رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید لپ تاپ

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 11 ساعت قبل، HosseinRF گفته است :

چون لپتاپ دارید زیاد نمیشه ارتقاش داد.اگر مشکل شما سرعت و کند بودن لپتاپ هست یا ویندوز عوض کنید یا رم اضافه کنید و ویندوز عوض کنید. اگر هم مشکل fps دارید برید درایو گرافیکتون رو آپدیت کنید.کول پد هم دارید؟شاید مشکل از داغ بودن لپتاپه.

سلام

درایور اپدیت کردم 

در مورد داغ بودن هم کلا لپپتاپ های ایسر سیستم خنک کنندگی افتضاحی دارن اما تازگی خودم خمیرش رو با خمبر ارتکیک عوض کردم کول پد هم دارم دما رو نمیذارم از 60 بالا تر بره

ویندوز رو هم توی فکرش هستم چون قدیمی شده اما شاید برای ارتقا ssd اذافه کنم برای همین فعلا عوض نکردم

در 9 ساعت قبل، m.reza گفته است :

مشکلتون چیه با لپتاپ ؟

زمان اجرا شدن برنامه ها زیاده ؟ یا فریم ریت بازی پایین هست ؟

به نظرم حتما یه SSD تهیه کنید ، تاثیرش برای کامپیوتر های ضعیف چشمگیر هست . توی فریم هم موثر هست ولی نه خیلی زیاد .

هرچند رم تون هم پایینه . اگر بتونید هم رم تهیه کنید و هم SSD نصب کنید خیلی خوب میشه .

هم زمان اجرا خیلی خیلی زیاد هم فریم مثلا بخوام لپتاپ رو ریستارت کنم حدود 15 دقیقه طول میکشه!!! 

به نظرتون با 1 ملیون میتونم هم رم و همssdبگیرم ؟ چه جور ssd ای بگیرم؟ m.2 یا 2.5 اینچی؟

به نظرتون این مدل رم مناسب؟

https://www.digikala.com/product/dkp-187827

لینک به دیدگاه

• ارسال 905
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 9 ساعت قبل، .p.m.z. گفته است :

هم زمان اجرا خیلی خیلی زیاد هم فریم مثلا بخوام لپتاپ رو ریستارت کنم حدود 15 دقیقه طول میکشه!!! 

به نظرتون با 1 ملیون میتونم هم رم و همssdبگیرم ؟ چه جور ssd ای بگیرم؟ m.2 یا 2.5 اینچی؟

مشکل شما احتمالا با همین عوض کردن ویندوز برطرف بشه ، ۱۵ دقیقه برای هارد سالم و ویندوز بدون مشکل ، عادی نیست .

لپتاپ شما که بعید می‌دونم پورت m2 داشته باشه ، پس چاره ای به جز استفاده از ۲.۵ اینچی نمی‌مونه .

لینک رمی هم که قرار دادید به خودی خود رم خوبی هست . اما برای بهترین انتخاب ( نسبت کارایی به قیمت ) مشخصات رم فعلی لپتاپتون رو بنویسید ( فرکانس و تایمینگ ) بهتر میشه راهنمایی کرد .

در ضمن برای نصب SSD شما یا باید بجای هارد ۱ ترا نصبش کنید ، یا جای DVD رایتر . با این موضوع که مشکلی ندارید ؟

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، m.reza گفته است :

مشکل شما احتمالا با همین عوض کردن ویندوز برطرف بشه ، ۱۵ دقیقه برای هارد سالم و ویندوز بدون مشکل ، عادی نیست .

لپتاپ شما که بعید می‌دونم پورت m2 داشته باشه ، پس چاره ای به جز استفاده از ۲.۵ اینچی نمی‌مونه .

لینک رمی هم که قرار دادید به خودی خود رم خوبی هست . اما برای بهترین انتخاب ( نسبت کارایی به قیمت ) مشخصات رم فعلی لپتاپتون رو بنویسید ( فرکانس و تایمینگ ) بهتر میشه راهنمایی کرد .

