رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید لپ تاپ

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 8 ساعت قبل، r_4400 گفته است :

ممنون. لپتاپ برای دانشگاه رشته ی گرافیک هم نیازه یا با فلش میشه کارها رو انجام داد؟

نمیدونم،بستگی به مقطع و دانشگاهی که میره داره،تا کارشناسی واسه موسسات آموزشی و علمی کاربری و اینها با همین فلش بردن و آوردن کارش راه میوفته ، ولی برای ارشد شما حتما باید یه لپ تاپ داشته باشی

لینک به دیدگاه

• ارسال 905
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

درود

بهتره ببینید کاربریتون چی هست؟

اگه با نرم افزار های ادوبی کار میکنید، پردازش فقط روی سیپیو هست و یه لپتاپ i7 بگیرید با حجم رم حداقل 16، کفایت میکنه.

البته نسخه های جدید برنامه ادوب، پلاگین های گرافیکی هم اضافه شده و میتونه با کارت گرافیک کار کنه.

من زیاد برای همین منظور سیستم بستم، برای اکثر کسایی که چنین کاربری ای داشتن، سیستم بدون گرافیک بستم و همون گرافیک داخلی سیپیو جواب کارو میداده. بعضا اگه سیستم هاشون گرافیک هم داشته، براشون به گرافیک داخلی سوییچ کردم، راضی ترن، چون لود آنچنانی نداشتن و یه لحظه که احتیاج به گرافیک بوده، گرافیکشون طول میکشیده تا بوست کنه و یه لحظه دراپ فریم داشتن، سر همین گرافیک داخلی بهتر براشون کار میکنه.

لینک به دیدگاه

ا سلام و خسته نباشید
یک لپ تاپ میخواستم که قیمت اش مناسب باشه و حدود 8 الی 9 تومن باشه
استفاده ای که میخوام بکنم از لپ تاپ این هست که میخوام برنامه افیس و مرورگز و نرم افزار حسابداری اجرا کنم روی سیستم اش : البته شاید فوتوشاپ هم نصب کنم
چند مدل توی مارک اچ پی - ایسر - لنوو - ایسوس دیدم : بنظر شما کدام برند معتبر هست و در صورتی خرابی گارانتی معتبر داره و قطعات اش گیر بیاد و...
سپاس

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

لپ تاپی می تونید معرفی کنید که بازی Warzone رو در رزولوشن HD و تنظیمات گرافیکی Low اجرا کنه؟
نو یا دست دوم فرقی نمی کنه. فقط دست دومش بدون خط و خش باشه.

15.6 اینچ به بالا باشه. اگه 17.3 اینچ باشه که عالیه. واسه 17.3 اینچی بودنش حاضرم کمی بیشتر هم هزینه کنم.

بودجه نهایتاً 19 تومن

به نظرتون ارزونترین گزینه چقدر بودجه می خواد؟

خیلی ممنون

ویرایش شده توسط bahare
لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، bahare گفته است :

سلام

لپ تاپی می تونید معرفی کنید که بازی Warzone رو در رزولوشن HD و تنظیمات گرافیکی Low اجرا کنه؟

15.6 اینچ به بالا باشه. اگه 17.3 اینچ باشه که عالیه. واسه 17.3 اینچی بودنش حاضرم کمی بیشتر هم هزینه کنم.

بودجه نهایتاً 19 تومن

خیلی ممنون

با این پول لپتاپ i7 معمولی میتونید تهیه کنید نه گیمینگ

لینک به دیدگاه

درود حداقل بودجه شما باید بالای ۳۰ تومن باشه تا بتونید لپ تاپ گیمینگ مناسب و اقتصادی تهیه کنید مدل msi bravo با صفحه نمایش ۱۴۴ هرتز و گرافیک Rx 5500 می تونه در کیفیت مدیوم بالای ۱۰۰ فریم بده در بازی وارزون منتها فقط نو موجود هست و قیمتش هم در بازار ۳۱۵۰۰ هست لپ تاپ دست دوم گیمینگ هم من دیدم در کشور ما گرونتر از نو می فروشن چون کلا عرضه لپ تاپ گیمینگ کم هست پس توصیه می کنم سراغ دست ۲ نرید

لینک به دیدگاه

سلام

خرید لپ تاپ دست دوم رو توصیه نمیکنم.

