رفتن به مطلب

مشکل نصب نشدن درایور amd روی ویندوز 10 pro 64 bit

badgamer
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان به کمک و راهنمایی نیاز دارم.

من الان دو روز هستش که درگیر نصب کردن یه درایورم.خواستم روی ویندوز 10 pro 64 bit درایور ورژن 17.7.1 رو نصب کنم که از سایت p30download گرفته بودم دیدم زمانی که به قسمت نصب درایور کارت گرافیک رسید سیستم هنگ کرد(صفحه سیاه میشه و هیچ دکمه ای هم کار نمی کنه) فکر کردم شاید درایور مشکل داره برای همین دوباره دانلودش کردم از یه سایت دیگه وباز همون مشکل به وجود اومد دقیقا همون قسمت قبل یعنی زمانی که میرسه به بخش نصب درایور کارت گرافیک(Installing AMD Display Driver) برای بار سوم این بار با قند ش ک ن از خود سایت amd درایور رو دانلود کردم.همین نسخه 17.7.1 بازم مشکل وجود داشت.اولش فکر کردم شاید مشکل از کارت باشه( R9 280X MSI TW F ) برای همین با یه کارت دیگه تست کردم( ASUS R9 390 ) ولی مشکل همچنان پابرجاست!درایور رو عوض کردم واین بار نسخه 17.5.1 رو دانلود کردم مشکل حل نشد.درایور 17.4.4 رو به سفارش یکی از کاربران از سایت Guru3D.com دانلود کردم که به گفته خودش استیبله و کاربران سایت Guru3D.com هم بهش امتیاز بالا دادن بازم مشکلم حل نشد.ویندوز رو آپدیت کردم هنوز مشکل حل نشده.با استفاده از برنامه DriverPack-Online و   هم تست کردم بازم نشد تا الان بیشتر از 4 گیگ حجم اینترنتم برای دانلود درایور و 2 گیگ هم برای آپدیت ویندوز حروم شده و مشکلم هنوز هم پابرجاست.

به شخصی که کارت رو ازش تهیه کردم پیام دادم میگه روی ویندوز 7 ازش استفاده کرده بدون هیچ مشکلی با درایور whql-win7-64bit-radeon-software-crimson-16.10.1-oct13 

این مشکل رو فقط با درایور AMD دارم.کارت قبلی Zotac 750TI بود و از  درایور nVIDIA GeForce Driver 384.76 win 10 x64  استفاده می کردم بدون هیچ مشکلی . دوست دارم به خاطر دایرکت ایکس 12 هم که شده بر نگردم به ویندوز 8.1 یا 7 و توی همین ویندوز 10 بمونم.

فقط دیروز قبل از نصب درایور یه ارور میداد سیستم که عکسش رو میزارم.البته الان دیگه ارور نمیده ولی مشکل هنوز پابرجاست.

596f82ab2c9e8_errorsystem32amd.jpg.f02a1f7a88f160f6f12334c5d595fc87.jpg.7bb0b0523bc542dc32f24979d0b76b29.jpg

و این عکس هم یه ثانیه قبل از هنگ کردن سیستمه دقیفا از این نقطه به بعد صفحه سیاه میشه و منم مجبور میشم سیستم رو ریستارت کنم.

20170719_210813.thumb.jpg.0b070d60d423e731853c45c95cace82c.jpg

مشخصات دقیق سیستم من

Mother Board: MSI B150 GAMING PRO

CPU: Pentium G 4560

VGA: MSI R9 280X 3G TWIN FROZR IV

RAM: Apacer Panther 8GB DDR4 2400MHz

SSD: Palit 120G

Power: Toughpower 700W 80Plus Bronze

چند تا هارد دیگه هم دارم یه ssd 250g و دوتا هارد 500 گیگ که ویندوز رو روی همون ssd 120g نصب کردم.

الان فقط یه راه مونده که انجامش ندادم و اونم اینه که با استفاده از سی دی راه انداز داخل جعبه یه تست انجام بدم البته اونم فکر نکنم درایورش برای ویندوز 10 باشه چون گرافیک یکم قدیمیه و زمان انتشار این گرافیک ویندوز 10 نبوده.برای این کار باید سی دی راه انداز رو ببرم پیش کسی دیگه تا محتویاتش رو برام بریزه روی فلش چون سیستم خودم دیویدی رایتر نداره و کارم رو با فلش و هارد اکسترنال راه می ندازم.

