رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید لپ تاپ

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۷ دقیقه قبل، amir ali گفته است :

سلام دوست عزیز

مشخصات لپتاپ ذکر شده رو دیدم لپتاپ خوبی به نظر میرسید

بازی ای روی این لپتاپ پلی کردید؟

سلام گرامی

بله منم با توجه به ریویوهاش و تجربه قبلی از لژیون لنوو دوباره دلم رو به دریا زدم

عارضم خدمتتون که امروز صبح سفارش دادم یکشنبه احتمالا برسه دستم

لینک به دیدگاه

• ارسال 905
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱۲ ساعت قبل، Santa Cruise گفته است :

سلام گرامی

بله منم با توجه به ریویوهاش و تجربه قبلی از لژیون لنوو دوباره دلم رو به دریا زدم

عارضم خدمتتون که امروز صبح سفارش دادم یکشنبه احتمالا برسه دستم

به سلامتی

ممنون میشم بعد از اجرای بازی ای روی لپتاپ من رو در جریان نتیجه قرار بدید.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام و عرض ادب خدمت عزیزان انجمن
لپتاپ فعلی بنده Asus X42JC هست.(مشخصات روی اسم هایپرلینک شده).
کارم هم آفیس یوز هست. کار ترجمه، کار با ورد اکسل و ... یا تماشای فیلم.
کارم سبک هست و سخت افزار خیلی برام ملاک نیست. کیفیت نمایشگر خوب برام مهم هست.
سرچ و ... زدم متوجه شدم از سری های بالارده زن بوک یا لژیون اگر خرید کنم نیازم مرتفع میشه. چون گرافیک های نسل جدید تغییر عمده تکنولوژی داشتند منتظر هستم نسل جدیدشون وارد ایران بشه و قیمت متعادل پیدا کنند که زمانبر هست.
تصمیم گرفتم یه مدل دم دستی بخرم و لپتاپ الان رو هم رد کنم بره.

رسیدم به این دو مدل

Asus TUF FX506LI
i5(10300H) 16GB 512GB SSD 4GB (1650TI) 15.6 Inch FHD
با فرض اینکه نسخه 60 هرتزی هست نمایشگر
23,741,600 تومان
و
ASUS VivoBook R528EP
Core i5 1135G7 8GB 256GB SSD+1TB HDD Geforce MX330 GDDR5 15.6 Inch FHD

23,170,000 تومان

به نظرتون کدوم نمایشگر بهتری دارند ؟! استفاده آفیس یوز.
و اینکه آیا رم R528 قابل ارتفا هست یا خیر؟
تجربه یا پیشنهادی دارید ممنون میشم کمک کنید
یا اگر گزینه مناسبتری این رنج یا ارزون تر سراغ دارید معرفی کنید ممنون میشم. از زن بوک سری UM425 هم نظرم رو جلب کرد ولی به خاطر نداشتن جک هدفون بیخیالش شدم.
پیشاپیش ممنون

لینک به دیدگاه

سری TUF ایسوز نمایشگرهای بی کیفیت با ترکیب رنگ پایینی دارن از مهمترین دلایل ارزونی سری TUF نمایشگر بی کیفیتش هست

لینک به دیدگاه

در ۶ دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

سری TUF ایسوز نمایشگرهای بی کیفیت با ترکیب رنگ پایینی دارن از مهمترین دلایل ارزونی سری TUF نمایشگر بی کیفیتش هست

ممنون بابت پاسخ. با این حساب میگید R528 بهتره واسه خرید ؟
نظری یا گزینه دیگه ای دارید ؟

این مورد رو هم دیدم. نسبت به اون دوتا چطوره به نظرتون ؟
Legion 5
Core i5 10300H 16GB 1TB 256GB SSD 4GB 1650 Full HD Laptop
23,927,000 تومان

لینک به دیدگاه

در ۳ دقیقه قبل، viking_vp۳ گفته است :

ممنون بابت پاسخ. با این حساب میگید R528 بهتره واسه خرید ؟
نظری یا گزینه دیگه ای دارید ؟