مورد دیگه اینکه متاسفانه تو رنج 20 تومن تمام لپ تاپ ها از سری MX یا vega 8 دارن استفاده میکنند که به درد گیم نمی خوره. وارزون رو اجرا می کنند، اما به شکل سردرد آور. 

برای اجرای وارزون در کیفیت قابل قبول حداقل نیاز به یه 1650 خواهید داشت که در حال حاضر لپ تاپی که این گرافیک رو داشته باشه در رنج قیمتی 22-23 تومن هست.

Acer Nitro 5 an515-55-53AG 15.6

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، bahare گفته است :

سلام

بودجه نهایتاً 19 تومن

خیلی ممنون

سلام

با این بودجه چیزه خاصی نمیتونید بگیرین عملا ریخت پول تو جوبه

چرا کیس نمیبندین ؟

میتونید قطعات خوبی ببندین

گرافیکتون 1650

اگه دست دو بردارین بقیشو قطعات خوبی میشه

اگه هم اکبند

16gb رم

رایزن 3100

مین b450

1 ترا هارد و 120 گیگ اس اس دی

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، bahare گفته است :

سلام

بودجه نهایتاً 19 تومن

خیلی ممنون

خرید لپتاپ واقعا پول دور ریختنه. افت قیمت زیادی هم داره.  تهیه کیس به مراتب کار عاقلانه تریه. اما اگر اصرار به نهیه لپتاپه  حداقل 23.24 تومن میخواد برای اکبند. 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Mreza123 گفته است :

سلام

خرید لپ تاپ دست دوم رو توصیه نمیکنم.

مورد دیگه اینکه متاسفانه تو رنج 20 تومن تمام لپ تاپ ها از سری MX یا vega 8 دارن استفاده میکنند که به درد گیم نمی خوره. وارزون رو اجرا می کنند، اما به شکل سردرد آور. 

برای اجرای وارزون در کیفیت قابل قبول حداقل نیاز به یه 1650 خواهید داشت که در حال حاضر لپ تاپی که این گرافیک رو داشته باشه در رنج قیمتی 22-23 تومن هست.

Acer Nitro 5 an515-55-53AG 15.6

من یک ویندوز 10 64 بیت رو بهینه اش کردم و خیلی سبک شده و فریم بیشتری در بازی میده. تا 20% فریم بیشتر. مخصوصاً برای سیستم هایی که رمِ کمی دارند یا پردازنده ضعیفی دارند.

رم مصرفیش فقط 200 مگابایته. پروسس های پردازنده رو 30 تاست.

klj.PNG

در 10 ساعت قبل، hosin گفته است :

سلام

با این بودجه چیزه خاصی نمیتونید بگیرین عملا ریخت پول تو جوبه

چرا کیس نمیبندین ؟

میتونید قطعات خوبی ببندین

گرافیکتون 1650

اگه دست دو بردارین بقیشو قطعات خوبی میشه

اگه هم اکبند

16gb رم

رایزن 3100

مین b450

1 ترا هارد و 120 گیگ اس اس دی

خب به نظرتون PC با همین قطعاتی که گفتید البته نو رو از کجا تهیه کنم؟
SSD واجبه؟
رم هم 8 به نظرم کافیه.

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، bahare گفته است :

SSD واجبه؟
رم هم 8 به نظرم کافیه.

رم 16 کمتر برای این بازی اشتباهه نظر شما برای این بازی هیچ اهمیتی نداره

اینکه بیایم با حذف تمام قابلیت های ویندوز 10 اونو در حد ویندوز 98 کنیم بخاطر یک بازی؟ خوب کنسول میخرید بدون دغدغه

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

رم 16 کمتر برای این بازی اشتباهه نظر شما برای این بازی هیچ اهمیتی نداره

اینکه بیایم با حذف تمام قابلیت های ویندوز 10 اونو در حد ویندوز 98 کنیم بخاطر یک بازی؟ خوب کنسول میخرید بدون دغدغه

ولی این بازی روی رم 8 به روانی اجرا میشه.