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

ای کاش با نرم‌افزار Display Driver UnInstaller درایور گرافیک nVIDIA رو کاملا پاک می‌کردین

چک کنین ببینین ویندوزتون سالمه!؟ DLL های مورد نیاز رو دارین!؟ و ...

یک نکته‌ای که وجود داره اینه که زمانی که درحال نصب درایور هستین سعی کنین نت‌تون قطع باشه

و تیک مربوط به خوندن اطلاعات از نت رو هم وردارین

همچنین از سایت AMD چک کنین - با نرم افزار انتخاب خودکار و هوشمند گرافیک - تا بتونه بهترین و جدیدترین درایور رو بهتون بده...

در آخر لازمه عرض کنم چک کنین اشتباهی درایور گرافیک‌های لپ‌تاپ رو نگرفته باشین

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود دوست عزیز

ای کاش با نرم‌افزار Display Driver UnInstaller درایور گرافیک nVIDIA رو کاملا پاک می‌کردین

چک کنین ببینین ویندوزتون سالمه!؟ DLL های مورد نیاز رو دارین!؟ و ...

یک نکته‌ای که وجود داره اینه که زمانی که درحال نصب درایور هستین سعی کنین نت‌تون قطع باشه

و تیک مربوط به خوندن اطلاعات از نت رو هم وردارین

همچنین از سایت AMD چک کنین - با نرم افزار انتخاب خودکار و هوشمند گرافیک - تا بتونه بهترین و جدیدترین درایور رو بهتون بده...

در آخر لازمه عرض کنم چک کنین اشتباهی درایور گرافیک‌های لپ‌تاپ رو نگرفته باشین

سلام

یادم رفت بگم هر بار با استفاده از DDU درایور قبلی رو پاک می کردم و در مورد ویندوز هم همین دیروز آپدیتش کردم .اگر مشکلی داشت ویندوز باید تا الان درست شده باشه و فایلی که شما میگید اگه قبلا پاک شده الان حتما دوباره توسط ویندوز دانلود شده.ولی بازم می تونم چک کنم فقط چطوری باید چک کنم؟راهنمایی می کنید.

در مورد اینترنت هم امتحان کردم هم زمانی که به اینترنت وصل بودم با قند ش ک ن هم بدون اینترنت تست کردم فرقی نکرد باز هم مشکل هنگ کردن و تاریک موندن صفحه و جود داره.این تیک خوندن اطلاعات از روی نت رو از کجا باید بردارم.اگه منظور شما اول نصب درایور هست همون جایی که باید بین دو گزینه اکسپرس اینستال و کاستوم اینستال یکی رو باید انتخاب کنیم.اونجا هم تست کردم زدم روی گزینه کاستوم اینستال و به جز درایور خود کارت تیک بقیه گزینه ها رو برداشتم باز هم مشکل وجود داره.

ودر آخر از طریق سایت AMD آخرین درایور کارت R9 280X رو چک کردم که ورژن 17.7.1 بود که یکی از کاربران هم عکس برام فرستاد با همین کارت روی ویندوز 10 64 بیتی نصبش کرده بود و بدون مشکل استفاده می کرد. R9 280X برای لپتاپ نداریم فقط برای دسکتاپه. بعد بالا هم گفتم تا الان بیش تر از 4 تا درایو رو چک کردم که بلاخره باید یکیش جواب میداد ولی نداد.:(

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، badgamer گفته است :

سلام

یادم رفت بگم هر بار با استفاده از DDU درایور قبلی رو پاک می کردم و در مورد ویندوز هم همین دیروز آپدیتش کردم .اگر مشکلی داشت ویندوز باید تا الان درست شده باشه و فایلی که شما میگید اگه قبلا پاک شده الان حتما دوباره توسط ویندوز دانلود شده.ولی بازم می تونم چک کنم فقط چطوری باید چک کنم؟راهنمایی می کنید.

در مورد اینترنت هم امتحان کردم هم زمانی که به اینترنت وصل بودم با قند ش ک ن هم بدون اینترنت تست کردم فرقی نکرد باز هم مشکل هنگ کردن و تاریک موندن صفحه و جود داره.این تیک خوندن اطلاعات از روی نت رو از کجا باید بردارم.اگه منظور شما اول نصب درایور هست همون جایی که باید بین دو گزینه اکسپرس اینستال و کاستوم اینستال یکی رو باید انتخاب کنیم.اونجا هم تست کردم زدم روی گزینه کاستوم اینستال و به جز درایور خود کارت تیک بقیه گزینه ها رو برداشتم باز هم مشکل وجود داره.

