رفتن به مطلب

تمیز کردن سی پی یو

Recommended Posts

سلام به دوستان 

راستش یه موضوعی هست  فکرمو مشغول کرده !  گفتم یه پیام هم بدم تو فروم ببینم نظر بقیه چیه

راستش سی پی یو سری k داشتم چون  از کسی خریدم خودش از قبل  خمیر سیلیکون داشت ! اول خمیر سیلیکون ها رو خودم پاک کردم و بعدش خمیر از نو زدم  رو سی پی یو  و تو کیس گذاشتم  . مشکلی هم نداره به اون صورت الان . ولی من  دیدم تو یو تیوب  سی پی یو رو  وقتی از یه کیس در میارن و وارد کیس جدید می کنن،  اونو با یه ماده ای از جنس الکل ( ایزوپروپیل الکل ) تمیز می کنن و بعد هم خمیر جدید می زارن روش و می زارن تو مادربورد !

میگم من که با این ماده نشستمش ممکنه ایرادی در دراز مدت پیش بیاره ! آخه این محصول هم کمیابه هم واقعا گرون تو ایران  ! لازم هست به این کارا یا نه  اصلا؟

اصلا بهتره  با چه چیزی تمیز کنیم سی پی یو رو از خمیری که روش هست؟ ؟

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، sharjI گفته است :

سلام به دوستان 

راستش یه موضوعی هست  فکرمو مشغول کرده !  گفتم یه پیام هم بدم تو فروم ببینم نظر بقیه چیه

راستش سی پی یو سری k داشتم چون  از کسی خریدم خودش از قبل  خمیر سیلیکون داشت ! اول خمیر سیلیکون ها رو خودم پاک کردم و بعدش خمیر از نو زدم  رو سی پی یو  و تو کیس گذاشتم  . مشکلی هم نداره به اون صورت الان . ولی من  دیدم تو یو تیوب  سی پی یو رو  وقتی از یه کیس در میارن و وارد کیس جدید می کنن،  اونو با یه ماده ای از جنس الکل ( ایزوپروپیل الکل ) تمیز می کنن و بعد هم خمیر جدید می زارن روش و می زارن تو مادربورد !

میگم من که با این ماده نشستمش ممکنه ایرادی در دراز مدت پیش بیاره ! آخه این محصول هم کمیابه هم واقعا گرون تو ایران  ! لازم هست به این کارا یا نه  اصلا؟

اصلا بهتره  با چه چیزی تمیز کنیم سی پی یو رو از خمیری که روش هست؟ ؟

دوست عزیز وقتی خمیر بعد یه مدت خشک میشه یه حالتی مثل گچ پیدا میکنه و سخت پاک میشه برای اینکه سطح سی پی یو بیشتر ناهموار و خط دار نشه (معمولا از الکل صنعتی 70 درصد و پنبه برای پاک کردن خمیر قبلی استفاده میشه) که بسیار راحت تر نسب به حالت های دیگه خمیر قدیمی پاک میشه!

لینک به دیدگاه

نه اقا نيازي نيست اين خارجيا ديگه خيلي وسواسي هستن، البته اگه با اون ماده پاك كني بهتره ولي اينكه مشكل ايجاد بشه نه هيچي نميشه حتي تو كارايي هم تاثير محسوسي نداره..

لینک به دیدگاه

نه لازم نیست . الکل فقط جهت پاک شدن کامل بکار میره و شما الکل نزنی هم مشکلی نیست ( اصن کسی هم نمیزنه )

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

سلام دوستان راستش من سی پی یو اینتل دارم و نمیدونستم چطوری تمیزش کنم خمیر سیلیکون نزدم و خمیرش رو پاک کردم مشکلی ایجاد نمی‌کنه؟

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، حسینc گفته است :

سلام دوستان راستش من سی پی یو اینتل دارم و نمیدونستم چطوری تمیزش کنم خمیر سیلیکون نزدم و خمیرش رو پاک کردم مشکلی ایجاد نمی‌کنه؟

سلام. اگر خمیر نزدین و در حال استفاده هستین به احتمال زیاد دمای پردازنده بالای ۸۰ باشه، اگر تا الان نسوخته باشه باید بگم که یا شانس آوردین یا هست سینک و فن cpuی خوبی دارین که مقداری جور نبود خمیر رو کشیده، دمای اتاق هم خیلی مهمه البته...

پ.ن: معمولا اگر دما بحرانی بشه سیستم یا قفل میکنه ( فریز میشه ) یا خاموش میشه...

