsair یا Crucial یا Patriot نمیگی ؟ آیا فرقی هم میکنه بین اینا و KingMax ؟ ایا WD خوبه؟ من رو حساب تجربه خودم گفتم. هارد بهتر چیه؟

نظرت در مورد GTX 570 چیه ؟ قیمتش خیلی گرونتر؟ ایا اصلا لازم است؟...چون یکی از دوستان گفت GTX560ti را با GTX570 جایگزین کنید GTX560ti برای بازی خیلی خوب هست ولی وقتی پای کارهای گرافیکی و رندر میاد وسط کارت GTX570 خیلی خیلی بهتره؟؟؟؟؟ا نظر شما چیه؟؟؟؟

و اخر اینکه پردازنده سری K چه فرقی با اینیکه الان هست داره؟..ایا لازم اونو بزارم؟....

ممنون

لینک به دیدگاه

فقط یه چیزی سالار جان....چرا رم را Corsair یا Crucial یا Patriot نمیگی ؟ آیا فرقی هم میکنه بین اینا و KingMax ؟ ایا WD خوبه؟ من رو حساب تجربه خودم گفتم. هارد بهتر چیه؟

نظرت در مورد GTX 570 چیه ؟ قیمتش خیلی گرونتر؟ ایا اصلا لازم است؟...چون یکی از دوستان گفت GTX560ti را با GTX570 جایگزین کنید GTX560ti برای بازی خیلی خوب هست ولی وقتی پای کارهای گرافیکی و رندر میاد وسط کارت GTX570 خیلی خیلی بهتره؟؟؟؟؟ا نظر شما چیه؟؟؟؟

و اخر اینکه پردازنده سری K چه فرقی با اینیکه الان هست داره؟..ایا لازم اونو بزارم؟....

ممنون

با اجازه سالار جان

اگه بخواید 570 بگیرید باید حداقل 130-140 بیشتر خرج کنید. اگه بودجتون میرسه بخرید وگرنه 560 کاملاً جوابگوی شماست.اگر این پولو بذارید سی پی یو 2600 بگیرید یا یه SSDارزشش بیشتره.سری k برای اورکلاک بیشتر هست که همون جور که آقا سالار گفتن تو سندی بریج تاثیر کمی داره.

ویرایش شده توسط shahed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه نظر من اگه اور نمیکنید مادربورد رو H67 بردارید!بنظرم بهتره!thinking.gif

لینک به دیدگاه

h67 بهشون گفتن دیگه

ویرایش شده توسط shahed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

h67 بهشون گفتن دیگه

منظورم جناب hamed بود!cool.gifآقا سالار که کارش درسته!wink.gif

لینک به دیدگاه

منظورم جناب hamed بود!cool.gifآقا سالار که کارش درسته!wink.gif

در مورد رم هم لطفا راهنمایی کنید.....در بالا اشاره کردم...ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد رم هم لطفا راهنمایی کنید.....در بالا اشاره کردم...ممنون

خوب شما برای کاهش رندر و سرعت سیستم میتونید رم هایی با CL پایین تهیه کنید CL به معنای زمان تاخیر هستش که هرچی پایین تر باشه بهتره و همین طور قیمت بالاتری داره!BUS رم هم در مورد باس 1600 و 1333 خیلی تفاوت محسوسی ندارند و بیشتر بر میگرده به همون قضیه زمان تاخیر!برند رم هم اگر میبینید در مشخصات و همه چی یکسانند البته روی کاغذ رو میگم ، میتونید اون رم رو از نظر Heat Sink که همون خنک کننده است انتخاب کنید!هارد هم خیلی روی WD تاکید نداشته باشد تفاوت کمی با این Seagate داره ولی تا دلتون بخواد تفاوت قیمت داره پس اون Seagate یه صرفه تره!در مورد رم هم من توضیحات رو دادم و ترجیح میدم اساتید نظربدن!موفق باشی!smile.gif