در ضمن برای نصب SSD شما یا باید بجای هارد ۱ ترا نصبش کنید ، یا جای DVD رایتر . با این موضوع که مشکلی ندارید ؟

والا به نظرم هارد خودم ایراد داره ! چون خیلی خیلی کند هست یعنی بخوام یه فایل انتقال بدم سرعت انتقال از 500 کیلوبایت بالاتر نمیره !!!! حالا نمیدونم شاید هم از ویندوز باشه 

پورت m.2 دوتا دارم یکی وای فای و بلوتوث روشه یکی ام خالیه 

فعلا همون رم که لینک دادم رو خریدم تا بیاد و ببندم ببینم چطور میشه 

رم خودم ddr4 هست 4 گیگ باس 2400 اما تایمینگ رو هرچی روش نگاه کردم ننوشته بود😐

حالا به نظرتون ssd چه مدلی بگیرم ؟

سپاس

در 16 ساعت قبل، m.reza گفته است :

راهنمای جامع ارتقای رم لپ تاپ (+ آموزش تصویری)راهنمای جامع ارتقای رم لپ تاپ (+ آموزش تصویری)

این زیر لپتاپ من هست که وقتی دربش رو باز کنم هارد سمت چپ و سمت راست دوتا اسلات رم هست که یکیش خالیه و کنار اسلات های رم پورت m.2 هست که جای پیچاش معلوم خود سوکتش هم زیر لبه قاب هست که تو عکس خوب معلوم نیست 

ولی در کل خوشبختانه m.2 داره

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، .p.m.z. گفته است :

خب پس احتمالا به زودی مدلی که شما گفتید رو تهیه میکنم فقط به نظرتون لپتاپم از نظر سازگاری مشکلی نداره؟

چون میخوام که هارد خودم هم باشه و دی وی دی راتر هم نیاز دارم 

مرسی بابت راهنمایی های خوب شما💜

نه ، فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه .

اون موضع که گفتم انتخاب بین رایتر و SSD بابت این بود که فکر نمی‌کردم لپ‌تاپ پورت M2 داشته باشه که اشتباه میکردم و خوشبختانه داره .

کارکرد SSD هم تداخلی برای هارد و رایتر ایجاد نمیکنه .

خواهش میکنم عزیز ، انجام وظیفه س 🌹

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، m.reza گفته است :

نه ، فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه .

اون موضع که گفتم انتخاب بین رایتر و SSD بابت این بود که فکر نمی‌کردم لپ‌تاپ پورت M2 داشته باشه که اشتباه میکردم و خوشبختانه داره .

کارکرد SSD هم تداخلی برای هارد و رایتر ایجاد نمیکنه .

خواهش میکنم عزیز ، انجام وظیفه س 🌹

خیلی ممنون 

داداش دوتا سوال 

1. این اس اس دی از چه سایتی بگیرم؟ 

2. چطور میتونم سلامت هاردم رو بفهمم چون خیلی بهش مشکوکم

لینک به دیدگاه

سلام m.reza

داداش دستت درد نکنه برای کمک هایی که کردی 

امروز رم رسید دستم بستم رو لپتاپ سرعتش عالی شد ایشالا به زودی ssd هم میزارم 

هارد رو هم با اون برنامه که گفتی تست کردم سلامتیش 80 هست اما دماش خیلی بالا میره بعضی وقتا تا 50 و بیشتر به نظرت طبیعیه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، .p.m.z. گفته است :

سلام m.reza

داداش دستت درد نکنه برای کمک هایی که کردی 

امروز رم رسید دستم بستم رو لپتاپ سرعتش عالی شد ایشالا به زودی ssd هم میزارم 

هارد رو هم با اون برنامه که گفتی تست کردم سلامتیش 80 هست اما دماش خیلی بالا میره بعضی وقتا تا 50 و بیشتر به نظرت طبیعیه؟

سلام

خواهش میکنم داداش

مدل هارد چیه ؟ ۷۲۰۰ سرعتش ؟

حقیقت خودم اکثرا از کیس استفاده میکنم ، استفاده زیادی از لپتاپ ندارم که نظر شخصی م رو بگم .

اما یه چن جا که نوشته بودن درباره دمای هارد بازه ی نرمالش رو ۲۵ تا ۵۰ اعلام کرده بودن . ( هرچند هرچی دما  در حد نرمال پایینتر باشه برای هارد بهتره )

مثلا این دمای اعلام شده از طرف شرکت سیگیت هست . که خب نوشته توی بعضی از مدل ها ماکزیمم دما روی ۶۰ هستش .