این مورد رو هم دیدم. نسبت به اون دوتا چطوره به نظرتون ؟
Legion 5
Core i5 10300H 16GB 1TB 256GB SSD 4GB 1650 Full HD Laptop
23,927,000 تومان

ببین عزیز ، اگه Linus Tech یا Jarrod's tech رو تو یوتیوب دنبال کرده باشی متوجه میشی لپ تاپ های گیمینگ باید هر کدوم جدا جدا بررسی بشن و صرفا به اعداد و ارقام روی کاغذ توجه نکن ! مصرف برق و مقدار وات شارژر تو Performance لپ تاپ تاثیر گذاره 

سری TUF کلا افتضاح چون با هدف اینکه جای بقیه برند های رده متوسط و پایین رو تو بازار بگیره عرضه شده و مشکلات دما و کیفیت پایین بدنه و صفحه نمایش ضعیف داره 

سری لیجیون 5 انواع و اقسام داره به طور کلی از TUF بهتر عمل کرده و پرفروش هست اما کارت 1650 داره لپ تاپTUF که شما فرستادی کارت 1650TI داره  ، تفاوتشون تو بازی بسیار کمه در حد 2 یا 3 فریم ، لیجیون 5 منطقی تر اما شما بررسی مدل دقیقشو تو یوتیوب حتما تماشا کن

از مقداد آی تی هم خرید نکنید کلاهبردار هست

لینک به دیدگاه

به نظر من اگه نمیخوای گیم بزنی قطعا مکبوک ایر m1 بخر واقعا خوبه خودم قبلا از مکبوک متنفر بودم ولی وقتی m1 اومد عاشقش شدم قیمتش حدود 26500000 ولی میارزه چون صفحه نمایش عالی با کیبورد عالی تر داره 

لینک به دیدگاه

الان بازار زیر 25 تومن میشه لبتاپ HP PAVILION با کانفینگGTX1650TI یا GTX1650 خرید

با افزایش 2-3 تومن هم میشه HP OMEN با کانفینگ GTX1660TI خرید

لینک به دیدگاه

خب hp pavilion ها اصن به درد ایشون نمیخوره مکبوک از همه نظر عالیه با این قیمت بعدشم اگه برای کار بخوای بهترینه و بهترین صفخه نمایشو داره

ویرایش شده توسط mohsengamer
لینک به دیدگاه

در ۶ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

ببین عزیز ، اگه Linus Tech یا Jarrod's tech رو تو یوتیوب دنبال کرده باشی متوجه میشی لپ تاپ های گیمینگ باید هر کدوم جدا جدا بررسی بشن و صرفا به اعداد و ارقام روی کاغذ توجه نکن ! مصرف برق و مقدار وات شارژر تو Performance لپ تاپ تاثیر گذاره 

سری TUF کلا افتضاح چون با هدف اینکه جای بقیه برند های رده متوسط و پایین رو تو بازار بگیره عرضه شده و مشکلات دما و کیفیت پایین بدنه و صفحه نمایش ضعیف داره 

سری لیجیون 5 انواع و اقسام داره به طور کلی از TUF بهتر عمل کرده و پرفروش هست اما کارت 1650 داره لپ تاپTUF که شما فرستادی کارت 1650TI داره  ، تفاوتشون تو بازی بسیار کمه در حد 2 یا 3 فریم ، لیجیون 5 منطقی تر اما شما بررسی مدل دقیقشو تو یوتیوب حتما تماشا کن

از مقداد آی تی هم خرید نکنید کلاهبردار هست

جارود رو دارم. لینوس رو هم فکر کنم دارم. یوتیوبر حرفه ای زیاد دنبال دارم زیاد هم ویدیو دیدم
الان من اصلا دنبال گیم نیستم توی پست توضیح دادم دنبال چی هستم. صرفا حس کردم نسبت به مدل های عادی گیمینگ ها ممکنه صفحه بهتری بهم بدن که اومدم روشون
اره لژیون و تاف مدل و کانفیگ مختلف دارند
کلاهبردار؟ چرا ؟