لینک به دیدگاه

خوب شما برای کاهش رندر و سرعت سیستم میتونید رم هایی با CL پایین تهیه کنید CL به معنای زمان تاخیر هستش که هرچی پایین تر باشه بهتره و همین طور قیمت بالاتری داره!BUS رم هم در مورد باس 1600 و 1333 خیلی تفاوت محسوسی ندارند و بیشتر بر میگرده به همون قضیه زمان تاخیر!برند رم هم اگر میبینید در مشخصات و همه چی یکسانند البته روی کاغذ رو میگم ، میتونید اون رم رو از نظر Heat Sink که همون خنک کننده است انتخاب کنید!هارد هم خیلی روی WD تاکید نداشته باشد تفاوت کمی با این Seagate داره ولی تا دلتون بخواد تفاوت قیمت داره پس اون Seagate یه صرفه تره!در مورد رم هم من توضیحات رو دادم و ترجیح میدم اساتید نظربدن!موفق باشی!smile.gif

ممنون از توضیحاتت.......حالا کودو مدل بهتره؟؟؟؟؟ Corsair----Crucial----Kingmax-----ADATA------???, غیره؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما فقط توضیح دادن سرمون میشهOh%20Go%20On.gif انتخاب رو باید کسانی انجام دهند که تجربه استفاده داردند!

لینک به دیدگاه

ممنون

دوست عزیز توجه داشته باشید که شما میخوای 4 ماژول رم استفاده کنی و هر 4 اسلات رو اشغال کنی. همه رم ها به صورت 4 ماژول روی سندی کار نمی کنند ولی kingmax تست شده و جدای از این مسئله در فرکانس 1333 هیچ تفاوتی میان برندهایی مثل ADATA-Patriot یا kingmax نیست و هر کدوم که اروزن تر بودن رو بگیر.

هارد WD هارد خوبی هست و چون شما نظر خودت من گفتم بزار همون باشه ولی همون طور که دوستان گفتن از نظر قیمت الکی گرون هست و شما با همون پول میتونی دو تا هارد Samsung 500GB F3 بگیری و raid کنی که خیلی بهتر خواهد بود. البته یک دونه هارد 500 F3 هم کافی خواهد بود. در کل WD الکی گرونه و من خودم هیچ وقت نمی خرم !! هارد سی گیت LP خیلی زود به صدا می افته و این مسئله ممکنه اذیتتون کنه . من شخصا همون هارد Samsung 500 F3 رو بهتون پیشنهاد میکنم .

بین 560 و 570 تفاوت زیادی تو رندر و کارهای گرافیکی وجود نداره . برای بازی شاید تفاوت محصوص باشه ولی برای رندر خیلی نیست . عوضش 100-150 تومان گرونتره . اگر اینقدر بودجه اضافی دارید بزنید به سیم اخر و بکنیدش 180 و یک SSD اضافه کنید که زمین تا اسمان در عملکرد سیستم به خصوص در رندر کردن تفاوت ایجاد میکنه و بهبود عملکرد خیلی محصوصی خواهید داشت !

پردازنده سری K مخصوص اورکلاک هست و ضریب باز داره . البته برای استفاده از این قابلیت باید مادربرد با چیپ P67 یا Z68 بگیرید که خودش باز هم بودجه بیشتری میخواد. همین سیستم برای رندرینگ و گرافیک عالی هست مگر اینکه کلی افزایش بودجه بدید و 2600 رو بگیرید که اون موقع به خاطر Thread های اضای تو برنامه هایی که از ترد اضافی استفده کنن نسبت به 2300 حدود 30% قویتر خواهد بود. البته تعداد این برنامه ها زیاد نیست.

