رفتن به مطلب

استفاده همزمان از دو رم ddr3 و دو رم ddr4

Recommended Posts

با سلام خدمت اساتید و دوستان.من در حال حاضر دو تا رم ddr3 روی سیستمم دارم و قصد دارم دو تا رم سری ddr4 دیگه بهش اضافه کنم.سوالی که برام پیش اومده اینه که اصلا این کار از نظر سخت افزاری امکان پذیره؟سیستم ارور نمیده؟در ضمن مادربردم سری h87 هستش اینم لطفا جواب بدید که اصلا این مادربرد ddr4 رو اسپورت می کنه یا نه؟ پیشاپیش ممنون از وقتی که میزارید و جواب میدید.یا علی

لینک به دیدگاه

پردازنده ، مادربرد شما ddr3 هست و ddr4 ساپورت نمیکنه

لینک به دیدگاه

o.O

انگار که میگی من میخام دو تا لاستیک تراکتور رو بندازم روی پراید !!!!

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، SURRENNA گفته است :

با سلام خدمت اساتید و دوستان.من در حال حاضر دو تا رم ddr3 روی سیستمم دارم و قصد دارم دو تا رم سری ddr4 دیگه بهش اضافه کنم.سوالی که برام پیش اومده اینه که اصلا این کار از نظر سخت افزاری امکان پذیره؟سیستم ارور نمیده؟در ضمن مادربردم سری h87 هستش اینم لطفا جواب بدید که اصلا این مادربرد ddr4 رو اسپورت می کنه یا نه؟ پیشاپیش ممنون از وقتی که میزارید و جواب میدید.یا علی

دوست عزیز اسلات رم DDR-4 روی مادربرد و خود ماژول‌های رم DDR-4 ، دارای 288 پین هستند

از طرفی اسلات رم DDR-3 روی مادربرد و خود ماژول‌های رم DDR-3 ، دارای 240 پین هستند

پس امکان ندارد که که یک ماژول‌ رم  DDR-4  با 288 پین رو داخل اسلات رم DDR-3 مادربرد با 240 پین جا داد.

شما اگر قصد اضافه کردن رم دارید سعی کنید 2 تا ماژول رم DDR-3 مثل همانی که الان روی مادربردتان هست پیدا کنید تا بیشترین سازگاری را داشته باشید اگر پیدا نکردید دو تا ماژول DDR-3  برند Crucial  بگیرید که هم سازگاری خوبی دارد و هم قیمت خیلی بالایی ندارد.

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

برای من یه سوال پیش اومده من میخوام یه کامپیوتر اسمبل کنم و مادربورد b85 مدنظرم هست و این سیستممه:

Ram:8gb ddr3 1600mhz

Cpu:intel core i7 haswell 4790

Gpu: geforce gtx 1050ti 4gb

و میخواستم بدونم این ها با این مادربورد مچ میشن ایا و بدون مشکل سیستم روشن میشه؟

و یک سوال دیگه رم چون رم ۱۶ گیگ ddr3 نیست مجبور شدم دو تا رم ۸ گیگ ddr3 بندازم ایا اگه دو تا رم ۸ بندازم وسط کارای گرافیکی مثل انریل انجین یا مثلا gta v روی گرافیک بالا و بعضی از بازی های پر گرافیکی لگ نمیده؟ 

لطفا سریع جواب بدید 

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Amirgta گفته است :

برای من یه سوال پیش اومده من میخوام یه کامپیوتر اسمبل کنم و مادربورد b85 مدنظرم هست و این سیستممه:

Ram:8gb ddr3 1600mhz

Cpu:intel core i7 haswell 4790

Gpu: geforce gtx 1050ti 4gb

و میخواستم بدونم این ها با این مادربورد مچ میشن ایا و بدون مشکل سیستم روشن میشه؟

و یک سوال دیگه رم چون رم ۱۶ گیگ ddr3 نیست مجبور شدم دو تا رم ۸ گیگ ddr3 بندازم ایا اگه دو تا رم ۸ بندازم وسط کارای گرافیکی مثل انریل انجین یا مثلا gta v روی گرافیک بالا و بعضی از بازی های پر گرافیکی لگ نمیده؟ 

لطفا سریع جواب بدید 

خیلی ممنون

نه مشکلی نداره همیشه 2 تا 8 بهتر از یک 16 هست . بعدش تو بازی شاید افت فریم زیاد داشته باشی اونم فقط بخاطر گرافیک شما هست .

لینک به دیدگاه

اقا دمت گرم مرسی که کمک کردی پس من خیالم راحت باشه که دارم پول میدم کامپیوتر به هم مچ بشه بازم ممنونم از کمکات 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...