در 6 ساعت قبل، mohsengamer گفته است :

به نظر من اگه نمیخوای گیم بزنی قطعا مکبوک ایر m1 بخر واقعا خوبه خودم قبلا از مکبوک متنفر بودم ولی وقتی m1 اومد عاشقش شدم قیمتش حدود 26500000 ولی میارزه چون صفحه نمایش عالی با کیبورد عالی تر داره 

مکبوک که همیشه نمایشگر خیلی خوبی داشته
باید چک کنم. فکر نکنم توی این رنج بتونم کانفیگ خوبی بخرم
و البته با سیستم عاملش مشکل دارم. هر موقع بخوای چیزی نصب کنی دردسر میشه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

الان بازار زیر 25 تومن میشه لبتاپ HP PAVILION با کانفینگGTX1650TI یا GTX1650 خرید

با افزایش 2-3 تومن هم میشه HP OMEN با کانفینگ GTX1660TI خرید

نمایشگر بهتری دارند نسبت ب 3 گزینه خودم ؟!
و ممنون بابت پاسخ

در 3 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

huawei matebook13 رو هم یه نگاه بنداز

ممنون بابت پاسخ
13 اینچ به کارم نمیاد. حداقل 14. هرچی بزرگتر بهتر. میت 13 14 15 هم نمایشگر از گزینه های خودم ضعیف تر هست. میت ایکس پرو نمایشگر بهتری داره که خیلی گرونه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، viking_vp3 گفته است :

نمایشگر بهتری دارند نسبت ب 3 گزینه خودم ؟!
و ممنون بابت پاسخ

ممنون بابت پاسخ
13 اینچ به کارم نمیاد. حداقل 14. هرچی بزرگتر بهتر. میت 13 14 15 هم نمایشگر از گزینه های خودم ضعیف تر هست. میت ایکس پرو نمایشگر بهتری داره که خیلی گرونه

من میت ۱۳ دارم رزولیشن ۲کی فوق العادس کیفیت تصویر نمیدونم چجوری میگی ضعیفه. برو‌از نزدیک ببین از رو نت قضاوت نکن دادا. میت ۱۳ خوبیش اینه سبکه خیلی راحته جابجاییش. 

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، viking_vp3 گفته است :

جارود رو دارم. لینوس رو هم فکر کنم دارم. یوتیوبر حرفه ای زیاد دنبال دارم زیاد هم ویدیو دیدم
الان من اصلا دنبال گیم نیستم توی پست توضیح دادم دنبال چی هستم. صرفا حس کردم نسبت به مدل های عادی گیمینگ ها ممکنه صفحه بهتری بهم بدن که اومدم روشون
اره لژیون و تاف مدل و کانفیگ مختلف دارند
کلاهبردار؟ چرا ؟

مکبوک که همیشه نمایشگر خیلی خوبی داشته
باید چک کنم. فکر نکنم توی این رنج بتونم کانفیگ خوبی بخرم
و البته با سیستم عاملش مشکل دارم. هر موقع بخوای چیزی نصب کنی دردسر میشه

config خوب که سری جدید فقط از لحاظ رم و حافظه با هم فرق دارن پرفورمنس گرونترین با ارزون ترین مکبوک الان تفاوت خاصی نداره برا storage ام یدونه ssd اکسترنال میگیری

ویرایش شده توسط mohsengamer
لینک به دیدگاه

در ۶ ساعت قبل، ho۳einsa گفته است :

من میت ۱۳ دارم رزولیشن ۲کی فوق العادس کیفیت تصویر نمیدونم چجوری میگی ضعیفه. برو‌از نزدیک ببین از رو نت قضاوت نکن دادا. میت ۱۳ خوبیش اینه سبکه خیلی راحته جابجاییش. 