ودر آخر از طریق سایت AMD آخرین درایور کارت R9 280X رو چک کردم که ورژن 17.7.1 بود که یکی از کاربران هم عکس برام فرستاد با همین کارت روی ویندوز 10 64 بیتی نصبش کرده بود و بدون مشکل استفاده می کرد. R9 280X برای لپتاپ نداریم فقط برای دسکتاپه. بعد بالا هم گفتم تا الان بیش تر از 4 تا درایو رو چک کردم که بلاخره باید یکیش جواب میداد ولی نداد.:(

دوست عزیز ویندوزتون احتمالا فایل‌های مورد نیاز رو نداره

آنتی‌ویروس رو موقع نصب غیرفعال کنین

و یا اصلا قید نصب به این روش رو بزنین!

بعد از زدن دکمه اینستال،‌ توی درایو C پوشه‌ای مربوط به AMD DRIVER تشکیل می‌شه

می‌تونین از Device Manager و زدن گزینه آپدیت و دادن آدرس این پوشه به راحتی گرافیک رو - بدون نیاز به فایل نصب - آپدیت کنین و نرم افزارهای جانبی رو نصب نکنین دیگه...

تست و اعلام کنین

موفق باشین

لینک به دیدگاه

سلام

با روشی که شما گفتید هم تست کردم بازم نشد سیستم هنگ کرد:(

فکر کنم مشکل سخت افزاری باشه و کارت مشکل داره چون امروز روی دوتا سیستم دیگه هم تست کردم.سیستم اول ویندوز 10 نسخه 64 بیت داشت مثل سیستم خودم و درایور هم روش نصب بود.کارت گرافیک R9 390 به خوبی روش کار میکنه و هیچ مشکلی هم نداره من گرافیک خودم رو انداختم روی سیستم تا صفحه نمایش پنجره های آبی ویندوز هیچ مشکلی نداشت ولی زمانی که خواست وارد خود ویندوز بشه صفحه سیاه شد و هیچ تصویری نداد!!!

سیستم دوم ویندوز 8.1 نسخه 64 بیت روش نصب بود.هارد سیستم رو انداختم روی سیستم خودم وارد ویندوز شدم درایور مربوط به ویندوز 8.1 رو دانلود کردم زمانی که درایور رو زدم که نصب بشه دقیقا همون جایی که تو سیستم خودم سیستم هنگ می کنه اینجا هم هنگ کرد.(زمان نصی درایور کارت).

با این توضیحات و تست ها فکر کنم مشکل از کارت باشه که درایور به خودش نمی گیره شاید بایوس کارت مشکل داره.کسی سر در میاره.

در ضمن کارت رو بنده هفته قبل از انجمن پرشین تولز و آدرس زیر تهیه کردم.

https://forum.persiantools.com/threads/فروش-کارت-r9-280x-3gb-msi-gaming.875874/

ویرایش شده توسط badgamer
لینک به دیدگاه

همین الان یه R9 390 نصب کردم داخل سیستم بدون هیچ مشکلی درایور ورژن 17.4.4 نصب شد.

کارت 390 رو در آوردم کارت 280X رو جاش زدم به محض ورود به ویندوز سیستم هنگ کرد.کارت 280X مشکل داره اما این مشکل چقدر جدیه بنده نمی دونم.

همین الان که دارم پیام میدم کارت 750TI بدون هیچ مشکلی داره تو سیستم کار میکنه.

ویرایش شده توسط badgamer
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، badgamer گفته است :

همین الان یه R9 390 نصب کردم داخل سیستم بدون هیچ مشکلی درایور ورژن 17.4.4 نصب شد.

کارت 390 رو در آوردم کارت 280X رو جاش زدم به محض ورود به ویندوز سیستم هنگ کرد.کارت 280X مشکل داره اما این مشکل چقدر جدیه بنده نمی دونم.

همین الان که دارم پیام میدم کارت 750TI بدون هیچ مشکلی داره تو سیستم کار میکنه.

