رفتن به مطلب

اینترنت نامحدود تا دو هفته دیگر

M-yousef
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

اینترنت نامحدود جدید هم سقف مصرف خواهد داشت

در روزهای گذشته به دفعات شاهد انتشار خبرهایی از سوی وزارت ارتباطات، شخص وزیر و معاونین وی درباره طرح جدید این وزارتخانه برای الگوی مصرف اینترنت بودیم. بر اساس توضیحات ارائه شده ظاهرا قرار بود با توجه به اینکه امروز کاربران به دنبال مصرف محتواهای ویدئویی در اینترنت هستند و این نوع محتوا نیز باعث تسریع در پایان یافتن بسته های حجمی اینترنت می گردد، سیستم فروش اینترنت حجمی از سوی اپراتورها متوقف شده و در عوض بسته های اینترنتی نامحدود جایگزین آنها شوند.

از همان ابتدای انتشار این خبر نگرانی های زیادی در بین کاربران ایجاد شد. می توان با قطعیت نسبتا بالایی گفت تقریبا همه کاربران نگرشی منفی به این اظهار نظرها داشتند و سابقه فروش غیر منصفانه اینترنت در کشور از سوی اپراتورها و عدم رعایت حقوق مصرف کنندگان باعث شده بود دیدگاه نه چندان مناسبی به طرح جدید شکل بگیرد. با این حال وزیر ارتباطات هفته گذشته اعلام کرد مراحل تغییر سیستم فروش اینترنت در حال نهایی شدن هستند و این وزارتخانه در حال بررسی شرایط برای ایجاد فضایی است که هیچ کاربری در آن دچار ضرر نشود. در حالی که همه انتظار داشتند یک خبر خوش برای کاربران اینترنت در هفته جاری منتشر شود، اولین اظهار نظر از سوی معاون وزیر ارتباطات می تواند به معنی پایان یافتن اندک تفکرات مثبت باقی مانده در بین کاربران باشد.

معاون وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران عنوان کرد "در مصوبه جدید نحوه فروش اینترنت از سوی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت از مدل اینترنت حجمی به مدل اینترنت سرعتی تغییر می‌کند، اما این به معنی آن نیست که مصرف اینترنت برای کاربر بی‌نهایت باشد؛ بلکه برای آن نیز یک سقف در نظر خواهیم گرفت". البته وجود یک سقف برای مصرف اینترنت به خودی خود چندان غیر منطقی به نظر نمی رسد و در بسیاری از کشورهای جهان نیز همین طرح در حال اجراست. اما یک تفاوت عمده وجود دارد و آن اینکه در کشورهایی به جز ایران، زمانی که حجم مجاز کاربران به پایان می رسد، سرعت اینترنت آنها پس از اعمال محدودیت به میزانی خواهد رسید که ما در ایران از آن به عنوان اینترنت پر سرعت یاد می کنیم! در واقع اینترنتی که در اختیار کاربران ایرانی قرار داده می شود در مقیاس جهانی به هیچ عنوان "پرسرعت" شناخته نمی شود که حال قرار بر اعمال قوانین منطبق با استانداردهای جهانی برای آن باشد. مضاف بر این، در حال حاضر نیز برخی از سرویس دهنده های اینترنت ثابت در کشور به ارائه بسته های نامحدود ماهانه می پردازند اما سقف در نظر گرفته شده برای این بسته ها در مقایسه با قیمت پرداختی کاربران و سرعتی که پس از اعمال محدودیت عبور از حجم مجاز ترافیک در نظر گرفته می شود به قدری نا امید کننده است که کمتر کاربری را به استفاده از این سرویس ها تشویق می کند.

به نظر می رسد بدبینی های کاربران نسبت به قیمت گذاری غیر منصفانه و سیاست های ضدکاربری شرکت های ارائه دهنده اینترنت و از سوی حمایت های پشت پرده وزارت ارتباطات و دامن زدن به این نوع سیستم معیوب فروش بی جهت نبوده و قرار نیست تغییری در راستای بهبود وضعیت کاربران اینترنتی در ایران صورت گیرد.

لینک به دیدگاه

یه جایی خوندم قیمت تعرفه 2 مگ 30 هزارتومنه.

خوب توقع نداشته باشید تو یه کشور جهان سومی با 30 تومن بتونین ترابایتی دانلود کنید. 

من میگم صبر کنین و موج منفی ندید. شاید وضع بهتر شد.

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، sinastar گفته است :

بخدا خیلی بی انصاف هستید

بابا یه اتفاق خوب داره میافته چرا این همه انتقاد ؟

حداقل 5 سال بود تو خود این لیون از 100 نفر شنیدم که تو کل دنیا اینترنت نا محدود داره ارائه میشه و چرا ایران نمیشه و عقب مانده شدیم ما ! حالا هم همه داره ابزار بدبختی میکنن

بعضی وقتا بدجوری برام سوال ایجاد میشه که واقعا ما مردم ایران چی میخاییم ؟ اگه چی به ما بدن ما راضی میشیم ؟ فکر نکنم هیچ وقت جواب این سوالم رو پیدا کنم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چون واقعا نامحدود نیست!

لینک به دیدگاه

نقل قول

دلیلش اینه کجای دنیا جز ایران عقب افتاده واسه نت نامحدود محدودیت میزارن؟!

