رفتن به مطلب

امان از فروشنده های...

Redwolf10
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

داداشه گلم اینجا ایرانه ما درست کار ترین آدم های روی زمین هستیم چون شیعه هستیم.
بقیه کشور های دیگه کافر هستند از اینتل بگیر با اون لوگو های شیطان پرستیش تا ایسوس تک چشم...........
شما باید بری بپرسی این بابا داره چقدر کرایه مغازه میده که داره این کار هارو میکنه دزد به دنیا نیومده که خیلی چیزا باعث شده وقتی میبینه طرف میلیاردی ......آره  فک میکنه زرنگه از این کارا میکنه.
طرف به من میگفت این گرافیک یک گیگ رو ببر خوبه یک گیگ هم از رم کامپیوتر شعر میشه مرتیکه بز منم خودمو زده بودم کوچه ی ممدینا نمیدونستم ممد خونست
:D .......
از قدیم گفتن شکم گرسنه دین و ایمان نمی شناسه (انسانیت هم که خیلی وقت با پوله اگه پول نباشه انسانیت هم نیست)

خلاصه اخبار ایران و جهان همه بدن ما خوبیم/ما خوبیم همه بدن

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mohammad1070 گفته است :

اسم مغازه بده داداش من پارسال یعنی چن ماه گیش سیستم بستم تو سهند که قطعات تا اینجا عالیع وقیمت  مناسب . ولی ولی .یه مغازه هست فقط دیپ کول میفروشه خیلی گرون فروشه پاور رو  100 تومن گرون میگه بعد میگه لیون پاورارو داده بده اورر کنا اوا هستن کلا همه چی  چرت میگفت من هاردرو با گارانتی سازگار ارقام . سیگیت گرفتم 200 زمانی که لیونم 200 بود از مغازه یگانه

داداش فک کنم تو سهند بهترین لوازم فروش که با انصافه اقای یگانه است

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، saeed ria گفته است :

اره خداییش عالیه روبروش یه مغازه هست . پسر تپله  مخ پدر رو زد کمی بیشتر هزینه کنه حال کردم

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، saeed ria گفته است :

داداش اون گرون فروشه یادم افتاد . دیتا گراف خیلی گرون فروشه . سیستم زده بود 6.700

اومدم دو سه تا از لیون  .بقیه هم از اقای یگانه شد6

اون زمون که لیون دیپ کول دوکاس میداد 189  این دیتا گراف میداد 250  خداییش جه خبره اخه جالبش اینجاس هیچ کدو به جز سی پیو رو نداشت همشو میرفت از اقای یگانه میپرسید قیمت رو دقتم کنی 1080 و 1070 رو فقط اقای یگانه داشت  .بقیه جدید اوردن

ویرایش شده توسط mohammad1070
لینک به دیدگاه

heyf type farsim zaife vagarna az dastane avalin systeme gaming FX 9370 khodam migoftam baratun :))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه بار هم ما برای اولین بار سیستمون رو که از تعمیرش عاجز شده بودیم داریم بیرون واسه تعمیر (spc پاور ایراد داشت و یه موقع هایی الکی میگرفت و خاموش میشد ) بعد یه روز طرف تماس گرفت و رو تمام قطعات سیستم ایراد گذاشت و گفت سوخته .از چیپست مادر برد گرفته تا cpu و پاور (که ایراد اصلی هم از همین پاور بود ) و غیره . بهم گفت ارزش تعمیر نداره یه سیستم جدید بذار برات ببندم . منم گفتم همینو تعمیر کن بده بهم .(یه سیستم قدیمی هم بود ) بعد تحویل گرفتن سیستم به همراه یه فاکتور 600 تومنی (هم زده بود cpu عوض شده هم چیپست و هم پاور جدید و نو انداخته شده ) که بهش گفته بودم یه هارد 1 ترا بندازه و 500 انداخته بود ما سیستم رو روشن کردیم و دیدم با 8 گیگ رم ویندوز 32 بیت ریخته و بالاجبار باید ویندوز عوض میکردم. ما هم کنجکاو شدیم که توی کیس رو یه نگاه بندازیم ببینیم چیکار کرده . کیس که گذاشتم رو زمین دیدم یه خروار خاک تو پاور به اصطلاح نو ای هست که بسته . تازه اول کار بود و با باز کردن در کیس دیدم که سیستم همون قبلیه با این تفاوت که یه پاور دست دو و یه هارد 500 تعمیری روش انداخته .تو فاکتور زده بود چیپست مارد برد عوض شده ولی حتی هیت سینک هم از روی چیپست برداشته نشده بود ، چه برسه به تعویضش. cpu هم همینطور و همون cpu ی قبلی خودم بود .شانسی که آورده بودم این بود که هنوز پول بهش نداده بودم و رفتم هارد و پاورشو بهش برگردوندم . تازه طرف آشنا هم بود .

