رفتن به مطلب

(تا حد زیادی حل شده) مشكل صدای هارد

Ultramaster
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام,

من هارد   WD blue 2tb  دارم که موقع استفاده داخل کیس صدای تق تق ایجاد میکنه ولی خود هارد هیچ مشکلی نداره و کاملا سالمه و بیرون کیس تستش کردم صدا ایجاد نمیکنه ولی وقتی داخل کشوی هارد کیس میزارم این لرزشش باعث ایجاد صدای تق تق داخل کیس میشه هرباری که چیزی از رو هارد اجرا میکنم یا استفاده میکنم این صدا شنیده میشه که یکم رو اعصابه.

ایا راه حلی برای جلوگیری از این صدا هست؟

ویرایش شده توسط Ultramaster
لینک به دیدگاه

درود

کیس  چیه؟ ببین با واشر لاستیکی یا  کاغذی بین هارددیسک و بدنه ی کیس مشکل حل می شه.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

کیس  چیه؟ ببین با واشر لاستیکی یا  کاغذی بین هارددیسک و بدنه ی کیس مشکل حل می شه.

ممنون از پاسختون

کیسم GREEN Z2-Honor  هستش با كاغذ و اینجور چیزا امتحان کردم زیاد راحت نیست چون جای هارد کشویی هستش با هیچ پیچی نبستمش قبلا زیرش  پیچ بسته بودم صدا تشدید میشد

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Ultramaster گفته است :

ممنون از پاسختون

کیسم GREEN Z2-Honor  هستش با كاغذ و اینجور چیزا امتحان کردم زیاد راحت نیست چون جای هارد کشویی هستش با هیچ پیچی نبستمش قبلا زیرش  پیچ بسته بودم صدا تشدید میشد

آیا هارددیسک رو وقتی در کشو می گذاری لق می زنه؟ در این صورت گرفتن این لقی با لاستیک سودبخش نیست؟

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

آیا هارددیسک رو وقتی در کشو می گذاری لق می زنه؟ در این صورت گرفتن این لقی با لاستیک سودبخش نیست؟

نه لق نميزنه به نظر ثابت مياد و از اين لحاظ مشکلی نیست . فقط نمیدونم چکارکنم که از منتقل شدن لرزش به کیس و ایجاد صدا جلوگیری کنم ایا تو بازار کشوهای مخصوص گرفتن لرزش وجود نداره ؟

اصلا بقیه ی هارد ها همچین مشکلی ایجاد میکنن ؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Ultramaster گفته است :

نه لق نميزنه به نظر ثابت مياد و از اين لحاظ مشکلی نیست . فقط نمیدونم چکارکنم که از منتقل شدن لرزش به کیس و ایجاد صدا جلوگیری کنم ایا تو بازار کشوهای مخصوص گرفتن لرزش وجود نداره ؟

اصلا بقیه ی هارد ها همچین مشکلی ایجاد میکنن ؟

من بسته به مورد از لاستیک، واشر کاغذی(نمی دونم اسمش دقیقا چیه، واشری هست که ابزار فروشیها دارند و جنسش شبیه کاغذه) و یا چسب لاستیکی دو بر چسب استفاده کرده ام. نمی دونم صدایی که می گی چه شدتی داره، ولی لرزش برای همه ی هارددیسکها یک اندازه نیست.

لینک به دیدگاه

عزیز صدای تق تق عادی هست

برای منم همین طوره

کلا این سری این مشکلو داره

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، timsar1 گفته است :

عزیز صدای تق تق عادی هست

برای منم همین طوره

کلا این سری این مشکلو داره

ميدونم که عادی هست ولی رو اعصابه و باعث شده به فکر تعویض هارد بشم ولی میخوام بدونم کدوم هارد این مشکلو ایجاد نمیکنه مثلا seagate barracuda اين مشکلو داره؟

لینک به دیدگاه

بزار یه مدت باشه عادت میکنی

سیگت دو ترای من که مشکل صدا نداره بقیه را نمیدونم

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، timsar1 گفته است :

بزار یه مدت باشه عادت میکنی

سیگت دو ترای من که مشکل صدا نداره بقیه را نمیدونم

الان هفت هشت ماهه دارم عادت نکردم برعکس داره بیشتر حالمو میگیره :8_laughing:

لینک به دیدگاه

درود

اصولا هاردهای 7200 دور در دقیقه این صداها رو دارن. نباید نگران باشین

برای صدای بیش از حد هم یا کیس‌تون تراز نیست،‌ یا خیلی جای هارد اوپن هست یا سخت اون رو بستین... (در صورتیکه کشویی باشه بحثش جداست)

