رفتن به مطلب

2 تا ssd چه تفاوتی با 1 دونه داره؟

Javadmpower
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

چه مزیت هایی بین 2 تا ssd هست که نشه با یدونه انجام داد؟

وقتی ویندوز و برنامه ها رو تو یکیش نصب میکنیم  

دیگری چطور میتونه باعث افزایش سرعت بشه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

دوست عزیز متوجه سوالتون نشدم. منظورتون از دو تا SSD در صف بندی RAID هست؟

لینک به دیدگاه

سلام

فکر کنید یک برنامه توی 2 ثانیه وقتی که روی یک ssd نصبه بارگذاری میشه حالا وقتی دو تا ssd توی پیکربندی raid باشن نصف برنامه روی ssd اول و نصف دیگه برنامه روی ssd دوم ذخیره میشه بنابراین این دفعه برنامه توی یک ثانیه بارگذاری میشه

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

دوست عزیز متوجه سوالتون نشدم. منظورتون از دو تا SSD در صف بندی RAID هست؟

نه 

Raid نیست

دقیق تر بپرسم این که یه ssd 512 gig چه تفاوتی با دوتا 256 داره؟

Raid هم نباشن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

نه 

Raid نیست

دقیق تر بپرسم این که یه ssd 512 gig چه تفاوتی با دوتا 256 داره؟

Raid هم نباشن

اگر مدل و برند درایو ها و برتری هایی که دارن رو در نظر نگیریم  تنها تفاوت بینشون فقط حجمشونه . ولی اگر دو تا 256 ببندید توانایی استفاده در حالت raid رو دارید که سرعت دو برابر بهتون میده .

لینک به دیدگاه

توی حالتی که رید نباشن تفاوت زیادی رو حس نمیکنین مگراینکه برنامه های زیادی رو کنار هم باز کنین

اگر رید نمیکنین و میتونین با قیمت مشابه ۵۱۲،دوتا ۲۵۶ بگیرین،دومی بهتره

ولی اگر رید کنین تفاوت خیلی زیاده و میرزه به قیمتش

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در 1 دقیقه قبل، Roham-L گفته است :

استاد آرمین یکی از کاربرها این قضیه رو مطرح کرده

سلام

چطور ممکنه سرعت دو برابر بشه

مادربرد من ساتا2 داره و ssd من سرعتی بیشتر از 3 گیگابیت نمی تونه داشته باشه چون در حالت عادی که سرعت 540 هستش ssd من 250 تا سرعت داره پس با raid سرعت دو برابر نمی تونه بشه

اگه ساتا3 هم داشته باشیم سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه است که باز سرعت 980 مگابایت بر ثانیه نمی تونه بشه

این مطلب رو لطف می کنی توضیح بدی و این 3 گیگابیت و 6 گیگابیت دقیقا یعنی چقدر

لینک به دیدگاه

چندتا تفاوت دارن .

1.  توانایی Raid کردن برای 2 عدد SSD . ( این توانایی به درد یوزر های معمولی نمی خوره و برای این یوزرها توصیه نمیشه )

2. فروش راحتتر 2 عددSSD . ( این یه مقدار نسبی هستش ولی در کل به علت قیمت بالای SSD عموما SSD های کم حجم راحتتر فروش میرن )

3. اشغال شدن کمتر فضای کیس و درگاه های مربوطه در مادربرد برای 1 عدد SSD .

4. اگر شما در یک SSD ویندوز نصب کنید سپس نرم افزارهای تخصصی رو روی یک SSD دیگه نصب کنید سرعت کمی بیشتر میشه . ( در واقع ویندوز مقداری از سرعت SSD رو میگیره تا بتونه فعالیت کنه ) شما همچنین میتونید در بعضی از نرم افزار ها که مقدار زیادی خواندن و نوشتن انجام می دهند می توانید یکی از SSD  ها را مخصوص دیتاهایی قرار دهید که خوانده می شوند و دیگری را محلی برای دیتاهایی که نوشته می شوند این کار هم کمی سرعت رو بیشتر می کنه ( مثال بسیار سادش شما قصد دارید مقدار فیلم رو کانورت کنید فیلم های خام رو روی  SSD اول قرار میدید و خروجی فیلم های کانورت شده را روی SSD دوم . در این صورت عملیات خواندن و نوشتن بین این دو SSD تقسیم می شود ، SSD اول با همه سرعتش اطلاعات را می خواند و SSD دوم با همه سرعتش اطلاعات را می نویسد . البته کانورت کردن فیلم به طور معمول وابستگی کمی به سرعت SSD داره این صرفا یک مثال بود برای روشن تر شدن صحبتم )

5. در صورت از کار افتادن یکی از SSD ها دیگری کار می کند و شما را معطل نمی گذارد .

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Roham-L گفته است :

استاد آرمین یکی از کاربرها این قضیه رو مطرح کرده

سلام

چطور ممکنه سرعت دو برابر بشه

مادربرد من ساتا2 داره و ssd من سرعتی بیشتر از 3 گیگابیت نمی تونه داشته باشه چون در حالت عادی که سرعت 540 هستش ssd من 250 تا سرعت داره پس با raid سرعت دو برابر نمی تونه بشه

اگه ساتا3 هم داشته باشیم سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه است که باز سرعت 980 مگابایت بر ثانیه نمی تونه بشه

این مطلب رو لطف می کنی توضیح بدی و این 3 گیگابیت و 6 گیگابیت دقیقا یعنی چقدر

6 گیگابیت یعنی 750 مگابایت در ثانیه

و 3 گیگابیت یعنی 375 مگابایت در ثانیه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Roham-L گفته است :

خیلی ممنونم از پاسختون

پس چرا مادربردمن که ساتا 2 داره و سرعت ssd من 540 هستش بیشتر از 255 مگابایت برثانیه نمیره چون ساتا2 که 3 گیگابیت هست باید تا 375 مگابایت بر ثانیه بتونه بره

درود

این اعداد نظری هستند و در عمل با چیزهایی محدود می شن مثل معماری و قطعات مادربورد و محدودیت کابل و مهم تر از همه خود ssd یا هارددیسک. برای نمونه من هیچ وقت روی ساتا۳ ندیده ام سرعت به ۶۰۰ مگ بر ثانیه برسه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...