برعکس این داستان هم برای من اتفاق افتاده . پدرم یه لبتاپ پایین رده پنتیوم به عنوان سیستم حسابداری برای مغازش خرید و در صورتی که هم رو کارتن و هم روی لبتاپ حجم رم رو نوشته دو گیگ ، ولی در کمال تعجب رمی که روی لبتاپ بود 4 گیگ بود . بدون اینکه  لبتاپ تا بحال باز شده باشه (اصلا باز نمیشه و حتی باطریش رو هم نمیشه خارج کرد ) اینم شانس ماعه دیگه . از دستشون در رفته سازنده به جای 2 گیگ 4 گیگ گذاشته .

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، mohammad1070 گفته است :

داداش اون گرون فروشه یادم افتاد . دیتا گراف خیلی گرون فروشه . سیستم زده بود 6.700

اومدم دو سه تا از لیون  .بقیه هم از اقای یگانه شد6

اون زمون که لیون دیپ کول دوکاس میداد 189  این دیتا گراف میداد 250  خداییش جه خبره اخه جالبش اینجاس هیچ کدو به جز سی پیو رو نداشت همشو میرفت از اقای یگانه میپرسید قیمت رو دقتم کنی 1080 و 1070 رو فقط اقای یگانه داشت  .بقیه جدید اوردن

بابا آون دیتاگراف یکم خودشو زرنگ میدونه بعضی جنسارو وقتی گرون میگه میگم بابا لیون خیلی کمتر زده. برگشته میگه لیون جنسای تست شده(انباکس، اورکلاک و...)  رو میده دست مردم درحالی که وقتی یه کارت گرافیک تو لیون انباکس میشه از یه مدل و یکی باز میشه نه همشون. من خودم کارت گرافیک. از لیون خریدم. جعبش پلمپ کارخونه بود. یعنی اینکه حتی اواژنگ گارانتی این محصول بازش نمیکنه. چه برسه لیون

ویرایش شده توسط saeed ria
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 ساعت قبل، M-yousef گفته است :

متاسفانه یک سری افراد اطلاعات زیادی از کامپیوتر ندارن و وقتی میرن توی مغازه به عبارتی میگن آقا یه سیستم خوب بده ببریم اونا هم سوء استفاده میکنن و هر چی دلشون میخواد به مشتری میدن

اگه مردم اطلاعات سخت افزاریشون و زیاد کنن دیگه این اتفاقات پیش نمیاد

یه بار  تو خیابون ولیعصر افتادم دنبال پاور evga و از هر مغازه ای درباره ی موجود بودنش سوال میپرسیدم جواب منفی میداد و میرفتم سراغ مغازه ی بعدی . تا اینکه تو پاساژ رضا وارد یه مغازه شدم و بعد طلب این پاور طرف گفت پاورای evga الکی گرونن و کلی خرابی دارن .یه پاور با یه مارک نا کجا آبادی که تا حالا اسمشو نشنیده بودم بهم پیشنهاد داشت و گفت 700 واته و تا 1000 وات هم میده !!! با قیمت 300 تومن !!! من هم نا امید و با کلی خستگی از جستجو کردن و صد بار طی کردن خیابان ولیعصر از طالقانی تا میدان ولیعصر رفتم نمایندگی گرین تو اون پاساژ طبقاتی خفنه که فک کنم اسمش پاساژ ایرانه و یه پاور oc+ خریدم :1_grinning:

لینک به دیدگاه

والا از دست بعضی این فروشنده ها ادم میخواد سرشو بکوبه تو دیوار . دوستم رفته بود سیستم بگیره 970turbo رو داده بود 1.400 . یعنی داشتم شاخ در میاوردم !!!! مادربرد z170 gaming 3 داده بود با 6400 i5. رفتم در مغازش میگم چرا قیمت ها اینجوریه ؟ میگه این 970 turbo یکی از نمونه های خیلی کمیابه . خیلی هم پرسرعته  . الکی که اسمشو توربو نزاشتن . 

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/31, 10:08:11، MamadMedusa گفته است :

والا از دست بعضی این فروشنده ها ادم میخواد سرشو بکوبه تو دیوار . دوستم رفته بود سیستم بگیره 970turbo رو داده بود 1.400 . یعنی داشتم شاخ در میاوردم

الان رفته بودم داشتم دنبال گرافیک میگشتم و نگا میکردم و اینا یدفعه دیدم یجا 980 نو داره رفتم داخل گفتم چند ؟ گفت 2.1 :|:|:| بعد ایسوس ماتریکس دو فنه بود . بعد اومده بود میگفت این از 1070 هم قویتره و درحد 1080 هس بخرش داری یه 1080 میبری:|

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ali.king گفته است :

دقیقا پاساژ تک مشهد هم همچین داستانیه!به جز چندتا مغازه

هفته پیش رفتم مادربرد برا ریزن بگیرم 95 درصد مغازه دارا نمیدونستن مادربرد x370 چیه:3_grin:

دقیقا همه جنساشون از لیون کامپیوتر از 25 تومن تا 50 تومن گرونتره!!یعنی خودم با چشمم بسته های پست لیون و دیجی کالارو دیدم ک خود اون مغازه دارام از لیون سفارش میدن!!!یعنی به معنای واقعی کلمه دلالی!!!!

کلا یه مشت دزد ریختن تو اون پاساژ من خودم یه ریالم ازاونجا خرید نمیکنم!چون توهین به شخصیت خودمه!!تنها مغازه ای ک خیلی قبولش دارم و اختلاف جنساش با لیون در حد 5یا 10 تومنه آقا رامین حاکمی طبقه پایین کنار پله برقیه (نمایندگی کولر مستر)

حالا بماند ک پارسال ک زیاد اطلاعات در مورد سیستم نداشتم بنده یه گرافیک r7 360 خریده بودم و آقای مهدی(مغازه دلفین او سی  طبقه دوم پاساژ تک فک کنم واحد 212)بهم یه پردازنده AMD A6-6400K 3.9GHz FM2   و یه مادربرد جا کرد و گفت برو برا سیستمت گلوگاه نیس!!!!با  اینکه 80 درصد نیروی گرافیکمو نمیتونستم استفاده کنم و من بعد ی ماه مجبور شدم این باندل رو بفروشم به کلی ضرر و یه باندل اینتل 1151 خریدم!!خلاصه دزدی و حق خوری تو این پاساژ زیاده

سلام یادمه مهرماه سال94 رفتم سیستم بگیرم( اصلا هیچ تجربه ای هم نداشتم)رفتم اولین مغاز در پاساژ تک طرف  یه سیستم بهمون پیشنهاد داد و در مراحل پایانی خرید بودیم  اومد مادربورد رو بهمون نشون بده برادرم دید که هولوگرام روی کارتن مادربورد کنده که مربوط به ضمانتش بود از یارو که پرسیدیم گفت این مادربورد ضمانتش تموم شده وبیمه هست:43_slight_frown:همونجا بود که به بهانه دور زدن رفتیم از مغازش بیرون -