-------------------------------------------

در کل اگر بودجتون رو میخواهید اضافه کنید اول از همه برید سراغ SSD و بعد به فکر 2600 یا چیز دیگری باشید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز توجه داشته باشید که شما میخوای 4 ماژول رم استفاده کنی و هر 4 اسلات رو اشغال کنی. همه رم ها به صورت 4 ماژول روی سندی کار نمی کنند ولی kingmax تست شده و جدای از این مسئله در فرکانس 1333 هیچ تفاوتی میان برندهایی مثل ADATA-Patriot یا kingmax نیست و هر کدوم که اروزن تر بودن رو بگیر.

هارد WD هارد خوبی هست و چون شما نظر خودت من گفتم بزار همون باشه ولی همون طور که دوستان گفتن از نظر قیمت الکی گرون هست و شما با همون پول میتونی دو تا هارد Samsung 500GB F3 بگیری و raid کنی که خیلی بهتر خواهد بود. البته یک دونه هارد 500 F3 هم کافی خواهد بود. در کل WD الکی گرونه و من خودم هیچ وقت نمی خرم !! هارد سی گیت LP خیلی زود به صدا می افته و این مسئله ممکنه اذیتتون کنه . من شخصا همون هارد Samsung 500 F3 رو بهتون پیشنهاد میکنم .

بین 560 و 570 تفاوت زیادی تو رندر و کارهای گرافیکی وجود نداره . برای بازی شاید تفاوت محصوص باشه ولی برای رندر خیلی نیست . عوضش 100-150 تومان گرونتره . اگر اینقدر بودجه اضافی دارید بزنید به سیم اخر و بکنیدش 180 و یک SSD اضافه کنید که زمین تا اسمان در عملکرد سیستم به خصوص در رندر کردن تفاوت ایجاد میکنه و بهبود عملکرد خیلی محصوصی خواهید داشت !

پردازنده سری K مخصوص اورکلاک هست و ضریب باز داره . البته برای استفاده از این قابلیت باید مادربرد با چیپ P67 یا Z68 بگیرید که خودش باز هم بودجه بیشتری میخواد. همین سیستم برای رندرینگ و گرافیک عالی هست مگر اینکه کلی افزایش بودجه بدید و 2600 رو بگیرید که اون موقع به خاطر Thread های اضای تو برنامه هایی که از ترد اضافی استفده کنن نسبت به 2300 حدود 30% قویتر خواهد بود. البته تعداد این برنامه ها زیاد نیست.

-------------------------------------------

در کل اگر بودجتون رو میخواهید اضافه کنید اول از همه برید سراغ SSD و بعد به فکر 2600 یا چیز دیگری باشید.

واقعا ممنون از اطلاعاتت.......با همون مشخصاتی که خودتون دادید و هارد سامسونگ...میتونم از SSD استفاده کنم؟چه قدر بیشتر از 1 میلیون میشه؟....اگه خیلی میشه که همون 2 تا هارد سامسونگ بگیرم و Raid کنم.

باز هم ممنون

ویرایش شده توسط steward
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Raid یه سری مشکلات رو داره شما میتونی یه SSD 60GB تهیه کرده و شاهد سرعت حیرت آورش باشید بهتون قول میدم بعد از استفاده به فکر حجم های بالاتر بیفتید!smile.gif

لینک به دیدگاه

HDD Samsung F3 500GB : 48

SSD Patriot Inferno 60GB or Kingspec 60GB : 170-180

------------------------------

1169

-----------------------------------

شما روی SSD ویندوز و برنامه ها رو میریزی و از اون 500 برای ارشیو استفاده میکنی.

HDD Samsung F3 500GB x 2 Raid0 = 98

---------------------------------------

1036

این هم سیستم با چینش رید. البته خودتون میدونید که رید 0 کمی ریسک داره و اگر چینش رید به هردلیلی مثل برق رفتگی یا باگ باویس یا هر دلیل دیگری بر هم بخوره تمام اطلاعاتتون از بین میره !!