پاورتون برای این کارت مناسب هست!؟

اگه در شرایط مساوی دو کارت - از لحاظ تغذیه و پین - یکی هستن، پس احتمال اینکه مشکل سخت افزاری باشه هست

پایه‌های کارت رو تمیز کنین، فن رو چک کنین،‌ دمای اون رو همینطور

همچنین چک کنین ببینین پشت کارت آثار لک و سیاهی روش وجود داره یا خیر (به دقت نگاه کنین)

روی اسلت دیگه‌ی مادربردتون کارت رو تست کردین!؟

در هر صورت می‌تونین کارت رو روی یه سیستم دیگه هم تست کنین و نتیجه رو اعلام کنین

پ.ن: آیا کارت برای ماینینگ استفاده نشده قبلا!؟

از تمام خروجی‌هاش تصویر گرفتین و همین مشکل رو دارین؟!

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

پاورتون برای این کارت مناسب هست!؟

اگه در شرایط مساوی دو کارت - از لحاظ تغذیه و پین - یکی هستن، پس احتمال اینکه مشکل سخت افزاری باشه هست

پایه‌های کارت رو تمیز کنین، فن رو چک کنین،‌ دمای اون رو همینطور

همچنین چک کنین ببینین پشت کارت آثار لک و سیاهی روش وجود داره یا خیر (به دقت نگاه کنین)

روی اسلت دیگه‌ی مادربردتون کارت رو تست کردین!؟

در هر صورت می‌تونین کارت رو روی یه سیستم دیگه هم تست کنین و نتیجه رو اعلام کنین

پ.ن: آیا کارت برای ماینینگ استفاده نشده قبلا!؟

از تمام خروجی‌هاش تصویر گرفتین و همین مشکل رو دارین؟!

پاورم 700 واته.و برای هر دو کارت 390 و 280x  مشکلی نداره جوابگو هست مادربردم فقط یه اسلات گرافیک داره پس نمی تونم روی اسلات دیگه تست کنم.درایور نصب نمیشه که بخوام دما و باقی مشخصات رو چک کنم.gpu-z که نشون نداد اگه برنامه دیگه ای می شناسید که بدون نصب درایو میشه دمای کارت رو نگاه کرد معرفی کنید.

کارت 390 بدون هیچ مشکلی با کابل DVI روی سیستمم تصویر داد درایورش هم نصب شد ولی این 280X که خریدم داره اذیت میکنه الان با کابل HDMI هم تست می کنم ببینم درست میشه یا نه.

مشکل از بایوس نیست؟ چون وقتی درایو نصب نیست کارت داره کار میکنه و تصویر هم میده ولی وقتی درایور رو نصب میکنم سیستم هنگ می کنه و تصویر سیاه میشه.

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، badgamer گفته است :

پاورم 700 واته.و برای هر دو کارت 390 و 280x  مشکلی نداره جوابگو هست مادربردم فقط یه اسلات گرافیک داره پس نمی تونم روی اسلات دیگه تست کنم.درایور نصب نمیشه که بخوام دما و باقی مشخصات رو چک کنم.gpu-z که نشون نداد اگه برنامه دیگه ای می شناسید که بدون نصب درایو میشه دمای کارت رو نگاه کرد معرفی کنید.

کارت 390 بدون هیچ مشکلی با کابل DVI روی سیستمم تصویر داد درایورش هم نصب شد ولی این 280X که خریدم داره اذیت میکنه الان با کابل HDMI هم تست می کنم ببینم درست میشه یا نه.

مشکل از بایوس نیست؟ چون وقتی درایو نصب نیست کارت داره کار میکنه و تصویر هم میده ولی وقتی درایور رو نصب میکنم سیستم هنگ می کنه و تصویر سیاه میشه.

توی این‌جور موارد که فرمودین ( وقتی درایو نصب نیست کارت داره کار میکنه و تصویر هم میده ولی وقتی درایور رو نصب میکنم سیستم هنگ می کنه و تصویر سیاه میشه) معمولا ایراد یا از ویندوز یا سخت‌افزاره

بخاطر این شکم به پاور هم بود که بعضی موارد اینطور میشد...

اگه بقیه سوالاتم رو پاسخ بدین بهتر میتونم راهنمایی کنم...

منظورم از تست دما این بود که دست بزنین به جهت‌های مختلف کارت - زمان روشن بودن - ببینین داغ میکنه یا خیر...