یک بار دیگه رفتم برای برادرم اسپیکر بخرم از یک مغاز قیمت اس اس دی اوو850  250 گیگ سامسونگ رو از یارو پرسیدم گفت 
525 هزار تومن اون موقع لیون زیر 400 هزار تومن بود
پاساژ تک میرین هواستون باشه 

لینک به دیدگاه

بازار رضا، بازار دزداس، خیلی چیز ناجوریه

اصلا سراغش نرین بدجور کلاه میزارن، باز بازار ایران خوبه

من دیگه حرفه ای شدم، بازار ایرانو وجب میکنم، تهش میرم یه مغازه از همه قیمتام بهم ارزون تر پیشنهاد میده...

لینک به دیدگاه

در هر در هر جمع و جامعه ایی هم آدم خوب هست هم آدم بد.

اکثر این سوء استفاده ها و در نتیجه تجربیات تلخ در این حوزه، مربوط به نداشتن آگاهی و نداشتن سطح تجربه کافی هست. و این آگاهی و تجربه فقط برای خرید درست از شخص و مکان درست هست.

به طور کلی فریب خوردن برای هر انسانی در زمینه های مختلف، با هر سطح آگاهی به موقع خودش رخ میده.

در حوزه مورد بحث میشه گارانتی ها رو مثال زد ، که حتی چنانچه با دانش کافی هم به گارانتی مراجعه کنید ، ممکنه که با مشکل بر خورید.

کلا میشه زیاد بحث کرد و تجربیات مختلف رو گفت و شنید اما فعلا بهترین راه تحقیق و پرس و جو  برای انتخاب بهتر هست.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

یادمه دور ور سال 88 اینا بود که توی یه شرکتی کار می کردم به عنوان برنامه نویس که یه آگهی توی روزنامه دیدم که تکنسین سخت افزار می خواستن با پایه حقوق 2 میلیون در ماه ( اون موقع من حقوق رسمی وزارت کار می گرفتم که 450 400 تومن بود! دقیق یادم نیست ) مام با یکی از دوستان بلند شدیم رفتیم رزومه پر کردیم و چند روز بعد تماس گرفتن که بیاین ...

روند کار شرکت ( که خیلی هم معروف بود ) اینطوری بود که مردم برای پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری تماس می گرفتن و اینها تکنسین اعزام می کردن که مام قرار بود ازون تکنسین ها باشیم. توی جلسه توجیحی به ما گفتن هر طوری که هست سیستم رو با خودتون به شرکت بیارین و توی محل کاربر کاری رو انجام ندین و سود تعمیرات هم 50 برای شرکت 50 درصد هم برای شماست و مام گفتیم اوکی !

روز اول با یکی از افرادی که خیلی وقت بود انجا کار می کرد برای اینکه روش کار دستمون بیاد ما رو اعزام کردن خونه یه بنده خدایی، توی راه که صحبت می کردیم طرف گفت دو میلیون درامد رو همه اینجا دارن و اگر زرنگ باشی بیشترم در میاری ! خلاصه سیستم مال پسر بچه ای بود و پدرش تماس گرفته بود. این همکار ما یه ذره با سیستم سر کله الکی زد و در کیس رو باز کرد من به چشم خودم دیدم که رم یه مقدار جا به جا شده و از جای خودش درومده. اینم سریع فهمید و به بچهه گفت به سیستم ضربه زدی ؟ اونم گفت نه، اینم گفت ببین اگه زدی بگو تا ما کارمونو درست انجام بدیم و الا سیستم درست نمی شه ! پدر بچه هم یه نگاه بدی به پسره کردو اینم گفت ضربه که نه ولی شاید حالا پام خرده باشه ولی به خدا ضربه نزدم.