توصیه میشه به جای این که هارد رو توی قسمت کشویی کیس، کنار پاور بذارین، اون رو روی دیواره پاور پیچ کنین ( نه زیاد محکم و نه آنچنان شل باشه ) و بعد نتیجه رو اعلا م بفرمایین

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود

اصولا هاردهای 7200 دور در دقیقه این صداها رو دارن. نباید نگران باشین

برای صدای بیش از حد هم یا کیس‌تون تراز نیست،‌ یا خیلی جای هارد اوپن هست یا سخت اون رو بستین... (در صورتیکه کشویی باشه بحثش جداست)

توصیه میشه به جای این که هارد رو توی قسمت کشویی کیس، کنار پاور بذارین، اون رو روی دیواره پاور پیچ کنین ( نه زیاد محکم و نه آنچنان شل باشه ) و بعد نتیجه رو اعلا م بفرمایین

ممنون از پاسختون

حتما این کارها رو میکنم  والی این هارد 5400 دور هستش با این که موقع خریدش متوجه نشدم که سرعتش اینه حتی رو پاکتش هم اشتباه زده بود سرعتشو !! کلا زیاد از هارد راضی نیستم

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Ultramaster گفته است :

ممنون از پاسختون

حتما این کارها رو میکنم  والی این هارد 5400 دور هستش با این که موقع خریدش متوجه نشدم که سرعتش اینه حتی رو پاکتش هم اشتباه زده بود سرعتشو !! کلا زیاد از هارد راضی نیستم

خواهش می‌کنم

اگر 5400 دور هست، که از سری بلک‌های قدیمی هست و تولیدش مربوط به شاید 5 سال و ... پیش باشه

احتمال اینکه هارد ریفر، تعمیری و یا استفاده شده باشه زیاده، احتمالا کارکردش بالا بوده و ... (چه بسا اصلا هارد بلک یا وسترن نباشه!!!)

البته تمام اینها احتمال هست

اگه از تب‌های برنامه HDTUNE شات بذارین بهتر میشه راهنمایی کرد...

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

خواهش می‌کنم

اگر 5400 دور هست، که از سری بلک‌های قدیمی هست و تولیدش مربوط به شاید 5 سال و ... پیش باشه

احتمال اینکه هارد ریفر، تعمیری و یا استفاده شده باشه زیاده، احتمالا کارکردش بالا بوده و ... (چه بسا اصلا هارد بلک یا وسترن نباشه!!!)

البته تمام اینها احتمال هست

اگه از تب‌های برنامه HDTUNE شات بذارین بهتر میشه راهنمایی کرد...

هارد رو از خود لیون خریدم و تقلبی نیست

تب های برنامه HDTUNE رو پیوست کردم...

1.png

2.png

3.png

4.png

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Ultramaster گفته است :

هارد شما وسترن بلو هست و اصله (ابتدا بد نگاه کرده بودم و فکر کردم وسترن بلک منظورتون هست)

با توجه به فراز و فرودهای نموداری که توی تصویر اول هست،‌ توی دو درایو اولتون یا فایل‌های ریز و درشت متعددی دارین یا باید مجدد - بدون باز بودن هرگونه برنامه‌ای - تست رو بگیرین.

مینیمم سرعتتون به شدت پایین هست و این یعنی باید تست ها رو درست انجام بدین...

هاردتون بالای 110 روز شبانه روزی ( 24 ساعته ) کار کرده، طوری که نوشته شده یعنی 2650 ساعت و البته توی این کارکرد 618 بار روشن و خاموش شده

تست error scan رو بدون تیک quick با شرایطی که بالاتر گفتم بگیرین.

همچنین سعی کنید این هارد رو به پورت SATA 3 مادربرد متصل کنید تا هم سرعت اندکی بهتر بشه و هم مشکلات کمتر بشن

در کل این هارد برای نصب ویندوز و ... استفاده نشه بهتره، چون سرعت 5400 کندتر از هاردهای 7200 هست ( در عوض سر و صدا و گرمای کمتری هم داره )

دمای هاردتون هم 44 هست که تست کنین ببینین فضای کیس‌تون چطور هست و چرا در استفاده عادی به این دما رسیده

لینک تصویر هارد: (شماره مدل هارد شما و این هارد طبق تصویر زیر یکی هست)