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

توی این‌جور موارد که فرمودین ( وقتی درایو نصب نیست کارت داره کار میکنه و تصویر هم میده ولی وقتی درایور رو نصب میکنم سیستم هنگ می کنه و تصویر سیاه میشه) معمولا ایراد یا از ویندوز یا سخت‌افزاره

بخاطر این شکم به پاور هم بود که بعضی موارد اینطور میشد...

اگه بقیه سوالاتم رو پاسخ بدین بهتر میتونم راهنمایی کنم...

منظورم از تست دما این بود که دست بزنین به جهت‌های مختلف کارت - زمان روشن بودن - ببینین داغ میکنه یا خیر...

بله هیپ پایپ ها گرم میشه.

بنده کارت رو روی یه سیستم 1150 هم یه ساعت قبل تست کردم سیستم مال یکی از اقوام بود این بار با استفاده از کابل hdmi و پاور green 850 oc 80 plus gold اما چون توی ویندوز از قبل درایور نصب بود بعد از ورود به ویندوز سیستم دوباره هنگ کرد و صفحه سیاه شد.

ویرایش شده توسط badgamer
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، badgamer گفته است :

بله هیپ پایپ ها گرم میشه.

بنده کارت رو روی یه سیستم 1150 هم یه ساعت قبل تست کردم سیستم مال یکی از اقوام بود این بار با استفاده از کابل hdmi و پاور green 850 oc 80 plus gold اما چون توی ویندوز از قبل درایور نصب بود بعد از ورود به ویندوز سیستم دوباره هنگ کرد و صفحه سیاه شد.

پایه‌های کارت رو تمیز کنین، فن رو چک کنین

همچنین چک کنین ببینین پشت کارت آثار لک، سیاهی و سوختگی وجود داره یا خیر (به دقت نگاه کنین)

کارت برای ماینینگ استفاده نشده قبلا!؟

این تستی که گفتین روی مانیتور خودتون بوده یا خیر!؟ (ممکنه مشکل ست شدن فرکانس یا رزولوشن و یا ... باشه که بعید می‌دونم)

اگه جواب بالایی‌ها رو ندین نمیشه گفت قطعا سخت‌افزاریه (با وجود اینکه شواهد و گفته‌هاتون تا اینجا اینو نشون میده)

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

پایه‌های کارت رو تمیز کنین، فن رو چک کنین

همچنین چک کنین ببینین پشت کارت آثار لک، سیاهی و سوختگی وجود داره یا خیر (به دقت نگاه کنین)

کارت برای ماینینگ استفاده نشده قبلا!؟

این تستی که گفتین روی مانیتور خودتون بوده یا خیر!؟ (ممکنه مشکل ست شدن فرکانس یا رزولوشن و یا ... باشه که بعید می‌دونم)

اگه جواب بالایی‌ها رو ندین نمیشه گفت قطعا سخت‌افزاریه (با وجود اینکه شواهد و گفته‌هاتون تا اینجا اینو نشون میده)

فنها هر دو سالمن و بدون صدا کار می کنن.منظور از پایه کارت همون لبه های زرد رنگ pcb رو می گید که داخل در گاه pci-expres میشنه؟با چی تمیز کنم؟

در مورد پشت کارت هم نگاه کردم چیزی معلوم نیست چون برد کارت رنگش مشکیه.من نشونی از سیاه شدگی نتونستم ببینم.

تست روی مانیتور فامیلمون بود مانیتور بنده 20 اینچه و hdmi نداره.روزلویشن مانیتورم 1600در900 پیکسله و لی مانیتور فامیلمون 1080p

البته من روی مانیتور خودم هم چک کردم مشکل حل نشد.خیلی عجیبه با نصب درایور این بلا سر کارت میاد حالا فرق نمی کنه نسخه 17.7.1 باشه یا 17.4.4 یا هر ورژن دیگه ای.

کارت رو دادم دست دامادمون گفت سیستمش ویندوز7 نصبه.شخصی که کارت رو ازش خریدم گفت روی ویندوز 7 از کارت استفاده می کرده.بهش پیام دادم هنوز آنلاین نشده تا جواب بده خدا به خیر کنه الان پشیمونم چرا تو خرید کارت عجله کردم باید حواصم رو بیشتر جمع می کردم. چهار پنج سال پیش هم یه کارت 4870x2 از برند سافایر از یه نفر تو همین انجمن خریدم که مشکل داشت و تصویر نمیداد هر کاری کردم اون شخص زیر بار نرفت و گفت کارت رو سالم فرستاده.خدا به خیر کنه مردم چه پولایی از گلوشون پایین میره.انشالله این کارت مثل اون 4870x2 نشه و این بنده خدا شخص درستی باشه.خودم هم مقصرم تو خرید عجله کردم باید از فروشنده در خواست تست دما  توی فول لود،اسیک و عکس از gpu-z میکردم که نکردم.یک ماهه دارم دنبال یه گرافیک تو رنج 500 600 می گردم آخرش یه بی دقتی شد این وضعیت.