باید چک کنم ببینم کدوم نسخه رو دارید که 2K هست. نسخه ای که من گفتم مثل Matebook D15 و D14 پنل FHD داره که نمیگم بده ولی از گزینه های خودم ضعیف تره. باز چک میکنم ببینم نسخه شما کدوم هست
البته من 13 اینچ برام کوچیک هست. حمل و نقلش هم برام اهمیتی نداره. جا به جایی زیاد ندارم

در 4 ساعت قبل، mohsengamer گفته است :

config خوب که سری جدید فقط از لحاظ رم و حافظه با هم فرق دارن پرفورمنس گرونترین با ارزون ترین مکبوک الان تفاوت خاصی نداره برا storage ام یدونه ssd اکسترنال میگیری

دیشب قیمت ها رو چک کردم از رنج خرید الانم باید یه 3 حداقل بیام بالا خود مک رو بگیرم. یه هزینه اضافی هم واسه هارد اکسترنال کنم. اینطوری که کلا بازه خریدم عوض میشه.
با سیستم عامل هم مشکل دارم. 13 اینچ هم هست که برام کوچیک هست
ممنون از پیشنهادتون و پاسخ

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، viking_vp3 گفته است :

باید چک کنم ببینم کدوم نسخه رو دارید که 2K هست. نسخه ای که من گفتم مثل Matebook D15 و D14 پنل FHD داره که نمیگم بده ولی از گزینه های خودم ضعیف تره. باز چک میکنم ببینم نسخه شما کدوم هست
البته من 13 اینچ برام کوچیک هست. حمل و نقلش هم برام اهمیتی نداره. جا به جایی زیاد ندارم

دیشب قیمت ها رو چک کردم از رنج خرید الانم باید یه 3 حداقل بیام بالا خود مک رو بگیرم. یه هزینه اضافی هم واسه هارد اکسترنال کنم. اینطوری که کلا بازه خریدم عوض میشه.
با سیستم عامل هم مشکل دارم. 13 اینچ هم هست که برام کوچیک هست
ممنون از پیشنهادتون و پاسخ

سری d اشغاله ولی سری میت پرچمداره

matebook 13 سرچ کن میاره کلا دوتا کانفیگ بیشتر نداره i7/16/512

i5/8/512 

من این i5 خریدم

https://consumer.huawei.com/en/laptops/matebook-13-2020/

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در ۱۹ دقیقه قبل، ho۳einsa گفته است :

سری d اشغاله ولی سری میت پرچمداره

matebook 13 سرچ کن میاره کلا دوتا کانفیگ بیشتر نداره i7/16/512

i5/8/512 

من این i5 خریدم

https://consumer.huawei.com/en/laptops/matebook-13-2020/

ممنون

لینک به دیدگاه

ولی خوب توصیه من اینه که رو مکبوک فکر کنید یکم هزینه بیشتر میارزه

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان از وقتی مشکل سی پی یو برام پیش اومده . 

لپ تاپو میفروشم با کامپیوتر یکمم پول میمونه خرجش میکنم . 

اگهی رو زدم . فعلان خوب بوده ولی کسی خریدار نبوده . 

ولی طرف لنوو زده 

لپتاپ Lenovo شیک و باریک مدل ۲۰۱۸ RAM 4 GB رم HDD 320 GB هارد GRAFIC 2 GB INTEIL 4000 CPU: INTEIL* نسل ۴* دارای وبکم.پورت. USB.3.HDMI باتری خراب که قیمت باتریم کم کردم مناسب کارهای دانشجویی. اداری . مهندسی.شخصی

خراب گرافیکشم 4000 ۲ گیگ .( واقعا وجود داره ???:) ) خخخ چرت و پرت نوشته ها . 

بعد جالبیش اینه نوشته اینتل ۴ . :( لعنتی ما ۱۰۰ نوع نسل ۴ داریم . 

باتری ماتری واسم مهم نی . 

