رفتن به مطلب

این rx 480 چقدر میارزه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عزیزانم

یه ایسوس rx480 رفرنس و 8 گیگ هست

که تا 2019 هم گارانتی داره

میخاستم ببینم چقدر میارزه

و این که معایبی داره؟

لینک به دیدگاه

1 تومن به شرط داشتن گارانتی رسمی

رفرنس دمای کاری بالایی داره تهویه کیست باید مناسب باشه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، OmidArash گفته است :

1 تومن به شرط داشتن گارانتی رسمی

رفرنس دمای کاری بالایی داره تهویه کیست باید مناسب باشه

برای یک گیمر 1 تومن هم ارزش نداره چون کارت اینقدر گرم هست ک قدرتش کلی نسبت به یه کارت کاستوم کمتر میشه بعد از 1 ساعت بازی 

کارت به درد ماین میخوره 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

برای یک گیمر 1 تومن هم ارزش نداره چون کارت اینقدر گرم هست ک قدرتش کلی نسبت به یه کارت کاستوم کمتر میشه بعد از 1 ساعت بازی 

کارت به درد ماین میخوره 

شرمنده دوستان محترم

ولی شما که چیزی نمیدونی میشه انقدر روی هوا حرف نزنید؟؟ (با عرض معذرت)

دوست عزیز من خودم دارم از یه 290ایکس رفرنس 4سال استفاده میکنم  که به قول شما حتما بخاری برقیه

و ویچر 3 روی الترا و 1080 پی همیشه دارم 60 فریم میگیرم و روزی هم 3-4ساعت بازی میکنم 1 فریم هم تفاوت کارایی توی ساعت اول با ساعت های دوم و سوم ندارم

اون وقت شما چطور همچین حرفی میزنید؟

آخه تا کجا میخواید بزنید توی سر جنس مردم؟

همین نماشگاه های مختلف چه کارت های انویدیا و چه کارت های ای ام دی همه مدل های رفرنس بودن که دیدید استاروارز بتل فرانت رو داشت با 60 فریم بر ثانیه روی 4کی اجرا میکرد!

پس طبق نظر شما اون وگا هم بعد نیم ساعت فریمش باید بشه 20

+استارتر گرامی کارت شما بین 1تا 1200 ارزش داره اون هم بر اساس وجود گارانتی و متعلقات و تمیز بودن جنستون

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

سلام عزیزانم

یه ایسوس rx480 رفرنس و 8 گیگ هست

که تا 2019 هم گارانتی داره

میخاستم ببینم چقدر میارزه

و این که معایبی داره؟

سلام

این کارت خونه پر 1 تومن میرزه  اونم الان که بازارش داغه و کمیاب شده وگرنه یه ماه پیش شاید کسی  900 تومن هم نمیداد بابتش

برای گیم 1060 بهتر از این کارته

ویرایش شده توسط LEON1994
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

شرمنده دوستان محترم

ولی شما که چیزی نمیدونی میشه انقدر روی هوا حرف نزنید؟؟ (با عرض معذرت)

دوست عزیز من خودم دارم از یه 290ایکس رفرنس 4سال استفاده میکنم  که به قول شما حتما بخاری برقیه

و ویچر 3 روی الترا و 1080 پی همیشه دارم 60 فریم میگیرم و روزی هم 3-4ساعت بازی میکنم 1 فریم هم تفاوت کارایی توی ساعت اول با ساعت های دوم و سوم ندارم

اون وقت شما چطور همچین حرفی میزنید؟

آخه تا کجا میخواید بزنید توی سر جنس مردم؟

همین نماشگاه های مختلف چه کارت های انویدیا و چه کارت های ای ام دی همه مدل های رفرنس بودن که دیدید استاروارز بتل فرانت رو داشت با 60 فریم بر ثانیه روی 4کی اجرا میکرد!

پس طبق نظر شما اون وگا هم بعد نیم ساعت فریمش باید بشه 20

+استارتر گرامی کارت شما بین 1تا 1200 ارزش داره اون هم بر اساس وجود گارانتی و متعلقات و تمیز بودن جنستون

من فقط به سطح فهم و شعور شما اشاره میکنم تا دوستان بفهمن ک چقدر حرفتون قابل قبوله و اصلا لازم نمیبینم ک جواب شما رو بدم

و همینقدر ذکر میکنم ک کارت سافایر 290ایکس شما نسخه رفرنس معمولی مثل این 480 نیست 

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

من فقط به سطح فهم و شعور شما اشاره میکنم تا دوستان بفهمن ک چقدر حرفتون قابل قبوله و اصلا لازم نمیبینم ک جواب شما رو بدم