خدا به خیر کنه.

لینک به دیدگاه

با یه دستمال و مقداری الکل تمیز کنین...

کارت احتمالا برای ماین استفاده شده و اخرین روزهای عمرش بوده...

از این کارت ها بنده روی سیستم های زیادی بستم که سالیان سال هست دارن بدون هیچ گونه مشکلی بهترین فریم ها رو تو بازی ها میگیرن

پس صرفا نباید بخاطر نوع کارت این دید رو داشته باشیم...

ببر بیرون یا خودت خمیر کارت رو هم تعویض کن اگه تواناییش رو داری و مجدد تست کن (اینطور چیپ ها و روی برد رو هم میبینی و اگه مشکلی مثل سوختن یا ... باشه بطور فیزیکی ممکنه مشاهده کنی، البته ممکن هم هست قابل مشاهده نباشه) از خمیر مرغوب استفاده کن...

البته تعویض خمیر هم احتمالش کمه که مشکلش رو حل کنه

چند روزه کارت رو خریدین؟

اگه فروشنده زیر بار نرفت باید بدین تعمیرکار که فکر کنم توی همین فروم هم دوستان تعمیرکار هستن.

امیدوارم مشکل زیادی نداشته باشه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

با یه دستمال و مقداری الکل تمیز کنین...

کارت احتمالا برای ماین استفاده شده و اخرین روزهای عمرش بوده...

از این کارت ها بنده روی سیستم های زیادی بستم که سالیان سال هست دارن بدون هیچ گونه مشکلی بهترین فریم ها رو تو بازی ها میگیرن

پس صرفا نباید بخاطر نوع کارت این دید رو داشته باشیم...

ببر بیرون یا خودت خمیر کارت رو هم تعویض کن اگه تواناییش رو داری و مجدد تست کن (اینطور چیپ ها و روی برد رو هم میبینی و اگه مشکلی مثل سوختن یا ... باشه بطور فیزیکی ممکنه مشاهده کنی، البته ممکن هم هست قابل مشاهده نباشه) از خمیر مرغوب استفاده کن...

البته تعویض خمیر هم احتمالش کمه که مشکلش رو حل کنه

چند روزه کارت رو خریدین؟

اگه فروشنده زیر بار نرفت باید بدین تعمیرکار که فکر کنم توی همین فروم هم دوستان تعمیرکار هستن.

امیدوارم مشکل زیادی نداشته باشه

کارت شبنه هفته قبل خریداری شده و سه شنبه عصر از تیپاکس تحویل گرفتم.یکم طول کشید رسید دستم.هنوز منتظرم آنلاین بشه جواب پیام هام رو بده.انشالله درست میشه.

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، badgamer گفته است :

کارت شبنه هفته قبل خریداری شده و سه شنبه عصر از تیپاکس تحویل گرفتم.یکم طول کشید رسید دستم.هنوز منتظرم آنلاین بشه جواب پیام هام رو بده.انشالله درست میشه.

قاعدتا چون دو روز از خرید کارت گذشته و شما این تاپیک رو زدین

فروشنده باید پاسخگو باشه...

روز اول مشکلی نداشتین؟ یا از همون اول اینطور بودش؟

از اولین مشکل به فروشنده پیام دادین!؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اطلاعات شما یه مقدار متناقضه هستش .

مثلا توی پست اول نوشتید :

اولش فکر کردم شاید مشکل از کارت باشه( R9 280X MSI TW F ) برای همین با یه کارت دیگه تست کردم( ASUS R9 390 ) ولی مشکل همچنان پابرجاست!

از این جمله بر میاد که درایور با 390 هم نصب نشده .

در پست شماره 6 نوشتید :

همین الان یه R9 390 نصب کردم داخل سیستم بدون هیچ مشکلی درایور ورژن 17.4.4 نصب شد

که کاملا برخلاف هم دیگه هستند

اگر 390 نصب میشه و 280X نصب نمیشه به احتمالا 99 درصد مشکل سخت افزاریه .