----------------------------------------------

در کل اگر متیونید برای SSD بودجه جور کنید حتما این کتر رو بکنید چون تاثیرش خیلی محصوص خواهد بود و پشیمون نمیشید .سرعت هارد رو رندر و کارهای گرافیکی تاثیر زیادی داره و زمان تاخیر پایین هم بسیار موثره.

در ضمن از بین اون دوتا SSD اول با اقای حسینی تماس بگیرید ببینید کدوم رو موجود دارند . اولویت رو بدید به پاتریوت و بعدش کینگ سپک . هر دوشون هم SSD های عالی هستند.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

HDD Samsung F3 500GB : 48

SSD Patriot Inferno 60GB or Kingspec 60GB : 170-180

------------------------------

1169

-----------------------------------

شما روی SSD ویندوز و برنامه ها رو میریزی و از اون 500 برای ارشیو استفاده میکنی.

HDD Samsung F3 500GB x 2 Raid0 = 98

---------------------------------------

1036

این هم سیستم با چینش رید. البته خودتون میدونید که رید 0 کمی ریسک داره و اگر چینش رید به هردلیلی مثل برق رفتگی یا باگ باویس یا هر دلیل دیگری بر هم بخوره تمام اطلاعاتتون از بین میره !!

----------------------------------------------

در کل اگر متیونید برای SSD بودجه جور کنید حتما این کتر رو بکنید چون تاثیرش خیلی محصوص خواهد بود و پشیمون نمیشید .سرعت هارد رو رندر و کارهای گرافیکی تاثیر زیادی داره و زمان تاخیر پایین هم بسیار موثره.

در ضمن از بین اون دوتا SSD اول با اقای حسینی تماس بگیرید ببینید کدوم رو موجود دارند . اولویت رو بدید به پاتریوت و بعدش کینگ سپک . هر دوشون هم SSD های عالی هستند.

سلام اقا سالار و دوستان ....اقا یکی از دوستان گفت که " اون SSD را حذف کنید و پولش را خرج CPU و گرافیک کنید این قطعات تجملی برای سیستم 2-3 میلیونی هست نه یک میلیونی . گیرم که load و یندوز بجای 2 دقیقه بشه 10 ثانیه ولی باخرید پردازنده ضعیفتر مجبور میشید راز اون طرف رندر 2 روزه را در عرض یک هفته انجام بدهید .بعدش اون Core I5 2300 را هم بکنید Core I5 2500 .. راستش شما اگه نمیتونید 100 تومان بالاتر خرج کنید برای GTX570 به نظرم یک GTX 470 مثل این درست مصرف برقش بالاتره ولی بیشتر از اون GTX 560 بکارتان میاد"

نظرت چیه؟؟؟؟

ویرایش شده توسط steward
لینک به دیدگاه

احتمالا این دوستتون تا به حال SSD استفاده نکرده و اگر هم کرده برای کارها ضروری نبوده !! رندر فیلم و گرافیک به شدت به سرعت نوشتن روی هارد وابستست عزیزم و هارد سرعت پایین به شدت اذیتتون میکنه و دائما با lag و قفل 4 ثانیه ای سیستم مواجه میشید اگر کارتون سنگین باشه.

لود ونیدوز فقط یکی از مزیت هاست . response time ویندوز به صورت انی خواهد بود و سرعت پاسخ برنا مها بسیار بالا میره و عملا delay وجود نداره . شما SSD بخری دیگه حاضر نیستی سراغ هارد مکانیکی بری . تا خودت استفاده نکنی متوجه منظورم نمیشی. SSD به هیچ عنوان یک قطعه تجملی نیست !!!! این یک حرف بی پایه و اساس و غیر علمی هست . این رو بدونید که کند ترین قطعه کامپیوتر در بیشتر مواقع هارد هست . دوستان میرن 2 میلیون خرج سیستم میکنن ولی بازم میگن سرعتم تو ویندوز و برنا مه ها کنده !!! اون به دلیل هارد هست. یک SSD زمین تا اسمون عملکرد سیستم رو تغییر میده !! بیشتر مواقع نبود SSD به دلیل تجملی بودنش نیست بلکه قیمت بالاش هست. برای نوع کار شما SSD باید جز اولویت ها قرار بگیره . اگر فقط گیم بازی میکردید بله بحث فرق میکرد !