Scanitto_2016-08-04_024.jpg

لینک‌های زیر رو مشاهده بفرمائین:

http://hdd.userbenchmark.com/WD-Blue-2TB-2015/Rating/3521

http://www.cpumedics.com/wd20ezrz-00z5hb0.html

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Ultramaster گفته است :

1.png

2.png

3.png

4.png

سلام دوست عزیز منم دقیقا مشکل شمارو دارم ومطمئنم که هاردم سالمه والبته کم کار ونو

جالبه که وقتی به هرنحوی تو کیس بسته بشه صدای قژ قژ میده!!ولی وقتی میزارمش رو زمین اصلا صدایی نمیده یعنی باید گوشتو به هارد بچسبونی بلکه صدایی بشنوی!!کلا به این نتیجه رسیدم که اگه به هرنحوی توکیس بسته  باشه(روی سطح زمین یا یه چیز صاف ویکدست نباشه) صدا میده درنتیجه واسه سیستمم جدیدم حداقل حتما یهssd ۵۰۰گیگ میگیرم تا هرچه بیشتر از شر وابستگی به هارد خلاص شم!!!

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

هارد شما وسترن بلو هست.

با توجه به فراز و فرودهای نموداری که توی تصویر اول هست،‌ توی دو درایو اولتون یا فایل‌های ریز و درشت متعددی دارین یا باید مجدد - بدون باز بودن هرگونه برنامه‌ای - تست رو بگیرین.

مینیمم سرعتتون به شدت پایین هست و این یعنی باید تست ها رو درست انجام بدین...

هاردتون بالای 110 روز شبانه روزی ( 24 ساعته ) کار کرده، طوری که نوشته شده یعنی 2650 ساعت و البته توی این کارکرد 618 بار روشن و خاموش شده

تست error scan رو بدون تیک quick با شرایطی که بالاتر گفتم بگیرین.

لینک تصویر هارد: (شماره مدل هارد شما و این هارد طبق تصویر زیر یکی هست)

Scanitto_2016-08-04_024.jpg

لینک‌های زیر رو مشاهده بفرمائین:

http://hdd.userbenchmark.com/WD-Blue-2TB-2015/Rating/3521

http://www.cpumedics.com/wd20ezrz-00z5hb0.html

اون تست اولو دوباره استارت کردم نتیجش این شد ... حالا او یکی تست بدون تیک کویک خیلی داره  طول میکشه بعدا هم عکسشو میزارم

5.png

کلا من از این هارد برای ارشیو فایل بیشتر استفاده میکنم و ویندوزم روی SSD نصبه ولی چندتا از بازیهارو هم مجبورم رو همین هارد بزارم که یه مقدار کنده توی لودینگ ولی زیاد اذیت نمیکنه فقط توی بازی csgo شاهد لگ بودم که بردمش توی یک هارد دیگه . فقط بزرگترین مشکلم همین صدای تق تق کیس ناشی از لرزششه

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Ultramaster گفته است :

اون تست اولو دوباره استارت کردم نتیجش این شد ... حالا او یکی تست بدون تیک کویک خیلی داره  طول میکشه بعدا هم عکسشو میزارم

5.png

کلا من از این هارد برای ارشیو فایل بیشتر استفاده میکنم و ویندوزم روی SSD نصبه ولی چندتا از بازیهارو هم مجبورم رو همین هارد بزارم که یه مقدار کنده توی لودینگ ولی زیاد اذیت نمیکنه فقط توی بازی csgo شاهد لگ بودم که بردمش توی یک هارد دیگه . فقط بزرگترین مشکلم همین صدای تق تق کیس ناشی از لرزششه

جای نگرانی نیست و کاملا طبیعیه

اون لرزش رو هم با جدا کردن از محفظه و آوردن بالای محفظه پاور کیس‌تون و پیچ کردنش - تا حد زیادی - حل می‌شه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

خب دوستان بعد از دو هفته که نبودم  :8_laughing: راه حل جالبی پیدا کردم برای خودم هم عجیب بود

به محفظه هارد خیره شدم و دیدم که هارد بیشتر به ناحیه ی پایین یعنی جای پیج ها به محفظه متصل میشه . من هم رفتم با چسب شیشه ای لایه عایقی به وجود اورودم:8_laughing: فقط در جای پیچ ها.  در ضمن هارد لق نیست و کاملا ثابته و این کار فقط به کاهش انتقال لرزش به کیس کمک کرده و درنتیجه صدای ایجاد شده به شدت کاهش یافت.  در ضمن صدا هنوز هست ولی خیلی کمتر تا حدی که برام دیگه ملحوظ نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...