کارت رو پس بدید خلاص !

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

احتمال دستکاری در بایوس کارت وجود داره . 

این ورژن رو نصب کنید و تست بگیرید 

16.9.2

اگه بایوس دستکاری شده باشه با این ورژن مشکلی نخواهد داشت 

ویرایش شده توسط babak_11
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

قاعدتا چون دو روز از خرید کارت گذشته و شما این تاپیک رو زدین

فروشنده باید پاسخگو باشه...

روز اول مشکلی نداشتین؟ یا از همون اول اینطور بودش؟

از اولین مشکل به فروشنده پیام دادین!؟

بله پیام دادم دیروز چون تا دیروز مطمعن نبودم مشکل از کارت باشه فکر می کردم مشکل از ویندوز منه.از دیروز فروشنده آنلاین نشده .منتظرم ببینم چی جواب میده.

در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

دوست عزیز اطلاعات شما یه مقدار متناقضه هستش .

مثلا توی پست اول نوشتید :

اولش فکر کردم شاید مشکل از کارت باشه( R9 280X MSI TW F ) برای همین با یه کارت دیگه تست کردم( ASUS R9 390 ) ولی مشکل همچنان پابرجاست!

از این جمله بر میاد که درایور با 390 هم نصب نشده .

در پست شماره 6 نوشتید :

همین الان یه R9 390 نصب کردم داخل سیستم بدون هیچ مشکلی درایور ورژن 17.4.4 نصب شد

که کاملا برخلاف هم دیگه هستند

اگر 390 نصب میشه و 280X نصب نمیشه به احتمالا 99 درصد مشکل سخت افزاریه .

کارت رو پس بدید خلاص !

موفق باشید .

دوست عزیز این پست  توضیحم رو اشتباه نوشتم معذرت می خوام منظورم از کارت 390 در اصل درایور 17.7.1 بودش که ریختم تو فلش دادم به فامیلمون (کارت 390 داره) اونم درایور رو خواست نصب کنه سیستمش هنگ کرد برای همین روز اول فکر کردم شاید مشکل از درایورباشه چون از سایت پی سی دانلود گرفته بودم و حجم درایور با نسخه داخل سایت amd فرق می کرد.بعد که از سایت amd درایور رو دانلود کردم بازم مشکل وجود داشت.کارت 390 رو گذاشتم روی سیستم و درایور 17.4.4 رو نصب کردم بدون مشکل نصب شد ولی وقتی کارت 280x رو دوباره وصل کردم به برد و کامپیوتر رو روشن کردم به محض ورود به ویندوز سیستم دوباره هنگ کرد چون درایور از قبل نصب شده بود.

خودم هم دوست دارم کارت رو پس بدم اما فروشنده هنوز جوابم رو نداده.

در 42 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

احتمال دستکاری در بایوس کارت وجود داره . 

این ورژن رو نصب کنید و تست بگیرید 

16.9.2

اگه بایوس دستکاری شده باشه با این ورژن مشکلی نخواهد داشت 

باشه این نسخه رو هم تست می کنم.

فقط این ورژن برای ویندوز 10 هم وجود داره یا نه؟

ویرایش شده توسط badgamer
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

بله عزیز جواب میده نسخه ویندوز 10 رو دان کنید 

سلام

درایوری که گفتید رو دانلود کردم .درست مثل بقیه درایورها موقع نصب سیستم هنگ کرد و صفحه سیاه شد منم مجبور شدم سیستم رو ریستارت کنم.هنوز فرقی نکرده.

16.9.2.thumb.jpg.20ce0ce768aa09e2e8fc475f26b6103d.jpg

یه نکته که همین الان متوجه شدم اینه وقتی کارت رو میزنم روی برد و سیستم رو روشن می کنم هیپ پایپ انتقال حرارت و پشت چیپ مرکزی (منظورم پشت برد گرافیکه) یکم داغ میشه خیلی کم شاید 10 یا نهایتا 15 درجه. ولی وقتی می زنم درایور نصب بشه دما تقریبا دوبرابر میشه و هم لوله و هم پشت برد داغتر میشه.