بین 2300 و 2500 هیچ فرقی نیست دوست من . تقریبا صفر هست !!!! پولتونو دور نریزید !! تو للینک مقایسه 2400 و 2500 رو ببینید ( چون 2300 تو لیست نبود 2400 انتخاب کردم ولی فرقشون همون قدره)

http://www.anandtech...duct/288?vs=363

قویتر بودن 470 از 560 هم یک حرف بی پایه و اساس و 100% اشتباه هست !! از طرف دیگگر 470 اصلا قابل مقایسه با 570 نیست ! 470 پر مصرف و داغتر از بخاری برقی است . 560 خنک و کم مصرف و در 99% تستها قویتر هست . کارت 470 تو لود به دمای 96 درجه هم میرسه یعنی دمای اب جوش @};- . یک خورد ولت بدی 110 درجه برات میزنه !

http://www.anandtech...duct/311?vs=330

فکر کنم واضحه که 560 از همه نظر انتخاب برتر هست. 470 کارت از رده خارج شدست و کسی دیگه سراغ سری 400 نمیره.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

SSD رو حذف کنید؟؟؟؟؟!!!!!!!!Shame%20On%20You.gif

مطمئنین دوستتون میدونن SSD چیه اگه میخواین بدونین چیه میتونم بهتون بگم که پول جمع کنم اولین چیزی که بخرم SSD هست!و توی آرزو های ماست حجم های بالا! cool.gif

لینک به دیدگاه

SSD رو حذف کنید؟؟؟؟؟!!!!!!!!Shame%20On%20You.gif

مطمئنین دوستتون میدونن SSD چیه اگه میخواین بدونین چیه میتونم بهتون بگم که پول جمع کنم اولین چیزی که بخرم SSD هست!و توی آرزو های ماست حجم های بالا! cool.gif

ممنون از نظرت......میخوام بدونم با توجه به کاری که من دارم هارد بیشتر مفید یا پردازشگر؟؟؟؟رو کدوم پول بیشتر بدم بهتر؟؟؟

ممنون

لینک به دیدگاه

دوست عزیز جوابنتونو اینجا دادم ^^

احتمالا این دوستتون تا به حال SSD استفاده نکرده و اگر هم کرده برای کارها ضروری نبوده !! رندر فیلم و گرافیک به شدت به سرعت نوشتن روی هارد وابستست عزیزم و هارد سرعت پایین به شدت اذیتتون میکنه و دائما با lag و قفل 4 ثانیه ای سیستم مواجه میشید اگر کارتون سنگین باشه.

لود ونیدوز فقط یکی از مزیت هاست . response time ویندوز به صورت انی خواهد بود و سرعت پاسخ برنا مها بسیار بالا میره و عملا delay وجود نداره . شما SSD بخری دیگه حاضر نیستی سراغ هارد مکانیکی بری . تا خودت استفاده نکنی متوجه منظورم نمیشی. SSD به هیچ عنوان یک قطعه تجملی نیست !!!! این یک حرف بی پایه و اساس و غیر علمی هست . این رو بدونید که کند ترین قطعه کامپیوتر در بیشتر مواقع هارد هست . دوستان میرن 2 میلیون خرج سیستم میکنن ولی بازم میگن سرعتم تو ویندوز و برنا مه ها کنده !!! اون به دلیل هارد هست. یک SSD زمین تا اسمون عملکرد سیستم رو تغییر میده !! بیشتر مواقع نبود SSD به دلیل تجملی بودنش نیست بلکه قیمت بالاش هست. برای نوع کار شما SSD باید جز اولویت ها قرار بگیره . اگر فقط گیم بازی میکردید بله بحث فرق میکرد !

