رفتن به مطلب

کدام نسخه ویندوز10 ؟

amin110
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در هم اکنون، omidsolo گفته است :

amin110 :: پیفام فوق معنیش اینه که آپدیت مورد نظر قبلا نصب شده و نیازی به نصب مجدد نیست.

ممنون.

لینک به دیدگاه

اگه نسخه 1703 هستین همین چند ساعت پیش مایکروسافت آپدیت جدیدی داد که مشکلات قبلی رو برطرف میکنه، از اینجا دانلود و نصب کنید:

http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/updt/2017/07/windows10.0-kb4032188-x64_6ad9a3a45bf7c74c8b397b358ce21dd7a45f19b5.msu

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/31, 09:03:33، omidsolo گفته است :

درود

هر نسخه ای که بگیرین مجبورین اول خود ویندوز رو نصب کنین و بعد آپدیت کنین!

فقط اینکه لازم نیست از ویندوز آپدیت استفاده کنین، از اینجا آپدیت مربوط رو دستی دانلود و نصب کنین تا برای استفاده های بعدی هم داشته باشین:

https://support.microsoft.com/en-us/help/4018124/windows-10-update-history

* کاربران زیادی از مشکلات آخرین آپدیت ورژن 1703 گله کردن، توصیه میشه یکی قبل از آخری که KB4022716 هست رو استفاده کنی.

از نسخه Enterprise استفاده کن چون میتونی Windows Telemetry رو توسط این اسکریپت بطور کامل غیر فعال کنی، امکانی که در نسخه های دیگه وجود نداره، خیلی از شخصی سازی های پیشرفته در نسخه های Home و Pro غیر فعال شدن، حتی اگه تغییرات مربوط رو توی رجیستری انجام بدی ویندوز اونا رو نمیخونه، پس بهترین گزینه Enterprise هست:

اسکریپت های شخصی سازی ویندوز

در مورد آنتی ویروس ایرانی ها علاقه عجیبی به نرم افزار های امنیتی روسی دارن، ولی Comodo و ZoneAlarm هم نسخه کاملا رایگان دارن.

ضمن اینکه McAfee Virus Scan Enterprise 8.8 Patch 9 یکی از بهترین های دنیاست و جالب اینکه هیچگونه سیستم licensing توی اون تعبیه نشده یعنی میتونین نصب و همیشه استفاده کنین!

McAfee رو امروز آپلود میکنم واستون.

*** این پست در پاسخ به دوستمون amin110 هست، لطفا دوستان نظراتتون رو مستقیم در پاسخ به ایشون بیان کنین.

سلام

آنتي ويروس McAfee Virus Scan Enterprise 8.8 Patch 9 را هنوز آپلود نكرديد. اگه داريد لطفا آپلود كنيد تا نصب كنيم. من ويندوز 10 نسخه 1703 دارم كه پچ 8 نصب نميشه. تمام سايتها هم فايل نصبي  پچ 8 گذاشتن و پچ 9 را بصورت جداگانه گذاشتن كه اول بايد آنتي ويروس نصب بشه بعد پچ 9. اما اين نسخه از ويندوز 10 اجازه نصب به پچ 8 نميدهد.

لینک به دیدگاه

سلام.

درمورد ویندوز 10 چیز زیادی نمیدونم. اما دربارۀ آنتی ویروس:

خودم اینو دارم چندین ماهه:

http://www.superantispyware.com

و تا الآن هم مشکل خاصی برام پیش نیومده از بابت ویروس.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام.

درمورد ویندوز 10 چیز زیادی نمیدونم. اما دربارۀ آنتی ویروس:

خودم اینو دارم چندین ماهه:

http://www.superantispyware.com

و تا الآن هم مشکل خاصی برام پیش نیومده از بابت ویروس.

ممنون از شما. من از وقتي ويندوز 10 نصب كرده‌ام آنتي ويروس total security360  استفاده ميكنم و خيلي هم راضيم. قبلا فقط به McAfee Virus Scan Enterprise اعتقاد داشتم كه با ويندوز 10 مشكل داره. گفتم ببينم راهي هست كه بشه نصبش كرد. ظاهرا فقط پچ 9 نصب ميشه.

ولي همين الان پچ 3 را نصب كردم روي ويندوز 10 نسخه 1703 و كار ميكنه!!!!!

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، atguli گفته است :

سلام

آنتي ويروس McAfee Virus Scan Enterprise 8.8 Patch 9 را هنوز آپلود نكرديد. اگه داريد لطفا آپلود كنيد تا نصب كنيم. من ويندوز 10 نسخه 1703 دارم كه پچ 8 نصب نميشه. تمام سايتها هم فايل نصبي  پچ 8 گذاشتن و پچ 9 را بصورت جداگانه گذاشتن كه اول بايد آنتي ويروس نصب بشه بعد پچ 9. اما اين نسخه از ويندوز 10 اجازه نصب به پچ 8 نميدهد.