اما اگه شما SSD رو تهیه کنی و از هارد فعلی به عنوان آرشیو استفاده کنی خب قطعا تایم استندبای هارد زیادتر میشه و دماش پایینتر میاد .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، m.reza گفته است :

سلام

خواهش میکنم داداش

مدل هارد چیه ؟ ۷۲۰۰ سرعتش ؟

حقیقت خودم اکثرا از کیس استفاده میکنم ، استفاده زیادی از لپتاپ ندارم که نظر شخصی م رو بگم .

اما یه چن جا که نوشته بودن درباره دمای هارد بازه ی نرمالش رو ۲۵ تا ۵۰ اعلام کرده بودن . ( هرچند هرچی دما  در حد نرمال پایینتر باشه برای هارد بهتره )

مثلا این دمای اعلام شده از طرف شرکت سیگیت هست . که خب نوشته توی بعضی از مدل ها ماکزیمم دما روی ۶۰ هستش .

اما اگه شما SSD رو تهیه کنی و از هارد فعلی به عنوان آرشیو استفاده کنی خب قطعا تایم استندبای هارد زیادتر میشه و دماش پایینتر میاد .

هارد سیگیت 1 ترا هست 2.5 اینچی سرعت گردشش هم 5200 پس ظاهرا دما طبیعی 

اره اگه sdd بگیرم دیگه زیاد با هارد کاری ندارم

مرسی❤️

لینک به دیدگاه

سلام 

بنده قصد خرید یک لپتاپ داشتم ولی ماشالله بازار شلوغی دارن و نمیدونم چه مدلی انتخاب کنم

این مشخصات

رم 16 

Core i7

display FHD

ssd

بودجا 15 تومانه یا اینکه باید بیشتر خرج کنم هم بگین

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 27 بهمن 1396 در 14:30، hamid5566 گفته است :

لب تاب در حد اک موجوده

ایسر i5 رم 4

قیمت و مشخصات لپ تاپ شما چیه؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود یک لپتاپ با ویژگی های زیر میخواستم
1-حتما ssd256 و hdd 1tb داشته باشد
2-حداقل 3 تا پورت usb داشته باشد
3-مانیتور حداقل 15 اینچ به بالا و ips باشد ، چون یکی از موارد استفاده فیلم دیدن هست و اون حالت ماتی و تاریک بودن را نداشته باشد .
4-اسپیکر صدای قابل قبولی داشته باشد
5-سازگار با ویندوز 10 باشه یعنی لپ تاپ بروز باشد و اگه امکان داشته باشه لایسنس ویندوز 10 داشته باشد .
6-وزن اصلا مهم نیست .
7-موارد استفاده افیس و وب گردی و فیلم دیدن وفتوشاپ و برنامه نویسی هست

8-مشکل داغ کردن و صدای فن زیاد نداشته باشد.  

ویرایش شده توسط alikocholo2013
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما اگر لپ تاب مالتی مدیا میخوای لازم نیست اینقدر هزینه کنی.با این مبالغ شما میتونی لپ تاب گیمینگ بخری.حالا شما میخوای 20 تا 35 میلین هزینه کنی یا اینکه لپ تاب مالتی مدیا بخری؟😊

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

دوست عزیز شما اگر لپ تاب مالتی مدیا میخوای لازم نیست اینقدر هزینه کنی.با این مبالغ شما میتونی لپ تاب گیمینگ بخری.حالا شما میخوای 20 تا 35 میلین هزینه کنی یا اینکه لپ تاب مالتی مدیا بخری؟😊

درود 

فکر کنم شما از قیمت لپ تاپ توی این چند روزه خبر نداری وگرنه همچین صحبتی نمی کردی !

با این مشخصات حالا چی پیشنهاد میدی ؟

ویرایش شده توسط alikocholo2013
لینک به دیدگاه

عزیز لپ تاب مالتی مدیا لپ تابیه که برای نمایش فیلم باشه لازمه اون صفحه نمایش مات و fhd و پنل tn هستش.البته ssd هم لازم نداری.چون ssd رو گیمرها استفاده میکنن.البته داشتنش هم بد نیست.این مشخصات لپ تاب خودمه که به تازگی خریدم اما ssd نداره.

https://fafait.net/product/laptop/lenovo-ideapad-330-15ikb-i7-8550u-8gb-530-4gb?id=21726

اگر مورد پسندت نیست بگو یه مدل ssd دار بهت معرفی کنم.