و همینقدر ذکر میکنم ک کارت سافایر 290ایکس شما نسخه رفرنس معمولی مثل این 480 نیست 

حرف از فهم و شعور شد

اگه شما کمی از این موارد رو داشتید نمیومدید بزنید توی سر مال مردم یا حداقل سعی میکردید توی خصوصی نظرتون رو به استارتر اعلام کنید

پس لطفا ادعا شعور و فهم نکنید

دوست عزیز من مدل رفرنس مدل رفرنس هست و هیچ فرقی بینشون نیست همون 290 هارو برو مدل های گیگابایت و سافایرشو ببین کپی همن و هیچ فرقی ندارن و فکر کنم بهتره اطلاعاتتون ر و برای خودتون نگه دارید

ei5g_sapphire_r9290_5.jpg

26lp_img_9506.jpg

اینم مدلای 480 رفرنس از 3 شرکت مختلف (سافایر - پاور کالر-ایسوس)که ملاحظه میکنید دقیقا یکی هستن چون مدل رفرنس هستن

1sgb_53417ce7527145f2.jpg

mlco_sapphire_radeon_rx_480_8g_gddr5.jpg

fvb9_p_setting_fff_1_90_end_500.png.jpg

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

حرف از فهم و شعور شد

اگه شما کمی از این موارد رو داشتید نتمیومدید بزنید توی سر مال مردم یا حداقل سعی میکردید توی خصوصی نظرتون رو به استارتر اعلام کنید

پس لطفا ادعا شعور و فهم نکنید

دوست عزیز من مدل رفرنس مدل رفرنس هست و هیچ فرقی بینشون نیست همون 290 هارو برو مدل های گیگابایت و سافایرشو ببین کپی همن و هیچ فرقی ندارن و فکر کنم بهتره اطلاعاتتون ر و برای خودتون نگه دارید

ei5g_sapphire_r9290_5.jpg

26lp_img_9506.jpg

عزیزانم

چرا؟

چرا دعوا میکنید

من فقط قیمت حدودی کارت رو خاستم

من که ندارمش

یه بنده خدای عزیز دلی میخاد بفروشه

منم خاستم حدود قیمت دستم بیاد

تشکر از اقا کمال و مهرداد و بروبچ واسه پاسخ

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Javadmpower گفته است :

عزیزانم

چرا؟

چرا دعوا میکنید

من فقط قیمت حدودی کارت رو خاستم

من که ندارمش

یه بنده خدای عزیز دلی میخاد بفروشه

منم خاستم حدود قیمت دستم بیاد

تشکر از اقا کمال و مهرداد و بروبچ واسه پاسخ

شرمنده پیامها زیاد شد

مسئله دعوا نیست ، مسئله این هست که بعضی از افراد فقط میخوان توی سر مال یکی بزنن و بعدا که نوبت خودشون میشه انقدر از همون جنس تعریف میکنن که نگو ....

و بعد جالب هست اتهام بیشعوری هم به بقیه میزنند و میگن شما اطلاعات نداری ....

دیگه وقتی لیون فقط هدفش جذب کاربر باشه و هیچ تاپیک و نظر کارشناسی نیست چندان تعجبی هم این وضع نداره

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

شرمنده پیامها زیاد شد

مسئله دعوا نیست ، مسئله این هست که بعضی از افراد فقط میخوان توی سر مال یکی بزنن و بعدا که نوبت خودشون میشه انقدر از همون جنس تعریف میکنن که نگو ....

و بعد جالب هست اتهام بیشعوری هم به بقیه میزنند و میگن شما اطلاعات نداری ....

دیگه وقتی لیون فقط هدفش جذب کاربر باشه و هیچ تاپیک و نظر کارشناسی نیست چندان تعجبی هم این وضع نداره

سلام وقتت بخیر اعصابت ی مقدار مخدوش شده ها :)

لینک به دیدگاه

480 در نسخه رفرنس دارای مشکلاتی بود . با این وجود کارت خوبیه .

اگر الان بخوایم قیمتی برای 480 در نظر بگیریم یه مقدار گرون میشه چون سر قضیه ماینینگ در بازار نایاب شده و قیمتش هم رفته بالا .

با توجه به این که یه غیر رفرنس قبل از گرون شدن حدود 1.2 قیمت داشت . رفرنس حدود 1تومن ارزش داره .

.........

به طور کلی هم قیمت اینجور کارتها رو  خریدار مشخص می کنه حالا این یعنی چی ؟ توضیح میدم .

ببینید این کارت رو اگر به قیمت آک بسنجیم یه قیمت براش در میاد . اگر به نسبت 1060و سایر کارتهای مشابه برای گیمینگ بسنجیم یه قیمت و اگر برای ماینینگ بسنجیم یه قیمت دیگه .