درود عزیزم

McAfee Virus Scan Enterprise 8.8 Patch 9

http://www.omidsoft.ir/download/McAfee.exe

DAT Updates Link

https://www.mcafee.com/apps/downloads/security-updates/security-updates.aspx?region=us

ETC

http://omidsoft.ir

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، omidsolo گفته است :

درود فراوان

خيلي زحمت كشيدي دوست عزيز. دمت گرم. عالي بود. نصب كردم خيلي خوبه. 

ويندوز 10 پرو 1703دارم كه پيوسته آپديت ميشه و چون از اول اينسايدر بودم با نصب نسخه نهايي، بطور رايگان برام اكتيو شد. من با اين نسخه مشكلي ندارم.

ویرایش شده توسط atguli
لینک به دیدگاه

دوستان من نزدیک ۳۰ بار ویندوز ۱۰ نصب کردم نسخه های مختلف و ورژن های مختلف اینسایدر (rs3) و همچنین ورژن های 1511 و 1607 و 1703.

بر اساس تجربه میگم برای اینکه بیشترین سرعت رو داشته باشین اخرین بیلد ورژن 1607 نسخه education (اینترپرایز نه) رو نصب کنین. حالا دلیلشو میگم:

اول اینکه نسخه های مختلف 1703 تو سیستم من نسبت به 1607 توی بازی ها لگ داشت و سرعت بوت خیلی کند تر بود. نظر دوستان هم متینه ولی واسه من این مشکل وجود داشت.

دوم اینکه چرا نسخه education. ماکروسافت تو ورژن 1607 نسخه ادوکیشن کورتانا رو به طور کامل حذف کرده. شاید بگین با نرم افزار ها و دست کاری تو gpedit یا regedit بتونین غیر فعالش کنین. ولی تو ورژن 1607 بطور کامل غیر فعال شده و یه نرم افزار دیگه به نام search جایگزینش شده. همچنین موارد اضافی ویندوز که از اینترنت استفاده میکردن غیرفعال شده.

سوم اینکه نسخه ادوکیشن ورژن 1703 کورتانا غیر فعال نشده و هنوز هم تو سیستم من لگ بود.

تست هایی که من انجام دادم همه اپدیت هارو هر دفعه به صورت انلاین و مستقیم نصب کردم. همه ی کار هارو یکسان انجام دادم. تنها تفاوت کارم ورژن ویندوز ها بود.

Windows10 education

1607

14393.1532

لینک دانلود

برای انتخاب نسخه setup.bat رو اجرا کنین بجای setup.exe

New Bitmap Image.jpg

New Bitmap Image.jpg

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

۱۰۰۰ تا منفی بدین برام مهم نیس. اومدم مشکلات یه سریا رو رفع کنم منفی هم میدین؟!

الان همه میگن اخرین نسخه و enterprise بهترینه چون گرون ترین و کامل ترینشه!!!!! خوش باشین

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ar_prv گفته است :

۱۰۰۰ تا منفی بدین برام مهم نیس. اومدم مشکلات یه سریا رو رفع کنم منفی هم میدین؟!?

الان همه میگن اخرین نسخه و enterprise بهترینه چون گرون ترین و کامل ترینشه!!!!! خوش باشین

ممنون از نظرت دوست عزیز..از منفی دوستان دلخور نشو^_^.

راستش من الان چند روزه اخرین نسخه رو نصب کردم ولی خب یمقدار باز بدقلقی داره-_-،البته شایدم بخاطر انتی ویروسی که نصب کردم باشه...

بنظرم ویندوز 10 با تمام کاربرد و سرعت لود و کلا دوستداشتنی بودنش هنوز به ثباتی که ویندوز 7 رسید،نرسیده.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من هم سالهاست که فارغ از ورژن ویندوز فقط ادیشن Enterprise رو نصب میکنم، در ویندوز 10 فقط در نسخه Enterprise کاربر امکان غیر فعال کردن کامل Telemetry رو داره که از ارسال اطلاعات به مایکروسافت جلوگیری میکنه:

اما سازگار ترین نسخه 1511 10856 بود و سپس 1703 15063.

محصولات شرکت ZoneAlarm متاسفانه چند سالی هست که بشدت افت کیفی داشته و مخصوصا با ویندوز 10 ناسازگاری های فراوانی دارن.