بعد اگهی بعدی که کاملا واقعیه فوجیستو 

ای تری 

رم ۴ گیگ DDR3 هارد ۳۲۰ گیگ بلوتوث وایفا وبکم سیم کارت ۱۵.۶ inch باطری خراب کاملا سالم و تضمینی با کیف و شارژر تخفیف پای معامله کسی خواست فقط تماس بگیره

اینم از این کدوم بنزرتون :) ممنون 😍😍😍

لینک به دیدگاه

هدف جنابعالی از ایجاد این تاپیک چه بود ؟

لینک به دیدگاه

شما که هرچی داری خرابه،هر چی هم میخای بگیری بازم خراب؟

همون مادربوردتو عوض کنی بهترته

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت همه ی اساتید گل

والا تو فروم های خارجی و یوتیوب چیزی در این مورد دستگیرم نشد اصلا برای همین تاپیک زدم

بنده نیاز به یه لپ تاپ با بودجه 30 تا 40 تومن دارم البته برای کار آهنگسازی که CPU و Ram برام خیلی مهمه

CPU خیلی بیشتر از رم اهمیت داره برام چون نهایت بعدا میتونم رم رو ارتقا بدم اما CPU رو نه

و البته پورتابل بودن - کوچیک بودن و باتری هم برام خیلی مهمه ... گرچه اولویت اول نیست

اصلا نیازی به گرافیک قوی ندارم ... داشت چه بهتر ولی نبود هم مشکلی نیست

پورت ها و تاندربولت و این چیزا هم زیاد اولویت نداره برام ( در حد مکبوک نباشه فقط !!!! )

متاسفانه کل فضای اینترنت فقط از جنبه بازی و نرم افزار های ادوبی بررسی میکنن سیستمو یا نهایت 7zip !!!!!

سوال اصلی که برام پیش اومده تفاوت بین سی پی یو های AMD و اینتل هست

چند جا پردازنده های دسکتاپ رایزن رو تست کردم برای آهنگ سازی و واقعا سوپرایز شدم ! اما خب لپ تاپ احتمالا متفاوته

اول سری Envy شرکت اچ پی ( 13 و 14 اینچی ) رو دیدم با CPU اینتل نسل 11 سری G و رایزن 7 سری U

بعد UM325 Zenbook نظرم رو بسیار جلب کرد چون مشخصات جالبی داشت ( سری 5000 رایزن )

اما چون فقط میشه SSD رو ارتقا داد و رم لحیم شده روی برد یکم نظرم برگشت

فعلا نظر خودم روی مدل G14 ایسوز هست با Ryzen 9 4900HS

( چون زیاد جابجا میشم قابلیت شارژ با تایپ C هم توی این سه تا لپ تاپ جالت بود برام ) 

دوستان فروشنده لپ تاپ های اینتل نسل 10 و 11 سری H رو پیشنهاد دادن اما داخل سایت

www.cpubenchmark.net هیچکدوم در حد رایزن نبودن .... حتی سری U رایزن !

یه مورد دیگه هم بگم اینکه لپ تاپ خودم الان سی پی یو اینتل I5 3427U داره و رم 8 که عملا اسباب بازی شده

الان پلاگینی هست به اسم Serum ( معروف به CPU Killer ) که من موقع کار فقط میتونم به سختی 1 دونه ازش باز کنم

در حالی که توی کار ما شاید لازم باشه 15 یا حتی 20 تا ازش باز کرد ( کاری که Ryzen 1700x دسکتاپ به راحتی انجام میده )

و یه مورد دیگه اینکه شاید از سایت روژسا خرید کنم ... اگر کسی تجربه ای در این مورد هم داره ممنون میشم راهنمایی کنه .

شرمنده که طولانی شد .

ممنون میشم راهنمایی کنید .

ویرایش شده توسط fallptc
اشتباه تایپی
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

درود

دوستان چی مد نظرشون با حداکثر کارایی در این رنج

مبلغ 17 تا  20

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

چیز خاصی نمیشه گرفت

مشخصات، قیمت و خرید لپ تاپ 15.6 اینچی اچ پی مدل G7 255 - Q | دیجی‌کالا (digikala.com)

این مدل 1080p هست سی پی یو رایزن و 8 گیگ رم 128 گیگ SSD و 1 ترا هارد داره 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...