رفتن به مطلب

خاموش شدن کامپیوتر

Moonspell
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

کامپیوترم بعد چند ثانیه خاموش میشه

خمیر سیلیکون رو نگاه کردم داشت ولی تو بایوس نگاه کردم دمای CPU میرسه به 90 94 درجه دو بار مایع خنک کننده حرکت کرد دما رسید 70 دوباره رفت بالا  ولی هم دیروز هم امروز بعد 10 12 بار خاموش شدن یهو دما اومد پایین بعد کامپیوتر درست کار میکنه چندین ساعت انگار که مشکلی نداره تا اینکه دوباره خاموش کنم

خمیر سیلیکون قدیمی شده باید عوض کنم یا خنک کننده مشکل پیدا کرده؟

ممنون

ویرایش شده توسط Moonspell
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Moonspell گفته است :

سلام 

خمیر سیلیکون رو نگاه کردم داشت ولی تو بایوس نگاه کردم دمای CPU میرسه به 90 94 درجه دو بار مایع خنک کننده حرکت کرد دما رسید 70 دوباره رفت بالا  ولی هم دیروز هم امروز بعد 10 12 بار خاموش شدن یهو دما اومد پایین بعد کامپیوتر درست کار میکنه چندین ساعت انگار که مشکلی نداره تا اینکه دوباره خاموش کنم

ممنون

سلام

مدل سی پی یو تون چیه ، پردازنده های قدیمی مثل پنتیوم D 840 تا D 950 دمای عملیاتی بالاتری دارن 

- در درجه اول ببینید خنک کننده درست روی سی پی یو نشسته یا نه ( ممکنه یکی از پایه هاش شکسته یا لق شده )

- دور فن خنک کننده رو چک کنید شاید به دلیل کارکرد زیاد و گردو غبار کم شده و نوسان داره

- خمیر سیلیکون رو عوض کنید مسلما تاثیر محسوسی تو کاهش دما داره البته اگر مورد مناسب استفاده بشه

البته گویا واتر کولر دارید ؟

ویرایش شده توسط Hamed2G
لینک به دیدگاه

در در 1396/04/27, 19:31:15، Hamed2G گفته است :

سلام

مدل سی پی یو تون چیه ، پردازنده های قدیمی مثل پنتیوم D 840 تا D 950 دمای عملیاتی بالاتری دارن 

- در درجه اول ببینید خنک کننده درست روی سی پی یو نشسته یا نه ( ممکنه یکی از پایه هاش شکسته یا لق شده )

- دور فن خنک کننده رو چک کنید شاید به دلیل کارکرد زیاد و گردو غبار کم شده و نوسان داره

- خمیر سیلیکون رو عوض کنید مسلما تاثیر محسوسی تو کاهش دما داره البته اگر مورد مناسب استفاده بشه

البته گویا واتر کولر دارید ؟

Cpu 5930k هستش 

خمیر سیلیکون رو عوض کردم فرقی نکرد جالبه تو یک هفته 3بار روشن موند کامپیوتر حالت عادی ولی خاموش که کردم باز همین مشکل هست

فن های واتر کولینگ آخرین حد می چرخه مایع هم گاهی حرکت میکنه انگار دما میاد پایین ولی چند ثانیه بعد میره بالا و خاموش میشه حتی تو بایوس هم همینجوریه میره 94 درجه خاموش میشه

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Moonspell گفته است :

Cpu 5930k هستش 

خمیر سیلیکون رو عوض کردم فرقی نکرد جالبه تو یک هفته 3بار روشن موند کامپیوتر حالت عادی ولی خاموش که کردم باز همین مشکل هست

فن های واتر کولینگ آخرین حد می چرخه مایع هم گاهی حرکت میکنه انگار دما میاد پایین ولی چند ثانیه بعد میره بالا و خاموش میشه حتی تو بایوس هم همینجوریه میره 94 درجه خاموش میشه

مایع گاهی حرکت میکنه؟!

مایع باید به طور مداوم در گردش باشه

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/27, 19:14:33، Moonspell گفته است :

سلام 

ممنون

دوست عزیز شما که پردازنده رده بالایی مثل 5930k دارید اجازه ندید به این دما برسه و خاموش کنه،واقعا حیفه

ویرایش شده توسط Nima.Rampage
لینک به دیدگاه

مواردی که دوستان گفتن رو چک کنید،مایع واتر کولر مدام باید در حال گردش باشه،در صورت امکان واتر کولر رو باز کنید و با یه ایرکولر خوب دما رو چک کنید،از خمیر سیلیکون مرغوب و گرون قیمت استفاده کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...