هرچه سریعتر خمیر حرارتی بگیرین و روی CPU نصب کنین

لینک به دیدگاه

من سی پی یو رو با مسواک و مایع ظرفشویی میشورم ، تا حالا 100 بار اینکارو کردم ، بعد میزارم خشک شد، میزارم روی سیستم ، هیچ مشکلی پیش نیومده 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

من سی پی یو رو با مسواک و مایع ظرفشویی میشورم ، تا حالا 100 بار اینکارو کردم ، بعد میزارم خشک شد، میزارم روی سیستم ، هیچ مشکلی پیش نیومده 

جلل خالق😳

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

O.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.o

شوخی بود دیگه؟؟!!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

O.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.o

شوخی بود دیگه؟؟!!

بعید میدونم شوخی باشه . یه مادربرد قدیمی رسید دستم که بسیار کثیف بود بنده با مایع ظرفشویی و آب و فرچه نرم شستمش مستقیم زیر آب . بعد با سشوار کامل آبش رو گرفتم و 24 ساعت گذاشتم موند بعد رو کیس نصب و راه اندازی کردم مثل بنز کار میکرد . مادربرده شده بود آک 🤩

البته اصلا توصیه نمیکنم این کارو انجام بدید فقط کافیه یه زره آب زیر قطعات مونده باشه و استارت بزنید و هوتوت بساوه به الک 

یه یوتیوبر اونوری هم هست که مادربرد و گرافیکشو تو ماشین ظرفشویی میشوره تو سایت ی و ی و ب میتونید پیداش کنید 

ویرایش شده توسط babak_11
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

بعید میدونم شوخی باشه . یه مادربرد قدیمی رسید دستم که بسیار کثیف بود بنده با مایع ظرفشویی و آب و فرچه نرم شستمش مستقیم زیر آب . بعد با سشوار کامل آبش رو گرفتم و 24 ساعت گذاشتم موند بعد رو کیس نصب و راه اندازی کردم مثل بنز کار میکرد . مادربرده شده بود آک 🤩

البته اصلا توصیه نمیکنم این کارو انجام بدید فقط کافیه یه زره آب زیر قطعات مونده باشه و استارت بزنید و هوتوت بساوه به الک 

یه یوتیوبر اونوری هم هست که مادربرد و گرافیکشو تو ماشین ظرفشویی میشوره تو سایت ی و ی و ب میتونید پیداش کنید 

آخه آدم که با قطعه ای که عاشقشه که از این کارا نمیکنه,خصوصا توی این گرونی,دقیقا همینطور که میفرمایید اگر به طور کامل خشک نشده باشن وآب یا مقداری رطوبت مونده باشه و جریان الکتریسیته برقرار بشه...فاتحه!!!

من لای پر قو نگه میدارم قطعاتو,این کارا مثل شکنجه قطعه هست:/

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

آخه آدم که با قطعه ای که عاشقشه که از این کارا نمیکنه,خصوصا توی این گرونی,دقیقا همینطور که میفرمایید اگر به طور کامل خشک نشده باشن وآب یا مقداری رطوبت مونده باشه و جریان الکتریسیته برقرار بشه...فاتحه!!!

من لای پر قو نگه میدارم قطعاتو,این کارا مثل شکنجه قطعه هست:/

بله کاملا حق با شماست . منم روی قطعاتم خیلی خیلی حساس هستم و به قول شما لای پر قو نگهداریشون میکنم . با این وضعیت قیمت ها اگر این کارو نکنیم واقعا پشیمون میشیم . 

لینک به دیدگاه

ترفند شستشو مادربرد رو منم انجام دادم

زیف رو باید محافظ cpu بزارید که پینها نشکنه

باتری ، رم و cpu نباید روش باشه

بعد شستشو و آبگیری مادربرد رو با اسپری خشک بشورید و حداقل 24 ساعت بزارید کاملا خشک بشه

در مدت خشک شدن درپوش محافظ cpu رو جدا کنید

در محیط دارای رطوبت مادربرد رو خشک نکنید

حتما قبل اینکه بزارید یه گوشه تا خشک شه با باد سرد (نه سشوار) نسبتا قوی آب مونده روی مادربرد رو پاک کنید تا دچار زنگ زدگی نشه

لینک به دیدگاه

من هیچ وقت ریسک شستن مادربرد با آب رو قبول نمیکنم.

اگر مادربرد شما خیلی کثیف شده و باد و ... پاک نمیشه برید با الکل و گوش پاکن این کارو کنید.

الکل به راحتی تبخیر میشه و به نظرم برای شستن برد خیلی خوبه.

فقط 70 درصد به بالا باشه و سفید رنگ.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...