من که دارم از تمام قابلیت های ویندوز 10 که قبلاً ازش استفاده می کردم ، استفاده می کنم. مشکلی هم ندارم. در ضمن قابلیتی از ویندوز حذف نشده. فقط غیرفعال شده. موقعی که لازم باشه فعالش می کنم. نمی دونم شما چطوری تشخیص دادید که قابلیت هاش در حد ویندوز 98 هست. شما من رو یاد آقای فراستی می ندازید که بدون اینکه فیلم رو ببینه ، نقدش می کنه. شما هم بدون اینکه با این سیستم عامل کار کنید گفتید که قابلیت هاش در حد ویندوز 98 هست.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، bahare گفته است :

ولی این بازی روی رم 8 به روانی اجرا میشه.

من که دارم از تمام قابلیت های ویندوز 10 که قبلاً ازش استفاده می کردم ، استفاده می کنم. مشکلی هم ندارم. در ضمن قابلیتی از ویندوز حذف نشده. فقط غیرفعال شده. موقعی که لازم باشه فعالش می کنم. نمی دونم شما چطوری تشخیص دادید که قابلیت هاش در حد ویندوز 98 هست. شما من رو یاد آقای فراستی می ندازید که بدون اینکه فیلم رو ببینه ، نقدش می کنه. شما هم بدون اینکه با این سیستم عامل کار کنید گفتید که قابلیت هاش در حد ویندوز 98 هست.

شما تاپیک زدی کمک برای خرید pc یا لپتاپ طبق تجربه 2 ساله که با این بازی دارم میگم رم 8 اشتباهه شما با انگولک کردن سیستم عامل میخوای دلیل بر درست بودن کارتون بزنید؟ شما سر خودتونو گول میمالید بعد فکر میکنید خیلی زرنگید! 

دیگه جوابی به اینجور تاپیکها نباید داد

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

شما تاپیک زدی کمک برای خرید pc یا لپتاپ طبق تجربه 2 ساله که با این بازی دارم میگم رم 8 اشتباهه شما با انگولک کردن سیستم عامل میخوای دلیل بر درست بودن کارتون بزنید؟ شما سر خودتونو گول میمالید بعد فکر میکنید خیلی زرنگید! 

دیگه جوابی به اینجور تاپیکها نباید داد

خب کاپیتان شهبازی هم 35 سال سابقه داشت. اینکه دلیل نمیشه. من برای دوستم که گرافیک 1050Ti و رم 8 داشت ، ویندوز و این بازی رو نصب کردم. 3 ماهه که هیچ مشکلی نداره و داره به روانی بازی می کنه. موقع اجرای بازی هم رم مصرفی کل سیستم حدود 7 گیگه. ولی شما گفتید که کمتر از رم 16 اشتباهه. پس الان نباید دوست من بتونه به روانی این بازی رو انجام بده. برعکس ، خودتون دارید خودتون رو گول می زنید و اصلاً نمی خواهید حقیقت رو قبول کنید. دقیقاً مثل موقعی که با این ویندوزی که من میگم کار نکردید ولی در موردش نظر میدید که در حد ویندوز 98 هست.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، bahare گفته است :

خب کاپیتان شهبازی هم 35 سال سابقه داشت. اینکه دلیل نمیشه. من برای دوستم که گرافیک 1050Ti و رم 8 داشت ، ویندوز و این بازی رو نصب کردم. 3 ماهه که هیچ مشکلی نداره و داره به روانی بازی می کنه. موقع اجرای بازی هم رم مصرفی کل سیستم حدود 7 گیگه. ولی شما گفتید که کمتر از رم 16 اشتباهه. پس الان نباید دوست من بتونه به روانی این بازی رو انجام بده. برعکس ، خودتون دارید خودتون رو گول می زنید و اصلاً نمی خواهید حقیقت رو قبول کنید. دقیقاً مثل موقعی که با این ویندوزی که من میگم کار نکردید ولی در موردش نظر میدید که در حد ویندوز 98 هست.