همکار مام به پدره گفت که باید کیس رو ببریم و خلاصه ما برگشتیم شرکت و رمو یه فشار داد و جا افتاد و سیستم بالا اومد. گذاشتن یکی دو روز بگذره و زنگ زدن پدره که اره مادر بورد و cpu سوخته و اگر شانس بیارین دست دو مثل مال خودتون داشته باشیم و با هزینه 300 تومن قابل تعمیر هست و الا یه نو باید ببندیم براتون. اونم از سر ناچاری و اینکه کیسش دست ایناست گفت اوکی و ... خلاصه 300 تومن قطعات خود طرف رو براش فاکتور کردن + هزینه تکنسین و اعزام که مبلغ بالایی بود اون موقع !

بعدا فهمیدم کلا روند کار این شرکت به همین صورت هست و از کوچکترین مشکل دریا می سازن + ویندوز و نرم افزار کرکی رو به اسم اورجینال نصب می کردن و حتی بین خودشون با افتخار تعریف می کردن یه که یه بار رفتن پشتیبانی و لپ تاپ دختره به خاطره پروکسی که روی مرورگر ست شده بوده صفحه رو باز نمی کرده یک هفته اورده بودن و واسه خودشون استفاده کردن و اخر سر به دختره گفته بودن چیپ فیس بوکش سوخته ( اون زمان خیلی روی بورس بود فیسبوک ) و کلی ازش بابت تعمیر گرفته بودن ...

خلاصه بعد 3 روز کار توی اون شرکت فهمیدم اونجا جای من نیست و برگشتم سر کار خودم و حتی برای تسویه اون سه روز کار هم نرفتم چون به نظرم پولش حلال نبود.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، saeed ria گفته است :

بابا آون دیتاگراف یکم خودشو زرنگ میدونه بعضی جنسارو وقتی گرون میگه میگم بابا لیون خیلی کمتر زده. برگشته میگه لیون جنسای تست شده(انباکس، اورکلاک و...)  رو میده دست مردم درحالی که وقتی یه کارت گرافیک تو لیون انباکس میشه از یه مدل و یکی باز میشه نه همشون. من خودم کارت گرافیک. از لیون خریدم. جعبش پلمپ کارخونه بود. یعنی اینکه حتی اواژنگ گارانتی این محصول بازش نمیکنه. چه برسه لیون

چون تنها کسی که محصوالات دیپ کول رو میفروشه

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، KiaMiix گفته است :

یادمه دور ور سال 88 اینا بود که توی یه شرکتی کار می کردم به عنوان برنامه نویس که یه آگهی توی روزنامه دیدم که تکنسین سخت افزار می خواستن با پایه حقوق 2 میلیون در ماه ( اون موقع من حقوق رسمی وزارت کار می گرفتم که 450 400 تومن بود! دقیق یادم نیست ) مام با یکی از دوستان بلند شدیم رفتیم رزومه پر کردیم و چند روز بعد تماس گرفتن که بیاین ...

روند کار شرکت ( که خیلی هم معروف بود ) اینطوری بود که مردم برای پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری تماس می گرفتن و اینها تکنسین اعزام می کردن که مام قرار بود ازون تکنسین ها باشیم. توی جلسه توجیحی به ما گفتن هر طوری که هست سیستم رو با خودتون به شرکت بیارین و توی محل کاربر کاری رو انجام ندین و سود تعمیرات هم 50 برای شرکت 50 درصد هم برای شماست و مام گفتیم اوکی !

روز اول با یکی از افرادی که خیلی وقت بود انجا کار می کرد برای اینکه روش کار دستمون بیاد ما رو اعزام کردن خونه یه بنده خدایی، توی راه که صحبت می کردیم طرف گفت دو میلیون درامد رو همه اینجا دارن و اگر زرنگ باشی بیشترم در میاری ! خلاصه سیستم مال پسر بچه ای بود و پدرش تماس گرفته بود. این همکار ما یه ذره با سیستم سر کله الکی زد و در کیس رو باز کرد من به چشم خودم دیدم که رم یه مقدار جا به جا شده و از جای خودش درومده. اینم سریع فهمید و به بچهه گفت به سیستم ضربه زدی ؟ اونم گفت نه، اینم گفت ببین اگه زدی بگو تا ما کارمونو درست انجام بدیم و الا سیستم درست نمی شه ! پدر بچه هم یه نگاه بدی به پسره کردو اینم گفت ضربه که نه ولی شاید حالا پام خرده باشه ولی به خدا ضربه نزدم.