شما حتی میتونی با هزینه 12 الی 15 میلیون یه لپ تاب برای تماشای فیلم و آفیس و وبگردی بخری

ویرایش شده توسط vahidsamaili63@gmail.com
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

عزیز لپ تاب مالتی مدیا لپ تابیه که برای نمایش فیلم باشه لازمه اون صفحه نمایش مات و fhd و پنل tn هستش.البته ssd هم لازم نداری.چون ssd رو گیمرها استفاده میکنن.البته داشتنش هم بد نیست.این مشخصات لپ تاب خودمه که به تازگی خریدم اما ssd نداره.

https://fafait.net/product/laptop/lenovo-ideapad-330-15ikb-i7-8550u-8gb-530-4gb?id=21726

اگر مورد پسندت نیست بگو یه مدل ssd دار بهت معرفی کنم.

شما حتی میتونی با هزینه 12 الی 15 میلیون یه لپ تاب برای تماشای فیلم و آفیس و وبگردی بخری

درود 

شما حالا به مالتی مدیا بودن گیر دادی .

حتما ssd  داشته باشه

لینک به دیدگاه

این هم با ssd .حتی برای گیم هم عالیه

ssd 128 برای نصب ویندوز 10 کاملا کافیه

https://fafait.net/product/laptop/lenovo-ideapad-s540-15iwl-gtx?id=16500

https://fafait.net/product/laptop/msi-modern-15-a10ras-i5-10210u?id=21952

ویرایش شده توسط vahidsamaili63@gmail.com
لینک به دیدگاه

این هم با ssd .حتی برای گیم هم عالیه

ssd 128 برای نصب ویندوز 10 کاملا کافیه

https://fafait.net/product/laptop/lenovo-ideapad-s540-15iwl-gtx?id=16500

درود 

دوست عزیز شرط اول من ssd حداقل 256  باشد

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، alikocholo2013 گفته است :

درود 

https://fafait.net/product/laptop/msi-modern-15-a10ras-i5-10210u?id=21952

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، alikocholo2013 گفته است :

درود 

اینو برسی کنید

https://fafait.net/product/laptop/msi-modern-15-a10ras-i7-10510u?id=21950#specs

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

درود 

اگه موردي را معرفي كنيد كه كارت گرافيك بهتري داشته باشد ، فقط برند msi  مثل ایسوس و لنوو هست ؟

لینک به دیدگاه

نظرتون در مورد این مدل چی هست ، سی پی یوIntel CORE i7 9750H 2.6 Ghz 4.5 Ghz 6 Core CPU هست و گرافیک Nvidia GeForce GTX 1650 هست و تفاوتش با مدل اخر که معرفی کردید 3 میلیون هست .

https://fafait.net/product/laptop/msi-gaming-gf63-thin-9scxr-ssd-256gb?id=21946

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، alikocholo2013 گفته است :

نظرتون در مورد این مدل چی هست ، سی پی یوIntel CORE i7 9750H 2.6 Ghz 4.5 Ghz 6 Core CPU هست و گرافیک Nvidia GeForce GTX 1650 هست و تفاوتش با مدل اخر که معرفی کردید 3 میلیون هست .

لپتاپ خوبیه

البته این لپتاپ گیمینگه،اما اگه گیم هم میزنی چیز خوبیه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

لپتاپ خوبیه

البته این لپتاپ گیمینگه،اما اگه گیم هم میزنی چیز خوبیه

درود 

برای اینکه  حداقل ssd256 و hdd 1tb داشته باشد با این لپ تاپ های موجود  در بازار فکر کنم باید وارد لپتاپ گیمینگ بشم 

لینک به دیدگاه

سلام

https://www.rojsa.com/hp-pavilion-x360-14m-dw0023dx.html

متناسب با مواردی که فرمودین هست اما hdd نداره چون تو کلاس اولترا بوک هست شما اگه با لپتاپ با کیفیت می خواین یا باید بیزنس کلاس اولترا بوک بگیرین که هارد درایو ندارن ولی سبک هستن و یا گیمینگ بخرین ، فقط 2 تا نکته:

1.از این سایت خودم خرید داشتم و راضی بودم.

2.این سایت دو نوع هست لپتاپ هاش برند نیو و فکتوری ریفربیشد که حتما باید به این مورد توجه کنین.

پ.ن: لپتاپی که فرستادم لینکشو نیو (نو) هست.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، alikocholo2013 گفته است :

عالیه و مناسب گیمینگ.همه فاکتورهای مدنظر شما رو داره.در مورد برند msi هم خیالتون راحت باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...