بین 2300 و 2500 هیچ فرقی نیست دوست من . تقریبا صفر هست !!!! پولتونو دور نریزید !! تو للینک مقایسه 2400 و 2500 رو ببینید ( چون 2300 تو لیست نبود 2400 انتخاب کردم ولی فرقشون همون قدره)

http://www.anandtech...duct/288?vs=363

قویتر بودن 470 از 560 هم یک حرف بی پایه و اساس و 100% اشتباه هست !! از طرف دیگگر 470 اصلا قابل مقایسه با 570 نیست ! 470 پر مصرف و داغتر از بخاری برقی است . 560 خنک و کم مصرف و در 99% تستها قویتر هست . کارت 470 تو لود به دمای 96 درجه هم میرسه یعنی دمای اب جوش . یک خورد ولت بدی 110 درجه برات میزنه !

http://www.anandtech...duct/311?vs=330

فکر کنم واضحه که 560 از همه نظر انتخاب برتر هست. 470 کارت از رده خارج شدست و کسی دیگه سراغ سری 400 نمیره.

مقایسه 2400و 2500

http://www.anandtech.com/bench/Product/288?vs=363

مقایسه 470و560

http://www.anandtech.com/bench/Product/311?vs=330

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

دوست عزیز جوابنتونو اینجا دادم ^^

سالار جان انقدر دقیق و کامل جواب میدی که دیگه حرفی برای گفتن نیست...ممنون....اگه باز هم سوال داشتم مزاحم میشم...فقط 1 چیزی..شاید ایجا جاش نباشه....میخواستم بدون در مورد دوربین مدار بسته هم میدونید چه مارک و مدلی خوبه؟...یا شرکتی رو میشناسید که راهنمایی منه....ممنون....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جناب steward اینطوری ما رو نگاه نکنین ما شاگرد آقا سالار هستیم هرچی از دهن ما بیرون میآد توصیه های ایشون است!thinking.gif

لینک به دیدگاه

سلام اقا سالار و دوستان ....اقا یکی از دوستان گفت که " اون SSD را حذف کنید و پولش را خرج CPU و گرافیک کنید این قطعات تجملی برای سیستم 2-3 میلیونی هست نه یک میلیونی . گیرم که load و یندوز بجای 2 دقیقه بشه 10 ثانیه ولی باخرید پردازنده ضعیفتر مجبور میشید راز اون طرف رندر 2 روزه را در عرض یک هفته انجام بدهید .بعدش اون Core I5 2300 را هم بکنید Core I5 2500 .. راستش شما اگه نمیتونید 100 تومان بالاتر خرج کنید برای GTX570 به نظرم یک GTX 470 مثل این درست مصرف برقش بالاتره ولی بیشتر از اون GTX 560 بکارتان میاد"

نظرت چیه؟؟؟؟

دوست عزیز شما مطمئن باش ، اگر فقط 2 ساعت کار گرافیکی با یک سیستمی که ssd دارد را تجربه کنید، نظرتون در مورد ssd کاملا عوض میشه . @};-

فقط اگر می خواهید چنین تستی انجام بدید ، حتما روز غیر تعطیی باشه. چون دراین صورت براتون خیلی سخت خواهد بود تا روز بعد برای خرید یک ssd صبر کنید.

حالا خارج از شوخی ، این که سرعت ssd رو با بوت شدن ویندوز مقایسه میکنند ، در اصل یک مثال ملموس برای مقایسه است. در عمل شاید سرعت لود ویندوز در کارهای روزانه بی تاثیر باشه ولی برنامه دیگر همگی به نوعی در گیر read/write بر روی هارد هستند که در مجموع استفاده از یک ssd خوب ، بسیار کار شما را تسریع میکند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...