همکار مام به پدره گفت که باید کیس رو ببریم و خلاصه ما برگشتیم شرکت و رمو یه فشار داد و جا افتاد و سیستم بالا اومد. گذاشتن یکی دو روز بگذره و زنگ زدن پدره که اره مادر بورد و cpu سوخته و اگر شانس بیارین دست دو مثل مال خودتون داشته باشیم و با هزینه 300 تومن قابل تعمیر هست و الا یه نو باید ببندیم براتون. اونم از سر ناچاری و اینکه کیسش دست ایناست گفت اوکی و ... خلاصه 300 تومن قطعات خود طرف رو براش فاکتور کردن + هزینه تکنسین و اعزام که مبلغ بالایی بود اون موقع !

بعدا فهمیدم کلا روند کار این شرکت به همین صورت هست و از کوچکترین مشکل دریا می سازن + ویندوز و نرم افزار کرکی رو به اسم اورجینال نصب می کردن و حتی بین خودشون با افتخار تعریف می کردن یه که یه بار رفتن پشتیبانی و لپ تاپ دختره به خاطره پروکسی که روی مرورگر ست شده بوده صفحه رو باز نمی کرده یک هفته اورده بودن و واسه خودشون استفاده کردن و اخر سر به دختره گفته بودن چیپ فیس بوکش سوخته ( اون زمان خیلی روی بورس بود فیسبوک ) و کلی ازش بابت تعمیر گرفته بودن ...

خلاصه بعد 3 روز کار توی اون شرکت فهمیدم اونجا جای من نیست و برگشتم سر کار خودم و حتی برای تسویه اون سه روز کار هم نرفتم چون به نظرم پولش حلال نبود.

ا عجب ادمایی پیدا میشن عوضیا این چه کاری اخه

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

واقعا دلم نیومد در این باره پستی رو نزارم

در تهران حداقل یک بازار نیست و چند مکان برای مراجعه هست از طرفی فروشگاه های اینترنتی هم هستند

اما شهر های دیگه

ماشالله اینقدر خاطره خرید بد هستش که بزارید از وسطا بگم ( اکثرا اشنایان سرشون کلاه رفته)

ابتدا اینکه بنده رفتم در مغازه ای در شهرمون ( میناب - هرمزگان)

قیمت کارت گرافیک gtx 1050ti رو بگیرم ابتدا اینکه کسی نداشت و قیمتی که بهم اعلام کردن هم کم بودش همش 1.5 میلیون تومان ناقابل و جالبه که دقیقا وارد سایت دیجی کالا شد و قیمت رو گفت ( پشت فروشنده کارتن های براق بود )

اینکه نسل قدیمی رو بستن به جای جدید هم اینقدر پیش اومده

یا گرافیک hd 5450 رو به عنوان گرافیک گیم فروختن یا نسخه gt 730 2gig برای گیم 1080pو قیمت 400 هزار تومن 

و کیس 1.4 رو بهش 2 تومن فروختن ...

ولی بد ترین نوع کلاه برداری سر پاور ها و کیس هاست

اینکه بیایم یک کیس بدون فن بزنیم برای مشتری که مشکل گرمایی داره دور از انصافه از طرفی وقتی کسی میاد به عنوان گیم میخره پس یعنی اینکه قراره کلی بهش فشار بیاد,, , 

پاور های به عناوین 1000 وات با مارک های متفرقه رو بفروشیم به عنوان پاور یک سیستم رده متوسط گیم هم جای حلال و حروم رو عوض کرده

واقعا نمیدونم این دوستان با این پول ها و کار ها میخوان به کجا برسن

کسی با 10 تومن گرون خریدن مشکلی نداره

کسی با جنس اصلی خریدن مشکلی نداره .

در اخر راستگویی چیزیه که بین این طور فروشنده ها از بین رفته ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...