دوست عزیز رم 8 الان فقط در حد باز کردن آفیس و وبگردی هستش نه بازی 
بله بنابر حرف شما با رم 4 گیگ هم میتونید بازی هارو اجرا کنید ولی fps دراپ شدید و لگ خیلی زیادی خواهید داشت که عملا بازی میره رو مخ ادم من با cpu 9900k وکارت 1080 تی آی و رم 16 با تنظیمات نرمال بازم بعضی وقتا موقع لود شدن بازی لگ دارم 
و نکته دوم اینکه شما اصلا نباید بازی های آفلاین و کرک شده رو با بازی های اورجینال مخصوصا بتل رویال مقایسه کنید چون بتل رویال واقعا پدر سیستم رو درمیاره و در نهایت اینکه من خودم لپتاپ گیمینگ ایسوس هم داشتم ولی لپتاپ گیمینگ خریدن عملا پول دور ریختنه به خاطر همین فروختم و سیستم جمع کردم به نظر منم شما پولتو برا اینجور چیزا خرج نکن و همون کیس رو بگیر که حداقل امکان ارتقاع در آینده رو هم داشته باشی .

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، bahare گفته است :

SSD واجبه؟
رم هم 8 به نظرم کافیه.

کجا تشریف دارین

اگه تهران میتونید برید ولیعصر

https://toprayan.com/

اون مشخصاتی که گفتم من روی سایت اینا زدم شد 19/300

البته فقط 1700 قیمت کیس خالی بود میتونید یه کیس ارزون تهیه کنید 500 - 600 تومنی

به جاش 2 تا رم 3000 بندازید رم 8 گیگ باس 3000 قیمت 1350 دارن

لینک به دیدگاه

خب دوستان اینقدر با سیستم های عالی کار کردن فکر میکنن هر چی زیر اون باشه افتضاحه یا مثلا 8 گیگ رم برای آفیس خوبــــه !!

وارزون برای اجرای بهتر 12 گیگ رم نیاز داره با 8 گیگ هم میشه بازی کرد بستگی داره چه تنظیماتی بزارید و چه مقدار FPS نیاز دارید، فرکانس رم هم بسیار مهمِ

شما با 28 میلیون میتونید لپ تاپ گیم از امازون بخرید

https://malltina.com/product/mlt-9808870

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

خب دوستان اینقدر با سیستم های عالی کار کردن فکر میکنن هر چی زیر اون باشه افتضاحه یا مثلا 8 گیگ رم برای آفیس خوبــــه !!

وارزون برای اجرای بهتر 12 گیگ رم نیاز داره با 8 گیگ هم میشه بازی کرد بستگی داره چه تنظیماتی بزارید و چه مقدار FPS نیاز دارید، فرکانس رم هم بسیار مهمِ

شما با 28 میلیون میتونید لپ تاپ گیم از امازون بخرید

https://malltina.com/product/mlt-9808870

خرید بعضی از اجناس از آمازون خیلی به صرفه حیف که خیلی طول میکشه به دست آدم برسه

همین لپ تاپی که گذاشتین خیلی قیمتش مناسبه

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، M.G گفته است :

خرید بعضی از اجناس از آمازون خیلی به صرفه حیف که خیلی طول میکشه به دست آدم برسه

همین لپ تاپی که گذاشتین خیلی قیمتش مناسبه

من خودم یه آشنا داشتم گفتم از دبی بیاره لپ تاپ مفت برام افتاد قیمت هایی که مالتینا میده هم خوبه واقعا،دو هفته یه ماه چیزی نیستم منم 12 روز صبر کردم تا لپ تاپم بیاد

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، شکار تاریکی گفته است :

تو لبتابهای گیمینگ حرف اول رو  گرافیکهای مجتمع اینتل میزنه{IGPU}

😐

لینک به دیدگاه

در در 12 فروردین 1400 در 17:41، شکار تاریکی گفته است :