پس یه خریدار که گیمره و براش دما و صدا خیلی مهمه برای این کارت پول زیادی خرج نمی کنه و در عوض کسی که ماینر هستش میتونه پول خوبی بابتش بده !

مثلا شما میخوای این کارت رو بخری 1 تومن برای گیم ، میزان نویز و دما هم برات مهمه یه مقدار میزاری روی پولت و یه 1060 غیر رفرنس میخری ( با توجه به این که الان 480 و 580 درست و حسابی گیر نمیاد ) اما اگر ماینر باشی خرید 1060 ارزش اقتصادی چندانی نداره پس 1 تومن رو با خوشحالی میدی و کارت رو میگیری !!!!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

با کمال احترام به هر دو دوستمون چند نکته رو اشاره می کنم انشاالله که همه چیز روشن شه و دیگه مشکلی نباشه 

1- درسته زمانی که دما بالاتر بره از یک حد خاص شروع به کم شدن فرکانس هسته می کنه تا دما از اینی که هست بالاتر نره - پس مساوی با افت کارایی نسبت به دما

2- نیاز نیست حتما طرف یک ساعت بازی کنه می تونه در ی ربع این اتفاق بیافته اما همه چیز بستگی به تهویه کیس و دمای اتاق و بازی و حتی مشخصات سیستم داره (دمای داخل کیس روی دمای گرافیک تاثیر گذاره اما خود گرافیک گرما رو مستقیم میده بیرون در مدل رفرنس)

3-اینکه یک فرد یک بازی خاص رو بعد یک ساعت هیچ افت فریمی نداشته باشه دلیل بر عدم وجود این قابلیت کاهش فرکانس نیست ، به چند دلیل ، 1 اینکه گفتید 60 فریم میگیرید پس احتمالا vsync فعاله و از تمام قدرت گرافیک استفاده نمیشه پس به همون میزان گرما هم کمتره، 2 حتی میشه پردازنده گلوگاه ایجاد کنه برای گرافیک و گرافیک کمتر کار کنه ، 3 نوع بازی که در این گلوگاه و استفاده از کارت گرافیک تاثیر داره

معایب:

1- اول همون افت فرکانس احتمالی

2-عمر کمتر نسبت به مدل های کاستوم به دلیل گرمای بیشتر (البته در موارد کارکرده کاملا شناسیه چون شاید مدل کستوم رو طرف ده برابر این رفرنس ازش کار کشیده)

3-نویز زیاد نسبت به کاستوم ها

برای خرید فروش ، اگه من باشم بخوام کارت بگیرم برای گیم فعلا طرف این نوع کارت ها (rx ها) نمیرم به دلیل اینکه قیمتشون به دلیل مصارف خاص بالا رفته ، اما اگه بخوام بفرشم به همین دلیل که قیمت فعلا بالا هست  با خیال راحت میفروشم 

از نظر قیمت ، چک می کنم ببینم مدل های کاستوم با چه قیمتی خرید و فروش میده ، چون این مدل رفرنس هست ی مبلغی کمتر میفروشم (+ گارانتی و تمیزی و متعلقات)

انشاالله که دوستتون خوب بفروشند

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

480 در نسخه رفرنس دارای مشکلاتی بود . با این وجود کارت خوبیه .

اگر الان بخوایم قیمتی برای 480 در نظر بگیریم یه مقدار گرون میشه چون سر قضیه ماینینگ در بازار نایاب شده و قیمتش هم رفته بالا .

با توجه به این که یه غیر رفرنس قبل از گرون شدن حدود 1.2 قیمت داشت . رفرنس حدود 1تومن ارزش داره .

.........

به طور کلی هم قیمت اینجور کارتها رو  خریدار مشخص می کنه حالا این یعنی چی ؟ توضیح میدم .

ببینید این کارت رو اگر به قیمت آک بسنجیم یه قیمت براش در میاد . اگر به نسبت 1060و سایر کارتهای مشابه برای گیمینگ بسنجیم یه قیمت و اگر برای ماینینگ بسنجیم یه قیمت دیگه .

پس یه خریدار که گیمره و براش دما و صدا خیلی مهمه برای این کارت پول زیادی خرج نمی کنه و در عوض کسی که ماینر هستش میتونه پول خوبی بابتش بده !

مثلا شما میخوای این کارت رو بخری 1 تومن برای گیم ، میزان نویز و دما هم برات مهمه یه مقدار میزاری روی پولت و یه 1060 غیر رفرنس میخری ( با توجه به این که الان 480 و 580 درست و حسابی گیر نمیاد ) اما اگر ماینر باشی خرید 1060 ارزش اقتصادی چندانی نداره پس 1 تومن رو با خوشحالی میدی و کارت رو میگیری !!!!

ممنونم

ممنونم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...