همچنین ویندوز 10 نسخه Education بسیار شبیه به Enterprise هست و تنها فرقشون در قرارداد سرویس طولانی مدت هست که در ایران معنایی نداره.

مطمئنا اکثر کاربران این موضوع رو نمیدونن که Education در ایران اقبال چندانی نداره، چون در هر صورت متاسفانه اکثر کاربران ایرانی از نسخه های غیر اصلی ویندوز استفاده میکنن...

لینک به دیدگاه

من نسخه pro ویندوز 10 رو از سایت سافت98 گرفتم بعد از طریق انجمن به روش اسکایپ اکتیو کردم ویندوز رو. ویندوز من به راحتی آپدیت و نصب میشه.برای آنتی ویروس پیشنهاد می کنم یه آنتی ویروس اصلی بخرید.پولش هم خداییش چیزی نمیشه من الان avira 6 ماهه خریدم 24 هزار تومن چون 1 ساله رو موجود نداشت به جای 2 ساله اکانت 6 ماهه گرفتم.ماهی 4 تومن در عوض آنتی ویروس اورجینال با تمام امکانات فعال بدون ترس از کار افتادن آنتی ویروس یا دردسر برای آپدیت شدنش. من واقعا راضیم.

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، amin110 گفته است :

ممنون از نظرت دوست عزیز..از منفی دوستان دلخور نشو

خواهش میکنم دوست عزیز. راستیتش اون منفی هارو یه نفر با ۸ تا اکانت داده کار بچه های لیون نبود?

اگرم باز به مشکلی برخوردی توی ویندوز۱۰ حتما راهکار کامنت اولمو انجام بده.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در در 1396/05/14, 11:15:50، omidsolo گفته است :

همچنین ویندوز 10 نسخه Education بسیار شبیه به Enterprise هست و تنها فرقشون در قرارداد سرویس طولانی مدت هست که در ایران معنایی نداره.

داداش کاملا با نظرت موافقم . ولی فقط این خط که گفتین فرقشون در قرارداده، علاوه بر این خیلی تفاوت های بیشتری داره.

این موارد توی ورژن education غیر فعال شده که توی هیچ سایت ایرانی توضیحی راجبش ندادن:

Delivery optimazation

Get tips,tricks and suggestion az you use windows

Get fun facts tips and more on your lock screen

و چندین مورد دیگه که من حضور ذهن ندارم. همچنین تو ورژن ۱۶۰۷ یا همون anniversary کورتانا غیر فعال شده.

اینم سند حرفم از خود ماکروسافت: لینک

Screenshot_20170806-212244.jpg 

با توجه به لینک و عکسی که از بخشی از متن لینک گذاشتم دقیقا تمام حرفای منو اثبات میکنه. 

من تمام این حرفارو تو کامنت اول توضیح داده بودم ولی یه ادم بیکار که به اندازه ۲۰% من اطلاعات نداره میاد با ده تا اکانت منفی میده. خنده داره این حرکت?

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

دوست من عموما در فروم ها کسانی که به بقیه کمک میکنن یا راهنمایی میدن باید پاسخ شون رو صریحا و مستقیم به استارتر تاپیک بدن و از پاسخ دادن به همدیگه خودداری کنن!

این قانون رو من تو فروم های ایرانی ندیدم، از منفی هم دلخور نشو، متاسفانه عموما مردم اطلاعات قدیمی / غلط / ناقص دارن و با این حال فکر میکنن از همه بیشتر میدونن، بدون اینکه به خودشون زحمت جستجو در اینترنت رو بدن!

البته این جستجو باید به زبان انگلیسی و در سایت های مرجع یا معتبر یا دائره المعارف باشه، چون نویسندگان سایت های ایرانی هم از همین مردم هستن و میزان اطلاعات اشتباه در سایت های حتی معتبر ایرانی کم نیست.

مسلما نسخه سازمانی باید با نسخه آموزشی تفاوت هایی داشته باشه، ولی من جزئیاتشو ندیدم، موفق باشید :12_slight_smile:

1.thumb.png.6497807beb1bf6752baf65074f9c961e.png

2.thumb.png.9c77cfdd843eb6e6c27e669c84e7ad67.png

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، omidsolo گفته است :

دوست عزیز من هم سالهاست که فارغ از ورژن ویندوز فقط ادیشن Enterprise رو نصب میکنم، در ویندوز 10 فقط در نسخه Enterprise کاربر امکان غیر فعال کردن کامل Telemetry رو داره که از ارسال اطلاعات به مایکروسافت جلوگیری میکنه:

اما سازگار ترین نسخه 1511 10856 بود و سپس 1703 15063.