تو لبتابهای گیمینگ حرف اول رو  گرافیکهای مجتمع اینتل میزنه{IGPU}- یعنی علاوه براینکه میتونی کیفیت 4ک بگیری با همچنین با  انواع موتورهای گرافیک بازیها و شبیه سازهای اندرویدی سازگاری خوبی داره خب - ولی بهت قول میدم اگه تا 40تومان هم هزینه کنی نمیتونی لبتابی گیر بیاری که  مثلا black ops 3رو با همه جزییات فول اچدی اجراکنه البته در حالته الترا خب - دیگه 4ک بماند که باید معادله براید بول بدی - جدای از مباحث فنی تابستانی که گذشت رفیقم  که لبتابه ASUS TUF داشت امد با کنسول بلی اسبشن 5 مقایسه کرد واز خروجی گرافیکش نا امید شده بود  چون 26 تومان بول داده بود برای لب تابش  درحالی که میتونست راحت با این قیمت PlayStation 5 بخره - تازه اگه این موضوع در نظر بگیری که اگه گرافیک مجتمع اسیب جدی ببینه بخاظر یه شوک التریکی ناچیز احتمال تعمیرش ضعیفه و باید کله مادربردت عوض کنی که اونهم  معادل نصفه قیمته لبتابت میشه یه جورایی خرید لبتاب گیم تو ایران .....- چرا راهه دور بریم لبتابه خودم سه ماه بیش مشکل خاموش روشن بیدا کرد و همین لیون تایبیک زدم و موجوده تایبیکش و در نهایت به دلیله سوختنه مادربردش قیدشو زدم و با یه سیستم دسته دوم تاق زدم - the end

من PS5 دارم. من این لپ تاپ رو برای کارهای غیر گیمینگ هم می خوام.

لینک به دیدگاه

در در 12 فروردین 1400 در 17:41، شکار تاریکی گفته است :

تو لبتابهای گیمینگ حرف اول رو  گرافیکهای مجتمع اینتل میزنه{IGPU}- یعنی علاوه براینکه میتونی کیفیت 4ک بگیری با همچنین با  انواع موتورهای گرافیک بازیها و شبیه سازهای اندرویدی سازگاری خوبی داره خب 

گرافیک مجتمع؟ 

یعنی همون uhd630 و hd 630? وقتی چیزی رو بلد نیستیم بهتره که راهنمایی الکی نکنیم. اخه کدوم اپتاپ مخصوص گیمی به قول شما با گرافیک مجتمع بازی هارو توی فول اچ دی و یا فور کی اجرا میکنه؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

عمره لبتابت بیشتر میشه  - سعی کن صفحه نمایشه لب تابت oled باشه بارزولوشنQHD کمتر از 140هرتز هم نباشه- بعیده با این قیمت😷

اصلاً چنین لپ تاپی داریم؟

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

منظورم نسل یازده گرافیکهای UHD  اینتل با مهندسیه  intel xe  هستش - گرافیکهای مجتمع در کنار بردازنده گرافیکی میتونه غیر ممکن به ممگن تبدیل  کنه 

عمره لبتابت بیشتر میشه  - سعی کن صفحه نمایشه لب تابت oled باشه بارزولوشنQHD کمتر از 140هرتز هم نباشه- بعیده با این قیمت😷

سلام

دوست عزیز پست های شما اکثرا حاوی مطالب گمراه کننده و غیر واقعی هستن . یا به دلیل نداشتن اطلاعات کافی ارسال میکنید این مطالب رو که بهتره کمی قبل از ارسال پست مطالعه کنید ، یا اینکه قصد شما تمسخر و دادن عمدی اطلاعات غلط هست که این کار تخلفه . در هر صورت اگر پست های اینچنینی شما ادامه پیدا کنه ، ارسالهای شما مدیریت میشه و بعد از کنترل منتشر خواهد شد . این تذکر تکرار نمیشه .

لینک به دیدگاه

در در 11 فروردین 1400 در 01:58، bahare گفته است :

سلام

بودجه نهایتاً 19 تومن

خیلی ممنون

عزیز شما برای اجرا روان این بازی به لپ تاپ با گرافیک حداقل 1650نیاز دارید که قیمت چنین لپتاپی در ایران حدود 26 تا 30 تومن هست و از خارج هم حدود 20 تا 23 تومن درمیاد. اونم 15.6 اینچ. نکته بعدی اگه یک جای ثابت هستین pc انتخاب بهتری هست. 

https://www.ehadish.com/Product/Index/27284/لپ-تاپ-گیمینگ-ایسوس-TUF-F15-FX506LI

بهترین انتخاب تو ایران در حال حاضر اگه میخوای هم از خارج تهیه کنی که انتخاب های بیشتر و بهتری هم داری عزیز. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...