بعد قبل از این که درایور رو نصب کنم با برنامه gpu-z di چندتا عکس گرفتم.نمی دونم اینا خبر خوبی هست یا نه امیدوارم خوب باشه.:(

280x.thumb.jpg.4436a06062a8049f6ddfc767bc5152ff.jpg

ویرایش شده توسط badgamer
لینک به دیدگاه

اگر روی یه مین دیگه هم این مشکلات رو داره به نظرم سخت افزاری میتونه باشه و باید با فروشنده در تماس باشید 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

اگر روی یه مین دیگه هم این مشکلات رو داره به نظرم سخت افزاری میتونه باشه و باید با فروشنده در تماس باشید 

بله روی  مین 1150 و 775 هم همین مشکلات وجود داره.

فروشنده هنوز جواب نداده.

لینک به دیدگاه

سلام داداش منم یه گرافیک 980 انویدیا داشتم میخواستم درایورو به نسخه 384 جدیدترین اپدیت کنم. اما وسط اپدیت هی عین شما ارور میداد و بجای اون فایل dll که مربوط به درایور amd هست برای من مروبوط به انویدیا بود اولشم nv داشت. هرکاری کردم نشد با نرم افزاار مخصوصم درایورو پاک کردم همه چیزش اما هنوز مشکل پابرجا بود. اخرش رفتم از توی فولدرای ویندوز دیدم همه چیز پاک نشده بعد همرو پاک کردم اما بازم حل نشد. بعد رفتم دوباره نصب کنم زدم نصب کاستوم بعد گزینه پاک کردن درایور قبلیو زدم بعد حل شد و کاملا نصب شد. شما هم ببین درایور  amd هم همچین گزینه ای داره؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

سلام داداش منم یه گرافیک 980 انویدیا داشتم میخواستم درایورو به نسخه 384 جدیدترین اپدیت کنم. اما وسط اپدیت هی عین شما ارور میداد و بجای اون فایل dll که مربوط به درایور amd هست برای من مروبوط به انویدیا بود اولشم nv داشت. هرکاری کردم نشد با نرم افزاار مخصوصم درایورو پاک کردم همه چیزش اما هنوز مشکل پابرجا بود. اخرش رفتم از توی فولدرای ویندوز دیدم همه چیز پاک نشده بعد همرو پاک کردم اما بازم حل نشد. بعد رفتم دوباره نصب کنم زدم نصب کاستوم بعد گزینه پاک کردن درایور قبلیو زدم بعد حل شد و کاملا نصب شد. شما هم ببین درایور  amd هم همچین گزینه ای داره؟

گرافیک قبلیم انویدیا بود و زمانی که تست کردم اصلا تا قبلش یک بار هم درایور amd نصب نکرده بودم.بعد من هربار که درایور جدید نصب می کنم قبلش با DDUدرایور قبلی رو پاک می کنم.

این کارت رو روی سه تا سیستم تا اینجا تست کردم.1151 که سیستم خودمه.هم با ویندوز 10 نسخه pro 64 bit هم ویندوز 8.1 64 بیت.

سیستم 1150 مال یکی از فامیلامون که ویندوز 10 64 بیت روش نصبه و تازه یه کارت r9 390 خریده و داره بدون مشکل ازش استفاده می کنه.اما وقتی من گرافیک رو میندازم روی سیستمش وارد ویندوز که میشه سیستمش هنگ می کنه چون درایور رو سیستم نصبه.

سیستم 775 قدیمی که مال دامادمونه و ویندوز 7 64بیت روش نصبه. و کارت گرافیک اونم انویدیاست و تا قبل از تست کارت من درایور amd رو نصب نکرده بود رو سیستمش.

گرافیک روی هیچ کدوم از این سیستم ها جواب نداد پس معلومه مشکل از گرافیکه نه ویندوز یا درایور.فقط نمی دونم مشکل تا چه قدر حاده میشه کاریش کرد یا نه.

فروشنده هم که تا الان جواب نداده نمی دونم چی کار کنم.حیرون موندم.این کارت 750ti هم که الان دارم روی سیستم استفاده می کنم تا دوسه روز دیگه باید بدم به کسی.از قبل فروختمش و با پولش و یه مقدار از جیب  این 280x رو خریدم. اینم که این جوری شد.

لینک به دیدگاه

از همه دوستان که تو این چند روز زحمت کشیدن ممنونم .

فروشنده  مسولیت کارت رو قبول کردن و گفتن کارت رو براشون پس بفرستم.دیگه نیازی به مزاحمت بیشتر برای عزیزان نیست از همه خیلی ممنون.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...