در عقب ماندگی و محدودیت هیچ حرفی نیست

اما چرا همه انتظار دارن یک شب بخابیم فردا از خواب بیدار بشیم ببینم همه چی حل شده ؟ چرا حوصله پله پله بالا رفتم رو ما مردم کلا از دست دادیم ؟

یعنی شما میخایین بگید اینترنت امروز با اینترنت سال 90 قابل مقایسه هست ؟ که برای کابران حتی قانون اجازه خرید اینترنت بالای 128 کیلوبایت رو نمیداد ! حتی اگه 1 میلیون هم پول میخاستی بدی

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، sinastar گفته است :

در عقب ماندگی و محدودیت هیچ حرفی نیست

اما چرا همه انتظار دارن یک شب بخابیم فردا از خواب بیدار بشیم ببینم همه چی حل شده ؟ چرا حوصله پله پله بالا رفتم رو ما مردم کلا از دست دادیم ؟

یعنی شما میخایین بگید اینترنت امروز با اینترنت سال 90 قابل مقایسه هست ؟ که برای کابران حتی قانون اجازه خرید اینترنت بالای 128 کیلوبایت رو نمیداد ! حتی اگه 1 میلیون هم پول میخاستی بدی

وضعیت که یک کمی بهتر شده اما نه در اون حد بنده نت محدود دو مگ مخابرات دارم سرعت دانلودش 200کیلوبایت هست یعنی همون سرعت 128سال 90!  تفاوت و پیشرفت رو خیلی احساس کردم! 

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

نقل قول

چون واقعا نامحدود نیست!

والا من چون اهل ارومیه هستم و به ترکیه تا حالا چندین بار رفتم ، اونجا که اینترنتش قابل مقایسه با ایران نیست ، حتی اونجا هم چیزی به نام اینترنت نامحدود نیست

تعرفه های اونجا 24 گیگ نا محدود و 100 گیگ نامحدود و 200 گیگ نامحدود هست و بعد از اتمام حجم مذکور ، سرعت اینترنت 1/8 کاهش پیدا میکنه

مثلا سرعت اینترنت 8 مگ بخرید (البته اونجا چیزی به نام 8 مگ نیست و حداقل سرعت از 16 شروع میشه) وقتی حجمتون تموم بشه سرعت به 1 مگ کاهش پیدا میکنه

البته اینم بگم که مثلا ترکیه چیزی بنام اینترنت شبانه رایگان اصلا خبری نیست کلا محاسبه میشه

لینک به دیدگاه

نقل قول

وضعیت که یک کمی بهتر شده اما نه در اون حد بنده نت محدود دو مگ مخابرات دارم سرعت دانلودش 200کیلوبایت هست یعنی همون سرعت 128سال 90!  تفاوت و پیشرفت رو خیلی احساس کردم! 

این عکس رو همین الان براتون گرفتم

یدونه از سرعت دانلود اینترنتم و یدونه هم از صفحه خود شاتل که نوع اینترنت منو نشون میده که 512 کیلوبایت هست ولی الان بیشتر از 4 ساله که شامل طرح تشویقی هست اینترنت 8 مگابایت ارائه میده شرکت

حالا خوب اگه مخابرات اینترنت نامناسب به شما ارائه میده خوب شما باید شرکتتون رو عوض کنید

اینم اینترنت 512 کگیلوبایت من

sina.thumb.png.a95b25c21e196342a65cf52d5b017a76.png

لینک به دیدگاه

شبانه هم رایگانه (1 تا 8 ) که اونم میانگین 18الی 25 گیگ شب تا صبح دانلود میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

یه جایی خوندم قیمت تعرفه 2 مگ 30 هزارتومنه.

خوب توقع نداشته باشید تو یه کشور جهان سومی با 30 تومن بتونین ترابایتی دانلود کنید. 

من میگم صبر کنین و موج منفی ندید. شاید وضع بهتر شد.

من الان واسه نت نامحدود 128 با سرعت دانلود ثابت 30 کیلوبایت ، ماهی 32 تومن میدم یعنی 24 ساعت بزارم دانلود  که نمیشه کرد و تایم اوت قطعی و ... به کنار در بهترین حالت 24 ساعت * 30 روز میشه ، 77 گیگ که والا 30 گیگ هم نمیتونم دانلود کنم ، واسه نت 128 ، 32 تومن میدم اون وقت واسه نت 2 مگ ، 30 تومن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یعنی یه جای کار نمی لنگه ، تو این 40 سال کجا دیدی این دولت واسه مردمش یه قدم مثبت برداره .... اگه دیدی واسه ما هم نشون بده ، فقط جیب ، جیب نه شکم پاندا که هیچ وقت سیر نمیشه ، فقط واسه جیبشون کار کردن و مطمئن باش کسی که حقوق چندصد میلیونی میگیره ، حالا زیرمیزی و غیره به کنار ، هیچ وقت نمیدونه درد یعنی چی و دلش به امثال ما که  درامد حتی 900 تومن قانون کار نداره نمیسوزه ، فقط دغدغشون پر کردن جیب خودشون و آقازاده هستش که چند ملیتی هستن! و هیچ وقت فردا همه چی درست نمیشه خودمون باید درست کنیم ،  مثل اینا مثل کسیه که تو خونه گرگن ، تو بیرون گوسفند ،(واسه مردم خودمون گرگ واسه ع.ر.ا.ق ، س.و.ر.ی.ه ، هزار تا کوفت زهرماره دیگه گوسفند)

گفتنی زیاده اما جایی واسه گفتن نیست ، فقط مرگ بر آمریکا .... !!!

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

و هیچ وقت فردا همه چی درست نمیشه خودمون باید درست کنیم ،  

تجربه نشون داده ایرانیا حال و حوصله درست کردن چیزی و ندارن

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...