محصولات شرکت ZoneAlarm متاسفانه چند سالی هست که بشدت افت کیفی داشته و مخصوصا با ویندوز 10 ناسازگاری های فراوانی دارن.

مطمئنا اکثر کاربران این موضوع رو نمیدونن که Education در ایران اقبال چندانی نداره، چون در هر صورت متاسفانه اکثر کاربران ایرانی از نسخه های غیر اصلی ویندوز استفاده میکنن...

سلام

میشه در مورد امکان Telemetry بیشتر توضیح بدین؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hellbrain666 گفته است :

سلام

میشه در مورد امکان Telemetry بیشتر توضیح بدین؟

مایکروسافت Telemetry رو بصورت اطلاعات سیستمی که به سرورهای شرکت ارسال میشن تعریف میکنه. از این اطلاعات برای کشف مشکلات امنیتی و پایداری، برای تحلیل مشکلات نرم افزاری، برای بهبود کیفیت ویندوز، برای کمک به تصمیم گیری در مورد امکانات آتی ویندوز و غیره (که ما نمیدونیم) استفاده میشن، هر چند اطلاعات شخصی کاربران ارسال نمیشن ولی بسته به سطح انتخاب شده، اطلاعاتی در حد عادت های کاربر حتی در موقع تایپ، مشخصات کامل سخت افزاری و نرم افزاری از قبیل تمام برنامه های نصب شده و اطلاعاتی از این دست برای ردموند ارسال میشن.

اطلاعات کامل در مورد هر 4 سطح Telemetry در این لینک توضیح داده شده:

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/configuration/configure-windows-telemetry-in-your-organization

با این حال شخصا بعد از نصب ویندوز 10 ادیشن Enterprise بلافاصله غیر فعالش میکنم،  برای این منظور از اسکریپت های آماده من استفاده کنین:

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/15, 22:59:52، omidsolo گفته است :

مایکروسافت Telemetry رو بصورت اطلاعات سیستمی که به سرورهای شرکت ارسال میشن تعریف میکنه. از این اطلاعات برای کشف مشکلات امنیتی و پایداری، برای تحلیل مشکلات نرم افزاری، برای بهبود کیفیت ویندوز، برای کمک به تصمیم گیری در مورد امکانات آتی ویندوز و غیره (که ما نمیدونیم) استفاده میشن، هر چند اطلاعات شخصی کاربران ارسال نمیشن ولی بسته به سطح انتخاب شده، اطلاعاتی در حد عادت های کاربر حتی در موقع تایپ، مشخصات کامل سخت افزاری و نرم افزاری از قبیل تمام برنامه های نصب شده و اطلاعاتی از این دست برای ردموند ارسال میشن.

اطلاعات کامل در مورد هر 4 سطح Telemetry در این لینک توضیح داده شده:

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/configuration/configure-windows-telemetry-in-your-organization

با این حال شخصا بعد از نصب ویندوز 10 ادیشن Enterprise بلافاصله غیر فعالش میکنم،  برای این منظور از اسکریپت های آماده من استفاده کنین:

سلام دوست بزرگوار

من Disable Telemetry را اجرا كردم (ويندوز 10 پرو دارم) كورتانا از بين رفت. چون از اون استفاده مي كنم ، ميشه راهنمايي كنيد چطور برگردونم به حالت اول؟ 

با تشكر

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، atguli گفته است :

سلام دوست بزرگوار

من Disable Telemetry را اجرا كردم (ويندوز 10 پرو دارم) كورتانا از بين رفت. چون از اون استفاده مي كنم ، ميشه راهنمايي كنيد چطور برگردونم به حالت اول؟ 

با تشكر

درود دوست عزیز،

این اسکریپت ها مثل فایل های متنی ویرایش میشن و درک 95% شون بسیار راحته، برای برعکس کردن اثر در بیشتر دستورات True - False یا 00000000 - 00000001 و ... تغییر بدید.

اسکریپت Enable Cortana  رو ضمیمه کردم.

Enable Cortana.reg

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، omidsolo گفته است :

درود دوست عزیز،

این اسکریپت ها مثل فایل های متنی ویرایش میشن و درک 95% شون بسیار راحته، برای برعکس کردن اثر در بیشتر دستورات True - False یا 00000000 - 00000001 و ... تغییر بدید.

اسکریپت Enable Cortana  رو ضمیمه کردم.

Enable Cortana.reg

خيلي ممنون

از ويندوزم ايميج داشتم اونو ريستور كردم. ولي بازم ممنون از شما. مخصوصا بخاطر مكافي اينترپرايز. اونو خيلي دوست داشتم ولي نميتونستم پيدا كنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...